GRATIS srws* F -A 2 Mm,w €9,95 Bimjorni DIGITALE CAMERA! De Wit €20.' «10, DEZE MAAND debitel COMBI Gewijzigde openingstijden GESLOTEN TOPSLAGER MAAS LOODsmnnsujELVRREn 10% korting De Lange Muur Sfeervol Oriëntaals lopend buffet Las Huertas c29,9 Officiële I berichten Bekendmakingen Gemeente Texel .TEXELSE COURANT Restaurant 4» O CHINEES - INDISCH RESTAURANT Elke zaterdag en zondag €17,50 yfi Vergunningen Sociale Zaken VRIJDAG 19 DECEMBER 2003 een gratis toestel 90 belminuten per maand 6 maanden 50% korting op abonnement v.a. €20,- p.mnd. i«HI Parkstraat 9 (bl| Postkantoor) de zekerheid van de juiste keuze Oen Burg 314924 Maandag 22 december de hele dag geopend Dinsdag 23 december de hele dag geopend Woensdag 24 december geopend van 8.00 tot 16.00 uur Zaterdag 27 december Maandag 29 december de hele dag geopend W* AAAAA Peperstraat 5 a a Q a a Oosterend a 318 505 www.oosterendtexel.nl A A A A A avondje uit? Dan wordt u(va«c.f 3 personen) GRATIS opgehaald en thuisgebracht door tijdens de feestdagen. Herenstraat 12 - Den Hoorn - S 319228 Maandags en dinsdags gesloten. SALE Alleen zondag 21 december op Van Bommel herenschoenen SCHOENMODE Keizerstraat 12 1781 GG Den Helder Tel. (0223)61 27 66 NIKADEL 48 DE KOOG S 317786 presenteren wij in ons restaurant Aanvang 18.00 uur, uitsluitend na reservering Voorgerechten: 3 soorten 'Chinese soep en Pangsit 26 Chinese, Indische, Cantonese en Japanse speciahteitengerechten Nagerechten: lychees, ananas, gebakken banaan e.a. vruchten, etc. 13,50 per persoon, kinderen tot 12 jaar 7,50. Reserveer tijdig uw couverts, tel 3177S6. TOPWIJN! Exclusief bij Bottelier 2 flessen voor Üui cJtu"'"- 1 -v on Slijterij-Wijnhandel Weverstraat 18, Den Burg.T (0222) 31 21 34 Cabernet Sauvignon Chardonnay Remy Martin Cognac V.S.O.P. 70 cl Grand Marnier/^JVopfcU Tl Orange Liqueur 70 cl schotely t, 4. 1^ Jeanmaire Champagne Brut 75 cl Codorniu Cava Raventos Brut Pinot Nolr 75 cl The Famous Grouse in Whisky Liqueur 70 cl (TStuwT) I Z7 F. Martins Port Ruby, Tawny White 75 c! Tia Maria Coffee Liqueur 70 cl Coebergh Classic Bessenjenever 100 cl Bokma Jonge Graanjenever 100 cl Johnnie Walker Red Scotch Whisky 70 cl KIJK OOK OP WWW.BOTTELIER.NL BOTTELIER Bailey's De slijter die verrast Irish Creamliqueur 70 cl halve prijs halve prijs '"T" Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 1 790 AE Den Burg T (0222) 36 21 21 F (0222) 36 22 87 E email@texel.nl OPEN: ma. t/m vr. 9.00 - 16.00 uur. Voor alle producten zie ook www.texel.nl Aangevraagde lichte bouwvergunning H.F.A. Hagenouw voor het gedeeltelijk veranderen v.e. dakkapel en plaatsen kozijn a/d Herenstraat 56 te Den Hoorn (ontvangen 17 december 2003). Aangevraagde reguliere bouwvergunningen W.S.V. Texel voor het gedeeltelijk plaatsen v.e. tussen- lidje a/d Haven 24 te Oudeschild (ontvangen 12 de cember 2003), J. Drijver voor het gedeeltelijk vergro ten v.e woning a/d Epelaan 29 te De Koog (ontvangen 12 december 2003); B. Eelman voor het plaatsen v.e recreatief opstal a/d Hallerweg 21 te Den Burg (ont vangen 15 december 2003). G.J. Roos voor het lega liseren v.e aanbouw/schuur a/d De Ruyterstraat 130 te Oudeschild (ontvangen 16 december 2003). Aangevraagde reguliere bouwvergunningen, eerste fase A. Mantje voor het geheel vernieuwen van een woon huis met bijgebouw a/d Westerweg 29 te Den Burg (ontvangen 11 december 2003); G de Jong voor het gedeeltelijk vergroten v.e. vakantiewoning a/d Zand dijk 126 te De Cocksdorp (ontvangen 12 december 2003). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwa ren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen zijn verleend Ver leende bouwvergunningen worden gepubliceerd Verleende (reguliere) bouwvergunning V.O.F. Zeeaashandel Aremcola voor het plaatsen v.e overkapping a/d Langeveldstraat 8c te De Cocksdorp (verzonden 15 december 2003). Verleende (reguliere) bouwvergunning, eerste fase H Beverdam voor het gedeeltelijk veranderen/vergro ten v.e. woonhuis a/d Keesomlaan 58 te Den Burg (verzonden 15 december 2003). Verleende (reguliere) bouwvergunning, tweede fase So What voor het plaatsen van twee zomerhuizen a/d Califormëweg 29 te De Koog (verzonden 15 de cember 2003). Verleende lichte bouwvergunning J.PM. Smit voor het veranderen v.e. gevel a/d Oost kaap 9 te Oosterend (verzonden 17 december 2003). Verleende sloopvergunning ABN AMRO Bank NV voor het slopen v.e. winkel/wo ning en bankkantoor a/d Parkstraat 18 en 20 te Den Burg (verzonden 15 december 2003). Verleende gebruiksvergunning De Merel, Warmoesstraat 22 te Den Burg (verzonden 12 december 2003) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekend gemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit waartegen het is gericht Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar Sector Bestuursrecht, Post bus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis Voornemen tot medewerking Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 16, lid 6, sub a van het be stemmingsplan "Oosterend-noordoost" medewerking te verlenen aan het bouwplan van: Rentenaar voor het plaatsen van twee containers t.b.v. opslag a/d Peperstraat 44 te Oosterend. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan Het concept-besluit ligt vanaf 22 december 2003 gedurende twee weken ter inzage bi/ de balie Grondgebied van het gemeen tehuis. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schrifteliik zijn zienswijze kenbaar maken. Voorbereidingsbesluit De gemeenteraad heeft op 9 december 2003 een wij ziging van een bestemmingsplan in voorbereiding verklaard voor het op de bij dit besluit behorende kaart aangegeven gebied betreffende: Laagwaalderweg 47 te De Waal. Het besluit ligt met bijbehorende kaart vanaf 22 de cember 2003 voor een ieder ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Rectificatie Ontwerpbestemmingsplan "Oudeschild" Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat, ingevolge artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, met ingang van 22 de cember 2003 een herzien exemplaar van het ont werpbestemmingsplan "Oudeschild" gedurende vier weken voor eenieder terinzage ligt. De terinzageleg- ging vindt van 9.00 uur tot en met 16.00 uur plaats bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis Ook buiten kantooruren is het ontwerpbestemmingsplan in te zien in de bibliotheek. Drijverstraat 7 te Den Burg, op dinsdag en vrijdag van 14.00 tot 20.30 uur Het plangebied betreft met name het woongebied van het dorp. Aan de westzijde heeft het plan ook betrek king op de tegen het dorp aangelegen cultuurgronden. De haven en het bedrijventerrein zijn buiten het plan gebied gelaten. Het plan zal te zijner tijd de vijf nu geldende bestem mingsplannen vervangen. Doordat de vijf plannen soms niet meer actueel zijn en met optimaal inzichte lijk, zijn ze lastig toepasbaar en worden daarom her zien. Dit nieuwe bestemmingsplan maakt deel uit van een herzieningstraject voor een groot aantal bestem mingsplannen dat de komende drie jaar voor de be staande kernen wordt uitgevoerd. Als basis voor al deze plannen dient de Nota van Uitgangspunten, die in het najaar van 2001 is vastgesteld. Deze Nota gaat uit van constaterend bestemmen. Op deze wijze wor den alle nieuwe plannen inhoudelijk op elkaar afge stemd en volgens dezelfde systematiek opgesteld. Gedurende de genoemde termijn van vier weken kan eenieder schriftelijk een zienswijze over het ontwerp bestemmingsplan "Oudeschild" richten aan de ge meenteraad van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Wijziging bestemming Burgemeester en Wethouders willen meewerken aan: het wijzigen van de "agrarische" bestemming naar "natuurgebied A" nabij Dijkmanshuizen. Door het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier zijn plannen ingediend voor verbetering van de waterberging en natuurvriendelijke inrichting van oevers. Het betreft hier het natuurproject "Nieuw Buitenheim". Dit project is niet realiseerbaar binnen de huidige agrarische bestemming. In de voorschrif ten behorende bij het bestemmingsplan "Buiten gebied Texel Herziening ex artikel 30 WRO" is hier voor een wijzigingsbevoegdheid opgenomen in artikel 3, lid 15. Het besluit tot wijziging van de bestemming ligt vanaf 22 december 2003 gedurende twee weken voor iedereen ter inzage bij de balie Grondgebied m het gemeentehuis voor inspraak Eventuele inspraak reacties kunnen tijdens de termi/n van ter inzage legging schriftelijk aan het college van Burgemeester en Wethouders kenbaar worden gemaakt Verleende aanlegvergunning Burgemeester en Wethouders hebben op grond van art. 44 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en met inachtname van de bepalingen uit het bestemmings plan Waddengebied, aanlegvergunning verleend aan: het Ministerie van Defensie, Dienst Gebouwen, Wer ken en Terreinen om aanlegvergunning voor het stor ten van baggerspecie in de Waddenzee (Marsdiep) dat vrijkomt bij nautisch baggerwerk in de Mokbaai te Texel en de Marinehaven te Den Helder. Deze aanlegvergunning treedt in werking met ingang van de zevende week na de dag waarop zij is verzon den. De vergunning is verzonden op 16 december 2003. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendge maakt een bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. In het bezwaarschrift moet tenminste staan de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift schorst met de werking van het besluit waartegen het is gericht Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrecht bank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven Bovenstaand besluit ligt ter inzage bij de balie van de sector Grondgebied op het gemeentehuis Goedkeuring bestemmingswijziging Het college van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland heeft het volgende besluit tot wijziging van de bestemmingen (procedure ex artikel 11 van de wet op de Ruimtelijke Ordening) goedgekeurd: wijziging van de bestemming "duingebied" in de bestemming "wegverkeer" langs de Ruigendijk te De Koog. over een lengte van 2.037 meter, voor de verbreding van het bestaande fietspad Vanaf maandag 23 december 2003 liggen de stukken gedurende zes weken Ier visie in het gemeentehuis. Voor belanghebbenden is het mogelijk beroep in te stellen tegen de goedkeuringsbesluiten van Ge deputeerde Staten, bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State Postbus 20019 2500 EA Den Haag U kunt een folder aanvragen over de beroepsprocedure via het telefoonnummer van Postbus 51 (0800 8051) of via de internetsite (www.DOstbus51.nl). Ook kunt u voor meer informatie de internetsite van de Raad van State Gedoogbesluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten om voor een periode van één jaar te gedogen dat de berg ruimte onder de woning Burgwal 15c voor woon- doeleinden gebruikt wordt. De gedoogtermijn loopt af op 15 december 2004. Medewerking aan deze gedo ging vloeit rechtstreeks uit een calamiteit, namelijk de brand in de woning Hallerweg 55 te Den Burg. De gedoogbeschikking is verzonden op maandag 15 december 2003. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekend gemaakt een bezwaarschrift bi/ Burgemeester en Wethouders indie nen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit waartegen het is gencht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Be stuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen Het bovenstaande besluit ligt ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Vrijstellingen uitbreiding tot maximaal 10 kampeer middelen (1) Burgemeester en Wethouders willen medewerking verlenen op basis van vrijstelling ex artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) voor de uitbreiding van twee kampeermiddelen op kampeerplaatsen 'kamperen bij de boer'. De navolgende bedrijven en personen hebben hier voor een verzoek ingediend: D.J. Roeper J. M. Meeldijk A. van Zuilen J Oosterhof Maatschap C.R Zijm en Zn., J Wuis Fa. Veeger-Kuip H Grootelaar J.S. Keijser D.C. Kikkert J. Lap Maatsch. Tjepkema vd Star E van Straten J.C.M. Bakker C.J. Hm A.J. Keijser F. Kaercher J Zuidewind J. Kampstra A.J. Witte-Zijm S. van Egmond C A. Snoei) J.J Zoetelief C.G. Veeger RC. Blom A.S. Lap M E. Roeper- Goènga J van der Haas Akenbuurt 12 Bakkenweg 15 De Zeshonderd 9 Eendenkooiweg 2 Fonteinsweg 8 Genteweg 6 Grensweg 5 Hallerweg 29 Hallerweg 33 Hemmerkooi 12 Hemmerkooi 20 Laagwaalderweg 21 Hoornderweg 46 Nesweg 44 Nieuwlanderweg 101 Ongeren 5 Ruyslaan 83 Schilderweg 239 Schorrenweg 40-42 Stuifweg 11 Tienhoven 10 Waalderweg 120 Westerboersweg 8 Westerweg 32 Westerweg 80 Witteweg 3 Zaandammerdijk 2 Oosterenderweg 2 Den Burg Den Hoorn Oudeschild Oosterend Den Hoorn Oosterend Den Burg Den Burg Den Burg Den Hoorn Den Hoorn Oudeschild Den Hoorn Oosterend De Waal Den Burg De Koog Oudeschild Oosterend Oosterend De Waal De Waal De Waal Den Hoorn Den Hoorn Hoorn De Waal De Waal P. van Groenigen Amaliaweg 11 Den Hoorn J M. Bakker De Grie 5 Den Hoorn T J. Timmerman De Rede 23 Den Hoorn C.J. de Lugt Hoofdweg 1 De Cocksdorp B.C Bakker Hoofdweg 34 De Cocksdorp J.L. Stroo Hoofdweg 41 De Cocksdorp B M Dros Hoofdweg 66 De Cocksdorp W T van der Linde Krimweg 22 De Cocksdorp Fa. Uitgeest- Maaikedumweg 8 De Koog S.N. Roeper Oorsprongweg 69 De Cocksdorp J F Krab-Kanters Pontweg 160 De Koog D P. List Pontweg 180 De Koog H Smit Postweg 129 De Cocksdorp N A. Zegers Postweg 149 De Cocksdorp E. Barendrecht en P.Wuis Postweg 177 De Cocksdorp C. Westdorp Postweg 185 De Cocksdorp A. de Visser- Jansen Redoute 12 Den Hoorn Bakker Astrid BV Ruigendijk 16 De Koog W J Reuvers Ruigendi|k 22 De Koog E M van der Star Schorrenweg 16 Oosterend S.H. Wuis K A Hin-Vlaming J. Schraag N A. Zegers W en R Boon J Dijkshoorn D. Terpstra J C. v. Heerwaarden A Saai en M.G.Saal- Willemsma J.Th. Boon Schorrenweg 21 Schorrenweg 31 Schorrenweg 39 Slufterweg 211 Stuifweg 68 Stuifweg 70 V.d. Sterweg 11 Vuurtorenweg 61 Vuurtorenweg 83 Vuurtorenweg 107 Oosterend Oosterend Oosterend De Cocksdorp Oosterend Oosterend Den Hoorn De Cocksdorp De Cocksdorp De Cocksdorp Dit voornemen ligt in het kader van ex artikel 19 2 van WRO tot 19 januari 2004 ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeen tehuls Eventuele zienswi/zen kunnen gedurende deze termijn schrif telijk aan het college van Burgemeester en Wethouders kenbaar wor den gemaakt Tarieven parkeerbelastingen 2004 1Het tarief voor het parkeren bij parkeerapparatuur als bedoeld in artikel 2, onderdeel a, van de Verorde ning parkeerbelastingen 2004, bedraagt op voor parkeerdoelemden aangewezen gedeelten van de wegen: a. Burgwal, Groeneplaats, Parkstraat, Schilderend en Weverstraat te Den Burg en Nikadel te De Koog, waarvoor een maximum parkeertijd geldt van 30 minuten: €0,60 per 15 minuten, b. Burgerhoutstraat, Elemert, Jan Reijstraat, Keesom laan, Vogelenzang, hoek Wilhelminalaan/Drijver- straat (Bocksberg) en Wilhelminalaan te Den Burg en Brink, Dorpsstraat, Nikadel en Parnassiastraat te De Koog, waarvoor een maximum parkeertijd geldt van twee uur: €0,60 per 30 minuten. 2. Het tarief voor een parkeervergunning als bedoeld in artikel 2, onderdeel b., bedraagt per jaar: a. voor een vergunning waarin een bepaald gedeelfe van de gemeente is aangewezen: €14,94; b. voor een vergunning voor de hele gemeente ten behoeve van bedrijven: €155,45; c. voor een vergunning voor een gereserveerde plaats op kenteken €249,13; d. voor een vergunning waarin een onbepaald ge deelte van de gemeente is aangewezen ten be hoeve van particulieren: €52,78. Dit voornemen ligt in het kader van inspraak ex artikel 6a van de WRO tot 19 januari 2004 Ier inzage bij de balie Grondgebied van hel ge meentehuis. Eventuele zienswijzen kunnen gedurende deze termijn schriftelijk aan het college van Burgemeester en Wethouders ken baar worden gemaakt. Vrijstellingen uitbreiding tot maximaal 10 kampeer middelen (2) Burgemeester en Wethouders willen medewerking verlenen op basis van vrijstelling ex artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) voor de uitbreiding van twee kampeermiddelen op kampeerplaatsen 'kamperen bij de boer' De navolgende bedrijven en personen hebben hier voor een verzoek ingediend: Bijdrageregeling meerjarige minima 2003 Het is nog steeds mogelijk om van deze regeling ge bruik te maken! De bijdrage is bedoeld voor: Personen die langdurig (langer dan twee jaar) eer bijstandsuitkering ontvangen en door het CWI zijr ondergebracht in fase 4; Personen die langdurig een bijstandsuitkering ont vangen en niet gefaseerd zijn omdat zij om andere reden geen arbeidsperspectief hebben; Personen die langdurig een uitkering ontvanger ingevolge de WAO, WAZ, WAJONG, ANW, IOAW en IOAZ met een arbeidsongeschiktheid die meer bë- draagt dan 80%; Alleenstaande ouders met kinderen van 0 tot 12 jaar die geen (volledige) arbeidsplicht hebben; AOW-ers met een gedeeltelijk AOW-pensioen en zonder aanvullende pensioenen. De vergoedingen bedragen: Per jaar voor gezinnen (twee of meer personen) €450,00 Per jaar voor alleenstaande ouders €400.00 Per jaar voor alleenstaanden €320,00 Voor wie is de bijdrage NIET bedoeld? Personen die niet op Texel staan ingeschreven; Personen van wie het gezamenlijke NETTO jaarin komen vanaf 01-01-2002 hoger is geweest dan: 1gehuwden en duurzaam samenwonenden €13.198,00 2. alleenstaande ouder €11.878,00 3 alleenstaande 9.238,00 Personen van wie het totale spaar-/ banktegoec (vermogen) méér bedraagt dan; 1 gehuwden en duurzaam samenwonenden €9.348, 2. alleenstaande ouder €9.348,00 3. alleenstaande €4 673,00 Personen die inwonend zijn bij ouder(s), pleeg-/ stiefouder(s); Personen die een beurs of toelage ontvangen bedoeld in de Wet op de studiefinanciering; Personen die duurzaam woonachtig zijn in een ver pleeghuis, psychiatrische- of penitentiaire inrichting Personen die een volledig AOW- pensioen ontvan gen omdat voor deze groep reeds in de fiscale sfee' inkomensverbeteringen zijn gerealiseerd zoals de ouderenkorting en aanvullende ouderenkorting, Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de balie Sociale Zaken van het gemeentehuis. Nadere informatie: tel. (0222) 36 22 05. Openingstijden Voor de openingstijden rond kerstmis en nieuw jaar. zie de Eilandberichten.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 10