TOV-bestuur laat macht aan de leden 'Vergadering geen veredeld theekransje' Leemkuil Normaal neemt 'Texel Blues' op Wat ik zeggen wou. Russenoorlog Wie zijn dit? C I Bedrijvig he id Yogacentrum De Hoge Berg Kinderkerstfeest kerken Den Burg Moutainbiken in het spoor van Napoleon College: geen huizen op Durper bedrijventerrein Advent Pietje Bell en de tsarenkroon I EXELSE y COURANT VERVOLG VAN PAGINA 1 loedkoopste optie is het eenzijdig |i Isluiten van de Leemkuil, die vaak 'ordt gebuikt als kortsluitroute tus- ■i en Pontweg en Schilderend of tmmalaan. Vanaf welke kant dat 'rijverbod zou moeten gelden, blijft ooralsnog onduideli|k. 'Dat laten we an de commissieleden over. Die loeten eerst hun oordeel geven over et plan. Daarna zullen we vermoe- ielijk nog wel een aanbeveling doen, "aar eerst krijgen de politici het loord', aldus Jan Frederici, hoofd an de gemeentelijke afdeling Grond- sbied. Een andere mogelijkheid is let aanbrengen van een berm- ■srharding met bijvoorbeeld gras- ■etontegels. Met deze maatregel is ruim €80.000,- gemoeid, waarvoor nog geen financiële dekking is ge vonden, omdat de Leemkuil niet is opgenomen in het bermverhardmgs- plan. Een aanpassing van de Haffel- derweg, met name het gedeelte bin nen de bebouwde kom, lijkt voorals nog met noodzakelijk. De komst van de jeugdherberg alleen zal ook niet hoeven te leiden tot aanpassingen van de kruising met de Emmalaan. Indien het nieuwe gemeentehuis wel aan de Haffelderweg wordt gehuis vest, moet er aanvullend onderzoek komen naar de kruising. Volgens de onderzoekers is er sinds 1995 geen ongeval geregistreerd, maar heerst er een subjectief gevoel van onveilig heid onder de gebruikers door over stekende fietsers en voetgangers. Als meest ideale situatie daar wordt een rotonde gezien. Na een lange periode van stilte was er recent weer eens wat in de krant le lezen over de TOV, de Texelse Ondernemende Vrouwen. Nadat zij rich midden jaren negentig veel vuldig profileerde met ambitieuze plannen rond het project Ter Reede van Texel trad de TOV jarenlang niet naar buiten en menigeen vroeg zich af of de ondernemende vrou wen überhaupt nog wel verenigd maren. Dat blijkt wel het geval. De fOV is zelfs springlevend. Met een bijna volledig nieuw bestuur is de irganisatie van plan om flink aan le weg te timmeren met maar één doel: ondernemende vrouwen on dersteuning te bieden bij het leiden van hun bedrijf. We hebben de voorzitterswisseling jangegrepen om de bekendheid te ergroten en nieuwe leden aan te rekken', vertelt de kersverse voorzit- er Astrid van der Vis. De onderneem ster, die samen met echtgenoot kaarten Jeroen den Boer accoun- antskantoor B&B runt, heeft het roer ivergenomen van Joop Jonk, die uim acht jaar de organisatie aan- oerde. Na de aanstelling van Van der /is meldden zich spontaan nog en- iele nieuwe bestuursleden, zodat «genoeg het hele bestuur is ver- iieuwd. Alleen Annet Arends heeft ien doorstart gemaakt. De opvolging s in goede harmonie gegaan. 'Joop jaf aan dat ze wel wilde terugtreden n toen heb ik me aangemeld.' Het neuwe bestuur haast zich te zeggen lat het oude bestuur beslist niet was igeslapen. 'Er werd niet naar buiten letreden, maar er werd wel degelijk en alles georganiseerd voor de le ien', vult Arends aan. De afgelopen maanden zijn benut om het beleid oor de toekomst vast te stellen. 'Wij ebben ons als bestuur heel kwets baar opgesteld en duidelijk aangege ven dat we er zijn voor de leden. Die moeten aangeven wat ze met de TOV willen', aldus Van der Vis. Gesprekspartner Een enquête onder de leden moest daarover meer duidelijkheid ver schaffen. Aan de hand van de vragen konden de onderneemsters aange ven wat zij verwachten van de TOV en waaraan zij behoefte hebben. De uitkomst was zoals het bestuur had gehoopt: de leden willen een organi satie die puur naar binnen is gericht 'Er kwam duidelijk uit naar voren dat er geen behoefte is aan een belangenvertegenwoordiging door het bestuur. We willen geen ge sprekspartner zijn voor andere orga nisaties namens de vrouwelijke on dernemers. Dat gaat gewoon met, want de belangen van onze leden lig gen daarvoor te ver uit elkaar.' Bo vendien zijn veel TOV-leden ook aan gesloten bij brancheorganisaties. Aangegeven werd dat er vooral be hoefte bestaat aan een klankbord en aan het leren van eikaars ervaringen en een beroep kunnen doen op de kennis van andere vrouwelijke onder nemers. 'Ons motto is open naar bin nen en gesloten naar buiten. Er moet hier openlijk kunnen worden gespro ken over zaken die zich in de bedrij ven afspelen, zonder dat die naar buiten komen.' De behoefte aan le zingen die te maken hebben met het ondernemerschap blijkt groot. De TOV komt eens per maand bijeen. Op die avonden wordt een vaste agenda afgewerkt. Daar is sinds het aantre den van het nieuwe bestuur de zoge heten TOV-kring aan toegevoegd. Een voordracht van vijf minuten door een van de leden over een onderwerp dat haar bezighoudt. Vervolgens wordt daarover gediscussieerd. Na 'Ik Stoa op 'n duintop en kiek naar de zee, strand ligt an mien vuute, hier heerst nog vree, i-j vuult ow herboren, in het och tendgloren.' Het zijn enkele re bels uit Ik heb mien hart ver pand, een ode aan Texel, die op de deze week verschenen CD Hok swing van de Achter hoeks e band Normaal staat. De tekst van Ik heb mien hart ver pand lijkt sterk op die van Texel Blues, een nummer van Texelaar Ewout Adriaans. De gitarist, zan ger en componist schreef het voor zijn eigen band. Jug Bros, die het in 1998 op de in eigen beheer op genomen CD Wat aars zette. In het begeleidende boekje van Hok swing krijgt Adriaans inderdaad de eer van tekstschrijver, zij het dat ook de naam van bassist Willem Terhorst in dat verband wordt ge noemd. Hoe zit dat? 'Ik ken de mannen van Normaal al heel lang', vertelt Adriaans, die in het dagelijks leven havenmeester bij het NIOZ is. 'Jaren geleden schreef Theun de Winter een liedje en Willem Terhorst componeerde daar de muziek bij. Dat was het Ezellied. Ik ben toen gevraagd wat muzikanten om me heen te verza melen en het nummer in te spelen in de studio van Jeroen Drabbe in Oudeschild. Daar heb ik Willem leren kennen.' Terhorst werd een goede bekende van Adriaans. Tijdens de vakanties die de aimabele bassist - lid van Normaal sinds het eerste uur - zeer geregeld op Texel viert, zoeken de twee elkaar steevast op. Jug Bros nam Wat aars op in de studio van Normaal en ook voor één van de twee schijfjes van de dubbel-CD die de Texelse band vorig jaar uit bracht, werd gebruik gemaakt van de opnameruimte van de Achterhoekse band. Bovendien heeft Adriaans de gewoonte opge vat alle nummers die hij schrijft op te sturen naar Terhorst, die een liefhebber is van het werk van de Texelse componist. Vorig jaar werd Adriaans gevraagd of hij het goed vond dat Normaal zijn nummer Texel Blues zou spe len tijdens de theatertournee. Op deze speciale tournee, die de groep langs schouwburgen in het hele land voerde, stonden vooral nummers uit het rustigere reper toire op het programma. 'Ik heb gezegd dat ik het prima vond. maar dat ik het wel leuk zou vin den als mijn naam erbij werd ver meld als ze het ooit nog eens op CD zouden zetten.' Een paar maanden geleden kreeg de Texelaar bericht dat het zover was. Het nummer op de CD wijkt af van het origineel. De teksten zijn 'ver taald' naar het Achterhoekse dia lect van de band, de volgorde is iets gewijzigd en Normaal-leden Terhorst en Alan Gaiscogne heb ben er andere muziek bij gecom poneerd. De blues is vervangen door een niet al te ruige variant van de rock 'n roll. Erg teleurgesteld over de wijzigin gen is Adriaans niet. 'Ik vind het leuk dat ze het gebruiken. Ik be schouw het zelfs als een eer. Ik speel zelf maar in een klein bandje, dat optreedt voor een onkosten vergoeding, een paar biertjes en een taxi naar huis. En nu wordt zo'n nummer plotseling voor een groot publiek gespeeld. Natuurlijk, mijn eigen uitvoering is mijn kindje, daar heb ik meer mee dan met deze versie. En als ik eerlijk ben, had ik andere van mijn nummers misschien wel meer geschikt ge vonden voor Normaal. Maar ken nelijk hebben ze zo'n band met Texel dat ze hiervoor hebben ge kozen.' Hok swing is deze week hoog binnengekomen in de hitparade voor albums van platenwinkel keten Music Store. De CD is op Texel te koop in de vestiging in Den Burg. Vrijdag 30 januari treedt Nor maal op in schouwburg De Kampanje in Den Helder. Hel huidige TOV-besluur, vtnr: Annel Arends (penningmeester), Jeannet van Abs, Joke Cofmo (secretaris), Astnd van der Vis (voorzit- ter). Marijke Eelman ontbreekt. de pauze volgt een lezing of een bedrijfsbezoek. Oprichting Lid van het eerste uur is Joke Cofino. In het nieuwe bestuur is ze actief als secretaris 'De TOV is in 1989 opge richt als een soort vrouwelijke tegen hanger van de Jonge Ondernemers. Daar mochten vrouwen geen lid van worden. Het waren Jeanet Korff en Cora Boekei die toen de aanzet heb ben gegeven voor de oprichting van de Texelse Ondernemende Vrouwen.' Hoewel er aanvankelijk nog wel eens lacherig werd gesproken over een veredeld theekransje, bleek midden jaren negentig ook voor de buitenwe reld dat de TOV zich wel degelijk met relevante zaken bezighoudt. In 1996 ontstond het idee om een VOC-schip in de Oudeschilder haven te bouwen en het haventerrein te voorzien van nostalgische winkeltjes met apparte menten erboven; het project Ter Reede van Texel. Tot eind 2000 werd dat plan door meerdere organisaties serieus bekeken. Ex-TOV-vrouw Joke de Boer, die destijds het Reede- plan lanceerde, zegt daarover nu dat het plan eigenlijk een oneigenlijke activiteit van de TOV was. 'Die orga nisatie is hartstikke goed. maar vooral op de eigen leden gericht. Het Reede-plan paste daar niet goed bij.' Niettemin zorgde de publiciteit rond dat plan er voor dat de TOV op Texel bekend werd. Twee gedachten Toch bestaat er binnen het TOV-be- stuur nog geen duidelijk standpunt over de wijze waarop de aangekon digde naarbuitentreding nu precies gestalte moet krijgen. Enerzijds wil de organisatie zich profileren om meer leden aan te trekken, anderzijds wil zij de activiteiten puur naar de leden richten. 'Dat is inderdaad lastig. We hebben ons als bestuur daar nog geen heldere mening over gevormd. Persoonlijk vind ik dat de leden in elk geval prioriteit genieten. Of je interes sante lezingen ook voor anderen toe gankelijk moet maken, is maar de vraag.' Van der Vis ziet meer in ledenwerving via de bestaande le den. Dat zijn er nu ruim dertig. 'Als die bijvoorbeeld bij branchebijeen komsten vrouwen aanspreken en uit nodigen voor de TOV-vergadering werkt dat ook prima. Dat wijst de praktijk nu al uit.' Voorlopig richt het nieuwe bestuur zich vooral op het organiseren van vergaderingen en lezingen Naar de wens van de leden zullen die gaan over onderwerpen als scholing en creatief ondernemen.' Het streven is om iedere vier jaar met een nieuw bestuur verder te gaan. 'Dat lijkt ons goed. Dan komt er weer wat nieuw bloed en dat geeft een impuls aan de organisatie.' Afgespro ken is dat er volgend seizoen een evaluatie komt van de nieuwe opzet. 'We willen weten of de leden tevre den zijn en dat zullen ze ons gerust laten weten, want het zijn bepaald geen jaknikkers.' Tekst en foto Louise van der Sluis Met interesse heb ik het verslag gelezen van Joop Rommets over het boek van een Duitse auteur, waarin de 'Russenoorlog' wordt beschreven, Mijn aandacht werd getrokken door de zinsnede over een drijfjacht, 'vooral in het noor den van het eiland', stond er ver meld. Misschien trap ik een open deur in, maar hetzelfde gebeurde bijvoorbeeld ook in Zuid-Haffel. En de ervaring die ik daar opdeed was afwijkend van de indruk die ik uit het artikel kreeg. Nadat ik in Oudeschild daardwer- kelijk met de Russen had meege werkt. leek het mij beter ergens on der te duiken Ik kende nog maar weinig mensen, maar met Siem Witte, 'van de baron', was ik uit As sen komen marcheren en kwam zo doende op de Baronie terecht. Het woord gastvrijheid werd hier met Een groot gezelschap rond een koets. Verzamelaar Maarten Stoep- ker wil graag weten bij welke gele genheid de foto is gemaakt, van wie de koets is en wie er op de bok zit Een ding staat vast; het is niet de bekende Jan Kalis. Wie meent iets in de foto te herkennen, kan contact opnemen met Stoepker. tel. 312940. Over de vorige foto's bleek mets be kend. hoofdletters geschreven. En omdat er werk genoeg was. trok ik de volgende morgen samen met Kees het weiland m om te helpen bij het 'sloten' En daar gebeurde het. Aan de kant van de zee verscheen een langer rij tirailleurs aan de horizon. Het was ons. gezien hun bewapening, meteen duidelijk wat de opzet was. Lang zaam trok de rij voort, merkwaardig langzaam, want er was buiten ons beiden geen mens te zien. De aan voerder. een Feldwebel. kwam naar ons toelopen. Het bleek onmiddellijk dat deze man zeer ongelukkig was met zijn taak. Maar praten met zijn kameraden was nog steeds levens gevaarlijk, dus deed hij het tegen ons. Ondertussen sloegen wij de voort- wandelende rij gade. Ook de Feldwebel. 'Ja', zei hij, 'wat wil je? Het zijn kinderen van een jaar of zes tien. Als ze een vijand zien, roepen ze om hun moeder. En zij begrijpen ook heus wel dat de oorlog voorbij is. Wie wil dan nog risico lopen?' Inmiddels waren de voorsten bijna bij de eendenkooi van Hin gekomen. Zeker vier of vijf soldaten zouden daar als de tanden van een reuzenhark door heen zijn gegaan. Maar - heel won derlijk - hun richtingsgevoel liet hen duidelijk in de steek en de lijnen we ken zover uiteen, dat niemand er doorheen, maar iedereen er omheen liep. Ons vermoeden dat daar ook werke lijk Russen waren, werd 's avonds bewaarheid, toen er aan de buiten deur werd gekrabbeld Ik deed open, want ik sliep daar vlak naast. Er stond een duidelijk ongewapende Rus. tril lend van angst - want je weet maar nooit - en hij maakte smekende ge baren van 'honger'. Ik liep naar moe der Witte, die meteen een heel brood meegaf. En wat toen gebeurde, ver geet ik nooit. De man, zeker twee maal zo oud als ik, pakte mijn hand, kuste die en verdween in de duister nis van de nacht. Zelden ben ik mijn leven meer ontroerd en tevens be schaamd geweest. Er zijn echter veel eendenkooien en bosjes op het eiland. Enkele dagen later ging ik weer met Kees mee, dit maal naar de Dennen om hout. Tegen de middag gingen we op een omge vallen boom zitten om een stapeltje boterhammen te eten. Nauwelijks begonnen, stond er - mets gehoord en mets gezien - een Rus, pistool bij de hand tussen zijn riem. Terwijl zijn ogen onophoudelijk heen en weer schoten als van een opgejaagd dier. bleken er dorstige mannen in het bos. Wij boden aan bij de boswachter woning aan de Rozendijk water te halen. Na enige aarzeling ging hij ak koord. maar eén van ons moest blij ven. Kees keerde korte tijd later te rug met een emmer water en een beker. De Rus nam alles mee en was foetsie, nagenoeg onhoorbaar. Tien minuten later was hij terug De em mer was nog deels vol, want zoiets kostbaars gooi je niet weg. Met graagte nam hij ook onze lunch aan. Onze dag was goed. Ab Peetoom, Den Burg. Aan het begin van het nieuwe jaar gaat aan de Schilderweg het yoga centrum De Hoge Berg van start. De lessen in dit nieuwe centrum worden verzorgd door Mariëlle Glorie, die in 1991 aan de universiteit van Nij megen met yoga kennis maakte en daarna bij verschillende docenten ervaring opdeed met hatha yoga. Nadien volgde zij de vierjange oplei ding bij de Saswitha Stichting Bij hatha yoga helpen lichamelijke oefe ningen bij het ontspannen van licha melijke en geestelijke spanning. Hoe wel de oefeningen zwaar kunnen zijn, is yoga met prestatiegericht. De les sen worden gegeven op dinsdag- en donderdagavond en op vrijdag ochtend, uitgezonderd de school vakanties. Elke les duurt vijf kwartier en wordt afgesloten met uitgebreide ontspanningsoefeningen. Een reeks van tien lessen kost €60,-.Yoga- centrum De Hoge Berg is gevestigd op het adres Schilderweg 208a (naast de oude melkfabriek) en is te bereiken via telefoonnummer 315782, of e-mailadres mglorie® planet.nl. Zaterdag 3 januari wordt van 15.00 tot 17.00 uur open dag gehouden. De hervormde en gereformeerde kerk van Den Burg organiseren samen een kinderkerstfeest, dat op de vierde adventszondag (21 december) wordt gevierd in het gebouw van de her vormde kerk. ledereen is welkom om de kerststal te bekijken, er wordt een toneelstuk opgevoerd en een kinder orkest speelt kerstliederen. Voor alle kinderen, ook de gasten, is er choco lademelk, een sinaasappel en een cadeau. De viering begint om 17.00 uur. In en rond Den Helder wordt zondag de Napoleon Veldtoertocht gehou den. Deze tocht voor mountambikers voert langs oude forten, het duin gebied en de bollenvelden. Deelne mers kunnen kiezen uit trajecten van 25,35 en 50 kilometer. Start en finish zijn bij wielervereniging DOK aan de Guldemondweg. Aan deelname zijn enige kosten verbonden. Leden van Toerclub Taxi 312000 en Wieler vereniging Texel en andere liefheb bers met een ATB-fiets die willen meedoen, verzamelen op de boot van 9.00 uur. VRIJDAG 19 DECEMBER 2003 Het college van b en w volhardt in z'n standpunt om geen woningen toe te staan op het bedrijventerrein in De Cocksdorp. De bestuurders worden in hun standpunt gesterkt door de uitkomsten van een onaf hankelijk onderzoek dat werd uit gevoerd door een extern adviesbu reau. Dat bekeek de planologische aspecten van het al dan niet toe staan van bedrijfswoningen en de kans op planschade. Tevens werd bekeken of de lokale overheid zich schuldig heeft gemaakt aan een onrechtmatige daad door het met nakomen van toezeggingen. Het advies is helder; geen bedrijfs woningen toestaan. Dat is ook over eenkomstig het huidige gemeente lijke beleid, dat woningen op nieuw uit te geven bedrijventerreinen met toestaat. Zo wordt voorkomen dat milieuproblemen ontstaan, die de .eventuele bedrijfsvoering van omlig gende bedrijven kunnen beperken. Tijdens een hoorzitting in De Cocksdorp in november kwam het respecteren van bestaande rechten aan de orde en bleek dat er in het verleden al toezeggingen voor een bedrijfswoning zouden zijn gedaan. Volgens het onderzoek is het goed verdedigbaar dat de eventuele be staande planologische rechten niet worden overgenomen, omdat die zijn gebaseerd op een bestemmingsplan dat al zo'n dertig jaar oud is. Verder blijkt volgens de gemeente uit koop overeenkomsten die zijn gesloten in het gebied dat niets is vastgelegd over bedrijfswoningen. Er zou des tijds alleen zijn toegezegd dat de grond met de bestemming riool waterzuiveringsinstallatie in het nieuwe bestemmingsplan een bedrijfsbestemming zal knjgen. En dat gebeurt. Daardoor heeft de ge meente volgens de onderzoekers zorgvuldig gehandeld en is van een onrechtmatige daad geen sprake, temeer de gemeente op dit punt een helder beleid voert Het onderwerp komt op 12 januari ter sprake in de vergadering van de commissie Grondgebied. Voor de derde keer wordt zondag een adventsbijeenkomst gehouden bij Jan en Paula Brouwer Het is een ongedwongen samenzijn van jong en oud, waar wordt gezongen en uit de Bijbel verteld. De bijeenkomst is vrij toegankelijk voor iedereen, begint om 16.30 uur en vindt plaats in de Granaatappel, Haffelderweg 18 in Den Burg. 'De jacht op de tsarenkroon' is het vervolg op 'Pietje Bell', de gelijk namige ondeugende maar goud eerlijke straatjongen over wie ook dit tweede deel gaat. Het is een ouderwetse familiefilm, geschikt voor het hele gezin, met in de hoofdrollen Qumten Schram, Rick Engelkes, Angela Groothuizen, Arjan Ederveen en tal van andere prominenten. De film begint waar het eerste deel eindigde, met een feestelijke optocht. Wie goed keek, kon toen zien dat Pietjes zus Martha en kranteneigenaar en journalist Paul Velinga elkaar wel héél aardig vonden. Tot ongenoe gen van Jozef Geelman. 'De jacht op de tsarenkroon' opent met een groot sneeuwballengevecht, om te vieren dat Martha en Paul hebben besloten zich te verloven. Helaas vliegt een sneeuwbal door een ruitje bij de buren, de familie Geel man. Pietje Bell knjgt de schuld en wordt direct afgevoerd naar de gevangenis. Daarna dient het ene avontuur na het andere zich aan. Op school maakt hij kennis met een nieuwe onderwijzer, meester Ster. die een grote rol in zijn leven zal gaan spelen. Krantenmagnaat Stark zet zijn misdadige plannen voort vanuit de gevangenis en zet zijn zinnen op de tsarenkroon die vanuit Rusland via Nederland naar Amerika wordt vervoerd. Nog één keer moeten Pietje en zijn vnenden daarom alle krachten bundelen om alles weer op z'n pootjes terecht te laten komen. Geprolongeerd bij Cinema Texel is 'The return of the king', het derde deel in de serie van de heroïsche queeste 'Lord of the rings', geba seerd op de bejubelde trilogie van J.R.R Tolkien. Miljoenen liefheb bers hebben naar de film uitgeke ken, want daarmee komt een eind aan 'de reis' en wordt duidelijk 'hoe je met genoeg moed. toewij ding en vastberadenheid de we reld kunt veranderen'. Sauron voert het bevel over zijn laatste belegering en de mensheid kijkt steeds wanhopiger uit naar de te rugkeer van hun Koning. De reis genoten, evenals de krachten die zich achter hen verenigd hebben, zijn eindelijk gearriveerd bij het grootste gevecht uit hun leven. Ze hebben geen kans om te winnen. hun strijd dient slechts éen doel: Sauron afleiden en Frodo volgen om zijn opdracht te volbrengen in dit laatste, beslissende moment. Ook nog een week te zien is 'Kill Bill' van Quentin Tarantino, de maker van 'Pulp Fiction'. De film staat bol van actie en geweld. Hoofdpersoon is de zwangere huurmoordenaar Uma Thurman, ook wel bekend als 'The Bnde'. Zij wordt neergeschoten op haar brui loft. De dader is Bill, haar eigen opdrachtgever, die wordt bijge staan door enkele handlangers. Ze overleeft de aanslag, maar door een kogel in haar hoofd ligt ze vier jaar in coma. Als ze bijkomt, is ze compleet over de rooie en vastbe sloten wraak te nemen. 'Love actually' is niet zomaar een romantische komedie, eigenlijk zijn het er tienEr zijn verschillende hartverwarmende en hilansche verhalen in verweven, die zich al lemaal afspelen in het heden daagse Londen in de weken voor Kerstmis. Het overkoepelende thema is dat liefde de drijfveer is in het leven, of dat nu van een mi nister-president, een grijze rocks ter, een keiharde schooldirectrice of een Portugese huishoudster is 'Op zoek naar Nemo' is de nieuw ste - Nederlands gesproken - Disney-film en gaat over de clown- vis Marlin, die samen met zijn enige zoon Nemo een veilig leven tje in het Great Barrier Reef bij Australië leidt. Wanneer Nemo onverwachts in het aquarium van een tandarts belandt, is het aan Marlin om hem te redden. Met nostalgie omgeven is 'Pipo en de p-p-parelridder'. De film grijpt terug op de succesvolle serie die in de jaren zestig en zeventig rond de populaire clown op de televisie werd uitgezonden, In het verhaal maakt Pipo een wandeling door een ruïne en wekt daar een ridder die al vijfhonderd jaar slaapt. Pipo herenigt de ridder met diens grote liefde, die al die tijd op hem heeft gewacht, en moet daarna het liefdespaar uit handen houden van Dikke Deur en Snuf en Snuitje, die heel andere plannen hebben

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7