1 i Typhoons weer beste vliegtuigherkenners r ,4" Feyenoord-beloftes trainen op Texel Nieuwjaarsduik 2004 'ultieme uitdaging' Oorstrelend nieuwjaarsconcert Muziekschool Kamerkoor teso .TEXELSE 2 COURANT' Wat ik zeggen wou... Vertrektijden II I"9 Mahjong in Twaalf Balcken Kinderdisco Darttoernooi voor Masters Cursus linedance Makelaardij in De Koog Jostiband Cursus pendelen Nutsbedrijven toch verder zonder Drijver Spinbaankalenders Kampioenschap luchtgeweren Agenda Hoogwater te Oudeschild Colofon De Krim breidt uit met chalets DINSDAG 6 JANUARI 2004 Het nieuwjaarsconcert dat het Mu ziekschool Kamerkoor zondag in de NH Kerk te Den Burg gaf, be stond voornamelijk uit Engelse Christmas Carols. Ze bepaalden in hoge mate de sfeer: sober, ingeto gen, soms introvert en misschien zelfs wat te braaf. Dat het koor ook kan stralen als engelen, bleek uit liederen zoals What cheer?' en 'O little town of Bethlehem'. Er zit onmiskenbaar vooruitgang in het kamerkoor van de muziekschool. De homogeniteit van de koorklank neemt ieder concert toe, waardoor het luisterplezier is verhoogd. Wat niet wegneemt dat de sopranen in enkele stukken hun voelsprieten nog meer naar elkaar zouden kunnen uit steken, om tot één klank te versmel ten. Toch heeft ook de sopraansectie in dit opzicht al veel gewonnen. De zangkwaliteiten kwamen in de carols goed tot hun recht: bijna altijd zuiver, mooi strak en fris, een klank die we bij de carols zo goed kennen als ze door jongens/mannenkoren, worden uitgevoerd, zoals bijvoorbeeld het Kings'College Choir Met het warme en toch heldere geluid van de alten kwam het tot een fraaie, aangename samenklank. De bassen/tenoren ble ven in de minderheid, maar konden zich in de balans goed staande hou den. Slechts hier en daar wat aarze ling, waar van de stemmen juist meer zelfstandigheid werd gevraagd. In de koorklank pasten ook zij uitstekend. Het concert werd luister bijgezet door een koperkwartet dat voor deze ge legenheid was samengesteld en be stond uit de dirigent en leden van het fanfare-orkest DEK uit Den Hoorn Instrumentalisten en vocalisten van het Muziekschool Kamerkoor tijdens het nieuwjaarsconcert afgelopen zondag In de NH-kerk in Den Burg. (Mathieu Vulto, Adriaan de Boer. Anita van der Gracht en Michiel Drijver). Zij zorgden - na een enigs zins uit de toon vallende mars van Hermann Heiss - voor gloedvolle in termezzi en verhoogden de feest vreugde in hun begeleidende rol bij enkele carols. Met name de compo sities van Tielman Susato pasten uit stekend in de sfeer en werd alle eer aan gedaan. Naast de carols klonk het Magnificat (Lofzang van Maria) en Nunc Dimittis (Lofzang van Simeon) van Orlando Gibbons: het koor toonde aan dat het dit soort polyfone muziek steeds be ter aankan. Een volgende stap zou kunnen zijn om meer expressie en souplesse aan te brengen, waardoor de muziek aan uitdrukkingskracht wint. Het programma werd besloten met enkele (vr)olijke stukken waarin de toehoorders een 'happy new year' werd toegezongen. De 'Wassail song' bracht een verrassing met so pranen, die in combinaties of solo in (Foto Match Haiyian) de verschillende coupletten het voor touw namen: mooi en goed gezon gen. Het laatste couplet van 'O little town of Bethlehem', een carol die mede door het meespelende koper kwartet en het bijzondere arrange ment van Grayton Ives het publiek kippenvel bezorgde, vormde een waardig slot van een oorstrelend con cert. Lida Wels o in leun Bujtca vennrwocrdebjlherd ui Jt redacbf 14 december, de tijden zullen ver anderen kun je lezen in alle bussen van Connexxion. En niet alleen Connexxion verandert alle tijden, ook de spoorwegen moeten zonodig de vertrektijden verande ren. Natuurlijk kan de Texelse Ei gen Stoomboot Onderneming niet achterblijven. Noodgedwongen? Dat is de vraag, want wat schiet de reiziger die van Texel met de trein verder het land in moet ermee op? De veerboot vertrekt vanaf 14 de cember 5 minuten eerder vanaf t Horntje. In plaats van 11.05 uur op maandag 29 december, want over deze reis heb ik het nu, gaat de boot al om 11.00 uur. Aangezien om één of andere reden de boot op deze bewuste dag pas om 11.05 vertrekt, de kapitein was waarschijnlijk de nieuwe dienstregeling nu al vergeten, komt de boot vrij laat aan in Den Helder, waar de bus van Connexxion al trouw staan te wachten op zijn passagiers richting treinstation. Na dat alle passagiers en een grote hoe veelheid aan koffers en tassen zijn geladen vertrekt de bus om even voor half twaalf richting station. De bus komt om 11.32 uur aan. Gelukkig kan ik vrij snel over alle bagage heen stappen, de dienstregeling had ik thuis in Alkmaar al goed bestudeerd en ik had van te voren een kaartje gekocht voor de terugreis. Met een sprintje kan ik nog tussen de al slui tende deuren in de trein springen. Er kwam nog een moeder met kind langs het perron rennen maar de con ducteurs van heden ten dage zijn onverbiddelijk en laten de trein geen seconde te laat vertrekken, want daar worden ze later op het traject naar Nijmegen natuurlijk weer op afgere kend! Ik was de enige van de men sen die in de toch wel volle bus op maandag 29 december de trein haalde. Wat een geluk, want anders sta je een half uur te wachten in de stationshal van het immer tochtige Den Helder, de restauratie is al jaren gesloten. Geen pretje dus. Wat is nu de moraal? Vóór 14 decem ber, toen de boot nog om vijf over het hele uur vertrok, had je gewoon geen kans om de trein te halen die even voor het half uur het station van Den Helder verliet. Een kleine twintig mi nuten wachten gaf je alle kans om op een normale manier een kaartje te kopen. Na 14 december heeft de NS de reis van de trein met enkele minu ten verlaat (om reizigers van Texel een Bob Dros en Wim Beerling zijn net als in 2002 winnaar geworden van de internationale quiz voor vliegtuigherkenners. Ben Gieze eindigde op een eervolle zevende plaats. In de zestiger jaren maakten Dros en Beerling furore in muziekgroep De Typoons. Sinds die tijd delen ze niet alleen een muzikale band, ze hebben beiden ook een passie voor lucht vaart. Ook na het uiteenvallen van de popgroep hebben zij nog wekelijks contact. Is het met over muziek, dan gaat het wel over luchtvaart, waar over zij over een brede kennis be schikken. Vooral als het over bijzon dere toestellen gaat. De website van de quiz (www.militaryairshows.co.uk/ quiz.htm) trok jaren geleden hun aan dacht. Uitdaging was om zo snel mogelijk op het internet vertoonde toestellen te herkennen. Geen DC 3's of Concorde's, want die weet bijkans iedereen wel. Maar onbekende toe stellen, zoals vliegboten of andere toestellen uit een ver verleden waar van er maar weinig zijn gemaakt. Ook sportvliegtuigjes en heel geavan ceerde, experimentele toestellen. Het spel, dat wordt gespeeld achter de computer waarbij de getoonde toestellen zo snel mogelijk moeten worden herkend, kende ook in 2003 een internationaal deelnemersveld De toppers waren behoorlijk aan el kaar gewaagd. De Zweed Kari Koski wisselde het hele jaar stuivertje met de Typhoons. Vanaf september was het onduidelijk wie de titel zou beha len. Telkens wisten beide partijen bij alle getoonde afbeeldingen de juiste namen en kregen hetzelfde aantal punten. Maar in oktober gaven Dros en Beerling hun antwoorden een frac tie eerder en kregen daardoor een punt voorsprong op hun rivaal. Deze voorsprong wisten ze tot het eind van het jaar te behouden. Door als eerste het goede antwoord te geven, kon de Zweed in december nog op gelijke hoogte komen. Maar hierin slaagde hij niet. Met twee achtereenvolgende kam pioenschappen vinden de Typhoons het welletjes. 'We hoeven niet nog een keer in de Hall of Fame. Boven dien gaat er heel wat tijd in zitten. In de vakantie gaat het spel gewoon door en moet je iets regelen. Ook zijn we beiden actief in de muziek en dan wordt het geregeld nachtwerk. Je zult altijd zien dat de quiz verschijnt op een voor ons onmogelijke tijd.' Het tweetal heeft groot respect voor Ben Gieze. 'Waar wij het met z'n tweetjes deden, zat Ben er alleen voor.' 2003 HIGH SCORE TABLE POSITION NAME POINTS The Typhoons 146 2 Kari Koski 1! '45 3 Jean Marie 4 Dean Alexander 139 5 F.milio Lafuente II '24 6 Bill Lines .23 7 Ben Gieze II 117 8 Hans Hogh =9 Kami! Pankueh, Ron Smith 108 De uitslag van de luchtvaartherkennlngsquiz. kans te geven? Ik denk het niet.) Teso is daar goed op ingesprongen en laat de boot eerder vertrekken zodat de reiziger de trein kan halen. Ik denk dat het in de praktijk anders zal lopen en dat veel reizigers de trein nét missen. Tijd om een kaartje te kopen is er ook niet, dus Teso kan beter de boot weer om vijf over het hele uur laten vertrek ken, zodat de wachtti|d in Den Hel der wordt verkort. Of de bootreis echt aanpassen aan de vertrektijd van de trein, want volgens mijn bescheiden mening is daar totaal geen overleg over gepleegd. Nee. wil men de trein reizigers echt ten dienste zijn, dan zal de Teso haar dienstregeling heel snel moeten aanpassen en de afvaart om 10 minuten voor het hele uur vanaf Texel laten plaatsvinden. En dan ook echt om 10 minuten voor het hele uur (behalve in geval van calamiteiten zoals ziekenvervoer). De passagiers die verder moeten met de trein zul len daar ontzettend mee geholpen zijn en in alle rust een kaartje kunnen kopen en normaal in de trein kunnen stappen zonder gehol en zonder tus sen dichtgaande deuren naar binnen te springen. Bob Dijksen, Alkmaar. In de Twaalf Balcken in Den Burg wordt zaterdag van 14 00 tot 17.30 uur een mahjong-middag worden gehouden. Gezien de groeiende be langstelling voor dit spel, is vooraf opgeven noodzakelijk. Dat kan bij Dirk Breedveld, tel. 312374, of via e- mail mail@12balcken.nl. Bij aan melding graag het speelmveau ver melden. Wie een eigen spel heeft, wordt verzocht dit mee te nemen. Er wordt gespeeld volgens de Neder landse toernooiregels 2002, die te vinden zijn op de website www.mah jongnews.com. Deelname aan de speelmiddag is gratis. De jeugdraad van Gymnastiek vereniging Texel houdt zaterdag 17 januari in sporthal Ons Genoegen in Den Burg een disco-avond voor kin deren uit de groepen 3 tot en met 8 van het basisonderwijs. Kinderen tot en met groep 5 zijn welkom van 19.00 tot 20.30 uur, de hogere klassen van 20.30 tot 22.00 uur. Voor een kleine bijdrage zijn chips en drinken ver krijgbaar. Het thema van de avond is 'de toekomst 2004' De Texelse Dart Organisatie houdt zondag vanaf 13.00 uur in restaurant Bosch en Zee nabij De Koog het laat ste kwalificatietoernooi voor de Texel Masters. Deelname staat alleen open voor spelers die zich nog hebben gekwalificeerd. Bij de heren zijn nog twaalf plaatsen te verdienen, bij de dames nog twee. De inschrijftermijn voor dit toernooi sluit zaterdag om 18 00 uur. Opgeven kan bij Bosch en Zee, of via tel. 321202. Onder auspiciën van de Eastender Honeybee-hoppers gaat in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend vrijdag om 20.30 uur een nieuwe cursus coun try line dance van start. Makelaardij TM Vastgoed opent op 1 april een tweede vestiging in het oude VW-kantoor aan de Dorps straat in De Koog. In maart van het afgelopen jaar startte de makelaardij in het pand van Texelse Media aan de Binnenburg. 'Door de snelle ontwikkeling van TM Vastgoed is er behoefte aan meer ruimte', aldus Maarten Koorn. Make laar Richard Kortekaas krijgt verster king van Marianne de Gier, die al er varing heeft opgedaan in het vak. Het pand in De Koog zal eerst worden opgeknapt, om daarna de hoofd vestiging van het makelaarsbedrijf te worden. Voor taxaties en aan- en verkoopopdrachten kunnen mensen in De Koog en Den Burg terecht. Momenteel zijn Assurantiekantoor De Boer en De Boer Bemiddeling in het pand in De Koog gevestigd. Vanaf 1 juli vinden deze bedrijven onderdak in de kantoren boven de nog te bou wen Lidl supermarkt. Voor het optreden van de Jostiband op 25 september in vakantiecentrum De Krim kunnen nu al kaarten worden gereserveerd. Dat kan via email (jolandeklo@freeler.nl), fax (0222- 315429) of per post (De Ruyterstraat 136, 1792 AP Oudeschild). Een zit plaats kost €35,- (400 stuks), een staanplaats €30,- (200 stuks). Een deel van de opbrengst is bestemd voor de aanschaf van een nieuwe auto voor de bewoners van de Texelse Reede. Binnenkort wordt in Den Burg een cursus pendelen gehouden. De pen del werd al tweeduizend jaar geleden door de Chinese keizer Yu beschre ven, maar nog altijd omgeven met een waas van geheimzinnigheid. In deze cursus leert de pendelaar dich terbij het gewenste resultaat te ko men door het omgaan met ontspan ning, rust en geduld. Voor opgave en inlichtingen: Greetje Coster, tel. 3202. De nutsbedrijven willen geen ge bruik meer maken van de diensten van Drijver Bouw en de werkzaam heden op Texel op een andere ma nier laten uitvoeren. Dat hebben ze directeur Jaap Drijver vrijdag tele fonisch laten weten. Het besluit maakt het ontslag voor de mede werkers van het bedrijf definitief. Na de overdracht van de storings dienst van het PWN in januari 2003 kregen de vier personeelsleden van Drijver Bouw te maken met een be hoorlijke verzwaring van hun taak. Met zijn vieren moesten ze paraat zijn voor het verhelpen van storingen aan het waterleidingnet. Het afgelopen jaar zijn er heel wat storingen ge weest. dus waren na werktijd vaak meerdere collega's aan het werk. Drijver: 'De gewerkte uren zijn be taald door het :PWN, maar een extra, vaste beloning zou ik op zijn plaats hebben gevonden. Daarnaast heb ik de enige opdrachtgevers, de geza menlijke nutsbedrijven, een sluitende exploitatie van mijn bedrijf met een winstmarge van €10.000,- gevraagd.' Vrijdag werd Drijver gebeld met de mededeling dat de nutsbedrijven geen gebruik meer van zijn diensten wilden maken en het werk op een andere manier willen uitvoeren. 'Ze verwachten daarmee goedkoper uit te komen dan wat ik hun heb ge vraagd.' Daarnaast meenden ze vol gens Drijver dat het voortbestaan van het bouwbedrijf niet Drijvers eigen prioriteit zou hebben, iets wat door de eigenaar zelf wordt bestreden. 'Natuurlijk ben ik volop bezig met Kabeltex, maar dat wil met zeggen dat Drijver Bouw voor mij geen prio riteit zou hebben. Wel is het zo dat mijn zoon Egbert Drijver daar de da gelijkse leiding van mij heeft overge nomen, Dat moet juist een teken zijn dat continuïteit wordt gewaarborgd.' Aan het eind van het telefoongesprek stelden de nutsbedrijven Drijver de vraag of hij in januari toch nog werk zaamheden voor ze wilde blijven uit voeren. 'Hierop heb ik gereageerd met de mededeling dat ze die vraag maar met moesten stellen.' Drijver heeft zijn personeel dus met een trieste boodschap met kerst verlof moeten laten gaan. Naar het zich laat aanzien heeft één van de vier werknemers inmiddels elders werk gevonden. 'In de komende maanden kunnen we nog wat werkzaamheden voor Kabeltex uitvoeren, waar we nog met aan toe zijn gekomen. Daarna valt het doek voor de overige werk nemers.' Uit diverse telefoontjes is gebleken dat niet iedereen bij de bezorging van de krant een Spinbaankalender heeft ontvangen. Belangstellenden voor een kalender kunnen deze alsnog bij het kantoor van Langeveld de Rooy op Spinbaan 6 afhalen. Schietsportvereniging Texel houdt zaterdag 17 januari een open Texels kampioenschap luchtgeweerschie- ten. Dat gebeurt naar aanleiding van het 30-jarig bestaan van de vereni ging. Deelnemers vanaf 7 jaar kunnen meedoen aan de wedstrijden. Ze nemen het tegen elkaar op in de leeftijdscategorieën 7 tot en met 10 jaar, 11 tot en met 14 jaar en 15 jaar en ouder. Komende zaterdag wordt in schietsportcentrum Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg van 14.00 tot 18.00 uur een oefenmiddag ge houden waar deelnemers zich kun nen voorbereiden op het kampioen schap. Enige ervaring met lucht- geweerschieten is vereist. Volwassen kunnen een eigen geweer meenemen of er een huren van de vereniging. Kinderen moeten een geweer huren, omdat zij daar met mee over straat mogen lopen. De huur van een ge weer kost €3,-. Dinsdag 6 januari: In Cinema Texel draaien Lord of the Rings III (19 30 uur) en Love Acually (19.30 uur). In De Witte Burcht in Den Burg be gint om 20.00 uur een klaverjas- drive voor het goede doel. Deel name kost €3,50 per koppel. Inschrijven, liefst met maat, kan tussen 19.30 en 20.00 uur. Woensdag 7 januari: In Cinema Texel draaien Lord of the Rings III (19 30 uur), Love Actually (19.30 uur). Op zoek naar Nemo (14.30 uur) en Pietje Bell 2 (15.00 uur). Donderdag 8 januari: In Klif 12 in Den Hoorn worden tot en met zaterdag de voorrondes ■San het Amsterdams Kleinkunst Festival gehouden. Een passe partout voor drie avonden kost €27,50. Om 20.00 uur begint in Bethel in Zuid-Eierland een open klaverjas- drive. In Cinema Texel draaien Lord of the Rings III (19.30 uur) en Love Actually (19.30 uur). Vrijdag 9 januari: In discotheek de J'elleboog wordt onder de naam Pure Hard Stylez een professioneel housefeest ge- Dl. 6 6.47 en 19.44 u. Wo. 7 7.40 en 20.15 u. Do. 8 8.24 en 21.16 u. Vr. 9 8.57 en 21.40 u. Za. 10 9.45 en 22.14 u. Zo. 11 10.10 en 22.55 u. Ma. 12 10.37 en 23.24 u. Dl. 13 11.25 en - u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer- der hoogwater 7 januari volle maan houden. Diverse dj's, bekend van onder meer Thunderdome draaien verschillende stijlen muziek. Om 20.00 uur begint in De Linde- I boom een avond met medium Lia Schipper. Ze wordt bijgestaan door haar collega Tiny de Ruiter Entrée €7,-. Teso onderhoudt het komend E weekend geen halfuurdiensten. Er {j worden geen wachttijden ver- j wacht. Meer informatie via tele- g foonnummer 369600, info@teso.nl of www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45* 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr nl Op al onze advert entiet ontracten en aanbiedingen daar- loe zi|n van loepasslng de Regelen voor het Advertentie- wezen van de Stichting ROTA. gevestigd le Amsterdam. zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fa- I bneken te Amsterdam ender nummer 41198699 Een I exemplaar van de Regelen voor hel Advertentlewezen I wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 (auiomatiach) 3 Per jaar 65.60 63,50 (automatisch) i Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Het tweede elftal van Feyenoord, de zogenoemde beloftes, en de A1-junioren houden komend weekend een trainingsstage op Texel. Het belofteteam treedt zaterdagmiddag om 14.00 uur aan tegen de selectie van Texel'94. Het oefenduel wordt om 12.00 uur voorafgegaan door een wedstrijd van de A1-junioren tegen Saenden uit Wormerveer. Tegen die ploeg zou Texel aanvankelijk een oefen wedstrijd spelen. De Rotterdammers arriveren vrijdag 9 januari rond het middaguur op Texel en verblijven in residentie Californië. 's Middags wordt er getraind op de velden van Texel'94 en ook de zaterdagochtend wordt benut voor een training. De Rotterdamse kroonprinsen worden getraind door Mario Been, zelf oud speler van Feyenoord. In het team speelt onder meer Joup van de Oudeland, die vorig jaar tot het groot ste talent van de A-junioren in heel Nederland werd uitgeroepen. Texel'94 treedt compleet aan. De ploeg is blessurevrij en heeft zich ten doel gesteld zo goed mogelijk tegen stand te bieden aan de Feye- noorders. Vijfjaar geleden was de A1 - selectie ook op Texel. Toen eindigde de oefenwedstrijd tegen de Texelaars in een 0-0 gelijke stand. John Rep De aanwezigheid van trainer John Rep is overigens nog twijfelachtig. Afgelopen week werd bekend dat een Syrische ploeg interesse heeft getoond in de Texel-coach. Hoewel die nog aan een contract is gebon den, is hij vrij te vertrekken als zid positieverbetering aandient. 'We wa ren verrast omdat we het uit de kran moesten vernemen, maar we gunnet het hem van harte. Natuurlijk hope' we voor de club dat hij blijft', aldus bestuurslid Willem Koorn. De oefen duels worden zaterdag geleid doo het arbitersduo Agema en Duineveli uit Den Helder. Zowel de training» 1 als de wedstrijden zijn gratis toegan kelijk. Alleen het weer kan nog roet it het eten gooien. Als er teveel neer slag valt. worden de duels mogelij' afgelast, omdat de velden in een me al te beste conditie verkeren. Vakantiecentrum De Krim start in apn met de verhuur van 4-persoons cha Iets. Volgens Maurice Riemens, ma nager Sales en Marketing, komt he park hiermee tegemoet aan dt groeiende vraag naar accommoda ties voor vier personen. De huisjes hebben een oppervlakte van vijferv veertig vierkante meter en zijn ges: tueerd in een duinlandschap, geleger aan een natuurgebied. Naast eet woonkamer bieden de chalets onder dak aan twee slaapkamers met iede een eigen badkamer. Er komen spe ciale huisjes voor met-rokers. De Krin richt zich met de nieuwbouw niet al leen op de toeristische markt. Od hoopt het vakantiecentrum de mark van groepsverblijven en incentives beter te kunnen bedienen met dezt onderkomens. Texelaars en toeristen In badkleding hadden op nieuwjaarsdag maling aan de vaten gif verderop in zee en trot seerden bittere kou en sneeuw. Bij paal 28 renden ze bij bosies tegelijk de zee in voor een verfrissende duik. Nog veel talrijker waren de toeschou wers die het traditionele spektakel aanschouwden. Na een korte aanra king met het koude zeewater van amper 5 graden Celcius, zagen ze de meeste baders net zo hard terug- rennen om met hun verkleumde lijf de warmte van het paviljoen op te zoe ken. Aanzienlijk sneller dan veel kij kers die met de auto waren gekomen en vast raakten in de lange file op de weg naar paal 28. Zij arriveerden pas op het strand toen de duikers al lark en breed aan de warme chocola me rum zaten. 'Deze nieuwjaarsduik wa de ultieme uitdaging', kwalificeert een deelnemer na afloop. (Foto's Daan Kooptra

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2