'Financiën mogen nooit mate veiligheid bepalen' 2 Commandant Dick Jongeneel kwart eeuw bij brandweer n nftw TEXELSE 2 COURANT sportverleden - Geslaagd Tevoko Wijziging Tips Texeltoerist Mahjong Volleybal Snertdrive bridge Cursus werken met energie Opmerkelijke flessenpost Wat ik zeggen wou. Trots Medische zorg Hulpverlening Kerkdiensten Radio Texel oud Papier VRIJDAG 9 JANUARI 2004 Vanuit zijn voormalige beroep als automonteur solliciteerde hij eind jaren zeventig naar een functie bij de brandweer in zijn geboorte plaats Capelle aan de IJssel. Hij begon er als vrijwilliger en op 1 oktober 1980 kon hij in dienst tre den als medewerker preparatie en preventie. Afgelopen maandag werd brandweercommandant Dick Jongeneel in de kazerne aan de Bernhardlaan in Den Burg gehul digd voor zijn 25-jarig jubileum bi) de brandweer. Zijn oud-brandweercollega's in Capelle aan de IJssel hadden hem een paar weken geleden al wat mee warig aangekeken toen hij daar op bezoek was. Jongeneel pikte het echter met meteen op als het signaal dat zij iets wisten wat hij niet wist. Dat veranderde toen hij maandagavond werd onderscheiden. Burgemeester Joke Geldorp diste opeens de ene na de andere anekdote uit zijn verleden op. Collega Jan Oudman had met Capelle aan de IJssel gebeld en daar waren ze niet te beroerd om wat te vertellen én om hun mond tegenover hem te houden, vertelt hij lachend Met uitzondering van een uitstapje van anderhalf jaar in het bedrijfsleven werkt Jongeneel sinds 1980 bij de brandweer. Tijdens de uitstap in het bedrijfsleven bleef hij als vnjwilliger bij het korps in Capelle betrokken. Op 1 januari 1995 werd hij commandant van het korps op Texel. Hij nam het stokje over van de vorig jaar overle den Manus Banda die waarnemend- commandant was, nadat oud-com mandant Henk Groote naar Epe was vertrokken. 'De advertentie voor de vacature die destijds in Brand en Brandweer, het vakblad van de brandweer stond, sprak me aan. Het had iets avontuurlijks en vrijbuiterigs Ik kende Texel helemaal met. maar het had iets. We hebben wel gekeken wat de onderwijsmogelijkheden op het eiland waren, omdat onze doch ters toen acht en twaalf waren. Zij hadden er aanvankelijk ook veel moeite mee om vanuit het ver trouwde Capelle naar Texel te gaan. Nu zouden ze niet meer weg willen.' De eerste twee jaar had de familie nog geen woning op het eiland en Jongeneel verbleef overal en ner gens. 'Mijn vrouw had een goede baan als directie-secretaresse bij het grondbedrijf van Capelle. Het eerste laar heb ik in hotel Den Burg bij de familie Eshuis gezeten. Daar hielp ik soms 's avonds mee aan de bar als dat nodig was. Het zijn vrienden van ons geworden. Het tweede jaar kreeg ik geen hotelvergoeding meer en heb ik een zwervend bestaan geleid. Sliep ik wisselend in appartementen, cara vans en in de Potvis Ik heb zelfs een keer drie weken helemaal niks gehad. Toen heb ik maar vakantie opgeno men en ben naar huis gegaan.' Sinds 1997 woont de familie in een woning in Zuid-Eierland. Jongeneel zegde in 1993 zijn dienst verband bij de Capellese brandweer op, omdat er een reorganisatie met de korpsen van Krimpen en Rotter dam aan zat te komen. 'Ik zag daar voor mezelf geen plek. Als veilig heidsadviseur kon ik verder komen.' Hij gaf voor ingenieursbureau Oranje woud in Capelle en Depotmilieu- beheer in Spijkemsse als veiligheids adviseur anderhalf jaar lang trainin gen bij diverse bedrijven in binnen- en buitenland. 'In Saudi-Arabie en Zuid- Afrika gaven we les in het omgaan met adembescherming en het ge bruik van gaspakken bij de petro chemische industrieDaarnaast bleef hij vrijwilliger bij het Capellese korps. De sollicitatiebrief voor Texel werd destijds met behulp van de fa milie in Nederland vanaf een hotel kamer in Saudi-Arabie in elkaar ge zet en naar Texel gestuurd. Behalve commandant is hij ook ambtenaar veiligheidsbeleid bij de gemeente. Veiligheid Belangstelling en zorg voor veiligheid heeft hij op diverse fronten. Naast zijn werk op het eiland is Jongeneel lid van de Onderzoeksgroep Brand weerongevallen van de Nederlandse Vereniging voor Veiligheidskunde. Die groep, waarin vertegenwoordigers zitten van onder meer TNO, de Raad voor de Transportveiligheid en het Nederlands Instituut voor Brandweer en Rampenbestrijding, streeft ernaar het aantal ongevallen bij de brand weer terug te dringen. Jongeneel: 'Er zijn jaarlijks nog teveel ongevallen. We komen ongeveer zes keer per jaar samen met de groep en we geven gevraagd en ongevraagd advies.' Dat leidde er vorig jaar toe dat meld kamers brandweerkorpsen bij de alarmering via de pieper al laten we ten welke prioriteit er aan de uitruk wordt gegeven. Dat moet voorkomen M Spannende wedstrijd op de Rogslool III! tfSOVKX riff I Ar tprvurrt1* rare Ore. JMiaurl ilr i- -j, \<«r, m»ji kan* op iit lürt „Kampioen Ifêl Kb»» KaaIoh r lier* K.n hj &c« krf» I) lit IffPru.i en deMtned* 4e Op 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het overkoepelend orgaan van de sportverenigingen op het ei land. Promotie was en is één van de hoofdtaken van de Sport raad, die ter gelegenheid van haar vijftigste verjaardag een reeks aan bijzondere evene menten organiseert, zoals een sportmarkt, een hondentriatlon, een lezing van een prominente sporter, een denksporttoernooi op één van de veerboten van Teso, het Nederlands kampioen schap dammen voor vrouwen en een kunsttentoonstelling met het thema sport. De Texelse Courant grijpt het jubileum aan om een duik in de geschiedenis te nemen en onder het kopje Sportverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit de voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: de schaats kampioenschappen van 1954. Onder de kop 'De schaatssport viert op Texel weer hoogtij1' be richtte de Texelse Courant in de krant van woensdag 3 februari 1954 over de drie dagen eerder verreden Texelse schaatskam pioenschappen Deze werden on der auspiciën van de Texelse Ijs bond gehouden op de Rogsloot bij De Cocksdorp. Het besluit was de avond ervoor gevallen in café Hooijberg en om de wedstrijden aan te kondigen waren in alle dor pen bulletins opgehangen. De aankondigingen hadden hun werk gedaan, want naast 22 deelne mers begaven zich 'vele honder den toeschouwers' naar de baan. Winnaar werd de 23-jarige C. van der Berg uit de Westermient. Hij won daarmee een beker plus veer tig gulden. 'De eervolle tweede plaats was voor C. Koning van Oost, die 25 meter voor de eind streep - hij lag toen anderhalve meter vóór op zijn rivaal' - zijn evenwicht verloor en vlak voor de finish viel.' De 20-jarige Koning, die met zijn prestatie vijfentwintig gulden verdiende, bracht wel de snelste tijd op zijn naam. In één van de voorronden legde hij 'de 250 meter mooi ijs' af in 25 secon den. De derde prijs werd een prooi voor de 28-jarige H. van der Berg. De prijzen werden na afloop uitge reikt in hotel De Hoop. De verslaggever bood met alleen een verslag van de wedstrijden zelf, maar ook van eerdere kam pioenschappen. De eerste die door de ijsbond was georgani seerd, werd in 1933 verreden op De Geul bij Den Hoorn. Hij besluit zijn artikel met de oproep het met bij deze wedstrijd op de Rogsloot te laten. 'Het zou werkelijk jammer zijn als wij, schaatsliefhebbers- toeschouwers, het tijdens deze winterperiode met de kampioens wedstrijd moeten doen!! Daarom hopen wij (en zeer velen met ons) dat de Ijsbond zo spoedig moge lijk een revanche wedstrijd organi seert, hetzij op De Putten, in Waalenburg, De Geul, of waar ook op Texel. Daarbij zou uiteraard geen kampioenstitel op het spel komen te staan!' De verslaggever zou zijn zin krijgen, want het bleef nog lang vriezen in die winter van 1954, waarin Teso-schepen Mars diep en Dokter Wagemaker na weken van strenge vorst de dienstregeling moesten staken, de legendarisch geworden Jeen van den Berg de Elfstedentocht zou winnen en de Texelse Courant nog edities lang over schaatswed strijden schreef. dat voor bijvoorbeeld het schoonma ken van een wegdek alles en ieder een met hoge snelheden op pad gaat 'Arbeidsomstandigheden bij de brandweer is nog een onontgonnen gebied. Dat komt mede doordat het in het hele land een gesloten systeem is. Er heerst vaak nog de mentaliteit van laat ons maar lekker werken, dan doen wij onze klus wel. Door betere afspraken te maken over waar ieder zijn verantwoordelijkheden liggen, willen we ervoor zorgen dat iedereen weet waar hij aan toe is als er wat gebeurt.' Dat betekent ook dat de overheid verantwoordelijk is voor goed materieel waar de brandweer mee werkt. Jongeneel: 'Financiën mogen nooit de mate van veiligheid bepalen. Veiligheid hoort voorop te staan.' Lof Hij is vol lof over het team waarmee hij op het eiland werkt. 'Het korps heeft een hoog opleidingsniveau Vijf mannen hebben het diploma brand meester, plaatsvervangend comman dant Theo Kuip is bezig met de zware officiersopleiding en alle korpsleden voldoen op dit moment aan het ge stelde opleidingsniveau. Sommige vrijwilligers zijn wekelijks zo tien tot vijftien uur met de brandweer bezig om ervoor te zorgen dat alles goed loopt.' Het Texelse korps telt vijftig vrijwilligers waarvan vijf dames. 'He laas vertrekt een van hen per 1 fe bruari omdat zij elders een baan heeft aanvaard.' Het uitblijven van een definitieve be slissing over de centrale hulpverle- ningspost aan de Pontweg begint hem wel zorgen te baren. 'Het dreigt te lang te gaan duren. De vrijwilligers willen weten waar ze aan toe zijn. Zij hebben recht op een goed brand weerhuis. Ik hoop dat de politiek in ziet dat het korps dat nodig heeft.' De WD opperde een tijdje geleden het voorstel om de brandweer in garage Reij te laten blijven als de centrale hulpverleningspost met door zou gaan. Jongeneel. 'De hulppost hoeft niet te mislukken. Reij is niet direct een alternatief of er zou arbo-tech- nisch heel wat moeten gebeuren. Ik heb nu met de arbeidsinspectie moe ten afspreken dat het een tijdelijke situatie is. Als de mensen terugko men moeten ze bijvoorbeeld thuis douchen en we hebben maar één heren- en één damestoilet.' Uitrijden is er lastig omdat de wagens een krappe hoek moeten nemen in de kazerne voordat ze op de Bernhard laan zijn. De klimaatbeheersing in het gebouw is met geschikt voor het hui dige gebruik. De oorkonde die Jongeneel maan dag kreeg had voor hem een speciaal tintje. Hij kreeg hem uit handen van Joke Geldorp en er stond de hand tekening van oud-burgemeester Van Rappard op. 'Hij is voorzitter van de onderscheidingscommissie van de brandweer en hij was destijds ook de man die mij heeft aangenomen. De burgemeesters hebben de brand weer hier altijd goed gedragen. De politiek trouwens op.' Zijn vrouw Tineke kreeg een extra pluim voor de steun die zij hem de afgelopen vijfen twintig jaar op de achtergrond ver leende. 'Je kunt nog zo'n goede hulp verlener zijn, als het thuisfront er niet achter staat, wordt het moeilijk.' Plannen om nog eens verder te kijken heeft hij niet. 'Ik heb het hier prima naar mijn zin en er zijn nog voldoende uitdagingen. Daarnaast is de samen werking met de andere hulpverle ningsdiensten op het eiland goed. Ik heb daar andere voorbeelden van.' Jeroen van Hattum Commandant Dick Jongeneel vierde deze week zijn zilveren jubileum bij de brandweer. De oud-Texelse Maaike den Draak (30) promoveerde als demograaf aan de Ri|ksuniversiteit Groningen op het proefschrift 'Early life changes: transition in pregnancy and birth outcome in South India'. Zij vergeleek daarin de babysterfte in de Zuid- Indiase staat Kerala met de baby- sterfte in westerse landen. Voor dit onderzoek verzamelde zij onder meer gegevens in een ziekenhuis in Thiruvananthapuram in Kerala. Zaterdag 10 januari 13.30 Tevoko dames 2-Katapult 15.00 Tevoko dames 1-Simokos 2 13.30 Tevoko heren 1 -WA 2 15.00 Tevoko dames 3-Wiermgermeer De wedstrijden van het jeugdteam en het dames 4 team tegen teams van Wieringermeer zijn wegens ziektes van de speelsters van de tegenstan ders afgelast. De voorbereidingen voor de nieuwe Texeltoerist zijn van start. Bedrijven en instellingen met wij zigingen voor de Texel Informa tie Pagina's (Tips) kunnen deze doorgeven aan de redactie, War moesstraat 45, tel 362620, fax 323000, e-mail redactie@texel- secourant.nl. Dinsdag 13 januari Veld A 19.15 CVI-Super de Boer Eco-tiem 20.00 Agrifirm-Eco-tiem CVI 20.45 Paal 28/de Krim-Kobeko Agrifirm 21.30 NIOZ 1-Sportshop 2 Paal 28 22 15 Autocentrale-Tatenhove 1 NIOZ 1 Veld B 18 30 Otto's tw.-Oostra Schild. Smash 19.15 NBC E. 2-Smash Otto's tweew. 20.00 Slag Beverdam-Swier NBC 2 20.45 Rabobank-Wessels Swier 21.30 Albert H.-L&R Rabobank Veld C 18.30 B&B-de Rival Smash'68 19.15 Smash'68-Salon Martme Rival 20 00 ZeilmakeriJ-NBC Salon Martine 20.45 Timmer's Bak -Slag. Boer Zeilm. T. 21.30 Durper Drup-Sportshop 1 De Boer 22.15 Beverdam 2-Haarstudio Sport - shop Wedstrijdleiding: NBC en Dick (315096) Uitslagen Super de Boer - OSG 3-0, Tevoko jeugd - Eco- tiem 3-0, Tatenhove 1 - Kobeko 1-2, Sportshop Texel 2 - Texelse Autocentrale 3-0, Maarco Bouw - Paal 28 De Krim 3-0, Cocky's Kapsa lon - NIOZ 1 3-0,12 Balcken - TESO 3-0, NIOZ 3 - de Zandbank 0-3, de Wit installatietechniek - Bouwcenter Rab 2-1, Lindeboom - Kever museum 'De Bocksberg' 1-2, Remco Oostra Schilder - NBC Eelman Partners 2 3-0, Otto's tweewielershop - Bruintje Beer 1-2, Slagerij lepe de Boer-Slageri| Beverdam 2 2-1, Tim mer's Bakkerij - Durper Drup 1-2, Haarstudio - Sportshop Texel 1 3-0, Klif 12 - Natuurwinkel 1-2, Eierlandsche Huis - Westerlaken 1-2, De Krim - Jozefschool 3-0. Bridgeclub Alert houdt woensdag 14 januari in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend een snertdrive. De maal tijd begint om 18.15 uur, de kosten zijn €3,-. Wie geen snert wil, maar wel wil bridgen is welkom om 19.30 uur en hoeft geen deelnamekosten te betalen. Er zijn meerdere priizen te winnen. Voor opgave tel. 318 283, 318 705 of 316 278 Aurahealer en energetisch therapeut Marianne Haas geeft in De Aleph in de Weverstraat een cursus 'Werken met energie'. Op negen zaterdag ochtenden leert ze cursisten de wer king van energie in zichzelf en ande ren te herkennen en te ervaren. Ook wordt aandacht besteed aan medita tie en mantrazingen. De cursus duurt van 24 januari tot 22 mei, van 10.30 tot 13.00 uur. Voor informatie en op gave tel. 06-23270022. De eerder aangekondigde mah|ong- middag in de Twaalf Balcken in Den Burg wordt niet op zaterdag 10, maar op zondag 11 januari gehouden. Er wordt gespeeld van 14.00 tot 17.30 uur, opgeven kan bij Dirk Breedveld, tel. 312374. Hulpstrandvonder Klaas Uitgeest deed op het strand ten noorden van De Koog onlangs een opmerkelijke vondst. 'Een flessenpost. Nou vind ik die wel meer, vaak flessen die vanaf de boot naar Texel in zee zijn ge gooid, dus zo bijzonder is dat niet. Maar van deze fles had de afzender wel erg veel werk gemaakt', 'oont hij het flesje, waaraan met een netje een bal is bevestigd. In de fles een opmer kelijke boodschap, die is verzonden door een Franstalige Belgische en op verzoek van de redactie is vertaald in het Nederlands. Oneindige zee. We vertrouwen je onze liefde toe, bescherm hem en geef hem eeuwig durend terug als de branding van je golven. In de laatste krant van 2003 maant de burgemeester ons om vaker trots op het eiland te zijn. Eerlijk gezegd heb ik nooit het gevoel gehad dat ik er met trots op zou zijn geweest. In tegen deel, die trots heb ik al jaren. Maar natuurlijk is een extra aanmaning van onze eerste burger nooit weg en daar sluit ik me ook hartgrondig bij aan. Maar wat te denken als je in de eer ste krant van het daaropvolgende jaar leest hoe Texel in het nieuws wordt gebracht. Rechts onder op pagina 5 kopt de krant: 'Veel Inzet bij straat voetbaltoernooi', 'Matige deelname bij wielerveldrit' en 'Snertmaaltijd voor ouderen'. Kunnen we de ouderen niet wat be ter behandelen...? Jaap Vlaming, Den Burg. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het onge vallennummer vermeld. 313086, 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord- ir singel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schooi oordsingel 44, Den Burg, tel. 090QI 4636549. Spreekuur elke werkda;! van 9.00 tot 17.00 u. Voor vrager over ontwikkeling, voeding, opvoejU] ding en verzorging van jonge kindej, ren. H - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tusn! sen 13.00-14.00 u. I - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel 02231 650222. Kraamhulp: Voor directe kraamS1 hulp op Texel en na poliklinische be^' valling: Parenta Zorg, tel 0223g« 540088 (24 uur bereikbaar). ai Indicatie: Indicatie voor thuiszonfl en voor opname in verpleeg- eV( verzorgingshuis: Stichting RIO Texeo' Wiermgen. Opvragen via tel (0223si 671552. Opname geschiedt op adjq vies van huisarts of specialist Apotheek: Weverstraat 95, Dey Burg; tel 312112. Maandag t/m vrij. dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00-, 13.00 en 15.00-17.00 u.. zonda: 11 00-12.00 en 16.00-17.00 u. BuiS( ten die tijden alleen voor spoedeif? sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoude lijke dienst, versteldienst. SpreekuuSl van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 toP' 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaarbi 43, Den Burg. Tel. 312696. tc Kustwacht: Voor meldingen varLI schepen en zwemmers in nood te'oi 316270. 0, Chemicaliën op het strand: Bers de brandweer. 072- 5644444 Huiselijk geweld: Crisisopvang huiselijk geweld, tel. 08-71901 775q Jongeren Informatie Punt: voo vragen en advies over wonen, wer- ken, studie, recht, relaties, seksua-1- liteit, verslavingen en vrije tijd] Openingstijden dinsdag en woens dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwi Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, teil 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aarl jongeren bij problemen en vocx opvoedingsondersteuning aan| ouders. Spreekuur elke donderdag in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor aanmelding, infor matie en advies: 0900 2223330. elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10 1793 EH De Waal. Zondag 11 januari 2004 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 10.00 u. ds. PA. den Braaker, gezamenlijke dienst met gereformeerden in de gerefor meerde kerk. De Koog: 9.30 u. ds. J. Vlasblom, heilig avondmaal, collecte voor Iran. Den Hoorn: 11.00 u. ds. J. Vlasblom, heilig avondmaal, collecte voor Iran. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. PC. Barnard; 19.00 u. ds. F. van Helden. Oudeschild: 11.00 u. ds. PC. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. F. van Helden. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. PA. den Braanker, gezamenlijke dienst met hervormden. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u en 18.00 u. ds T.M. van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. dhr.| M D. Kuiper, extra collecte voor ac tieve gemeenten. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg. 10.00 u. ds G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zon. 10.45 u. herenkoor Oosterend: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open /7 bare lezing, 10.30 u.: Wachttorenstudie, 11.20 u.: Wie zich kan verwonderen kan genieten. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strand- kaap, Schilpbanck, Vroonlant. Colofon Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Oen Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr nl Op al of)zo advoflontiecontracton en oantxedingon daar- loo zijn van toepassing de Regelen voor het Advcrtentie- wozen van de Stichting ROTA gevestigd te Amsterdam zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel on Fa- boeHen tc Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van do Regelen voor het Adverlentiewozen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33.65 32,10 (automatisch) Per jaar 65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Shopping met Bart en Peter fi (entertainment) r 21.00 u. Onzin de ether !j 22.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek fi 17.00u. Pietelepote (kinderprogramma) f- Vandaag De uitslag van de p voorieeswedstrijd, straatinter- views. 18.00 u. Muziek met Marco 2 19.00 u. De harde kern (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit SOW Wadden- gemeente Texel in Oosterend 11.00 u: Vlaswiek (muziek en poézie) y 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig! 15 00u Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter- views) [-T| 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei 10.45 u Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: r 18 00u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herha- ling van zaterdag) j 1 20.00 u. Raadscommissie Rechtstreekse' uitzending van de commissie Grondgebied vanuit het gemeen- 'y tehuis. j aansluitend: Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) t 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoek- platen) - 20.00 u. Raadscommissie Rechtstreekse uitzending van de commissie Grondgebied vanuit het gemeen- j tehuis. aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro- n gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u Radio Noordholland 20 00 u. Raadscommissie Rechtstreekse uitzending van de commissie Wel zijn vanuit het gemeentehuis aansluitend: Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u Country time (muziek) 19.00 u Even bijpraten met(Texelaars in het nieuws). 20 00 u. Raadscommissie. Rechtstreekse uitzending van de commissie Mid- delen vanuit het gemeentehuis, i aansluitend: Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2