m 'Bij hoge concentraties is Arseen dodelijk' at ik zeggen wou m m a a F amilieberichten ft. Kooiman Tweewielers breidt showroom uit Schaker Duco van de Kuijl pakt eerste punt fi .TEXELSE J COURANT" 'at ik zeggen wou... Gif niet giftig? i i 1 i A Jl i A WÊ A A Nieuw onderzoek TBC op De Akker Wat ik zeggen wou... Wormen in Naarden? Priscilla Noorlander schittert op dressuur 'Jexelaartjes VRIJDAG 9 JANUARI 2004 |C« >eMi|n pantalon zakte tot ver beneden iede knieën na het lezen van het arti kel 'Weinig ongerustheid over gif uit Andmet' in de TC van dinsdag Wari er de overheid overgaat tot het aatsen van rookpalen op open jïationperrons ter voorkoming van ,jfet ziek worden van de niet rokende (fiedemens hoeven wi| ons kennelijk mseen zorgen te maken over het )farseenpentoxlde wat van een schip :3gedonderd is vlak boven Texel. In het artikel wordt nogal bagatelliserend xpver dit uiterst giftige spul gesproken erVerdomd, als |e het leest lijkt het wel «öyer een container gevuld met ?3smarties te gaan. De boodschap zou öktnnen zijn; mets aan de hand. ver dund wel en vervliegt zelfs. Waar edeze mensen de onzin vandaan ha- "[jón weet ik met. Ja, van sommige bio logen, maar misschien zijn deze per- Tonen niet goed op de hoogte van de e|werking van deze stof. Ik ben geen chemicus, maar op internet is het makkelijk op te sporen wat precies arseenpentoxide (As2OJ voor een luStofje is. Deze stof in de vorm van :opellets (pillen) of als poeder staat arbekend als UITERST GIFTIG met de toxicologische aanduiding ORL-RAT arLD50 8mg/kg. Dit betekent dat bij e'orale (ORL) inname door een rat (RAT) de dodelijke dosis voor 50% van de !öratten (lethal dose 50 percent kill - LD50) 8 milligram arseenpentoxide ^per kilo lichaamsgewicht bedraagt. Bij mensen betekent dit dat bij in- °name van een theelepel van dit poe der men nooit meer ene vis kan eten. men is dood. Verder is de stof kanker verwekkend zoals reeds gemeld in de TC van vorige week en daarbij ook zeer giftig bij inademing. De stof lost LANGZAAM op in water. In een arti kel over dit onderwerp ten aanzien van het opruimen van arseenpen toxide bi) rampen staat letterlijk: niet aanraken en blijf bovenwinds om in ademing te voorkomen! Een ander artikel spreekt juist over het gevaar voor de gezondheid van het eten van vis en weekdieren die bij aanwezig heid van dit gif zijn gevangen. Ook kwam ik nog een artikel tegen betreffende een ramp die in 2002 plaatsvond in de haven van Djibouti. Hier werden lekkende plastic vaten gevonden gevuld met het hout behandeling middel CCA (koper- chroom-arsenaat waarin zo'n 25% arseenpentoxide zit). Om kort te gaan, verschillende mensen die deze troep moesten opruimen belandden in een hospitaal door blootsteling aan deze stof. Het in het CCA aanwezige chroomzuur bleek een goede oplos ser van plastic waardoor de vaten konden gaan lekken. Het gif in de vaten die ten noorden van Texel in zee liggen is volgens mij CCA net als het hout behandelingsmiddel wat toen door een uit Dundee afkomstig schip in Djibouti aangevoerd werd. Het gaat hier dus om een vloeistof, echter even giftig als arseenpen toxide in vaste vorm. Ik ga er van uit dat weldenkende mensen begrijpen dat gif giftig is en dan zo'n ramp afdoen met 'het ver dunt wel' is mij te kortzichtig. Ook bagatelliserende opmerkingen in het kader van economische of toeris tische belangen vervormen het juiste beeld van de gevaren van deze stof voor mens en milieu Een ieder en dus ook toeristen zijn gebaat bij een juiste voorstelling van zaken. Het kopje 'Gif komt niet in voedsel keten' is ook een lachertje. Het zit misschien al in de voedselketen. Hoeveel vaten zijn er los in zee geval len? Volgens het ANP zijn dit er 63! De reactie op deze giframp van Rijks waterstaat is ook bedroevend. Eerst na horen zeggen heeft RWS offerte gevraagd voor de kosten van berging, dan de kerstdagen er nog overheen met rustig weer en nu is het dus meer dan 2 weken later. Dit is dus de reactie van een overheidsorgaan ten aanzien van een mogelijke milieu ramp en het niet uit te sluiten gevaar voor de volksgezondheid En dan hebben we nog die deskundigen die op voorhand zeggen dat de contai ners met dit gif nog wel intact zullen zijn. Zijn deze mensen helderziend? Als burger vind ik de houding van de desbetreffende instanties die juist bij dit soort rampen zeer snel zouden moeten handelen uiterst laks en hy pocriet. Als straks de berging heeft plaatsgevonden zijn dan alle vaten geruimd? Ik geloof de overheid met meer. Eindelijk wordt de deskundig heid van de marine ingeroepen. Ho pelijk is het nog niet te laat. Overheid, dus ook u gemeente Texel, laat uw zeer lakse houding varen en kom voor de belangen van uw burgers op Licht ons goed voor inzake dit soort rampen!! En voor de redactie van de TC was het misschien iets geweest om wat dieper op de materie in te gaan en zelf wat onderzoek te doen naar de gevaren van deze stof. Marcel Wernand, Den Burg. 1- Rob Kooiman in de nieuwe showroom van zijn tweewielerzaak aan de Schoonoordsingel. Foto Go-atd Tlmmoiman) De showroom van de twee wielerzaak van Rob Kooiman aan de Schoonoordsingel heeft een flinke uitbreiding ondergaan. De extra ruimte is beschikbaar geko men na de sluiting van het naast gelegen wolwinkeltje 't Skuurtje van zijn moeder. Toen Rob Kooiman in 1990 zijn tweewielerzaak opende, boden de fietsfabrikanten de klant een be perkte keuze. Anno 2004 is fietsen ra zend populair en het aantal type rij wielen van enorme omvang. 'Een fiets is een modeartikel geworden In het begin verkocht ik gewone fietsen met hooguit drie versnellingen, nu hebben ze er al gauw een stuk of acht, negen. Frames worden van alu minium gemaakt en zijn een stuk lich ter in gewicht. Je heb nu geveerde fietsen, verstelbare stuurpennen en ze zijn verkrijgbaar in allerlei kleuren. Doordat ik een ruimere showroom heb, kan ik meer fietsen laten zien.' Er is meer veranderd in veertien jaar tijd. 'Vroeger adviseerde ik de klant welke fiets het beste voor ze was. Tegenwoordig kijken ze op internet. Als ze hier binnen stappen, hebben ze hun keus vaak al gemaakt. De klant koopt veel bewuster en is kriti scher geworden op de prijs. En veel mensen hebben meerdere fietsen. Een weer-en-wind fiets voor thuis, een lichtgewicht fiets met veel ver snellingen voor op vakantie en een mountainbike of een racefiets.' Wat met is veranderd is dat Kooiman een vakkundig reparateur van rijwie len is, waar men terecht kan voor onderhoud of als er iets stuk is aan de fiets, Spartamet of bromfiets. 'Het ambachtelijke sleutelwerk is toch het leukste aan dit vak. Wel is het zo dat ik vroeger meer repareerde en nu sneller hele onderdelen vervang. De fabrikant biedt onderdelen alleen nog in hele sets aan. Service is belangrijk. De ene klant brengt zijn fiets regelma tig voor een onderhoudsbeurt, de ander komt pas als deze stuk is. De een zet z'n rijwiel keurig in de schuur, bij de ander staat hij altijd buiten. Dat kun je goed merken aan een fiets.' Dankzij de uitbreiding beschikt de tweewielerzaak over een ruime eta lage annex winkelpui en is er aan de wand volop ruimte voor accessoires. Duco van de Kuijl, 16 jaar, is sinds twee weken lid van schaakclub En Passant. In de interne B&B Van der Vis en Den Boer competitie won hij van Frans Eijgenraam. Martin van Tatenhove versloeg enigszins ver rassend Willem Otten. Thomas Richter moest een remise incasse ren in zijn partij tegen Dick van Barneveld, maar hij blijft koploper. Duco van de Kuijl kon zijn geluk niet op. Frans Eijgenraam stond een stuk voor en leekde partij te gaan winnen. Eijgenraam beging echter een blun der en het is de verdienste van Duco dat hij zijn kans met beide handen aangreep. De laatste zet van wit was Tf1-c1 (zie diagram). Tatenhove tegen Willen Otten. Otten kreeg weliswaar een voordelige stel ling. maar Van Tatenhove bood taai verzet. In het eindspel waren de kan sen gekeerd en mocht Martin van Tatenhove een vol punt bijschrijven. In de partij tussen Paul Eelman en Taeke van Lingen stond het bord bijna letterlijk in brand. Beide spelers haalden het beste en meest aanval lende schaak in zichzelf naar boven. Steeds leek een van beide kemp hanen een aanval met succes af te ronden, maar steeds vond de ander een passende verdediging. Dat de partij uiteindelijk remise werd mag een klein wonder heten. Thomas Richter, de koploper, moest berusten in remise tegen Dick van Barnevreld. Richter ging in de fout en verloor een pion, maar Van Barneveld kwam niet verder dan een puntendelmg. Jaap Dros. die Thomas Richter op de hie len zit, won van Piet Bakelaar. Stand top-vijf: 1Thomas Richter, 2. Jaap Dros, 3. Dick van Barneveld, 4. Piet Bakelaar, 5. Rinus Vittali. Voor meer informatie zie www.esstexel.nl/ ep [v Van de Kuyl. met zwart, speelde Tc8xc1 en Frans Eijgenraam zag zijn voordeel als sneeuw voor de zon ver- i dwljnen Een andere verrassende overwinning boekte Martin van Kinderen van basisschool De Ak ker in Oosterend worden maandag nog een keer onderzocht op TBC. Het is het vervolg op het eerste onderzoek dat de GGD Kop van Noord-Holland donderdag 23 okto ber al hield onder de leerlingen, leraren en hulpouders van de school om te zien of zij mogelijk besmet waren. Aanleiding was de openlong-tuber- culose van schoolhoofd Elias Hordijk die vorig jaar overleed. Ook leraren van de Fontein in Den Burg en oud leerlingen van het vorig schooljaar krijgen nog een keer in de linkerarm een prik met mantoux-vloeistof. Als er ook dan geen verdachte gevallen Dit schrijven is bedoeld als aanvul ling op het stuk van Marcel Wernand. Enerzijds voel ik mij aan gesproken als één van de deskun digen die te lankmoedig zou heb ben gereageerd in de TC van dinsdag, anderszijds nodigt hij uit tot het geven van extra informatie. Alhoewel ik officieel erkend toxico loog ben, werk fk in mijn dagelijkse praktijk bij het NIOZ niet aan arseen. Hiervoor moet ik mij dus oriënteren op de bestaande open literatuur en dat heb ik gedaan aan de hand van een vele honderden pagina's dik overzichtsartikel van de Amerikaanse "Agency for Toxic Substances and Disease Registry (ATSDR), dat overi gens voor iedereen ook te lezen is op het internet onder <http://www.atsdr. cdc.gov/toxpro2.html>, en het boek 'Stoffen en Normen' van het Directo raat Generaal Milieubeheer van het ministerie van VROM (1999). Het ATSDR document geeft informatie over de milieuchemie en toxicologie van arseen en de veiligheidsrisico's van blootstelling van mensen in de werksituatie. Ik schrijf dit document dus geheel op persoonlijke titel en hieronder geef ik naar beste weten een samenvatting van de informatie Weledelachtbare Mevrouw de Burge meester mr. C.J. Geldorp-Pantekoek, Bij het schrijven van uw nieuwjaars brief voor uw Texelse bevolking moet u gedacht hebben; 'zijn het normloze waarden of waardeloze normen?' Slaagt Texel cum laude of is een cur sus van deTexelacademie: 'Wormen in Naarden' op zijn plaats? Toen ik voor de grap mijn 11-jarige dyslectische zoon uw zin: 'Het is aar dig om te constateren dat wij vaak dezelfde waarden hebben maar van mening verschillen over de normen die wij daaraan ophangen' voorlas, was zijn onmiddellijke reactie: 'de normen en waarden zijn in deze zin omgedraaid'. Wij hebben immers allen dezelfde normen, vastgelegd in wetten en regels. Het is aan ieder in dividu om daar waarden aan te hech ten. Zo hecht iemand met een zware rechtervoet in het verkeer geen waarde aan de snelheidsnorm. In het uitzonderlijke geval dat hij of zij ge pakt wordt, wordt de waarde van de boete afgestemd op de geldende norm. Reeds vele jaren bezoeken wij het mooie Texel met haar trotse bevol king. Onze ervaring is dat de Texelaar op humorvolle wijze en met een ge zonde dosis zelfspot de juiste waarde aan het eiland toekent. Als u met de Texelse bevolking over normen en waarden heeft gesproken, is het dan ook te hopen dat B enW geen waar deloze normen opstelt, zodat de Texelse bevolking en haar bezoekers een waardevol bestaan blijven be houden. Hoogachtend, uit naar voren komen, wordt het on derzoek beëindigd. Bij de eerste controle op school werd bij één volwassene een reactie aan getroffen. Volgens de GGD is dat echter met terug te herleiden naar de Akker. 'We gaan er vooralsnog met van uit van recente besmetting in Oosterend', aldus Christie Huitzing van de GGD. De kinderen waren bij de eerste screening allemaal vrij van TBC. Het onderzoek dat op maandag 1 december in de Bijenkorf werd ge houden, hoeft niet herhaald te wor den, omdat er meer dan twee maan den tussen mogelijk besmetting en de screening zat. w Brieven van lezers Builen verantwoordelijkheid van de redactie in beide bronnen zoals die mijns in ziens voor de huidige situatie op de Noordzee relevant is. Arseen (chemisch symbool As) is een natuurlijk element, dat van nature in lage concentraties overal in zee voor komt; in de oceaan in gehalten bene den de 1 mg/l, en in kustwateren zo als de Noordzee iets hoger, 1 -3 mg/ I. Het mimstene van VROM geeft voor As een MTR (=Maximum Toelaatbaar Risico) concentratie van 25 mg I opgelost As in water en 32 mg 1 als er zich in dat water ook nog zwe vende deeltjes bevinden (geen filtratie van het monster voor bepa ling van As). Voor de onderwater bodem geldt een MTR-waarde van 55 mg As/kg droge stof. (1 mg /I is 1 miljoenste gram As per liter water). Omdat As een element is, is het ui teraard niet verder biologisch afbreekbaar, maar dat geldt voor alle elementen (in tegenstelling tot mole culen, die vaak wel tot elementen kunnen worden afgebroken). As wordt vaak toegepast in de houtveredeling, wat een mooi woord is voor het toevoegen van gif ter voor koming van houtrot. Het is een be langrijk bestanddeel van de zoge naamde wolmanzouten (zie ook <www.wolman.de>, kies vervolgens 'history of wolman wood preser vatives'). Arseen wordt commercieel toege past als een aantal anorganische en organische verbindingen. De werk zame vorm is echter het arseen zelf. Arseen pentoxide is een witte vaste stof met een soortelijk gewicht van 4,32 g/ cm3, dus ruim vier maal zo zwaar als water. Zoals ook inmiddels gebleken is, zullen de vaten dus snel naar de zeebodem zinken. Een voor mij nog onduidelijk punt hier is ech ter dat er in de pers vaak sprake is van een gele stof aan dek van de Andinet en met van een witte. Is het arseen pentoxide in de vaten dan wellicht niet zuiver? Ook heb ik wel gehoord dat het hier om een meng sel van de zogenaamde wolman zouten zou gaan, gebruikt voor o.a. de vele tuinschuttingen die je bij de tuincentra en bouwmarkten althans in het verleden volop kon kopen. In dat geval zitten en inderdaad ook zouten van andere metalen bij, met name op basis van chroom. Ten aanzien van de blootstelling van de vissers aan boord, bij hoge con centraties is arseen dodelijk; reeds in de 19e eeuw werd arsenicum suc cesvol ingezet in duistere moordza ken (O.a. het bekende toneelstuk 'Ar senicum en ouwe kant' en de NL-serie moordenares 'goeie Mie', die heel zorgzaam was voor bejaar den maar ze allemaal wel een levens verzekering liet afsluiten met haar als begunstigde). Ook rattengif bevat arseen. Blootstelling aan lagere con centraties gedurende langere tijd ver oorzaakt verbleken van de huid en de verschijning van kleine wratten. Ook is arseen kankerverwekkend voor de mens. Blootstelling van mensen aan arseen gedurende de laatse paar dagen kan goed worden gemeten in urine en bloed..Metingen in haar en vingernagels geven een goede indi catie voor verhoogde blootstelling gedurende het laatste halve tot hele jaar (vaak gebruikt als bewijs in moordzaken!). Opname van arseen geschiedt voornamelijk door inade ming van verontreinigde lucht en door opname via het maagdarm kanaal, maar in mindere mate via huidcontact. Ten aanzien van het zeemilieu, de daarin levende organismen en de consument van vis en schaaldieren: Arseenpentoxide lost vrij goed op in water. Met name algen en week dieren kunnen arseen bioaccumu-le- ren, maar biomagnificatie door de voedselketen treedt met op; hoog in de voedselketen nemen de gehalten weer af. Bovendien komt arseen in mariene organismen voornamelijk gekoppeld aan lichaamseigen stoffen voor (arseenbetame en arseen- cholme, in het engels is hier zelfs de naam 'fisharsenic' voor in omloop), wat resulteert in een verlaagde giftig heid. Wat hiervan de effecten van verhitting tijdens koken enbakken zijn voor dit complex is mij niet bekend. In het bovengenoemde overzichts artikel wordt echter verwezen naar een artikel van Eisler (1994), waann deze tot de conclusie komt dat deze organische arseencomplexen in or ganismen weinig risico vormen voor consumenten. Dit artikel kon ik ech ter in deze korte tijd met tot mijn be schikking krijgen. In kreeftachtigen wordt As voornamelijk geaccu muleerd in het harde exoskelet en bij vis in de lever. Een opname in algen is de eerste maanden (tot maart) niet erg waarschijnlijk, omdat de algen voorjaarsbloei pas in maart weer op gang komt. Tot zover de feiten. Mijn persoonlijke mening op grond hiervan is: ten aan zien van de veiligheid aan boord van een kotter: als een vat dus wordt opgevist, is er mijn inziens wel dege lijk een groot potentieel gevaar voor blootstelling van de vissers aan boord! Niet toch eerst even kijken of het vat al of niet lekt. maar weg we zen van het dek dus en ventilatie kanalen sluiten. Bevoegde instanties waarschuwen om het vat te komen ophalen met de juiste voorzorgs maatregelen. Het behoeft uiteraard geen betoog dat het voor 't gemak teruggooien van het vat in zee uit den boze is, dan snijdt de visserman zich op iets langere termijn ernstig in z'n eigen vingers! Geleden schade moet hij dan maar proberen te verhalen op de eigenaar van de Andinet en de lading. Ik realiseer me echter dat dit juridisch waarschijnlijk met eenvou dig zal zijn. Mochten er tegen de ver wachting in toch nog vaten op strand terecht komen, dan geldt uiteraard hetzelfde. Misschien is het een goed idee als er via de pers duidelijk foto's van de vaten en de etiketten ver spreid worden. Ten aanzien van de risico's voor het zeeleven en de consument: Ik acht het verstandig om voorlopig geen producten op basis van visLEVER uit het betrokken gebied op de markt te brengen De klassiek visproducten betreffen echter spier en huid. Het lijkt mij persoonlijk niet nodig om de con sumptie daarvan onmiddellijk totaal te verbieden wel zou ik de bevoegde instanties willen adviseren om voor lopig met verhoogde inspanning de arseen gehalten te gaan monitoren. Garnalen lijkt me voorde consument ook geen probleem, want die worden gepeld. Ook hier is een verhoogde monitoringsinspanning echter een goede voorzorgsmaatregel. Die zou zich dan wel moeten uitstrekken tot het haar en de vingernagels van de pelsters, die zich echter tegenwoor dig veelal in Noord-Africa bevinden. Uiteraard vind ik ook, dat de contai ners zo snel mogelijk geborgen die nen te worden. Dit geldt ook voor de losse vaten, maar ik twijfel eraan of dit in de praktijk nog mogelijk zal zijn. Ook het idee van de Stichting de Noordzee om containers met gevaar lijke lading uit te rusten met een transmitter die het opsporen van zo'n verloren container op zee sterk ver gemakkelijkt, ondersteun ik van harte. Het is mij echter een absoluut raadsel hoe het mogelijk is dat vaten met een zeer giftige stof los aan dek kunnen staan van nota bene een containerschip, waarom mocht 't niet gewoon een containertje meer zijn? Maar het verschil in intensiteit en strengheid van veiligheidsinspecties op vrachtschepen in vergelijking met bijvoorbeeld de luchtvaart verbaast mij al jarenlang. Blijkbaar moeten politici altijd eerst met nare (en dure!) feiten worden geconfronteerd voor dat er weer extra geld voor betere inspecties in de havens beschikbaar wordt gesteld. Preventie is echter volgens mij uiteindelijk het goed koopst en het best voor zowel het milieu als de visserij. Jan Boon, Den Burg. Hugo de Groot, Bunnik. De eerste dressuurwedstrijd van het jaar is zondag een succes geworden voor amazone Priscilla Noorlander. Met haar pony Flame reed ze in de klasse L1 pony's twee nette dressuur- proeven. De combinatie begon het nieuwe jaar goed met liefst vier winst punten en twee eerste prijzen. Opper machtig in de klasse L1 paarden, was Andrea Keijzer met Showtime. Zij behaalden maarliefst 3 winstpunten en twee eerste prijzen. Twee winst punten en twee eerste prijzen waren er voor Esther Bakker met Nero K, Annemarie van der Linde met Pride Silvano Texel, Noortje Duin met De mocraat. Uitslag- Li paarden. 1Andrea Keizer met Showtime 163, winstpunt voor Lonneke Kikkert 156 Proef 2: 1 Andrea Keijzer met Showtime 170 winstpunt voor Feiko v/d Laan 163. L2 paarden: 1 Esther Bakker met Nero K 157, Proef 2 1. Esther Bakker met Nero K 168 B paarden: 1Kris Arkenbout met Oraya 167, winstpunt voor Evalien Wetenngs 164, winstpunt voor Veronique v/d Sterre 159. Proef 2 2. Evalien Wetenngs met Svenna 165. winstpunt voor Kris Arkenbout 157. M1 paar den: 1 Nancy Wetsteen met Jody 154. Proef 2. 1 Sifra v/d Vis met Nadea Magie 152, M2 Paarden. 1. Hansje v/d Kooi met Lobke 152, Proef 2 1 Thirza Weel met Jamos 148 M1 pony's. 1. Liselotte Schoo met Roxanne 146, Proef 2 1 Liselotte Schoo met Roxanne 151. Z1 en Z2 paarden 1Annemarie v/d Linde met Pride Silvano Texel 182 Proef 2.1 Annemarie v/d Linde met Pride Silvano Texel 181B po ny's: 1 Ilse v/d Star met Amourette 160 winst punt voor Daphne de Ridder 156, Proef 2. 1. Daphne de Ridder met Mandy 156. L2 pony's. 1 Noortje Duin met Democraat 161, Proef 2 1Noortje Duin met Democraat 160, winstpunt voor Ellen Blom 156. L1 pony's 1 Priscilla Noorlander met Flame 171, 2 Maaike Speekman met Black 163, winstpunten voor Myrthe Ellen met Hunter 156, Desiree Witte met Paraad 158 en Marilyn Brouwer met Happy 158. Proef 2 1Priscilla Noorlander met Flame 173.2. Marilyn Brouwer met Happy 167, winst punten voor Maaike Speekman met Black 161 en Desiree Witte Met Paraad 161 Het motortje is gestopt, maar in onze harten zal het altijd door blijven lopen Onze steun en toeverlaat Dirk den Braven gehuwd geweest met Guurtruida Kikkert Texel. 30 maart 1910 Den Helder, 8 januari 2004 Nelly Collou-den Braven Henk Collou in hennnering Niels Collou Karin Collou-Bazum Ingmar en Mant Sigrid Slegh-Collou Aart Slegh Jasper Gerda Witte-den Braven Ton Witte Heidi Witte Tom Bourez Papa is opgebaard in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 10 januari van 19 30-20.30 uur in het uitvaartcentrum en na de crematieplechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op dinsdag 13 januari om 10.00 uur in crematorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen Correspondentie-adres: Starkenburgh 68, 1791 VR Den Burg. Toch nog onverwachts hebben we afscheid moeten nemen van onze buurman Den Braven Bedankt voor de fijne uurtjes. We zullen hem missen. Huib en Mien Geboren de 1e Texelse baby van 2004: Sanne 6 januari 2004. Dochter en zusje van Corrinne, Carl en Iris Nieuwbuurt Hollewal 5 1791 GH Den Burg Juttersverhalen met Maarten Boon incl. 3- gangenmenu €19,50. Restaurant de Gastenj Landal Sluftervallei. Zater dag 10/1, 17/1, 24/1, 31/1, 7/2, 21/2, 28/2 Aanvang 18 30 uur. Reserveren ge wenst. Tel 0222-316819 Op maandag 2 februari 2004 vergadert de com missie Raboton over de nieuwe aanvragen. U kunt uw aanvraag nog indienen bij Rabobank Texel tot ui terlijk 29 januari 2004. Vanaf 13 januan a.s. zijn wij dinsdagmiddag gesloten. Dros Bakkerij. Nu 200 punten extra bij aankoop van Eurostar rij broek vanaf €65,- Actie loopt t/m 17 januari. Na tuurlijk Jan Keijser Ruiter- en Mensport, Spinbaan 14. T.k. Suzuki Vitara '93, i g stKever 70. opknap per; Puch MV 50 70, i z g st trekker McCor- mick B-275. Tel 06- 51066775 Laxmi, hip-goed 2e handskleding Mooie zijden overhemden, €7,- p.st. 2 v. €12.-. Reparaties aan uw fiets7 Vermeulen Bikes. Tel. 319213 Ma.-morgen, markt Den Burg. Wij zijn er wél!!! Laxmi hip-goed. Geinig voor weinig! Ook bij Qnipp Kapsalon weer kleine kunstjes dit jaar; niet alleen bij hem, maar ook met haar! Waalde rstr. 15. tel. 312227, ook zonder afspraak. Gezocht: sprookjes van de kust van Jan Wolkers; klein boekje, uitgegeven door Het Open Boek in 1984. Telefoon (072) 574 54 46 Texel wil het groene winkel tje terug als gezellige bloe menwinkel met de Markt- rozenman. Te koop VW Transporter 19 TD met dubbele cabine, grijs kent.,bj. 1998. Tel. 06- 51432479. Juttersverhalen met Maarten Boon incl. 3- gangenmenu €19,50. Restaurant de Gastenj Landal Sluftervallei. Zater dag 10/1, 17/1. 24/1, 31/1, 7/2, 21/2, 28/2. Aanvang 18.30 uur Reserveren ge wenst. Tel. 0222-316819. Op maandag 2 februari 2004 vergadert de com missie Raboton over de nieuwe aanvragen. U kunt uw aanvraag nog indienen bij Rabobank Texel tot ui terlijk 29 januari 2004. Vanaf 13 januari a s zijn wij dinsdagmiddag gesloten Dros Bakkerij. Nu 200 punten extra bij aankoop van Eurostar rij broek vanaf €65.- Actie loopt t/m 17 januan. Na tuurlijk Jan Keijser Ruiter- en Mensport. Spinbaan 14. Vermist sinds oudjaars- nacht blauwe Gazelle Trendy. Stond bij Qnipp Kapsalon, tel. 318901 T.k off the road motor. KLR 650 Kawasaki. '86. €1250,- Nekaf jeep in on derdelen, wel compleet, moet opgebouwd worden. €2500,-, cv houtkachel, merk Buderus €1750,-. Tel, 311232/06-20689560. A.s. zondag 11 jan. rommelmarkt bij de „Kotex". Kinderfietsen en nog enkele damesfietsen. Gazelle. Inl. 316577.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3