Film 9H teso Bos en Duin Avatar: 'Leven zoals je werkelijk wil' Primeur: dineren in de bioscoop Agenda E Mysterieuze graancirkels Winterwandeltocht .it.Afc.Lbb COURANT Nieuwjaarsrit Afrikaans dansen Restaurant - Brasserie Voor feest, bruiloft, barbecue of gewoon lekker uit eten! mz feeeft ^es 1000 ff kampeer- en ruitersportartikelen Hoogwater te Oudeschild Eerste boscross Bos en Duin Reumavereniging Schietsportfeest duurt twee dagen Workshop schilderen Alpha cursus Warme maaltijd in De Koog Bijeenkomst over 'boeren in Denemarken' Bridge Ook routiniers Feyenoord tegen Texel'94 Week van gebed Tentoonstelling over hobby's TFYFT cp *7 VRIJDAG 9 JANUARI 2004 Vrijdag 9 januari: In discotheek de J'elleboog wordt onder de naam Pure Hard Stylez een professioneel housefeest gehouden Diverse dj's, bekend van onder meer Thunderdome draaien verschillende stijlen muziek. Om 20.00 uur begint in De Linde boom een avond met medium Lia Schipper, die wordt bijgestaan door haar collega Tiny de Ruiter. Entrée €7.-. Lessmck voor de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting een verslag van zijn reis naar Denemarken Aanvang 20.00 uur. Om 20.00 uur begint in het gemeen tehuis het eerste deel van de raads commissie Grondgebied. Van 20.00 tot 21.00 uur is een bijeen komst in Mulderstraat 32 in Ooster end voor de week van het gebed. In Cinema Texel draaien Lord of the Rings III (19.30 uur) en Scary Movie III (22.00 uur). Voor het eerst te zien in Cinema Texel is de film Scary Movie III, met Charlie Sheen, Demse Richards en Anna Farris. De film draait om een nieuwslezeres bij een tv-station, die onderzoek doet naar myste rieuze graancirkels. Daarbij ont dekt ze het angstaaniagende ge heim achter de dood van haar beste vriend en wordt haar verteld dat ze is uitverkoren om de Ame rikaanse president te helpen in zijn strijd tegen buitenaardse wezens. Geprolongeerd is 'De jacht op de tsarenkroon', het vervolg op 'Pietje Bell', de gelijknamige ondeugende maar goudeerlijke straatjongen over wie ook dit tweede deel gaat. Het is een ouderwetse familiefilm, geschikt voor het hele gezin, met in de hoofdrollen Qumten Schram, Rick Engelkes, Angela Groot huizen, Arjan Ederveen en tal van andere prominenten. 'The return of the king', het derde deel in de se rie van de heroïsche queeste 'Lord of the rings', is gebaseerd op de bejubelde trilogie van J.R.R Tolkien. Miljoenen liefhebbers heb ben naar de film uitgekeken, want daarmee komt een eind aan 'de reis' en wordt duidelijk 'hoe je met genoeg moed, toewijding en vastberadenheid de wereld kunt veranderen'. Sauron voert het be vel over zijn laatste belegering en de mensheid kijkt steeds wanho piger uit naar de terugkeer van hun Koning. 'Love actually' is niet zo maar een romantische komedie, eigenlijk zijn het er tien. Het over koepelende thema is dat liefde de drijfveer is in het leven, of dat nu van een minister-president, een grijze rockster, een keiharde schooldirectrice of een Portugese huishoudster is. 'Op zoek naar Nemo' is de nieuw ste - Nederlands gesproken - Disney-film en gaat over de clown- vis Marlin, die samen met zijn enige zoon Nemo een veilig leven tje in het Great Barrier Reef bij Australië leidt Wanneer Nemo on verwachts in het aquarium van een tandarts belandt, is het aan Marlin om hem te redden. De MAB-club houdt zaterdagavond de Nieuwjaarsrit, de eerste rit voor het kampioenschap voor 2004. In schrijven kan bij de firma Schoenma ker op het Wezenland, vanaf 19.30 uur. De rit start om 20.00 uur. Na af loop is de prijsuitreiking in café De Kombuis. dag 12 januari gebeurt dat aan de Mulderstraat 32 in Oosterend, dins dag aan de Postweg 169 in Eierland, woensdag aan de Weverstraat 60 in Den Burg, donderdag aan de Naalrand 50 in Den Hoorn en vrijdag aan de Haffelderweg 18 in Den Burg. Eben Haëzer aan de Julianastraat 11 in Den Burg is van maandag tot en met donderdag elke avond geopend vanaf 19.30 voor persoonlijk en ge zamenlijk gebed. Vrijdag 16 januari is het gebouw er de hele dag voor open, Gebedsroosters voor de week van het gebed zijn af te halen in 't Olijfblad aan de Weverstraat 60. In de Muziek- en Dansschool start maandag een cursus Afrikaans dan sen, die bestaat uit tien lessen. Er wordt traditioneel, maar ook eigen tijds gedanst, waarbij de voeten nau welijks los komen van de grond. De cursus is geschikt voor jong en oud. Voor opgaven, tel. 313 493. ten ze met los, maar het zijn volgens hen onder meer waarnemings- en aandachtsoefeningen. Abels: 'Ze zijn erg makkelijk, maar sommige men sen zijn er soms lang mee bezig om het voor elkaar te krijgen. Maar ze leren ermee hernieuwd contact te krijgen met zichzelf en met hun om geving.' Volgens Abels zijn het met alleen mensen met problemen die zich tot Avatar wenden. 'Het is be langrijk dat je het zelf wil. Met de cur sus kun je alles voor jezelf op een rij tje krijgen en integer zijn naar andere mensen.' Deelnemers bepalen zelf waar zij aan willen werken Er hangt een prijskaartje aan. 'Maar we bieden ondersteuning om aan het geld te kunnen komen.' Uit een artikel in het blad Psychologie (juli/augustus nummer) komt naar voren dat de meningen over Avatar verdeeld zijn. Aanhangers zijn er ronduit positief over, mensen die zich hebben afge keerd vinden dat cursisten op lange termijn toch met werkelijk zijn gehol pen en dat er eerder vaak sprake is van tijdelijke oplevingen. Volgens Abels en Witte leren mensen met behulp van Avatar voor zichzelf handvaten te maken om zich op ei gen kracht verder te blijven ontwik kelen. Abels: 'Ik heb zelf eerst in de hulpverlening gewerkt. Ik zag daar teveel mensen die telkens terugkeer den met dezelfde problemen. Ik ben daarom voor mezelf gaan zoeken naar iets waarbij mensen leren zelf oplossingen voor hun problemen te bedenken.' Witte kwam ermee in aanraking nadat zij vanwege een rug operatie haar werk in de zorg had moeten staken. Met behulp van Avatar ontdekte ze welke mogelijkhe den voor haar nog in het verschiet lig gen. Witte en Abels hebben geen commercieel oogmerk. 'Er wordt geen winst gemaakt. Het geld wordt besteed aan het verder uitbouwen van Avatar.' Ze hebben niet de intentie om op korte termijn cursussen op het eiland te gaan verzorgen. Abels: 'Ik zou het wel graag willen doen, maar aan de overkant zijn een hoop trainers aan wezig die veel perspectief kunnen geven. Maar misschien dat we het later nog eens gaan doen op Texel.' De twee willen wel de interesse voor het gedachtegoed verder versprei den over het eiland. Volgens Abels is er op Texel belangstelling voor Avatar. 'Nadat er een advertentie in de krant had gestaan, ben ik van diverse kan ten benaderd.' David Abels en Jolanda Witte willen Texelaars warm maken voor Avatar (Faro Jemen wn Hxmxri MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Sorry geen winterprogramma Het grote winterklussen is begonnen. Als alles tip top is melden wij ons weer. Zaterdag 10 januari: In restaurant Bosch en Zee nabij De Koog wordt vanaf 13.00 uur een darttoernooi voor de jeugd gehou den. In schietsportcentrum Odysseus kan van 14.00 tot 18.00 uur worden ge oefend voor het open Texels kam pioenschap luchtgeweerschieten. Het belofteteam van Feyenoord treedt om 14.00 uur aan op de velden van Texel '94 voor een oefenwedstrijd tegen de A-selectie van Texel'94. In cinema Texel draait Lord of the Rings lil (19.30 uur), Scary Movie III (19.00 en 21.00 uur), Op zoek naar Nemo (14.30 uur) en Pietje Bell 2; Op jacht naar de Tsarentroon (15.00 uur). Zondag 11 januari: Vanaf 10.30 uur wordt bij apparte mentenhotel Bos en Duin bij De Koog de eerste van zeven boscrossen ge houden. Reumapatiënten Vereniging Texel houdt in de serre van De Lindeboom vanaf 11.30 uur een nieuwjaars bijeenkomst. Vanaf 13.00 uur wordt in restaurant Bosch en Zee nabij De Koog een darttoernooi gehouden. In de Twaalf Balcken in Den Burg wordt van 14.00 tot 17.30 uur een mahjong-middag gehouden. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan bij Het Turfveld aan de Nattevlakweg gestart worden voor de tweede wandeltocht in de winterserie van Het Gouden Boltje. In cinema Texel draait Lord of the Rings III (19.30 uur), Scary Movie III (19.00 en 21.00 uur), Op zoek naar Nemo (14.30 uur) en Pietje Belle 2: Op jacht naar de Tsarentroon (15.00 uur). Maandag 12 januari: In hotel De Pelikaan aan de Pelikaan- weg nabij De Koog geeft Frank Dinsdag 13 januari: Om 18.30 uur begint in Cinema Texel een speciale diner-filmavond, in sa menwerking met H&S cateraars, met de film Love Acually. Toegang €32,50, reserveren gewenst (tel. 310079). De Historische Vereniging houdt een bibliotheekavond in Tusse de Banke. Tevens is er een bijeenkomst van de afdeling stambomen. De avond be gint om 20.00 uur. Om 20.00 uur begint in het gemeen tehuis het tweede deel van de raads commissie Grondgebied. Op de agenda onder meer een inspraak reactie over beroeps- en bedrijfs matige activiteiten. Van 20:00 tot 21.00 uur is aan Post weg 169 in Eierland een bijeenkomst voor de week van het gebed. Om 20.00 uur begint in de Wielewaal in De Waal een klaverjasdrive. Deel name per koppel kost €3,-. Bzkkenwcg 16 - Ven Hoorn tel. 315541 (Wj de Fonteinsnol) Kampeercentri Spinbaan 14 Den Burg Tel. 0222-313163 Veerdienst Teso onderhoudt het ko mend weekend de reguliere uur diensten, er worden geen wachttijden verwacht. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 9 8.57 en 21.40u. Za. 10 9.45 en 22.14 u. Zo. 11 10.10 en 22.55 u. Ma. 12 10.37 en 23.24 u. Di. 13 11.25 en - u. Wo. 14 0.10 en 11.50 u. Do. 15 0.50 en 12.00u. Vr. 16 1.24 en 12.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 11 januari op om 08.43 uur en gaat on der om 16.50 uur; 15 januari laatste kwartier. Bij appartementenhotel Bos en Duin wordt zondag de eerste van in totaal zeven boscrossen gehouden. In schrijven kan vanaf 10.30 uur, de jeugd tot en met twaalf jaar gaat om 11.00 uur van start. De jongste jeugd loopt een parcours van 1200 meter, de oudere jeugd en de senioren kun nen kiezen uit afstanden van 2,95,5,9 en 8,85 kilometer. Het grootste deel van de route leidt over onverharde paden. Reumapatiènten Vereniging Texel houdt zondag in de serre van De Lindeboom vanaf 11.30 uur een nieuwjaarsbijeenkomst. Onder het genot van een hapje en drankje kan worden bijgepraat. Wandelsportvereniging Het Gou den Boltje houdt zondag de tweede wandeling uit de winter serie. Gestart wordt tussen 13.00 en 14.00 uur bij Het Turfveld aan de Nattevlakweg. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 5 en 10 ki lometer Het inschrijfgeld bedraagt €3,-. Leden van Het Gouden Boltje genieten korting. Deelname is ook goedkoper als men geen prijs stelt op een tastbare herinnering. Het Open Texels Kampioenschap Luchtdruk Schieten in schietsport centrum Odysseus dat zaterdag 17 januari wordt gehouden, is niet de enige activiteit rond het 30-jarig be staan van Schietsportvereniging Texel. Zondag 18 januari geeft Ton Verdoes van wapenhandel MUNTS uit Amsterdam vanaf 11.00 uur een wapenshow en lezing in het schiet sportcentrum. De onderwerpen lo pen uiteen van zwartkruit wapens tot moderne en semi-automatische wa pens Geïnteresseerden kunnen de wapens bekijken en zich persoonlijk laten voorlichten. Daarna zal Verdoes op de schietbaan wapens demon streren, waarbij ook belangstellenden (18 jaar en ouder) de trekker mogen overhalen. Het kampioenschap luchtdrukschieten begint zaterdag om 11.00 uur. Er draait een Rad van Fortuin en 's avonds is er een feest avond met live muziek van J.J. Dros The Small Buzz. Bewust worden van je eigen over tuigingen waar je naar handelt. En daarna kiezen of die overtuigingen je verder helpen in het leven of juist een sta-in-de-weg zijn. Dat is in het kort de gedachte achter de ervaringsgerichte training Avatar van de Amerikaanse organisatie Star's Edge. David Abels uit Den Hoorn en Jolanda Witte uit Den Burg willen ook Texelaars warm gaan maken voor Avatar. Abels, die sinds tweeënhalf jaar op het eiland woont, verdiept zich al sinds 1991 in het gedachtegoed dat eind jaren tachtig werd ontwikkeld door de Amerikaan Harry Palmer. Hij baseerde zich op onder meer Indiase geschriften en zelfonderzoek voor het opzetten van de zelfontplooiings- cursus. Als trainer begeleidt Abels zowel in Nederland als in het buitenland men sen die cursussen volgen bij Star's Edge. Witte behaalde recent na het volgen van een aantal cursussen haar licentie om als Avatar-trainer aan de slag te gaan. Volgens Abels en Witte biedt Avatar mensen de mogelijkheid om een leven te gaan leiden dat ze werkelijk willen en waarin ze ook kun nen realiseren wat ze werkelijk willen. 'Tijdens een cursus leer je je bewust te worden van je onbewuste gedrag', vertelt Witte. 'Je leert daardoor dat er niet één manier is om situaties of personen te benaderen, maar dat er vele manieren zijn en dat |ij daaruit kan kiezen wat voor jou het beste is.' Volgens Abels werkt dat verruimend voor veel mensen. Tijdens een cursus doen mensen di verse oefeningen om te leren kiezen wat ze werkelijk willen, iezen ze het cursusmateriaal en worden ze indivi dueel begeleid door trainers. Volgens Abels en Witte kunnen mensen een behoorlijk individuele benadering kri|- gen, omdat er gemiddeld per drie cursisten één trainer aanwezig is. Wat de oefeningen precies inhouden, la- In de Muziek- en Dansschool start zaterdag 17 januari een workshop schilderen nat-m-nat. Dit is een schildertechniek waarbij met water verf op vochtig papier wordt gewerkt. Glanzend in het vocht wordt de es sentie van de kleur intens beleefd, aldus de organisatie 'Overgangen naar de andere kleur kunnen mooi worden aangebrachtErvaring met schilderen is niet nodig. De workshop is van 10.30 tot 12.30 uur en kost €12,50 voor volwassenen en €10,- tot 21 jaar. Voor opgave en inlichtin gen tel. 313 493. Het op een eenvoudige, maar duide lijke manier leren kennen van het Christelijke geloof is uitgangspunt van de Alphacursus die vanaf 14 januari wordt gegeven door Joke de Graaf, Alide Zegers en Paula Brouwer. Vra gen zoals: waarom zou ik de Bijbel lezen?, wie is Jezus? en wie is Jezus? komen aan de orde. De negen bijeen komsten beginnen steeds om 9.30 uur. Voor inlichtingen en opgave tel. 319 335, 315 533 of 320 114. In dorpshuis De Hof wordt zaterdag 24 januari de jaarlijkse gezamenlijke maaltijd genuttigd. Er kan worden gekozen uit boerenkool en zuurkool. Voor kinderen zijn er pannenkoeken. Kosten voor volwassenen €5,-, voor kinderen €1,-. Opgave vóór 20 januari bij V. van Beek, tel 317729 of E. Burg man, tel. 317109. 'Boeren in Denemarken' is het thema van een bijeenkomst die maandag avond op initiatief van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting wordt ge houden. Frank Lenssinck van het Proefstation in Lelystad houdt een inleiding over ervaringen tijdens een studiereis door Denemarken. In 2003 bezochten negen veehouders, onder wie de voorzitter van de Texelse bedrijfsvoorlichting Theo Hin, en ne gen onderzoekers van het proef station het land. Doel was een indruk te krijgen van het boer zijn in Dene marken en de plus- en minpunten daarvan. De bijeenkomst in Hotel De Pelikaan, Pelikaanweg 18 in De Koog, begint om 20.00 uur. Bij bridgeclub 'Groot Slem' in Den Burg heeft het koppel Bakker- Heiligers met 319,46% de tweede periode van zes wedstrijden winnend afgesloten. Tweede werd het duo Elzinga - De Chavonnes met 312.50%, derde werd Van de Kerk hof-Van Zevenhoven met 311.41 Van de B-lijn naar de A-lijn promove ren de paren Switzer-Witte met 344,15%, Witte-Beers, met 321,31 en Daalder- Kelner met 320,65% Van C naar B promoveren Brans- Cnossen met 350, 85% (met het hoge gemiddelde van 58,47%), het echtpaar Van Heerwaarden met 339,67% en het duo Van der Heuvel- Van de Wetering met 338,87%. In totaal worden vier periodes gespeeld. Een bezoek aan Cinema Texel krijgt komende dinsdag een bijzonder tintje. Voor, in de pauze en na afloop van de film Love Acually krijgen de filmgangers een uitgebreide maal tijd voorgeschoteld, die is bereid door de H&S Cateraars Piet Huis man en Edwin Schotanus. Een nieuw initiatief van bioscoop ondernemer Frits Nieuwenhuizen en de cateraars van H&S, dat wat betreft beiden op gezette tijden een vervolg zal kriigen. In de film Love Actually, een romantische filmkomedie met Hugh Grant, Emma Thompson, Rowan Atkinson en andere sterren, zijn hartverwarmende en hilarische taferelen verweven. Kijkers kunnen voorafgaand aan de film kiezen uit een vlees- of visplateau, in de pauze wordt het hoofdgerecht geserveerd en na afloop is er een dessertbuffet. Dinerbioscoop begint om 18.30 uur, de toegangsprijs bedraagt €32,50 (film en eten, exclusief drankjes). De plaatsen zijn beperkt, reserveren is gewenst (tel. 310079). Het beloftenteam van Feyenoord dat zaterdag om 14.00 uur in Den Burg een oefenwedstrijd tegen Texel'94 speelt, krijgt versterking van Alfred Schreuder en Anthony Lurling, bei den vaste spelers van Feyenoord 1 Beide routiniers zouden mee naar een trainingskamp in Turkije, maar centrale middenvelder Schreuder haakt af omdat zijn vrouw moet be vallen en rechtsbuiten Lurling moet verstek laten gaan omdat hij maan dag naar een begrafenis moet. ff. Op Texel worden volgende week op diverse plaatsen van 20 00 tot 21.00 uur kleine gebedsdiensten gehouden voor de week van het gebed. Maan- Windkracht 7, een nieuwe club van ouderen die zich bezighoudt met cul turele activiteiten, houdt op zaterdag 6 maart een hobbytentoonstelling in De Buureton- De hobby's lopen uit een van sparen, schilderen, knutse len, fotograferen, filmen tot muziek maken. Wie mee wil doen, kan zich opgeven via telefoonnummer 312 696 van de Stichting Welzijn Ouderen Texel.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7