Stambomen tien Texelse families in boekvorm Batikschilderijen in Tusse de Banke Venster naar onbekende familieleden' Wat ik leggen wou... lepziekte Brandwonden Wat ik zeggen wou... Scholeksters TEXELSE 2 COURANT Medische zorg HuIPverlening Kerkdiensten oud Papier Colofon Radio Texel 06. schapenboet werden in deze stijl op het doek gezet. stamboomonderzoeker Cees Hoogerheide met zijn boek Tien Texelse families en hun aanhang ,r0 Van wie ben je er ien?' Wie die vraag stelt aan iemand met de ach ternaam Blom, Dros(t), Griek, Koopman, Lemstra, Van Liere, Mechielsen, De Ridder, Roeper of Zegers, moet er maar even voor gaan zitten. Voor het boek Tien Texelse families en hun aanhang heeft schrijver Cees Hoogerheide hun stambomen uitgeplozen tot begin 1800, en waar mogelijk nog een paar eeuwen verder terug. 'Een boek dat het venster opent naar verre, vaak onbekende, fami lieleden.' Genealogie is welhaast een obsessie voor Hoogerheide, die alleen al over de verschillende stambomen met zijn eigen achternaam vier boeken schreef Eén daarvan bracht de genealoog in contact met een nota ris in Amsterdam. 'Hij was met zijn onderzoek naar de erfgenamen van een paar dames helemaal vastgelo pen. Hun moeder was een Koopman, afkomstig van Texel. In één van mijn boeken komt die naam ook voor en via-via was dat bij die notaris terecht gekomen. Toen hij mij belde en de naam liet vallen, herinnerde ik me dat die dames vroeger wel bij mijn moe der kwamen. Stomtoevallig. Ik heb het uitgezocht. Zodoende kwam ik veel over het geslacht Koopman aan de weet, informatie die ik in mijn nieuwe boek kon verwerken Ook met wijlen notaris Hans Boswijk heb ik prettig samengewerkt. Bij erfenis sen deed zich wel eens de vraag voor of een buitenechtelijk kind tot een bepaalde bloedlijn behoorde. Op basis van de wet gaf Hans dan uit sluitsel. Dan kon ik weer verder.' 'Het leuke van speuren in oude ar chieven is dat je aardige dingen te genkomt. Neem de familie Griek. Daarvan zijn op Texel geen stamhou ders meer. Maar ooit, toen het loods wezen nog in Den Hoorn zat, was het daar een omvangrijke familie Waarik bij de Grieken veel aan heb gehad, is het archief van het voormalige wees huis, dat hier in het gemeentehuis ligt. Die informatie hadden vader en zoon Dijt, die in 1973 het boek Texelse geslachten publiceerden en hun werk vanuit Haarlem deden, met. Kun je zien hoe belangrijk het is dat stukken op locatie liggen. Ook via internet kan ik eindeloos veel stambomen raad plegen. De Dijten moesten alles uit het archief halen. Ze hebben natuur lijk heel veel uitgezocht, zoals de ge slachten Keijser en Kikkert. Ik heb tien families gekozen die niet of met zo uitgebreid in het boek van Dijt staan. Bijvoorbeeld de Roepers en de Drossen. Van dit geslacht zit een grote cluster in Amsterdam Daar schrijven ze nog een t achter de naam, Drost.' 'Als mensen dit boek lezen, komen ze erachter dat ze familiebanden heb ben waarvan ze het bestaan waar schijnlijk nooit vermoed hebben. Ie mand zal ontdekken dat zijn stiefvader ook elders nog een kind heeft. En als Arie Blom de buschauf feur Piet Schuijl passeert, dan weet hij dat die ook familie van hem is. Er wordt wel beweerd dat er zoveel in teelt is op Texel, maar dat is onzin. Het kwam wel voor dat neef en nicht met elkaar trouwden, maar dat was maar een klein percentage. Wat va ker gebeurde, en wat vaak met inteelt wordt verward, is dat aangetrouwd met elkaar huwde. Zo'n geparenteerd echtpaar had geen bloedverwant schap, en kon dus ook niet tot inteelt leiden.' Het stamboomonderzoek bevestigt dat veel Texelaars met import trouw den 'Ten tijde van de grote inpolderingen zijn veel werklieden vanaf de Zuid-Hollandse eilanden en vanuit Zeeland deze kant opgeko men en met een Texelse gehuwd. Bijvoorbeeld een Tatenhove, die weer trouwde met een Dros. De Zegels, vroeger Zegelken, kwamen uit Hannover. Vermenging is van alle dagen, ook heden ten dage Alleen de Drossen en Roepers hielden het overwegend Texels. Ze waren, zeker vóór 1800. doopsgezind. Die gingen amper van het eiland af. Toch ben ik in die families geen inteelt tegen ge komen. Het geslacht De Ridder kwam tijdens de inpolderingen naar Texel. Er is een liedje over: De man uit Het Noorden die zes keer getrouwd is geweest. Die man had twee kinde ren toen hij weduwnaar werd. Hij had toen de keus. de kinderen in een weeshuis of hertrouwen. De kerk be middelde en dan werd er opnieuw getrouwd. Dan kon de man weer aan het werk en de vrouw voor de kinde ren zorgen. Tot dusver werd gedacht dat deze De Ridder achttien kinderen had, maar ik heb er in het Rijksarchief in Den Haag nóg eentje gevonden. Negentien dus.' Het zijn de verhalen achter de stambomen, die niet in het boek zijn opgenomen. 'Ze zijn hart stikke interessant, maar als ik dat al lemaal had opgeschreven, dan zou het boek veel te dik worden. Het is nu al 588 pagina's.' Hoogerheide heeft er met tussenpo zen een jaar of twaalf aan gewerkt. 'Ik zat vaak in het gemeentearchief. Dat wordt regelmatig door genealogen geraadpleegd. Onze makke is de Archiefwet. Daardoor zijn alleen geboortes tot 1902, huwelijken tot Als men de Texelse kranten doorleest over het vraagstuk de lepziekte be strijden of met, bekruipt mij een ge voel van onbehagen. Daarom moet mij iets van het hart. Op Texel is de laatste jaren veel tegen de iepziekte ondernomen met de gedachte dat het een kaalslag zou betekenen voor het Texelse landschap als de iepen zouden verdwijnen. Maar de bestrij ding is ook een grote aanslag op de begroting van Texel, zeker als men op den duur de iep wil vervangen door resistente rassen als Ulmus resista uit Amerika, omdat die goed in het Hol landse landschap zou passen. Wie bepaalt dit eigenlijk? Duidelijk wordt hier alleen vanuit een menselijk en cultuurtechnisch oogpunt gekeken. In de visies over de iep mis ik de eco logische of biologische kant, met name wordt er niets gezegd over de natuurlijke verspreiding van deze boom. In Heukels' Flora van Neder land lezen we bij de iepen dat ze zijn 'aangeplant' of er staat 'niet in heems'. De enige conclusie is dat de iep in Nederland met in zijn ecologi sche niche of biotoop staat. Dat be tekent dat zijn conditie en dus zijn resistentie tegen vraat, schimmels en bacteriën hier in Nederland minder is dan in zijn echte verspreidingsge bied. Meestal treden op hogere leef tijd bij zulke aangeplante bomen dan ook ziekten op en moeten ze worden gerooid. Waar hoort deze boomsoort dan wel thuis? In Firbas' Waldgeschichte Mitteleuropas lezen we dat het hui dige verspreidingsgebied van de iep oostelijk van Sleeswijk Holstem ligt tot ver in Rusland. In vroeger tijd, tot zo'n 5000 jaar geleden, kwam de iep in Nederland redelijk veel voor, maar toen de westelijke gebieden een zee klimaat kregen, is hij plotseling uitge storven. In het oosten, waar een land klimaat bleef heersen, bleef de iep gezond. Vanuit deze biologische vi sie zal de iep het in Nederland altijd slecht doen. zeker als hij wat ouder wordt. Hij staat niet in zijn biologisch optimum en is dus gedoemd te ver dwijnen Aan deze natuurwet valt niet te ontkomen en het is een anti-bio- logische gedachte dat we in zo'n pro ces zouden kunnen ingrijpen door bijvoorbeeld de iepen in te enten. Ik hoop dat ik duidelijk heb kunnen maken dat Texel naar mijn mening Bij de Gezondheidswijzer, Prins Hendriklaan 2 in Den Helder, wordt op donderdag 19 februari een thema avond over brandwonden bij kinde ren gehouden. De avond begint om 19.30 uur en al tot 21.00 uur duren. Tijdens de bijeenkomst wordt geleerd hoe risico's zijn te vermijden en hoe eerste hulp te verlenen bij brandwon den. Deelname kost €2,50, abonnees van het servicepakket betalen €1, Voor aanmeldingen en meer informa tie tel. 0223-650135, of e-mail: gezondheidswijzer@corbisplus.nl. Naar aanleiding van het artikel •Scholeksterstand naar historisch dieptepunt' in de Texelse Courant van 20 januari het volgende Het is logisch dat er bijna geen schol eksters meer zijn, want de jongen worden bijna allemaal opgegeten door roofvogels. Nu er door verschil lende ziektes in de duinen bijna geen konijnen meer zijn, moeten de roof vogels ergens anders voedsel zoe ken. En dat doen ze in de polders. Bij ons, op boerderij Klein Zeeland, ko men een paar keer per dag kieken dieven langs om voedsel te zoeken. Ik schat dat ze vorig jaar zo'n 25 tot 30 jonge scholeksters en zo'n 10 jonge kieviten hebben gevangen. Het is erg om te zien als er een kieken dief langs komt met een bijna volwas sen scholekster in zijn bek en daar achter een paar wanhopige ouders. Vroeger nam een boer als hij dit zag zijn geweer en schoot de roofvogel dood. Op deze manier werd honder den jonge weidevogels het leven ge red. Maar dat mag met meer. Nu zul len eerst de weidevogels uitsterven omdat de jongen door roofvogels worden opgegeten. Daarna zullen de roofvogels uitsterven omdat er geen voedsel meer is. En de vogelbeschermers stonden erbij en keken er naar. Jaap Dijkshoorn, Het Noorden. beplant moet worden met soorten die hier van nature voorkomen en met met soorten die hier met thuishoren. G.J. van Noort, Den Burg. 1912 en overlijdens tot 1940 open baar. Daarna wordt het lastig. Veel informatie heb ik uit de Texelse Cou rant gehaald Jullie', doelt hij op de medewerkers van de krant, 'zijn de beste vastleggers van de geschiede nis van het eiland. Er sloop wel eens een foutje in de geboorteadvertentie, maar dat was doorgaans de schuld van degene die hem opgaf. Anthony van der Vis werd door zijn ouders opgegeven zonder/?, in de burgerlijke stand heeft hij die wel. Mijn schoon vader gaf zijn dochter bij de burger lijke stand op als Neeltje en in de krant staat ze als Nellie. Ik heb wel zo'n vermoeden waar hij op zijn route van het raadhuis naar de krant is ge weest...' Wie belangstelling heeft voor Tien Texelse families en hun aanhang kan het boek bestellen bij de boekhan dels. Bij voorintekening tot 21 fe bruari kost het boek €45,-, daarna €65,-. Uitgever Daan Welboren van Nauta Boek drukt liefhebbers op het hart geen tijd te verspillen. 'Het is een kostbaar boek om te maken en we krijgen er geen cent subsidie voor. We moeten daarom enige financiële ze kerheid hebben. Als er niet vol doende intekenaars zijn, gaat het niet door.' In het gemeentelijk expositie centrum Tusse de Banke aan de Groeneplaats begint volgende week een vier dagen durende ten toonstelling van Javaanse batik schilderijen. De werken kunnen ter plekke bij inschrijving worden ge kocht ten bate van het papoea studiefonds van de stichting Nieuw-Guinea. Er worden totaal 21 schilderijen geëx poseerd. Harry de Graaf liet ze het af gelopen jaar maken door batik schilders in de buurt van Yogyakarta op Midden-Java. De meeste werken hebben een forse omvang: anderhalf bij één meter. Ze tonen zowel tradi tionele als moderne voorstellingen en vertegenwoordigen verschillende stij len en technieken. Het meeste werk is aangeduid als 'modern ensemble'. Het zijn afbeeldingen van dieren, bo men, huisjes en mensen die samen een compositie vormen in meren deels primaire, opvallend warme kleuren. Meer traditioneel en 'antiek' zijn de weergaven van takken met bloemen en kleurige vogels. Twee werken vertonen een onderwater gezicht met vissen en planten, maar verschillen sterk in stijl. Batik is een typisch Javaanse kunst techniek. De afbeeldingen worden op katoen getekend met vloeibare was. Als de stof vervolgens in een verfbad gaat, ontstaat geen kleuring op de plaatsen die met was zijn bewerkt. Vervolgens kunnen de uitbeeldingen verder worden gedetailleerd door het opnieuw aanbrengen van motieven met was. De was kan met warm zeepwater ook worden verwijderd waarna het mogelijk is deze plaatsen alsnog van een (afwijkende) kleuring of tekening te voorzien. In fasen wordt het schilderij aldus opge bouwd, waardoor het maken van batik veel tijd vraagt. De batik speelt een belangrijke rol in de Indonesische mode Overhem den, sarongs, gordijnen en tafelkle den vertonen vaak batikmotieven, al is het meestal drukwerk waaraan geen was is te pas gekomen. Het vervaardigen van batikschilderijen is voortgekomen uit de batikhuis industrie, die gericht was op gebruikstextiel voor bijzondere gele genheden. De ateliers bevinden zich vooral op Midden-Java. Afhankelijk van plaats van herkomst en de gods dienst van de makers verschillen stijl, techniek en onderwerpkeus. Texels accent Toen enkele jaren geleden bij een kunstveiling ten bate van hetzelfde goede doel in hotel De Lindeboom ook enkele batikschilderijen onder de hamer kwamen, bleek daarvoor grote belangstelling. Naar aanleiding daar van besloot De Graaf een groter aan tal te importeren. Als grapje wilde hij dat enkele schil derijen een Texels accent zouden krij gen. Temidden van rijstboeren, palm bomen. kamponghuisjes en water buffels zou daarom een schapen- boet, de Eierlandse vuurtoren, het Hoornder kerkje of de molen van Het Noorden afgebeeld moeten worden Als voorbeeld werden enkele Texelse ansichtkaarten afgegeven. Toen De Graaf later de schilderijen kwam op halen, bleek dat de opdracht met goed was begrepen. De Texelse ele menten waren geen bescheiden on derdeel van een schilderij, maar be sloegen de hele oppervlakte van één bij anderhalve meter Hoewel over de kunstwaarde valt te twisten, is een Texels landschap in batik waarschijn lijk uniek. Inschrijving Wie een schilderij wil kopen, moet het te bieden bedrag op een briefje zet ten, rekening houdend met de daarop vermelde ophoudprijs, en deponeert dat in een bus. Het schilderij wordt later bij de hoogste bieder bezorgd. De meeste schilderijen worden zon der lijst geshowd en verkocht, maar wel wordt getoond hoe een batik als exclusieve wandversiering tot zijn recht komt als er een goede lijst om wordt gezet. De expositie is open op donderdag 29 januari van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag 30 januari van 14.00 tot 21.00 uur, zaterdag 31 januari van 14.00 tot 17.00 uur en maandag 2 februari van 9.00 tot 13.00 uur. Een der abusievelijk gemaakte 'Texelse' batiks. Ook de molen van Het Noorden en een Een gebatikt decoratief ensemble, formaat 145 x 93 centimeter. Schilderijen m deze stijl zijn op de tentoonstelling diverse variaties te zien. VRIJDAG 23 JANUARI 2004 Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheel kundige hulp is via eén van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallen nummer vermeld. 313086, 314727; 314669: 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel 0900 4636549. Spreekuur elke werkda- van 9.00 tot 17.00 u. Voor vrage over ontwikkeling, voeding, opvoa ding en verzorging van jonge kind* ren. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, te 314887. Geopend elke werkdag tu$ sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur. tel. 022$ 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische be valling: Parenta Zorg, tel. 022$ 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszoj en voor opname in verpleeg- e verzorgingshuis: Stichting RIO Texe Wieringen. Opvragen via tel. (0223 671552. Opname geschiedt op aö vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, De Burg; tel. 312112. Maandag t/m vr} dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00 13.00 en 15.00-17.00 u.; zonda 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bii ten die tijden alleen voor spoede sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Bnj- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoude lijke dienst, versteldienst. Spreekuu van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 to 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaa? 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen va- schepen en zwemmers in nood: tö 316270. Chemicaliën op het strand: Be de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Crisisopvanc huiselijk geweld, tel. 08-71901775 Jongeren Informatie Punt: voo vragen en advies over wonen, wei ken, studie, recht, relaties, seksua liteit, verslavingen en vrije tijd Openingstijden dinsdag en woens dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouw Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, tel 1 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aar 1 jongeren bij problemen en voa opvoedingsondersteuning aar 1 ouders. Spreekuur elke donderda$ in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor aanmelding, infor matie en advies: 0900 2223330, elke - dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10 1793 EH De Waal. Zondag 25 januari 2004 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. J. Vlasblom. De Koog: 9.30 u. ds. h. Betting uit Vlissingen Den Hoorn: 11.00 u. ds. H. Betting uit Vlissingen SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Ne derlanden; 19.00 u dhr. M.D. Kuiper. Oudeschild: 11.00 u. ds. C. der Ne derlanden. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. J. Vlasblom. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. dhr. S. Rientstra uit Barsingerhorn. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Noordwester, Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golf slag, Vaargeul, Schoorwal, Gast huisstraat - aanleunwoningen, Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Pontweg. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onzo advertentioconlracten en aanbiedingen daar too zijn van toepassing do Regelen voor het Advertentie wezen van de Stichting ROTA. govesbgd to Amsterdam zoala gedeponeerd trij do Kamer van Koophandel on Fa brietien te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor hot Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 (automatisch) Per jaar 65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraal Oosterend: 10.00 u en 18.00 u. ds T.M. van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev A. van der Haagen uit Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zon. 10.45 u. dameskoor De Cocksdorp: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.; Wachttoren studie, 11.20 u. 'Samen zullen we alles eerlijk delen' telt niet alleen voor het snoep van kinderen Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u. Onzin in de ether 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Diabetes. In de studioc Barry van der El die al sinds zijn derde jaar aan deze ziekte leidt Ook geeft een verpleegkundige informatie over diabetes. 18.00 u Muziek met Marco 19.00 u. De harde kern (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10 00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezind* kerk Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u Goud van Noud (Nederlandstalig 15.00 u Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en inter- views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10 45 u. Rooms-katholieke kerk Den Bun; Maandag: 18.00 u. Symphonica (Klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u Natuurwijzer (herhaling van zon- dag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u. Bonte dinsdagavond (verzoek- i platen) 20.00 u. Radio Noordholland (het muziekprogramma Talking te the moon is gestopt) Woensdag: 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro- j gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45u Gelezen (Texelse) verhalen j 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws). 20.00 u Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2