Biljartwedstrijden beleven primeur met bandstoten Texels succes in regionale turnwedstrijden Mooie overwinning Tevoko op concurrent G-team vindt zijn Waterloo .TEXELSE 7COURANT' Bruining sneller I in Elfstedentocht Voetbalprogramma Verhoeve en Vos clubkampioen bij jeu de boulers Programma zaalvoetbal Martijn Former speelt degelijk Bowling Piet Schuijl wint maandwedstrijd Duo Stark en Bos wint klaverjasronde Opnieuw winst voor koplopers zaalvoetbal DINSDAG 3 FEBRUARI 2004 Turner Marlon Petta, hier In actie op het onderdeel voltige, legde beslag op de derde plaats in categorie jeugd. Texelse turners hebben met suc ces meegedaan aan regionale turnwedstrijden, die afgelopen weekend in sporthal Ons Genoe gen in Den Burg werden gehouden. Imme Ruarus en Marlon Marei ver sloegen zelfs al hun tegenstanders en behaalden een eerste plaats. J De jeugdige Imme Ruarus was zater- >dag het meest succesvol, toen 'competitiewedstrijden voor dames uit het rayon Schagen op het pro gramma stonden. Ze turnde een sta biele wedstrijd en versloeg in haar categorie het complete deelnemers veld, dat uit acht tegenstanders be stond. Nienke Daalder had bij de senioren veel tegenstand van haar twee oppo nenten en kon het niet winnen Ze turnde echter een uitstekende oefe ning op balk en behaalde een mooi puntentotaal Zondag werden de regiokampioen schappen Noord-Holland voor heren gehouden Daarin lieten bijna 180 turners hun kunnen zien op zes toe stellen. Marlon Marei lieten zich inspi reren door het thuispubliek en vero verde de gouden medaille bij de pupillen B. Sil Gaaff haakte in de zelfde categorie na vier toestellen af en werd daardoor laatste Bij de pu pillen 2 werd de Texelse eer verde digd door Mike Bosma. Hij kweet zich uitstekend van zijn taak en turnde zich naar de derde plaats. Bij de jeugd kwamen drie Texelaars in ac tie. Samen bezetten ze twee van de drie plekken van het erepodium. De hoogste plek moesten ze afstaan aan een deelnemer van de overkant, maar Ricardo de Wit werd tweede en Marlon Petta derde. Lars Bosma legde beslag op de zesde plaats. In de categorie instap waren geen prij zen voor Texelaars weggelegd. Met een vijfde plaats deed Michiel Vla ming het evenwel niet slecht, terwijl ook Allard de Wit zich met zijn acht ste plaats knap weerde. Het G-team van Texel'94 heeft in IJmuiden/Driehuis zijn Waterloo gevonden. De tegenstander met die naam was zaterdag met 2-1 te sterk. Ondanks hun bijzondere naam waren de voetballers van Waterloo afgelo pen najaar naar de C-klasse gepro moveerd. Daarin hadden ze het moei lijk, want tot zaterdag werd twee keer verloren en nog niet gewonnen. 'Dit winnen we wel', was daarom de lo gische gedachte bij Texel'94. Het werd echter een vervelende dag voor de Texelaars, die 's ochtends al met de boot van acht uur waren vertrok ken en in de regen belandden toen ze de boot afreden. In IJmuiden/Drie huis aangekomen bleken alle wed strijden afgelast. Alleen de ontmoe ting tussen de twee G-teams ging nog door. Waterloo toonde zich ech ter een goede gastheer door op kof fie te trakteren. Voor aanvang werden de doelen op de rand van de strafschopgebieden geplaatst. Normaal spelen de G- voetballers op een half veld in de breedte, maar de regen had juist het stuk voor de doelen onder water ge zet. Texel'94 moest het stellen zon der de geblesseerden Chris Zijm en Annie Brouwer, terwijl Frans Bos heeft besloten met meer mee te gaan naar uitwedstrijden. Op doel stond Martijn Verbeeke. Nel Bruining uit Den Hoorn heeft vrijdag op de Weissensee in Oos tenrijk voor de tweede maal in een paar dagen een alternatieve Elf stedentocht voltooid. Ondanks de kou was ze sneller dan tijdens haar eerste tocht. Bij de start was het ijzig koud, 22 gra den onder nul. Even later zakte het kwik zelfs nóg twee graden. Diverse deelnemers die zo onverstandig wa ren geweest zonder bivakmuts en sneeuwbril te rijden, moesten we gens bevriezingsverschijnselen de tocht staken. Bruinmg kende echter weinig problemen Haar eindtijd na 200 kilometer was 8.16.32 uur, waar mee ze zelfs zes minuten sneller was dan drie dagen eerder. Ook Sybe van der Zee uit Oosterend reed de tocht. Hij kwam over de finish in 9.19.23. Dirk Bakker uit Oude- schild, die dinsdag ook al 200 kilome ter had gereden, beperkte zich dit maal tot de halve tocht. Hij deed er 6.49.08 over. Han Lindeboom uit Den Burg liet bij terugkomst op Texel weten dat hij de tocht van 23 januari niet had voltooid in 9.01.43, zoals in de krant van af gelopen vrijdag stond, maar dat hij op dat moment van het ijs was gestapt. Hij had er toen 150 kilometer opzit ten en kon toch met meer binnen de limiet finishen. 'Ik wist niet dat koud lijs zo stroef is', aldus Lindeboom, die eveneens met temperaturen van 22 graden onder nul te maken kreeg. vjDorpsgenote Jet van Karsen maakte dezelfde tocht wel af Waterloo kreeg al snel diverse kan sen, maar de Texelaars verdedigden zich goed. Uiteindelijk nam de thuis ploeg toch een voorsprong, toen een schot vanaf de rechterkant voor het doel buiten bereik van Verbeeke in de linkerhoek eindigde. Voor Texel'94 kregen Paul Bakker, Jimmy Ponniah en Robert Eelman mogelijkheden om te scoren, maar succesvol waren ze met. Nadat de eerste helft was verstreken, werd van speelhelft geruild. Wegens de gestaag neervallende regen en het snel slechter wordende veld werd besloten met te pauzeren, De hervatting begon slecht voor de gas ten, want een te zachte terugspeelbal van Peter Breuer werd genadeloos afgestraft Jimmy Ponniah gaf zijn ploeg weer hoop door de bal uit een pass van aanvoerder Jan Frans Haveman hard in de rechterkruising te schieten. Even daarna schoot Ponniah na een combinatie met Raymond Molanus op de lat. De meeste kansen waren voor Paul Bakker, die echter steeds te haastig was om de keeper te kun nen verontrusten. Zodoende bleef het 2-1 voor Waterloo, dat de gasten na afloop als troost onthaalde op patat en frikadellen. Zaterdag speelt het G-team in Zaandam tegen Hellassport, dat net als de Texelaars in de middenmoot staat, maar wel koploper HOSV het eerste gelijkspel afdwong. Zaterdag 7 februari Jong Holland A1-Texel'94 A1 12.00 Texel'94 B1-N. Niedorp B1 13.30 SRC B2-Texel'94 B2 14.30 VIOS W B2-De Koog B1 14.30 JVC B3-Oosterend B1 14.30 Texel'94 C1-Schagen C1 11.45 Texel'94 C2-ZAP C2 13.30 N. Niedorp C1 -Texel'94 C3 12.45 De Koog C1-Callantsoog C2 13.30 Oosterend C1-W'meer C1 13.45 Texel'94 D2-JVC D2 13.30 Texel'94 D3-Hollandia T. D2 11.45 Texel'94 D4-Winkel D2 11.45 Schagen D3-Texel'94 D5 11.30 Den Helder D2-Oosterend D1 12.00 ZDH E1-De Koog E1 11.45 Meisjesvoetbal Oosterend MB1-LSW MB2 11.45 G-voetbal Hellas Sport-Texel'94 10.15 Texelse pupillencompetitie Real Madrid-SVO F1 9.30 Liverpool-SVO F2 9.30 Arsenal-De Koog F1 9.30 Barcelona-ZDH F1 9.30 Zondag 8 februari Texel'94-Wieringerwaard 14.00 Oosterend-Twisk 14.00 Texel'94 2-Koedijk 2 12.00 Hollandia T. 5-Texel'94 4 12.30 Oosterend 2-JVC 5 12 00 Meisjesvoetbal Texel'94 MA1-Always F. MA1 12.00 Arie Jan Verhoeve en Nico Vos zijn zaterdag in het eigen clubgebouw bij zwembad Molenkoog gehuldigd als kampioenen van Jeu de Boulesclub Den Burg. Verhoeve was met een gemiddelde van 11,88 de beste van de dinsdag competitie, Vos had met een ge middelde van 11,62 het meest suc ces op zaterdag. Verhoeve deed ook mee op zaterdag en werd in die competitie derde, ach ter Alie Schouten, die beslag legde op de tweede plaats. Gerrit Span- haak en Diny Vos grepen in de dinsdagcompetitie respectievelijk de tweede en derde plaats. De prijsuitreiking was onderdeel van de jaarlijkse ledenvergadering, die ondanks storm en hoosbuien toch nog 49 leden op de been bracht. De vergadering werd voor het laatst ge leid door Ed Beekhuis. Hij was regle mentair na twee keer drie jaar voor zitterschap niet herkiesbaar. De Woensdag 4 februari 18,00 De Krim D3-De koog D1 Krim 18.45 De Koog C1 -Klif C1 H'dijk 19.30 Klif dames-Zeemacht 2 20.20 De Koog 1-Texel 7 Van Putten 21.10 J'boog 3-NIOZ 1 Van Putten Zaaldienst: Mantje. Donderdag 5 februari 18.15 J'boog E1-De Koog E1 J'boog 19.00 Texel 6-De Krim 4 Noordende 19.55 De Krim 2-Casino 1 Van Beek 20.40 Klif 2-De Krim 3 Kuipers 21.30 J'boog 4-Mantje 4 Kuipers Zaaldienst: ZDH. Vrijdag 6 februari 17.30 De Krim E2-De Krim E1 Krim 18.15 ZDH 1-Mantje 3 Sangers 19.05 Mantje 2-SVO 1 Molanus 19.55 Mantje 1-Texel 1 Kuipers 20.45 Texel 4-SVO 2 Van Putten 21,35 De Krim 1-J'boog 1 H'dijk 22.25 Klif 1-J'boog 2 Bakker Zaaldienst: J'elleboog. Tijdens de competitieavond van biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp liet Martijn Former zeer degelijk spel zien. Hij wist zijn partijen met een goed gemiddelde te winnen. Wil Homan en Martien Boon waren niet tegen hem opgewassen. De par tij tegen Homan was nog wel span nend, doordat Homan de nastoot had. Deze kans wist hij echter niet te benutten. Martien Boon speelde met tien caramboles de hoogste serie van de avond. scheidende man zag in zijn afscheidstoespraak terug op een bewogen bestuursperiode, waarin de verhuizing van de notaristuin naar Molenkoog centraal stond en het le dental groeide tot bijna zeventig. Hij bedankte alle vrijwilligers voor hun inzet, ook bij de baanuitbreiding en de plaatsing van het clubgebouw. 'We kunnen trots zijn op deze pres tatie', aldus Beekhuis. Secretaris Gerrit Spanhaak roemde de schei dende voorzitter voor zijn grote inzet en de tactvolle manier waarop hij de belangen van de club aan de man bracht. Als bedankje had hij een ca deau voor Beekhuis en voor diens vrouw een bloemetje. Harry Ran werd door de leden unaniem tot nieuwe voorzitter gekozen. De vijf leden van gezinsvervangend tehuis De Texelse Reede werden tij dens de vergadering gehuldigd voor hun inzet en ontvingen elk een fraaie medaille. Lid Dirk Bakker verraste het bestuur door de club ëen fraai, door hem zelf gemaakt, schilderij aan te bieden. Het schilderij, met als onder werp petanquewerd direct opge hangen. Uitslagen: M Boon-M. Former 0-2, J. Smit-H Laan 0-2, F. Klok-P. Zijm 1-1. M Former-W. Homan 2-0, J Smit-F Klok 1-1, H. Laan-W. Homan 0-2. M Boon-P Zijm 2-0, J Smit-W. Homan 2-0 H. M Former-M Boon 1-1, H. Laan-F. Klok 0-2 Met een serie van 691 wist Rinse Dijt van Speelkwartier zijn team donder dag in de bowlingcompetitie aan de overwinning te helpen. Speelkwartier won van Sommeltjes en staat nu op de vierde plaats in het klassement. De eerste plaats wordt gedeeld door Badweg Sportief en Visvogels. Dit laatste team won mede door een serie van 628 van Rutgert Oosterhuis sr. Bij het team van De Koogel was zowel Jan Plaatsman met een game van 201 als Marcel Witte met 204 op dreef. Zij gooiden series van 653 en 688. Toch wist hun team niet te win nen van De Jutter. Uitslagen: Ochtendleague: Flair-T-Forts 0-4; Klaver 4- Juttertjes 4-0, de Pins-WBZ 1-3 Avondleague: Speetkwartier-Sommeltjes 4-1. Schouwstra Transport-TZN 1-4; Heksenketel- Badweg Sportie! 0-5; van Beek Byoux- Eduardo's 4-1 Visvogels-AII Stars 4-1; de Koogel-de Jutter 1-4 Op de Texelse golfbaan speelden zondag bij windkracht zeven 26 leden de maandwedstrijd. Zij telden over negen holes hun stablefordpunten. Piet Schuijl uit De Koog won met 17 punten bij de eerste groep - golfers met een handicap van 0 tot 18 - het recht zijn auto op de speciale par keerplaats te mogen stallen. Tweede werd Piet Schuijl uit Den Burg met 14 punten, derde Hans de Beer (ook 14). In de categorie golfers met een han dicap tussen 18,1 eh 26,4 was Hans Bakker met 17 punten de beste, ge volgd door Hans van Maldegem (16) en Rein Zandee (13). Geert Donga won bij de golfers met een handicap tussen 26,5 en 36. Tweede en derde werden Albert en Irene van der Beesen. Alle drie hadden ze 16 pun ten. Longest drives werden geslagen door Irene van der Beesen en Reynier de Graaff. Deze sloeg ook de neary. Het eerste damesteam van volleybalvereniging Tevoko heeft zichzelf zaterdag een uitstekende dienst bewezen. In Warmenhuizen werd Dinto, dat de tweede plaats met de Texelaars deelde, dankzij een collectief sterk optreden met 1-3 verslagen. Tevoko startte sterk, met veel servicedruk, waardoor de passing bij Dinto onder de maat bleef. Een sterk Texels blok schakelde de gevaarlijke middenaanvalster van de ploeg uit Warmenhuizen uit en haalde daar mee de angel uit de aanval. Spel- verdeelster Connie Joling bracht veel variatie in haar spel aan, waardoor de Texelse aanval, onder aanvoering van Ivette de Ruyter, het matige blok herhaaldelijk kon passeren. De eerste set werd dan ook zonder problemen gewonnen (17-25). Enkele wissels bij Dinto zorgden voor een ander beeld in de tweede set. In dit gedeelte van de wedstrijd had Tevoko moeite de pass goed te ver zorgen en wist het blok van Dinto wél te scoren. Met gemotiveerd spel kwam Tevoko. geïnspireerd door Celine de Graaf, in de slotfase nog sterk terug, maar de ploeg kon niet voorkomen dat Dinto de set won (25- 20). In de derde set zetten de Texelse dames het goede spel voort. Marianne Boekei pakte in de verde diging vrijwel alles en Cora Siemeling scoorde belangrijke punten door het midden (25-20). In de vierde set liet het Texels collectief overtuigend zien dat lange meiden ook goed kunnen verdedigen. Wanhopig zocht Dinto naar openingen, terwijl Tevoko serve rend de beste prestatie van het sei zoen leverde. Aglaia Westra scoorde acht punten op rij. Het werd uiteinde lijk 11-25 In de kop van de regioklasse is het erg spannend. Vier ploegen staan dichtbij elkaar. Zaanstad is koploper met 54 punten uit 15 wedstrijden, Tevoko heeft er 51Volendam 50 en Dinto 48. Elke onderlinge wedstri|d is dan ook sterk bepalend voor de eindrangschikking. Tevoko 3 Het derde damesteam speelde don derdag in Winkel tegen Niedorp 1 De zaterdag ervoor was al met 4-0 van Niedorp 2 gewonnen en de Texelse vrouwen waren gebrand op een nieuwe overwinning. Tevoko begon de wedstrijd goed, maar dat resul teerde niet zomaar in een voor sprong, want ook Niedorp speelde prima. In lange rally's waren beide teams zeer aan elkaar gewaagd. De midaanvalster was Niedorp was moeilijk te verdedigen, maar Tevoko blokkeerde goed. De eerste set ging vooral door prima verdedigend werk naar Tevoko. In de tweede set pro beerde Niedorp het tempo op te schroeven, maar Tevoko bleef zich knap weren. De set eindigde ten slotte in 27-25, waarmee Niedorp de stand gelijk trok. Ook de derde set gaf eenzelfde beeld te zien. met dat verschil dat nu Tevoko nipt won. De vierde set, die om 20.25 uur be gon, werd met uitgespeeld. Door de lange rally's kwamen de Texelse vrou wen in tijdnood, omdat ze de laatste boot nog moesten halen. Wellicht dat zenuwen hierover Tevoko parten speelden, want Niedorp kwam op voorsprong en bouwde deze uit tot 22-17. het moment waarop de wed- stnjd werd afgebroken. Nog onduide lijk is wanneer het restant wordt ge speeld. Zaterdag speelt Tevoko in sporthal Ons Genoegen in Den Burg tegen Zeemacht uit Den Helder. Deze wedstrijd begint om 15.00 uur. (Foto Marei) Heijnen Het koppel Frans Stark-Carlo Bos won vrijdagavond met 7471 punten de vierde ronde om het klaverjas- kampioenschap van Texel.Het duo steeg hiermee van de zesde naar de derde plaats op nog geen 300 punten achter de koplopers Fenny Caspers-Gerda Veeger. Caspers en Veeger behaalden een score van 6610 punten en blijven eerste in het klassement. Hun voor sprong werd echter behoorlijk kleiner doordat het koppel Tiny Zwaneveld- Theo Witte 7281 punten behaalde. Daarmee klom dit koppel van de vijfde naar de tweede plaats. Het ver schil tussen de nummer twee en drie is slechts tien punten. Derde van de avond werden Gisela en Lieuwe van der Veen met 6923 punten. Zij staan nu op de zevende plaats Jan en Theo Zijm behaalden met 6776 punten een mooie vierde plaats en blijven op de tiende plaats staan. John en Peter van Heer waarden stegen naar de elfde plaats en ook het koppel Bart Weijdt-Piet Moree deed het goed met 6727 pun ten. Op 27 februari wordt de laatste ronde gespeeld. Met slechts duizend punten verschil zijn er nog zeker vijf kanshebber voor het kampioen schap. Tussenstand: 1 Fenny Caspers - Gerda Veeger 27958; 2. Tmy Zwaneveld - Theo Witte 27672; 3. Frans Stark - Carlo Bos 27662. 4. Roel de Zwart - Hans Westdorp 27427; 5. Nico Ooyevaar - Freek Veeger 26964,6. John Vlaming - Chns Schraag 26677. 7 Gisela - Lieuwe v/d Veen 26190; 8 Erik Jan Geus - Willem Koomen 25919; 9. Bart Weijdt - Piet Moree 25755; 10. Jan en Theo Zijm 25674 Doordat beide koplopers ook afgelo pen week hun wedstrijd wisten te winnen, blijft het ongemeen span nend in de hoofdklasse van het Texelse zaalvoetbal. Klif won op een solide manier van ZDH (4-0), waar door de ploeg de voorsprong van twee punten op het achtervolgende J'elleboog in tact hield. De nummer twee van de ranglijst was te sterk voor De Krim 2 (5-2). Oosterend heeft de achtervolging op de top twee ken nelijk opgegeven en verloor met 2-5 van een geïnspireerd spelend Mantje 3. Opvallend was de overwinning van het laagstaande De Krim 1 op J'elleboog 2 (2-1)- In de tweede klasse nam De Koog 1 door een grote overwinning (8-3) in het onderlinge duel de koppositie over van Texel'94 5. Komende vrijdag gaat de belangstel ling niet zozeer uit naar de strijd in de hoofdklasse, maar naar de nummers één en twee van de eerste klasse, Oosterend 2 en Texel'94 4, die tegen elkaar in actie komen. De winnaar van deze wedstrijd vergroot zijn kans op promotie naar de hoofdklasse. De hoofdklassewedstrijd tussen Casino en De Krim 2 wordt donderdag ge speeld. Uitslagen Texel'94 D1-De Knm D2 0-2, Texel'94 C1-De Krim C1 2-3; Klif C2-De Krim C2 0-17; Klif 3- Texel'94 7 5-2; De Koog 1-Texel'94 5 8-3; J'elleboog E1-J'elleboog E2 5-4, De Krim 6- Texel'94 8 4-5; De Krim 4-Oosterend 4 5-7; Klif 4-Texel'94 610-2, J'elleboog 3-Oosterend 2 0- 14. Texel'94 3-RAB 1 uitgesteld; Oosterend 1- Mantje 3 2-5, Klif 1-ZDH 1 4-0; J'elleboog 2- De Krim 1 1-2; Texel'94 1-Mantje 2 2-6; J'elleboog 1-De Knm 2 5-2. In dorpshuis De Hof in De Koog gaat zaterdag 7 februari om 13.30 uur het zestiende Texelse kam pioenschap biljarten van start. Tot en met zondag 15 februari worden er dagelijks wedstrijden gespeeld. De komst van topattractie Raymond Ceulemans is verscho ven. Hij zal nu vrijdag 13 februari (in plaats van 8 februari) zijn kunsten op het groene laken demonstreren. De demonstratie van 'grootmeester' Ceulemans - 64 keer wereldkampi oen, 48 keer Europees kampioen en 61 keer Belgisch kampioen - begint om 19.30 uur. De organisatie heeft op die dag geen wedstrijden gepland, omdat de zaal enige aanpassing zal vergen gezien het grote aantal toe schouwers dat wordt verwacht. Op alle andere dagen wordt 's middags en 's avonds gespeeld. De zestiende editie van het Texelse kampioenschap, dat wordt gespon sord door meer dan veertig bedrijven van het eiland, kent een recordaantal van 140 deelnemers, die verdeeld over de spelsoorten libre, bandstoten en driebanden goed zijn voor ruim 230 Inschrijvingen. De animo was zelfs nóg groter, maar deelnemers konden zich voor ten hoogste twee van de drie spelsoorten inschrijven. 'Anders hadden we zeker meer dan 260 inschrijvingen gehaald en dat is niet te bevatten in een toernooi dat ruim een week duurt en op zeven ta fels wordt gespeeld', aldus het orga niserend comité. Op verzoek van de negenenveertig 55-plussers wordt hun kampioen schap libre op de middagen van maandag 9 tot en met woensdag 11 februari gespeeld. Zij beginnen steeds om 13.30 uur. De andere wed strijden vinden 's avonds vanaf 19.30 uur plaats. Bandstoten Een primeur is dit jaar het bandstoten (ofwel èénbandendat als eerste spelcategorie wordt gespeeld op za terdag 7 en zondag 8 februari. De 23 deelnemers strijden in drie klassen om het eerste Texelse kampioen schap. Vuurwerk valt in elke catego rie te verwachten, maar de kenners kijken het meest uit naar de strijd in de sterkste (derde) klasse, waarin de deelnemers een moyenne van ten minste 2,29 hebben. Interessant be loven vooral de Confrontaties te wor den tussen driebandenspecialist Ab Jan Witte en libretoppers Wlm Ven del en Frans Bik. De eerste editie bandstoten is nog een mannenaangelegenheid, maar met twaalf inschrijvingen zullen in de andere spelsoorten ook de dames zich kranig weren. Jolanda Knol en Ans Vlas doen mee in de vierde klasse libre. De zesde klasse libre wordt volledig door dames gedomi neerd. Bij het driebanden worden Marieile Aubertijn en Colinda Vink in de vierde klasse goede kansen toe gedicht. Het libre telt bijna honderd deelne mers, verspreid over zes klassen. Hun toernooi duurt tot en met don derdag 12 februari. De massaliteit en de grote variatie zal ook dit jaar weer ongetwijfeld de nodige spanning en sportieve emotie tussen de spelers teweeg brengen. Daags na de demonstraties van Raymond Ceulemans wordt de ge hele zaterdag besteed aan het dne- banden. Vanaf 9.30 uur binden meer dan vijftig deelnemers de strijd met elkaar aan. Dit jaar zijn zij verdeeld in vier klassen. De eerste klasse telt echte toppers, met een moyenne van tussen de 0,500 en 0,750. De vierde klasse bestaat vooral uit spelers voor wie dit toernooi de eerste kennisma king met wedstrijden betekent. In de tweede en derde klasse wordt ge drang verwacht tussen spelers die hun best zullen doen om naar de top door te stoten. Zij hebben een voor beeld in Jan Witte, die vong jaar de sterkere Nico Tessel wist uit te scha kelen. Zondag 15 februari worden vanaf 9.30 uur de finalepartijen libre en drie banden gespeeld. Aansluitend zullen de tien klassekampioenen in het libre tegen elkaar strijden om de Cor Hoogenboom Bokaal en de vier klassekampioenen in het driebanden om de Piet de Graaf Trophee. Beide wisselbekers zijn vernoemd naar vroegere promotors van de biljarts- port.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7