2 Elk schilderij een eigen karakter Machtsvertoon dammer Ton Sijbrands in 1981 Derde schaakwinst Richter op Dros Mijidee... TEXELSE COURANT Sportverleden Rommelmarkt \\/at ik zeggen wou... U (jeslaagd Mast Tevoko Elfstedentocht Randstad Eilandcompetitie Reisclub ANBO Handhavingsbeleid Medische zorg Huipverlening ctj* Kerkdiensten oud Papier Colofon Radio Texel VRIJDAG 6 FEBRUARI 2004 Op 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het over koepelend orgaan van de sportverenigingen op het eiland. Promo tie was en is één van de hoofdtaken van de Sportraad, die ter gele genheid van haar vijftigste verjaardag een reeks aan bijzondere evenementen organiseert. De Texelse Courant grijpt het jubileum aan om een duik in de geschiedenis te nemen en onder het kopje Sportverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit de voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: een damsimultaan van Ton Sijbrands in 1981. Dam- en schaakclub Oosterend ontving vrijdag 16 januari 1981 een prominente gast. Het was oud-' wereldkamioen dammen Ton Sijbrands, die in dorpshuis De Bij enkorf een simultaanwedstrijd speelde. Hij deed dat met groots machtsvertoon, want geen van zijn 53 tegenstanders wist ook maar remise te spelen. Tot slot veegde hij in een blindpartij het talent Rien Brouwer in een half uur van het bord. Dam- en schaakclub Oosterend had jarenlang een reputatie op te houden waar het de 'gevers' van simultaan- voorstellingen betrof. Niemand keek er van op wanneer een beroemde, ja zelfs wereldberoemde dammer in De Bijenkorf op bezoek kwam om zijn kunsten te vertonen. Harm Wiersma, Rob Clerc, Jannes van der Wal, de Rus Iser Koeperman, allemaal gingen ze één of meerdere malen in op uit nodigingen van de markante voorzit ter Jacob Visman. Rijk werden de dammers er niet van. Volgens de overlevering kregen ze met meer dan een kleine onkostenvergoeding en een bosje paling, door Visman zelf gerookt. Sijbrands was met de eerste de beste. Hij werd op 16-jarig leeftijd de tweede professionele dammer uit de historie, won vele internationale toer nooien en veroverde in mei 1972 in een sterk bezet toernooi de wereld titel. Ten tijde van zijn simultaan in Oosterend was hij die titel al kwijt en had hij zelfs te kennen gegeven met meer om de wereldtitel te spelen, maar zijn faam was nog steeds enorm. De Texelse Courant van 20 januari 1981 meldde dat de belang stelling 'ondanks het bar slechte weer' groot was, ook van publiek. 'Opvallend was dat leeftijd geen en kele rol speelt bij het al dan niet kun nen dammen. Een jongetje dat rond kwart voor tien nog steeds niet was verslagen, zei enthousiast tegen zijn vader: "Jij had om half negen al ver loren, hé pap?'" Of de simultaan volgens de regels verliep, werd beoordeeld door een officiële wedstrijdleider, de heer Nobbe. De man was kennelijk met op zijn mondje gevallen, want nadat hij en zijn vrouw door Visman welkom waren geheten en Visman van de gelegenheid gebruik had gemaakt om alle aanwezigen op te roepen lid te worden van één van de Texelse dam- en schaakclubs, merkte Nobbe op dat de Oosterender vereniging nog steeds geen lid was van de Ko ninklijke Nederlandse Dambond. Sijbrands kwam sympathiek over, maar liet niet met zich spotten. 'Op een gegeven moment haalde een vader een schijf van het bord van zijn zoon. Toen Sijbrands. na 52 andere borden te hebben gezien, weer bij dit bord arriveerde, zag hij onmiddellijk dat een schijf ontbrak. Vals spelen lukt niet bij een man die kennelijk de situatie op 53 verschillende borden in zijn hoofd heeft', schreef de Texelse Courant. De kampioen ging bijzonder secuur te werk. Om half elf, na drie uur spelen, werd op nog zo'n veertig borden gespeeld. Maar uiteindelijk moest iedereen buigen, ook de enige vrouwelijke deelneemster, Marjan Brouwer. Net als eerder tegen Harm Wiersma hield Gernt Vlaming het langst stand. Sijbrands eindigde de séance met een blindpartij tegen Oosterender Rien Brouwer, waarbij de kampioen geen bord of schijven zag en de zet ten mondeling doorkreeg 'Een ra zend moeili|ke opgave omdat je bij zoiets permanent de spelsituatie uit het hoofd moet kennen', schreef de verslaggever bewonderend. Terwijl Piet Bakelaar de partij op een demonstratiebord weergaf, trok Sijbrands zich van mets en niemand iets aan. 'Onder het genot van een potje bier en een sigaartje' speelde hij Rien Brouwer - 'die in Oosterend wordt gezien als een veelbelovende jonge speler' - binnen een half uur naar een nederlaag. 'Na afloop re construeerde Sijbrands de partij en liet zien waar Brouwer fouten had gemaakt. Ook verschillende partijen uit de simultaan wist hij met gemak na te spelen.' Sijbrands zou trouwens blijven verba zen, want In 2002 verbeterde hij zijn eigen wereldrecord door in een ma rathon van meer dan twintig uur maar liefst 22 partijen tegelijk blind te spe len. Daarna ging hij niet direct naar bed, maar besloot hij eerst 'zijn hoofd schoon te maken' door van diverse partijen de cruciale momenten te analyseren. Voor de derde keer op rij heeft Tho mas Richter in de interne compe titie van schaakclub En Passant van Jaap Dros gewonnen. Daar door wankelt de troon van titel verdediger en veelvoudig kam pioen Dros heviger dan ooit. Dick van Barneveld behield achter het leidende tweetal de derde plaats dankzij een remise tegen concur rent Piet Bakelaar. Thomas Richter speelde agressief en goed tegen Jaap Dros, die geen ver weer had en voor de derde maal op rij met lege handen achterbleef. In de analyse bleek dat Dros remise had kunnen maken, maar toen was het kwaad al geschied. Richter heeft nu voor de tweede maal een flinke voor sprong genomen op zijn achtervol gers in de B&B Van der Vis en Den Boer- competitie, de interne compe titie van En Passant. Toch doet Dros het niet slecht. Hij verloor weliswaar driemaal van Richter en eenmaal van Bakelaar, alle andere vijftien partijen werden door hem gewonnen, terwijl Richter nog geregeld in remise moet berusten. Hij zou zijn titelkansen ver der kunnen vergroten door minder vaak een half punt te verspelen. Piet Bakelaar, die van Dick van Barneveld moest winnen om hem te passeren op de ranglijst, kreeg met wit een Pirc-verdedigmg voorgescho teld. Hij kwam ongemakkelijk te staan en gebruikte veel tijd om problemen die ontstonden op te lossen. Maar Van Barneveld aarzelde en kon ook geen potten breken, mede door de zorgvuldige afweer van Bakelaar Het werd uiteindelijk remise. Dirk Rijneker en Taeke van Lingen gingen in hun partij gelijk op. Er kwam een gecom pliceerde stelling op het bord en het werd wel spannend, maar het even wicht bleef. Jaap de Wijk wilde niet berusten in de gelijke stelling die hij tegen Paul Eelman kreeg. Nadat Eelman remise had aangeboden, weigerde hij het aanbod. De Wijk speelde met veel risico op winst en kreeg het lid op zijn neus. Bart Loos moest zijn vijfde nederlaag incasseren en wacht nog op het eer ste punt. Ditmaal was Frans Eijgenraam een maatje te groot. De koning van Loos werd over het bord gejaagd en mat gezet. Loos, een nieuw en jong lid van de club, heeft zeker schaaktoekomst. Hij kan zijn spel verbeteren door te zorgen dat hij zijn stukken beter ontwikkelt en niet te snel actie te ondernemen. De an dere jongeling, Duco van der Kuijl, De verkoop van meubels en andere spullen komende zaterdag op de rommelmarkt van Den Hoorn is afge last wegens ziekte van organisator Ferry Zwanenburg. De verkoop van tweedehands schaatsen gaat wel door Die heeft plaats van 9.00 tot 12.00 uur op het terrein van Axel Lap aan de Witteweg. Heeft het college van burgemeester en wethouders van Texel het musicalstuk Een Texelse schaap met veel geblaat en weinig wol op hun repertoire staan? Dat gevoel krijg ik, als ik de stukken lees over handha ven en verbeurde dwangsommen van de door Telfort geplaatste GSM- mast aan de Langeveldstraat in De Cocksdorp. Deze vrijstelling duurde tot 1 januari 2003. De installatie moest zijn verwijderd voor 1 juli 2003 met een dwangsom van 5.000 euro per dag voor T-Mobile en Orange. Deze twee hadden eerst de naam Dutchtone en Ben. Het is vrij simpel om een vergunning voor de C2000- mast aan te vragen en volgens het ministerie van VROM moet de ge meente Texel als de GSM-mast er nog staat na 1 januari 2003 handha vend optreden. Verder is de ge meente Texel er al in 2002 door ons op gewezen dat alle gebruikers van de mast vergunningen moeten aan vragen. Maar ja, Telfort is groot en boomsingels zijn klem. Als er belang stellenden zijn om de stukken in te zien zijn deze van harte welkom om zaterdag 7 februari van 9 tot 12 uur bij ons langs te komen aan de Krimweg 16. Al roken wij zelf niet meer, een ieder mag roken. Henny Kok, De Cocksdorp Vijf teams van volleybalvereniging Tevoko spelen zaterdag 7 februari een thuiswedstrijd in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. De eerste ballen worden om 13.30 uur gesla gen, wanneer het eerste herenteam, het tweede damesteam en het derde damesteam aantreden tegen respec tievelijk Ardea 6, WSOV 2 en Zee macht. De tweede serie begint om 15.00 uur. Het eerste damesteam speelt tegen Reactie, jeugd B tegen Harpoen 2. De wedstrijd tussen het vierde damesteam en WSOV 4 gaat wegens een gebrek aan speelsters bij de tegenstander niet door. Hij reed vrijdag geen 100 maar 125 kilometer en deed daar geen 6.49.08 uur over maar circa 5.30 uur. Dat laat schaatser Dirk Bakker uit Oudeschild bij thuiskomst uit Oostenrijk weten, waar hij op de Weissensee tot twee maal toe aan de alternatieve Elf stedentocht meedeed. Dat het fout in de afgelopen krant stond, is te wijten aan de website van de organisatie, die alleen de eindtijden weergeeft gemeten vanaf de eerste start om 7.00 uur. Bakker startte echter in een latere groep. streed voor zijn leven tegen Jan Brunt, Beide spelers kregen kansen in een open stelling, maar Brunt ging met een punt naar huis. Uitslagen Thomas Richter-Jaap Dros 1-0; Dick van Barneveld-Piet Bakelaar 0,5-0,5; Dirk Rijneker- Taeke van Lingen 0,5-0,5, Jaap van Wijk-Paul Eelman 0-1; Auke Terpstra-Willem Otten 0,5- 0,5; Bart Loos-Frans Eijgenraam 0-1; Willem van der Sluis-Ferry van Tatenhove 0-1; Jan Brunt-Duco van der Kuijl 1-0. Esther Schilling-Speklé (35) uit Den Hoorn slaagde voor de opleiding chi nen qi gong, een vorm van meditatie in beweging die de zelfhelende ver mogens stimuleert. Zij is nu gecertificeerd instructeur en zal op het eiland les gaan geven. Volleybalprogramma 10 februari Veld A 18 30 Westerlaken-De Krim Bocksberg 19.15 De Wit-Bocksberg Zandbank 20 00 Zandbank-Rab De Wit 20.45 OSG-Agrifirm Rab 21.30 Ecotiem-CVI OSG 22.15 Super de Boer-Balcken CVI Veld B 18.30 Lindeboom-NIOZ 3 Albert Heijn 19.15 NIOZ 2-Albert Heijn Lindeboom 20.00 L&R-Rabobank NIOZ 2 20.45 Wessels-Beverdam L&R 21.30 NBC 2-Oostra Slagerij Beverdam 22.15 Bruintje Beer-Otto's Oostra Veld C 18 30 Eierl. Huis-Jozefsch. Klif 12 19.15 De Krim-Klif 12 Jozefschool 20.00 Natuurw -Westerl. Zeilmakerij 20.45 Zeilmakerij-B&B Natuurwmkel 21.30 Smash'68-NBC B&B 22.15 De Rival-Salon Martine NBC 1 Wedstrijdleiding Kevermuseum De Bocksberg en Dick (tel. 315096). Uitslagen 3 februari Tevoko jeugd-TESO 3-0, Agrifirm-Super de Boer 1-2, CVI-Twaalf Balcken 0-3; Maarco Bouw-Texelse Autocentrale 3-0; Sportshop Texel 2-Kobeko 3-0; Cocky's Kapsalon-Paal 28/De Krim 2-1 Smash'68 Piet Kooger-Remco Oosjra Schilder 2-1Bruintje Beer-NBC Eelman Partners 2 3-0; NIOZ 1-Tatenhove 12-1, Albert Heijn-Wessels Ontwerpt' 2-1; Rabobank-Swier Groente Fruit 2-1; Lange- veld de Rooy-NIOZ 2 0-3 Salon Martine/De Oorzaak-Zeilmakerij Texel 0-3; De Rival- Smash'68 0-3; B&B van der Vis en Den Boer- NBC Eelman Partners 1 0-3; Timmer's Bak kerij-Haarstudio 1 -2; Sportshop Texel 1 -Slagenj Beverdam 2 1-2, Slagerij lepe de Boer-Durper Drup 3-0 De Reisclub van ouderenorganisatie ANBO heeft nog enkele plaatsen vrij in de bus die dit jaar naar Appelscha en omgeving gaat. De vakantie duurt van 10 tot 17 mei. Gegadigden kun nen zich tot vrijdag 15 februari mel den bij Wil de Vries-Pantus, tel. 312173. De clubtitel van schaakclub En Passant lonkt voor Thomas Richter, die voor de derde maal maal kampioen Jaap Dros ver sloeg. Je maintiendrai, het devies van de Oranje-Nassaus, het Nederlandse wapen én van onze eigen burge meester, mevrouw Joke Geldorp- Pantekoek. Menig staaltje van handhaafbeleid heeft op Texel on der haar aanvoering al het licht gezien. En nu, betrapt op het schenden van de regels: roken in haar stand-alone-werkplek. Die benaming klinkt wel lekker gewich tig, een beetje als oval room. Een plek waar Jan-met-de-pet met zo maar mag komen en waar naar ei gen inzicht met rookwaren mag worden omgegaan. Valt dit clan destiene gepaf hier nu onder het hoofdstuk burgerlijke ongehoor zaamheid of moeten we in dit spe ciale geval naar een diepere moti vatie zoeken? Kan het met zo zijn dat Joke zich in het belang van het eiland, waar zij zich zo sterk voor maakt, willens en wetens opoffert? Immers, de gezondheidsrisico's die men met roken loopt, zijn alom bekend. En toch gaat onze aan voerder stug door. Dit kan niet aan haar verstandelijke capaciteiten lig gen en het past ook niet bij haar strikte handhavingsbeleid. Wat drijft haar? Na lang denken kan ik maar tot één conclusie komen: opofferingsbeleid. Wie afkickt wordt chagrijnig en ook een burge meester is maar een mens, die on der dezelfde natuurwetten valt als ieder ander wezen Kan zij zich in haar functie als hoofd van politie en brandweer, om maar eens één ver tegenwoordiging te noemen, cha grijn veroorloven? Je moet er toch niet aan denken dat ze bij een fel uitslaande brand ineens zou roe pen: 'Laat affikken de boel, die er ker is toch al clandestien.' Een mis stap in haar promotie- en representatiefunctie zou zelfs de hele recreatiebusiness kunnen droogleggen en uitroken. Besturen is vooruitzien en daar heeft ze een korter leven en wat gezichtverlies best voor over. Stug door blijven roken is in deze een daad van op perste moed en verantwoordelijk heid. Al is het tegen de klippen op, ze blijft handhaven. Texel mag blij zijn met zo'n sterke burgemeester. Pien Verberg Opvallend grote, kleurige schilde rijen sieren deze maand ontmoe tingscentrum Burgwal 37 in Den Burg. Ze zijn gemaakt door Klarina Combé uit Oosterend, die daar voor een niet alledaagse techniek gebruikte. Ze schildert het liefst op zijde en fluweel. 'Dit materiaal zorgt ervoor dat de schilderijen niet statisch zijn, maar buigen op wind en luchtstroom', aldus de kunstenares. Omdat iedere zijdesoort anders is, krijgt elk schilderij een eigen karak ter. Aantrekkelijk is voor Combé daar naast de transparantie van de stof, die ervoor zorgt dat ook de achter grond waar het schilderij hangt 'mee speelt'. Een moeilijkheid is wel dat de schildering in één keer op het doek moet worden gezet, zonder fouten, omdat elke latere aanpassing duide lijk zichtbaar blijft. 'Maar dat maakt het ook extra spannend.' Combé, die de laatste jaren een heel eigen stijl heeft ontwikkeld, laat zich in haar werk duidelijk inspireren door de natuur. Ze maakte schilderijen waarop De Kaap bij Oost en het strand te zien zijn. Daarnaast figure ren uilen, een pauw en een hond, maar ook Tientoon, de legendarische boeman waarmee kinderen bang werden gemaakt wanneer ze 's avonds naar buiten wilden. Wegens ruimtegebrek hangen in Burgwal 37 slechts vier van haar wer ken. Ter inzage ligt echter een map met afbeeldingen van ander werk. Daarnaast exposeert Combé in haar eigen atelier, Voorheen de Wachtka mer, in de voormalige praktijk van dokter Barnard op het adres Kotter- straat 24 in Oosterend. Burgwal 37 fungeert de komende tijd als vanouds weer als expositieruimte voor uiteenlopende kunstenaars. Het afgelopen jaar was het er relatief rus tig. 'Ik wilde wel eens wat anders. Bovendien vond ik het leuk om werk uit mijn eigen collectie te laten zien, dat ik de afgelopen jaren heb aange kocht', vertelt eigenares Ina Koorn. 'Maar het is de bedoeling dat er de komende maanden steeds weer een nieuwe expositie wordt ingericht. Ik heb daarover al met verschillende kunstenaars afspraken gemaakt.' Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur; Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkun dige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krij gen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer ver meld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook over het bereke nen van de eigen bijdrage: op werk dagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 0900-4636549. Spreekuur elke werk dag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vra gen over ontwikkeling, voeding, op voeding en verzorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13 00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17 00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische be valling: Parenta Zorg, tel. 0223- 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg1 en voor opname in verpleeg- en ver zorgingshuis: Stichting RIO Texe Wieringen. Opvragen via tel. (0223 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Der Burg; tel. 312112. Maandag t/m vnjl dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2 Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen- bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Bnj- derstichting, Wilhelmmalaan 1Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 toil 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan- 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: Be de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Crisisopvang1 huiselijk geweld, tel. 08-71901775 Jongeren Informatie Punt: voor vragen en advies over wonen, wer ken, studie, recht, relaties, seksua liteit, verslavingen en vrije tijd. Openingstijden dinsdag en woens dag van 15.00 tot 17.00 uur;d'Ouwt Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, te) 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aar jongeren bij problemen en voor' opvoedingsondersteuning aan I ouders. Spreekuur elke donderdag in d'Ouwe Ulo, Wilhelmmalaan 1,1 Den Burg. Voor aanmelding, infor-i matie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. I Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 101 1793 EH De Waal -t Omdat iedere zijdesoort anders is, krijgt elk schilderij van Klarina Combé een eigen ka rakter. (Foto Joop Rommotsl Zondag 8 februari 2004 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. De Koog: 9.30 u. ds. J.J.H. Hoeks tra uit Velzen-Zuid. Den Hoorn: 11.00 u. ds. J.J.H. Hoekstra uit Velzen-Zuid. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. PC. Barnard, Heilig Avondmaal; 19.00 u. ds. C.J. van Leeuwen-Assink uit Diemen. Oudeschild: 11.00 u. ds. PC. Barnard, Heilig Avondmaal. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C.J. van Leeuwen-Assink uit Diemen GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. M. Kwant uit Westzanen. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat Oosterend: 10.00 u. en 18.00 u. ds T.M. van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. d. C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. e\ S. André uit Drachten; 19.00 u. ds G. Sipkema, welkomstdienst. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zon. 10.45 u. herenkoc Oosterend: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.; Wachttoren studie, 11.20 u. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gravenstraat (geen bedrijven), Warmoesstraat, Schilderend tot rotonde, Julia nastraat, Keesomlaan. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze odvertonticcontractan en Aanbiedingen daar toe zijn wan toepassing de Regelen voor het Advertentie vrezen van de Sbchtmg ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bl| de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Amsterdam onder nummer <11198699 Een exemplaar van do Regelen voor hot Advertontiowezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32.10 (automnusch) Per jaar 65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Niets is w vanzelfsprekend. KSc Vrijdag: 18 00u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping met Bart en Peter i (entertainment) 21 00 u. Onzin in de ether 22 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: L 16 00u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Quilts. Te gast in de studio de dames van het C Quiltershome 1 18.00 u Muziek met Marco fa 19.00 u. De harde kern (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag V 10.00 u. Kerkdienst vanuit gereformeerd* g kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00u Natuurwijzer h 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) a 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter- k< views) H 18 00u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: u 9 30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Bul"' 19.00 u. Baptistengemeente Den Burg Vi tii Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (herte ling van zaterdag) 20 00 u Natuurwijzer (herhaling van zon-o, dag) H 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: hl 18 00u Radio Texel actueel (nieuws) gj 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoek- platen) J 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Ei (herhaling van zaterdag) o< 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro- gramma, met vanaf 19.00 uur et verzoekplaten) 19.45 u Gelezen (Texelse) verhalen Zi 20 00 u Radio Noordholland di Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws). 9l Met vandaag: opnames van de Q( ru onlangs gehouden bijeenkomst van 'gouden' echtparen in De Buureton. 20 00 u Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2