'Defect in de genen' maakte beroepskeuze onvermijdelijk Notaris Kooi genoot van afwisselend werk Nieuwe notaris voelt zich snel weer thuis 'Texel nog gemoedelijker dan Schagen' Bovendeks vervoeren Vrouwenbond FNV gif wordt niet verboden F amilieberichten TEXELSE j couRANT Herinneringen aan Texel Lezing voor reumapatiënten Echtparen op Radio Texel Belastingservice rJexelaartjes VRIJDAG 6 FEBRUARI 2004 ■k 'Mijn grootvader was notaris, mijn vader, een oom, een neef en a ik ook weer. Ook mijn moeder zat in het recht, zij was juriste. Ik ~heb het van twee kanten meegekregen. Een defect in de ge- 'nen,' zegt scheidend notaris Hendricus Kooi (56) lachend. Met ingang van 1 februari heeft hij om gezondheidsredenen eervol el ontslag gevraagd en gekregen van Hare Majesteit de Konin- ls gin. Voor hem uit strekt zich in figuurlijke zin het onbekende I,, landschap van een nieuwe toekomst, in letterlijke zin het ruige 3 duinlandschap van de Nederlanden, waar hij als natuur- liefhebber en vogelspotter al menige voetstap heeft liggen. ter H.C. Kool, zoals notaris Hendricus Kooi rechtens wordt aangeduid, na enig doorvragen nog veel te vertellen te hebben wat noemenswaard is. Hij werd zesenvijftig jaar geleden ge boren in Middelstum, in het noorden 3, (Een interview? Ach. wat moet ik nog zeggen. Over mijn opvolging heeft al irj wat in de krant gestaan en over de in-' !i houd van mijn werk kan ik niks mee- ie delen. Dat zijn beroepsgeheimen', '3 zegt hij voorzichtig. Toch blijkt mees- d- van Groningen, waar zijn vader kan didaat-notaris was. Na diens benoe ming tot notaris in Grijpskerk ver huisde het gezin Kooi, bestaande uit vader, moeder, zoon en dochter, naar Griipskerk, waar hij verder opgroeide. Na het Gymnasium studeerde hij notariaat aan de Universiteit van Gro ningen en na beëindiging van zijn stu die kwam hij in 1973 als kandidaat notaris op Texel terecht. Toen zijn vader in 1979 overleed, werd hij als 32-jarige notaris te Grijpskerk in de plaats van zijn vader en werd hiermee zelfstandig ondernemer 'Ik heb een goeie tijd gehad in Gro ningen, waar ik nog steeds met veel plezier aan terugdenk. Maar het moet zakelijk ook kunnen. Het kantoor was te klein om goed te kunnen draaien en ook door onder andere gemeen telijke herindelingen en fuserende banken werd de zaak er met eenvou diger op. Ik wilde groter en sollici- contract alleen maar een papier met voorgedrukte tekst uit de kast hoeft te halen, leder contract is op maat gemaakt. Dat maakt het juist zo boeiend. De basis is standaard Alles n 0. m Klanten komen op hun klompen en laten die op de mat bij de voordeur «i staan. Of ze lopen zonder afspraak >l binnen met de vraag of één van de notarissen even tijd voor hen heeft, e Vaak worden ze nog op hun wen ken bediend ook. De Texelse ge- '9moedelijkheid was voor de 35-ja- 5 rige Marjon Hoogerheide, de opvolgster van notaris Hendricus Kooi, één van de redenen om naar Texel terug te keren. Notaris worden is geen jeugddroom j van Hoogerheide. die in Den Hoorn opgroeide. Nadat ze op de scholen- ir, gemeenschap in Den Burg haar Athe- jneum-diploma had behaald, had ze «nog geen vastomlijnde toekomst ig plannen. 'Ik wilde wel studeren, maar 1 meteen naar de universiteit vond ik r- nogal een grote stap. Ik ben toen «eerst commerciële economie gaan studeren in Alkmaar.' Ze hoorde tot Jde laatste lichting die deze hogere beroepsopleiding in drie jaar kon af ronden. Bij haar stageopdracht gaf ze "blijk van haar verbondenheid met Texel door een onderzoek te doen naar de toeristische markt op het ei land. Terwi|l veel afgestudeerde mede studenten zich direct op de arbeids markt aanboden, behield Hooger heide haar twi|fels. 'Vertegenwoor diger worden voor Nutricia en met een wagentje de supermarkten langs moeten om je producten te pro- 1 moten, dat zag ik niet zitten.' Een vervolgstudie economie lag voor de hand, maar het werd uiteindelijk notarieel recht aan de Vrije Universi teit in Amsterdam. 'Ik wilde directie secretaris worden. Nee, geen directiesecretaresse, maar de rech terhand van de directeur bij een groot bedrijf. Iemand die contracten voor bereidt, advies geeft bij allerlei beslis singen, dat soort zaken.' Ook tijdens haar vervolgstudie bleken de banden met Texel (en haar fami lie) sterk. Voor haar doctoraalscriptie deed ze onderzoek naar bescher mingsconstructies van vennoot schappen. Aparte aandacht be steedde ze aan de mogelijkheden voor TESO, waarvan haar vader di recteur was. Ze legde er de basis mee voor de - net met - gelukte po ging om van de bootdienst een coöperatie te maken, om daarmee te voorkomen dat een gegadigde als de NZH deze zou overnemen. Notariaat Pas halverwege haar studie, toen ze allerlei medestudenten kandidaat notaris zag worden, besloot ze ook het notariaat in te gaan. In augustus 1993 studeerde ze af, in april 1994 kon ze terecht op het notariskantoor in Schagen. Ze was er tot afgelopen zomer werkzaam. Met een kleine on derbreking, toen ze bij de samenwer kende notarissen van Wieringen en Medemblik werkte. De bedoeling was dat er een extra (derde) notaris zou worden aangesteld, een functie waarvoor zij de eerst aangewezene was. De samenwerking beviel echter niet, waarna ze het geluk had te kun nen terugkeren naar het kantoor Schagen. Wat het werk betreft, viel het kantoor sterk te vergelijken met het Texelse. In beide gevallen is sprake van een algemene praktijk, wat wil zeggen dat de notaris zich bezighoudt met alle gebieden in het notariaat onroerend goed (waaronder overdrachten, hy potheken en verdelingen bij echt scheidingen), familierecht (testamen ten, samenlevingscontracten, etc.) en ondernemingsrecht (statuten, onder nemingsvormen. etc.). Daarnaast hield ze zich bezig met mediation, waarbij de notaris als neutrale figuur probeert strijdende partijen weer om de tafel te krijgen Hoogerheide had het uitstekend naar haar zin in Schagen en ook over het woongerief had ze weinig klachten. Toch hoefde ze niet lang na te denken toen de Texelse notans Jan Dogger belde met de vraag of ze ervoor voelde bij hem te komen werken, met de bedoeling binnen korte tijd zijn collega Hen dricus Kooi op te volgen. Overwogen te wachten of er een notarispost elders in Noord-Holland zou vrijkomen heeft ze nauwelijks. 'De duinen, het strand, de bewoners, Texel blijft toch trekken. Bovendien Schagen was gemoedelijk, Texel is nóg gemoedelijker. Mensen komen hier op klompen en laten ze voor de deur staan. Of ze komen zomaar langs zonder afspraak. Meestal wor den ze nog geholpen ook. Want als we niet al met een klant in gesprek zijn, dan leggen we onze pen graag even neer.' De band tussen Marjon Hoogerheide en Texel bleef altijd intact. teerde in 1994 naar een andere plaats. Ik was daar net benoemd, toen Boswijk, de toenmalig notaris op Texel, belde met het droeve relaas van het auto-ongeluk waarbij zijn medewerker Gerard Zijm was omge komen. Ik kende Gerard goed vanuit mijn Texelse tijd Ik had nog met hem samengewerkt. Boswijk vroeg mij tegelijkertijd of ik idee had om naar het eiland te verhuizen. Weer als kan didaat-notaris op de loonlijst, in plaats van zelfstandige te zijn Toch heb ik er niet lang over na hoeven denken. Ik ben een groot natuur liefhebber en waar is het mooier dan op Texel?' Ook Betty, zijn vrouw, die logopediste was in een verpleeghuis in Groningen, zag de verandering wel zitten. Zij kon op Texel direct weer aan de slag in haar eigen beroep. Eerst op de scholen, in dienst van de gemeente, en later als zelfstandige. 'We hebben ongelooflijk veel geluk gehad,' zegt hij hierover. Misverstand Het notariswerk op Texel bood meer variatie dan het werk in Grijpskerk, waar het veelal beperkt bleef tot onroerendgoedtransacties. 'Texel is heel divers. Hier ging ik van onroe rend goed naar familierecht: testa menten, afwikkelen van erfenissen, aktes voor huwelijkse voorwaarden en vennootschapsrecht. Het oprich ten van BV's en firma's. Saai? Alleen maar een vaststaand concept uit de kast halen om de juiste naam in te vullen? Ha,' lacht hij. 'Het is een groot verbreid misverstand dat je voor een Op 1 juli begon ze als kandidaat-no taris in Den Burg, sinds 1 februari is ze de nieuwe notaris. In de tussentijd vond ze een huis in Den Burg, waar ze samenwoont met partner Peter, die een eigen bedrijf als computer programmeur heeft en veel van huis uit werkt. Ze heeft niet lang hoeven wennen. Niet op haar werk en al he lemaal niet in haar privé-leven. 'Het is allemaal erg vertrouwd. En ik zit overal dichtbij. Ik ga op de fiets naar mijn werk. En zaterdag eerst even de oude kranten naar de papiercontainer van ZDH brengen en dan om een bakkie koffie bij mijn vader en moe der. Ik voel me nu alweer helemaal thuis. Het gebeurt me alleen nog dat als ik zit te praten met Yvon, een vriendin uit Den Hoorn, ze het over mensen heeft waar ik nog nooit van gehoord heb. Dan merk ik dat ik toch een tijd ben weggeweest. Maar over een paar maanden praat ik waar schijnlijk zo met haar mee.' (Foto Joop Rommetsl Vier bekende columnisten - Stijn Aerden, Adriaan Jaeggi, A.L. Snijders en Theun de Winter - lezen zondag in restaurant De Texelse Luwte (Warmoesstraat 2 in Den Burg) voor uit eigen werk. Het is het derde optreden van voorleesclub De Zwoegende Boezems, een uit Amsterdam overgewaaid literair initiatief met bijdragen van wisse lende kunstenaars. Eén van hen, A.L. Snijders, stuurde bij wijze van voorproefje een vroege herinnering aan Texel: 'Tussen de kartelranden zit ik op een vlonder op het strand, duinen op de achtergrond. Texel 1938, maar het kan ook 1939 zijn. Die foto kan ik niet vinden. Ik ken mensen die hun hele leven in fotoboeken geordend heb ben. maar bij mij ligt alles in dozen en kistjes, die hun eigen, zwervende le ven leiden. Mijn ouders vertelden al tijd dat we met het vliegtuig naar Texel waren gegaan. Geen privé-vliegtuig, want zoveel verdiende mijn vader niet - het was een lijndienst. Er is altijd ongeloof als ik vertel dat ik voor de oorlog met een lijnvliegtuig naar Texel ben gegaan. Mijn ouders kan ik het niet meer vragen, maar ik wil het vra gen aan een oude Texelaar met een goed geheugen. Als ik uit mijn auto stap en naar De Texelse Luwte loop, spreek ik een oude Texelaar aan. En dan is er nog iets. In 1953 ben ik ook op Texel geweest. Ik was toen vijftien jaar. Op de boot praatte ik met een meisje dat op het eiland woonde, ze was van mijn leeftijd. Het was vrij dag, ze zat op het vasteland op school en ging voor het weekend te rug naar haar ouders. Ik herinner me goed hoe ze eruit zag, haar grijze ogen, haar krullen. Na het afmeren teb ik haar niet meer gezien. Mis schien zie ik haar in het voorlees- zaaltje, ik zal haar wel herkennen, ze 's nu 66 jaar. Minister Karla Peijs van Verkeer en Waterstaat ziet in het ongeval met de Andinet geen aanleiding om het bovendeks vervoeren van contai ners met gevaarlijke stoffen te ver bieden. Het voorzien van contai ners met zenders om ze op te sporen als ze overboord zijn gesla gen, vindt ze voorlopig niet nodig. Dat schrijft de minister in een brief aan Tweede-Kamerlid Krista van Velzen (Socialistische Partij). Van Velzen had Peijs en staatssecretaris Pieter van Geel van milieu gevraagd om het bovendeks vervoeren van containers met schadelijk stoffen te verbieden. Volgens Peijs gelden voor het stuwen van zogeheten mariene-milieuver- ontreinigende stoffen voldoende na tionale en internationale voorschriften die het risico op overboord slaan tot een minimum moeten beperken. 'De voorschriften houden onder meer in dat bij die stoffen onderdeks stuwen altijd de voorkeur geniet als zowel onderdeks als aan dek stuwen is toe gestaan. Die voorkeur geldt met als het aan weer en wind blootgestelde dek een gelijkwaardige bescherming biedt.' Als een stof explosief is en daarom juist aan dek moet staan, moet dat volgens de voorschriften gebeuren op goed beschermde of beschutte plaatsen. De containers van de Andinet, waarin vaten met het giftige arseenpentoxide zat en die aan dek stonden, sloegen overboord tijdens de storm van 21 december. Het voorzien van containers met een zendertje om ze snel terug te vinden, is volgens de minister zeer moeilijk haalbaar. 'Mede gezien het geringe aantal containers dat op zee verloren gaat ten opzichte van het totale aan tal over zee vervoerde containers. Tevens zijn de huidige systemen al leen bruikbaar bij ondiepe zeeën zo als bepaalde delen van de Noordzee. Aangezien containers wereldwijd worden vervoerd, gaat het om inter nationaal geldende verplichtingen en overeenstemming daarover acht ik vooralsnog met haalbaar.' Pei|S wil wel bekijken of het uitrusten van con tainers met zenders in de toekomst mogelijk is als technische mogelijk heden daarvoor verder zijn ontwik keld. De minister zegt de diensten die in specties uitvoeren in de Nederlandse zeehavens nog eens te wijzen op het belang van het inspecteren van ge vaarlijke stoffen en de wijze waarop de lading is vastgesjord. Extra maat regelen om het vastsjorren te verbe teren, vindt Peijs niet nodig, omdat volgens haar daarvoor duidelijke in structies in het Sjorhandboek zijn vastgelegd. 'Die zijn van toepassing ongeacht of een havenwerker of een bemanningslid van het schip het werk uitvoert.' De Andinet verloor in de storm in de vaarroute bovenlangs Texel, Vlieland en Terschelling drie containers met in totaal 63.000 liter arseenpentoxide, 64 losse 100-liter vaten met het houtverduurzamings- middel en vijfduizend liter stroomde los in zee. De minister erkent dat er een ernstige situatie had kunnen ont staan als al het gif tegelijk in het zee milieu terecht was gekomen. Ze acht het overigens erg onwaarschijnlijk dat het had kunnen gebeuren. 'Maar dan had de concentratie 3 tot 12 dagen boven het maximaal toelaatbaar ri sico (MTR) kunnen liggen Binnen deze periode kan in een maximaal oppervlak van vijfhonderd vierkante kilometer een overschrijding van het MTR optreden.' Het overgrote deel van de stof is met in het water geko men. De afdeling Texel van de FNV Vrouwenbond houdt donderdag 10 februari vanaf 20.00 uur jaarvergade ring in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Na de pauze wordt een quiz gehouden. Belastingadviseurs van B en B hou den woensdag 11 februari een lezing voor de Reumapatiëntenvereniging Texel in de Waagzaal van De Linde boom in Den Burg. Aan de orde ko men onder meer de verschillende aftrekposten, zoals de bijzondere ziektekosten. De lezing begint om 19.30 uur, introducés zijn welkom. Radio Texel zendt donderdag in het programma 'Even bijpraten met...' opnamen uit die werden gemaakt tij dens de bijeenkomst van 'gouden' echtparen die op 17 januari in De Buureton werd gehouden. Een eer dere uitzending is door omstandighe den komen te vervallen. 'Even bij praten met...' wordt uitgezonden op donderdag van 19.00 tot 20.00 uur via 106.1 FM (98.5 op de kabel). Leden van de FNV die hulp willen hebben bij het invullen van hun belastingpapieren, kunnen zich wen den tot de belastingservice van de bond. Een team van speciaal daartoe opgeleide kaderleden is op 4, 11 en 25 maart aanwezig in schietsport- centrum Odysseus aan de Emma- laan. Voor het maken van een af spraak kan vanaf dinsdag 10 februari gebeld worden met A.G. Witte, tel. 312217, tussen 19.00 en 20.00 uur (van maandag tot en met donderdag). moet binnen de grenzen van de wet, maar verder is elk geval verschillend. Je bekijkt met de cliënt hoe hij het wil en wat wettelijk gezien dan de moge lijkheden zijn. Je denkt mee en geeft adviezen. Afwikkelingen van nalaten schappen zijn ook zo interessant. Niks is hetzelfde.' Tweede notaris Op 27 maart 1997, hij was toen 49 jaar, werd Kooi officieel tweede nota ris op Texel. Als gevolg van het toe nemend toerisme en de daarmee samenhangende en opkomende be drijfstakken was de werkdruk op het notariskantoor dusdanig toegeno men, dat een tweede notarisplaats noodzakelijk was geworden. 'Ik denk dat het notariskantoor op Texel laagdrempelig is. Het is met meer zo als vroeger, toen een nota ris tot de notabelen behoorde en er hoog tegen je opgekeken werd. De mensen lopen nu gemakkelijk binnen om een advies Wat zijn de juridische aspecten bij het kopen van een huis. hoe stellen we huwelijkse voorwaar den op, moeten we een testament opstellen ja of nee? Wij bekijken met de mensen de haalbaarheid, bespre ken de consequenties in het familie verband, Je bent als notaris heel be trokken bij de mensen, maar het is ook onze beroepsplicht te wijzen op consequenties als gevolg van de be palingen die de erflater in zijn testa ment maakt. Hele familieruzies kun nen ontstaan door bepaalde regelingen. Stel dat een ouder met één bepaald kind niet goed kan op schieten en het in zijn testament ook minder bedeelt. Dit kan een frictie geven tussen de kinderen, die er eerst misschien met was. Ook het minderbedeelde kind zal zich na de dood van de ouder nog steeds afge wezen voelen. Moet dat? Het is onze plicht de testamentmaker op zulke dingen te wijzen.' Mentaliteit Is er duidelijk verschil in mentaliteit tussen zijn Groningse praktijk en zijn Scheidend notans Kooi: 'Ik denk dat het kantoor op Texel laagdrempelig is.' (Foto Coma Timmer) Texelse? Hij lacht en zegt het gevaar lijk te vinden hierover een uitlating te doen. 'Ik kén... heel gemoedelijke Groningers. En ook... heel serieuze Texelaars. De mensen verhuizen zo veel. Ook op Texel woont een heel gemengde bevolking. Kun je dan nog spreken van een speciaal volkskarak ter? Ik heb altijd te maken met indi viduele mensen en met met groepen. Ik waag me dan ook niet aan een generaliserende uitspraak.' Wat zijn de toekomstplannen van de familie Kooi en van hemzelf in het bijzonder? 'Voorlopig even afstand nemen van alles en dan willen we gaan reizen. In Europa. Ik ben een fervent vogelliefhebber. Aan die hobby kwam ik weinig toe door mijn drukke werkzaamheden de laatste jaren Dat wil ik echt weer gaan op pakken. Ook schilderijen bekijken doe ik graag. De periode eind negen tiende, begin twintigste eeuw heeft mijn voorkeur. En dan wandelen, fiet sen. Maar vooral.. genieten!' Heeft Kooi een zoon of dochter die als notaris de familietraditie voortzet? 'Nee, onze beide dochters zitten in het medische circuit, naar het voor beeld van mijn zuster. Ook al zo'n familie-gen. Elisabeth is al arts en Hanneke bijna.' Wat een eventueel kleinkind zal doen blijft nog even in de toekomst verborgen. Voor dit mo ment is Hendricus Kooi de laatste der Mohikanen in het Kooi-notariaat. ALGEMENE KENNISGEVING Langs deze weg willen wij u dank zeggen voor de warme belangstelling en het medeleven die wij van u ontvingen na het overlijden van mijn vrouw, onze moeder, oma en overgrootmoeder HELENA WITTE - BOBELDIJK In het bijzonder bedanken wij dokter Waverijn, dok ter Van Hattem, de Thuiszorg en de wijkverpleging die haar de afgelopen tweeënhalf jaar zo liefdevol ver zorgd hebben. Het doet goed om te weten dat zoveel mensen een goede herinnering aan haar hebben. C. Witte Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Den Burg, februari 2004 Voor uw belangstelling en medeleven betoond na het overlijden van onze vader en opa BERNARDUS FILIPPUS VAN DEN BERG zeggen wij u hartelijk dank. Texel, februari 2004 Gury en Cees Barend en Ria en kleinkinderen INLEVEREN maandag vóór 10 00 uur en woensdag vóór 17.00 uur KOSTEN €4,80 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,60 (incl btw) Zingt u graag? Doe dan mee aan het gelegenheids koor (120 man/vrouw). Pro menadeconcert op 10 en 11 juni 2004. Opgave kan nog op tel.nr 318616, 318602, 313082. Laatste kans! Stuur vóór 8 febr. uw recept met Texel se producten naar Duur zaam Texel, Warmoes- straat 50, 1791 CS Den Burg of info@duurzaam texel.nl Over enkele weken af te geven Black en Tan-kleu rige pups (Jack Russell) uit black en tan-kleurige ou ders, goed karakter, ge- chipt en geënt. In huis op gegroeid. enkel en alleen voor een goede baas. Tel. 310002. Chevrolet W 1500 Pick up, groen metallic, full op ties, 1V2 cabine, grijs kent., bj. '95, €12.500-, Tel. 0222-322856 Juttersverhalen met Maarten Boon incl. 3- gangenmenu €19,50. Restaurant De Gastenj Landal Sluftervallei. Zater dag 7/2, 21/2, 28/2. Aan vang 18.30 uur. Reserve ren gewenst Tel. 0222- 316819. Maandagavond 20 00 uur rabijn Y. Aschkenasy in Het Leerhuis. Borstels, poetskisten en lijnzaadolie. Nu extra pun ten op klantenkaart. Bij Jan Keijser Ruiter- en Mensport. Spinbaan 14 Wij repareren alle merken TV, Radio. Video. DVD, CD, PU, Satelliet, Camera, Scanner, etc. (ook met door ons geleverd) met 3 maan den garantie - Service Center Texel - 311 777 Te koop: Maxi Cosi - €50.-. Tel. 311703. taxi Kookworkshop, het idee voor een gezellig avondje uit met het personeel, fami lie of vnendenclub Texel Catering Service Ruud Boom, tel. 313791, www. texelcatering.nl Even snel naar de zon of wintersport? Eerst naar Qnipp Kapsalon: wij hou den het kort! Waalderstr. 15, tel 312227, ook zonder afspraak! Laatste kans! Stuur vóór 8 febr uw recept met Texel se producten naar Duur zaam Texel, Warmoes straat 50, 1791 CS Den Burg of info@duurzaam texel.nl T.k caravan en vouwwa gen. ln-/verkoop en repara tie horeca-slagerij-wmkel- machines en weegappara- tuur. Geopend za- en zon dag van 11.00-16 00 uur. Texels Handelshuis, Schil- derweg 251. Oudeschild (naast de Twee Paardjes). Tel. 06-20626317 Chevrolet Corsica bj. '97, km 47.000. handversn als nieuw, vr.pr. €4900,- Tel. 0222-322856. Juttersverhalen met Maarten Boon incl. 3- gangenmenu €19,50. Restaurant De Gasterij Landal Sluftervallei. Zater dag 7/2, 21/2, 28/2. Aan vang 18 30 uur. Reserve ren gewenst Tel. 0222- 316819 Gevraagd hulp in de huis houding 1 x per week voor de maand juli/augustus. Tel. 320208 Juttersverhalen met Maarten Boon incl. 3- gangenmenu €19,50. Restaurant De Gasterij Landal Sluftervallei Zater dag 7/2, 21/2, 28/2. Aan vang 18.30 uur Reserve ren gewenst. Tel. 0222- 316819. Maandagavond 20.00 uur rabijn Y. Aschkenasy in Het Leerhuis. Borstels, poetskisten en lijnzaadolie. Nu extra pun ten op klantenkaart. Bij Jan Keijser Ruiter- en Mensport. Spinbaan 14. Zingt u graag? Doe dan mee aan het gelegenheids koor (120 man/vrouw) Pro menadeconcert op 10 en 11 juni 2004. Opgave kan nog op tel.nr 318616, 318602, 313082. Je energiecentra (chak- ra's) in 5 wo.av. lessen le ren kennen en stimuleren op de oud-lndiase wijze. Bel. Gr. Coster, 322052. Valentijnsdag: Ontbijt, Champagne for lovers, Hartediefjes, Zoentjes of Taart? Texel Catering Banket Service Ruud Boom, tel. 313791, www. texelcatering.nl De bloem- en groenteza den zijn er weer Tuincen trum v.d. Werve. LCD/Plasma TV's - Ver koop/Reparatie - Stiehl - 311 777 Nieuwe collectie kinder broeken, nu voor maar €9,95 Tessel Shop, Ko- gerstraat 9. Veehouders: t.k aangeb voorjaarsgraskuil. Tel. 318382. Ouderwets lekker! Am bachtelijk gemaakte taar ten en gebak, Texel Ban ket Service Ruud Boom, tel. 313791www.texelban ket.nl Ford Transit, 2.5D, grijs kentdubb cabine, bj' 93. nieuwe apk, vr.pr €2500,-. Tel. 0222-322856. Natuurlijk beter voor dieren met Bach Bloesems. Info. Natuurpraktijk Oshin. Tel 310690.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3