Cel en behandeling geëist tegen inbreker Oosterend Strandkiosk Zoetelief opnieuw afgewezen Leasing helpt bij een flexibele bedrijfsvoering t> \ku Tdjx LucvnvRWn .TEXELSE COURANT HOU DEZE H0£PTGEEN BOUWVERGUNNING) HET >6 PREOB 9? CE.NTI HETER] 7 7 /MF)Ï)R \6 HET GEEN fhv ZGEYRRR VOOR DEf Komt het niet uit de breedte, dan maar uit de hoogte ZAP te sterk voor Mareis Avondrood sterft in studio Geen vergunning voor 'carport' '.eggen wou Opnieuw dwangsom tegen erfuitbreiding Kaartwinst voor 11 gebroeders Witte Stayokay Bedrijven 36 77 66 Rabobank VRIJDAG 6 FEBRUARI 2004 VERVOLG VAN PAGINA 1 Lieuwe Koorn, bedrijvenadviseur Rabobank Texel alcohol. De vijf ten laste gelegde fei ten zijn een selectie uit een groter aantal. De Texelaar heeft zeker vijftien inbraken en diefstallen bekend. Dat het in de toekomst anders en vooral beter moet, daar is hij zelf, naar eigen zeggen, volledig van overtuigd Uit onderzoek is naar voren gekomen dat psychische problemen mede ten grondslag liggen aan de mindere periode die hij heeft doorgemaakt 'Ik wil graag behandeld worden voor die problemen', gaf hij tegenover officier en rechters te kennen. Dat geldt ook voor zijn drugs- en alcoholgebruik. De Brijder Stichting heeft aangege ven hem hierbij terzijde te willen staan Strafeis Bij het formuleren van de strafeis hield de officier rekening met het jus titiële verleden van de verdachte. Hij is in 1998 door het Gerechtshof in Amsterdam veroordeeld wegens ver krachting en de politierechter heeft hem een keer veroordeeld in verband met belediging van een agent. Eer dere veroordelingen in verband met inbraak of diefstal zijn er met, reden voor officier Donker om een deels voorwaardelijke straf te bepleiten. Advocaat Teunisse is het daarmee eens, maar vroeg om acht maanden cel, waarvan de helft voorwaardelijk. De rechtbank doet 17 februari uit spraak. Twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaar delijk. Die straf hoorde een 27-ja- rige man uit Oosterend dinsdag tegen zich eisen voor de rechtbank in Alkmaar. Officier van justitie H. Donker is bovendien van mening dat de van meerdere inbraken ver dachte Texelaar zich wegens een alcohol- en drugsprobleem na de centie moet houden aan de aanwij zingen van de Brijder Stichting. Doet hij dat niet, dan mag hij de vier voorwaardelijke maanden cel Ijalsnog uitzitten. hij de slachtoffers graag wil duidelijk maken dat hij het nooit meer zal doen en dat hij beseft hoeveel ongemak en verdriet hij hen heeft bezorgd Of dat via een brief of een gesprek moet, daar gaat hij tijdens zijn gevangenis straf nog eens over nadenken Bedreiging De officier van justitie had hem in to taal vijf feiten ten laste gelegd. Inbra ken in woningen en bedrijven, zoals bij een garagebedrijf in De Cocksdorp en een schildersbedrijf in Oosterend. Ook scholengemeen schap De Hogeberg kreeg 'visite' van [De verdachte maakte zich in de pe- de man, al maakte hij daar niets buit. [riode juli 2002 tot augustus 2003 Schade was er wel, ruim acht- [schuldig aan meerdere inbraken en honderd euro Toen de verdachte in [insluipingen, bij zowel bedrijven als augustus 2003 werd aangehouden particulieren. Zelfs goede kennissen door de politie, verzette hij zich he- iwerden het slachtoffer van de man. vig. Ook dat is strafbaar en was als Een tas met sieraden en een porte- zogenoemd ad info-feit meegeno- Bnonnee werden ontvreemd uit een men. Dat houdt in dat het ter kenms- fwoning van bekenden aan de Gente- name is toegevoegd aan de straf- jweg in Oosterend. Ook de telefoon zaak. Dat gold ook voor de Ivan de dochter des huizes nam hij bedreiging en belediging van de Imee. Tegenover de rechtbank ver- agenten tijdens die aanhouding. Uit klaarde de inbreker zich vooral over spraken als 'Ik sla je helemaal dood' [dit feit erg schuldig te voelen. Hij en 'Ik schop je dood' kwamen naar [schaamde zich zelfs voor het feit dat voren. Volgens advocaat HTeunisse pij bij bekenden had ingebroken, zijn deze woorden echter niet door i'Maar de Oosterender besefte naar ei- zijn cliënt gesproken, maar door ie- [gen zeggen ook heel goed dat ook de mand anders. Getuigenverklaringen |andere inbraken met door de beugel bevestigen dat. ponden. Spijt heeft hij ervan, zo ver- De opbrengst van de inbraken ging [klaarde hij dinsdag. Zoveel spijt, dat in het uitgaansleven op aan drugs en A UTOon G Ondanks sterk spel hebben de basketballers van De Mareis zon dag tegen ZAP moeten berusten in een nederlaag. In Breezand werd het 73-51 voor de gastheren. De avondroodvlinder die onlangs in een huiskamer van De Koog rondfladderde en via EcoMare naar Amsterdam werd gebracht, leeft niet meer. Het dier, dat een rol speelt in een film over het na tionaal park Duinen van Texel, stierf drie dagen nadat het m een studio-natuuropstellmg (terra rium) van cineaste Josephine Hamming was ondergebracht om te worden gefilmd en gefoto grafeerd. De opnamen waren toen nog niet klaar. De cineaste heeft echter nog een pop van het afgelopen najaar die voortdurend bij 19 graden ondereen speciale lamp ligt en hopelijk zal uitkomen Ze vreest echter dat dit pas vol gend jaar en dus te laat zal ge beuren, want de dieren slaan wel eens een seizoen over. Het zou dus goed uitkomen als zich op nieuw een avondroodvlinder aan dient die vroegtijdig uit zijn win terslaap is ontwaakt. Wie de opvallend roze/rode nachtvlinder tegenkomt en weet te vangen, wordt verzocht te bel len naar EcoMare. hoeft met uitsluitend of mede voor horeca te worden gebruikt. Naast het toegelaten aantal paviljoens en kios ken kunnen op het strand van De Koog alleen nog strandhuisjes wor den geplaatst, maar het door Zoete lief geplaatste bouwsel kan niet als zodanig worden aangemerkt. Boven dien is het groter dan een strand huisje mag zijn. Afwijken van de bestemmingsvoorschriften door een vrijstellingsprocedure zou alleen kun nen als er beleid in de maak is tot verruiming van de mogelijkheden, maar dat is ook niet het geval. Oude rechten Zoetelief heeft ook nog een beroep gedaan op het overgangsrecht. Zijn huisje zou mogen omdat in het ver leden op dezelfde plek ook een verkooppunt was. Jaren lang stond er een caravan die Zoetelief vorig jaar wegens bouwvalligheid heeft vervan gen door 'iets knaps'. De commissie stelt zich echter op het standpunt dat dit nieuwe gebouw er nog met was op de peildatum van het bestemmings plan (1996) zodat het niet onder het overgangsrecht kan vallen. Ook met een beroep op het gelijkheids beginsel heeft Zoetelief de commis sie niet kunnen vermurwen. Volgens hem zouden er meer regel overtredingen op het strand zijn waarover niet moeilijk wordt gedaan, maar de commissie vindt deze niet vergelijkbaar. Tenslotte had Zoetelief in zijn beroep nog gewezen op voor hem hoopgevende afspraken die met de burgemeester zouden zijn ge maakt over de afhandeling van de kwestie, maar de commissie meent dat in elk geval geen sprake is ge weest van een toezegging dat de bouwvergunning wordt verleend. Een nieuwe poging van Gerard Zoetelief om vergunning te krijgen voor een reeds gebouwde kiosk op het strand bij paal 20 is mislukt. Conform het advies van de Bezwaarschriftencommissie heeft het college de aanvraag van de hand gewezen, zodat het ernaar uitziet dat het gebouwtje moet ver dwijnen. De Mareis en ZAP hebben elkaar al vele malen getroffen en het is van tevoren nooit te voorspellen wie er met de eer gaat strijken. Ditmaal won ZAP en hoewel de uitslag anders doet vermoeden, moest de ploeg zeer diep gaan. Verdedigend waren De Mareis zeer sterk en op een en kele fast break na wist ZAP alleen te scoren van buiten de bucket en de driepuntslijn. Die laatste punten zorg den wel voor het grote verschil dat uiteindelijk op het scorebord stond. Ook aan de kant van De Mareis werd goed gescoord. Inside speelde Nico Kikkert een prima wedstrijd en de gebroeders Wouter en Pieter Doggers waren met hun lengte een ware plaag voor ZAP. Maar ook de vier steals met fast break van guard Eric Heijenk en de inzet van de an dere spelers konden niet voorkomen dat ZAP won. De punten werden bij de Texelaars gemaakt door Nico Kikkert en Wou ter Dogger (12), Pieter Dogger (10), Eric Heijenk (8), Jaap de Wijk (6) en Perry Kmjf (3) Edo Kooiman bleef puntloos. Zondag speelt De Mareis een thuis wedstrijd in de Burgemeester De Koninghal (aanvang 16.30 uur). Door het plaatsen van de kiosk is het maximumaantal paviljoens en kios ken dat per strandslag is toegestaan, overschreden. Om die reden werd de ervoor aangevraagde vergunning twee keer geweigarcl.-Omdat het ge bouwtje er al stond, kreeg Zoetelief de afgelopen zomer de aanschrijving om de kiosk te verwijderen, anders zou een dwangsom worden geheven. Hij maakte tegen die aanschrijving bezwaar, waarna in overleg met het college werd besloten dat toch nog eens zou worden bekeken of legalisering mogelijk was, wat bete kende dat hij een nieuwe aanvraag moest indienen. Maar ook die aan vraag werd van de hand gewezen, omdat volgens het college geen over tuigende nieuwe gezichtspunten wa ren aangevoerd. Dat gold ook voor het beroep dat tegen de afwijzing werd ingediend. Geen horeca In het bezwaar stelde Zoetelief wel dat in de kiosk geen horeca wordt bedreven en dat er slechts strand huisjes worden verhuurd en strand- artikelen worden verkocht. Het zou daarom geen derde paviljoen zijn. De bezwaarschriftencommissie was het daar niet mee eens en wees erop dat er niet alleen sprake is van opslag maar ook van verkoop. Een kiosk De carport van 15,8 vierkante me ter die Afima Financiële Adviseurs wil bouwen bij Orchismient 24 in De Koog moet worden aange merkt als een bijgebouw. Er is daarom een gewone bouwvergun ning voor nodig, maar omdat op het terrein reeds het maximum van 40 vierkante meter aan bijgebou wen aanwezig is, kan die vergun ning niet worden verleend. De zwarte plastic sleeën hebben de Imerknaam Cobra en zijn van de fa brikant Stiga. Ze zijn gemaakt om zit tend met de benen naar voren van een berg af te glijden. Volgens Uit geest werden ze vervoerd door een Israëlische maatschappij Hij ver moedt dat ze in een container zaten met lege plastic gereedskisten die eveneens zijn aangespoeld langs het strand. Gisteren kreeg Uitgeest bij het verzamelen van de opmerkelijke spullen assistentie van voorzitter Jan Klugkist van Flora en collega-jutters Emotioneel protest voor een open middenterrein van Oost kan ik begrij pen. Mijn eigen mening als directe buur is: eerst de plannen zien en dan pas oordelen Ik ben juist blij dat ie mand plannen ontwikkelt om dit mooie stukje Oost te kopen en op te knappen. Er staat nog niets vast. Ik verbaas mij over de Oosters. Al die affiches voor de ramen en bij de in gang van het dorp kan ik niet los zien van het zeer kwetsende ingezonden stuk in de Texelse Courant, geschre ven door één van ons. Zijn wij Gernt Pieter en Jannie nu al vergeten? een dwangsom van €150,- per dag betalen, een bedrag dat tot maximaal €30.000,- kan oplopen. Het erf ligt aan de Schilderweg. Van het terrein waarmee het is uitgebreid ligt 913 vierkante meter op land met een agrarische bestemming. Beplanting met bomen is daarmee in strijd. De eigenaar kreeg in oktober vorig jaar een aanschrijving, maar drie maan den later stonden de bomen er nog steeds. Ook vnjstellmg is niet mogelijk omdat het niet de bedoeling is om de regels in de toekomst te verruimen. Het bezwaar dat Afima tegen de weige ring heeft ingediend, heeft met ge baat. De bezwaarschriftencom missie stelde vast dat de carport die aan de bestaande woning en de be staande garage zou worden vastge maakt, wanden aan drie zijden heeft en daarom geen onder soepele con dities te maken carport meer is, maar een bijgebouw. Voor de tweede keer in korte tijd treden b en w op tegen iemand die zijn erf in het buitengebied heeft vergroot door er een stuk land bij te kopen en dat niet-agrarisch in te richten en te gebruiken. De man moet de bomen die op het terrein heeft geplant vóór 15 april hebben verwijderd, anders moet hij punten, goed voor een tweede plaats. Zij staan nu zesde in het alge meen klassement. Fenny en Rob Caspers waren door enkele mindere weken wat op achterstand geraakt, maar herstelden zich deze week door met 6833 punten de derde plaats te pakken. Daarmee verstevigden zij hun vierde plaats in het algemeen klassement. Wil Maas en Jan Middag pakten de vierde plaats met 6773 punten. Dit dankten zij vooral aan een ijzersterke laatste ronde, waarin ruim 2100 punten bij elkaar werden ge sprokkeld. Winst in het klassement leverde het niet op, zij blijven zeven tiende. Rick Fokkema en Theo Stoelinga behaalden met 6628 punten de vijfde plaats, waar ook zij niet veel mee op schoten. Ze behouden de vijftiende plaats in het klassement Het gemid delde was met 6297 punten redelijk. Er werden slechts 28 marsen ge speeld. In het klassement moesten Bart Weijdt en Willem Koomen doen af stand van de eerste plaats. De kop positie werd overgenomen door John Vlaming en Erik Jan Geus. Gerard en Theo Witte bezetten de derde plaats. Met nog een avond te spelen in de tweede periode is de strijd nog met beslist. Er zijn nog drie kanshebbers voor de periodetitel. Ook hier leiden John Vlaming en Erik Jan Geus, met ruim 900 punten voorsprong op de gebroeders Witte. Ook Bart Weijdt en Willem Koomen hebben nog een kleine kans op periodewinst, zij be zetten met 1500 punten achterstand de derde plaats. sterk derde spel. Zij wisten daarin 2300 punten te halen en maakten in de resterende spellen voldoende punten om de concurrentie onder de duim te houden. Zij behaalden 7106 punten en blijven weliswaar op de derde plaats in het klassement, maar zijn de leiders tot op 1000 punten genaderd. Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp zetten hun opmars in het klassement voort. Dit koppel is niet zo dominant aanwezig als vorig jaar, maar sinds de laatste weken worden degelijke scores behaald. Deze keer kwam het duo tot 6886 Theo en Gerard Witte waren het enige koppel van Klaverjasclub Den Burg dat deze week boven de 7000 punten wist te komen. De broers deden daarmee goede za ken in het algemeen klassement, dat nu wordt aangevoerd door Erik Jan Geus en John Vlaming. Theo en Gerard Witte hadden hun I rondewinst vooral te danken aan een {Advertentie) de OSG uit te breiden en het nieuwe raadhuis in de buurt van het hostel te bouwen. Ook de toename van de verkeersdruk op de Haffelderweg wordt onvoldoende belicht. 'Omdat daarin niet onder ogen is gezien dat op een gedeelte van de Haffelderweg eenrichtingsverkeer geldt voor auto, maar tweerichtingsverkeer voor fiet sers. Gezien de omstandigheid dat een groot deel van de doelgroep van de jeugdherberg gebruik zal maken van de fiets, is het in het geheel niet uitgesloten dat er verkeersonveilige situaties kunnen ontstaan.' Stayokay moet tot waarschijnlijk eind mei wachten, voordat het duidelijkheid krijgt of de bouw van het nieuwe 240 beddende tellen hostel mag begin nen. De rechter heeft de bouwver gunning geschorst tot zes weken nadat burgemeester en wethouders een beslissing hebben genomen over bezwaren van omwonenden. Deze worden begin maart behandeld door de commissie Bezwaarschriften. dezelfde postcodeci|fers worden door de rechter met argusogen beke ken. Zij zegt daarover geen aankno pingspunten in de nota te kunnen vin den. De gemeente moet die argu menten volgens haar nader motiveren. Volgens de huidige plan nen blijft het nieuwe hostel in het- Izelfde postcodegebied als Panorama en de Eijercoogh. De rechter vindt dat de gemeente in de ruimtelijke onderbouwing ook te weinig rekening heeft gehouden met andere belangen in de directe omge ving van het B-veld. Er is met vermeld dat er een woonwijk in de buurt ligt. Dat de woning van Cor Eschweiler op 70 meter afstand ligt, blijft onvermeld en het Hogeberggebied blijft onbe- proken. Onvoldoende aandacht ordt er besteed aan de plannen om 'Leasing duurHet is maar hoe je het bekijkt! Groot voordeel is in eik gevat dat u investeert in bedrijfsmiddelen, zonder dat u uw kapitaal hoeft aan te spreken of hoeft te "sparen" Dat maakt uw bedrijfsvoering flexibel. Zeker alsu weet dat de Rabobank heel veel bijzondere leasevarianten kent. Samen speten we in op uw behoefte en zorgen er bovendien voordat u uw investeringsaftrek maximaal benut...'

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 5