Bijzondere typetjes in Huize Zeezicht I°~"— Bos en Duin Johnny Depp en Tom Cruise Agenda teso Oude jazz in Vliegende Koe xcursies Rabobank zoekt Elfstedenrijders 'Oefen-indoor' in manege Akenburg Rabbijn spreekt over het herstel van de wereld Laatste crossloop Van Roozendaal en Kracht in Klif 12 Open huis ROC Restaurant - Brasserie Ook voor vergaderingen en recepties HDD ^000 m1 3 kampeer- en ruitersportartikelen Praise-avond met gospelband Hoogwater te Oudeschild Winterse wandeling Cursus over Jezus TEXELSE /couRANT' Jondag ee van tart. Op< eoMare, xcursie 8 februari: de Slufter gaat om 11.00 uur excursie 'Door het zout van de van Staatsbosbeheer van Opgave en inlichtingen bi] tel. 317741. 11 februari: de Geul gaat om 14.00 uur de 'Sporen van mens en ee' van Staatsbosbeheer van tart. Opgave en inlichtingen bij IcoMare, tel. 317741. 5 Rabobank nodigt alle Texelaars .e ooit een Elfstedentocht of een ndere tocht van 200 kilometer op haatsen hebben gereden uit or de opening van de ijsbaan op t Groeneplaats. jubilerende bank, die dit jaar hon- ■d jaar bestaat en om die reden ir een periode van drie weken een istbaan aanlegt, heeft al uitnodi- igen verstuurd naar de Texelse ilnemers van de laatste drie 'echte' Elfstedentochten (van 1985. 1986 en 1997) én van enkele alterna te Elfstedentochten. Maar niet uit loten wordt dat er nog meer elaars zijn die ooit die prestatie ben volbracht van wie dat niet .end is. Zij kunnen zich opgeven bankmedewerker Han Pastoor, tel. 777. genodigden worden zaterdag 14 ruari om 9.30 uur verwacht in ho- De Lindeboom. De openings- handeling is om 10.00 uur, waarna er leen gezellig samenzijn in De Linde boom volgt. Inmiddels hebben al 23 Elfstedenrijders beloofd er te zullen 'Zijn. De oudste is de 95-jarige me vrouw Den Braven-Jorna, die de tocht in 1940 en 1941 heeft gereden. Texelse menners en paarden laten wennen aan hindernissen, in de hoop dat bij de samengestelde men wedstrijden van Tussen Wad en Duin komend najaar meer deelnemers uit eigen gelederen aan de start verschij nen. Dat is de bedoeling van de 'oe fen-indoor', die zondag 8 februari in manege Akenburg wordt gehouden. Totnogtoe waren de Texelaars door een gebrek aan ervaring met niet meer dan tien deelnemers ver in de minderheid bij de circa zeventig overkanters. Aan de oefenindoor doen zo'n 25 Met drie debutanten in de gelede ren betreedt de toneelafdeling van de Vereniging van Oud-leerlingen van de Landbouwschool zaterdag 7 en 14 februari het podium voor een opvoering van 'Een huis vol slapers', een blijspel in vier bedrij ven van R. Clazing. Volgens tradi tie wordt op de eerste zaterdag opgetreden in dorpshuis De Wiele waal in De Waal en een week later in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Het stuk speelt in Huize Zeezicht, bewoond door de heer en mevrouw Gaston en hun kinderen Frank en Elly. Zij nodigen uiteenlopende vrienden uit voor een logeerpartij .en worden dan geconfronteerd met het onver wachte bezoek van twee oude tan tes, bij wie thuis de kachel stuk is en die daarom op zoek zijn naar onder dak. Dat is tegen het zere been van de heer des huizes, want het is nog maar zo kort geleden dat beide vrou wen er voor het laatst waren en toen het hele gezinsleven om zeep hiel pen. De vraag wat'hij moet doèri, staat centraal in dit blijspel, waarin de meest bijzondere typetjes hun op- In Cinema Texel draait de ko- ende tijd 'Once upon a time in exico' van de regisseur Robert lodriguez, die beroemd is gewor- len met de low-budgetfilm Desperado'. Deze nieuwe film is Ie opvolger. Ook hierin zijn er loofdrollen voor Antonio Bande- as (als de mythische gitaar- en ivolverheld El Mariachi) en de be- :oorlijke Salma Hayek. Hun spel ordt in deze misdaadwestern chter overschaduwd door een ixcellerende Johnny Depp, die op lassieke wijze een corrupte CIA- gent neerzet. "om Cruise speelt de hoofdrol in 'The last Samurai', Hij is daarin een 'eteraan uit de burgeroorlog, ka pitein Nathan Algren, die Japanse oldaten moet trainen. Algren twij felt aan zijn eergevoel en de idea len waar hij vroeger voor vocht. Moed heeft plaatsgemaakt voor zakelijkheid, egoïsme heeft opof fering vervangen en eer is ver te zoeken. Zeker in het westen, waar zijn rol in de Indiaanse campagnes eindigde in desillusie en droefheid. In een totaal verschillende wereld ziet een andere strijder zijn leven aan zich voorbij gaan. Het is de alom gerespecteerde Samoerai Katsumoto (een rol van Ken Watanabe), de laatste leider van deze eeuwenoude krijgers. Net zoals de moderne tijd het Ameri kaanse westen overviel, zo over spoelt het nu ook het traditionele Japan. Terwijl de raadsheren een poging doen om de Samoerai uit te roeien als voorbereiding op een meer westerse aanpak, raakt Algren onder de indruk van zijn ontmoetingen met de Samoerai. Hun 'sterke' levensfilosofie doet hem denken aan de man die hij Looit was... jeugdfilm over een 11 -jarig meisje dat opgroeit in de grote stad bij haar excentrieke moeder (Halina Reijn) en ondertussen een beetle voor haar dichter-junkie vader (Daan Schuurman) moet zorgen. In de loop van de film komt Polleke achter de waarde van echte vriendschap en beleeft ze alle ups en downs die bij een eerste grote liefde horen. Smoorverliefd als ze is op Mimoen (Mamoun Elyounoussi) wordt haar de om gang met hem verboden. Maar zijn ogen, 'zo zwart als Afrika', blijven haar achtervolgen. De tekenfilm 'Looney tunes, back in action' heeft een spectaculair verhaal. Hoofdpersoon is D.J. Drake, een werkloze stuntman, die als beveiligingsbeambte in de film studio van Warner Bros werkt. Wanneer de eigenaars besluiten dat tekenfilmheld Daffy Duck zijn beste tijd heeft gehad en diens aartsrivaal Bugs Bunny een nieuwe tegenspeler nodig heeft, krijgt D.J. opdracht de eend uit de studio te gooien. Maar na een wilde jacht kan niet alleen Daffy maar ook D.J. op zoek naar een nieuw baantje. Daffy volgt de ont slagen D.J. en komt er dan achter dat D.J.'s vader de legendarische Damien Drake is, die met alleen meesterspion is in enkele James Bond-films, maar ook in werkelijk heid dit vak uitoefent. Er volgt een reeks avonturen in Las Vegas, Pa rijs, het Louvre en het oerwoud van Afrika. Hierbij ontmoeten ze Tweety, Granny, Wile E. Coyote, Marvin the Martian, Yosemite Sam, Elmer Fudd en nog veel meer tekenfilmfiguren van vroeger en nu uit de 'Looney Tunes'. wachting maken. Naast enkele oude rotten telt de Ver eniging van Oud-leerlingen drie nieu welingen. voor wie toneelspel nog geen alledaagswerk is, maar die zich met groot enthousiasme op hun rol hebben gestort. Het zijn Jan Blom, Miranda Hm en Jan-Willem Bakker, die alledrie een vriend van het gezin Gaston spelen. De andere rollen wor den ingevuld door Kees Zijm en Jannie van der Zee (heer en mevrouw Gaston), Judith Vlaming (dochter Elly), zoon Frank (Bastiaan Willem Witte), Willemyne Keijzer (tante Trees), Alma Stendert (tante Francien) en Chiel Sanders (huisvriend) De re gie is in handen van Henk Tjepkema en Mariétte Wonder, Nel Witte souffleert en Juul Swarthoff en Joke Nagtegaal zorgen voor de grimering Rien en Dennis van de Wilde zijn ver antwoordelijk voor licht en geluid. De voorstelling begint op beide avon den om 20.00 uur. In De Waal is er bal na met DJ Henk Slikker, in De Cocksdorp draait DJ Martin Trap na afloop plaatjes. 'Het herstel van de wereld' is de titel van de lezing die rabbijn Yehuda Aschkenasy uit Hilversum maandag 9 februari verzorgt voor het Leerhuis. Aschkenasy, telg van een geslacht dat al honderden jaren rabbijnen voortbrengt, werd in 1924 in Duits land geboren, waar hij alle verschrik kingen van het nazisme meemaakte: de jodenvervolgingen, de oorlog en het concentratiekamp, Auschwitz in zijn geval. Om van de gevolgen te herstellen vertrok hij na de oorlog naar Zwitserland. Via Israël kwam hij uiteindelijk in Nederland terecht. On dertussen voltooide hij zijn opleiding tot rabbijn. Aschkenasy heeft jaren lang Talmoed en de geschiedenis van de rabbijnse literatuur gedoceerd aan de katholieke hogescholen van Am sterdam en Utrecht. Hij heeft meege werkt aan de 'Compendia' en werkt nog steeds mee aan de 'Tenachon'. Zijn lezing voor het Leerhuis vindt plaats in de Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. Meer informatie is verkrijg baar bij Jan Vlaming (Burgerhout straat 6 in Den Burg), tel. 313193. Voor het laatst deze winter lopen at leten zondag in de Dennen een Bos en Duincross. Inschrijven kan vanaf 10.30 uur in appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd tot en met 12 jaar gaat om 11.00 uur van start en loopt een parcours van 1200 meter. De ouderen jeugd en senioren kunnen kiezen uit crosses van 2950, 5900 en 8850 meter. Het grootste gedeelte gaat over onverhard pad. De lopers moeten een enkele heuvel nemen. Deelname kost €2,- voor leden van Atletiek vereniging Texel en €1,50 voor ande ren. Kinderen betalen €1,25 respec tievelijk €1 menners mee, verdeeld over twee groepen. Het programma begint om 11.00 uur met een introductie door Piet Beers, gevolgd door een kennis making van het parcours onder lei ding van ervaren menners. Om 12.00 uur gaat groep één van start. De deel nemers leggen het parcours eerst eenmaal af in eigen tempo en daarna in draf. Groep twee gaat om 14.00 uur van start. Om 17.00 uur begint een 'nazit', waarbij de gereden tijden be kend worden gemaakt en eventuele vragen kunnen worden gesteld. Vrijdag 6 februari: De Jacob Daalderschool in Ooster end houdt van 17.30 tot 20.30 uur een fancyfair. In Cinema Texel draaien Once upon a time in Mexico (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en The last Samurai (20.30 uur). Zaterdag 7 februari: Op het terrein van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 9.00 tot 12.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor de restauratiecommissie van het Hoornder kerkje. De verkoop van meubels is afgelast. In dorpshuis De Hof in De Koog be gint om 13,30 uur de zestiende edi tie van het Texels kampioenschap biljarten. Er zijn tot en met zondag 15 februari vrijwel dagelijks wedstrijden, zowel 's middags als 's avonds. Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal in Den Burg een competitieavond van Model Racing Texel. De Vereniging van Oud-leerlingen van de Landbouwschool speelt in dorps huis De Wielewaal in De Waal het blij spel 'Een huis vol flaters'. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Looney tunes (aanvang 14.30 uur), Polleke (15.00 uur). Once upon a time in Mexico (19.00 en 21.30 uur) en The last Samurai (20.30 uur). Zondag 8 februari: In gebouw Eben Haezer van de baptistengemeente aan de Juliana- straat in Den Burg begint om 19.00 uur een 'praise- en worship'-avond. Met medewerking van de gospel band Ellinor. In manege Akenburg begint om 11.00 uur een 'oefen-indoor' voor Texelse menners en hun paarden. In de Dennen gaat om 11.00 uur een crossloop over diverse afstanden van start. Het is de laatste in de serie. In schrijven kan vanaf 10.30 uur in ho tel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan bij Het Turfveld aan de Nattevlakweg gestart worden voor de vierde en laatste wandeltocht in de winterserie van Het Gouden Boltje. In restaurant De Texelse Luwte (War moesstraat 2 in Den Burg) begint om 15.00 uur een voorleesmiddag met medewerking van columnisten Stijn Aerden, Adriaan Jaeggi. A.L. Snijders Maarten van Roozendaal (links) en Egon Kracht. (Foto Enro KeurentjOf) 'Tijdelijk tekort aan chronisch ge luk' is de titel van de voorstelling die Maarten van Roozendaal en Egon Kracht vrijdag 13 februari geven in theater Klif 12 in Den Hoorn. Eerder speelden ze al sa men in 'Adem uit', 'Kerst in april' en 'Aan gezelligheid ten onder'. Met succes, want in 1998 werd hen de zilveren harp toegekend en in 2000 wonnen ze de Annie M.G. Schimdt- prijs voor het lied 'Red mij niet'. In hun nieuwe voorstelling gaan ze door met het 'geselen van de piano' en het 'strelen van de contrabas', beloven ze. 'De teksten bevatten opnieuw de thema's die ons moderne leven in al zijn grootheid en klein zieligheid zo interessant maken. Zo is goed beter dan slecht, leuk is leuker als het leuk is.' Of om met Van Roozendaal te spreken: 'Het leven heeft geen zin, maar ik wel.' Meer informatie staat op de site www.maartenvanroozendaal.nl. Recensenten toonden zich laaiend enthousiast over 'Tijdelijk tekort aan chronisch geluk'. 'Een voorstelling zo briljant, dat je na afloop naar adem én meer snakt. In alles, zowel tekst als muziek, arrangementen en samen spel, raakt Maarten van Roozendaal de essentie', oordeelde de Telegraaf. En over bassist Egon Kracht schreef Trouw: 'Wat die allemaal uit zijn contrabas tovert. Hij plukt, hij strijkt, hij tokkelt, hij slaat; hij laat hem zin gen en zeuren, piepen en fluisteren. Zo wordt die bas een meer dan vol waardige partner bij het pianospel van Van Roozendaal.' De voorstelling in Klif 12 begint om 20.30 uur. Een kaartje kost €12,50; 'Vrienden van Klif 12' betalen €10,-. Dineren vooraf is mogelijk. Reserve ren is in dat geval gewenst (tel. 319633). De MBO-locaties van het ROC Kop van Noord-Holland in Den Helder en Schagen houden vrijdag 13 en zater dag 14 februari open huis. Belang stellenden en toekomstige leerlingen kunnen in de gebouwen van de sec toren Economie, Gezondheidszorg en Welzijn, Techniek, Zeevaart en op de locatie Schagen terecht voor in formatie over de verschillende beroepsopleidingen Er staan diverse rondleidingen door de gebouwen op het programma en er kan een kijkje worden genomen in de diverse praktijklokalen De open dagen zijn als volgt inge deeld: vrijdag 13 februari van 19.00 tot 21.00 uur: Gezondheidszorg en Welzijn (Kievitstraat 31) Den Helder en Theun de Winter en muzikant Vasile Nedea. Entree €10,- In Cinema Texel draaien Looney tunes (aanvang 14.30 uur), Polleke (15.00 uur), Once upon a time in Mexico (19.00 en 21.30 uur) en The last Samurai (20.30 uur) Maandag 9 februari: Rabbijn Yehuda Aschkenasy houdt een lezing voor het Leerhuis met de titel 'Het herstel van de wereld'. Locatie is de Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien The last Samurai (aanvang 20.00 uur) en Once upon a time (20.30 uur). Dinsdag 10 februari: In gebouw Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg begint om 20.00 uur een bijeenkomst van de cursus 'De Mens die het leven inhoud geeft'. De FNV Vrouwenbond heeft jaarver gadering in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. De Historische Vereniging houdt een bibliotheekavond in Tusse de Banke. Tevens is er een bijeenkomst van de afdeling stambomen. De avond be gint om 20 00 uur. In Cinema Texel draaien The last Samurai (aanvang 20.00 uur) en Once upon a time (20.30 uur). MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma Zaterdag, zondag en woensdag 12.00 uur Garnalenvissen en... naar de zeehonden Telefoon 31 35 45 of 06-51 S2 81 74 Bakkenweg 16 - Ven Hoorn :i tei 315541 (bij de ¥ontein*ruA) Kampeercentr|im^ In verband met het uitlopen van de dokbeurt van de Molengat verzorgt TESO tot vrijdag 13 februari geen extra afvaarten. Automobilisten moe ten als gevolg daarvan vandaag (vrij dag 6 februari) in Den Helder tot 17.00 uur rekening houden met wachttijden van maximaal één uur. Nadere informatie kan worden ver kregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook Spmbaan 14 Oen Burg Tel. 0222-313163 De gospelband Ellinor uit IJmuiden treedt zondag 8 februari op in het ge bouw Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg. Dat ge- "éenf'ëiaêïT«SöslterlWWMeso.nl. - -^tJWlT~Ter*^jêlegerThelü"-'"van een i 'Rraise- en worshjp'-avorid van de baptistengemeente. De band, die bestaat uit zes musici en een solo zangeres, brengt een anderhalf uur durend gevarieerd programma, dat bestaat uit zelf gecomponeerde gospelsongs en een repertoire uit 'Opwekkingsliederen'. De liederen worden met beelden ondersteund op een beamer. In hun teksten en het praatje tussendoor laten de band leden weten waar zij staan in deze wereld en wat het geloof in God hen te bieden heeft Dominee G.J, Sipkema houdt een korte toespraak met als thema 'Als christen mag je niks meer'. Vooral jongeren worden uitgenodigd te komen, maar ook ouderen zijn welkom. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. De band speelt al vanaf 18.50 uur. 20.50 u. 21.24 u. 22.16 u. 21.40 u. 23.04 u. 23.34 u. 11.40 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 08 februari op om 07.15 uur en gaat on der om 16.34 uur: 13 februari laatste kwartier. Vr. 06 8.25 en Za, 07 9.04 en Zo. 08 9.37 en Ma. 09 8.57 en Di 10 10.30 en Wo. 11 10.54 en Do. 12 11.17 en Vr. 13 0.14 en Liefhebbers van oude stijl (New Orleans) jazz en bigbandmuziek kun nen vrijdag 13 februari hun hart op halen bij het optreden van het Trio Grande in eetcafé De Vliegende Koe in de Kantoorstraat in Den Burg. Dit trio, door de bijzondere bezetting wel de 'kleinste bigband ter wereld' ge noemd - speelt klassieke nummers en locatie Schagen, Hofstraat 13 in Schagen; zaterdag 14 februari van 11.00 tot 14.00 uur: Economie (drs. F. Bijlweg 21, Den Helder), Techniek (Sportlaan 54, Den Helder), Zeevaart (Het Nieuwe Diep 20, Den Helder), Gezondheidszorg en Welzijn (Kievit straat 31, Den Helder). Voor de opleidingen Orde en Veilig heid wordt woensdag 18 februari vanaf 19.00 uur een speciale informatieavond gehouden in het gebouw van de sector Economie (drs. F. Bijlweg 21Den Helder) waar bij vertegenwoordigers van de ver schillende krijgsmachtonderdelen aanwezig zullen zijn. Voor meer infor matie: ROC Kop van Noord-Hoiland, tel. 0223-611200. Happerij 't Turfveld aan de Nattevlak weg in de Dennen fungeert zondag 8 februari als startpunt voor de vierde en laatste wandeltocht uit de winter serie van wandelsportvereniging Het Gouden Boltje. De organisatie heeft twee wandelingen uitgezet: van 5 en 10 kilometer Deze lopen hoofdzake lijk door het bos. Alleen wie zich aan de langste afstand waagt, loopt ook een stukje erbuiten. Starten kan tus sen 13.00 en 14.00 uur. Deelname kost €2,30 voor leden en €3,- voor anderen. De wandelaars krijgen voor dat bedrag aan de finish een herin nering aan het evenement. Wie daar geen prijs op stelt, betaalt €1,15 res pectievelijk €1.85. De volgende tocht van Het Gouden Boltje is de Pro- pagandawandeltocht, die zondag 7 maart in en rond Den Burg wordt ge lopen De inschrijving is geopend. Informatie kan ook worden ingewon nen via tel. 313087 en is te vinden op de website www.hetgoudenboltje.nl. 'Het kan anders. Jezus kan mensen levens veranderen.' Dat is het thema van een nieuwe bijeenkomst van de cursus 'De Mens die het leven in houdt geeft', gebaseerd op het Lucas-evangelie De bijeenkomst vindt dinsdag 10 februari plaats in gebouw Eben Haezer van de bap tistengemeente aan de Julianastraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. ledereen is welkom. als Ain't misbehavm', Basin Street Blues en Sweet Georgia Brown. Deze standards worden aangevuld en ge combineerd met aanverwant reper toire. terwijl ook uitstapjes naar mo derner werk niet worden geschuwd- Trio Grande bestaat uit trompettist Sytze van Duin, gitarist Rolf Koppijn en saxofonist Alex de Leeuw. Deze laatste is geen onbekende op het ei land. Hij concerteerde hier eerder met het Nederlands Saxofoonkwartet en trad op met de jazzformatie Swing- stream. De Leeuw speelt op een zeer zeldzame bassaxofoon, een instru ment dat in de jaren twintig en dertig van de twintigste eeuw erg populair was, maar tegenwoordig nauwelijks meer wordt gehoord. Ook de tenor gitaar die door Rolf Koppijn wordt bespeeld dateert uit deze periode, evenals de trompet van Sytze van Duin. Van Duin heeft zijn sporen in de wereld van de jazz ruimschoots ver diend. Hij speelde van 1984 tot 1990 in de Dutch Swing College Band en sinds 1996 in de Harbour Jazzband. Daarnaast is hij een veelgevraagd trompettist voor opnames. Door de afwijkende bezetting drukt Trio Grande een geheel eigen stempel op de bekende nummers. De zang wordt afwisselend - en soms tegelijkertijd - vertolkt door Koppijn en Van Duin. Het optreden in De Vliegende Koe is bedoeld om de heropening - na een maand afwezigheid - luister bij te zetten. In verband hiermee wordt geen toegang gevraagd. Wel wordt een bijdrage in de bestrijding van de kosten op prijs gesteld. Het optreden van Trio Grande begint rond 21.30 uur, dineren vooraf (en tijdens) is mo gelijk. VRIJDAG 6 FEBRUARI 2004 ll

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7