Den Helder, stad binnen de linie Hi de provincie Noord-Holland subsidieert SI r Noord -fZlolland Noord-Holland digitaal Wat vindt u? Provincie biedt 'Helpende Hand' Plezier in muziek Wordt alles anders in Noord-Holland Noord? Lid van Provinciale Staten Jan Bezemer, ChristenUnie-SGP Schrap een naam en win een prijs Een stellige stellingname Lid van Provinciale Staten Anne-Marie Worm-de Moei, CDA Rustig wonen en filevrije wegen MEER PROVINCIE NIEUWS: KIJK OP WWW.NOORD-HOLLAND.NL januari 20W 38* editie p R Q V I N C I E k Colofon De Pagina Noord-Holland is een uitgave van de provincie Noord-Holland en verschijnt zeven keer per jaar in een groot aantal huis-aan-huis verspreide nieuwsbladen in de gehele provincie. Redactie en administratie: afdeling Communicatie provincie Noord-Holland, Postbus 3007, 2001 DA Haarlem Eindredactie: Monique Botman, tel. (023) 514 39 04, fax (023) 514 41 55, e-mail. paginanh@noord-holland.nl Wat vindt u van het provinciale cultuurbeleid? Laat het ons weten. Uw stem telt. Op de provin ciale website vindt u een discussieforum over het cultuurbeleid. Regelmatig publiceren wij een stelling waarop u kunt reageren. Als u vindt dat uw mening ertoe doet, reageer dan op www.noord-holland.nl. Het centrum van Den Helder is omringd door forten die samen de Stelling van Den Helder vormen. Deze stelling vindt haar oorsprong in de tijd van Napoleon. Het was dan ook Napoleon die Den Helder, vanwege zijn strategische ligging, het 'Gibraltar van het Noorden' noemde. 1L. bi >1"^, 4f ffl" Jongeren van het werkgelegenheidsproject Herstelling Den Helder helpen mee met de renovatie. Foto: Ted Jansenprovincie Noord-Holland Net als het Spaanse Gibraltar heeft ook Den Helder een rijk verleden als vestingstad. Om aanvallen vanuit zee te kunnen afslaan, bouwde Napoleon begin negentiende eeuw een indrukwekkende militaire linie, compleet met forten, grachtengordel en limewal Het is de herkenbaarheid van deze linie, die in de toekomstplannen van de gemeente een centrale plaats inneemt. In verval geraakte onderdelen zullen in ere worden hersteld. Daarbij is veel aandacht voor cultuurhistorische waarden, landschap en stedenbouw. Den Helder wil daarmee haar binnenstad aantrekkelijk maken, niet alleen voor de eigen inwoners maar ook voor bezoekers en passanten. Besloten is, dat de oude liniewal en het hierop aan gesloten Fort Westoever, markant gesitueerd aan het Noord-Hollands Kanaal, als proef projecten zullen dienen. Hoe het er precies uit komt te zien is nog niet duidelijk. De plan nen komen in goed overleg met bewoners en gebruikers tot stand en dit traject zal eind december worden afgerond. De uitvoering wordt mede mogelijk gemaakt door een subsi die op grond van de Regeling Projectsubsidies Belvedère. Het werkgelegenheidsproject Herstelling Den Helder maakt ook deel uit van de renovatie van de Stelling van Den Helder. Via dit project kunnen werkloze en kansarme jongeren scholing en ervaring opdoen. Mede met het oog hierop heeft de provincie een bijdrage van 140.000,— voor de stichting Her stelling Den Helder beschikbaar gesteld. Meer informatie: Corine Meijer, provincie Noord-Holland, tel. (023) 514 35 05, e-mail meijerco@noord-holland.nl. Soms gebeurt 't dat jonge kinderen hulp nodig hebben. Om te voorkomen dat hun gedrag ontspoort en zijzelf op enig moment in de criminaliteit belanden. Thuis ligt de situatie dan vaak al lastig. En in de buurt wordt erover gepraat... In zo'n geval is steun van buitenaf soms heel hard nodig. In Alkmaar loopt sinds een aantal jaren het project "De helpende hand in de wijk". Gezinnen met jonge kinderen die dreigen te ontsporen kunnen via dit initiatief met raad en daad worden bijgestaan. Hulp kan voorkomen dat een situatie onhoudbaar wordt en de betrokkenen er geen gat meer in zien. En soms kan hulp motiveren om het heft weer in eigen hand te nemen. In dit waardevolle project wordt door verschillende instanties samengewerkt. Voorheen in twee teams, sinds kort in één. Eenheid levert aanzienlijke voordelen op, zoals een betere afstemming en een betere dienstverlening. Want wisselen de hulpverleners, daar zijn deze gezinnen niet bij gebaat. Eind vorig jaar hebben het Bureau Jeugdzorg en de jeugdhulpinstelling Kardeel (nu Parian geheten) om deze reden de handen ineengeslagen. Met subsidie van de provincie is tijdelijk een externe begeleider aangetrokken om de omschakeling te versoepelen. Een structurele provinciale subsidie van 90.000,--, die sinds 2002 aan Kardeel Parian wordt verstrekt, ondersteunt de activiteiten van "De Helpende Hand". De gemeente Alkmaar heeft een budget van 100.000,-- uitgetrokken Meer informatie:Marijke Halberstadt, provincie Noord-Holland, tel. (023) 514 34 06, e-mail: halberstadtm@noord-holland of mevrouw E. Barbiers, Bureau Jeugdzorg, vestiging Noord-Kennemerland, tel. (072) 567 22 00. Plezier in muziek, daar gaat het om bij het Componeertraject van Centrum kunsteducatie Triade. Foto: Gerda Brummelkamp, Triade Stel, je bent een jaar of elf. En je houdt van muziek. En je zou wel eens willen weten hoe dat moet, zelf een stukje schrijven. En hoe je stukje zou klinken, als het echt werd uitgevoerd. Wil je dan te veel? Nee hoor, niet als je school zich voor het componeer- project 2004 van Centrum Kunsteducatie Triade uit Den Helder heeft ingeschreven. Voor de hoogste klassen van de basisschool heeft Triade een project bedacht dat onge twijfeld een heleboel kinderen op een nieuwe manier van muziek leert houden. In de klas wordt onder leiding van een componeerdocent een compositie gemaakt. Met muzikale middelen als maat, ritme, herhaling, omkering, dynamiek en tempo Eventueel kan bijvoorbeeld een verhaal of schilderij als leidraad dienen. Ook leren de kinderen hun muzikale ideeèn vast te leggen, zodat anderen hun compositie kunnen lezen Het project wordt afgerond met een uitvoering, waaraan professionele musici hun medewerking verlenen In de provincie Noord-Holland vond het Componeerproject de eerste keer plaats in 2001 op Texel. Inmiddels hebben al heel wat scholen deelgenomen aan het project. Dit jaar ontvangt het Componeerproject voor de vierde keer subsidie uit het Actieplan Cultuurbereik. Want net als het Actieplan Cultuurbereik heeft dit Componeerproject een cultureel-educatieve doelstelling. Het wil kinderen leren muziek te maken en docenten en/of componisten de kans geven zich bij te scholen. Plezier in muziek, daar gaat het om Voor 2004 staat een aantal scholen in Hoorn, Alkmaar, Zaandam en Hoofddorp op het programma. Zij boffen. Meer informatie: llja Jansen, provincie Noord-Holland, tel. (023) 514 37 11, e-mail: jansenil@noord-holland.nl. Nee, natuurlijk niet. Hier en daar moeten nijpende problemen worden opgelost. Voor het overige wil het nieuwe streekplan, Ontwikkelingsbeeld Noord-Holland Noord genoemd, juist het goede zoveel mogelijk behouden. En liefst, als het even kan, nog verbeteren. Op 11 november 2003 heeft het College van Gedeputeerde Staten het Ontwerp Ontwikke lingsbeeld Noord-Holland Noord vastgesteld Aan dit document is anderhalf jaar gewerkt. Gemeenten, maatschappelijke organisaties en burgers, allemaal hebben zij hun aandeel geleverd. Met als resultaat dat er nu een plan ligt, voor maar ook van Noord-Holland Noord. We noemen een paar hoofdpunten. De stedelijke ontwikkeling moet aansluiten op bestaand stedelijk gebied, liggen in een zoekgebied en passen in een door gemeenten opgestelde, regionale woonvisie en bovendien vergezeld gaan van een Beeldkwaliteitplan. Economische activiteiten dienen zoveel mogelijk geconcentreerd te worden. Hoog op de agenda staat de verbetering van de bereikbaarheid, door middel van goede provinciale wegen en buslijnen. Het groene en open karakter van de regio dient zoveel mogelijk behouden te blijven. Tevens zal aandacht worden besteed aan versterking van de (duurzame) landbouw. De waterproblematiek zal per gebied bekeken worden, waarbij meervoudig ruimtegebruik als richtlijn dient. Bij de inrichting van de ruimte wordt scherp op de vraag naar zorg en voorzieningen, alsook op culturele aspecten gelet Het ontwerp Ontwikkelings beeld Noord-Holland Noord ligt van 20 januan t/m 16 februari ter visie bij gemeenten en bibliotheken Iedereen kan dan schriftelijk reageren. Stuur uw reactie naar. Provinciale Staten van Noord-Holland, t.a.v. mevrouw J.Kluit, Postbus 3007,2001 DA Haarlem. Meer informatie: Jeannette Kluit, provincie Noord-Holland, tel. (023) 514 31 72, e-mail kluitj@noord-holland.nl. In november vroegen wij welk dorp - uit het rijtje Abbekerk, Midwoud, Oost woud, Hauwert, Benningbroek, Lambertschaag, Opmeer en Sijbekarspel - niet tot de gemeente Noorder-Koggenland behoort. Het juiste antwoord was natuurlijk: Opmeer. Onder de inzenders hiervan zijn tien videobanden van de documentaire "Jan Donker en de Twisker Stolpen" verloot. Ditmaal staat de Stelling van Den Helder in de belangstelling. Deze oude verdedigingslinie omvatte een groot aantal forten. Maar welk fort hoorde er echt niet bij? Was dat fort Kijkduin, fort Erfprins, fort Dirksz Admiraal, fort Westoever, fort Oostoever, fort Harssens, fort Uitermeer of Oude Rijkswerf Willemsoord? Onder de inzenders van het juiste antwoord verloten wij tien boekjes over de Stelling van Amsterdam. Stuur uw oplossing naar Redactie Pagina Noord-Holland, Postbus 3007, 2001 DA Haarlem, fax (023) 514 41 55, e-mail paginanh@iword-holland.nl. ...God is belangrijk... Foto: Ted Jansen, provincie Noord-Holland De ChristenUnie-SGP zijn partijen die God belangrijk vinden in politiek. Dat is een moeilijke, maar principiële boodschap Wat heeft God met provinciale politiek te maken? De Tien Geboden van God zijn de grondwet voor het leven. Wij vinden die belangrijk voor ieder mens en voor alle politiek, ook de provinciale. Al zou u niets met de overheid te maken willen hebben, dan nog is de overheid, ook de provinciale, voor u van belang. Deze pagina staat vol met voorbeelden. Wat heeft God met ons te maken? Hij is de maker van alle leven en houdt zich nog steeds met ons en deze aarde bezig. Dus is God belangrijk voor ons leven. Daatvan staat een hele Bijbel vol met voorbeelden. God wil recht en gerechtigheid, naastenliefde en barmhartigheid Politiek bete kent dit voor ons onder andere zinvol werk voor iedereen, en onderwijs en verantwoordelijke ouders en een veilig leven Durf te leven met maximale inzet van jezelf. Jan Bezemer, Fanny Durackstraat 7, 1034 WV Amsterdam, e-mail: jan bezemer.amsterdam@freeler.nl. ...duidelijkheid over dc W'est-Fnsiaweg. Foto: Ted Jansen, provincie Noord-Holland Voordat ik, nu bijna een jaar geleden, voor het CDA in Provinciale Staten van Noord-Holland kwam, maakte ik deel uit van het gemeentebe stuur van Heiloo Dertien jaar, waarvan vijf jaar als wethouder. Net als toen houd ik mij ook nu onder andere met verkeer en vervoer bezig. Uit overtuiging! Bereikbaarheid is immers een voor waarde voor economische groei En voor onder ling contact en woongenot. Want wat is mooier dan rustig wonen en filevrije wegen? Een uitda ging om hier in Noord-Holland oplossingen voor te zoeken. Wat de kop van Noord-Holland betreft: er moet duidelijkheid komen over het tracé van de West-Frisiaweg. En ja, dan zal toch echt het provinciaal en regionaal belang zwaar der moeten wegen dan gemeentelijk of particu lier belang. Ook het behoud van buslijnen, het vervoer op maat en (kind)veilige fietsroutes zijn zaken waarvoor ik me inzet. Ten slotte, ook als voorzitter van de commissie Economie, Land bouw en Europa kom ik voor Noord-Holland op! Anne-Marie Worm-de Moei, De Blinkenlaan 26, 1851 AR Heiloo, e-mail: amwormdemoel@zonnet.nl.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 8