Even terug in de tijd DdJ3J Hoornder muzikanten opnieuw naar Skiltje Film Zwemwedstrijden Veel lekkernijen op Texelse Productenbeurs Agenda <|g>teSO rtfiüOH CCdDj Uit actief in de winter! Excursies Disco op ijs Hoogwater te Oudeschild Voorlichting over schapenhouderij Zwemclub Prof. De Jager geeft lezing Cursus over Gods woord \000 rn kampeer- en ruitersportartikelen Randstad Eilandcompetitie Pleegzorg zoekt vakantiegezinnen .TEXELSE g COURANT Tango Argentino Bosch en Zee op televisie IJshockey voor leerlingen OSG 'Rabofeest' in De Cocksdorp A m Wie houdt van schaatsen en dan sen, komt zaterdag 14 februari aan z'n trekken. DJ Niels van Question Plaza verzorgt dan een openluchtdisco op de ijsbaan die de jubilerende Rabobank die dag opent op de Groeneplaats in Den Burg. Het feestje duurt van 17.00 tot 22.00 uur. Aansluitend is er in Question Plaza een muziek- feestje met 3 FM en 'party-DJ' Patrick Kicken. De toegang is gratis. Vier oude studievrienden die door omstandigheden tijdelijk op elkaar worden teruggeworpen en wier studententijd even herleeft, zijn de hoofdpersonen in 'Cloaca', een Nederlandse film die dinsdag en woensdag in Cinema Texel draait. 'Cloaca', geregisseerd door Willem van de Sande Bakhuyzen, is gebaseerd op het gelijknamige toneelstuk van Het Toneel Speelt. De film begint wanneer de ambiti euze politicus Joep (een rol van Gi|S Scholten van Aschat), midden in een huwelijkscrisis zit en onder duikt bij zijn oude vriend Pieter (Pierre Bokma). Maar ook Pieter zit diep in de problemen. Jarenlang heeft hij voor zijn verjaardag een schilderij mogen uitkiezen uit het nuldepot, een gemeentearchief waar afgeschreven kunst wordt opgeslagen. Nu die schilderijen veel waard blijken te zijn, eist de gemeente ze terug. Tom (Peter Blok), een net van de coke afge kickte topadvocaat, wil Pieter hel pen zijn rechten op de schilderijen te doen gelden, maar is door zijn recente verslavingsverleden ei genlijk uitgerangeerd als advo caat. Dan komt de vierde vriend langs, Maarten (Jaap Spijkers). Hij staat vlak voor de premiere van zijn nieuwe theaterstuk, waarin Joeps 18-jarige dochter, met wie hij hei melijk een relatie heeft, een rol speelt. De mannen besluiten in een opwelling van solidariteits- gevoelens elkaar uit de brand te helpen. Maar als blijkt dat hun ei gen leven daardoor bedreigd wordt, laten ze elkaar vallen en kie zen voor hun eigen hachje De oude vriendschap en hun vroegere verwachtingen blijken niet bestand tegen de tand des tijds en hun ei gen zelfzuchtige ambities. Geprolongeerd bij Cinema Texel is 'Once upon a time in Mexico' van de regisseur Robert Rodriguez, die beroemd is geworden met de low budgetfilm 'Desperado'. Ook in zijn nieuwe film zijn er hoofdrollen voor Antonio Banderas (als de mythische gitaar- en revolverheld El Mariachi) en de bekoorlijke Salma Hayek. Hun spel wordt in deze misdaadwestern echter over schaduwd door een excellerende Johnny Depp, die op klassieke wijze een corrupte Cl A-agent neer zet. Tom Cruise speelt de hoofdrol in 'The last Samurai'. Hij is daarin een veteraan uit de burgeroorlog, ka pitein Nathan Algren, die Japanse soldaten moet trainen. Algren twij felt aan zijn eergevoel en de idea len waar hij vroeger voor vocht. In een totaal verschillende wereld ziet een andere strijder zijn leven aan zich voorbij gaan. Het is de alom gerespecteerde Samoerai Katsumoto (Ken Watanabe), de laatste leider van deze eeuwen oude krijgers. Zoals de moderne tijd het Amerikaanse westen over viel, zo overspoelt het nu ook het traditionele Japan. Terwijl de raadsheren een poging doen om de Samoerai uit te roeien als voor bereiding op een meer westerse aanpak, raakt Algren onder de in druk van zijn ontmoetingen met de Samoerai. Hun 'sterke' levensfilo sofie doet hem denken aan de man die hij ooit was.. Geprolongeerd is 'Polleke', een jeugdfilm over een 11 -jarig meisje dat opgroeit in de grote stad bij haar excentrieke moeder (Halina Reijn) en ondertussen een beetje voor haar dichter-junkie vader (Daan Schuurman) moet zorgen. In de loop van de film komt Polleke achter de waarde van echte vriendschap en beleeft ze alle ups en downs die bij een eerste grote liefde horen. De tekenfilm 'Looney tunes, back in action' gaat over D.J. Drake, een werkloze stuntman, die als beveiligingsbeambte in de film studio van Warner Bros werkt. Wanneer de eigenaars besluiten dat tekenfilmheld Daffy Duck zijn beste tijd heeft gehad en diens aartsrivaal Bugs Bunny een nieuwe tegenspeler nodig heeft, krijgt DJ. opdracht de eend uit de studio te gooien. wordt gespeeld staan vanaf 9.30 uur de finales libre en driebanden op het programma. In De Witte Burcht in de Molenstraat vertelt zuster Mary-Anne vanaf 12.00 uur over haar werk in Mozambique. In Cinema Texel draaien Looney tunes (aanvang 14.30 uur), Polleke (15.00 uur), Once upon a time in Mexico (19.00 en 21.30 uur) en The last Samurai (20.30 uur). Maandag 16 februari: In Cinema Texel draaien The last Samurai (aanvang 20.00 uur) en Once upon a time in Mexico (20.30 uur). Dinsdag 17 februari: In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 20.00 uur een voorlich tingsavond voor schapenhouders. In gebouw Eben Haezer van de baptistengemeente aan de Julia- nastraat in Den Burg begint om 20.00 uur een nieuwe bijeenkomst van de cursus 'De Mens die het leven inhoud geeft'. Op vakantiecentrum De Krim wordt de Texelse Producten Beurs' gehou den. Publiek is welkom tussen 18.00 en 20.00 uur. In Cinema Texel draaien The last Samurai (aanvang 20.00 uur) en Cloaca (20.30 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra overtochten. Automobilis ten moeten op Texel soms rekening houden met wachttijden. Die bedra gen zondag 15 februari tussen 14.00 en 18.00 uur en maandag 16 februari tussen 10.00 en 12.00 uur waar schijnlijk een uur. Op de andere da gen worden geen wachttijden ver wacht. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e- mail mfo@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 13 0.14 en 11.40 u. Za. 14 0.45 en 11.55 u. Zo. 15 1.37 en 13.10 u. Ma. 16 2.54 en 15.07 u. Di. 17 5.00 en 17.00 u. Wo. 18 6.30 en 18.44 u. Do. 19 7.45 en 19.55 u. Vr. 20 8.56 en 20.55 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 15 fe bruari op om 07.02 uur en gaat onder om 16.47 uur; 13 februari laatste kwartier; 20 februari nieuwe maan. Texelse zwemmers gaan vrijdag 19 maart in zwemparadijs Calluna de strijd met elkaar aan om te be palen wie zich de beste van hen allemaal mag noemen. Op de korte afstanden worden diverse disciplines beoefend. Deelnemers kunnen er ook voor kiezen om 200, 400 of 1500 meter te zwemmen. Opgave is tot 1 maart mogelijk op de trainingsavonden van de zwemclub of door een strookje in te leveren met naam, leeftijd en de te zwemmen afstanden bij Peter Haker, Hoefslag 38 in Den Burg. Deelname is gratis voor leden van de zwemclub; anderen betalen €3,-. Meer informatie is verkrijg baar via tel. 311704 (Colinda). iet Vellema van de Gezondheids- ienst voor Dieren en de Texelse die narts Loek van Vliet verzorgen dins dag 17 februari een voorlichtings- vond voor schapenhouders. Zij preken onder meer over de registra tie per computer, het informatie- en gistratiesysteem bij schapen en de tand van zaken in het scrapie- rogramma. Van Vliet zal uitleggen dat ontwormen méér is dan alleen iteen wormmiddel geven. De bijeen- omst wordt georganiseerd door de LTO en vindt plaats in hotel De Pe- kaan aan de Pelikaanweg nabij De oog. Aanvang 20.00 uur. Zwemclub ZPC TX'71 houdt vrijdag 20 februari een feestavond voor le den, die allemaal een introducé mo gen meenemen. In verband met de .festiviteiten wordt er die avond niet gezwommen. Vrijdag 27 februari ko men de leden bij elkaar voor de jaar vergadering. Deze begint om 20.00 uur. De stukken voor deze vergade ring vallen begin volgende week bij de leden in de bus. Sterrenkundige professor Cees de Jager geeft vrijdag 20 februari een lezing met de titel 'Beschieting van de ruimte'. Hij doet dat in veldwerk centrum De Slinger bij EcoMare, aan vang 20.00 uur. Donateurs van Sterrenwacht De Jager hebben gra tis toegang. Andere belangstellenden betalen €3,-. Op vakantiecentrum De Krim wordt dinsdag 17 februari voor de tweede keer de Texelse Pro ductenbeurs gehouden. De beurs is 's middags uitsluitend toeganke lijk voor medewerkers uit de horeca, maar 's avonds van 18.00 tot 20.00 uur zijn ook anderen wel kom. Op de beurs laten achttien producen ten van Texelse producten zien wat ze zoal in huis hebben. De beurs werd vorig jaar voor het eerst georgani seerd door de werkgroep Texels Product van de Stichting Duurzaam Texel. Bedoeling was dat producen ten en afnemers de gelegenheid kre gen eikaars producten te zien en te proeven en om contact met elkaar te leggen. De beurs trok ongeveer drie honderd bezoekers. Na afloop werd er over gemopperd dat met iedereen een kijkje had kunnen nemen De deelnemende producenten zijn komende dinsdag de Texelse Bier brouwerij, chocolaterie Looyer, banketbakkerij Bos, schapen boerderij De Noordkroon, Texel Catering en Banket Service, Wijnhuis Oosterend, Sint Donatus, Parel Enterprise, slagerij Goenga, de Reuzenaardbei. boerderij Hoogvliet, slijterij Smidt-Witte, aspergekweker Keyser, bakkerij Timmer, De Keuken en Zo, kaasboerderij Wezenspyk, ijs- boerderij Labora en de Zelfpluktuin. Hordifood, de WLTO en Duurzaam Texel zijn eveneens vertegenwoor digd. De beurs wordt gehouden in het Paviljoen, de Kiekendief, de verga derzalen en de sporthal op De Krim. De opening wordt om 13.30 uur ver richt door Cor van Heerwaarden van theater Klif 12. Om 19.30 wordt de winnaars van de Receptenwedstrijd bekendgemaakt. Volgens Duurzaam Texel zijn enkele tientallen recepten, met als hoofdingrediënten Texelse producten, ingestuurd. Er worden prijzen uitgereikt in de categorieën voorgerecht, hoofdgerecht, nage recht en brood snacks. De entree van de productenbeurs is gratis. 'Bottlenecks om te geloven. Welke barrières kunnen er zijn om Gods Woord in je leven te laten doorwer ken.' Dat is het thema van een nieuwe bijeenkomst in de cursus 'De Mens die het leven inhoudt geeft', naar aan leiding van het Lucas-evangelie en de 'Jezus-film'. De bijeenkomst vindt dinsdag 17 februari plaats in het ge bouw Eben Haezer van de bap tistengemeente aan de Julianastraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. Elke belangstellende is welkom. VRIJDAG 13 FEBRUARI 2004 MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma Zaterdag, zondag en woensdag 12.00 uur Garnalenvissen en- naar de zeehonden Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 BI 74 Kampeercentrum. no 3lfe Spinbaan 14 Den Burg Tel. 0222-3131 Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 Programma afvaltoernooi 17 februari Veld 1 H12 18.30 Super-Ecotiem Tatenhove 1 H13 19.00 Sportsh 2-Tatenh. 1 Ecotiem H14 19.30 NIOZ 1 -Paal 28 Sportshop 2 H15 20.00 Cocky's-Balcken Paal 28 H16 20.30 Maarco B.-Kobeko Cocky's H17 21.00 w9-v13 Maarco Bouw H18 21.30 w10-v14 v13 H19 22.00 w11-v15 v14 H20 22.30 w12-v16 v15 Veld 2 H9 18.30 CVI-OSG Autocentrale H10 19.00 Autocentr.-Tevoko (j) OSG G11 19.30 Zandbank-NIOZ 3 Tevoko (j) G17 20.00 Bocksberg-Swier Zandbank G19 20 30 w11-Beverdam Swier G21 21.00 W17-L&R Beverdam G22 21.30 w19-Rabobank L&R G23 22.00 NIOZ 2-AH Rabobank G24 22.30 Wessels-De Wit AH Veld 3 Hl 1 18.30 TESO-Agrifirm De Knm D9 19.00 De Krim-Klif 12 Agnfirm D11 19.30 Otto's-Oostra Klif 12 D17 20.00 w9-B&B Remco Oostra D24 20.30 Durper D.-Smash K. B&B D19 21.00 w11 -Natuurwinkel Durper D D20 21.30 Zeilmakerij-Martine Natuurw. D23 22 00 lepe-Beverdam 2 Martine D18 22.30 Smash-Eierl. Huis lepe Wedstnjdleiding Walter en Willem (tel. 312487) Uitslagen 10 februari Westerlaken-De Krim 0-3: De Wit Installatie techniek-Kevermuseum De Bocksberg 3-0; Zandbank-Bouwcenter Rab 0-3. OSG-Agnfirm 1-2; Ecotiem-CVI 1-2. Super de Boer-Twaalt Balcken 1-2; De Undeboom-NIOZ 3 3-0, NIOZ 2-Albert Heijn 2-1; Langeveld de Rooy- Rabobank 1-2; Wessels Ontwerpt'-Slagenj Beverdam 1-2; NBC Eelman Partners 2- Remco Oostra Schilder 0-3, Bruintje Beer- Otto's Tweewielershop 1-2, Eierlandsche Huis- Jozefschool 0-3; De Krim-Klif 12 0-3; Natuurwmkel-Westerlaken 3-0; Zeilmakerij Texel-B&B van der Vis en Den Boer 0-3; Smash 68-NBC Eelman Partners 1 1-2; De Rival-Salon Martine/De Oorzaak 0-3. Op zoek naar Texelse pleeggezinnen voor vakantiepleegzorg houdt de Pleegzorg Centrale Noord-Holland woensdag 10 maart een voorlich tingsbijeenkomst in Oudeschild Vakantiepleegzorg biedt voor een of twee weken een thuis aan kinderen of jongeren voor wie vakantie geen vanzelfsprekende zaak is. Dat kun nen kinderen uit een tehuis zijn, maar ook kinderen die uit een gezin komen waarin de vakantie een moeilijke tijd is. Op de te houden voorlichtings bijeenkomst wordt gesproken over wat vakantiepleegzorg inhoudt, wat de achtergronden van pleegkinderen zijn, wat het voor het gezin betekent en hoe pleegouder te worden. Geïnteresseerden die de bijeenkomst willen bezoeken, kunnen contact opnemen met de Pleegzorg Centrale Noord-Holland via het (gratis) tele foonnummer 0800-0223432. Zondag 15 februari: In de Slufter gaat om 11.00 uur de excursie 'Door het zout van de zee' van Staatsbosbeheer van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Woensdag 18 februari: In de Geul gaat om 14.00 uur de excursie 'Sporen van mens en zee' van Staatsbosbeheer van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Voor het tweede achtereen volgende jaar wijkt DEK voor haar winteruitvoering uit naar dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. Reden is dat de Hoornder muziekvereniging door het grote aantal muzikanten, leden van de drumband en majorettes én de publieke belang stelling niet uit de voeten kan in het 'eigen' dorpshuis De Waldhoorn. De uitvoering vindt plaats op zater dag 21 februari. DEK belooft een afwisselend pro gramma. Op het repertoire van het orkest staan onder meer 'Thun- derbirds' (van de gelijknamige tele visieserie), 'Pop looks Beethoven' en 'Holiday in Rio', waarin de Latijns- Amerikaanse samba door orkest en solisten swingend wordt vertolkt. Ook werken van de bekende fanfare componist Jacob de Haan zullen met ontbreken. Muziek- en Dansschool Texel ver zorgt de komende maanden diverse activiteiten voor tangodansers De eerste is bedoeld voor gevorderden en wordt vrijdag 27 februari van 20.30 tot 22.30 uur gehouden. Een docent geeft desgewenst aanwijzingen. Ook voor gevorderden is een weekend met uiteenlopende workshops op 4, 5 en 6 mei. Op 12 maart gaan een nieuwe cursus Tango Argentino voor beginners van De drumband laat van zich horen met diverse marsen en titels als 'Let's go' en 'Back in rhytm'. De meeste va ders, moeders, opa's en oma's in het publiek komen waarschijnlijk voor de majorettes, 45 meiden sterk, ver deeld over zeven groepen. De jong- sten nemen de toeschouwers mee op een reis naar de prairie en de jungle. De ouderen komen met een choreografie op een song van Within Temptation en passen zich bij de pubers van deze tijd aan met een nummer van de meidengroep Bad Candy. De uitvoering begint om 20.00 uur. In verband met het beperkte aantal zit plaatsen moeten van tevoren toegangsbewijzen worden afgehaald. Dat kan tegen een bedrag van €2,- bij de Spar-supermarkt van Goénga in Den Hoorn. start. Deze bestaat uit zeven lessen van anderhalf uur. Uiteraard zijn pa ren welkom, maar het is ook moge lijk individueel in te schrijven. De school zal proberen koppels te vor men. Momenteel is er behoefte aan extra mannen. Docenten zijn Hartwig Kremer en Christien Frateur. Voor verdere informatie en inschrijvingen kan contact worden opgenomen met de school, tel. 313493. Appartementencomplex Bosch en Zee in De Koog is vanaf zaterdag 28 februari een week lang te zien op Holiday TV, een televisieprogramma dat dagelijks van 14.30 tot 15.00 uur wordt uitgezonden. In iedere uitzen ding worden de faciliteiten van het park, de appartementen en de Texelse omgeving vijf minuten lang gepresenteerd. Tijdens en na de uit zending hebben de kijkers de moge lijkheid telefonisch of via internet te boeken. Bosch en Zee is onderdeel van het ruim vijftig vakantiecentra tellende concern Hogenboom Vakantieparken, dat iedere week een ander park in Nederland of Duitsland onder de aandacht brengt. De jubilerende Rabobank Texel houdt in de voorjaarsvakantie (van 28 fe bruari tot 7 maart) een ijshockey- toernooi voor scholieren van OSG De Hogeberg. Teams bestaan uit drie personen, die hun wedstrijden spe len op de ijsbaan die zaterdag 14 fe bruari op de Groeneplaats in Den Burg wordt geopend. Voor de win naars wordt een prijs beschikbaar gesteld. Inschrijven kan tot en met maandag 23 februari in de biblio theek van de school. Deelnemers horen in de week voor de voorjaars vakantie op welke datum ze in actie moeten komen. Informatie is ook te vinden op de website www.jongeren- raadtexel.nl. Inwoners van De Cocksdorp en Eierland vieren zaterdag 21 fe bruari hun 'Rabofeest', (mede)- gefinancierd met het geld dat de jubilerende Rabobank aan elke dorpscommissie heeft geschon ken. De festiviteiten worden ge houden in het Eierlandsche Huis en beginnen om 15.30 uur. Gasten worden in verband met het eeuwfeest van de Rabobank uitgeno digd zoveel mogelijk in de kleding van honderd jaar geleden te komen. Voor de mooist verklede kinderen en ge zinnen worden prijsjes beschikbaar gesteld. Bij ontvangst is er koffie, thee en limonade en muziek van de band Small Buzz. Rond 17.30 uur wordt het eten geserveerd. Daarbij kan worden gekozen uit hutspot, zuurkool en boerenkool. Het dessert wordt geleverd door ijsboerderij Labora van de familie Rodenburg. Het eten is gratis. Daarnaast krijgt ie dereen enkele consumptiebonnen. Zijn die op, dan komen de drankjes voor eigen kosten. Na het eten begint er een feestelijk programma, met diverse spelletjes en optredens van het Smartlappen koor en Frans en Lies. Het feest ein digt om 22.00 uur, maar wie dan nog niet is uitgefeest, kan rustig blijven zitten, want het Eierlandsche Huis blijft 'gewoon' open. Opgave is tot 15 februari mogelijk bij Jos Witte, tel. 311766, en Chris de Lussanet, tel. 316005. Vrijdag 13 februari: Topbiljarter Raymond Ceulemans geeft een demonstratie in dorpshuis De Hof in De Koog. Aanvang 19.30 uur. In de gereformeerde kerk in Den Burg wordt vanaf 19.00 uur bazaar gehou den. De opbrengst komt ten goede aan het jeugdwerk en het diaconaal project in Oeganda. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling 'Tijde lijk tekort aan chronisch geluk' van Maarten van Roozendaal en Egon Kracht. Toegang €12,50. Om 21.30 uur begint in eetcafé De Vliegende Koe in de Kantoorstraat in Den Burg een optreden van jazz formatie Trio Grande. Sytze van Duin (trompet), Rolf Koppijn (tenorgitaar) en Alex de Leeuw (bassaxofoon) spe len standards uit de jaren twintig en dertig. De toegang is gratis, een-vrij willige bijdrage wordt op prijs gesteld. In Cinema Texel draaien Once upon a time in Mexico (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en The last Samurai (20.30 uur). Zaterdag 14 februari: De jubilerende Rabobank opent om 10.00 uur een ijsbaan op de Groene plaats in Den Burg. In de NH kerk in Den Burg begint om 13.30 uur de zangmanifestatie Texel zingt'. Elf Texelse koren treden op. Openluchtdisco op de ijsbaan op de Groeneplaats van 17 00 tot 22.00 uur, met medewerking van DJ Niels van discotheek Question Plaza. De Vereniging van Oud-leerlingen van de Landbouwschool speelt in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp het blijspel 'Een huis vol flaters'. Aan vang 20.00 uur. In schouwburg De Kampanje in Den Helder begint om 20.15 uur de musi cal 'West Side Story'. Na afloop vaart een extra boot terug. In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 22.00 uur een muziekfeestje met 3 FM en DJ Patnck Kicken. Toegang gratis. In Cinema Texel draaien Looney tunes (aanvang 14.30 uur), Polleke (15.00 uur), Once upon a time in Mexico (19.00 en 21.30 uur) en The last Samurai (20.30 uur). Zondag 15 februari: In het Texels kampioenschap biljarten dat in dorpshuis De Hof in De Koog

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9