Vijfhonderd bezoekers Texelse Productenbeurs 'We willen wel Texelse kaas in de Spaanse tapas i 2 t 'Vakantieactiviteit voor jeugd moet doorgaan' Klaas van der Eerden in Klif 12 1 TEXELSE COURANT Razende Bol Jongeren- en ouderenwerk samen? Randstad Eilandcompetitie Onderzoek naar mantelzorgers Grauwe ganzen Kunst in de zorg krijgt vervolg Tijdelijke kracht bij Burgerzaken Hersenstichting Medische zorg Hulpverlening - Kerkdiensten oud Papier Colofon Radio Texel Q(); VRIJDAG 20 FEBRUARI 2004 (Foto Jeroen van Hotlum) De Texelse Productenbeurs was 's avonds voor iedereen toegankelijk om rond te kijken en te proeven. Standaard verkooppraatjes waren niet echt nodig en de visitekaartjes konden veelal op zak blijven. De tweede Texelse Productenbeurs op De Krim had vooral iets informeels. Producenten en afne mers konden in een ongedwongen sfeer even met elkaar bijpraten over de producten, plannen beden ken of nieuwe ideeën opdoen. In totaal bezochten ongeveer vijfhon derd mensen dinsdagmiddag de beurs. Een Spaans gerecht met kaas van Wezenspyk. Jan Wolter Timmerman van restaurant La Tienda in De Koog ziet het wel zitten Een videoband bij de stand van de kaasboerderij heeft hem over de streep gehaald 'Ik werk al met Texelse producten. We willen wel de Texelse kaas gaan opnemen in de tapas naast de Spaanse kaas Bedrijfsleider Heino Huizing van De Lindeboom in Den Burg maakt sa men met kok Pieter Krugers een ronde langs de stands van de acht tien deelnemende producenten. De kaas van Wezenspyk heeft eveneens zijn interesse, net als het ijs van ijs- boerderij Labora bij De Cocksdorp 'We doen ideeën op voor het nieuwe seizoen. We maken al gebruik van Texelse producten en ze zijn goed. Het is dichter bij huis.' Dat sommige producten duurder zijn dan vergelijk bare producten van elders, maakt hem niet veel uit. 'Andere doen niet onder voor producten van de over kant. En je kunt er ook wat meer voor vragen, want het zijn streek producten.' De beurs was in de middag geopend voor horeca en afnemers van Texelse producten. In de avond kunnen ook anderen een kijkje komen nemen. Erg druk lijkt het in de middag niet te zijn. Volgens Nienke Bloksma van de Stichting Duurzaam Texel is dat mo gelijk te verklaren uit het feit dat de stands over een grotere oppervlakte in meerdere ruimten staan verspreid. Vorig jaar stonden ze allemaal bij el kaar in de hal waar vorig jaar het kinderspeelparadijs werd geopend. 'Maar als je ging tellen had |e zo twin tig of dertig man per ruimte.' De beurs was georganiseerd door de werk groep Texels Product van Duurzaam Texel. Een ronde langs de stands leert dat het eiland een breed en gevarieerd assortiment aan Texelse producten heeft. 'Alles is goed bij elkaar te zien' aldus Timmerman. 'Het wordt uitge breider endeaanpakzietereen stuk professioneler uit in vergelijking met voorgaande jaren.' Producenten ge bruiken de gelegenheid om eens bij elkaar te buurten en er wordt geza menlijk gewerkt. Trudy en Willem Boersen van de Zelfpluktuin bij Oudeschild beheren naast hun eigen stand ook de ijskar van Willem 'Pa rel' Roeper die dinsdag in Vianen moest zijn om zijn vorig jaar gewon nen Gouden IJsspatel voor beste ijs- maker van Nederland te verdedigen. Trudy Boersen laat bezoekers het frambozenijs proeven waarmee Roe per meedoet aan de wedstrijd. 'Hij doet mee met rode en gele frambo zen uit de Zelfpluktuin', vertelt ze. Het ijs is voorzien van pitjes en een ste vige frambozensmaak. In vijf liter ijs zit één kilo framboos verwerkt. Roe per wint er niet mee. De Gouden IJs spatel blijkt aan het eind van de mid dag naar een ander te gaan. Slager Hans Zijm van slagenj Goënga in Den Hoorn laat in een koeling aan de bezoekers zien wat er allemaal mogelijk is met een Texels lam. 'Dat is meer dan een bout en een kote letje', vertelt hij. terwijl hij wijst op het uitgestalde lamsstoofvlees. lams- haasje, lamsmuis, lamsbiefstukken en lamsbout. Bedoeld om afnemers uit de horeca op nieuwe ideeen te De 'Razende Bol' van Sijbrand Ran uit Den Burg kwam dins dagavond als beste recept uit de bus bij de receptenwedstrijd met Texelse producten die voor afgaand aan de beurs werd ge houden. Ran won in de catego rie Broodjes en Snacks. Voor het recept zijn de volgende ingre diënten nodig: (afbak)waldkornbol, roomkaasmengsel: 200 gram roomkaas theelepel duindoornmosterd crème fraiche fijngehakte geblancheerde zeeaster fijngehakte lamsoor (ongeveer tien plantjes) garnering: drie dunne plakken preikaas fijngehakte geblancheerde zee aster een plak van 30 tot 40 gram gerookte lamsham, julienne ge sneden een pomodori tomaat in acht parten eikenbladsla (wadden)zout (vier seizoenen) peper Bereiding: Roomkaasmengsel: Roomkaas vermengen met een scheutje crème fraiche (voor een mooi resultaat met een keuken machine) Als zich een homogeen mengsel heeft gevormd, duin doornmosterd, een deel van de zeeaster en lamsoor toevoegen en doorspatelen. Op smaak brengen met zout en peper. De waldkornbol (eventueel af bakken) doorsnijden en de onder kant (dun) besmeren met het roomkaasmengsel. Afwerken met een pluk eikenbladsla. De preikaas in een waaiervorm dakpansgewijs op het broodje leg gen, bestrooien met wat zeeaster. Op de preikaas een bolletje van het roomkaasmengsel leggen. Garne ren met de parten tomaat en fijn gesneden lamsham. Serveren met de bovenkant van de waldkornbol. De andere prijswinnaars waren Rik van Katwijk uit Oudeschild met een rouleau van gerookte zalm met Texelse schapenkaas en een coulis van Texelse appel. Guus Hillen uit Oosterend won met een recept van lamsnek met gember, citroen en gefrituurde asperges. Frans Scherpennise kwam als beste bij de nagerechten uit de bus met een tiramisu met Hoorn der ring en Jutter. Een jury met koks van Opduin, rotisserie 't Kerckeplem, het Vierspan en brasserie Rebecca beoordeelde vijfentwintig recepten. brengen. 'Ik had een klant die ge wend was lamskoteletten te nemen en die ziet hier dat lamsprocureur voor de helft van de prijs is.' Extra aandacht is er voor het natuurvlees van de koeien van het koeienhotel van Maarten Hoogenbosch die bij Aad van Heerwaarden in Oudeschild zijn geslacht. 'De lijnen zijn kort We kunnen laten zien waar het vlees van daan komt en waar de koeien gelo pen hebben.' Slijter Alfons Hurkmans uit Oosterend kan zijn bezoekers aardig bijpraten. Hij staat met vijftien nieuwe zelf gemaakte likeuren en het nieuwe kruidenbitter Gortbuker op de beurs. De likeuren maakte hij voor Ooster end Present. Gortbuker moet tege moet komen aan met name Duitse toeristen die de gangbare kruiden bitters met bitter genoeg vonden. 'Het is ook medicinaal, dus het ver koopt goed. We maken het met de omgekeerde biertap waarmee we eerst Strender Stropertje maakten. Die maken we nu vanuit een 1200- litertank waarmee we 135 flessen per uur kunnen bottelen.' Bakkerij Timmer legt de nadruk op haar ekobrood. Dat wordt gemaakt van graan van biologisch-dynami- sche zuivelboerderij Donatus. Be doeling is dat het graan op termijn gemalen gaat worden door de Traan- roeier in Oudeschild zodat de gehele productie op het eiland plaatsvindt. Bakker Hans Peter Winter van Bak kerij Bos en Donatus hebben de han den ineen geslagen om duindoorn siroop in koek te gaan verwerken. Op de beurs presenteert Bos koekjes met de afbeelding van een jutter, Texelse koek en likeurbonbons met Jutter. De drank is nog niet echt goed te proeven. Volgens Winter moet de bonbon nog verder worden ontwik keld. 'Jutter is moeilijk om mee te werken.' Door de problemen bij de Welzijns- stichting Texel (WST) is nog niet begonnen met de organisatie van de vakantieactiviteiten (bouwdorp e.d.) voor de Texelse jeugd. B en w willen dat deze activiteiten in elk geval doorgaan, desnoods door een andere organisatie, maar wel met inzet van de ambulant jeugd werker Carla Schrama. Directeur Bart Heijnen heeft laten weten dat hij zich met meer zal bezig houden met de activiteiten, wat te maken heeft met de ontslagaanvraag voor het bureaupersoneel van de WST. Volgens het college is dat strij dig met de afspraken die het ge meentebestuur met het bestuur van de WST heeft gemaakt. Alle activitei ten zouden doorgaan en voor de voorbereiding van de bouwdorpen zou tijdelijk personeel worden inge huurd. Het college heeft het bestuur daarom gevraagd voor 1 maart op heldering te geven. De organisatie van de vakantie activiteiten vormt een onderdeel van het bureauwerk dat de WST voor het Programma dinsdag 24 februari Veld A 18.30 CVI-TESO Tevoko |eugd 19.15 Agrifirm-Tevoko jeugd CVI 20.00 Tatenhove 1 -Maarco B Agrifirm 20.45 NIOZ 1-Kobeko Tatenhove 1 21.30 Paal 28-Autocentrale Kobeko 22.15 Cocky's-Sportshop 2 Autocentr Veld B 18.30 NIQZ 2-Beverdam Albert Heijn 19.15 Albert Heijn-Swier Beverdam 20.00 Bruintje Beer-Smash K Swier 20.45 Otto's-NBC 2 Smash K. 21.30 L&R-Wessels Otto's 22.15 Balcken-OSG Wessels Veld C 18.30 NBC-Salon Martine Rival 19.15 Zeilmakerij-Rival B&B 20.00 B&B-Smash'68 Zeilmakerij 20.45 Durper Drup-Timmer Smash'68 21.30 Beverdam 2-lepe Durper Drup 22.15 Sportsh. 1-Haarstud. Beverdam 2 Wedstrijdleiding Tevoko jeugd en Daan (tel. 320370). jongerenwerk uitvoert en waarvoor 20 uur per week beschikbaar is. Daar bij hoort ook het aansturen van de ambulant jeugdwerker. Als de WST het laat afweten ontvangt zij subsidie geld voor taken die niet worden uit gevoerd. zo constateren b en w Te rugdraaien van die subsidie zou dan logisch zijn en met dit geld kan dan de organisatie door een andere in stelling worden gefinancierd. Het staat inmiddels wel vast dat het bestuur van de WST op termijn van het jeugd- en jongerenwerk af wil. Bestuur en gemeente hebben afge sproken te zullen uitkijken naar een organisatie die dit werk kan overne men. Twee mogelijkheden worden bekeken: een nieuwe stichting voor jeugd- en jongerenwerk en onder brengen van het jongerenwerk bij een bestaande organisatie. Wat het laat ste betreft wordt gedacht aan de Stichting Welzijn Ouderen(!) Texel (SWOT). Burgemeester Geldorp gaat daarover praten met het bestuur van de SWOT, daarbij denkend aan één integrale stichting voor welzijnswerk op Texel. Volgens SWOT-projectlei- der Henk Snijders wacht het bestuur met belangstelling de voorstellen af. 'We zijn met bij voorbaat afwijzend'. In het kader van het landelijk pro ject 'Samenwerking tussen Secto ren' doet het Regionaal Patiënten en Consumenten Platform Noord- Holland Noord (RP/CP NHN) on derzoek naar de mogelijkheden om mantelzorgers te ontlasten. In het onderzoek wordt gekeken of de mantelzorger op de hoogte is van de vormen van opvang en on dersteuning en wordt geprobeerd te achterhalen op welke wijze mantelzorgers ondersteund willen worden. Mantelzorgers (mensen die langer dan drie maanden voor een familie lid of naaste met een ziekte of handi cap zorgen) hebben een zware taak. Zeker als ze daarnaast voor een ge zin moeten zorgen of een baan heb ben is het moeilijk tijd vrij te maken voor vrienden en hobby's of vakan tie. Het is duidelijk dat mantelzorg een belangrijke steun is voor de ge zondheidszorg en het is dan ook be langrijk om te voorkomen dat de mantelzorgers er zelf aan onderdoor gaan. Er zijn verschillende mogelijk heden waarop zij ondersteund kun nen worden, variërend van oppas thuis tot tijdelijke opvang van de pa tiënt of gehandicapte. Wie mee wil werken aan het onder zoek naar hoe de dienstverlening en ondersteuning aan mantelzorgers verbeter kan worden, kan een enquêteformulier aanvragen bij het RP/CP NHN, tel. 0223-618806. Het afschieten van grauwe ganzen is niet mogelijk. De Wildbeheers- eenheid mag wel op bonte en verbas terde ganzen (kruising grauw en wit) schieten, maar de provincie blijkt haar geen ontheffing te hebben ver leend om grauwe ganzen te schieten. De Wildbeheerseenheid en de WLTO hadden vorig jaar wel aangevraagd, maar de ontheffing is niet verleend. De provincie en de Faunabeheer- eenheid Noord-Holland verschillen van mening over een plan dat de Faunabeheereenheid vorig jaar in diende om de overlast van grauwe ganzen, kolganzen en smienten te bestrijden. Naar aanleiding van de zeer goede ervaringen die vorig jaar werden opgedaan gaat de Muziek- en Dansschool Texel gaat opnieuw cursussen schilderen, boetseren en dansen geven aan bewoners van het verpleeghuis. Het wordt een project van twee jaar, dat door de gemeente wordt gesubsidieerd met €10.227,-. Verwacht wordt dat de lessen goed zijn voor'de mobiliteit en de geeste lijke gesteldheid van de deelnemers. De belangstelling ervoor is groot, maar niet alle bewoners kunnen of willen eraan meedoen. Om die reden wil het Zorgcentrum zelf niet mee betalen, want dat zou betekenen dat middelen die voor alle bewoners zijn bedoeld, worden besteed voor een beperkte groep Het college wil ech ter dat het Zorgcentrum toch voor 25 procent bijdraagt. Het bureau Burgerzaken van de ge meente kampt al geruime tijd met een hoog ziekteverzuim, waardoor de werkzaamheden dreigen te stagne ren. Het college heeft daarom beslo ten een tijdelijke kracht in te huren. Het is de 45-jarige Alida Jansen uit Dronten, die voor zes maanden is benoemd als ambtenaar van de bur gerlijke stand Jansen wordt uitge zonden voor TMOP (Tijdelijke Mede werkers voor Ondersteuning en Projecten) en heeft twintig jaar erva ring op het gebied van burgerzaken in diverse gemeenten. Het is niet no dig dat zij wordt beëdigd omdat dit al in een vorige functie is gebeurd. De collectanten van de Hersen stichting hebben bij de collecte van afgelopen week €1173,02 opge haald, als volgt verdeeld Den Burg €838,77, Den Hoorn €288,98; Oost €45,27. Mensen die geen collectant hebben gezien, kunnen hun gift over maken via girorekening 950, ten name van de Nationale Collecte Her senziekten en Psychische ziekten in Den Haag. Mogelijk zal 'Kunst in de zorg' een structureel karakter krijgen, maar al vorens daarover te beslissen zullen de resultaten van de twee cursus jaren worden bekeken. De bedoeling is per jaar 40 lessen dans/beweging te geven, 20 lessen schilderen en 20 lessen boetseren. Er wordt gerekend op acht deelnemers voor elke cursus. Snelheid en muzikaliteit zijn de handelsmerken van cabaretier Klaas van der Eerden, die zich te genwoordig kortweg als 'Klaas' presenteert. Vrijdag 27 februari is hij in theater Klif 12 in Den Hoorn te zien met het programma 'Mix'. Muziek, verhalen, dans, straat culturen, types, in 'Mix' mixt Klaas 'de hele shit' door elkaar tot één pro gramma. Het is een eigentijdse cock tail van een man die zijn sporen in middels heeft verdiend. In 1999 won hij zowel de Wim Sonneveldprijs als de Publieksprijs van het Amsterdams Kleinkunstfestival. Tijdens de laatste selectieronde in Klif 12 was hij toen ook al de absolute publiekslieveling. Sindsdien raast hij als een tornado door Nederland. Dankzij de presen tatie van het televisieprogramma 'Klokhuis' wordt hij ook bij het grote publiek steeds bekender. Eind vorig jaar verving hij een maand lang Dolf Jansen als presentator van 'VARA laat' en was hij daardoor tweemaal per week op televisie te zien. Bij de hedendaagse aanstormende cabaretiers gebeurt dat lang niet al tijd, maar de recensenten critici wa ren unaniem 'weg' van zijn nieuwe programma 'Fantastische raps en poëtische liedjes', 'hij pakt iedereen in', 'met zijn mond en stembanden kan hij zo goed als alles nabootsen' en 'een aaneenschakeling van verbazingwekkende geluidseffecten, eigenaardige typetjes en mooie lied jes' stond te lezen in de kritieken. De voorstelling in het Hoornder thea ter begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €12.50; 'Vrienden van Klif 12' betalen €10,-. Een diner vooraf is mogelijk; reserveren is gewenst. Klaas van der Eerden. (Foto Maarten Udoma) Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkun dige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krij gen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer ver meld. 313086, 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het bereke nen van e eigen bijdrage: op werk dagen. 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsinga» 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900. 4636549. Spreekuur elke werkdaj van 9.00 tot 17.00 u. Voor vrage* over ontwikkeling, voeding, opvoe ding en verzorging van jonge kinde ren. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg.teij 314887. Geopend elke werkdag tuj sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 022J!| 650222. Kraamhulp: Voor directe kraanv', hulp op Texel en na poliklinische be' valling: Parenta Zorg, tel. 0223-! 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- g verzorgingshuis: Stichting RIO Te) Wieringen. Opvragen via tel. (02: 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, De Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrj dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00 13.00 en 15.00-17.00 u., zonda;' 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bi3 ten die tijden alleen voor spoede-; sende gevallen. er Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen. 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17 00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen. 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoude- lijke dienst, versteldienst. Spreekuujl van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.0»I tot 16.00 u., De BuuretoiM Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel I 312696. Kustwacht: Voor meldingen val D schepen en zwemmers in nood: tel Zl 316270. Chemicaliën op het strand: C de brandweer, 072- 5644444. b Huiselijk geweld: Crisisopvanc V huiselijk geweld, tel. 08-719017751 z Jongeren Informatie Punt: vooj v< vragen en advies over wonen, wer| w ken, studie, recht, relaties, seksu; k liteit, verslavingen en vrije tijd <j Openingstijden dinsdag en woens] y dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouv,-. v, Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, tat, _j 315582. K Bureau Jeugdzorg: voor hulp aa jongeren bij problemen en voor" opvoedingsondersteuning aai ouders. Spreekuur elke donderde in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan I Den Burg. Voor aanmelding, mfor matie en advies: 0900 2223330, dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. I Kerken en minima: voor Texelaar, in financiële nood. Spangerweg 1(1 1793 EH De Waal. Zondag 22 februari 2004 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: dienst in De Waal. De Waal: 10.00 u. ds. P.C. Barnard. De Koog: 9.30 u. ds. J. Vlasblom. Den Hoorn: 11.00 u. ds. J. Vlasblom. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: dienst in Oudeschild. Oudeschild: 10.00 u. dhr. T van Teijlingen uit Goes. De Cocksdorp: dienst in Oude schild. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. F. van Hel- Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strand- kaap, Schilpbanck, Vroonlant. In Oudeschild wordt dinsdag 24 fe bruari vanaf 13.30 uur door 'De Bruinvis' oud papier opgehaald, le der wordt verzocht het tijdig gebun deld aan de straat te zetten. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanb-edingon daar toe zijn van toepassing de Regelen voor hel Advertonbo- wezen van do Stichting ROTA, gevestigd to Amsterdam, zoals gedeponeerd bi| de Kamer van Koophandel en Fa brieken Ie Amsterdam onder nummer J1198699 Een oxomplaar van de Regalen voor hel Ad vort onbewezen wordt op uv. verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 (automatisch) Per jaar €65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. den uit Oosterend, viering HeSj Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat: Oosterend: 10.00 u. en 18.00 uds. I T.M. van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u.d; C Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00u.e-; S. van Groningen uit Lelystad. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zon. 10.45 u. herenkoo' JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Oper bare lezing, 10.30 u.; Wachttoren studie, 11.20 u. Vluchten kan niet meer. Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) R 19 00u. Shopping met Bart en Peter j (entertainment) 21.00 u. Onzin in de ether 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16 00u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma; Vandaag: Jeroen Schoo vertd over het bouwen van gitaren j 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezindj gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstaft 15 00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.45 u Rooms-katholieke kerk Den B<A Maandag: 18 00u. Symphomca (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (heitfl ling van zaterdag) 20 00 u. Raadscommissie. Rechtstreek, uitzending van de commissie Grondgebied vanuit het gemetf tehuis. aansluitend. Radio Noordholltf Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoek platen) 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramma (herhaling van zaterdag) 18 00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 utf verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Raadscommissie Rechtstreek: uitzending van de commissie Welzijn vanuit het gemeentel aansluitend. Radio Noordhotè Donderdag: 18 00 u Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20 00 u. Raadscommissie Rechtstreek uitzending van de commissie Middelen vanuit het gemeend huis. aansluitend Radio Noordho!Uv

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2