■Ml INTERNATIONALE RIJSSTUNT! 299,- expert NH kerk krijgt vloerverwarming Geen schuren in kwetsbaar landschap I Rugbyclub wint in 1982 Forse overwinning voor rugbyclub BedrijvigfrWJ 39Tr .TEXELSE J> COuraNT' i Veel winstpunten L manege Akenburg Vrouwen in de Bijbel Kettingbeding niet mogelijk? Toneelvoorstelling in De Kroonprins Rabo verscherpt toezicht ijsbaan Schaakteam En Passant verovert punt Certificaat voor BouwCenter RAB Kaartwinst Stoelinga en Fokkema rr Sportverleden Monumentale boerderij mag niet groter Recreatief opstal mag verbouwd Vakantiehuisje wordt legaal Nieuwe uitdaging voor apotheker VRIJDAG 20 FEBRUARI 2004 ndag in de kerk van De Waal. mderdag werd de ondergrond geëgaliseerd. De werkzaamheden zullen tot Pasen in beslag nemen. Tot die tijd zijn de diensten op De hervormde kerk aan de Binnen- burg wordt voorzien van vloer- v verwarming. In de komende week 5 zal maar liefst achthonderd meter verwarmingsslang onder de vloer worden weggewerkt om te voor al komen dat de kerkgangers de dienst in de kou moeten bijwonen. Woordvoerder Rienk Gaasbeek verwacht dat de werkzaamheden, 8 die zo rond de 35.000,- gaan kos ten, in elk geval voor Pasen zijn 1 afgerond. li/laandag werd gestart met het ver- wijderen van de houten vloerdelen op J de plaats waar de stoelen staan. De te f: bestaande betonvloer wordt bijge werkt, waarna er isolatiemateriaal wordt aangebracht waarop de elek trische vloerverwarming komt te lig gen. Het hout keert met terug, maar wordt vervangen door Aziatische te gels van zeventig bij zeventig centi meter. Onder het gangpad is een buis getrokken voor de benodigde leidin gen. Het kerkbestuur besloot tot de aanleg van vloerverwarming nadat Monumentenzorg had bevolen dat de isolatie in het gewelf van de kerk moest worden verwijderd in verband met de bonte knaagkever. 'Toen kon den we het met meer warm stoken', aldus Gaasbeek. Tot nu toe werd het godshuis verwarmd door een forse gaskachel, die achter de kosters woning staat. Het warme water wordt via ondergrondse buizen naar de kerk getransporteerd, waar de warme lucht in de kelder omhoog wordt ge werkt. De oude gaskachel blijft ope rationeel om in geval van extreme kou of bij uitvoeringen voor bijverwarming te kunnen zorgen. Gaasbeek ver wacht dat de investering op den duur in ieder geval gedeeltelijk kan worden terugverdiend, omdat met de elektri sche vloerverwarming aanzienlijk zui niger kan worden gestookt dan met de kachel van 350 kW. Een inwoner van Den Hoorn heeft nul op het rekest gehad toen hij t vergunning vroeg voor de bouw j van twee veldschuren in de buurt van zijn woonplaats. Het college is van mening dat het belang dat de li man bij de schuren heeft niet op weegt tegen de landschappelijke schade die ze veroorzaken. De agrariër heeft zijn bedrijf aan het Klif in Den Hoorn. Als hij aan het werk is op afgelegen stukken bollenland if wil hij daar graag een onderkomen hebben voor pauzeren en opslag. De eerste locatie is nabi] Heidehof aan de Rommelpot. Hier staat een bouwvallige kapschuur. Een loods op of bij deze plek zou het karakteris- tieke landschap aan de binnenduin- j rand aantasten, meent het college, s De man heeft laten blijken dat hij ook 'i de bestaande kapschuur zou kunnen J opknappen, waarbij dan de vloer zou Tijdens de dressuurwedstrijd in ma- fnege Akenburg afgelopen zondag werd door de verschillende combina ties goed gereden. Bij de paarden Iwas Marleen Bakker met Nobility Z ppermachtig. Zij wist twee winst- unten en twee eerste prijzen binnen te slepen in de klasse Z2. Ook in de ilasse B werd goed gereden. Hier i 'aren er twee winstpunten en twee eerste prijzen voor Veronique van der iterre met Amber. Bij de pony's be- iaalde Priscilla Noorlander met lame twee winstpunten en twee eerste prijzen in de klasse L2. In de lasse B behaalde Robin Bisschop met Kantjes Bernardo twee winst punten en twee eerste prijzen. Twee Winstpunten waren er ook voor Chris moeten worden verlaagd om sta- hoogte te krijgen. Het college vindt dat een beter idee dan een nieuwe schuur. De tweede locatie is aan de Watermolenweg, waar de man 10 hectare land heeft, voornamelijk voor bollenteelt. Ook hier zou een opslag mogelijkheid gunstig zijn voor de bedrijfsvoering en het zou verminde ring betekenen van gerij met machi nes en trekkers over het Klif. Maar ook het weinig bebouwde open land schap van de Watermolenweg wordt als landschappelijk kwetsbaar be schouwd. Toegegeven wordt dat het voor de bollenboer en zijn medewer kers wenselijk is om hier een goede schaftgelegenheid te hebben, maar echt noodzakelijk wordt het niet ge vonden. Het college meent dat een bestaande schapenboet ook als schaftkeet gebruikt zou kunnen wor den. Ar Ai ,-S punt den fcinj pro* Win' >ndrea Keyser. ift,' Uitslagen M1- en M2-paarden: 1 Nancy Wetsteen met *5, Jody 156, tweede proef" 1 Hansje v/d Kooi met i Lobke 153. M1- en M2-pony's. 1. Jorieke Meyer met Baileys 146; tweede proef 1 Liselotte Schoo met Roxanne 158. B-paarden: I3"4 1. Veronique v/d Sterre met Amber 163; winst- punt voor Chris Arkenbout 156; tweede proef" a. Veronique v/d Sterre met Amber 161winst- k- jjj|unt voor Chris Arkenbout 156. Z1 - en Z2-paar- 1 Marleen Bakker met Nobility Z 187, 'instpunt voor Marloes v/d Vis 180; tweede jroet" 1. Marleen Bakker met Nobility Z 185; /instpunt voor Annemariev/d Unde 184 L1 - en L2-paarden: 1. Feiko v/d Laan met Pretty Pri maire 163. 2. Joke Dros met Kapucino 160; Winstpunt voor Andrea Keyser 159; winstpunt voor Mirjam de Jong 159; tweede proef: 1. Andrea Keyser met Showtime 167, 2. Feiko v/ d Laan met Pretty Primaire 161winstpunt voor ivalien Weterings 158. L2-pony's: 1. Priscilla loorlander met Flame 159; winstpunt voor loortje Duin 158, tweede proef: 1. Priscilla loorlander met Flame 156. B-pony's. 1. Robin lisschop met Kantjes Bernardo 162,2. Mandy '~>sma met Pajona 156; tweede proef" 1 Robin lisschop met Kantjes Bernardo 162; 2. Mandy losma met Pajona 153. A/B-pony's: 1 Mirjam Hin met Pino Power 156, tweede proef 1. Mirjam Hin met Pino Power 151 L1 -pony's. 1 Lisa Winter met Ronald 154, 2. José de Graaf ia' met Nendy 153; tweede proef 1 Marilyn Brou wer met Happy 155+; 2. Marieke Wuis met "1Flower 155. Sterk en reddend, maar ook dubieus en verraderlijk, uiteenlopende vrou wen spelen een rol in de Bijbel. De gesprekskring Vrouwen in de Bijbel komt geregeld bijeen om hen onder de loep te nemen. De eerstvolgende keer is maandag 23 februari om 20.00 uur op het adres Mulderstraat 35 in Oosterend. Gespreksleider is dominee Caroline der Nederlanden, die voor meer informatie bereikbaar is via tel. 318963. Na maandag vol gen nog bijeenkomsten op 15 en 29 maart. Belangstellenden zijn welkom, ook mannen. Het college heeft het besluit inzake medewerking aan de bouw van twee woningen op De Vogelmient in De Koog weer ingetrokken in afwachting van nader onderzoek. Bepaald was dat een van de woningen dienst woning moest worden en dat de an dere ter beschikking moest komen van een Texelaar. Dat laatste zou door een kettingbeding worden vastge legd, zodat ook een volgende eige naar eraan gebonden zou zijn. Er is nu twijfel gerezen of dat laatste wet telijk mogelijk is. Toneelgroep Oosterend geeft zondag een voorstelling in eetcafé De Kroon prins in Oosterend. Op het pro gramma staat 'Een lichte lunch' van Peter van Straten, een eenakter die precies hetzelfde gezelschap ruim elf jaar geleden ook al eens opvoerde. De spelers zijn Karin Nauta, Jeroen Nauta en Ina Schrama. De regie is net als toen in handen van Els Whyte. De voorstelling begint om 16.00 uur. De entree is gratis. De Rabobank heeft het toezicht op de ijsbaan aangevuld met EHBO'ers. Zij houden na schooltijd en in het weekend een extra oogje in het zeil. Afgelopen week brak één meisje haar been, een ander een pols en iemand liep een snij- wond op. De bank heeft de basisscholen ver zocht om de kinderen tijdens het schaatsen handschoenen te laten aantrekken. 'Vanwege het weer is dat nu niet echt nodig, maar het biedt wel bescherming tegen snijwonden', al dus een woordvoerster. Bij de Rabobank was het niet bekend dat er een paar kinderen gewond waren geraakt. 'We hebben het zelf niet gemerkt en de ijsmeesters waren er verbaasd over. Dat zijn zaken die thuis pas worden ontdekt.' De ijsbaan wordt dagelijks bezocht door een paar honderd schaatsers, van wie veel kinderen. Volgens de woordvoer ster gebeurden de ongelukken terwijl het rustig was. 'Als het druk is, kan er minder hard worden geschaatst.' Toezichthouders hebben inmiddels een paar mensen van het ijs gehaald die aan het klieren waren en anderen omver probeerden te glijden. 'Die waren over de boarding gestapt en liepen met schoenen op het ijs. Zij zijn geschorst.' Woensdag 25 februari is de ijsbaan van 20.00 tot 22.00 uur speciaal geopend voor mensen die graag rustig willen schoonrijden. Dat gebeurt op verzoek van enkele senio ren. Zaterdagochtend gaat de baan om 11.00 in plaats van 10.00 uur open. IJsdanseres Sandra Verbeek geeft eerst een uur ijsdansles aan een groep meiden. Het bondsteam van schaakclub En Passant, dat uitkomt in de tweede klasse van de Noordhollandse Schaakbond, heeft zaterdag een gelijkspel (4-4) geboekt tegen Aartswoud. Geen onverdienstelijk resultaat, gezien het ontbreken van belangrijke krachten als Jaap Dros, Piet Bakelaar en Taeke van Lingen. Er stond zaterdag veel op het spel. Aartswoud stond voorlaatste op de ranglijst en moest vechten tegen de gradatie, terwijl ook En Passant zich nog niet helemaal veilig kon wanen Met een overwinning zou En Passant goede zaken doen, maar verlies zou de Texelaars in gevaar kunnen bren gen. Het leek allemaal goed te gaan. Aartswoud kon geen achttal op de been brengen, waardoor het team begon met een reglementaire neder laag. Toen Thomas Richter eenvou dig won en ook Jaap de Wijk geen kind aan zijn tegenstander had, stond het al 3-0 voor En Passant. Omdat de spelers in de andere par tijen aan elkaar gewaagd waren, leek alles rozengeur en maneschijn voor En Passant. Frans Eijgenraam kwam echter in de problemen en verloor (3- 1). Echt spannend werd het weer toen Paul Eelman, die met zijn tegen stander de strijd op de damevleugel aanbond, een pion en daarna ook de partij verloor (3-2). Toen Rmus Vittali een licht problematische stelling on zorgvuldig behandelde en met lege handen achterbleef, was de stand weer gelijk (3-3). Alles leek nog goed te komen dankzij Dirk Rijneker, die zijn partij winnend afsloot (4-3) Daarna ging alle aandacht uitging naar Dick van Barneveld. Hij leverde een felle strijd, maar leek kansen te hebben op winst of remise De spe ler van En Passant dacht voordeel te krijgen door de dame van zijn tegen stander te ruilen voor twee torens. Hij kwam echter bedrogen uit en werd bekwaam weggespeeld (4-4). Er zijn nog twee wedstrijden te gaan. De tegenstanders zijn Anna Paulowna en Caïssa, die respectieve lijk vierde en tweede op de ranglijst te staan Om in de tweede klasse te kunnen blijven, zal En Passant moe ten winnen van directe concurrent Anna Paulowna. Wanneer Jaap Dros, Piet Bakelaar en Taeke van Lingen ook weer van de partij zijn, dan moet dat lukken, verwachten de Texelse schakers zelf. Stand" I.Heerhugowaard, 8 punten, 2.Caïssa, 7; 3 Magnus, 6; 4.Anna Paulowna, 6; 5.En Pas sant, 5; 6.Schaakmat. 4 7.Aartswoud, 4; 8.Attaqueer, 0. BouwCenter RAB in Oudeschild is door de Vereniging Comfortabel Wo nen onderscheiden met het Consumentenlabel voor het jaar 2004. Dit keurmerk wordt door een onafhankelijke stichting toegekend aan bedrijven waarover de consu menten een positief oordeel vellen. Dat gebeurt aan de hand van een lange vragenlijst over ervaringen met verkopers en levering, offerte en ga ranties. Maar liefst negentig procent van de ondervraagde klanten moet een hoge score toekennen voordat het Consumentenlabel wordt toege kend. Worden er minpunten gecon stateerd. wordt de betreffende keukenzaak geadviseerd waar verbe tering mogelijk is. Eventueel kan dan een nieuw onderzoek plaatsvinden. Als het label eenmaal is verstrekt, worden de gecertificeerde bedrijven ieder jaar opnieuw beoordeeld door een nieuwe groep consumenten. Daarmee wil de vereniging het leve ren van constante kwaliteit bevorde- Rick Fokkema en Theo Stoelinga hebben deze week de achttiende ronde in de competitie van Klaver- jasclub De Burg gewonnen. De ver schillen in deze ronde waren zo klein dat het algemeen klassement nauwelijks wijzigingen onderging. Theo Stoelinga en Rick Fokkema spelen dit jaar voor het eerst samen. Het duo presteert wisselvallig, maar dit maal wisten zij in vier regelmatige ronden de winst te behalen. Zij be haalden een score van 6740 punten. Nog niet eerder dit jaar slaagde een koppel erin met zo'n lage score de rondewinst te behalen. Winst in het algemeen klassement leverde de winst met op, maar de beide heren nemen wel de leiding in de derde en laatste periode. Fenny en Rob Caspers kwamen met 6717 punten maar een paar puntjes tekort. Na enkele matige weken heeft dit koppel de vorm weer teruggevon den. Ook zij schoten er in het klasse ment met veel mee op Ze bli|ven derde. Femmy Schuring en Frans Bos tekenden met een score van 6645 punten voor de derde plaats. Vooral de opening van ruim boven de 2000 punten beloofde veel, maar daarna liep het allemaal een beetje minder goed. Ook na dit resultaat blijven zij op de achttiende en laatste plaats in het klassement, maar de achterstand op de nummer zeventien is op één avond te overbruggen. Marja en Martien Bakelaar speelden weer eens samen en dat leverde de vierde plaats op met 6627 punten. Dit duo was het enige dat er in slaagde een plaatsje te stijgen in het klasse ment. Zij staan nu op de elfde plaats. Erik Boogaard en Rob Stapersma behaalden de vijfde plaats met 6559 punten en blijven negende in het klassement. Ondanks 40 marsen was het gemiddelde met 6312 punten aan de magere kant. Na deze - wat de score betreft - saaie avond, waarin het versohil tussen de nummer één en de nummer laatst slechts 935 punten bedroeg, veran derde er maar weinig in het klasse ment. Maar de strijd om het kam pioenschap lijkt tot het eind toe spannend te blijven en dat is de laat ste jaren wel eens anders geweest. John Vlaming en Erik Jan Geus blij ven eerste, maar hebben slechts 255 punten voorsprong op Willem Koomen en Bart Weijdt. Rob en Fenny Caspers bezetten met een achterstand van ruim 1000 punten de derde plaats. Ook de nummers vier (Gerard en Theo Witte) en vijf (Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp) zijn nog zeker niet uitgeschakeld. Op 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het over koepelend orgaan van de sportverenigingen op het eiland. Promo tie was en is één van de hoofdtaken van de Sportraad, die ter gele genheid van haar vijftigste verjaardag een reeks aan bijzondere evenementen organiseert. De Texelse Courant grijpt het jubileum aan om een duik In de geschiedenis te nemen en onder het kopje Sportverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit de voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: rugby in 1982. Onder de kop 'Forse overwinning voor rugbyclub' berichtte de Texelse Courant van 26 februari 1982 over een opvallende gebeur tenis in de Texelse sportwereld. Een week na het grote verlies (46- 15) tegen Castricum en twee we ken na de afstraffing (66-3) tegen Smugglers uit IJmuiden won het Texelse Overzee met 28-18 van het derde team van West-Friesland. Overwinningen waren schaars voor Overzee. Bijna altijd werd verloren, vaak met grote cijfers. Toch leed de stemming daar niet onder, herinnert de nu 38-jarige Erwin van der Linde uit De Cocksdorp zich. 'Het was een prachtige tijd. We reisden met z'n allen in een grote bus. Die werd ge reden door Robert Aris van Boven, die zelf ook lid was. En na de wed strijd was het altijd één feest.' De club ontstond in het begin van 1981vlak nadat Noordhollander Cor Jongejans bij garage Dros was ko men werken. De monteur speelde eerder bij een club in Alkmaar en omdat hij het jammer vond dat hij zijn hobby in zijn nieuwe woonplaats niet meer zou kunnen uitoefenen, riep hij in een advertentie gegadigden op naar een informatieavond te komen. Er meldden zich vijftien tieners en twintigers, precies genoeg voor een team. Aanvankelijk werd alleen ge traind. Op het strand. Toen de nieuwe vereniging eenmaal onderdak had gevonden, meldde ze zich ook aan voor de competitie. Van der Linde: 'We speelden op het voetbalveld van De Cocksdorp. Bij wedstrijden wer den er palen op het voetbaldoel ge zet, om zo een rugbydoel te maken. Dat was nog een hele constructie.' Dat de resultaten met geweldig wa ren, was niet alleen te wijten aan een gebrek aan ervaring. Het team telde enkele snelle jongens, maar bijna nooit konden ze het gebrek aan kracht compenseren. De zege op West-Friesland was des- ondanks overtuigend. Met name in de tweede helft kon 'het veelkoppige publiek' genieten van 'snelle door braken en tactisch spel', rappor teerde de verslaggever. Ook toen al was rugby niet voor kleinzerige types. Erwin van der Linde verliet het veld met een 'flinke wond aan de knie', maar na verbonden te zijn, 'speelde de Texelaar rustig verder'. Overzee opende de score met een 'try' uit 'een goed naar buiten gebrachte scrum'. 'Frans Stark wist de ovale bal over de achterlijn te drukken en pakte daar mee de eerste drie Texelse punten. Stark nam ook de penalty en schoot het leer keurig tussen de palen.' Ver volgens leek bij de Texelaars de fut eruit, wat halverwege de wedstrijd resulteerde in een achterstand (6-12). De rust deed Overzee kennelijk goed, want in de tweede helft ging de ploeg in de tegenaanval, 'zodat er ware stormlopen aan beide kanten ont stonden. Cor Jongejans was de eer ste gelukkige die met het leer onder de arm drie tegenstanders van zich af wist te schudden en prachtig passte naar Marlon Bruin nadat hij door vijf verdedigers was gestopt. Bruin kon via een omweg ook drie man passeren en viel uitgeput met de bal over achterlijn.' Dat was een be langrijke opsteker, want 'via allerlei buitelingen en onder de veelvuldig gehoorde kreet "de beuk erin" wer den scherpe aanvallen opgezet die aanvankelijk echter alleen wat blauwe plekken en bulten oplever den.' Uiteindelijk wisten de Texelaars echter door te zetten en dankzij een 'try' van Cees Kok en een goede 'conversion' van Frans Stark werd West-Friesland overmeesterd Overzee zou slechts een jaar of drie bestaan. Van der Linde: 'Het was net als met veel kleine clubs: je was steeds blij als je een team op de been kon brengen. Op een gegeven mo ment raakten we een paar leden kwijt die gingen studeren. Ik herinner me nog iemand die ging varen. Op een gegeven moment verhuisde Cor Jongejans weer naar de overkant. Hij was de drijvende kracht. Toen hij ver trok, was het gebeurd met de club.' s 1 8 1 V I r B en w geven geen vergunning voor de vergroting van de monu mentale boerderij Waterweg 7. Het bouwplan is in strijd met de voor schriften en het gebouw wordt bovendien niet permanent be woond. De Amsterdamse eigenaresse wilde het woonhuis een stukje uitbreiden en een kantoorruimte aanbouwen. Uitbreiding van het woonhuis zou kunnen, maar door het plaatsen van een kantoor zal de oppervlakte aan bijgebouwen bijna 82 vierkante me ter gaan bedragen, terwijl 50 vier kante meter het maximum is. Boven dien zou uitvoering van het bouwplan betekenen dat er drie bijgebouwen Het recreatief opstal Pontweg 146 mag worden verbouwd, maar moet van het college zijn recreatieve sta tus behouden. Toch mogen de hui dige permanente bewoners er blijven zitten omdat dit al het geval was in 1990, dus voordat het huidige be stemmingsplan geldig was. Het valt dus onder het overgangsrecht. Uit breiden van het gebouw is niet mo gelijk, omdat recreatieve opstallen niet groter mogen zijn dan 55 vier kante meter. Aldus heeft het college besloten naar aanleiding van het verzoek om de woning te mogen verbouwen door het plaatsen van een dakopbouw en het veranderen van de ramen. komen, terwijl er twee zijn toege staan. De aanvraagster had een be roep gedaan op de vrijstellings regeling die de beoefenaars van een beroep aan huis de mogelijkheid geeft om maximaal 100 vierkante meter aan bijgebouwen te plaatsen. Ze heeft een juridisch adviesbureau en haar man is advocaat. Beiden zou den van het kantoor gebruik willen maken. Volgens het college is de vrijstellingsregeling in dit geval niet van toepassing, omdat het echtpaar niet op het adres Waterweg 7 is in geschreven en daar dus niet perma nent woont. Het vakantiehuisje achter de brandweergarage in De Cocks dorp wordt als recreatief opstal bestemd en kan daardoor worden uitgebreid tot 55 vierkante meter. Aldus wordt door b en w positief gereageerd op een verzoek van de eigenaar. Het betreft een van de vele vakantie huisjes die in het verleden 'spontaan' zijn ontstaan en dus illegaal zijn. In dit geval is het een verbouwde garage die al veertien jaar wordt verhuurd. Het college vindt het te gek om daar nu nog tegen op te treden. Zeker gezien het feit dat de gemeente des tijds op de hoogte was van de illegale situatie en toen besloot niets te doen. Ook gedogen is geen oplossing, want alleen bij een positieve recreatiebestemming is vergroten mogelijk. Wel is als voorwaarde ge steld dat men bij de bouw buiten het als natuurgebied bestemde terrein van de naburige Rogsloot blijft. Onder toeziend oog van de wet houder ondertekende Pieter Wij nand uit Oudeschild vorige week in Voorburg de intentieverklaringen voor de bouw van een AHOED (Apotheek en Huisartsen Onder Eén Dak). In dit nieuw te bouwen centrum in het centrum van Voor burg zullen vijf huisartsen praktijken, de thuiszorg en een apotheek een plaats vinden. Wijnand, voorheen apotheker op Texel, zal het projectmanagement op zich nemen. Het vloeroppervlak van het nieuwe medisch centrum, dat in de zomer van 2005 moet worden geopend, bedraagt ruim 800 vierkante meter. De apotheek wordt met ruim dertig werknemers de grootste particuliere apotheek van Nederland en gaat de farmaceutische zorg leveren aan ruim 22 000 patiënten. Wijnand richtte twee jaar geleden het bedrijf Ahoed BV op, dat ook op andere vlakken actief is. Op maandag 2 februari opende Wijnand een nieuwe apo theek in Rijnsburg waarvoor Ahoed het locatieonderzoek deed en de bouw en de samenstelling van het personeel begeleidde. In maart 2003 opende hij een apotheek in Stads kanaal. Hij organiseerde daarmee de gezondheidszorg voor meer dan 40.000 mensen. Voor het komende jaar zijn nog twee nieuwe locaties in ontwikkeling. (Advertentie) NIKON superkleine digitale fotocamera INCL. CADEAUBON T.W.V. 29,90 Bel 020 - 35 55 355 voor adressen en telefoonnummers van de ruim 200 experts in heel Nederland.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3