j] Film teso Bos en Duin --—35: BE .TEXELSE /couraNT- Excursies Ludieke winterspelen in Den Burg Agenda^ Waddendienst voor Oeganda Roberts, horror en jeugdhelden Cursussen Muziek- en Dansschool Krokusrit MAB Bierproeven in Twaalf Balcken Barok en blues van cellokwartet (^atliaruialweiM geopend A' Hoogwater te Oudeschild Garnalenvissen en zeehonden zien TX10 EMMIE Voor feest, bruiloft, barbecue of gewoon lekker uit eten! Rondleidingen in bierbrouwerij Jezus' wonderen J» é\m CCiiDptio3 \000 m kampeer- en ruitersportartikelen -f-' Disco vrijdag 20 FEBRUARI 2004 ff- -k V/riiHon OO fohn lort- Zaterdag 21 februari: Om 15.00 en 16.00 uur wordt een rondleiding gegeven door de bierbrouwerii aan de Schilder- weg. Toegang €6,-, informatie: Iel. 320325. Zondag 22 februari: In de Slufter gaat om 11.00 uur Ie excursie 'Door het zout van de :ee' van Staatsbosbeheer van itart. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741, Oinsdag 24 februari: im 15.00 en 16.00 uur wordt een ondleiding gegeven door de lierbrouwerij aan de Schilder- weg. Toegang €6,-. informatie: el. 320325. Woensdag 25 februari: Om 15.00 en 16.00 uur wordt een 'ondleiding gegeven door de bierbrouwerij aan de Schilder- weg. Toegang €6,-. informatie: Iel. 320325. n de Geul gaat om 14.00 uur de excursie 'Sporen van mens en lee' van Staatsbosbeheer van itart. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Oonderdag 26 februari: Om 15.00 en 16.00 uur wordt een ondleiding gegeven door de bierbrouwerij aan de Schilder- weg. Toegang €6,-, informatie: Iel. 320325. Het Zeemanskerkje in Oudeschild biedt zondag 22 februari onderdak aan een speciale Waddendienst. Deze wordt gehouden in het kader van het Texels Diaconaal Project en biedt ondersteuning aan kinderen in E Oeganda die aan aids lijden of wier ouders aan aids zijn overleden. De dienst wordt geleid door Theo van Teylingen. Zijn broer is verpleegkun dige en runt een kindertehuis in Oe ganda. Van Teylingen zal over het werk van zijn broer vertellen en met gitaarbegeleiding enkele toepasse lijke liederen zingen. De dienst begint om 10.00 uur. Met de ijsbaan van de honderdja rige Rabobank als inspiratiebron heeft de Ondernemersvereniging Den Burg besloten op 6 maart een ludiek spel te houden in het cen trum van Den Burg. Deze 'Texelse Winterspelen' moeten volgens de organisatie 'met een knipoog' wor den bekeken, in de stijl van het te levisieprogramma 'Ter land, ter zee en in de lucht'. Bij voldoende animo zal het spekta kel uit diverse wedstrijden bestaan. De eerste is 'kortebaanklunen', waar bij de deelnemers worden opgesplitst in twee groepen. Kinderen tot 12 jaar gaan lopend van Cinema Texel naar de Stenenplaats, waarna ze hun schaatsen onderbinden en klunend naar de Groeneplaats gaan. De jeugd tot 17 jaar kluunt dezelfde afstand, maar gaat lopend van start bij Theodorahoeve. Wie z'n schaatsen wil sparen, mag er ook zelf een paar 'timmeren'. Er worden meerdere prij zen beschikbaar gesteld, met alleen voor de winnaar, maar ook voor de mooiste schaatsen. Voor de cracks is er de Burger Mara thon. Deze begint met een loopstart bij Albert Heijn, waarna de schaatsen ondergaan op de Stenenplaats. Hierna verdwijnt het peloton de Weverstraat in, waar enige hindernis sen worden opgesteld. Halverwege In Cinema Texel draaien de ko mende tijd maar liefst vier nieuwe films. Steractrice Julia Roberts is de hoofdrolspeelster in 'Mona Lisa smile'. Zij speelt de professor sunstgeschiedenis Katherine Watson, die in de jaren vijftig les geeft op de vrouwenuniversiteit Wellesley College. Hoewel dit in stituut een uitstekende academi sche reputatie heeft, hangt het ;ucces van de leerlingen meer af an het vinden van een belangrijke aan als echtgenoot dan van hun persoonlijke prestaties. Watson teemt hier geen genoegen mee en nspireert haar studenten om hun vaardevolle kwaliteiten te benut- en voor een toekomst met eigen aogelijkheden en doelen. The Texas chainsaw massacre' is ien horrorfilm, die niet geschikt rordt gevonden voor kijkers jon- ler dan zestien jaar Het is een 'remake' van het origineel uit 1974, dat was gebaseerd op een ware lebeurtems, die de geschiedenis :ou ingaan als één van de meest eruchte slachtpartijen ooit. Daar- iij deed de Texaanse politie op 20 ugustus 1973 een gruwelijke 'ondst in de afgelegen boerderij an Thomas Hewitt, een voorma lig medewerker van het plaatse lijke slachthuis. De agenten von den de resten van 33 afgeslachte lichamen Met een groot masker 'an menselijk vlees en een ketting- aag in de hand haalde 'The .eatherface' destijds de voorpagi na's van alle kranten. In de film rij ten vijf jongeren in een busje op en afgelegen weg in Texas als ze ipeens een meisje langs de weg :ien lopen. Ze zit onder het bloed en is totaal verward. Het vijftal besluit haar mee te nemen, maar het meisje blijkt zo getrau- F matiseerd dat ze zelfmoord pleegt Als de jongeren bij een benzine pomp de plaatselijke sheriff bellen, wordt hen duidelijk dat er iets niet lopt. Ze zitten vast in het dorp en vorden één voor één slachtoffer van een gestoorde man met een kettingzaag, die hen op gruweli|ke wijze van het leven wil beroven In de familiefilm 'Peter Pan' han- gen de broers van de jonge en energieke Wendy Darling elke avond tegen bedtijd aan haar lip pen tijdens één van haar span nende hersenspinsels over zwaardvechten, verplettering en de super enge Hook. Onverwachts worden de kinderen zelf gebom bardeerd tot echte helden wan neer Peter Pan op een avond hun kamer binnenvliegt en hen mee neemt over de nachtelijke daken, door de sterrenhemel, naar de ma gische jungle van Neverland. Bekende striphelden komen tot le ven in 'Suske Wiske en de Duis tere Diamant', waarin Suske en Wiske, Lambik en tante Sidonia op vakantie gaan naar de Ganze- hoeve van baron de Lacheloze. Volgens gastvrouw Alwina gaan er enge spookverhalen over de her berg. Wiske wil daar het fijne van weten en al gauw ontdekt ze dat Alwina over magische krachten beschikt. Dat is het begin van een reeks spannende avonturen, waarin Suske een zwarte steen vindt, tante Sidonia ernstig ziek wordt en in levensgevaar verkeert en Suske en Wiske met de teletijdmachine van professor Barabas naar de Middeleeuwen worden teruggeflitst om een eeu wenoude vloek te verbreken. Geprolongeerd bij Cinema Texel is 'Once upon a time in Mexico' van de regisseur Robert Rodnguez, die beroemd is geworden met de low budgetfilm 'Desperado'. Ook in zijn nieuwe film zijn er hoofdrollen voor Antonio Banderas (als de mythische gitaar- en revolverheld El Mariachi) en de bekoorlijke Salma Hayek. Hun spel wordt in deze misdaadwestern echter over schaduwd door een excellerende Johnny Depp, die op klassieke wijze een corrupte ClA-agent neer zet. Tom Cruise speelt de hoofd rol in 'The last Samurai'. Hij Is daarin een veteraan uit de burger oorlog, kapitein Nathan Algren, die Japanse soldaten moet trainen. gaat de volgens de organisatie dan inmiddels 'uitgereten club' rechtsaf de steeg naast administratiekantoor Koorn in en daarna linksaf de Burg wal op. Via de Parkstraat wordt de finish op de Groeneplaats bereikt. Juryleden zien erop toe dat het eer lijk verloopt. Wie het elegantst over de hindernissen gaat, krijgt een prijs. Rondom de ijsbaan op de Groene plaats worden langlaufwedstrijden gehouden op zelfgemaakte ski's, eventueel voorzien van wielen. Ook hier wordt originaliteit beloond met een prijs. Een 'waarachtig spektakel' moet ten slotte het sleetje duwen worden, met zelfgemaakte sledes voorzien van wielen, waarop tenmin ste één kind of volwassene moet zit ten. De race begint bij Albert Heijn en gaat via de Stenenplaats, Binnen- burg, Parkstraat, het park, Burgwal, Binnenburg, Weverstraat en Park straat naar de finish op de Groene plaats. De organisatie hoopt op een 'waan zinnig gezellig afsluitfeest van 100 jaar Rabobank', in het laatste week end dat de ijsbaan er ligt, 'gelardeerd met snert, worst, hete kwast en bor rels'. Inschrijfformulieren liggen klaar bij Intertoys, de bloemenwinkels van Bert van der Wal. de groentezaak van Erik van Etten, Super de Boer, Albert Heijn, Bruna en LenR kantoorvak handel. Ze kunnen tot en met woens dag 3 maart bij eén van dezelfde win kels worden ingeleverd. Opgave is ook mogelijk per e-mail (winterspelen@speelzolder.nl) of - als er nog plaats is - op de wedstrijddag tussen 10.00 en 11.00 uur bij de ijs baan. Meer informatie staat op de website www.speelzolder.nl. Muziek- en Dansschool Texel be gint na de voorjaarsvakantie een serie nieuwe korte cursussen. Een overzicht. Informatie en inschrij vingen bij de school, tel. 313493 of e-mail info@mdt-texel.nl. Tinwhistle voor beginners en gevorderden: kennismaking met en uitdieping van de traditionele Ierse (Keltische) muziek. Er wordt gewerkt aan frasering, de typische Ierse versieringstechniek, ademhaling, ritmiek en inzicht in de structuur van de muziek. Start: 10 maart. Tango Argentmo voor beginners: de basis van de originele tango wordt aangeleerd, met een ruim aantal va riaties van subtiele figuren en versie ringen. Start: 12 maart. Liedbegeleiding gitaar voor gevor derden: start 8 maart. Stemvorming gevorderden: start 29 maart. Muziek voor baby's en peuters: be- Leden van de MAB-club en eventueel ook andere liefhebbers van autorij den en puzzelen rijden zaterdag 21 februari de jaarlijkse Krokusrit. Deze oriëntatierit, die wordt gesponsord door garage Rentenaar en meetelt voor het kampioenschap van 2004, gaat om 20.00 uur van start bij de firma Schoenmaker op het Wezen land in Den Burg. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur. Voor de veertiende maal verzorgt café de Twaalf Balcken zondag 29 fe bruari een bierproeveri|. De middag, die om 15.00 uur begint, wordt opge splitst in twee gedeelten. Eerst is er een 'blmdproeverij' van pilsener van lage en hoge gisting. Aanleiding is een recente verandering bij Brand, de 'huisbrouwer' van het café, die een nieuwe versie van Ur-typ, het vroe gere Brand Up, en het nieuwe pils Brand Cuvée op de markt heeft ge bracht. De deelnemers proberen of ze verschillende Tsjechische en Ne derlandse bieren 'objectief' kunnen waarderen, vergelijken en herkennen. In het tweede deel worden onder meer een nieuw bier van Unibroue uit Montreal en uit de collectie van Young uit Londen geproefd. Tijdens de proeverij wordt ook 'een eetbare lekkernij' geserveerd. Deelname kost €15,-. Er is plaats voor maximaal 25 deelnemers. Aanmelden kan per e- mail via mail@12balcken.nl, tel. 312681 en aan de bar. wegen, spel, luisteren naar muziek, liedjes zingen en spelen op instru menten die geschikt zijn voor jonge kinderen. Start: 9 maart. Kleuterblokken: een muzikale ont dekkingstocht voor kinderen van 4 en 5 jaar. Er wordt kennis gemaakt met muziek, dans, toneelspel en beel dende kunst. Start: 8 maart. Tekenen/schilderen voor kinderen: workshop in EcoMare op 2 maart; vervolgcursus start 13 maart. Portrettengalerij: muzikale presenta tie door Ed de Boer over Dimitri Sjostakovitsj op 6 april. Workshop schilderen nat-in-nat: 17 april. Dansen in show/musical stijl: start 19 april. Vocal Jazz-koor: lichte muziek, 'knisperige jazzakkoorden', repertoire van 'gospel tot Stmg'. Vooral mannen worden uitgenodigd mee te swingen. Vrijdag 20 februari: Sterrenkundige prof. Cees de Jager geeft een lezing in veldwerkcentrum De Slinger bij EcoMare. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Once upon a time in Mexico (aanvang 19.00 uur), Mona Lisa smile (19.30 uur). The last Samurai (21.30 uur) en Texas chainsaw massacre (22.00 uur). Zaterdag 21 februari: Inwoners van De Cocksdorp en Elerland vieren vanaf 15.30 uur hun 'Rabofeest' in het Eierlandsche Huis. Openluchtdisco op de ijsbaan op de Groeneplaats van 17.00 tot 22.00 uur, met medewerking van DJ's Harry en Peter-Paul van discotheek Question Plaza. Muziekvereniging DEK uit Den Hoorn wijkt voor haar winteruitvoermg net als vorig jaar uit naar dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. Aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten €2.- en zijn alleen in de voorverkoop verkrijgbaar bij de Spar-supermarkt van Goënga in Den Hoorn. Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal een compe titieavond van Model Racing Texel. Bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg gaat om 20.00 uur de Krokus(orientatie)rit van de MAB van start. Om 21.30 uur begint in café De Smul- pot in Den Burg een optreden van de Texelse band Make me Smile. In Cinema Texel draaien Suske Wiske en de duistere diamant (aan vang 14.30 uur), Peter Pan (15.00 uur), Once upon a time in Mexico (19.00 uur), Mona Lisa smile (19.30 uur), The last Samurai (21.30 uur) en Texas chainsaw massacre (22.00 uur). Zondag 22 februari: Het Zeemanskerkje in Oudeschild biedt onderdak aan een speciale dienst, bedoeld ter ondersteuning van jonge aids-slachtoffers in Oe ganda. Aanvang 10.00 uur. Tangokwartet La Ocasión geeft een koffieconcert in de hervormde kerk van De Waal. Aanvang 12.00 uur Entree EUR6.50. Toneelgroep Oosterend speelt een eenakter in eetcafé De Kroonprins. Aanvang 16.00 uur. Entree gratis. In Cinema Texel draaien Suske Wiske en de duistere diamant (aan vang 14.30 uur), Peter Pan (15.00 uur). Once upon a time in Mexico (19.00 uur). Mona Lisa smile (19.30 uur), The last Samurai (21.30 uur) en Texas chainsaw massacre (22.00 uur). Maandag 23 februari: De raadscommissie Grondgebied vergadert in het gemeentehuis. Aan vang 19.30 uur. De gesprekskring 'Vrouwen in de Bij bel' komt om 20.00 uur bijeen op het adres Mulderstraat 35 in Oosterend. ledereen is welkom (ook mannen). In Cinema Texel draaien Suske Wiske en de duistere diamant (aan vang 14.30 uur), Peter Pan (15.00 uur), Once upon a time in Mexico (19.00 uur), Mona Lisa smile (19.30 uur), The last Samurai (21.30 uur) en Texas chainsaw massacre (22.00 uur). Dinsdag 24 februari: De raadscommissie Werkwijze Raad van de gemeente Texel vergadert in het gemeentehuis. Aanvang 20.00 uur. In gebouw Eben Haezer van de baptistengemeente aan de Julia- nastraat in Den Burg begint om 20.00 uur een nieuwe bijeenkomst van de cursus 'De Mens die het leven inhoud geeft'. In Tusse de Banke in Den Burg komt vanaf 20.00 uur de afdeling dialect van de Historische Vereniging bijeen. In Cinema Texel draaien Suske Wiske en de duistere diamant (aan vang 14.30 uur). Peter Pan (15.00 uur). Once upon a time in Mexico (19.00 uur), Mona Lisa smile (19.30 uur), The last Samurai (21.30 uur) en Texas chainsaw massacre (22.00 uur). 'Frisse barok', 'warme romantiek', 'gepassioneerde tango's' en 'swin gende blues'. Dat belooft het cello kwartet Quartz, dat zondag 29 fe bruari een optreden verzorgt in de doopsgezinde kerk van Den Burg. Quartz bestaat uit muzikanten die allemaal in Noord-Holland wonen. Irene van den Heuvel komt uit Ber gen, waar zij al jaren speelt en les geeft. Haar voorkeur gaat uit naar kamermuziek in diverse samenstellin gen en combinaties van muziek met andere takken van kunst, zoals thea ter of beeldende kunst. Ze speelt naast klassieke muziek ook salon- muziek en populaire muziek Coen Engelhard woont na een verblijf van vijftien jaar in Frankrijk ook weer in Bergen. Hij is te horen geweest in de gambasolo's in de 'Johannes Passion' en de 'Mattaus Passion' en op de CD-opname van het Franse 'Manuscrit de Foix' Hij geeft les aan het conservatorium van Toulouse. Mariëtte Laport en Frank Rutgers, woonachtig in Sint Pancras, werken bij Joop van den Ende Theater producties en hebben daarnaast een uitgebreide lespraktijk, onder meer bij de Texelse muziek- en dansschool. Ze spelen in diverse ensembles, ge organiseerd door hun eigen bedrijf Strijklicht. Deze ensembles spelen onder meer kamermuziek, koor begeleidingen en populaire muziek. Quartz is actief in vele genres. In het kwartet 'speelt ieder op zijn beurt de eerste viool en heeft iedereen het laatste woord, zo komen de alle kwa liteiten optimaal naar voren', laten de leden weten. 'Eigenheid, gelijkheid en vriendschap maken het spelen tot een feest.' Op het programma van het vijf kwar tier durende concert in de doopsge zinde kerk van Den Burg staan onder meer de barokstukken 'Le Phenix' van Corrette en het 'Adagio' van Albinoni. 'Vier Stücke' uit de Roman tiek van Klengel, Cheru-bijnenzang van Tchaikovsky, een Hongaarse zigeunerdans, tango's en een 'zonky MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD LET OP!!! In de voorjaarsvakantie varen wij weer elke middag om 12,00 uur 2 uurtjes garnalenvissen en... naar de zeehonden Telefoon 3 I 35 45 of 06-51 52 81 74 O/oerderi//eethuis Wij zijn de gehele voorjaarsvakantie Sfe 3T - Rozendijk 17, a 312156 TESO zet maandag 23 februari een extra boot in. Tussen 9.30 en 16.00 uur is er dan ieder half uur een af vaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn dan uitsluitend be stemd voor het vervoer van gevaar lijke stoffen. Er worden geen wacht tijden verwacht. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 20 8,56 en 20.55 u. Za. 21 9.45 en 21.34 u. Zo. 22 10.26 en 22.31 u. Ma. 23 10.55 en 22.54 u. Di. 24 11.00 en 23.25 u. Wo- 25 11.00 en 23.56 u. Do. 26 11.10 en 23.55 u. Vr. 27 11.20 en - u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 22 fe bruari op om 06.47 uur en gaat onder om 17.01 uur; 20 februari nieuwe maan. IN DE VOORJAARSVAKANTIE Vanaf 21 februari dagelijks afvaart (behalve zondag) om 14.00 uur. Volw. 7,50, kinderen 6,00 Info reserveren ((g) (0222) 31 36 39] of 0651 49 8614 Restaurant - Brasserie Bakkemve^ 16 - Den Hoorn tel. 315541 bij de Fonteimnol) De Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg verzorgt met ingang van zaterdag 21 februari weer geregeld rondleidingen. Deze gaan in de laat ste week van februari en de eerste week van maart om 15.00 en 16.00 uur van start op zaterdag, dinsdag, woensdag en donderdag. In de maanden erna zijn er rondleidingen op zaterdag, dinsdag en woensdag. Op regenachtige dagen begint bij voldoende animo om 14.15 uur een extra rondleiding. Deelname kost €6,- voor volwassenen en €2,50 voor kin deren van 6 tot en met 12 jaar. Groe pen vanaf tien personen wordt ge vraagd vooraf te reserveren via tel. 313229 (proeflokaal) of 320325 (brou werij). Het proeflokaal is op ge noemde dagen vanaf 14.00 uur geo pend. 'Jezus, de Zoon van God. heeft macht om wonderen te doen' is het thema van een nieuwe bijeenkomst in de cursus 'De Mens die het leven in houd geeft'. Deze wordt dinsdag 24 februari gehouden in het gebouw Eben Haezer van de baptisten gemeente aan de Julianastraat in Den Burg. Tijdens deze bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, zal ook een gedeelte van de 'Jezus-film' worden vertoond. Belangstellenden zijn wei- kom. blues'. Het optreden begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. Na afloop wordt gecollecteerd, als bijdrage in de kosten. Spelen, klimmen, klauteren, glijden en springen. Dagelijks geopend van 10.00 - 18.00 uur. Ook voor kinderfeestjes De Krim Postweg afslag 33 De Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. Kampeercentrum, Spinbaan 14 Den Burg Tel. 0222-313163 Paul Krugers. Gauke van Lingen en Fred Winkel, veteranen onder de Texelse diskjockeys, draaien zater dagavond 21 februari platen in disco theek Question Piaza. Ze zullen uit sluitend muziek uit de jaren zeventig en tachtig ten gehore brengen. De toegang is gratis. Op dezelfde dag is er vanaf 17.00 uur 'ijsdisco' op de ijsbaan op de Groeneplaats. Verantwoordelijk voor de muziek zijn DJ's Harry en Peter- Paul van Question Plaza.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7