IJshockey op de Groeneplaats Kookwedstrijd nieuw op elfde horecabeurs SVC jubileert in 1972 Zilveren speld voor tijdloze landbouwbestuurder Roemeense straatkinderen geholpen met theaterweek .TEXELSE \\/at ik leggen wou. Schapenleed Badminton 8 COURANT Reclamespotjes WV over Texel opnieuw op radio Botenloods niet mooi genoeg Alsnog vergunning voor zomerwoning Sportverleden 40-jarige SVC ziet toekomst met veel optimisme tegemoet Vittali meldt zich aan kop Randstad Eilandcompetiti i Stroom lepelaai komt op gang tem Jubileumviering vrijdag en VRIJDAG 5 MAART 2004 Voetballen op de bekende trap veldjes en pleintjes is In Nederland doorgaans populair onder scholieren. Massaal vermaak met een puck op bevroren water Is daarop de variant van Canadese leeftijdsgenoten. De Groeneplaats in Den Burg leverde dinsdag en woensdag dan ook een ongebruikelijk schouwspel op. Op de ijsbaan ter ere van het honderdjarig bestaan van de Rabobank streden zeventien teams met middelbare scholieren in een ijshockeytoernooi van de Jongerenraad. Vier teams van drie ijshockeyers, door gekleurde linten van elkaar te onderscheiden, probeerden bij elkaar te scoren door de puck tegen een houten schot in een van de vier hoe ken te schieten Het benodigde ma teriaal hiervoor was bij elkaar gezocht door Connie Joling van de Sportraad, Zoals het hoort liet scheidsrechter Barbara Boon veel toe. Bodychecks Tijdloos is een typering die van toe passing is op de bestuurlijke loop baan van Klaas Eelman binnen de landbouworganisaties. Vanaf het moment dat de veehouder in 1969 werd benoemd in de Texelse afdeling van de Christelijke Boeren en Tuindersbond (CBTB) kenmerkte hij zich door een immer actuele kijk op de veranderende ontwikkelingen, die hij atijd op een kundige en plezierige wijze wist te verwoorden. In 1977 klom hij op tot voorzitter van de CBTB. een functie die verdween na dat de christelijke bond in 1996 fu seerde met de katholieke LTB tot WLTO en Eelman tweede voorzitter van de Texelse afdeling werd. Van 1992 tot 1995 was hij tevens voorzit ter van de kring Noord-Holland van de CBTB en had hij zitting in de vak groep veehouderij. In 1995 en 1996 was hij lid van het hoofdbestuur van de CBTB, en bemoeide hij zich met de afhandeling van de lopende zaken na de vorming van de WLTO. Buiten de landbouw is Eelman al jaren ac tief als voorzitter van het Agrarisch en Wagen Museum en vervult hij kerke lijke functies. Meer dan voldoende verdiensten om Eelman bij zijn af scheid als bestuurder van de WLTO te decoreren met de zilveren speld, een plechtigheid die werd verricht door Kees Romijn, lid van het hoofd bestuur van de WLTO en vertegen woordiger van de sector veehoude rij. Dat gebeurde woensdagavond op een informatiebijeenkomst in de Pe likaan over actuele beleidszaken. (Foto Gerard Timmerman) In sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt dinsdag 16 maart voor de elfde keer de Horecabeurs Texel georganiseerd. Organisator Nico Erwich merkt een steeds lastiger taak te hebben aan het samenstel len van een vernieuwd programma. 'Dat is een landelijk gegeven. Een kookplaat blijft een kookplaat en friet blijft friet, maar ik denk dat we er toch weer in zijn geslaagd en kele nieuwe aspecten toe te voe gen.' Opvallend op de komende horeca beurs is de presentatie van een eigen drankenlijn, door uitbater Paul van Dijk van twee Koger discotheken. Van Dijk maakte in samenwerking met een dranken- en siroopproducent uit Kampen varianten op bestaande dranken, maar dan met een minder hoog alcoholpercentage. Zo hoeft alleen buiten het etablissement op leeftijd te worden gecontroleerd, want in de discotheek wordt geen drank geschonken met een hoger alcoholpercentage dan 14,5 procent. Dit maakt verkoop van de nieuwe versies van bijvoorbeeld pisang ambon, safari en tequila aan 16- en 17-jarigen legaal. Horeca, gemeente en politie onder tekenen op de horecabeurs een convenant over veilig uitgaan. Tot de herziene bundeling van afspraken over het Texelse uitgaansleven be hoort onder meer het invoeren van een uniform polsbandjessysteem in discotheken in Den Burg en De Koog. Hiermee wordt geprobeerd minderja rigen buiten de deur of van de sterke drank te houden Blikvanger is de kookwedstrijd van het ROC, waarin vijf koksteams en vijf presentatieteams strijden voor het beste geheel. Voor aanvang van de horecabeurs wordt een koksduo (be staande uit een kok in opleiding met een leermeester) via loting gekoppeld aan een presentatieduo (een gast heer of -vrouw in opleiding met een leermeester). Dan krijgt ieder team de zogenoemde mystery basket uitge reikt, met tot dan onbekende versproducten. Gezamenlijk wordt bekeken hoe de ingrediënten worden gecombineerd tot een voorgerecht en een hoofdmenu. Na de opening van de horecabeurs door voorzitter Rein Stam van de Texelse afdeling van Horeca Nederland gaan de teams aan de slag. Drie juryleden (voorzitter Harry Wuis, docent llian de Klein en kok Jan Ste vens van hotel Opduin) bepalen aan het eind van de middag welk team de opdracht het beste heeft uitgevoerd. Bezoekers van de horecabeurs kijken de hele dag mee in de keuken door dat in de sporthal beamers zijn geïn stalleerd, die zijn aangesloten op ca mera's bij het fornuis. Gedurende de dag worden de leerlingen geïnter viewd over de bereiding van hun cu linaire hoogstandjes. De deelnemende leerlingkoks zijn Peter Rikkenberg (Parkhotel in Am sterdam), Jermaine Huisman (eetcafé Bruintje Beer), Dennis Bakker (restau rant De Smulpot) Michel Knol (hotel Bos en Duin) en Melame Leijen (ho tel De Boschrand), Gastheren en - vrouwen zijn Danny van der Park (res taurant De Taveerne) Yvette Kager (hotel Molenbos) Marieke Kneppers (restaurant Tov in Schagen) Ditsy Kulk (Rotisserie 't Kerckeplein) en Dewi Je ziet tegenwoordig aardig veel schapen lopen met een staart met opvallend weinig stront eraan of er omheen Voorheen zag je veel scha pen zonder staart met toch veel stront. Dat een staart de oorzaak van vervuiling zou zijn, is onzin. De mens heeft in zijn hoogmoed be paald dat dieren een bepaalde oor- of staartvorm moeten hebben. Als de natuur niet wil meewerken, knippen we oren of staart gewoon een beetje bij. Een schaap met een staart hoort met bij het Texelse schoonheids ideaal en dat zal de belangrijkste oor zaak zijn van het verzet tegen het coupeerverbod De keuringen doen daar ook geen goed aan. Een dier heeft zijn staart niet voor niets gekregen. Bij slecht weer gaat elk dier met zijn kont in de wind staan en daarbij beschermt de staart de blote delen. Ze moeten een boer die de staart van zijn schapen afhaalt 's winters maar eens een dagje in zijn blote kont ge bukt in de wind zetten. Dan weet hij wat het betekent. En erg schoon zal hij dan ook met blijven. Wim de Bruin, Oudeschild. De badmintonvereniging laat de vaste trainingsavond op maandag avond 15 maart in sporthal Ons Ge noegen vervallen in verband met de opbouw van de horecabeurs die er de volgende dag wordt gehouden. Hulding (restaurant de Taveerne, maar met een leermeester van hotel Opduin). De horecabeurs is geopend van 14.00 tot 22.00 uur. 'Zin in een eilandvakantie? Surf naar www.texel.net!' Die bood schap is sinds een paar dagen volop te horen de radio. De WV is gestart met een nieuwe promotie campagne op de landelijke zen ders Radio 1 en 2. tegen de boarding, valpartijen, ge broken sticks en kluwen om de puck stoeiende scholieren maakten het toernooi tot een levendig schouw spel. Team 15, met Dorian van Rijsselberghe. Morten Eschweiler en Michiel Kuip, werd woensdagmiddag gekroond tot winnaar van 'het eerste officiële Texelse ijshockeytoernooï. (Foto Michiel Dekker) Op 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het over koepelend orgaan van de sportverenigingen op het eiland. Promo tie was en is één van de hoofdtaken van de Sportraad, die ter gele genheid van haar vijftigste verjaardag een reeks aan bijzondere evenementen organiseert. De Texelse Courant grijpt het jubileum aan om een duik in de geschiedenis te nemen en onder het kopje Sportverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit de voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: het 40-jarig jubi leum van SVC in 1972. In twee weken tijd wordt tweehon derd keer een spotje uitgezonden dat ook vorig jaar een maand lang te horen was. 'De campagne die we vorig jaar hebben gevoerd was een succes, vandaar dat we het promotiebeleid wat hebben aange past. We hebben wat minder adver tenties in kranten gezet', zegt direc teur Veronica Bos van de WV. Volgens haar was een duidelijke toe name van het aantal bezoekers op de website te merken tijdens de vorige radiocampagne. Die werd mede- betaald door de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers, Teso, TVO en zo'n honderd Texelse ondernemers. De huidige campagne komt alleen voor rekening van de WV. De organisatie heeft ervoor gekozen de nieuwe radiocampagne wat eer der dan een jaar geleden te houden. Toen werden de spotjes van begin april tot begin mei uitgezonden. Bos: 'April was aan de late kant, maar we zaten toen met de oorlog in Irak. waardoor mensen hun beslissing hadden uitgesteld. Nu kunnen we ons ook nog richten op de Pasen en het voorjaar.' De Waddenfederatie, het samenwer kingsverband tussen de VW's op de vijf eilanden, start binnenkort met een nieuwe radiocampagne bij de regio nale omroepen. 'Ze vormen een aan vulling op elkaar.' Langs de A4 bij de afslag Ringvaart Aquaduct/Haar lemmermeer staat tot het eind van de maand opnieuw het grote billboard van de WV dat eveneens mensen naar Texel moet lokken. De watersportvereniging krijgt geen vergunning voor de bouw van een opslagruimte/botenloods aan de noordkant van het bestaande verenigingsgebouw op het haven terrein van Oudeschild. Het college is het namelijk eens met de welstandscommissie die bezwaar heeft tegen de onderlinge groepering van de gebouwen en de architecto nische uitwerking ervan. Een eerdere aanvraag voor een los staand gebouw kon welstandelijk wél door de beugel, maar in het nieuwe plan is de nieuwbouw via een plat tussenlid verbonden met het oude. De commissie: 'De nieuw te bouwen loods dient een grotere vorm verwantschap te krijgen. Een gecon centreerde bouw met uitbreiding smogelijkheden in de toekomst noodt namelijk tot een grotere eenvormigheid. Het is de herhaling van elementen die eenvoud uitstraalt op deze weidse locatie. De commis sie stelt dan ook dat de nieuw te bou wen loods in vorm, materiaal- en kleurgebruik een continuering van het bestaande gebouw moet zijn.' J.F. Halsema uit De Koog krijgt als nog vergunning voor de herbouw van een zomerwoning aan de Boodtlaan. Het college heeft de aanvankelijke weigering ingetrok ken en erkent het bestemmings plan verkeerd te hebben geïnter preteerd. Omdat de bestaande zomerwoning als recreatief opstal in het bestem mingplan was vermeld, leek er geen vuiltje aan de lucht. In afwachting van de vergunning sloopte Halsema het oude gebouw alvast. Maar de ver gunning werd geweigerd met als motief dat een recreatief opstal wel iswaar mag worden uitgebreid tot 55 vierkante meter, maar dat complete nieuwbouw niet mogelijk is. Advo caat Mr. Maurice Frantzen vocht dat aan. Hij wees erop dat het betref fende artikel in het bestemmingsplan met rept over geheel of gedeeltelijk vernieuwen, maar alleen aanwijzin gen geeft wat betreft omvang, dak helling e.d. Het niet toestaan van nieuwbouw staat op gespannen voert met de logica. Halsema be schikt over een perceel met de be stemming Recreatief Opstal (RO) en moet die ook kunnen realiseren. Complicerende factor was wel de regel dat de afstand tot de perceelsgrens minimaal drie meter moet zijn, tenzij op de plankaart an ders is aangegeven. Dat laatste is het geval, zo constateerde Frantzen. Bovendien stond het oude gesloopte opstal nog iets dichter bij de grens. De vergunning had dus gewoon ver leend moeten worden omdat het plan past in het bestemmingsplan. Halsema kan er dus op rekenen dat een nieuwe aanvraag zal worden in gewilligd. De leges die hij heeft be taald (€784,-) worden verrekend 'De sportvereniging De Cocksdorp (SVC) bestaat op 15 juni a.s. 40 jaar. Het jubileum zal echter in het ko mend weekend al worden gevierd, want daarvoor is in de zomer geen tijd.' Dat schreef de Texelse Cou rant van 7 maart 1972, dat aankon digde dat het 'gedenkwaardige feit' op feestelijk wijze zou worden herdacht in hotel Kikkert (met het blijspel Hoogheid uw kameel staat voor van de eigen toneelafdeling), in aanwezigheid van leden, donateurs, genodigden en oud spelers 'met hun dames'. Het is een groot verhaal op de voor pagina, waarmee de krant het jubi leum samen met enkele SVC'ers her dacht. In een uitgebreide terugblik valt te lezen dat er 'lang voordat SVC het levenslicht zag' al werd gevoet bald in de noordkop van het eiland. Er was zelfs een vereniging, Door Volharding Sterk, die een tijd lang in het later aan de zee prijs gegeven poldertje De Volharding speelde. Daarnaast was er de korfbalclub Sa menwerking En Oefening Lelde Tot Overwinning, maar toen bleek dat voetbal en korfbal eikaars concurrent waren, werd tot een fusie besloten onder voorzitterschap van de heer W. Stolk. Al snel zou de korfbaltak door gebrek aan belangstelling verdwij nen, een algemeen verschijnsel, want geen van de zeven Texelse korfbal vereniging bleef bestaan. In de plaats kwam een gymafdeling, die al snel tot grote bloei zou komen, onder leiding van achtereenvolgens onderwijzer Zondervan en huisartsen Westerhuis en Van Dommelen. In het artikel worden ook de verande rende locaties van het voetbalveld gememoreerd. Er werd gespeeld bij hoeve Veldzicht en later 'op land van Reuvers'. Met veel feestelijk vertoon werd in 1950 het terrein aan de Vuurtorenweg in gebruik genomen. De eerste wedstrijd werd gespeeld tussen twee nationale toppers van toen: Stormvogels (met de beroemde keeper Piet Kraak) en Racing Club Haarlem. Een financieel succes werd het niet, 'want er kwamen met meer dan 1500 mensen terwijl de organi satoren op enkele duizenden hadden gerekend'. Een volgend klapstuk, een jaar later, was de wedstrijd EDO-VSV, met onder anderen Piet van der Kuil. 'Dit werd een financieel debacle. Een renteloze lening en allerlei akties wa ren nodig om weer uit de zorgen te komen.' Sinds 1967 werd gespeeld op het huidige veld. Hoewel in de kop boven het artikel staat dat SVC de toekomst 'met veel optimisme' tegemoet zag, waren er toch ook zorgen. Gezinnen werden kleiner, terwijl als gevolg van de landbouwmechanisatie 'jonge krach ten' uit Eierland wegtrokken 'om el ders emplooi te zoeken' Dat had gevolgen voor de kwaliteit van de voetbaltak, want het vieren van een kampioenschap - zoals het eerste en het tweede elftal in de jaren vijftig deden - was er niet meer bij. Ook de grootte van de vereniging nam af, hoewel SVC in 1972 nog 70 voetbal lers telde. De 85 gymleden moesten hun oefe ningen doen in een klein gymzaaltje. 'Toen ik 17 was, gymden we in het zelfde schoollokaaltje waarmee— het ook nu nog moeten doen', vel de 57-|arige mevrouw M. de j| Nieboer in het artikel. Veel geljl er ook met. 'Uit de contributies! subsidies kan SVC zich bij langt! met bedruipen. Het tekort moet! den gedekt door verkoop van olie, 5 len, toneeluitvoeringen, een verlojS gecostumeerd voetbal en de vertui als zomerbungalows van de kleej mers. Dat laatste levert "schoon' 2500,- per jaar op.' Het wact was volgens SVC op een dorps of op de nieuwe school gymnastieklokaal. 'Maar 't zal lang wachten worden', werd vreesd. De SVC'ers zouden g gelijk krijgen, want drie jaar latgl 1975, werd het Eierlandsche Hu gebruik genomen en kon het sefi tje in de Kikkertstraat (waar nt supermarkt van Kleis Hoooyschu gevestigd) worden verlaten. Op de vraag of een 'Texelse m sportvereniging' een oplossing kunnen vormen voor het geldts en het teruglopend aantal leden, woordt voorzitter Hooyschuur kennend. 'Misschien is het wat Den Burg, maar voor een vereni als de onze zou het fnuikend zijr voetbalclubs in de dorpen zijn verlengstuk van de gemeensc Het is mooi om te streven naarv bal van zo hoog mogelijke kla maar als dat met meer iets is va te eigen dorp gaat veel van de aan: kelijkheid verloren voor degen® zich niet tot de topspelers kunne kenen, dat is natuurlijk de mee K held. In 1947 zijn we een tijdje seerd geweest met Texel, ma: leidde ertoe dat Texel een paar voetballers uitzocht, de rest niet meer aan bod.' (xif UU zet c d s ir Het artikel m de Texelse Courant van 7 maart 1972 ging vergezeld van een foto v eerste elftal van SVC in 1932. OSG De Hogeberg houdt volgende week de tweejaarlijkse theater- week. Bijzonder aspect van deze editie, met als thema 'Sleutels', is de hulpactie voor straatkinderen in Roemenië. De Nederlandse stich ting Capriool, die deze kinderen door middel van circus poogt hun problemen te laten vergeten, komt een workshop geven aan veertig middelbare scholieren. 'De kinderen waar we over praten hebben geen toekomst en leven vaak zonder hun ouders op straat', zegt coördinator Frans Busch van de theaterweek. 'In strenge winters ver warmen zij zich in de kelders van de stadsverwarming of onder de grond met water uit het riool. Het gaat om duizenden kinderen die bijvoorbeeld zwerven rond het station van Boeka rest. Veel zijn lijmsnuivers en zien ste len en prostitutie als enige uitweg.' Stichting Capriool uit Amsterdam startte voor deze weeskinderen het initiatief Circus for Development, dat behalve in Roemenië ook van de grond kwam in Bolivia, Peru, Nicara gua, Roemenie en Suriname. Busch: 'Die kinderen worden zo letterlijk en figuurlijk uit de put gehaald. Door workshops te geven vergeten ze even hun problemen en sommigen worden zo goed dat ze zelfs de kost kunnen verdienen met optredens.' Busch nam contact op met de stich ting en vroeg of medewerkers een workshop circustechnieken wilden geven, ter aanvulling op bestaande activiteiten als muziek, theater en drama. 'Voor dit doel wilde de stich ting graag een uitzondering maken. Er komen twee mensen van Capriool en vier Roemenen van de stichting Parada uit Boekarest, die het project ook ondersteunt Zij geven veertig leerlingen uit allerlei klassen een week een workshop over het circus. Inmiddels hebben de scholieren al een video over de actie gezien', aldus Busch. De uitvoering van de circusworkshop in de Bgm. De Koninghal geldt als uitsmijter op de afsluitende uitmarkt van vrijdag. Bezoekers van de uit markt kunnen een eenmalige mach tiging - die ook in de theaterweek boekjes is afgedrukt - invullen en zo de straatkinderen steunen. Tussen de stands is ook een informatiepunt over de actie voor de Roemeense kinde ren. Busch: 'Het thema Sleutels heeft veel raakvlakken en het is zeker op de kinderen van toepassing. Voor hen is deze theaterweek de sleutel naar geluk.' Rinus Vittali versloeg deze week Dick van Barneveld in de 22ste speelronde van de interne B&B Van der Vis en Den Boer schaak competitie. Door deze overwinning doet Vittali weer mee in de strijd om de derde plaats. Thomas Rich ter en Jaap Dros wonnen hun par tij en gaan onderling uitmaken wie dit seizoen kampioen wordt. Koploper Thomas Richter is dit sei zoen nog ongeslagen en ook in zijn partij tegen Dirk Rijneker kwam deze status met in gevaar. Richter kreeg twee lopers voor een toren en een betere stelling. Hij speelde de partij rustig en knap uit en won. Jaap Dros versloeg Paul Eelman en blijft de kop loper op korte afstand volgen. De strijd om de derde plaats gaat tussen Dick van Barneveld. Piet Bakelaar en Rinus Vittali. Vittali en Van Barneveld speelden tegen elkaar en waren bei den bereid risico's te nemen. Het werd een felle strijd met tijdnood voor beide spelers. Vittali ging met de winst naar huis en doet zodoende mee om de strijd om de derde plek. Ondanks zijn verlies staat Van Barneveld nog derde. Bakelaar staat vierde, Vittali vijfde. Taeke van Lmgen, op de zesde plaats, had het knap moeilijk met Martin van Tatenhove, maar in de kleine uurtjes ging laatst genoemde toch onderuit. Willem Otten is na een kleine inzinking beter op dreef, terwijl Frans Eijgenraam een beetje in een schaakdip zit. Dit werd bevestigd door winst van Otten in hun onderlinge partij. Duco van der Kuijl speelde een knappe partij tegen Abe Zijm. Hij won een stuk en leek te gaan winnen. Ervaring is echter ook een element en de meer ervaren Zi|m pakte zijn kans - en de winst - toen de jonge Duco alsnog in de fout ging. Ferry van Tatenhove en Jan Brunt speelden een Italiaanse partij en volg den lange tijd de theorie. Zij kregen een gelijke stelling en remise was een goede afspiegeling van de partij. Meer informatie en alle uitslagen zijn te vinden op website www.esstexel. nl/ep. Programma 9 maart Veld A Ko° 18.30 de Zandbank - NIOZ 3 K9?r 19.15 Bouwcenter Rab - De Wit NtöPOr 20.00 Tevoko jeugd - CVI [den. 20.45 Agrifirm - 12 Balcken 21.30 TESO - Super de Boer 12 B-iftaal 22.15 OSG - Eco-tiem Super degchr oren Veld B j00r 18.30 Smash - Otto's Bruintje*^ 19 15 Bruintje Beer - Oostra fëg 20.00 Swier - Beverdam 20.45 Wessels - Rabobank BevetHP* 21.30 L&R - Albert Heijn V»1 22 15 Bocksberg - Lindeboom B ipro< Veld C 4arjc 18.30 Westerl. - Eierl, huis Jozelsïèpo 19.15 Jozefschool - De Krim WesteRjr 20.00 Natuurwinkel - Klif 12 Pefijf 20.45 Lindeb. - Zandbank Natuur*#"" 21.30 NBC - Zeilmakerij Haars 22 15 De Rival - B&B Zeilm Wedstrijdleiding Swier, groente Frida Uitslagen Lindeboom - de Zandbank verplaats»® maart NIOZ 3 - de Wit installatietechne# Texelse Autocentrale - Kobeko 0-3, f Maarco Bouw 2-1, Paal 28 De Krim-%WU' shop Texel 2 1-2, Tatenhove 1 - Cocky VOO salon 0-3, Remco Oostra Schilder geb tweewielershop 3-0, Smash '68 Piet M mer NBC Eelman Partners 2 3-0, Kevermfl»Lp "de Bocksberg" - Bouwcenter Rat *oe Wessels Ontwerpt' - Swier,groente&fr/gek NIOZ 2 - Rabobank 1-2, Albert Heijrw ken Beverdam 0-3, Durper Drup - Slagen.gaa dam 2 0-3, Timmer's Bakkerij - Sportsfropg 1.2-1 Salon Martine de Oorzaak - Srri 0-3, Jozefschool - Westerlaken 2-1, k*,0n Eierlandsche Huis 3-0, De Krim - Natutfj Wal 1-2. Bas die; De aankomst van de eerste Ie:- de is op Texel een traditionele lente: vera Een probleem is dat afgelope; van riode tenminste één lepelaar ofworc heeft overwinterd. Daardoor «fan moeilijk vast te stellen of het <*~:gtee teruggekeerde vogel ging. lnm4foS{ staat echter vast dat de echteë|1cio( lepelaar op 10 februari gesigna-Smiii Enkele dagen later werden er' kun; gezien en woensdag belde m6''(yyat< N. Slaman-Witte dat ze zojuist' geef lepelaars had gezien in De Well, Den Hoorn. stitiu Het tijdstip van terugkeer »'SChe lepelaars vanuit hun overwintSLCC gebieden West Afrika of Zuid-5: vgn f hangt mede af van de weerson* mgn digheden. Door de zachte pers van de laatste laren dient de^Sam lepelaar zich al begin februari en u wat vroeger zeer opmerkelijk van want een maand later was nort

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 8