r Wondermiddeltjes bij 'Bethel' Agenda Iatera Bos en Duin Film teso Variatie op winterconcert Excelsior in Bijenkorf Naakt voor het goede doel Ooievaar .TEXELSE g courant- Excursies Vrouwenbond De Kraanman ti in Maartenshuis Thema-avond over hoofdpijn Propaganda wandeltocht Gemeentewerken houdt open huis Kindertelefoon met bus op Texel Voorlichting zonnepanelen TH. Hoogwater te Oudeschild Restaurant - Brasserie Iets te vieren? Garnalenvissen en zeehonden zien TX10 EMMIE Off KART1NG TEXEL _n mi heeït alles t000 m kampeer- en ruitersportartikelen Appelscha vrijdag 5 MAART 2004 aterdag 6 maart: [)m 15.00 en 16.00 uur wordt een Dndleiding gegeven door de Jierbrouwerij aan de Schilder- Leg. Toegang €6,-, informatie: lal. 320325. londag 7 maart: de Slufter gaat om 11.00 uur excursie 'Door het zout van de ee' van Staatsbosbeheer van :art. Opgave en Inlichtingen bi| coMare. tel. 317741. finsdag 9 maart: mn 15.00 en 16.00 uur wordt een indleiding gegeven door de terbrouwerij aan de Schilder- eg. Toegang €6,-, informatie: 320325. loensdag 10 maart: m 15.00 en 16.00 uur wordt een indleiding gegeven door de erbrouwerij aan de Schilder- eg. Toegang €6,-. informatie: 320325. de Geul gaat om 14.00 uur de Xcursie 'Sporen van mens en fee' van Staatsbosbeheer van Itart. Opgave en inlichtingen bij coMare, tel. 317741. bonderdag 11 maart: 6rn 14.00 uur begint een excur- ||e van Staatsbosbeheer door et duingebied van de Muy. Op- ave en inlichtingen bij EcoMare, SI. 317741. 3e FNV Vrouwenbond komt dinsdag avond 9 maart om 20.00 uur bijeen n de Buureton aan de Beatrixlaan. Sast is Eckhard Boot van Natuur monumenten, die na de pauze dia's toom over Helgoland en dieren die jdcgr voorkomen, zoals verschillende poorten zeehonden en Jan van Gen- 'ten. MS*- In het Maartenhuis, Ruijslaan 81 in De féopg, wordt zondagmiddag 14 maart i(gór groot en klein de familie- .vqprstelling 'De Kraanman' gehou den Erik Post brengt eigentijds Igjteltheater, geïnspireerd op het ver- I 'De Kraanman' van de Poolse irijver/graficus Reiner Zimmk. Post jjjgnqt fantastische vertellingen, met ioorkijkjes naar de werkelijkheid, Is 'de man met de blauwe irtjespet die zijn hoofd stootte aan gjehemel en aan de samenleving, die ;:iqh een plaats verworven heeft bo- ren op de hijskraan...'. Een modern okje over leven en overleven, 'jan Boontjes speelt er iordeonmuziek bij. De voorstelling lint om 15.30 uur. VriiHan R maart- Niet een heel diepgravend toneel stuk, maar wel een vrolijke kome die met veel verwikkelingen, die de toneelgroep van 'Bethel' vrijdag 12 en zaterdag 13 maart opvoert in het gelijknamige buurthuis in Zuid- Eierland. 'De wonderspullen van d'n Dullen', een komedie in drie bedrijven van Helmut Schmidt en An van Kessel, gaat over een echtpaar dat door het runnen van een kiosk in het onder houd van hun gezin probeert te voor zien. De zaken gaan echter zo slecht, dat ze besluiten er mee te stoppen. Net op dat moment duikt er een vreemdsoortige vertegenwoordiger op (Lowie d'n Dullen), die met allerlei opmerkelijke artikelen komt, zoals afslankpillen, haargroeimiddelen en permanent dat altijd blijft zitten. De artikelen zorgen voor een stormloop op de kiosk. Er is echter één pro bleem: de wondermiddeltjes hebben bijzondere bijwerkingen, wat voor al lerlei verwikkelingen zorgt. Die zijn dermate leuk dat de toneelgroep al vanaf dat het stuk in december in stu die is genomen, de grootste lol heeft met elkaar. 'Het is een heel leuk stuk', vertelt Saskia Slot, die nu eens niet op de planken, maar voor het eerst de regie doet. 'Lindy (Stroo, red.) deed dat de laatste jaren, maar ze wilde zelf wel een keer spelen. Dat ik Muziekvereniging Excelsior geeft zaterdag 13 maart in de grote zaal van de Bijenkorf in Oosterend het jaarlijkse winterconcert. Het fanfareorkest staat onder leiding van Betty Bakker, de percus siegroep wordt geleid door Simon Nieuw deze week in Cinema Texel de film 'Calendar Girls', een kome die gebaseerd op het waar- beurde verhaal van een Britse 'ouwenveremging die zich inzet or het in stand houden van oude ibruiken, zoals jam maken, bloe ien drogen, breien en bakken. Op iek naar een nieuwe manier om leid te werven voor het lokale zie- pnhuis, besluiten ze naakt te ian poseren voor een kalender. l|e vrouwen groeien uit tot interna- male beroemdheden. Met Julia 'alters. Helen Mirren en Linda lasset 'Feestje' is een Neder- ndse romantische komedie over ree onafscheidelijke vrienden die ntinu achter de vrouwen aanzit ten. Stelletjes zijn verboden, want die zijn saai'One night stands zijn de toekomst!', vinden ze. Alles [[Verandert wanneer Ben (een rol "Ban Antome Kamerling) verliefd Hordt en gaat trouwen. Thijs (Beau [an Erven Dorens) voelt zich in de [eek gelaten en verraden door zijn iste vriend. Julia Roberts is de hoofdrolspeelster in 'Mona Lisa ile'. Zij speelt de professor instgeschiedems Katherine 'atson, die in de jaren vijftig les ...geeft op de vrouwenuniversiteit Wellesley College. Hoewel dit in- i?. stituut een uitstekende academi- he reputatie heeft, hangt het 4 icces van de leerlingen meer af "van het vinden van een belangrijke ™an als echtgenoot dan van hun irsoonlijke prestaties. 'The last Samurai' zit vol actie en avontuur en wordt wegens de ruime mate van geweld die erin voorkomt met geschikt gevonden voor kijkers jonger dan zestien jaar. De film gaat over kapitein Nathan Algren (een rol van Tom Cruise), een ve teraan uit de burgeroorlog, die Japanse soldaten moet trainen. Hij is gefrustreerd geraakt door de moderne westerse wereld, waarin zakelijkheid en egoïsme het heb ben gewonnen van moed en zelf opoffering. Voor kinderen draaien drie films. In 'Peter Pan' hangen de broers van de jonge en energieke Wendy Darling elke avond tegen bedtijd aan haar lippen tijdens één van haar spannende hersenspinsels over zwaardvechten, verplettering en de super enge Hook. Bekende striphelden komen tot leven in 'Suske Wiske en de Duistere Diamant', waarin Suske en Wiske, Lambik en tante Sidonia op vakan tie gaan naar herberg de Ganzehoeve van baron de Lache- loze. Al gauw ontdekt Wiske dat gastvrouw Alwina over magische krachten beschikt. Dat is het be gin van een reeks spannende avonturen Tijdens de voorjaars vakantie draait ook weer de alom geprezen Disney-film 'Op zoek naar Nemo', over de komische avonturen van clownvis Marlin en zijn zoon Nemo, die elkaar in het Great Barrier Reef kwijtraken. Maandag 8 maart kunnen bioscoopbezoekers zich bij Sneak Preview laten verrassen door 'het 'nieuwste van het nieuwste'. van Tatenhove. Ook de mini- en majoretten hebben de afgelopen periode hard gestudeerd om een aantrekkelijk en afwisselend pro gramma te brengen. Voorzitter Dirk van Tatenhove om schrijft het voorbije jaar als een 'in alle opzichten goed, maar bovenal muzi kaal jaar, met veel optredens' Ook het komend jaar staat er veel op het programma. Want behalve het winterconcert speelt het orkest, bij gestaan door een gelegenheidskoor, op het (Proms) Promenadeorkest dat op 10 en 11 juni in de bollenschuur van Wim Trap wordt gehouden. Ook de percussiegroep krijgt steeds meer verzoeken om optredens te verzor gen. Voor het winterconcert hebben de slagwerkers bijvoorbeeld de mars 'Stand by' van Randy Beck in gestu deerd, die gezamenlijk met het orkest en de mini- en majoretten wordt uit gevoerd. Verder vertolkt de percussiegroep een Caraibische im pressie van Gerard van der Kolk, 'Swinging blue march' van Wilco Bos en andere werken. Het orkest speelt een gevarieerd repertoire met onder meer 'Orion Slow March' van Henk van Linschoten, 'Backdraft' van Zimmer - Masato Myokain, maar ook een bewerking van 'Lay all your love on me', van Abba. Tijdens 'Vision of our time' maakt dirigente Betty Bak ker plaats voor Michiel Drijver, die een opleiding tot dirigent volgt. De mini- en majoretten dansen op muziek van David Lusoi, Shakira en anderen. Het winterconcert is gratis toegankelijk. Corbis Plus (voorheen Thuiszorg) houdt woensdagavond 17 maart in gebouw De Koploper, Prins Hen driklaan 2 in Den Helder, een thema avond over hoofdpijn. De bijeen komst is bestemd voor iedereen die meer te weten wil komen over (chro nische) hoofdpijn en migraine. De avond duurt van 19 30 tot 21.00 uur. nu regisseur ben, betekent echter niet dat ik de dienst uit maak. We doen het samen.' In het stuk maken zeven acteurs hun opwachting. Het was geen probleem om die te vinden. 'Meestal pakken we het telefoonboek en maken een belrondje. Sommigen spelen liever om het jaar, die slaan we dan over. Maar anderen hebben bij voorbeeld weer een buurman die ook wel mee wil doen.' Het toneelstuk begint op beide avon den om 20.00 uur, kaarten zijn te be stellen bij Sibo Plaatsman, tel. 311 773 of 311 433. Na afloop is er een verloting, Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje opent zondag 7 maart het sei zoen met de Propagandawandel- tocht. Vanuit eetcafé Bruintje Beer op de Stenenplaats in Den Burg kan tus sen 13.00 en 14.00 uur worden ge start voor tochten van 5, 10 en 15 kilometer. Er zijn routes uitgestippeld door Den Burg en omgeving, met onverwachte doorsteekjes. Meer in formatie op www.hetgouden-boltje. nl. Deelname kost €2,60, zonder her innering €1,20. Gemeentewerken houdt zaterdag 24 april Open Dag. Tussen 10.00 en 16.00 uur is iedereen welkom om de nieuwbouw aan de Reyer Keijsterstraat te bezoeken en ken nis te maken met het werk van Gemeentewerken. Het nieuwe gebouw werd op 19 de cember geopend maar daarbij waren alleen genodigden en (oud)medewer- kers welkom. Op de open dag kun nen niet alleen de kantoorruimten maar ook het terrein erachter met werkplaatsen en stallingen worden bekeken en zal men dus een indruk kunnen krijgen van de grote diversi teit aan werkzaamheden, zoals afval inzameling, groen- en bermbeheer, onderhoud sportaccommodaties, gladheidbestrijding, strandbeheer, ongediertebestrijding, etc. De mede werkers geven tekst en uitleg en ver zorgen demonstraties Ze vinden dat zo leuk, dat ze het graag doen op hun vrije dag zonder ervoor betaald te worden, al is er voor hen na afloop wel een etentje. In de aanloop naar de open dag zul len nog enkele activiteiten worden georganiseerd, zoals een kleur- en tekenwedstrijd voor de jeugd. Het definitieve programma wordt medio april bekend gemaakt. Ter ere van het 25-jarig bestaan van de Kindertelefoon trekt deze instan tie volgende week met een jubileum- bus door Noord-Holland-Noord. On der het motto 'Dit zijn wij, wie ben jij?' doet de omgebouwde stadsbus Texel aan op zaterdag 13 maart De Kindertelefoon staat van 11.30 tot 13.00 uur bij zwembad Calluna nabij De Koog en van 13,30 tot 15.00 uur in Den Burg op de Groeneplaats voor het gemeentehuis. In de bus kunnen jongeren met elkaar chatten via laptops, een film zien over de Kinder telefoon, een kijkje nemen in het telefoonmuseum, meedoen aan een prijsvraag of hangen in de chillroom. Vrijdag 5 maart: Kinderen tot en met 11 jaar uit De Cocksdorp en Eierland houden een 'piratenspeltocht' en eten pannen koeken. Het feest begint om 17.00 uur in het Eierlandsche Huis. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt vanaf 20.00 uur bingo ge speeld. In Cinema Texel draaien Finding Nemo (13.30 uur), Suske Wiske (14.00 en 16.15 uur), Peter Pan (16.00 uur), Feestje (19.00 uur en 22.00 uur), Mona Lisa Smile (19.30 uur) en Last Samurai (21.30 uur). Zaterdag 6 maart: Van 9.30 tot 12.30 uur wordt in De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg een rommelmarkt gehouden. Van 10.00 tot 16.00 uur wordt in de Buureton een hobbytentoonstelling gehouden, georganiseerd door Windkracht 7 Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal een com petitieavond van Model Racing Texel. Toneelgroep 't Amateurtje speelt in dorpshuis De Wielewaal in De Waal het blijspel Munnie in de pukket. Kinderen vanaf 12 jaar en volwasse nen uit De Cocksdorp en Eierland houden een 'griezeltocht'. Deze gaat om 20.00 uur van start in het Eierlandsche Huis. Ter gelegenheid van de afsluiting van de ijsbaan in Den Burg houdt Question Plaza in Den Burg een Apres Skihut Pary. Aanvang 22.00 uur. toegang gratis. Op de ijsbaan wordt de muziek verzorgd door DJ's Niels en Peter-Paul. In Cinema Texel draaien Finding Nemo (13.30 uur), Suske Wiske (14.00 en 16.15 uur). Peter Pan (16 00 uur), Feestje (19.00 uur en 22.00 uur), Mona Lisa Smile (19.30 uur) en Last Samurai (21.30 uur). Zondag 7 maart: In manege Akenburg wordt van 11.30 tot 16.00 een officiële springwedstrijd gehouden. Entree gratis. Op Golfbaan De Texelse bij De Cocksdorp start om 12.00 uur een golfintroductie. Kosten 12,50 inclu sief gebruik materialen en een kopje koffie. Kleindiersportverenigmg Kotex in Den Burg houdt van 10.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt in het eigen gebouw. Entree gratis. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan van uit eetcafé Bruintje Beer in Den Burg worden gestart voorde Propaganda- wandeltocht. De afstanden zijn 5,10 en 15 kilometer. In Cinema Texel draaien Finding Nemo (13.30 uur), Suske Wiske (14.00 en 16.15uur), Peter Pan (16.00 uur), Feestje (19.00 uur en 22.00 uur), Mona Lisa Smile (19.30 uur) en Last Samurai (21.30 uur). Maandag 8 maart: Om 20.00 uur begint in Question Plaza de WV promotieavond. Spe ciale gast is architect Jan-Paul Bron De zaal is open vanaf 19.30 uur. In Cinema Texel draait om 20.30 uur de film Calendar Girl en om 21.00 uur Sneak Preview. Dinsdag 9 maart: Vanaf 20.00 uur komt de FNV Vrouwenbond bijeen in De Buureton in Den Burg. De Historische Vereniging houdt een bibliotheekavond in Tusse de Banke. Tevens is er een bijeenkomst van de afdeling stambomen. De avond be gint om 20.00 uur. In Eben Haezer in de Julianastraat in Den Burg begint om 20.00 uur de cursus 'De mens, die het leven in houd geeft'. Het thema van vanavond is: 'De kracht van het gebed'. In Cinema Texel draait de film Last Samurai (20.00 uur) en Calender Girls (20.30 uur). Vr. 05 7.15 en Za. 06 8.20 en Zo. 07 9.10 en Ma. 08 9.45 en Di. 09 10.36 en Wo. 10 10.20 en Do. 11 10.30 en Vr. 12 10.57 en Stella Dekker uit Eierland fotografeerde de ooievaar langs de Muyweg, waar het dier met een aantal meeuwen voedsel aan het vergaren was achter een ploegende trekker. Op Texel zwerft een ooievaar rond. Het dier werd woensdag van enige afstand gesignaleerd door Stan Boon uit De Koog in de buurt van de kruising Postweg-Hoofdweg in Eierland. Ook anderen zagen de opvallende vogel, vaak in de buurt van het vliegveld. Het staat niet vast of het een afgedwaald wild exemplaar is of een vogel die af komstig is uit een ooievaarsdorp. De komst van een ooievaar is op Texel overigens niet bijzonder zeldzaam. Haast elk jaar worden er in de trektijd wel enkele exempla ren gezien. Dinsdag 16 maart, aanvang 19.30 uur, geeft de gemeente in samenwer king met het Energieonderzoek Cen trum Nederland (ECN) een voorlich tingsavond over elektrische zonne panelen. De avond wordt gehouden in de kantine van het nieuw gebouw van gemeentewerken aan de Reyer Keijserstraat en is vooral bedoeld voor bedrijven, verenigingen en par ticulieren die al zonnepanelen op hun dak hebben staan. Maar ook ande ren die zijn geïnteresseerd in duur zame energie zijn welkom. Op de avond wordt uitleg gegeven over het meetsysteem dat door het ECN is ontworpen en waarmee kan worden beoordeeld of de panelen voldoende elektriciteit opleveren en naar beho ren werken. Bij veertig huishoudens zijn de afgelopen maanden metingen verricht. De resultaten zullen worden gepresenteerd met een uitleg over hoe men zelf de metingen kan doen. Verder zal ECN-medewerker Martin van Leeuwen informatie geven over toekomstige ontwikkelingen rond zonnepanelen. De avond wordt financieel mogelijk gemaakt door de provincie. Voor MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Zaterdag 6 maart; 14.00 uur Zondag en woensdag; 12.00 uur Garnalenvissen en... naar de zeehonden Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 r MAART Za. 6 Diner Cabaret - 19.00 u. Za. 13 Diner Cabaret - 19.00 u. Zo. 14 Cabaret met Vincent Bijlo „De Ziener" - entree 12,50 Aanvang 20.30 uur (diner vooraf mogelijk 18.30 u.) Za. 20 Diner Cabaret - 19.00 uur Vr. 26 Cabaret met Reinder van der Naait „Anders" - entree 12,50 Aanvang: 20.30 uur (diner vooraf mogelijk 18.30 u.) Za. 27 Diner Cabaret - 19.00 uur Zo. 28 maart 14.00 uur Start kaartverkoop Broadway 2004 Reserveer nu! a 319633 www.klifl2.nl X -< Veerdienst Teso onderhoudt zater dag, zondag en maandag de normale veerdienst, dus elk uur een afvaart. Reizigers vanaf Texel moeten maan dag tussen 10.00 en 14.00 uur reke ning houden met een wachttijd van een uur. Nadere informatie kan wor den verkregen via tel. 369600, info@teso nl of www.teso.nl. 19.55 u. 20.35 u. 21.15 u. 21.44 u. 22.24 u. 22.54 u. 23.14 u. 23.45 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 7 maart op om 06.13 uur en gaat onder om 17.30 uur; 7 maart volle maan. OudlipUaiicise spelletjes, bij voorbeeld gecombineerd met een feestelijke barbecue. Bak kenweg 16- T>en Hoorn fZ tel 315541 (bij de Fonteinsnol) Afvaart op woensdagmiddag en zaterdagmiddag om 14.00 uur. Volwassenen 7,50, kinderen 6,00 17 io: (0222)3136 391 of 0651 49 86 14 DEN BURG i\jrrtURUURT 14 TEL. 313921 T 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (52S meter lang. 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf speeltuin Kampeercentri -H .,.B Spinbaan 14 Den Burg Tel. 0222-313163 Niet-leden van de ANBO kunnen ook mee met de busreis naar Appelscha De ouderenorganisatie heeft nog steeds een aantal plekken In de bus ter beschikking. De reis duurt van maandag 10 mei tot maandag 17 mei. Opgave is mogelijk bij W de Vries-Pantus, tel. 312173. meer informatie en aanmelding voor de avond kan men terecht bij Roel Struick van de gemeente Texel, tele foon 362189.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9