Nico Dros belooft nieuw 'Texels' werk w-< ik zeggen wou. 2 Scholieren worden jongleurs en acrobaten in theaterweek ■TEXELSE COURANT Mijn idee... Trouwlocatie Kinderhulp zoekt gastgezinnen Muilkorven Theaterreizen in handen van Windkracht 7 Inentingen BMR en DTP Voorjaarsbijlage Medische zorg Hulpverlening P Kerkdiensten oud Papier Colofon Radio Texel VRIJDAG 12 MAART 2004 Een vervolg op zijn debuutroman Noorderburen zit er niet in. Wél is hij van plan de komende jaren 'een groot Texels dramatisch werk' te schrijven. Dat vertelde Nico Dros woensdagavond bij de lezing waarmee de bibliotheek en de sa menwerkende boekhandelaren op het eiland de opening van de natio nale Boekenweek vierden. De schrijver, die in 1956 op Texel werd geboren maar sinds zijn studen tentijd in Amsterdam woont, deed zijn belofte voor de ruim vijftig toe hoorders die op de bijeenkomst in de bibliotheek waren afgekomen. In zijn voordracht ging Dros uitvoerig in op de verschillen en overeenkom sten tussen het geschiedverhaal en de roman en de manier waarop beide werken tot stand komen. De roman cier heeft het ogenschijnlijk gemak kelijker dan de geschiedschrijver, omdat hij zich met aan de feiten hoeft te houden. Maar of dat een groot voordeel is, valt volgens Dros te be twijfelen, omdat hij op zijn beurt óók aan allerlei wetten moet voldoen, bij voorbeeld om te voorkomen dat zijn werk onwaarachtig of gekunsteld overkomt bij de lezer. Erg belangrijk voor een romancier is dat hij het ver haal eerst beleeft, vóórdat hij aan het schrijfproces begint, aldus de spre ker. Dros sprak uit ervaring. Hij deed lang durig wetenschappelijk onderzoek, voordat hij besloot zich toe te leggen op het schrijven van literatuur. Na zijn historische roman Noorderburen, die in 1991 uitkwam en waarvoor hij werd genomineerd voor de prestigieuze AKO-literatuurprijs, schreef hij onder meer de verhalenbundel Familieza ken (1994) en Ter hoogte van het Salsa-paviljoen (1999), een roman met autobiografische trekjes. Volgens Dros heeft hij 'twee zielen' in zijn borst - die van de wetenschapper en de romancier - en was hij er lange tijd van overtuigd dat deze niet samen gaan. Maar later begon hij te twijfe len en sinds kort zijn beide zielen 're delijk met elkaar verzoend'. Het resultaat. Het angstzweet der kolo nialen, verscheen vorig jaar en be staat uit historische opstellen over uiteenlopende zaken in Nederlands- Indië. In het boek heeft hij geprobeerd volgens een wetenschappelijke me thode tóch aansprekend te schrijven, en zo zijn oude vak te combineren met de literaire vertelkunst. Oma in Oudeschild Hoewel Dros zijn verhaal op onder houdende wijze vertelde, was aan zijn toehoorders duidelijk te merken dat de materie niet altijd even eenvoudig was. Zelf vreesde hij dat dat te ma ken had met een gebrekkige presen tatie. 'Maak eens contact met ie pu bliek', had zijn uitgever hem onlangs geadviseerd, vertelde Dros met zelf spot, waarna hij vervolgde met: 'En dat ga ik dus nu doen.' Veel zelfver trouwen toonde hij daarbij niet. want hij bekende graag iets van de vanzelf sprekendheid te hebben gehad waar mee zijn oudere broer en muzikant Jaap zich op een podium gedraagt. Dros was te bescheiden, want zeker tijdens het gedeelte na de pauze oogstte hij veel waardering. Hij las fragmenten voor uit Noorderburen en Familiezaken en vertelde over ervarin gen uit zijn jeugd die hem, meestal onbewust, hebben beïnvloed bij het schrijven Zo vergeleek hij de spreek trant van de vrouwen uit zijn debuut roman met die van de oude vrouwen die bij elkaar klitten tijdens de verjaar dagen van zijn oma in Oudeschild die hij als kind bezocht. Aan het slot van de bijeenkomst, toen tijd was ingeruimd om vragen te stel len, werd de schrijver verrast door de opmerking van iemand uit het publiek dat Noorderburen wel erg abrupt ein digt en dat ze graag had willen we ten hoe het de hoofdpersoon verder is vergaan, nadat hij het gelijknamige fictieve dorp aan de noordkant van Texel heeft verlaten. Dros wist even niet wat hij aanmoest met het com mentaar en vertelde toen dat de ro man binnenkort wordt herdrukt, een mooi moment om er nog eens kntisch doorheen te bladeren en eventueel nog wat wijzigingen aan te brengen. 'Misschien dat...', aarzelde hij even, om te vervolgen met: 'Maar nee, ik denk met dat ik het verhaal langer ga maken. Die man gaat van Texel en daarmee raakt hij uit mijn blikveld en vind ik hem eigenlijk niet interessant meer.' Hoewel hij het sinds kort dus niet meer onmogelijk vindt literatuur en wetenschap te combineren in een nieuw genre, hoeven de liefhebbers van zijn oude werk niet te wanhopen. Want hij besloot de bijeenkomst met de mededeling dat hij plannen heeft voor een 'groot dramatisch Texels werk' Waar dat over gaat, liet hij in het midden. Op begeleidende muziek jongleren met Chinese bordjes, salto's op de trampolines maken en levende to rens bouwen. De Koninghal in Den Burg leek woensdag even op een circus, toen veertig leerlingen van OSG De Hogeberg vol overgave invulling gaven aan hun workshop in de theaterweek. Voor de middel bare scholieren deze week geen wiskunde en geschiedenis, maar ontwikkeling op het kunstzinnige vlak onder het thema 'Sleutels'. De theaterweek wordt eens in de twee jaar gehouden. Na een school jaar met 'passieve theaterbeleving' door het bezoek aan voorstellingen, konden de leerlingen zich dit jaar uit leven bij verschillende workshops. Studenten van hogescholen uit het hele land gaven de 911 scholieren drie dagen les en verdienden zo studiepunten voor hun opleiding. De Texelse scholieren konden kiezen uit workshops in de categorieën beel dend, dans, drama, fotografie, koken, mime, muziek, smeden, video en nieuw: circus. De circusworkshop was tot stand gekomen met dë stichting Capriool uit Amsterdam. Hun doel is in samen werking met de lokale stichting Parada kansarme straatkinderen in Roemenië te helpen door middel van circus. Zo kunnen zij even hun pro blemen vergeten en geld verdienen met optredens, in plaats van in de prostitutie te belanden of tot de be delstaf te zijn veroordeeld. Bezoekers van de afsluitende uitmarkt konden een eenmalige machtiging invullen en zo het werk van de hulpinstanties te steunen. De medewerkers van Capriool, die een uitzondering maakten door Ne derlandse middelbare scholieren circusles te geven, werden bijgestaan door drie Roemeense hulpverleners, waarvan er twee zelf ooit zijn gered door het circus. 'Ik leefde met een groep andere kinderen op straat', vertelde Daniel Romila. 'Door het cir cus merkte ik dat ik iets kon en heb ik mijn middelbare school kunnen doen en een baan kunnen zoeken. We hebben net een huis gekocht in Boekarest, waar we op drie verdie pingen kinderen opvangen, ze te eten geven en circusles geven 1k kan ze ook helpen door mijn ervaringen te vertellen.' Geduldig gaven Romila en zijn twee collega's Lucia Roset en Monalisa Gondurache de Texelse jongeren les zoals zij ook in Roemenië lesgeven. Van lichte jongleertrucs tot acroba tische hoogstandjes, zonder uitzon dering gevolgd door een bedank- gebaar richting publiek. Romila: 'Op straat komen we wekelijks in aanra king met tweehonderd kinderen. Door met ze te praten en ze wat eten te geven winnen we hun vertrouwen en zij dat van ons. Daarna doen we dezelfde dingen die we hier met de kinderen oefenen.' Het thema van deze theaterweek was traditiegetrouw breed in te vullen. 'Bedenk het maar: de sleutel tot deu ren, geluk, toekomst, vrijheid, geld en mensen', zei theaterweekcoördinator Frans Busch. 'In drie dagen komen de leerlingen met hun groep tot een uiting van het thema. Hoewel het in die korte tijd niet echt professioneel is, zijn het wel gedegen workshops, die voor kinderen belangrijk kunnen zijn. Sommigen glunderen helemaal als ze hun plankenkoorts hebben overwonnen. De theaterweek is een week waarin de leerlingen net even wat anders doen dan ze eigenlijk denken of durven.' Vandaag was de uitmarkt van de theaterweek, waarbij iedere groep zich aan het publiek toonde door middel van een optreden, presenta tie of tentoonstelling. Dit jaar ge schiedden de optredens op drie in plaats van twee podia: De Koninghal, het fanfaregebouw van KTF en de gymzaal van de OSG. Ik weet niet hoe het jullie vergaat, maar ik heb zo mi/n bedenkingen bij de alternatieve trouwlocaties. Ben ik nou gewoon weer teuge omdat 't aars is of zit er wat anders achter? Want mijn eerste opwel ling bij het lezen van het artikel onder de kop 'Boet Nederlanden alternatieve trouwlocatiewas: goh leuk, eindelijk mogen we ook weer eens iets zélf weten, zonder aller lei formulieren in drievoud voor veel weggegooid geld. Wat zit me dan dwars? Ik heb er dagen over lopen denken, want als je iets zegt, wil je toch ook een beetje gefun deerd overkomen, 't Was zo 'n vaag gevoel van onbehagen dat me bleef achtervolgen, tot ik gistera vond opeens het licht zag. Het waren niet zozeer de locaties als wel de namen ervan: Oudheid kamer; Traan roeier, voormalige Vermaning en dan nu weer die boet Ik vind die namen niet klin ken. Je trouwdag behoort toch de meest romantische dag in je leven te zijn? Wat doe je dan op die dag in de Oudheidkamer, waar het ver driet en het verlangen van Aagje Luytsen je nog vanuit iedere hoek tegemoet komen? En als je met met molentjes loopt die dag, wat moetje dan in de Traan roeier? Een enkele traan van geluk is beslist niet weg, maar zodra er doorheen geroeid moet worden, wordt het toch bedenkelijk. Dat klinkt alle maal veel te taai voor pril geluk. Dan die vermaningen in Ooster end. Wat welgemeende adviezen kunnen natuurlijk van pas komen in deze tijd waarin één op de drie enthousiast begonnen huwelijken toch weer strandt, maar laten we het feestelijk houden, je trouwt tenslotte maar één keer(?). Over alle associaties die het woord boet bi/ me teweegbrengt (hooi en vu rige liefde met aanstormende geïmpregneerde brandveiligheids voorschriften, hou op) wil ik met eens praten. Het blijkt dat ze er op ons buur- eiland ook zo 'n twijfelachtig alter natief op na houden. Het drenkelingenhuisje. Proef zo'n woord nu eens lettergreep voor lettergreep. De angst slaat je toch om het hart? Trouwen? Niks ervan, rénnen! Maar in het eindeloze zand van de Vliehors lig je met je mooie trouwschoenen al gauw op apegapen en ben je op dat mo ment misschien blij als je terug mag naar het drenkelingenhuisje. Totdat je je goeie schoenen weer aan hebt. En nu wordt er hier tot overmaat van ramp nog nagedacht over de vuurtoren als plaats voor het ja-woord. Symbolisch een ba ken in de huwelijkszee, maar hoe je het ook wendt of keert, het blijft een zwaailicht met meer duistere momenten dan lichte. Ik zou over al deze kwesties wel eens in een goed raad-huis mijn licht willen op steken. Helaas is dat op Texel al ja ren geen alternatieve, maar wel een onzekere locatie. Pien Verberg Deelnemers aan de theaterweek oefenen een circusact. (Foto Michiél Dekker) Europa Kinderhulp zoekt gast gezinnen die drie weken iets willen betekenen voor kinderen uit diverse Europese steden die het thuis niet makkelijk hebben. Het gaat hierbij om kinderen van 6 tot 12 jaar die weinig zekerheid kennen, veelal afkomstig uit een kind-onvrien delijke omgeving. Omdat er bijvoor beeld geen speelruimte is of omdat ze ouders hebben die lijden onder ziekte of financiële problemen. Duur hoeft het opvangen niet te zijn, de kinderen kunnen gewoon in het ge zin meedraaien. Omdat het gast ouderschap specifieke problemen met zich meebrengt, besteedt Eu ropa Kinderhulp veel aandacht aan voorbereiding en ondersteuning. Als blijkt dat ouders en kind goed met elkaar kunnen opschieten, bestaat de mogelijkheid een kind een volgend jaar terug te vragen en op die manier een band op te bouwen. Er wordt gezocht naar gastgezinnen voor kinderen uit de volgende gebie den en voor de volgende vakantie periodes: Noord-Frankrijk (4 tot en met 22 juli). Oostenrijk (19 juli tot en met 6 augustus), Berliin (12 tot en met 30 juli), Parijs (17 juli tot en met 7 augustus), Nederland (26 juli tot en met 13 augustus), Roemenie (26 juli tot en met 13 augustus), Hannover (26 juli tot en met 14 augustus). Voor meer informatie: Anita Vriezema, tel. 0227-592205; Corrie Dubois tel. 0224-213655; Jolanda Langedijk, tel. 072-5039231, of via website www. europakinderhulp.nl. Is het u in de media de laatste tijd ook opgevallen dat ons college wel erg nadrukkelijk 'onderwijzend' bezig is, als het de nieuwe bestemmingsplan nen betreft? Is het na ruim 25 jaar zover dat alles over Texel geactuali seerd wordt, dan halen b en w even 'democratisch' éénzijdig de teugels aan. Dit na een gewone inspraak ronde in Oudeschild. Deze normale democratische vorm van inspraak en reactie kwam duidelijk even met in de kraam van het college te pas. Maar ditzelfde college vergeet blijkbaar wel dat de eigen bevolking zeker de eerstkomende tien jaar in dit ver nieuwde bestemmingsplan moet wonen, leven en werken. Ook bren gen deze burgers, door de belasting, het geld voor hun loonzakjes bijeen. Dus burgers, dorpscommissies en gekozen raads- of commissieleden, laat u bij de komende bestemmings plannen nu niet muilkorven, of oor- en oogkleppen aanmeten door dit col lege, dat het zo goed met ons allen meent voor te hebben. Oudeschild wacht in ieder geval nog steeds op de bevestiging in de nieuwe (landelijk verplichte) welstandsnota waarin moet blijken te staan hoe goed men het werkelijk wel voor heeft met de ruimte rond de historische Zeemans- kerk, 't Buurtje en de karakteristieke De Ruyterstraat. Men toonde zich in ieder geval op de inspraakavond in 2003 zeer begaan met het waarde volle en authentieke van ons vissers dorp. Het lijkt mij wel sterk dat het college (aldus de geuite voorspellin gen in de krant) nog 'over tijd' kan raken als al de andere bestemmings plannen op Texel nu niet op tijd de revue gaan passeren. Tijdsdruk op voeren als pressiemiddel is een slechte raadgever als het om onze democratie gaat. Bert Koning, Oudeschild. De culturele organisatie Wind kracht 7 van Henk Snijders en Rosa Harbers heeft de organisatie van de schouwburgreizen naar Den Helder overgenomen van de Welzijnsstichting. Het is de bedoeling dat kaarten voor het theaterseizoen 2004/2005 in mei en juni kunnen worden opgehaald bij de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg, waar Harbers en Snijders werken voor de Stichting Welzijn Ouderen. De twee zijn bezig een kleine commissie 'schouwburg- reizen' in het leven te roepen die voor Windkracht 7 de kaartverkoop en het regelen van de reizen verder uitwerkt. Teso en De Kampanje kunnen zich vinden in de plannen. Snijders en Harbers voerden daarvoor gesprek ken met de directies van de veer dienst en de schouwburg. 'We heb ben het opgepakt, nadat ons ter ore was gekomen dat de Welzijns stichting ermee ging stoppen', aldus Snijders. De WST is haar activiteiten aan het afbouwen. Het is de bedoeling dat het systeem onder Windkracht 7 vooralsnog het zelfde blijft, zodat er tien keer per jaar een extra boot vaart om bezoekers na afloop van een voorstelling terug te brengen naar het eiland. Teso laat een boot varen als minimaal 75 Texelaars zich hebben aangemeld. In tegenstelling tot eerdere berichten vinden de jaarlijkse inentingen van de GGD Kop van Noord-Holland plaats op woensdag 17 maart. Medewer kers van de GGD zijn dan op het ei land om kinderen die in 1995 gebo ren zijn in te enten tegen difterie, tetanus en polio (DTP) en bof, maze len en rode hond (BMR). De inentin gen vinden plaats tussen 9.30 en 15.15 uur op Schoonoordsingel 24 in Den Burg. Binnenkort ontvangen de ouders een oproepkaart met het tijd stip waarop het kind precies wordt verwacht. De GGD hoopt daarbij op de medewerking van de leerkrachten. Voor eventuele vragen kan na het ontvangen van de oproepkaart ge beld worden met de GGD, afdeling Jeugdgezondheidszorg, tel. 0223- 67150. De redactie treft voorbereidingen voor de Voorjaarsbijlage/Vakan- tiekrant, de bijlage van de Texelse Courant die zal verschijnen op vrijdag april. Bedoeling is daarin aandacht te besteden aan activi teiten en evenementen in de maand april. De redactie ver zoekt bedrijven, organisaties en andere instanties die activiteiten organiseren, deze tijdig door te geven aan de redactie, tel, 362 620, fax 323 000 of e-mail redactie@texelsecourant.nl, on der vermelding van Voorjaars bijlage. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17 00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheel kundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallen nummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: 'Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het bereke nen van de eigen bijdrage: op werk dagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: SchoonoordsiJP 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schoc3a' oordsingel 44, Den Burg, tel ocftiet 4636549. Spreekuur elke werkytó van 9.00 tot 17.00 u. Voor vra,<la over ontwikkeling, voeding, opv^oi ding en verzorging van jonge kintfS ren. s€ - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoonoordsingel 44, Den Burg,v_ 314887. Geopend elke werkdag sen 13.00-14.00 u •op - Diëtiste: voor afspraken elke we-. dag van 8.30-17 00 uur, tel. 022f? 650222. 'Kraamhulp: Voor directe kraa|Pj hulp op Texel en na poliklinischeP'e1 valling: Parenta Zorg, tel. 02® 540088 (24 uur bereikbaar). iinl Indicatie: Indicatie voor thuiszme en voor opname in verpleeg- Ko< verzorgingshuis: Stichting RIOTeoar Wieringen. Opvragen via tel. (02® 671552. Opname geschiedt opje vies van huisarts of specialist. 'Apotheek: Weverstraat 95, Burg; tel. 312112. Maandag t/mvïJE dag 8 00-17.30 u.; zaterdag 10tH 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon® 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. ten die tijden alleen voor spoe® sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. 'Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581,327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00; I 16.00 u., De Buureton, Beatrixisl 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen v schepen en zwemmers in nood; J 316270 Chemicaliën op het strand: E de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehojjj Texel, cnsisopvang huiselijk gewl tel. 0222-321001dag en nachtt] reikbaar. Jongeren Informatie Punt: v:P vragen en advies over wonen, wfl ken, studie, recht, relaties, seksfi liteit, verslavingen en vrije tl Openingstijden dinsdag en woel dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'0® Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg.ij 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulpa| jongeren bij problemen en vel opvoedingsondersteuning jT ouders. Spreekuur elke donderüj in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaanl Den Burg. Voor aanmelding, inJ matie en advies: 0900 2223330, dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: vo< voor Texelaars in financiële na Spangerweg 10,1793 EH De ra rak Zondag 14 maart 2004 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: dienst in De Waal. De Waal: 10.00 u. ds. J. Vlasblom. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Hel den; 19.00 u. dhr. M.D. Kuiper. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. F. van Helden. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. A. van Ber gen uit Vianen. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. en 18.00 u. ds. T.M. van Dijk. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 6. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton, Buyten- gors. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 02 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbfodmgen daar toe zijn van toopaselng de Regelen voor het Adverleniie- wezen van de Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd tn] de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertonilewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 (automatisch) Per jaar 65,60 63,50 (automatisch) Bi) verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. ge DOOPSGEZINDE GEMEENTE l°< Kogerstraat, Den Burg: 10.00ui°n C. Duinkerken-Visser, mmv dei mi geren van 'Op naar 3000'. or BAPTISTENGEMEENTE: trc Julianastraat, Den Burg: 10.00 u tei G. Sipkema; 19.00 u. ev. A. vani be ten uit Alkmaar, welkomstdiens: ROOMS-KATHOLIEKE KERK i Den Burg: zat. 19.30 u. föi Gospeltrain; zon. 10.45 u. hen koor. De Cocksdorp: 9.30 u JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Ope" bare lezing, 10.30 u.; Wachttoren studie, 11.20 u. In Blijf bij jezelf, alleen zo kom je bij de ander. Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping met Bart en Peter f] (entertainment) H 21 00 u. Onzin in de ether 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek yjj;; 17.00 u. Pietelepote (kinderprogranvrB Vandaag: architect Louis UnflgT 18.00 u. Muziek met Marco 19 00 u. De harde kern (muziek) p' 21.00 u. Radio Noordholland PÜi Kerkdiensten De Lichtboei: 19 30 u Rooms-katholieke kerk DenEflsgj Zondag: 9 00u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst R 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) R& 12 00u Natuurwijzer J® 13.00 u. Goud van Noud (Nederlands'^® 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek»®1 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en 3U' interviews) lijk 18 00u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 19.00 u. Baptistengemeente Den BufcB» oei Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) B 19.00 u. Wegdromen met een boek EL (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van 90' zondag) D|l 21.00 u Reggae on the move (muzi«*p 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuwsjjj 19 00u Op uw verzoek (verzoekplat?g 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogranv^ljx (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geestelijk 90 programma, met vanaf 19 OOpu verzoekplaten) gj§| 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen; laatste aflevering met Gró 0& 20.00 u Radio Noordholland ®P' Donderdag: Vlc 18.00 u. Country time (muziek) Ba 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en in Janien de Bruijn bespreken lokale nieuws). g. Vandaag: Met een rondleid^S over het oude land, TexelseFgp ducten, het snoeien van en de regelgeving (herhaling aansluitend. Radio Noordholland ra Nico Dros: wetenschapper of romancier?

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2