Uitwisseling menners met Wieringen Onafscheidelijke tweeling Film teso Schotse duizendpoot geeft concert Mjm .TEXELSE p courant- Agenda I Excursies DJ Radio 538 in Question Plaza Cursus over Jezus Jaarvergadering Reumavereniging Historie centraal bij Gelein Jansen Praise-avond met muziek in Eben Haezer Rode Kruis vergadert Duitse professor geeft colleges over filosofie Lezing over vaste planten Gemeentelijke tentoonstelling Volleybal (ifLM X Hoogwater te Oudeschild Gamalenvissen en zeehonden zien TXIO EMMIE (HZ T®( 25355 KART1NG TEXEL A „t heef* alles \000 rn kampeer- en ruitersportartikelen Kledingmarkt in De Schakel vrijdag 12 MAART 2004 erdag 13 maart: m 15.00 en 16.00 uur beginnen indleidingen door de bierbrou erij aan de Schilderweg. Toe- ang €6,-, informatie: tel. I20325 ondag 14 maart: de Slufter gaat om 11.00 uur excursie 'Door het zout van de ee' van Staatsbosbeheer van tart. Opgave en inlichtingen bij coMare. tel. 317741. Insdag 16 maart: im 15.00 en 16.00 uur beginnen ndleidingen door de bierbrou erij aan de Schilderweg. Toe- ang €6.-. informatie: tel. 520325. (woensdag 17 maart m 15.00 en 16.00 uur beginnen ondleidingen door de bierbrou- erlj aan de Schilderweg. Toe- ang €6,-. informatie: tel. 20325. In de Geul gaat om 14.00 uur de xcursie 'Sporen van mens en ee' van Staatsbosbeheer van tart. Opgave en inlichtingen bij coMare, tel. 317741. Donderdag 18 maart: Om 14.00 uur begint een excur- 'e van Staatsbosbeheer door het duingebied van de Muy. Op gave en inlichtingen bij EcoMare, el. 317741. ndo Duvall, DJ bij Radio 538, ver- rgt zaterdag 13 maart een optreden discotheek Question Rlaza in Den urg. Duvall is niet alleen sterk geïn- ireerd door 'mastermixer' Ben ebrand, hi| werkt ook geregeld met hem samen. De invloeden van liebrand zijn dan ook duidelijk terug te horen in Duvalls eigen mixen. Za- prdag mixt hij zowel van vinyl als CD. [luestion is open vanaf 22.00 uur. luichers, afwijzers en twijfelaars', 'at is het thema van een nieuwe bij- nkomst in de cursus 'De Mens die jet leven inhoud geeft' van de 'ixelse baptistengemeente. De cur- jisten bekijken onder meer Jezus' itocht in Jeruzalem in de 'Jezus- dlm'. De avond wordt dinsdag 16 maart gehouden in Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg en be- |int om 20.00 uur. )e Texelse Reumavereniging houdt linsdag 16 maart haar jaarlijkse ïdenvergadering in schietsport- :entrum Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg. Op de agenda staan laast de gebruikelijke punten een te- ugblik op de activiteiten van vorig aar en een bestuursverkiezing. Voor- itter Lida Vlaming en bestuurslid loke Sabelis treden af, maar zijn bei- len herkiesbaar. De vergadering be- |int om 15.30 uur. Na afloop wordt er lingo gespeeld. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zondag in manege Akenburg een uitwisseling met vier verenigingen van Wieringen. De zogenoemde 'indoor marathon' werd in februari door alleen Texelaars verreden, deze keer din gen 17 eilanders en 26 overkanters mee naar de dagtitel. Bij de manege start om 10.30 uur de eerste deelnemer voor een weg- parcours van ongeveer vijf kilometer. Hiervan beslaat bijna vier kilometer draf, de overgebleven kilometer dient in stapgang te worden verreden. Voor pony's en paarden zijn verschillende minimum- en maximumaankomst tijden vastgesteld. Voor iedere se conde buiten deze tijden wordt een halve strafpunt toegekend. Na het wegparcours volgt in de ma nege het hindernisparcours. waarbij deelnemers zich zo snel mogelijk tus sen de verschillende obstakels moe ten manoeuvreren. Vervolgens wor den de twee tijden opgeteld en wordt de deelnemer met de minste straf- seconden tot winnaar gekroond. Het is de eerste keer dat Tussen Wad en Duin een uitwisseling organiseert met Wieringer collega's. Vorig jaar was er al contact, maar kwam een wedstrijd niet van de grond wegens tijdgebrek. Mede-organisator Piet Reiding zegt niet verbaasd te zijn als na de uitwisseling wordt besloten er een terugkerend evenement van te maken. Vast staat al dat enkele Texelse leden 4 april naar Wieringen gaan voor een 'uitwedstrijd'. De historie van Texel staat centraal in een viertal rondleidingen, die Gelein Jansen verzorgt in mei, juni en juli. Voor die tijd houdt hij zich nog beschikbaar voor lezingen. Met het oog op zijn gezondheid wil hij zich "in genoemde maanden concentreren op de excursies. Nieuw is een rondleiding met de naam 'Van de mient tot de Dennen', die Jansen iedere woensdag in juni verzorgt. De tocht gaat van start bij eetcafé Vincent aan de Grensweg en duurt ruim een uur. Jansen vertelt onderweg over de geschiedenis van het gebied. Na afloop wordt in Vin- De Texelse baptistengemeente ver zorgt zondag 14 maart een praise- en muziekavond. Medewerking wordt verleend door enkele zangers en het eigen muziekcombo, dat elektroni sche piano, gitaar, dwarsfluit en slag werk speelt. Op het programma staan bekende en nieuwe liederen uit de 'Opwekkingsbundel'. Dominee Auke van Slooten uit Heiloo verzorgt een prediking met de naam 'Wat voor beeld hebben wij van God?' De pre dikant staat bekend om zijn persoon lijke en pastorale manier van preken. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg en begint om 19.00 uur. De samenzang begint al tien minuten eerder, ledereen is welkom. Na afloop wordt er geza menlijk koffie gedronken. 'Stuck on you', de film die vanaf vandaag in Cinema Texel draait en werd gemaakt door Peter en Bobby Farrelly (van 'There's something about Mary'), wordt door kenners 'een buitenzinnige komedie' genoemd. Het verhaal gaat over de Siamese tweeling Walt (een rol van Greg Kinnear) en Bob (Matt Damon), die letterlijk on afscheidelijk zijn. Ondanks dat ze aan elkaar vastzitten, hebben ze toch ieder een eigen leven weten op te bouwen. Het wordt allemaal wat gecompliceerder wanneer de ondernemende Walt zijn droom wil gaan verwezenlijken om acteur in Hollywood te worden. De stille Bob heeft geen andere keuze dan zijn baan in een hamburgertent op te geven en zijn broer te volgen. Geprolongeerd in de Texelse bio scoop is 'Calendar Girls', een ko medie die is gebaseerd op het waargebeurde verhaal van een Britse vrouwenvereniging die zich inzet voor het in stand houden van oude gebruiken, zoals jam maken, bloemen drogen, breien en bak- ken. Op zoek naar een nieuwe manier om geld te werven voor het lokale ziekenhuis, besluiten ze naakt te poseren voor een kalen der. De vrouwen groeien uit tot in ternationale beroemdheden. Voor kinderen draaien twee films. In 'Peter Pan' hangen de broers van de jonge en energieke Wendy Darling elke avond tegen bedtijd aan haar lippen tijdens één van haar spannende hersenspinsels over zwaardvechten, verplettering en de super enge Hook. Bekende striphelden komen tot leven in 'Suske Wiske en de Duistere Diamant', waarin Suske en Wiske, Lambik en tante Sidoma op vakan tie gaan naar herberg de Ganzehoeve van baron de Lache- loze. Al gauw ontdekt Wiske dat gastvrouw Alwina over magische krachten beschikt. Dat is het be gin van een reeks spannende avonturen. cent koffie en gebak geserveerd. De andere excursies verzorgde Jan sen al eerder. 'Oorlog achter de Ruugediek' wordt iedere woensdag in mei gehouden en gaat over de ver schrikkingen van de opstand van de Georgtërs in april 1945, waarbij vele boerderijen in Eierland in vlammen opgingen en tientallen slachtoffers vielen. Iedere donderdag in juni maakt Jansen de tocht 'In en rond de Hogeberg', waarin hij verhaalt over de geschiedenis van het oudste stukje Texel. Vertrekpunt is dan De Bewaarplaats van Erna Tromp aan de Schilderweg. Iedere woensdag in juli is er een historische wandeling door Den Burg, die van start gaat bij café restaurant De Smulpot aan de Binnenburg. Alle excursies beginnen om 10.30 uur. Deelname kost steeds €6,-. een bedrag waarvoor de deel nemers na afloop ook een kop koffie en gebak krijgen. Leden van de afdeling Texel van het Nederlandse Rode Kruis komen woensdag 17 maart bijeen voor hun jaarvergadering. De bijeenkomst wordt gehouden in het Rode Kruis- gebouw (Jonkerstraat 13 in Den Burg) en begint om 20.00 uur. Prof.dr. Georg Scherer, hoogleraar in de filosofie aan de universiteit van Essen in Duitsland, verzorgt van 28 maart tot en met 3 april da gelijks colleges in De Schuilhut, het gebouw van de hervormde kerk in De Koog. De serie wordt georganiseerd door 'Texelge- sprache', een Duitse organisatie die zich bezighoudt met filosofie, theologie, kunstwetenschappen en de verhoudingen tussen Neder land en Duitsland. Hoewel het om inleidingen in de filo sofie gaat en geïnteresseerden met per se een academische achtergrond hoeven te hebben om aan te kunnen schuiven, wordt wel uitgegaan van een bepaald intelligentieniveau. De voertaal is Duits. De titels van de col leges zijn achtereenvolgens: 'Wat is filosofie?', 'Filosofieën mythe', 'Hoe komt men in de filosofie?', 'Wat is praktische filosofie?', 'Filosofie, in zicht en wetenschap' en 'Filosofie en religie'. De bijeenkomsten verlopen steeds volgens dezelfde opzet. Eerst verzorgt professor Scherer van 10.00 tot 11.00 uur een inleiding, daarna is er van 11.00 tot 13.00 uur een discus sie. 's Avonds is er van 20.00 tot 21.30 uur een 'tekstcollege', op de laatste dag gevolgd door een gezel lig samenzijn. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij Annelies Waerts, Plevierstraat 11 in De Koog. 'Het gebruik van vaste planten in kustgebieden en op droge zandgron den'. Dat is het thema van de lezing die Wim Willemsen uit Veenendaal maandag 29 maart geeft op uitnodi ging van Kwekerij Halsema. Willemsen is gespecialiseerd in vaste planten. Hij beheert de officiële Ne derlandse Hemerocallis-collectie, is een verwoed verzamelaar en geeft lezingen in Nederland en België. Tij dens zijn lezing vertelt Willemsen ook over de Hemerocallis-daglelie. een vaste plant die in Europa snel aan populariteit wint. Na de pauze geeft hij een diavoorstelling en is er gele genheid voor het stellen van vragen. De bijeenkomst, bedoeld voor ieder een die geïnteresseerd is in tuinieren en planten, wordt gehouden in het tuincentrum aan het Gerritslander- dijkje nabij Den Burg. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. In verband met de organisatie is aanmelding gewenst (tel. 312390). Vrijdag 12 maart: Medium Lia Schippers verzorgt een avond in De Lindeboom in Den Burg. Zij werkt aan de hand van foto's en persoonlijke bezittingen van overle denen. Aanvang 20.00 uur, toegang €7,-. Toneelvereniging Zuid-Eierland voert in buurthuis Bethel het stuk 'De Wonderspullen van d'n Dullen' op. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Calendar Girls (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en Stuck on you (19.15 en 21.45 uur). Zaterdag 13 maart: In de openbare bibliotheek in de Drijverstraat in Den Burg wordt van 10.30 tot 14.30 uur een Franse mid dag gehouden in het kader van de Boekenweek. In De Waal klinkt om 14.00 uur het startschot van de 23ste halve mara thon. De jeugd gaat al een half uur eerder op weg. Toneelvereniging Zuid-Eierland voert in buurthuis Bethel voor de tweede en laatste maal het stuk 'De Wonder spullen van d'n Dullen' op. Aanvang 20.00 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooster end begint om 20.00 uur het winter- concert van Excelsior. De jubilerende Kindertelefoon staat met een bus van 11.30 tot 13.00 uur bij zwembad Calluna nabij De Koog, van 13.30 tot 15.00 uur in Den Burg op de Groeneplaats voor het ge meentehuis en van 15.00 tot 16.30 uur bij EcoMare. In Cinema Texel draaien Suske Wiske (aanvang 14.30 uur), Peter Pan (15.00 uur), Calendar Girls (19 00 en 21.30 uur) en Stuck on you (19.15 en 21.45 uur). Zondag 14 maart: In schouwburg De Kampanje in Den Helder begint om 20.15 uur de opera 'La Bohème' door de Roemeense Staatsopera. Na afloop vaart een extra boot terug. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling 'De Zie ner' van cabaretier Vincent Bijlo. Toe gang €12,50. In Cinema Texel draaien Suske Wiske (aanvang 14.30 uur). Peter Pan (15.00 uur), Calendar Girls (19.00 en 21.30 uur) en Stuck on you (19.15 en 21.45 uur). Maandag 15 maart: In De Schakel naast de hervormde kerk van Den Burg kan tussen 9.30 en 12.00 uur kleding worden ingele verd voor de donderdag te houden kledingmarkt. Op uitnodiging van de IVN-afdeling Texel houdt professor De Jager in EcoMare een lezing met de titel 'Op zoek naar leven in de ruimte'. Aan vang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Stuck on you (aanvang 20.00 uur) en Calendar Girls (20.30 uur). Dinsdag 16 maart: In sporthal Ons Genoegen wordt van daag de hele dag de Texelse Horeca- beurs gehouden. De Texelse Reumavereniging houdt haar ledenvergadering in schietsport- centrum Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg. Aanvang 15.30 uur. In samenwerking met het ECN geeft de gemeente in de kantine van Gemeentewerken (Reijer Keijser- straat in Den Burg) een voorlichtings avond over elektrische zonnepane len. Aanvang 19.30 uur. In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3,50 per koppel. Inschrijven, liefst met maat, kan tus sen 19.30 en 20.00 uur. Om 21.30 uur begint in café De Smul pot in Den Burg een optreden van de Texelse band Make me Smile. In Cinema Texel draaien Stuck on you (aanvang 20.00 uur) en Calendar Girls (20.30 uur). Schot, zanger, componist, oprich ter van de befaamde Battlefield Band, multi-muzikant, muziek leraar, schrijver en hoofd van de afdeling Schotse Traditionele Folkwetenschappen aan de Glaswegian University. Dat alles is Brian McNeill, die woensdag 17 maart concert een concert geeft in Question Plaza in Den Burg. Met de boeking was iets misgegaan. Toch wou de organisatie van de Texelse folkconcerten hem erg graag hebben. McNeill deed daar met moei lijk over, met als gevolg dat hij een dag eerder dan de bedoeling was naar het eiland komt. Hij wordt onge twijfeld vergezeld door een deel van zijn fanclub, want hij heeft een grote schare trouwe bewonderaars. Tot 1990 speelde McNeill in de Battlefield Band, een succesvolle folkformatie, die een kleine twintig jaar eerder door hem zelf was opge richt. Maar hij wilde meer tijd. Voor zichzelf en om zich vaker met schrij- Een selectie van de kunstwerken die de gemeente in de afgelopen vijf jaar aankocht, is aan het eind van de maand te zien in expositieruimte Tusse de Banke in Den Burg. De ten toonstelling wordt vrijdag 19 maart om 16,00 uur geopend. Bij deze ver nissage zijn alleen genodigden wel kom. Voor publiek zijn de werken dagelijks te bezichtigen van zaterdag 20 maart tot en met woensdag 31 maart. Het gebouw is steeds open van 11.00 tot 17.00 uur. ven bezig te kunnen houden. Een jaar voordat hij de Battlefield Band verliet, was zijn eerste boek, de thriller 'The Hustler', uitgekomen. McNeill ging schrijven en combineerde.dat met het leraarschap. Dat resulteerde in een nieuwe thriller en vele liedjes, gecoverd door onder anderen Davey Arthur, John Wright en Eric Bogle. Ook een CD vol viooltunes en een bijbehorend notenboek zagen in die periode het levenslicht. Maar het bloed kroop waar het niet gaan kan en sinds een paar jaar is de gedreven Schot weer actief op de concertpodia. Dit keer solo en altijd gekleed in een 'modieuze' tuinbroek. Tot zijn vaste bagage behoort een grote verzameling instrumenten. Niet alleen is hij een meester op viool en gitaar, ook speelt hij altviool, mandoline, bouzouki, concertina, bas, hurdy-gurdy en keyboards. Tij dens zijn concerten ontpopt hij zich steeds weer als een rasartiest, die niet alleen het geweten van de Schotse natie is, maar in zijn teksten ook de schoonheid van zijn land weet te vangen en die vertaalt met behulp van zijn stem, humor en onnavolg baar handgetokkel. Her voorprogramma van McNeills concert wordt woensdag verzorgd door The Hokum Jugband. Dit duo bestaat uit Jacco de Wit uit Heemskerk en Merijn Volkers uit Slootdorp. Beiden halen hun inspira tie uit de rijke roots van de Noord- Amerikaanse folk en blues en streven ernaar hun muziek, door middel van louter akoestische instrumenten, zo authentiek mogelijk te brengen. Het concert begint om 20.30 uur. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijg baar bij hotel De Lindeboom en Music Store Texel in Den Burg. Drie volleybalteams van Tevoko spe len zaterdag een thuiswedstrijd in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Het herenteam bijt het spits af tegen VCJ'94 3 uit Julianadorp. Om het kampioenschap binnen bereik te hou den, moeten de Texelaars winnen. Het eerste damesteam speelt om de regiobeker tegen Odin uit Heemskerk, een onbekende tegenstander, waar van alleen bekend is dat ze in de mid denmoot van de regioklasse Midden staat. Een zege brengt Tevoko in de achtste finales. De wedstrijd begint om 13.45 uur De middag wordt beslo ten door het derde damesteam, dat vanaf 15.00 uur tegen koploper HCSC uit Den Helder speelt. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Nog steeds een winter program ma: Zaterdag, zondag en woensdag: 12.00 uur Garnalenvissen en... naar de zeehonden Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 Om de drukte de baas te kunnen zet TESO vrijdag 12 maart (vandaag) en maandag 15 maart een extra boot in. Tussen 9.30 en 16.00 uur is er dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Automo bilisten moeten desondanks rekening houden met wachttijden van een half uur. Die kunnen vrijdag in Den Helder ontstaan tussen 11.00 en 18.00 uur en maandag op Texel tussen 9.00 en 12.00 uur. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 12 10.57 en 23.45 u. Za. 13 11.30 en - u. Zo. 14 0.27 en 12.20 u. Ma. 15 1.20 en 13.40 u. Di. 16 2.40 en 15.14 u. Wo. 17 4.47 en 17.15 u. Do. 18 6.15 en 18.25 u. Vr. 19 7.46 en 19.34 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 14 maart op om 05.56 uur en gaat onder om 17.43 uur; 13 maart laatste kwar tier. MAART Za. 13 Oiner Cabaret - 19.00 u. Zo. 14 Cabaret met Vincent Bijlo „De Ziener" - entree €12,50 Aanvang 20.30 uur (diner vooraf mogetijk 18.30 u.) Za. 20 Diner Cabaret - 19.00 uur Vr, 26 Cabaret met Reinder van der Naait „Anders" - entree €12,50 Aanvang: 20.30 uur (diner vooraf mogelijk 18.30 u.) Za. 27 Diner Cabaret - 19.00 uur Zo. 28 maart 14.00 uur Start kaartverkoop Broadway 2004 APRIL Za. 3 Diner Cabaret - 19.00 u. Reserveer nu! s 319633 www.klifl2.nl Dagelijks afvaart (behalve zondag) om 10.30 en 14.00 uur. Volwassenen 7,50, kinderen 6,00 (0222) 3136 39| of 0651 49 86 14 den burg 6KENBUURT 14 TEL. 313921 T 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circurtbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Kampeercentri Spinbaan 14 Den Burg Tel 0222-313163 In De Schakel naast de hervormde kerk van Den Burg wordt donderdag 18 maart van 9 30 tot 16.30 uur een kledingmarkt gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor een ouderenproject in Roemenie. De Ne derlandse Elisabeth Eikelenboom zet zich in voor de ouderen van Codlea, die van een pensioen moeten leven dat amper toereikend is om de huur van te betalen. Geld voor verwar ming, kleding en voedsel blijft nauwe lijks over. Het ontbreekt niet aan vrij willigers die de handen uit de mouwen willen steken, maar wel aan financiële middelen. Wie voor dit doel goede, schone kle ding wil afstaan, kan deze op maan- dag 15 maart tussen 9.30 en 12.00 uur en woensdag 17 maart van 9.30 tot 12.00 en van 14 00 tot 16.00 uur inleveren bij De Schakel. Wie niet in de gelegenheid is de kleding zelf te brengen, kan contact opnemen met Nannie de Haas (tel. 312298), Ina Kramer (tel. 312464) of Rensche Rienstra (tel. 313878).

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9