Zuid-Eierland vermaakt ondanks aarzelende start Hilarische momenten in slappe klucht F amilieberichten .TEXELSE J C0URANT' Open huis bij Texelse Reede en thuiszorg Maaltijd in Den Hoorn Politie doet onderzoek Verwarring rond aanlegvergunning voor toegangspad Geen extra geld wagenmuseum Goede prestatie Marlon Marei DINSDAG 16 MAART 2004 digde Van Thienen zich op zeker moment. Toen het publiek begreep, dat er sprake was van improvisatie en zich begon te roeren, richtte Van Thienen zich tot de zaal met de uit roep: 'Nee, niet lachen!' Debutanten Gaandeweg werd het beter en bleek dat de spelers zich weldegelijk goed hadden voorbereid. De meesten lie- Zijn vrouw dacht hem te verrassen door hem na haar onverwachte ontslag uit het ziekenhuis even gedag te zeggen in de kleedkamer. De gelukkige echtgenoot, hoofd rolspeler Frans van Thienen, raakte er echter zo door geëmotioneerd dat het begin van het toneelstuk, waarin hij één van de hoofdrollen speelde, moest worden uitgesteld. Toen de uitvoering met een kleine vertraging alsnog begon, bleken ook de andere spelers van Toneel groep Zuid-Eierland danig van slag. Gelukkig hervonden ze zich snel en maakten ze er na een aar zelende start toch een mooie voor stelling van. vertegenwoordiger D'n Dullen. Hier en daar had hij nog wel wat exentrieker mogen overkomen, maar verder was er weinig op hem aan te merken. Henny Ploeger verzorgde het kap- werk, Bettina Nooy de grime. De re gie was in handen van Saskia Slot, die al vele malen zelf op de planken stond. Zij werd geassisteerd door I inrtw .^trnn Hio Hi ic oen Hi iKhalrnl Toneelgroep Zuid-Eierland is een ge zelschap zonder veel pretenties. Ple zier in het spel is een stuk belangrij ker dan de prestaties op het toneel. Opvallend is de gemeenschapszin, die in Eierland ook inhoudt dat de meeste bewoners die voor een rol worden gevraagd 'ja' zeggen. Net als het draaien van een bardienst in uuurthuis Bethel hoort ook het mee spelen in de jaarlijkse toneel uitvoering kennelijk tot de vanzelf- prekende verplichtingen waarmee het sociale leven in de polder in stand wordt gehouden. Het voordeel is dat e maar heel af en toe aan de beurt jent, want ie opvolger staat al klaar om volgend jaar mee te doen. Toch telt de groep ook mannen en vrouwen die bijna elke keer op de planken staan. Onder hen zijn er een jaar die meer in huis hebben dan de jemiddelde amateurspeler. Eén van jen is Frans van Thienen, die met zijn uitgesproken mimiek, grimassen en imakelijke Rotterdamse accent de toeschouwers tot schateren kan jrengen, al heeft hij wel eens de nei ging te overdrijven. Misschien nog wel beter is Lindy Stroo, die kenne lijk zonder moeite de meest curieuze types tot ieven weet te wekken. In De wonderspullen van d'n Dullen, de klucht die Zuid-Eierland vrijdag en zaterdag opvoerde, stonden de twee eenmaal samen op het toneel, zon der iemand erbij, en dat was direct het hilarische hoogtepunt van de uit- 'oering. Onder invloed van een lust- pwekkende cola probeerde Stroo [alias de sportieve toeriste Irma) Van lenen (als de heer des huizes Floris Issers) te verleiden. Toen dat niet lukte, gooide de hitsige vrouw alle remmen los en besprong ze haar prooi als een wild dier. Dat gebeurde Op de vierde Landelijke Open Dag van de Zorg kunnen belangstellen den zaterdag 20 maart ook binnen lopen bij de locatie De Zes van de Texelse Reede en bij Corbis Plus, de overkoepelende instelling voor allerlei vormen van zorg in de Kop van Noord-Holland. Het thema is 'kom ook eens op bezoek zonder afspraak' en heeft tot doel zoveel mogelijk mensen kennis te laten maken met 'de zorgsector en al haar facetten'. De Zes in Den Burg is één van de twee 'woonlocaties' van de regionale stichting De Waerden. die op ver schillende manieren ondersteuning biedt aan mensen met een handicap en (zonodig) hun ouders. Zo wordt op de locatie Haffelderweg 24-uurs zorg geboden, waarbij de bewoners een eigen zitslaapkamer hebben en de woonkamer wordt gedeeld. Op De Zes wonen de bewoners individueel en hebben ze een eigen apparte ment, maar kunnen ze gebruik maken van gemeenschappelijke diensten. Meestal is er een begeleider aanwe zig en er is altijd iemand bereikbaar. De Zes is ook de uitvalsbasis van de ambulante afdeling, die begeleiding 'op maat' biedt aan zelfstandig- wonenden over het hele eiland. Ook worden gezinnen geholpen waarin één of meerdere kinderen 'gewoon' thuis wonen en die door hun handi cap extra aandacht en energie vra gen. De open dag van de Texelse Reede is bedoeld voor mensen die willen kennismaken met de dienstverlening van De Waerden, zoals ouders, po tentiële bewoners en cliënten en mensen die in de zorgsector werken of er op zoek zijn naar een baan. De teamleider, een begeleider en bewo ners leiden bezoekers op de open dag tussen 10.00 en 16.00 uur rond en vertellen over hun werk of woon situatie. Locatie De Zes is gevestigd in het appartementencomplex op de hoek van De Zes en de Kogerstraat. De ingang zit aan de achterzijde van het gebouw. Meer informatie is ver krijgbaar bij Dineke Dankers en March Heijnen (tel 313772). Corbis Plus houdt van 10.30 tot 14.00 uur open huis in de hoofdvestiging in Den Helder (gebouw De Koploper aan de Prins Bernhardlaan 2). Bij di verse stands kunnen bezoekers infor matie krijgen over thuiszorg, ver pleeghuiszorg, kraamzorg, jeugd gezondheidszorg, voedingsvoor lichting en personenalarmering. Daar naast is de Thuiszorgwinkel geopend en kan men terecht bij de Ge- zondheidswijzer en het Steunpunt Mantelzorg. Informatie overwerken in de zorg en bedrijfsopleidingen is ver krijgbaar bij uitzendbureau Zorg Inte rim en de afdeling P&O. Een speciale stand is er voor vragen over de nieuwe regeling eigen bijdrage thuis zorg. Sinds 1 januari is deze regeling aangepast en dat heeft tot veel onduidelijkheid geleid. Bij de stand kunnen bezoekers een berekening laten maken van de eigen bijdrage en er is informatie over diverse compen- satiemogelijkheden ue Dl/verschijnselen van de wonderspullen van D'n Dullen openbaren zich. De vertegenwoordiger (een rol van Peter Wetsteen) bekommert zich om Anne Essers (Inge Hooyschuur). Haar ouders (Mies Plaatsman en Frans van Thienen) kijken ondertussen ongerust toe. zo overtuigend, dat het publiek even vreesde dat Van Thienen de plaats van zijn vrouw in het ziekenhuis zou moeten innemen. Vertegenwoordiger Het knappe spel van Stroo en Van Thienen kon niet verhullen dat De wonderspullen een slappe klucht is, die eindigt op een manier die je een half uur na afloop van het stuk alweer bent vergeten. Het verhaal gaat over een echtpaar (Floris en Toos) dat met een kiosk en een klein café in het le vensonderhoud probeert te voorzien. De zaken gaan op zeker moment zo slecht, dat ze besluiten ermee te stoppen. Net op dat moment krijgen ze een vreemdsoortige vertegen woordiger over de vloer, Lowie d'n Dullen, die de meest curieuze artike len bij zich heeft, van haargroei middelen tot een huidcrème voor een eeuwige jeugd en van inlegkruisjes voor mannen tot de lustopwekkende JIW (Ja Ik Wil)-cola. Op aandringen van hun zoon Rolf wagen ze een laat ste kans en nemen ze een paar arti kelen in hun assortiment op. Met suc ces, zo lijkt het, want plotseling begint de kiosk te lopen als een trein. Maar al snel komen ze erachter dat de wonderspullen allerlei bijverschijn selen hebben, waardoor ze in grote problemen belanden. Gelukkig blijft D'n Dullen niet voor één gat te van gen. Aanvankelijk wilde het stuk nauwe lijks boeien. Dat kwam mede doordat de spelers nogal uit hun doen waren door de visite van mevrouw Van Thienen. Ze leken grote delen van hun tekst vergeten, waardoor souffleuse Jannie de Ridder herhaal delijk moest bijspringen en vertra gende onderbrekingen ontstonden. 'Ik moest even nadenken, daarom duurde het zo lang', verontschul- ten knap spel zien. Dat gold zeker voor debutant René Hovestad, die met opvallend gemak de grote rol van de zoon des huizes vertolkte en een aanwinst lijkt voor de groep. Ook Inge Hooyschuur maakte haar debuut, in de rol van Anne, de dochter des hui zes. De 21-jarige Hooyschuur, die lang geleden haar toneelervaring op deed bij het jeugdtoneel in Eierland, speelde fris van de lever, maar was vooral in het begin af en toe slecht te verstaan. Dat werd duidelijk veroor zaakt door zenuwen, want in de loop van het stuk werd haar spel rustiger. De andere rollen waren in handen van ervaren rotten. Uiterst degelijk acteer den Mies Zoetelief (alias Toos Essers) en Ank Westdorp (Ellis, de vriendin van Rolf). Het oogde niet atijd even spannend, maar dat was vooral te wijten aan de personages die ze voor het voetlicht moesten brengen. Meer sjeu bracht Peter Wetsteen erin als (Foto Joop Hommels) vertolkte. De twee waren verantwoor delijk voor een leuke vondst, waarbij ze de slachtoffers van de wonder spullen van D'n Dullen de namen hadden gegeven van bewoners van Eierland. Dat veroorzaakte lachbuien onder de toeschouwers, die bijvoor beeld hoorden dat 'Kees Hooyschuur' doorgedraaid was afge voerd met de ambulance, terwijl 'Sibo Plaatsman' en 'Lou Nijhuis' hadden gedreigd de uitbaters van de kiosk voor de rechter te slepen. Het effect in deze zo tragisch bedoelde scène was zó grappig, dat de spelers zicht bare grote moeite hadden hun lachen in te houden. De feestcommissie van Den Hoorn verzorgt donderdag 18 maart weer een gezamenlijke maaltijd in dorps huis De Waldhoorn Welkom zijn alle (oud-)inwoners van Den Hoorn, deel name kost €4,50 voor volwassenen en €3,- voor kinderen. De maaltijd begint om 18.30 uur, op het menu staat boerenkool met een nagerecht. Opgeven kan bij een van de leden van de feestcommissie: Ria Groes- kamp (tel. 319536), let de Ruyter (tel. 319436) of Janny Schuijl (tel. 319260). Na afloop van de gezamenlijke maal tijd wordt een bordspelenavond ge houden, waarvoor iedereen zijn eigen spel kan meebrengen Er worden ron den van ongeveer een uur gespeeld. Deelname is gratis, vooraf aanmel- Joop Rommets den met nodig. Als aanvulling op het jaarlijkse telefo nische onderzoek, de Politiemonitor, doet de politie van Noord-Holland Noord dezer dagen een schriftelijk onderzoek met als doel inzicht te krij gen welk deel van de bevolking de afgelopen twee jaar slachtoffer is ge worden van criminaliteit als inbraak en fietsendiefstal. Het onderzoek maakt onderscheid tussen woon buurten, winkelcentra, horeca/ uitgaanscentra en NS-stations. Verder wil de politie een beeld krijgen van hoe het politiewerk wordt beoor deeld. Voor het onderzoek zijn twintigduizend enquêteformulieren verstuurd. De politie vraagt de ont vangers van deze formulieren om hun medewerking De resultaten van het onderzoek, de Gebiedsmomtor, wor den in juli verwacht. B en w zijn weinig zorgvuldig ge veest bij de behandeling van het 'erzoek van Marian Ran om ver gunning voor het verharden van het toegangspad naar haar woning en schuren aan het Skillepaadje. De informatie die door of namens het college werd verstrekt, was uitermate verwarrend. Toegezegde beslissingen bleven uit en er ston- r den onjuiste data op de ontvangst bevestigingen. Aldus constateert de bezwaarschrif tencommissie die een oordeel moest geven over het bezwaar dat namens Ran was ingediend wegens het met tijdig nemen van een beslissing op laar verzoek, wat volgens het be stuursrecht zou betekenen dat de aanvraag is ingewilligd. Overigens heeft ook de aanvrager Jan de verwarring bijgedragen, neent de commissie, door het tel kens sturen van nieuwe brieven, ter wijl de plannen voor het verharden van het pad ook nog eens zijn gewij zigd. 'och is Ran in deze kwestie niet in het jelijk gesteld. De commissie en het .ollege zijn van mening dat over het 'erzoek niet kon worden beslist om- lat er geen behoorlijke aanvraag Nas. Gegevens die voor de toetsing an het bestemmingsplan nodig wa- en, ontbraken. De aanvrager kreeg Nel het verzoek deze gegevens als- iog te leveren, maar daarop werd jereageerd door te verwijzen naar lerdere correspondentie. Dat ge- Jeurde ook toen de gemeente een •pedaal aanvraagformulier voor een lanlegvergunning naar Ran stuurde net het verzoek dit in te vullen. De •nduidelijke situatie bleef daardoor •estaan. e bezwaarschriftencommissie leende dat het nemen van een be- •issing onder deze omstandigheden iet mogelijk is en adviseerde het ollege de aanvraag niet in behande- n9 *e nemen Het college heeft aldus lesloten. Opnieuw aandringen op het ilsnog leveren van de gegevens werd ■inloos gevonden.Van een weigering 'an de aanvraag is dus geen sprake, Nant dat zou inhouden dat de aan- raag wel is beoordeeld. B en w willen het Agrarisch en Wagenmuseum in De Waal geen extra subsidie geven voor de bouw van een opslagplaats aan de Laag- waalderweg. Het museum zal het dus moeten doen met de op 9 april 2002 door de gemeenteraad toe gezegde €87.711,-. Het museumbestuur had om meer geld gevraagd, omdat de bouw als gevolg van procedures en vertraging bij de grondverwerving is uitgesteld en daardoor duurder is geworden. Het college voelt echter niets voor een 'open eind'-financiering. De gemeenteraad besloot destijds voor €46.279,- grond aan de Laag- waalderweg te kopen en deze voor het symbolische bedrag van één euro per jaar in bruikleen te geven aan het museum. Daarnaast werd €87.711,- toegezegd als bijdrage in de bouw. Daarin was €1.316,- verwerkt als compensatie van de te verwachten stijging van de bouwkosten door de lange voorbereidingstijd. Nu die voorbereidingstijd veel langer wordt (volgens het museum vooral doordat de grondverwerving door de ge meente op zich laat wachten), wil men een hoger compensatiebedrag. Als de gemeente daarop zou ingaan, zou dat neerkomen op €220,- extra geld voor elke maand vertraging, uit gaande van vier procent kosten verhoging per jaar. Het college wil daar niet aan beginnen en houdt vast aan het oude bedrag zoals ook is gebeurd bij het Eierlandsche Huis. Een eenmaal vastgestelde bijdrage wordt niet meer verhoogd, zo luidt het standpunt. Jeugdturner Marlon Marei heeft zon dag in Amersfoort een prima presta tie geleverd door als achtste te ein digen in een nationale instaptest waaraan zestig turners uit de top- en wedstrijdsport deelnamen. De kans dat Marei volgend jaar door de bond wordt uitgenodigd deel te nemen aan Jong Oranje, is hiermee flink ge groeid. De uitslag van de zondag gehouden test geeft geen recht op een plek bij het nationale team, om dat hier ook factoren als de wedstrijd resultaten meespelen Marei be haalde de beste resultaten op voltige (derde van Nederland) en sprong (tweede van Nederland). Zijn achtste plaats is opmerkelijk, omdat aan deze test ook alle landelijk bekende A- jeugdturners (topsport) deelnamen. Marlon Marei (hier op de brug met gelijke leggers) leverde een prima prestatie in Amersfoort (Foto Gemt Verhoeven) Aan het parkeerterrein van ma nege Akenburg hadden de deelne mers van de zogenoemde Indoor Marathon niet genoeg. Ook langs de Akenbuurt stond het zondag vol auto's. De door menvereniging Tussen Wad en Duin georgani seerde uitwisseling met vier vere nigingen van Wieringen telde im mers 42 aanspanningen - waarvan 19 Texelse - die allemaal moesten worden opgetuigd. Tot in de namiddag legden aan spanningen in vier rubrieken het weg- parcours van bijna vijf kilometer af. De vier kilometer draf en een kilome ter stap voerden onder andere over de Westerweg en de Hemmerkooi, met de manege als begin- en eind punt. Als tweede onderdeel was er een overdekt hindernistraject, dat in totaal drie keer mocht worden afge legd. Na een proef volgden twee tijdsgebonden trajecten, waarvan de tijden werden opgeteld. Onder de hindernissen bevonden zich pionnen met balletjes, leder balletje dat viel, leverde vijf strafpunten op. In de rubriek enkelspan pony's won Silvana Schattevoet (Wiron), voor Gerard Bakker (Wad en Duin) en Bert Koorn (Wiron). Tirso Dieleman (RAP) won in het dubbelspan pony's, ge volgd door Gerard de Ridder (Wad en Duin) en Nic Veul (Wad en Duin). Bij de enkelspan-paarden zegevierde Cor de Lugt, die Kees Keijser (Wiron) en Carlo Witte (Wad en Duin) achter zich hield. Tot slot was de complete rubriek dubbelspan paarden een prooi voor leden van Wad en Duin. Hans Jimmink, Piet Beers en Frits Witte bezetten de plaatsen een tot en met drie. Medeorganisator Finka van der Kraan kreeg louter lovende reacties en noemt de uitwisseling zeer geslaagd. 'Ik heb geen chagrijnige gezichten gezien. Er was niemand die zei: van mij hoeft het niet nog eens. Er was veel publiek, volgens mij veel Texelaars. Op 4 april zijn aan spanningen van Tussen Wad en Duin uitgenodigd om naar de Wieringer- meer te komen. Waar die wedstrijd precies is en hoeveel daar heengaan, weet ik nog niet.' (Foto Mtchel Dekker) ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Niet meer die opstekende hand en het Ridderspoor groeit dicht Na een kortstondig ziekbed is overleden onze broer, zwager, oom en buurman Chris de Ridder 30-11-1920 t 13-3-2004 Namens de familie: A.W. van Haastrecht Waalderweg 119 Den Burg De H.Eucharistieviering ten afscheid zal worden gehouden op donderdag 18 maart om10.30 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Do per te Den Burg, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvinden Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in „de Witte Burcht" Correspondentie-adres: A.W. van Haastrecht, Schoudieck 48, 1791 WG Den Burg. „De Heer is mijn Herder mij ontbreekt niets" Mijn lieve man, onze fijne vader, schoonvader en onze lieve opa is overleden op 14 maart 2004 Johannes Marinus Eijgenraam Jan in de leeftijd van 80 jaar Annie Eijgenraam-Mostert Frans Eijgenraam Cocky Eijgenraam-Samwel Elwin, Manon Wim Eijgenraam Gerda Eijgenraam-van der Vlugt Wouter Bram Eijgenraam Trees Hollander Hans Eiigenraam Lera Eijgenraam-Sergeeva Andrey Rob Eijgenraam Marian Terwan Roos, Iris Madoerastraat 137 3131 ZJ Vlaardingen De afscheidsplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 19 maart om 12.00 uur in het crema torium „Beukenhof", Burgemeester van Haaren- laan 1450, ingang Laan van Spieringshoek te Schiedam Na deze plechtigheid is er gelegenheid de fami lie te condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Liever geen bloemen.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3