ctief i Big Band geeft concert met soul- en gospelkoor teso Bos en Duin Om de liefde van een vrouw Agenda Parona wordt spirituele zaak JliDi Excursies TEXELSE g COURANT Concert KTF Kruisiging van Jezus Open dag bij EcoMare Modeshow in de Buureton Voorspeeluur volwassenen Gemeente toont kunstaankopen Weerman exposeert in Texelse Luwte Vrouwen van Nu Klaverjasnacht in nieuwe stijl Verkoop van gebruikte kleding 0^ Hoogwater te Oudeschild THEATERAGENDA Gamalenvissen en zeehonden zien TX10 EMMIE KAKÏ1NG TEXEL Ook voor vergaderingen en recepties mz heeft alles tooo ff kampeer- en ruitersportartikelen VRIJDAG 19 MAART 2004 Zaterdag 20 maart: Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bier brouwerij aan de Schllderweg. Toegang €6,-; informatie: tel. 320325. Zondag 21 maart: In de Slufter gaat om 11.00 uur de excursie 'Door het zout van de zee' van Staatsbosbeheer van start. Opgave en inlichtingen bi) EcoMare, tel. 317741. Dinsdag 23 maart- Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bier brouwerij aan de Schllderweg. Toegang €6.-, informatie; tel. 320325. Woensdag 24 maart: Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bier- 'brouwerii aan de Schilderweg. Toegang €6,-, informatie: tel. 320325. In de Geul gaat om 14.00 uur de excursie 'Sporen van mens en zee' van Staatsbosbeheer van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Donderdag 25 maart: Om 14.00 uur begint een excur sie van Staatsbosbeheer door het duingebied van de Muy. Op gave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. et Koninklijk Texels Fanfarecorps eeft zaterdag 3 april z'n jaarlijkse ptreden in de Burgemeester de oninghal in Den Burg. Het concert egint om 20.00 uur. De toegang is jatis. e kruisiging van Jezus op Golgotha aat centraal tijdens een nieuwe bij- nkomst op dinsdag 23 maart in de rsus 'De Mens die het leven inhoud eft', die wordt gegeven naar aan- dmg van het Lucas-evangelie. Het erna is 'einde of een nieuw begin', k zal een gedeelte van de Jezus- m' worden vertoond. De bijeen- mst wordt gehouden in gebouw en Haezer van de baptisten- meente aan de Julianastraat in Den rg en begint om 20.00 uur. Voor het derde achtereenvolgende jaar zet EcoMare zondag 21 maart haar deuren open voor iedereen die een gratis kijkje wil nemen bij de zeehonden, de vogelopvang, in het museum en bij de zeeaquaria. Bovendien zijn er de hele dag ac tiviteiten voor jong en oud. Bezoekers kunnen kiezen uit het hele 'assortiment' bij EcoMare. De zee honden staan altijd garant voor een hoop kijkplezier. Ze worden om 11.00 en 15.00 uur gevoerd. Om 12.00, 13.00 en 14.30 uur neemt een verzor ger belangstellenden mee voor een rondleiding achter de schermen van de opvang. Voor iedereen die zich afvraagt hoe zulke enorme hoeveel heden zeewater worden rond gepompt, start om 12.00 en 14.00 uur een rondleiding langs de techni sche voorzieningen. Voor kinderen worden uiteenlopende activiteiten georganiseerd. Jonas Jan beleeft om 11.30,14.00 en 15.30 uur allerlei avonturen in de poppenkast en vanaf 10.30, 13.30 en 14.30 uur kunnen kinderen van 6 tot 12 jaar in het kinderprogramma 'Zeehond bin nenste buiten' van alles te weten ko men overzeehonden. In het onlangs uitgebreide restaurant wordt een 'creatieve hoek' ingericht en kunnen kinderen zich laten schminken. Een speurtocht leidt kinderen over het hele terrein. In het Duinpark worden permanent drie (mooie) wandelingen uitgezet. Om 12.00 uur gaat een excursie door het park van start onder leiding van een gids. De groepsgrootte voor de rondleidingen en speciale program ma's is beperkt. Op de open dag lig gen inschrijflijsten bij de receptie. 'Op tijd inschrijven voorkomt teleurstellin gen', waarschuwt EcoMare. In samenwerking met Marion Mode verzorgt de Stichting Welzijn Oude ren Texel woensdag 24 maart een modeshow voor senioren. De man nequins showen onder meer japon nen, twee- en driedelige pakjes, rok ken, blouses, truien, pantalons en mantels, die volgens de organisatie 'met zorg' zijn ingekocht en 'voor betaalbare prijzen worden aangebo den'. Het betreft 'uitsluitend kwali- teitskleding'. De show wordt gehou den in de (nieuwe) Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 14.30 uur. Kaarten zijn gratis te ver krijgen, eveneens in de Buureton. In Cinema Texel draaien vanaf van daag drie nieuwe films. Ster acteurs Jack Nicholson, Diane Keaton en Keanu Reeves spelen de hoofdrol in 'Something's gotta give' van regisseur Nancy Meyers, bekend van de film 'What women want'. De film gaat over Harry Sanborn (een rol van Nicholson), voor wie de wereld aan zijn voeten ligt. Hij is een succesvol muziek producent en heeft een libido van een jonge hond. Maar dan leert hij Erica (Keaton), de moeder van zijn nieuwste vriendin, kennen. Hij valt voor haar charmes en wanneer de onge doctor Julian (Reeves) het hart van Erica dreigt te stelen, be landt Harry in een voor hem heel nieuwe situatie, waarin hij voor het eerst om de liefde van een vrouw moet vechten. In 'Shouf shouf Habibl' staat Ab (Mimoun Oaïssa) voor een belang rijke keuze in zijn leven. Moet hij et als zijn oudere broer Sam (Najib Amhali) en zus Lei la (Touriya Haoud) kiezen voor het moderne Nederlandse stadsleven of doet wat zijn vader wil, een traditionele Marokkaan worden en een vrouw uit Marokko trouwen? Aan de raad van zijn vrienden heeft hij niet veel, want die zijn er nog lang niet aan toe serieus te worden. Ab doet verwoede pogingen er het beste van te maken, maar slaagt er op de een of andere manier toch steeds weer in zich in de nesten te wer ken en van het ene naar het andere uiterste te zweven: van scooterdief tot rituele kippenslachter en van administratief medewerker tot bankovervaller. Herrieschopper en gitarist Dewey Finn (Jack Black) is de figuur waar het allemaal om draait in 'School of rock'. Hij is tegen de gevestigde orde, heeft nergens ontzag voor en aanbidt de 'power' van rock 'n' roll. Met zijn voorliefde voor stagediven en gitaarsolo's van twintig minuten wil Dewey tot elke prijs de 'Battle of the bands' winnen, een wed strijd voor rockbands. Hij wordt echter uit de band gegooid en raakt diep in de put. Als zijn huis genoot Ned (Mike White) het aan bod krijgt als docent in te vallen, doet Dewey zich voor als Ned en maakt hij zijn opwachting op de prestigieuze Horace Green Schooi. Het pietluttige en strenge schoolhoofd Mullins (Joan Cusack) houdt hem met argus ogen in de gaten, maar hoewel hij geen kaas heeft gegeten van les geven, weet hij de kinderen van groep zeven op zijn bijzondere manier wel zelfvertrouwen te ge ven. Wanneer hij ze bij toeval iets klassieks hoort spelen tijdens de muziekles, vat hij het plan op de groep om te vormen tot een spet terende rockband. Met vallen en opstaan bezorgt de gedreven Dewey de kinderen een ervaring die hun leven voorgoed zal veran deren. Geprolongeerd is 'Peter Pan', waarin de broers van de jonge en energieke Wendy Darling elke avond tegen bedtijd aan haar lip pen hangen tijdens één van haar spannende hersenspinsels over zwaardvechten, verplettering en de super enge Hook. Bekende striphelden komen tot leven in 'Suske Wiske en de Duistere Diamant', die eveneens nog even te zien is in Cinema Texel en waarin Suske en Wiske, Lambik en tante Sidonia op vakantie gaan naar herberg de Ganzehoeve van baron de Lacheloze. Al gauw ont dekt Wiske dat gastvrouw Alwina over magische krachten beschikt. Dat is het begin van een reeks spannende avonturen. Maandag kunnen bezoekers van de bio scoop zich laten verrassen door een 'sneak preview', van een film die officieel nog niet eens uit is. 'When soul meets jazz'. Onder dat motto geeft Big Band Texel zater dag 27 maart een optreden samen met soul- en gospelkoor UpTight uit Hoorn. De concertzaal is Question Plaza in Den Burg. De toegang is gratis, maar de muzi kanten hopen op een gulle vrijwil lige bijdrage, die ten goede komt aan het Tesselhuus, het vakantie huis in De Koog voor patiënten met spierdystrofie. Hoewel UpTight ook religieuze liede ren zingt, staat de 'swing' voorop. Op het repertoire staat muziek van onder anderen Stevie Wonder, Billy Preston, Oleta Adams en Aretha Franklin. Veel van die nummers werden op plaat uitgebracht door de befaamde platenmaatschappij Motown. De naam 'UpTight' komt uit het gelijkna mige liedje van de jonge Stevie Won der. Het is Amerikaans 'slang' en betekent 'opgetogen', 'blij opgewon den', een benaming die volgens de koorleden goed bij hen zelf en hun muziekstijl past. Het koor werd negen jaar geleden opgericht en bestaat tegenwoordig uit ongeveer 85 leden. Naar verwach- Volwassen cursisten van Muziek- en Dansschool Texel verzorgen maan dag 22 maart een voorspeelavond. Zowel ensembles als individuele leer lingen laten hun vorderingen horen. Op het programma staan optredens van onder meer het Accordeon orkest, ensembles van verstandelijk- gehandicapten en groepen van de cursus stemvorming en lied begeleiding gitaar voor gevorderden. Het concert wordt gehouden in de voorspeelruimte en begint om 19.30 uur. Belangstellenden zijn welkom. De toegang is vrij. In expositieruimte Tusse de Banke op de Groeneplaats is van 20 tot en met 31 maart een tentoonstelling te zien van werken die de ge meente de afgelopen jaren heeft aangekocht. De getoonde werken zijn verworven tussen 1998 en 2004. Veel aankopen hangen of staan in het gemeentehuis of an dere openbare gebouwen, en zijn speciaal voor de gelegenheid bij een gebracht. Een belangrijk deel van het getoonde werk is afkomstig van Texelse kun stenaars als Frans Voskuil, Lenie van 't Noordende, Niek Welboren, Nesrin Düring en Harry Tielemans. Een bij zondere positie wordt ingenomen door Jan Wolkers, wiens werk veelal te kostbaar is voor de gemeente. Desondanks zijn ook van hem enkele werken aangekocht. Ook zijn werk stukken te zien van Texelaars die zich niet beroepsmatig met kunst bezig houden. Naast recent materiaal heeft de ge meente de afgelopen jaren ook oudere kunstwerken in haar bezit gekregen. Bijvoorbeeld een portret van Reijer Pieter Keijser, oprichter van de Texelse Electriciteits Maatschap pij. Dit schilderij is in de eerste helft van de vorige eeuw gemaakt door P.J. van Boxtel, maar is dankzij een gift van het NUON in handen van de gemeente gekomen. Het olieverf schilderij De Spiegel van Toon de Haas, dat menig bezoeker van het gemeentehuis zal kennen uit de vergaderkamer waar onder andere de zittingen van de commissie Be zwaarschriften worden gehouden, siert de omslag van de uitnodiging voorde opening. De tentoonstelling is geopend van zaterdag 20 tot en met woensdag 31 maart, dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur. ting 70 zangers en zangeressen zul len acte de presence geven in Question Plaza. Onder leiding van dirigent, pianist en arrangeur Feico de Leeuw is het niveau de laatste ja ren behoorlijk gestegen. De Leeuw durft het nu ook aan om ingewikkelde arrangementen met het koor in te stu deren, soms zelfs zes- of acht stemmig. Ook wordt hard gewerkt aan muziekexpressie, intonatie en dynamiek. Dat de stijl en inzet ge waardeerd worden, blijkt wel uit de vele eerste prijzen die het koor in ontvangst mocht nemen op festivals. Meer informatie is te vinden op de website www.uptight.nl. De samenwerking met de welbe kende Big Band Texel - die onder lei ding staat van Jan Kühne - is tot stand gekomen dankzij Dina Doode- man, die sinds zes jaar op Texel woont en met haar man een winkel in de Weverstraat runt. Al die tijd is ze lid gebleven van het koor in haar oude woonplaats en nog steeds heeft ze er wekelijks een reis voor over om mee te kunnen repeteren. Tijdens het concert zullen de Big Band en UpTight zowel afzonderlijk als samen te beluisteren zijn Het optreden be gint om 20.15 uur. Na afloop (vanaf ongeveer 23.00 uur) draait DJ Martin Trap platen. Wouter Weerman exposeert tot eind april twaalf schilderijen in restaurant de Texelse Luwte in de Warmoes straat in Den Burg. Het betreft een selectie van zijn werk, dat de laatste tijd snel in omvang toeneemt. Weer man exposeerde eerder in de Vrije School, waar hij toen nog als docent werkzaam was. De Texelse Luwte is van woensdag tot en met zondag ie dere dag vanaf 16.00 uur open. Vrijdag 19 maart: In bijzijn van genodigden wordt om 16.00 uur een gemeentelijke tentoon stelling geopend in expositieruimte Tusse de Banke in Den Burg. In het clubgebouw van Texel'94 in Den Burg begint om 20.00 uur de jaarlijkse voorjaarsvergadering van Wielervereniging Texel. In Cinema Texel draaien School of rock (aanvang 19.00 uur), Shouf shouf habibi (19.15 en 21.45 uur) en Something's gotta give (21.30 uur). Zaterdag 20 maart: Een groep vrijwilligers van de werk groep Kwadijkse Vlot van Landschap Noord-Holland houdt zich vandaag en morgen bezig met het onderhoud van tuinwallen aan de Leemkuil en bij de Zandkuil. Medewerkers zijn wel kom, er wordt beide dagen tussen 9.00 en 9,30 uur begonnen. Onder de naam Combi Texeltoernooi worden in sporthal Ons Genoegen de Texelse kampioenschappen gymnas tiek en turnen gehouden. De wedstrij den beginnen om 13.30 uur, de prijs uitreiking wordt rond 21.30 uur verwacht. In Cinema Texel draaien Suske Wiske (aanvang 14.30 uur), Peter Pan (15.00 uur), School of rock (19.00 uur), Shouf shouf habibi (19.15 en 21.45 uur) en Something's gotta give (21.30 uur). Zondag 21 maart: EcoMare houdt open dag. Bezoekers kunnen de hele dag gratis naar bin nen en meedoen aan allerlei excur sies en activiteiten. Bij De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg gaat om 12.15 uur een wandeltocht over vijf kilometer van start, georganiseerd door de kinde ren die eerste communie hebben gedaan. Deelname aan de tocht kost €2,50, de opbrengst komt ten goede aan het werk van zuster Mary-Anne in Mozambique. Om 15.00 uur begint in restaurant De Texelse Luwte in de Warmoesstraat in Den Burg een voorleesmiddag van De Zwoegende Boezems. Medewer king wordt verleend door Jaap Rob ben, David Vos en Theun de Winter. Toegang €10,-. In Cinema Texel draaien Suske Wiske (aanvang 14.30 uur), Peter Pan (15.00 uur), School of rock (19.00 uur), Shouf shouf habibi (19.15 en 21.45 uur) en Something's gotta give (21.30 uur). Maandag 22 maart: Volwassen cursisten van de muziek- en dansschool verzorgen een voorspeelavond in de voorspeel- ruimte van de school. Aanvang 19.30 uur. Belangstellenden zijn welkom. In Cinema Texel draaien Something's gotta give (aanvang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). Dinsdag 23 maart: In Tusse de Banke in Den Burg komt vanaf 20.00 uur de afdeling dialect van de Historische Vereniging bijeen. In het gebouw Eben Haezer van de baptistengemeente aan de Juliana straat in Den Burg begint om 20.00 uur een nieuwe bijeenkomst in de cursus 'De Mens die het leven inhoud geeft'. In schouwburg De Kampanje in Den Helder begint om 20.15 uur een con cert van Golden Earring. Na afloop vaart een extra boot terug. In Cinema Texel draaien Something's gotta give (aanvang 20.00 uur) en Shouf shouf habibi (20.30 uur). Jannie Plaatsman en dochter Alicia Haring hebben Parona in de Weverstraat veranderd In een spiritueel centrum. (Foto Joroon van Hatwm) Ginsengwortel, eucalyptus of ka mille. Het zijn enkele van de di verse soorten helende kruiden die vanaf zaterdag verkrijgbaar zijn bij Parona aan Weverstraat 45 in Den Burg. Jannie Plaatsman en haar dochter Alicia Haring hebben de winkel de afgelopen twee maan den verbouwd en heringericht als spiritueel centrum. Souvenirs en andere toeristische spullen worden er niet meer verkocht. Volgens Plaatsman en Haring liep dat met en waren ze bovendien al langer van plan meer de spirituele kant uit te gaan. Esoterische oliën, hand gemaakte geurkazen met essentiële oliën, mythologische beelden, wie rook en handgemaakte sieraden vor men het nieuwe assortiment. 'Het zijn allemaal natuurproducten die we wil len gaan verkopen', aldus Haring. De twee gaan in de vernieuwde win kel koffie en met kruiden gemixte thee schenken. 'We willen een informatiepunt worden. Mensen kun nen, terwijl ze aan tafel zitten, lezen in een aantal spirituele boeken die hier komen te liggen.' Volgens Haring en Plaatsman vormde eigen interesse in het spirituele de belangrijkste aan leiding om de winkel te veranderen. Met overbuurman Mansolein werd volgens Haren van tevoren overlegd om te voorkomen dat ze in eikaars vaarwater belanden. Haring: 'Zij rich ten zich op het boeddhisme en mine ralen en dat doen wij met. We vullend elkaar aan.' Parona vestigde zich eind 2002 in de Weverstraat als gift shop. Daarvoor zat de zaak een paar jaar in De Koog. De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu komt donderdag 25 maart om 20.00 uur bijeen. Locatie is de (nieuwe) Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Het een- dagsbestuur heeft beloofd de leden te verrassen met 'een Texelse avond'. De jaarlijkse klaverjasmarathon in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp krijgt een nieuwe opzet. Tot vorig jaar werd 's avonds begonnen en tot 's ochtends vroeg doorgespeeld. Maar omdat dit wel erg veel van de deel nemers vroeg, gingen steeds meer stemmen op om het evenement te vervroegen. De organisatie heeft daar nu gehoor aan gegeven. Zaterdag 24 april wordt de 'klaverjasnacht nieuwe stijl' voor het eerst gehouden. Deze duurt van 14.30 tot 2.30 uur. De deel nemers spelen vijftien partijen. Om de vijf partijen wordt gepauzeerd om wat te eten en de partijen daarna weer gelijk te laten beginnen. De kosten bedragen €6,- per persoon. Deelne mers krijgen voor dat bedrag ook een kop koffie, een broodje en een kop soep De keuken is gedurende het hele evenement open. Opgave is tot en met woensdag 21 april mogelijk via tel. 316507. In de Witte Burcht in Den Burg wordt zaterdag 3 apnl van 9.00 tot 16.00 uur de halfjaarlijkse verkoop van tweede hands kleding gehouden. Het gaat ditmaal om zomerkleding. Wie zelf iets heeft aan te bieden, kan dat de dag ervoor (vrijdag 2 april) doen tus sen 18.30 en 20.30 uur. De kleding stukken moeten geprijsd worden in geleverd. De organisatie zorgt voor verkopers, zodat de aanbieders met zelf de hele dag bij hun kleding hoeven blijven. Zij betalen in ruil daarvoor €0,30 per kle dingstuk. Wordt dat verkocht, dan MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Nog steeds een winterprogramma: Zaterdag, zondag en woensdag: 12.00 uur Garnalenvlssen en... naar de zeehonden Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 Om de drukte de baas te kunnen zet TESO in het rond het weekeinde ge regeld een extra boot in. Vrijdag 19 (vandaag) en maandag 22 maart is er tussen 9.30 en 16.00 uur ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder Zondag 21 maart is dat het geval tussen 14.30 en 20.00 uur. Automobilisten moeten deson danks rekening houden met wacht tijden van een half uur. Die kunnen vrijdag op Texel ontstaan tussen 9.00 en 12.00 uur en in Den Helder tussen 10.00 en 18.00 uur. Zondag zijn er mogelijk wachttijden tussen 14.00 en 18.00 uur in Den Helder en maandag op Texel tussen 9.00 en 13.00 uur. Op maandag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Nadere informatie kan worden ver kregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 19 7.46 en 19.34 u. Za. 20 8.40 en 20.24 u. Zo. 21 9.25 en 21.14 u. Ma. 22 10.05 en 22.06 u. Dl. 23 10.26 en 22.36 u. Wo. 24 10.20 en 22.45 u. Do. 25 10.40 en 23.05 u. Vr. 26 10.45 en 23.26 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 21 maart op om 05.39 uur en gaat onder om 17.56 uur; 20 maart nieuwe maan. MAART Za. 20 Diner Cabaret - 19.00 uur Vr. 26 Cabaret met Reinder van der Naait Anders" - entree €12,50 Aanvang: 20.30 uur (diner vooraf mogelijk 18.30 u.) Za. 27 Diner Cabaret - 19.00 uur Zo. 28 maart 14.00 uur Start kaartverkoop Broadway 2004 APRIL Vr. 2 Diner Cabaret - 19.00 u. Za. 3 Diner Cabaret - 19.00 u. Wo. 7 Diner Cabaret - 19.00 u. Di. 27 Cabaret met Arno van der Heijden Reserveer nu! a 319633 www.klifl2.nl Dagelijks afvaart (behalve zondag) om 10.30 en 14 00 uur. Volwassenen 7,50, kinderen 6,00 - El.l.'.M.'lfJ.UJ.'J.l (0222) 31 36 39 of 0651 49 86 14 US DEN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 j 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Ci reu ft baan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin Restaurant - Brasserie Bikkatweg 16 -VetiJdoom i| tel. 315541 (bij de Fonteiriinol) r- Kampeercenti Spinbaan 14 Den Burg Tel. 0222-313163 komt dan nog eens €0,30 bovenop. Afrekenen gebeurt na de verkoop tussen 17.30 en 18.30 uur. Kleding die tijdens de verkoop niet van eige naar verwisselt, gaat desgewenst naar een goed doel. Wie vragen heeft, kan contact opnemen via tel. 314753 of 314762.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9