Menukaarten Texelhoeve wordt roer ba kresta u ra nt Het modelschaap van Nederland mantje T mantje mantje Fiets wijst naar modezaak F amilieberichten F amilieberichten O Uk Geknip%<f REDMER Nieuwe sandalen TEXELSE 3 COURANT' Bedrijvig/ze^/ Praktijklessen visserijscholen op Texel gestart Zijm blijft winnen Wandelstokken van Leki Familieberichten Jackie Teva, Merrell, Columbia Technische rugzakken van Deuter, Jansport door ons opgemaakt en gedrukt of geprint, geven uw terras en restaurant extra uitstraling. Uiteraard passend in uw mappen, terrasstandaard of geplastificeerd. Spinbaan 6, e 36 26 30 DINSDAG 23 MAART 2004 Een gebrek aan creativiteit kan Riek en Lottie Lugtmeijer van damesmodezaak Weversend in Den Burg niet worden ontzegd. Een fiets met een bord aan de ba gagedrager is het nieuwste wapen in de strijd met de gemeente over het plaatsen van een reclamebord. De fiets staat sinds woensdag op straat tegenover het huis van de fa milie Dros. Het bord op de bagage drager maakt voorbijgangers attent op de winkel en de pijl op het ver keersbord wijst 'toevalligerwijs' in de richting van de modezaak. De Lugtmeijers uitten vorige maand in deze krant hun ongenoegen over de wi|ze waarop de gemeente was omgegaan met hun aanvraag om of ficieel toestemming te krijgen voor het neerzetten van een reclamebord. Ze vroegen die aan, nadat burge meester Joke Geldorp tijdens een rondje door Den Burg hun verwijs bord als 'zwerfvuil' in de winkel had afgeleverd. Zeven maanden na het indienen van de aanvraag kreeg Weversend van het college te horen dat ze geen reclamebord mag buiten zetten. 'Na die brief in de krant heb ben we heel veel reacties gehad', vertelt Riek Lugtmeijer. 'Daar zat ook de tip bij om het op deze manier te doen. Er worden wel meer fietsen in het centrum van Den Burg gepar keerd en na vijven halen we hem ook weer netjes binnen.' Enthousiast over de nieuwe formule kijken Tineke Hoogenbosch, Dirk Hoogenbosch en Carta Roeper-Hoogenbosch (vlnr.) uit naar de opening op zaterdag 3 april. (Foto Louise van dar Sluis) Zelf je bord vol scheppen met al les wat je lekker vindt en dat door een professionele kok vakkundig laten bereiden. En zoveel eten als je wilt. Dat is kort gezegd de for mule van een nieuw restaurant dat op zaterdag 3 april de deuren opent: de Texelhoeve. Hoewel het concept nieuw is voor Texel en het pand van binnen een metamorfose heeft ondergaan, zijn de eigenaren allesbehalve nieuw op dos eiland. Ruim tweeëntwintig jaar •unden zij gezamenlijk restaurant Theodorahoeve in de Kogerstraat: 3irk Hoogenbosch en Carla Roeper- Hoogenbosch. Nu staan zij, samen met Dirks echtgenote Tineke Hoogenbosch, voor een nieuwe uit daging. Eigenlijk hadden zij hun toe- <omst anders gepland. Toen broer en rus Hoogenbosch, en hun partners, rijf jaar geleden hun restaurant ver- jachtten, waren zij de horeca meer dan zat. 'We zijn gestopt, omdat we jpgebrand waren. Dirk en Kees ^echtgenoot van Carla Roeper, red.) maakten meer dan tachtig uur per week. We konden niks anders doen. De batterij was leeg.' De Theodorahoeve werd vijf jaar lang gepacht door de jongste broer van iet tweetal, die het restaurant met :ijn partner runde. Doordat zij de ex- jloitatie niet meer rond kregen, wer- ien Hoogenbosch en Roeper min of meer gedwongen zelf weer in het jedrijf te stappen. Pogingen om het jand te verkopen, onder meer aan de Stichting Wonen Texel, mislukten. We hebben toen samen besloten de ichouders er onder te zetten', aldus Hoogenbosch. Dmdat zij de oude formule als passé zagen, werd gezocht naar een andere nvulling. Geïnspireerd door een be zoek aan een wokrestaurant in Zee and besloot het duo er een roerbak- estaurant van te maken. 'Het is op de Hollandse keuken gebaseerd. Er <omt een groot buffet, waar mensen diverse soorten vlees en vis, groen en en bijgerechten kunnen opschep- len en die vervolgens door de kok aten bereiden, met een saus naar reuze. Daarnaast kunnen ze gebruik maken van een uitgebreid salade- duffet en zijn er rijst- en aardappel- lerechten', vertelt Roeper. Klanten etalen twintig euro en krijgen daar- oor een voor- en hoofdgerecht en ers fruit toe. Er wordt gewerkt vol lens het all you can eaf-principe: ten zoveel je wilt. Er zal vooral ge- iruik worden gemaakt van Texelse iroducten. De eigenaren twijfelen og of zij naast het roerbakken ook let Productschap Vis is gisteren legonnen met het geven van iraktijklessen op Texel voor nsserijleerlingen van het middel- haar beroepsonderwijs. Twintig rerlingen van de visserijschool uit _jatwÖk arriveerden rond 13.00 uur het de TX10 Emmie van Alfons en ■rido Boom als eersten op het ei- and. -ij krijgen een week lang les over "rider meer duurzame visserij en de verking van het ecosysteem. Het iroductschap en de vijf visserij- icholen in het land kozen Texel als ipleidingsplek voor het lespro- iramma Vissen met toekomst, omdat Ie leerlingen de praktijk er aan den ijve kunnen ervaren en veel zelf kun- 'en doen. Ze gaan zowel de zee als iet wad op om verschillende manie- en van vissen te proberen en bij rcoMare worden gedragingen van óssen bestudeerd. Medewerkers van :coMare, het Nederlands Instituut 'oor Visserijonderzoek en het Land- Jouwkundig Economisch Instituut rerzorgen de lessen. Het is de be doeling dat de vijf scholen tot eind hei hun eerste- en tweedejaars leerlingen een week op Texel les gaan 3even. pannenkoeken gaan verkopen. 'Daar zijn we natuurlijk wel bekend mee geworden en er is altijd veel vraag naar geweest, maar we zijn er nog niet helemaal uit of dat in dit nieuwe concept is in te passen', aldus Hoogenbosch. Metamorfose Het oubollige interieur heeft plaats gemaakt voor een moderne inrich ting, die desondanks goed past bij het oude karakter van de stolp boerderij. 'Hoewel we hebben geko zen voor een strakke inrichting, zijn dit wel kleuren die vroeger in de oude Texelse boerderijen werden gebruikt', licht Roeper toe. De wanden worden opgevrolijkt met kunstwerken 'uit ei gen keuken'. Carla Roeper, die zich de afgelopen jaren toelegde op de schilderkunst, exposeert voor de eer ste keer met eigen werk. Ook andere Texelse kunstenaars worden in de gelegenheid gesteld te exposeren in de Texelhoeve. 'We willen Texelse kunstenaars de mogelijkheid bieden hier hun werk op te hangen of neer te zetten. Voor de gemeentelijke expositieruimte moet straks betaald worden, hier hoeft dat niet. Ze mogen het gratis ophangen. Enige voor waarde is dat het werk van een Texelaar moet zijn.' Belangrijk onderdeel van de nieuwe inrichting vormt de open keuken. Gasten kunnen kok Dirk direct op de vingers kijken. De tuin achter de boer derij is opgeknapt en ook toeganke lijk. De voorzijde wordt eveneens aangepakt. Het terras wordt gehal veerd en door pergola's gescheiden van een nieuw aan te leggen tuin. De naam Texelhoeve maakt duidelijk dat het op meerdere fronten om een nieuwe start gaat. Het restaurant is dagelijks geopend vanaf 16.00 uur. De keuken sluit om 22.00 uur. Daarnaast biedt de ac commodatie onderdak aan verjaardagsfeestjes en familie bijeenkomsten. 'Tv- H-v -eiSi Een geparkeerde flets neemt sinds woensdag de plaats in van het voormalige verwijsbord van damesmodezaak Weversend. (Foto Jeroen van Hattum, Tijdens de clubavond van biljart vereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp heeft Piet Zijm voor de tweede achtereenvolgende keer een prima prestatie geleverd. Hij wist met hoge series de zware partijen tegen Martien Boon, Raymond Steenhuizen en Fred Klok snel af te werken. Boon had met acht caramboles de hoog ste serie van de avond. Inmiddels kijkt men bij De Doorstoot uit naar het volgend seizoen, als zich weer nieuwe spelers kunnen melden. Geïnteresseerden kunnen zich mel den bij café De Rog. Uitslagen: F Klok-W Homan 2-0. H. Laan-R Steenhuizen 2-0, M: Boon-W.Homan 2-0, H. Laan-F KlokO- 2. P. Zijm- R Steenhuizen 2-0, H. Laan- W.Homan 2-0, M. Boon-P Zijm 0-2, F. Klok-R Steenhuizen 0-2, P Zijm-F Klok 0-2. Op de voorlichtingspagina van de gemeente Arnhem in het huis-aan- huisblad Arnhemse Koerier werd deze maand aandacht besteed aan stadsboerderijen 'West-Presikhaaf' en 'De Korenmaat'. Op beide boerde rijen - behorend bij het Centrum voor Natuur- en Milieu Educatie van de gemeente Arnhem - zijn Texelse schapen te vinden. De Texelaar is hét modelschaap van Nederland Het is een breedgebouwd schapenras, ruim voorzien van vlees. Daarom is de Texelaar in eerste instantie een schaap dat gebruikt wordt voor vleesconsumptie. De wol is middetfijn en vrij lang. Noch de ooien, noch de rammen hebben hoorns. Oorspronkelijk werden op Texel zoge noemde Texelse kustschapen gehou den. Deze dieren leverden zowel wol als melk. Er was op Texel een bloeien- de |n he'mid- Korenmaat' worden Blauwe Texelaars gehouden, een populair ras met een grijze (deurslag. Kom eens kijken Graag was ik onder jullie Graag was ik nog gebleven Veel heb ik mogen geven Nog meer mocht ik ontvangen Wim Vervuld van fijne herinneringen, maar bedroefd om zijn heengaan, geven wij kennis dat, na een leven vol liefde en hartelijkheid, toch nog onver wacht van ons is heengegaan mijn lieve man, onze vader, groot- en overgrootvader 29-10-1922 Willem Jan Zijm C.Zijm - Riteco 19-3-2004 Marga en Johan Drijver - Zijm Marian en Nico Dorrestijn - Zijm Klein- en achterkleinkinderen Texel, 19 maart 2004 Starkenburgh 16, 1791 VP Den Burg. De crematie heeft inmiddels plaatsgevonden. Lieve opa altijd een leuk verhaal altijd een vrolijke lach altijd gewoon onze lieve opa voor altijd in ons hart Wat zullen we u missen. Karin en Tom Sanne en Indy Dick en Melanie John Brenda en Nick Demi Bianca en Jacco Efaliena Wilco en Inge Vol van fijne herinneringen nemen wij afscheid van onze broer, zwager en oom Willem Jan Zijm Australië: Barbara Dit - Zijm Den Burg: Annie Timmer - Zijm Jan Timmer Aad Zijm Net Zijm - van der Pol Den Burg, 19 maart 2004 De lente is zonder hem begonnen. Mijn Henk, onze fijne bijzondere vader en onver getelijke opa is overleden. Wat zullen wij hem missen. Hendrik Jan Klok Smilde, 21-3-1926 De Koog-Texel, 21-3-2004 Krien Klok-Kortenhoeven Inge en Theo Henk Jan Tjalle Jetske en Sytze Koos Epelaan 38 1796 AT De Koog-Texel Henk is thuis. Woensdag 24 maart is er van 14.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 21 00 uur gelegenheid tot con doleren aan huis. Donderdag 25 maart wordt er om 13.30 uur een korte plechtigheid gehouden in de N.H. kerk, Dorpsstraat 168 te De Koog. Daarna zullen wij Henk begraven op de Algemene Begraafplaats aan de Kogerstraat te Den Burg. Wij zouden het zeer waarderen om hierna in „Sjans", Dorpsstraat 31 te De Koog, samen met u nog even te kunnen napraten. Lieve vader Klok Zittend naast de man die zo eigen is, maar toch zo vreemd. Trekjes op zijn gezicht die toch even herkenbaar zijn. Vechtend tegen het ware gevoel om vooral met zwak te lijken, net of hij zeggen wil „Ik kan niet anders, 't spijt me". Zo vreemd, maar toch zo eigen. Veel liefs, Hennie Bedroefd hebben wij kennis moeten nemen van het overlijden van onze „oud" buurman Henk Jan Klok Krien, kinderen en kleinkinderen wensen wij veel sterkte toe. Familie P.A. van der Vis Familie A.M.E. van der Vis INLEVEREN maandag vóór 10 00 uur en woensdag vóór 17.00 uur KOSTEN: €4,80totenmet3regels Per regel meer: €1,60 (incl btw) VOOR BEDRIJVEN: IM-Texelaartje op aanvraag. (IM-Texelaartje) Wij zullen hem missen, onze buurman Henk Kees Tiny Marijke Henk Klaas Hanneke Theo Bea Marieke Monique 19 maart 2004 zijn wij getrouwd. /na Gerritsen Bert Backer Noordvlak 4, 1791 SG Den Burg En jij hoeft alleen maar klein te zijn. Da's alles wat jij hoeft. Jij hoeft alleen maar mijn te zijn klein, klein, klein. (Johan Moogeboom) Hoera, het is een meisjei 20 maart 2004- Geboren om 2U2 uur. gewicht 3200 gram. lengte 56 cm. Ineke S Mischa Witte Beatrixlaan 98. I79IGE Den Burg. Wilt u beschuit met muisjes komen eteru laat het ons dan even weten, 0222-32T747. Wij rusten tussen I3.00 en 15.00 uur. Redmer Noud Nieuwenhuizen 20 maart 2004 4450 gram Frtts Irma Nieuwenhuizen Kleine broer van Joél Zwaanstraat S 1791 CM Den Burg 0222 320082 Lieve mensen, Ik ben weer thuis. Bedankt voor het bezoek, de bloemen en de kaarten. Vooral ook bedankt voor de eerste hulp en de in zet van het ambulance personeel. Groeten van Bas van Veen Raad van Kerken. Mor genavond (woensdag) 20.00 uur in „De Poort", Geref. kerk, prof. dr. Anne van der Meiden over „Communicatie van de ker ken". Toegang gratis. Nieuw ontwerp reini gingswagens? Maak kans op eeuwige roem en €500,-! Haal een aanmeldings formulier bij de gemeente Inzenden kan nog t/m vrij dag 26 maart a s. T.k.: viereetk. stoelen met biezen zitting; platte buis kachel. Tel. 317360. Gezocht: beheerder/ schoonmaker m/v voor vakantiebungalow die ook het gras wil maaien. Tel. 0049-282120032 Nieuwe sieraden, tassen en de Sia-collectie is bin nen. Audrey H&G, Burg wal 45, 0222-321245 (IM-Texelaartje) EETCAFE DEZE MAAND: ruim assortiment echt Texcls lamsvlees STLNLNPLAAT52 TEL 0222 32ÖI64 Raad van Kerken. Mor genavond (woensdag) 20.00 uur. in „De Poort", Geref. kerk, prof. dr. Anne van der Meiden over „Communicatie van de ker ken". Toegang gratis. Nieuw ontwerp reini gingswagens? Maak kans op eeuwige roem en €500,-! Haal een aanmeldings formulier bij de gemeente Inzenden kan nog t/m vrij dag 26 maart a.s. T.k partij donkerrode keramische dakpannen, t.e.a.b. Tel. 322177 Te koop: 4 nw. ballon banden met wielen, één as en twee naven, geschikt voor strandhuisje. Tel. 312108/310707. Geen regels en nota's en ander geklooi; bij ons be slist u wat goed is en mooi! Qnipp Kapsalon, Waal- derstr. 15, tel. 312227, met en zonder afspraak! Vandaag wordt Rob 65! Van harte gefeliciteerd met deze mijlpaal. Veel liefs van Joke. Te huur 3-pers. caravan, compl. inger met mooie vaste plek, juni-juli-aug. isniessink@gibogroep.nl Je favo kapper dicht? Niet wanhopen! Qnipp Kapsa lon is namelijk wel gewoon open! (en je kunt zonder afspraak binnenlopen) Waalderstr. 15. tel. 312227. (IM Texelaartje) Windschermen van Texdok. Duurzaam alumi nium, in elke gewenste vorm en kleur. Bij u gele verd en gemonteerd. Tel. 312661 Gevraagd feesttaarten- boek (op voorkant staat een roze varkentje). Tel. 316914. Raad van Kerken. Mor genavond (woensdag) 20.00 uur. in „De Poort", Geref. kerk. prof. dr. Anne van der Meiden over „Communicatie van de ker ken". Toegang gratis. Nieuw ontwerp reini gingswagens? Maak kans op eeuwige roem en €500,-! Haal een aanmeldings formulier bij de gemeente. Inzenden kan nog t/m vrij dag 26 maart a.s (IM-Texelaartje) drukkerij@lenr.nl flyers folders geboortekaarten briefpaDjftfcJuiwelijkskaarten beletteren jubileumkaarten visitekaartjes posters placemats logo's menukaarten clubbladen ontwerpe^tlyers foldersgfeboortekaarten briefpapier huwelijkskaarten beletteren jubileumkaarten visi tekaartjes posters placemats logou menukaarten aubbladen ontwerpen flyers folders geboortekaarten briefpapier huwelijks- kaarten beletteren jubileumkaarterK^isitekaartje^ffosters placemats logo's menukaarten clubbladen ontwerpen flyers folders geboortekaarten briefpapier huwelijkskaarten beletteren jubileumkaarten visitekaartjes posters placemats logo's menukaarten clubblader^ntwergenjl^er^older^eboortekaarter^nefga^^

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3