f Komedies over de liefde Film Bos en Duiij Texelse jeugd viert Palmpasen E Agenda E Nederlands Saxofoonkwartet geeft concert in Ouwe ULO <rëi>teso pofi) CCdOj TEXELSE JQ C0(JRANT- Excursies Gerenoveerde Oudheidkamer weer open Borrels proeven bij Bruintje Beer Kees de Jager bij Historische Vereniging Paasbingo bij SWOT Opgave voor Koninginnemarkt Klaverjasdrive in Witte Burcht ,'fe MET DE ZEESTER TX3S VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Garnalenvissen zeehonden zien TX10 EMMIE Restaurant - Brasserie Voor feest, bruiloft, barbecue of gewoon lekker uit eten.' THEATERAGENDA APRIL Diner Cabaret KARTING TEXEL A 2 heeba' \000 m kampeer- en ruitersportartikelen Hoogwater te Oudeschild VRIJDAG 2 APRIL 2004 Zaterdag 3 april: Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door het duingebied van de Muy. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. tel 317741. Om 15.00 en 16.00 begint een rondleiding door de bierbrouwerij aan de Schilderweg. Toegang €6,- informatie: tel. 320325. Zondag 4 april: In de Geul gaat om 11.00 uur de excursie 'Sporen van mens en zee' van Staatsbosbeheer van start. Opgave en inlichtingen bij Eco Mare, tel. 317741. In de Slufter gaat om 11.00 uur de excursie 'Door het zout van de zee' van Staatsbosbeheer van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741 Maandag 5 april: In de Slufter gaat om 11.00 uur de excursie 'Door het zout van de zee' van Staatsbosbeheer van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. In de Geul gaat om 11.00 uur de excursie 'Sporen van mens en zee' van Staatsbosbeheer van start. Opgave en inlichtingen bij Eco Mare. tel. 317741. Dinsdag 6 april: In de Muy begint om 7.00 uur de excursie 'Ontwakend duin'. Op gave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. In de Slufter gaat om 11.00 uur de excursie 'Door het zout van de zee' van Staatsbosbeheer van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door het duingebied van de Muy. Opgave I. 'én inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bierbrouwerij aan de Schilderweg. Toegang €6,- informatie: tel. 320325. Woensdag 7 april: In de Slufter gaat om 11.00 uur de excursie 'Door het zout van de zee' van Staatsbosbeheer van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. In de Geul gaat om 11.00 uur de excursie 'Sporen van mens en zee' van Staatsbosbeheer van start. Opgave en inlichtingen bij Eco Mare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door het duingebied van de Muy. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Om 16.00 uur gaat een wad excursie van start. Deelnemers lo pen over de bodem van de zee en voelen zelf het slik, speuren kokkels op en luisteren naar de geluiden van het wad. Deelname kost €4,50 voor volwassenen en €2.25 voor kinderen. Vooraf reser veren bij EcoMare. tel. 317741. Donderdag 8 april: Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door het duingebied van de Muy. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741 Om 16.30 uur gaat een wad excursie van start. Deelnemers lo pen over de bodem van de zee en voelen zelf het slik, speuren kokkels op en luisteren naar de geluiden van het wad. Deelname kost €4,50 voor volwassenen en €2.25 voor kinderen. Vooraf reser veren bij EcoMare, tel. 317741 Vrijdag 9 april: In de Geul gaat om 11.00 uur de excursie 'Sporen van mens en zee' van Staatsbosbeheer van start. Opgave en inlichtingen bij Eco Mare, tel. 317741. Na aan de buitenkant een ingrij pende opknapbeurt te hebben on dergaan, is de Oudheidkamer sinds gisteren weer open voor pu bliek. De lopende tentoonstelling over de achttiende-eeuwse zee mansvrouw Aagje Luytsen is voor lopig geprolongeerd. Vanaf 11 juni wordt in het historische museum in Den Burg aandacht besteed aan de geloofsbeleving op het eiland. Er is de afgelopen maanden hard gewerkt aan vooral het exterieur van de Oudheidkamer. Zo werd de top van de voorgevel hersteld, werden alle muurankers vernieuwd en is de hardstenen dorpel bij de ingang ge repareerd, evenals een deel van de kozijnen, de schoorsteen en de poort. De werkzaamheden werden uitge voerd door Bouwbedrijf Frans Zegel uit Oudeschild. Daarnaast hebben de medewerkers zich de laatste weken flink ingespan nen om het interieur en de tuin weer op orde te krijgen voordat het seizoen begint. Binnen is de tentoonstelling 'Aan mijn waarde lieve man, de brie ven van Aagje Luytsen' te zien. De brieven geven een prachtig beeld van het leven van een jonge vrouw op Texel in de tijd van de VOC. Terwijl haar man verre reizen naar China maakte, stuurde zijn vrouw hem lange brieven waarin ze vertelde over de kinderen, verdere familie en haar leven als eenzame zeemansvrouw op Texel. De brieven zijn gebundeld en voorzien van commentaar van de vin der en onderzoeker, Perry Moree, in boekvorm door Het Open Boek uit gegeven als het boek 'Kikkertje lief; de brieven van Aagje Luytsen', dat ook in het museum te koop is. Op het ogenblik werken de medewer kers van het museum aan de ten toonstelling 'Geloofsbeleving op Texel', die op 11 juni wordt geopend. De aanleiding vormde de tentoon stelling over Aagje Luytsen, die ook Liefhebbers van jenevers en likeuren komen woensdag 7 april aan hun trekken in eetcafé Bruintje Beer op de Stenenplaats in Den Burg, waar Zuidam Distillers een proeverij ver zorgt. Dit bednjfje uit Baarle-Naussau is een kleine, nog altijd zelfstandige distilleerderij. Een medewerker geeft uitleg over de techniek van het dis tilleren, vertelt hoe de verschillende borrels in zijn bedrijf worden gemaakt en serveert er uiteraard ook een se lectie van, bestaand uit vijf jenevers en vijf likeuren Kok Willem ('Parel') Roeper bereidt tapas, die tussendoor worden genuttigd. Deelname kost €15,-. Opgave bij Bruintje Beer, tel 320164. Op diverse plaatsen op het eiland gaan kinderen zondag 4 april met versierde stokken rond om Palm pasen te vieren. Een overzicht van de vertrekpunten en aanvangs tijden. Het kerkje van De Waal biedt onder dak aan een speciale dienst voor kin deren, die om 11 00 uur begint. Na enige tijd verlaten de jeugdige bezoe kers de kerk om in dorpshuis De Wie lewaal een palmpasenstok te versie ren. Zij moeten zelf een met crêpe papier omwikkelde stok van huis meenemen. Om 12.30 uur gaat een palmpasentocht van start, waarbij de kinderen in het kielzog van het Ko ninklijk Texels Fanfarecorps (KTF) hun creaties showen. Ook in Den Burg gaat KTF de op tocht voor. Er wordt verzameld op het parkeerterrein aan de Vogelenzang (achter Super de Boer). Na vertrek om 13.00 uur lopen de kinderen vervol gens door de Kogerstraat, Jonker straat, Willem van Beierenstraat, Beatrixlaan, Gasthuisstraat, Hoger- Professor Kees de Jager houdt don derdag 22 april een voordracht voor de Historische Vereniging. Hij spreekt niet als sterrenkundige, maar als ken ner van de historie van Texel. Aan de hand van dia's gaat hij in op het ont staan van de duinen op het eiland. De Jagers voordracht is één van de agendapunten van de ledenverga dering van de Historische Vereniging Texel, die donderdag 22 april bijeen komt in de doopsgezinde kerk van Den Burg. Voor de pauze komen de reguliere onderwerpen aan de, orde. Jacques Dijt en Maatje Kikkert-Kui- per zijn bij de bestuursverkiezingen aftredend maar herkiesbaar. De ver gadering begint om 20.00 uur. over haar geloof schreef. Met deze tentoonstelling, die is samengesteld uit in bruikleen genomen voorwer pen, geeft het museum een breder beeld van de godsdienst op Texel. In de kruidentuin van de Oudheidkamer zullen daarnaast planten te zien zijn die in de bijbel worden genoemd. De Oudheidkamer is maandag tot en met vrijdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. straat, over de Steenenplaats en door de Kogerstraat, om te eindigen op de Vogelenzang. De tocht duurt onge veer een half uur. Voor alle deelne mende kinderen ligt er aan het eind een speciaal cadeautje klaar In De Cocksdorp gaat de palm pasenoptocht om 12.00 uur van start bij het Eierlandsche Huis. De organi satie laat weten erg blij te zijn met de medewerking van de percussiegroep van Excelsior uit Oosterend. Deze groep vervangt de SOS Band uit De Koog. die anders altijd de optocht leidt, maar deze week wegens trieste omstandigheden moest afzeggen. Excelsior neemt de honneurs waar met een flink gezelschap percussionisten. De stoet maakt een ronde door De Cocksdorp, waarna kinderen die met een mooi versierde stok hebben meegelopen worden getrakteerd op een lekkere verras sing. In Oudeschild gaan de kinderen om 13.45 uur op weg in het kielzog van KTF. Startpunt is het schoolplein. Door trieste omstandigheden gaat de tocht door De Koog dit jaar niet door. De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt haar traditionele Paasbingo ditmaal op woensdag 7 april. Zoals altijd zijn er leuke prijzen te winnen, die in het teken van Pasen staan. Er worden vijf rondes gespeeld en tus sendoor zijn er extra prijsjes te win nen door het beantwoorden van vra gen De bingo vindt plaats in dienstencentrum De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 14.00 uur. Deelname kost €5,-. De spelers krijgen voor dat bedrag te vens een kopje koffie of thee. In Cinema Texel zijn de films nog een weekje geprolongeerd. Een luchtige komedie is 'Along came Polly', met twee personages die te genpolen zijn, maar elkaar deson danks hebben gevonden. De één is Reuben Feffer, die het ver geschopt heeft met het motto 'wie niet waagt, verliest ook niets' Als risico beoordelaar voor een grote verze keringsmaatschappij weet hij alles van het beperken van gevaar. Het leven van de ander, Polly Prince, is echter één groot kansspel. Ze houdt niet van vastigheid, laat alles op zich afkomen en haalt daar de leuke din gen uit. Wanneer ze elkaar tegen het lijf lopen, heeft Reuben net een nare ervaring in de liefde achter de rug. Met Polly hoopt hij zijn leven weer op de rails te krijgen. Ze is aantrek kelijk, spontaan, heeft humor en bo vendien kenden ze elkaar al in de brugklas. Maar op school had Polly nog geen tatoeages. Of een voor liefde voor pikant eten en dam pende salsa. Of een zo goed als blinde fret die ze in Italië vond. En Reuben was op school nog niet bezig alles in zijn leven te plannen en de veilige middenweg te kiezen. De vraag rijst dan ook: heeft hun liefde toekomst? Ook 'Something's gotta give', waarin tal van sterren de hoofdrol spelen, is een komedie over de liefde Het verhaal gaat over Harry Sanborn (een rol van Jack Nicholson), voor wie de wereld aan zijn voeten ligt. Hi| is een succesvol muziekproducent en heeft een li bido van een jonge hond. Maar dan leert hij Erica (Diane Keaton), de moeder van zijn nieuwste vriendin, kennen. Hij valt voor haar charmes en wanneer de jonge doctor Julian (Keanu Reeves) het hart van Erica dreigt te stelen, belandt Harry in een voor hem heel nieuwe situatie, waarin hij voor het eerst om de liefde van een vrouw moet vechten. In 'Shouf shouf Habibi' staat Ab voor een belangrijke keuze in zijn leven. Moet hij net als zijn oudere broer Sam en zus Leila kiezen voor het moderne Nederlandse stadsle ven of doet hij wat zi|n vader wil, een traditionele Marokkaan worden en een vrouw uit Marokko trouwen? Aan de raad van zijn vrienden heeft hij niet veel, want die zijn er nog lang met aan toe serieus te worden. Ab doet verwoede pogingen er het beste van te maken, maar slaagt er op de een of andere manier toch steeds weer in zich in de nesten te werken. Voor kinderen draait vanaf woens dag een nieuwe film, 'Monsters unleashed', het vervolg op 'Scooby Doo'. Daarin doen de bekende hond en de andere leden van detective bureau Mystery Inc. een onderzoek naar de plannen van een myste rieuze en gemaskerde slechterik. Deze wil de macht over Coolsville krijgen door chaos te veroorzaken met een zogenoemde monster-ma chine. Daarbij komen de helden oog in oog te staan met Captain Cutler, The Creeper en The 10,000 Volt Ghost. 'Brother Bear' is de geprolongeerde animatiefilm van Walt Disney. Tegen de schitterende achtergrond van de majestueuze natuur in het noord westen van Amerika, vertelt de film het verhaal van de jonge indiaan Kenai. Zijn leven neemt een onver wachte wending wanneer de Grote Geesten hem veranderen in het dier waaraan hij de grootste hekel heeft: een beer. Bekende striphelden ko men tot leven in 'Suske Wiske en de Duistere Diamant', die is geprolongeerd, waarin Suske en Wiske, Lambik en tante Sidoma op vakantie gaan naar herberg de Ganzehoeve van baron de Lache- loze. Al gauw ontdekt Wiske dat gastvrouw Alwina over magische krachten beschikt. Dat is het begin van een reeks spannende avontu ren. Verenigingen die op vrijdag 30 april willen meedoen aan de Koningin nemarkt in Den Burg kunnen zich tot woensdag 21 april opgeven bij het organiserende comité. Alle gegadig den dienen zich in te schrijven, ook de trouwe deelnemers die vorig jaar al op de markt stonden. Aanmelden kan schriftelijk bij Marrigje Barnard, Warmoesstraat 4,1791 CR Den Burg. Voor vragen is ze eventueel ook te lefonisch te bereiken via 315034. Deelnemers moeten opgeven hoe veel kramen ze willen en of ze van stroom en/of water gebruik willen maken. Ze moeten zelf voor een eurostekker zorgen. Klaverjassers spelen dinsdag 6 april in de Witte Burcht (Molenstraat, Den Burg) voor de zevende keer voor het goede doel. Het betreft een open drive, wat de organisatie betreft is 'ie dere gezellige klaverjasser van harte welkom'. Voor de tien beste koppels zijn prijzen beschikbaar, net als voor het laagst eindigende duo. Na afloop wordt een verloting gehouden met veel kleinere prijzen. Het inschrijfgeld bedraagt €3,50 per koppel, de loot jes kosten €0,50 per stuk of elf voor €5,-. De opbrengst wordt na de laat ste drive van het seizoen verdeeld over enkele goede doelen, die door de deelnemers zelf worden aangewe zen. Inschrijven, liefst met maat. kan tussen 19.30 en 20.00 uur aan de zaal. Aan de vooravond van concerten in Polen, Italië en Nederland geeft het Nederlands Saxofoonkwartet maandag 12 april (tweede paas dag) een try-outconcert in de voorspeelruimte van d'Ouwe ULO. Het concert begint om 12.00 uur, de toegang bedraagt €10,-. Het Nederlands Saxofoonkwartet bestaat uit Leo van Oostrom (so praan), Ed Boogaard (alt), Adri van Velzen (tenor) en Alex de Leeuw (ba riton). Het kwartet werd in 1969 op gericht en speelde een vooraan staande rol in het Nederlandse muziekleven. Zo concerteerde het ensemble met het Concertgebouw orkest, het Residentie Orkest, het Rotterdams Filharmonisch Orkest, het Radio Philharmonisch Orkest en vele provinciale orkesten. Daarnaast maakten de vier instru mentalisten toernees door bijna alle landen van Europa en de Verenigde Staten en werden veel Nederlandse composities gepresenteerd tijdens Wereld Saxofoon Congressen in Frankrijk, Engeland, Duitsland en Japan. Het Nederlands Saxofoon Kwartet legde zich toe op het vertolken van het klassieke repertoire, met bijzon dere aandacht voor hedendaagse composities. Het speelde werken van Tristan Keuris, Peter Jan Wagemans, Wim Petersma, Klaas de Vries, Otto Ketting, Diderik Wagenaar, Henri Pousseur, Elliot Carter, Henri Brant en Iannis Xenakis en ontving de Johan Wagenaarprijs voor baanbrekend werk. Naast dit hedendaags reper toire speelde het kwartet muziek die werd gecomponeerd in opdracht van Adolphe Sax (de uitvinder van de saxofoon). Dit deden de musici op authentieke saxofoons die Sax bouwde tussen 1859 en 1867. In 1993 werd het stil rond het kwar tet, maar na een time-out van elf jaar is het weer he'emaal terug in de muziekwereld De komende weken staat een concerftoernee in Polen op het programma, later in de zomer speelt het kwartet in Italië en in Ne derland, onder meer met Polo de Haas. De musici willen het Texelse publiek graag de eer gunnen het eer ste officiële optreden bij te wonen. Zij zijn dan ook geen onbekenden op het eiland Het Nederlands Saxofoon kwartet concerteerde twee maal eer- Vrijdag 2 april: In Cinema Texel draaien Along came Polly (aanvang 19.00 en 21.30 uur), Something's gotta give (19.00 uur) en Shouf shouf habibi (21.45 uur). Zaterdag 3 april: In de Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg wordt van 9.00 tot 16.00 uur tweedehands zomerkleding ver handeld. Van 13.30 tot 17.30 uur houdt de His torische Vereniging een inloop- middag in Tusse de Banke op de Groeneplaats. In hotel De Lindeboom in Den Burg wordt van 13.30 tot 17.30 uur een taxatiedag van oude munten, pennin gen en biljetten gehouden Drie muntendeskundigen komen daar voor naar het eiland. Het Koninklijk Texels Fanfarecorps geeft een concert in de Burgemees ter de Koninghal. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. In Cinema Texel draaien Suske Wiske (aanvang 14.30 uur), Brother Bear (15.00 uur), Along came Polly (19.00 en 21.30 uur), Something's gotta give (19.00 uur) en Shouf shouf habibi (21.45 uur). Zondag 4 april: Op diverse plaatsen op het eiland gaan kinderen met versierde stokken rond om Palmpasen te vieren. Een overzicht staat elders op deze pa gina. In Cinema Texel draaien Suske Wiske (aanvang 14.30 uur), Brother Bear (15.00 uur), Along came Polly (19.00 en 21.30 uur), Something's gotta give (19.00 uur) en Shouf shouf habibi (21.45 uur). Maandag 5 april: In Cinema Texel draaien Something's gotta give (aanvang 20.00 uur) en Along came Polly (20.30 uur). I«jtn ew nennuti nëiribëeiM .oiërneu j Dinsdag 6 april: Ed de Boer verzorgt op verzoek van de Muziek- en Dansschool een mu zikale presentatie over leven en werk van de componist Dmitri Sjosta- kowitsj. Deze wordt gehouden in d'Ouwe ULO in Den Burg en begint om 20.00 uur. Entree €6,- (kinderen betalen €3,-). In De Witte Burcht in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3,50 per koppel. Inschrijven, liefst met maat, kan tussen 19.30 en 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Something's gotta give (aanvang 20.00 uur) en Along came Polly (20.30 uur). Om de drukte de baas te kunnen zet TESO in het rond het weekeinde ge regeld een extra boot in. Dat gebeurt vrijdag (vandaag) van 6.30 tot 20.00 uur, zaterdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. De veerdienst verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Automo bilisten moeten desondanks rekening houden met wachttijden. Die bedra gen vrijdag in Den Helder tussen 10.00 en 19.00 uur naar schatting een half uur. Zaterdag moet in Den Hel der tussen 9.00 en 16.00 uur moge lijk een half uur worden gewacht. Datzelfde geldt zondag op Texel tus sen 14.00 en 18.00 uur. Op maandag 5 april zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Sinds donderdag 1 april is de zomer dienstregeling weer van kracht. Die houdt in dat op zon- en feestdagen de eerste afvaart vanaf Texel om 7.00 uur is en vanuit Den Helder om 7.30 uur. De zomerregeling duurt tot 1 oktober. Nadere informatie kan wor den verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. l>K ZEKSTE 2 uurtjes garnalenvissen en... naar de zeehonden Zaterdag 3 april: 14.00 uur Zondag 4 april: 12.00 uur Dinsdag 6 april: 10 30 14.00 uur Woensdag 7 april: 14.00 uur Donderdag 8 en vrijdag 9 apr 10.30 14.00 uur Telefoon 3 I 35 45 of 06-51 52 81 74 Dagelijks afvaart (behalve zondag om 10.30 en 14.00 uur. Volwassenen 7,50, kinderen 6,00 Info reserves \(D (0222) 31 363! of 0651 49 8614 Bakk^nwe^ 16 - Den Hoorn tel. 315541 (bij de Fonteimnol) I elke woensdag, vrijdag en zaterdag - 19.00 uur Reserveer nu! a 319633 www.kliflk den burg ftKENBUURT 14 TEL. 3139^ 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin s Kampeercentr Spinbaan 14 Den Burg Tel 0222-31 j der op Texel, Leo van Oostrom ver zorgde samen met pianist Eddy van Dijken meerdere optredens en baritonsaxofonist Alex de Leeuw was een aantal malen te gast met zijn jazz formatie. Het concert op tweede paasdag vermeldt werken van Alexander Glazoenow. Florent Schmitt, Peter-Jan Wagemans en Claude Pascal. Het concert duurt ongeveer anderhalf uur. Vr. 02 6.44 en 19.0 Za. 03 7.55 en 20.1 Zo. 04 9.05 en 21.0 Ma. 05 9.55 en 21.5 Di. 06 10.45 en 22.3 Wo. 07 11.15 en 23.0 Do. 08 11.34 en 233 Vr. 09 11.24 en Aan het strand is het ongeveer es' eerder hoogwater. De zon korh april op om 05.07 uur en gaat 0 om 18.20 uur; 5 april volle maa'

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 10