2999,- expert Nederlaag Oosterend bij DESS Opnieuw forse nederlaag ZDH De Koog naar Berlijn in 1964 De grootste keus in platte TV's vindt u bij Expert Schoorl. TEXELSE JJ C0URANr Franse ode aan voetballer Rep Finale maandbeker voor Ed Eelman Bootwedstrijd sportvissers Sport verleden 999,- 1599,- 1999,- 3499,- 4299,- EXPERT SCHOORL, UW LCD/PLASMA SPECIALIST! 5499,- 5999,- EXPERT SCHOORL, Den Burg, Waalderstraat 33-35, Tel: 0222-31 25 50 VRIJDAG 2 APRIL 2004 Na de klinkende overwinning vo rige week in Zuidermeer (3-1 winst) was een goed resultaat tegen OESS wenselijk voor Oosterend in de strijd om de tweede plaats. Maar in Benningbroek weigerden de gastheren mee te werken en gingen de Texelaars ondanks een veldoverwicht met 3-1 onderuit. De vreemde capriolen van de scheidsrechter liepen als een rode draad door de wedstrijd. De leidsman bleek van het soort dat zich druk maakt om ontbrekende krijtlijntjes bij de cornervlag. dat het spel stil legt om een oorbel naar de kant te laten brengen, dat voortdurend dreigt met kaarten en dat 'fluit voor allerlei affigheden', aldus trainer Jitze eintema. Mogelijk verrast door de twijkende manier van arbitrage kwam Oosterend al na twee minuten pachterstand. De snelle linksbuiten an DESS probeerde vanaf de zijkant het doel te schieten De bal viel chter prompt voor de voeten van de nlopende spits, die niet faalde, a een kwartier spelen hervond zich osterend zich met de gelijkmaker, oen Ad Guldemond op achttien me er van het doel onreglementair werd estuit. Eddie de Vries verzilverde het uitenkansje door de bal langs de uur in de kruising te schieten, osterend had de verdere eerste elft het beste van het spel, maar aaide in de afronding. Grote kansen aren aan Ad Guldemond, Sil van Dijk en Ger Vlaming niet besteed. Alle goede bedoelingen ten spijt kwa men de Texelaars een kwartier na rust opnieuw op achterstand. Jan-Jaap Hln speelde de bal te zacht terug op zijn eigen doelman en zag de oplet tende spits profiteren. Opvallend hal verwege de tweede helft was dat de scheidsrechter affloot en de twee aanvoerders bi| zich in de kleedkamer riep. Pas nadat beide captains de arbiter ervan hadden overtuigd dat voetbal een contactsport met emo tie is, werd de wedstrijd hervat. Sil van Dijk ontving nog wel zijn eerste gele kaart in zijn carrière, wegens commentaar op de leiding. De geb lesseerde Ad Guldemond werd ver vangen door Steef Witte, die opviel door werklust. Trainer Jitze Beintema spoorde zijn mannen aan meer druk te zetten op het doel van DESS. De thuisploeg profiteerde echter van de ontstane ruimte en scoorde tien mi nuten voor het eindsignaal na een snelle uitval de beslissende 3-1 Beintema: 'Het is een terechte neder laag, want zij maakten drie doelpun ten en wij één. Maar gezien het spel- beeld had het net zo goed andersom kunnen zijn.' Oosterend deelt de derde plaats met Vesdo, met één punt achterstand op nummer twee Knollendam. Dirkshorn is vijf speel ronden voor het eind kampioen ge worden. In de volgende speelronde in de zevende klasse, op 4 april, heeft Oosterend een vrije dag. Het is al een kwart eeuw geleden at oud-voetbalinternational John Rep als enige niet-Franse speler begon bij het Franse Saint-Etienne, aar hij van 1979 tot en met 1983 speelde. Dat weerhield de popu laire Franse groep Mickey 3D er niet van alsnog een lofzang uit te brengen op de huidige trainer van de voetbalselectie van Texel'94. Rep werd met Saint-Etienne lands kampioen en hij werd bij die club ver kozen tot speler van het jaar. Voor zanger Mickael Furnon van Mickey 3D is hij een absolute held. 'Johnny was de enige buitenlander in het team. We gingen naar het stadion voor het hele team met topspelers maar Johnny gaf net dat beetje meer.' In het lied wordt Rep drie cou pletten op een voetstuk geplaatst, waarna wordt afgesloten met het radioverslag van een Europese bekerwedstrijd met Widzew Lodz, waarin de toenmalige Oranje-interna- tional drie keer scoorde. 'Ik was een beetje verrast', zegt Rep. 'Ik nam het eigenlijk allemaal met zo serieus. Tot mij om toestemming werd gevraagd door de band, of ze foto's en mijn naam mochten gebrui ken. Een paar weken terug is er een cameraman van Canal+ op Texel ge weest voor een item. Toen begreep ik dat er meer aan de hand was.' Een maand geleden reisde Rep met Theun de Winter naar Parijs, waar hij de hele dag aan interviews werd on derworpen. Ook ontmoette hij er zan ger Mickaël Furnon, die hoopt dat de single net zo populair wordt als eer dere singles van de band. 'Hij heeft een leuk liedje gemaakt en het bleek ook nog een aardige vent te zijn', al dus Rep, die er voorlopig vanuit gaat ook volgend seizoen trainer te zijn van Texel'94. 'Van de aanbieding uit Syrië hebben we niks meer gehoord en er heeft zich nog geen andere club gemeld. Misschien kunnen we met wat versterkingen wel in een hogere klasse komen.' Op de Texelse golfbaan werd zondag de 'finale maandbeker 2003' ge speeld, Deze wedstrijd, tussen de golfers met de beste resultaten bij de maandwedstrijden, stond afgelopen oktober op de agenda, maar werd toen wegens storm uitgesteld. In twee categorieën speelden negen golfers viermaal negen holes. Bij de spelers met een handicap tussen 0 en 18 was de strijd om de eerste plaats het spannendst. Er werd 's morgens om acht uur begonnen en 's avonds om half zeven stonden Ed Eelman en Rik van Hattem op een gedeelde eerste plaats, met ieder evenveel gewonnen partijen op hun naam. In de 'play-off bleek Eelman de sterkste en hij mocht de wissel beker mee naar huis nemen. De derde plaats werd gedeeld door Janneke Kampstra en Els Postma. De overige finalisten waren Cees Boks, Peter van der Wind, Margreet de Graaff en Piet Schuijl uit De Koog. Bij de golfers met een handicap van 18,1 tot 26,4 won Lennart van Maldegem de wisselbeker. De andere golfers streden om de tweede en derde plaats, maar deden zo weinig voor elkaar onder dat vier spelers op de tweede plaats eindigden: Rem Zandee, Lia Kuip, Alain Hirschler en Annette Schaipp. De andere finalisten waren Hans van Maldegem, Joke Geldorp. Martin Warnaar en Menno Eelman. Acht leden van Sportvisclub Texel en drie gastvissers vertrokken zondag met de Rival vanuit Oudeschild voor de eerste bootwedstrijd van het sei zoen, Na zes uur vissen waren 29 vis sen gevangen, met een totale lengte van 678 centimeter. Als eerste ein digde Jos Tielemans (5 vissen, 125 centimeter). Tweede werd Nico Tessel (5,120), derde Map van der Zwaag (4, 105). Jeugdlid Robin Eelman (3, 77) werd vijfde. De volgende wedstrijd wordt gehou den op zaterdag 3 april, aanvang 18.00 uur bij de asfaltmolen bij Oude schild. ZDH heeft zondag voor eigen pu bliek een derde opeenvolgende ne derlaag moeten incasseren. De thuisploeg had weinig in te bren gen tegen het sterke Knollendam, dat door deze overwinning naar de tweede plaats op de ranglijst stijgt. De eindstand was 1-5. De Hoornders misten opnieuw be langrijke spelers als Jan-Willem Bak ker en Henk Knol, terwijl voorstopper Fedor van Elk ondanks een blessure toch maar zijn voetbalschoenen had aangetrokken. Omdat Knollendam, dat in de eerste wedstrijd al met 5-2 had gewonnen, een ingespeelde ploeg met enkele technisch zeer vaardige spelers heeft, was op voor hand duidelijk dat het een moeilijke middag zou worden. Toch deed ZDH het aanvankelijk met zo slecht. Knollendam had het beste van het spel, maar kon weinig kansen creë ren. De gasten hadden een gelukje nodig om op voorsprong te komen, toen verdediger Peter Eelman de bal uit een corner ongewild in eigen doel werkte. Niet veel later draaide de spits van Knollendam in het straf schopgebied knap weg bij zijn tegen stander en schoot hij meedogenloos raak (0-2). Tussendoor kreeg alleen ZDH-speler Sjoerd Oosterhof na een rush van Michiel Dekker een kans. maar de keeper dook naar de goede hoek. In het laatste kwartier beleefde de thuisploeg een sterke periode en was Dekker uit corners van Joop Rommets met goedgemikte kop ballen enkele malen dichtbij succes. Het doelpunt zou echter aan de an dere kant vallen, toen doelman Chris Stolk na een messcherpe counter, een mooie voorzet en een niet al te harde inzet al op weg was naar de andere hoek (0-3). In de tweede helft leek Knollendam tevreden en was het krachtsverschil minder groot. Een tijd lang mocht ZDH daardoor hopen op een beter resultaat. Bij mooie aanvallen hadden Oosterhof en Dekker goede kansen om te scoren, maar de keeper stelde zich steeds perfect op. Pas na de vierde treffer van Knollendam kreeg de thuisploeg eindelijk loon naar wer- kén. Het fraaie doelpunt kwam op naam van Erik Wuis, die de bal van afstand in de kruising schoot (1-4). Het mocht echter met meer baten, want toen het offensief van ZDH ge luwd was, maakte Knollendam ook nog een vijfde doelpunt. Zondag wacht ZDH opnieuw een zware tegenstander, wanneer het eveneens voor de tweede plaats strij dende WSW op bezoek komt. Op 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het over koepelend orgaan van de sportverenigingen op het eiland. Promo tie was en is één van de hoofdtaken van de Sportraad, die ter gele genheid van haar vijftigste verjaardag een reeks aan bijzondere evenementen organiseert. De Texelse Courant grijpt het jubileum aan om een duik in de geschiedenis te nemen en onder het kopje Sportverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit de voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: het bezoek van SV De Koog aan Berlijn in 1964. Bijna de hele voorpagina van de Texelse Courant van vrijdag 3 april 1964 werd gevuld met een verslag van het driedaags bezoek dat een grote delegatie van SV De Koog aan Berlijn bracht. De voetballers namen een kijkje bij de muur die het oosten en westen van de stad sinds 1963 van elkaar scheidde, speelden een vriendschappelijke wedstrijd tegen hun gastheren en dronken samen veel bier. Het reisje vormde een tegenbezoek, nadat Fussballgruppe Süd-West een zo mer eerder op Texel was neerge streken. De niet bij naam genoemde verslag gever van de Texelse Courant (Harry de Graaf) reisde mee en maakte een informatief maar smeuïg reisverslag, dat hij al liet beginnen op het moment dat de Kogers nog maar net het Marsdiep waren overgestoken. Er waren problemen rond voetballer Piet Douma, die zijn paspoort daags voor de reis in Den Helder had verloren. In de marmestad werd een bezoek ge bracht aan het politiebureau, in de hoop een regeling te treffen die de tocht naar Oost-Duitsland zou moge lijk maken. Ondanks de bemoeiingen van vreemdelingenpolitie en mare chaussee lukte dat niet, maar de kop pige Douma stapte toch weer in de bus. Pas in Amsterdam besefte hij dat zitten blijven ook de anderen in problemen zou brengen, waarna hij toch maar terugkeerde In Den Hel der was intussen het paspoort terug gevonden en bij de politie bezorgd. Douma haalde het op en nam de trein naar Berlijn, waar hij zich de volgende ochtend bij de anderen kon voegen. Bij de grensovergang Helmstedt deed zich een incident voor rond de verslaggever. 'Eén der plichts getrouwe Vopo's verweet hem, dat hij een baard droeg, terwijl de pasfoto een gladgeschoren foto toonde. De Vopo bleef er over doorzeuren en zei herhaaldelijk dat het niet "stimmte" De verschnkte journalist werd voor de keus gesteld: de baard er af of een nieuwe pasfoto'laten makén. Wegens tijdgebrek mocht het in Berlijn gebeu- ren. maar op de terugweg zou wor den gecontroleerd. De verslaggever wilde gaarne zien of de Oostduitse bureaucratie zó ver ging, dat men de uitvoering van het bevel wérkelijk la ter ging controleren en liet alles zo als het was. Tot zijn spijt, maar tot opluchting van de anderen, gebeurde er op de terugweg helemaal niets en werden alle inzittenden zonder be lemmeringen doorgelaten.' In West-Berlijn vergaapten de Kogers zich aan de enorme luxe, het enorme aantal auto's en de moderne hoog bouw, die kenmerkend waren voor 'de etalage van het westen', zoals West-Berlijn destijds werd genoemd. Maar bij de muur, waarachter 'het grauwe Oost-Berlijn' te zien was, dat goeddeels nog uit ruïnes bestond, leerden de gasten een heel ander Berlijn kennen: 'een tragisch ver deelde stad' Nadat de Kogers een dag eerder sa men met hun Duitse gastheren naar het aan 100.000 toeschouwers plaats biedende Olympisch stadion waren geweest, waar ze een wedstnjd tus sen Meyderich SV en Hertha BSC zagen, stond op eerste paasdag een wedstrijd tegen Süd-West op het pro gramma. Het werd een doelpuntrijke wedstrijd, die De Koog ondanks treffers van Van der Slikke en Jan van Bennekom en een eigen inzet van het Duitse team met 5-3 verloren. Een hoogtepunt werd daarna het feestje dat samen met honderden Berlijners werd gevierd, waarbij een Tïroler or kestje en grote hoeveelheden Duits bier voor de sfeer zorgden. Even moesten de gasten zich aanpassen, maar 'het werd een daverend feest, dat eerst eindigde, toen de gasthe ren meenden, dat per man méér dan genoeg naar binnen was geslagen en ze er met moeite in slaagden de Texelaars te verzamelen en naar de gereedstaande bus te geleiden'. In de bus werden 'typisch Nederlandse vakantieliederen' gezongen, waaron der 'Geen woorden maar daden', 'Potje vet' en 'Hoeperdepoep zat op de stoep'. Het verslag eindigt met een incident - 'in één van de vele uitgaans gelegenheden die Berlijn rijk is' - rond de keeper van De Koog. 'Charles Ipenburg, die door de leiding van het Schullandheim terecht "de clown" werd genoemd, meende tijdens het dansen van de twist zich dezelfde sprongen te kunnen permitteren als hij als doelman gewoonlijk naar de aanstormende bal maakt. De bodem van zijn broek kon daar niet tegen, zodat hij het dansje voortijdig moest beëindigen en zich verlegen achter zijn bierlaars terugtrok. Tijdens de terugreis zorgde de enige vrouw in het gezelschap, mevr. Bonne-Kuiper, ervoor dat Charles zich, nog voor het verlaten van de Oostzone, weer met goed fatsoen in het openbaar kon vertonen.' drminuten -:rna kroeg Scftoiz zijn r <nv - en listig tikje van linies bracht -m n droomkans en het werd 32 <>or Süd-West, 'evens ruststand. Na de rust begon t»j De Koog de ver moeidheid een hartig woordje mee te ;>r< ken In de elfde minuut wist Dietcr met een afstandschot de stand op 42 te brengen en :n de .12ste minuut strafte Scholz een dekkingfout af en bracht de ktand op 52 Een kleine opleving bij De Koog ontstond, toen Jan v. Benne- kom een goed aangegeven bal van Leo Schelfhout ineens ink na 1de en de stand op v -3 bracht. De strijd was gestreden en zo kwam het einde met een verdien de overwinning voor Süd-West Berlin. De dag tevoren hadden de Texelaars me! hun Duitse gastheren een bezoek gebracht aan het aan 100 000 personen p'aatsbiedende Olympia stadion, waar een uitxt kend gespeelde wedstrijd werd gezien tussen de clubs Meyderich S.V, f.n Herta HS.C Cirmütlicbes Bcisammenaein In het door Süd-West programma werd ook een gezellig aa- (Zie vervolg Een fragment uit het voorpagina-artikel van de Texelse Courant van 3 april 1964. (Advertentie) TEXEL GAAT PLAT. TIJDENS ONZE OPENINGS WEEK (T/M 10 APRIL 2004) MET GRATIS DVD RECORDER! JVC 66 cm plane LCD-TV met D.I.S.T. Zeer fraoio LCD-TV mot groot 66 cm scherm m breedbeeld- formoat Met D I S T voor een scherp en trillingsvri| beeld Met progressive Scan voor een natuurgetrouwe weergave De hoge helderheids- en contrastwaarden zorgen voor een perfect beeld, onder iedere omstandigheid Hifi stereo en teletekst Inclusief fraaie voet Ook voor wondbevestiging Als hef gaat om platte TV's kunt u bij Expert Schoorl nog eens écht kiezen. Sterker nog, zoveel keuze vindt u nergens anders in Texel en omgeving! Om ze in de winkel JVC 43 cm platte LCD breedbeeld-TV Schitterende 43 cm breedbeeld LCD-TV in oogstrelend design Ingebouwde tuner en luidsprekers Beeld en teletekst tegelijk Hifi Stereo geluidsweergave 2 Scort-aonsluitingen en PC ingang Incl tafelstondaord en afstands bediening In zwart of zilver. GRUNDIG 51 cm platte LCD-TV LCD-TV met 51 cm scherm in een schitterend design Slechts 7 cm diep! Hoge helderheids- en contrastwoarden Virlual Dolby Surround weergave Ingebouwde speakers. Incl voot en afstandsbediening OOK IN 43 CM BREEDBEELDFORMAAT allemaal te kunnen plaatsen, hebben we zelfs een speciale TV-wand gebouwd. Wilt u ze met eigen ogen zien? Loop dan snel eens binnen bij Expert Schoorl. WIJZER VAM JVC 58 cm platte LCD-TV Schitterende 58 cm breedbeeld LCD-TV in oogstrelend design Supcrscherpo beeldweergave met hoge resolutie en een grote kijkhoek Stereo geluidsweergave en toletekst Incl afstandsbediening en standaard Ook voor wondbevestiging SONY 66 cm platte LCD-TV Schitterende LCD-TV met groot 66 cm scherm in breedbeeldformoot Progressive Scon voor een haarscherp beeld Ingang voor Memory Stick en 2* Scort Hifi stereo en Dolby Virtual j Teletekst Incl stondaard JVC 82 cm platte LCD-TV met D.I.S.T. Zeer fraoic LCD-TV met groot 82 cm scherm in breedboeldfornioot Met D I S.T. voor oen scherp en tnllingsvri| beeld Met progressive Scon voor een natuurgetrouwe woergave De hoge helderheids- en contrastwoarden zorgen voor een perfect beeld, onder iedere omstandigheid Hifi stereo en teletekst Inclusief fraoie voet Ook voor wondbevestiging JVC 91 cm platte plasma breedbeeld-TV met D.I.S.T. Ultraplatto, slechts 10 cm diepe plasma-TV met Digital Image Scaling Technology, dat zorg» voor een trillings- vri| en hoge resolutie beeld 2 Tuners voor dubbele becldweergovo. Incl superslonke, ook los te koppelen zuilluidsprekcrs en losse subwoofer MEUBEL TEGEN MEERPRIJS SONY 94 cm LCD-TV Schitterende LCD-TV met groot 94 cm beeldscherm Door de glazen omlijsting li|kt de TV vn| in de ruimte te hangen Haarscherpe becldwcergovc, ook vonof de zijkant Dolby Virtuol Surround weergave Met Memory Stick ingang Wordt geleverd J1 incl tofolstondaard, moor kan ook oan de wond geplaatst worden JVC 106 cm platte plasma breedbeeld-TV Design-plasma TV met royaal 106 cm beeldscherm Met DIST. Hoge-dcfinitie techniek wat zorgt voor een prachtige beeldkwaliteit Zeer hoge contrast- en helderheidswoardcn Met Progressive aansluiting Ingebouwde hifi-luidsprekers en subwoofer Incl afstandsbediening en muurbeugel

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 11