Vluchtnabootser in Luchtvaartmuseum F amilieberichten Ijsmeesters in zonnetje gezet .TEXELSE J C0URANT' Oud-Texelse op televisie met uitwisseling Ruim vierhonderd condoléances Mevr. T.C. Zegel-v.d. Vis 80 jaar Sarah! 'fexelaartjes VRIJDAG 2 APRIL 2004 Vliegen hebben velen al gedaan, maar zelf een toestel besturen is maar voor weinigen weggelegd. Hoe dat voelt, kan worden ervaren in Luchtvaartmuseum Texel, dat sinds kort beschikt over een UNKtrainer, een apparaat dat een vlucht na bootst. De in de zestiger jaren ge bouwde lesmachine is dankzij be middeling van vrijwilliger Siep Zijlstra voor een schappelijk prijsje overge nomen van het Museum voor Vlucht- simulatie in Someren Aardig aan de vluchtnabootser is dat degene in de cockpit elke beweging die met de stuurknuppel of met voetpedalen wordt gemaakt, aan den lijve ervaart. Het toestel maakt bewegingen naar links, naar rechts, naar voren en naar achteren. Bedoeling is dat de piloot leert om zich bij het vliegen volledig op de instrumenten te oriënteren, oals een girokompas, een kunstma tige horizon, een snelheids-, hoogte, stijg- en daalmeter. Bij besturing door onervaren vliegers, zoals de verslag gever van de Texelse Courant, maakt de cockpit in het begin ongecontro leerde bewegingen, maar als de 'pi loot' na verloop van tijd meer ver trouwd raakt met de bediening wordt de stabiliteit beter. Vermeldens waardig is dat de ontwikkelaar Link, naar wie het toestel is vernoemd, van oorsprong orgelbouwer was, wat aan de techniek nog is te zien. Zo worden de bewegingen veroorzaakt door een vacuCimpomp. De simulator staat in verbinding met een landkaart, waarop de 'gevlogen' koers wordt geregistreerd. De simulator is inmid dels getest door een gepensioneerde KLM-vlieger, die in een soortgelijk toestel les heeft gehad. Zijlstra: 'De man vond het geweldig.' Even ver derop staat nóg een LINKtrainer, van een iets meer geavanceerde type, dat in de vijftiger jaren werd gebruikt voor het opleiden van jachtvliegers. Dit apparaat werd overgenomen van vliegveld Lelystad. Doordat er onder delen ontbreken, werkt deze echter met. Geld voor de aankoop van het toestel uit Someren kwam beschik baar doordat Zijlstra een partij luchtvaartonderdelen die hij in de loop van de jaren voor het museum heeft verzameld voor een leuk prijsje van de hand kon doen. Voor het ge bruik van het toestel rekent het mu seum een bescheiden vergoeding. Omdat het wat kwetsbaar is, wordt het voor kinderen minder geschikt geacht. Die mogen zich uitleven op de elektronische vluchtsimulator in het museum, dat vanmiddag officieel de deur opent. Ijsmeesters Pieter Jan Stolk, Wleb van den Berg, Jan Hopman en Willem Goênga kregen woensdagavond elk een cheque van directeur Leo Timmers van de Rabobank. (Foto Jeroen van Hattum) Vrijwilliger Sleb Zijlstra In de LINKtrainer, de jongste aanwinst in Luchtvaartmuseum Texel. (Foto Gerard Timmerman) De ijsclubs Den Burg, Den Hoorn, Eierland en Oost hebben elk rond de duizend euro gekregen van de Rabobank als dank voor hun vrij willige medewerking aan de ijs baan die drie weken lang op de Groeneplaats heeft gestaan. Rabobank-directeur Leo Timmers deelde woensdagavond in hotel De Lindeboom cheques uit aan de 'rayonhoofden' Pieter Jan Stolk, Jan Hopman, Wieb van den Berg en Willem Goënga. De bank had een speciale avond georganiseerd voor alle vrijwilligers die hadden meege werkt. De ijsbaan, die door ongeveer vijf duizend mensen werd bezocht, heeft in totaal €6500,- opgeleverd. Daar van werd €2000,- overhandigd aan Jan Bloem van het Tesselhuus. Riet Goeman van het Rode Kruis nam €250,- in ontvangst voor de inzet van EHBO'ers. Aad Boshuis, die vrijwel elke avond voor de aan- en afvoer van het water zorgde, kreeg een dinerbon. Organisatoren Linda Witte, Anna van der Velde, Gabriele Wickbold, Han Pastoor, John van Kleef en Wilma Haakman van de Rabobank werden eveneens in het zonnetje gezet. Of er volgend jaar opnieuw een ijsbaan komt, is twijfel achtig. Timmers had bij het afscheid van de baan al laten weten dat het voor de bank een eenmalige activiteit is geweest. Hij stelde toen wel de draaiboeken beschikbaar voor het geval andere organisaties of perso nen het initiatief oppikken. GEZOCHT: ■«.OW lietun GEVONDEN: 0. MttC slotconclusie V^»^S<?rsbon<E- Oud-Texelse Jolanda Beuving is volgende week te zien in het tele visieprogramma Weekend een an der van de KRO. Voor de veer tiende en laatste aflevering van de reeks worden Beuving en Samira el Kandoussi een weekend tot elkaar veroordeeld. Vijf keer bidden of vijf keer sporten? De televisiemakers koppelen iedere week twee tegenpolen aan elkaar, om hen zo kennis te laten maken met elkanders leven. De op Texel opge groeide Beuving heeft met haar man een eigen sportschool en werd in 2000 Nederlands kampioen fitness. Twee jaar later slaagde zij erin als enige Nederlandse misstopsporter een A-status van sportkoepel NOC'NSF te bemachtigen. Beuving traint vijf keer per dag, eet negen keer per dag en dan alleen eiwitrijk en vet vrij voedsel Haar levensstijl staat haaks op die van de Marokkaanse Samira el A Samira el Kandoussi en Jolanda Beuving (rechts) worden een weekend tot elkaar veroordeeld. Kandoussi. De net afgestudeerde journaliste leeft volgens de regels van de islam. Ze bidt vijf keer per dag en eet alleen halal-vlees. Eten is een grote hobby van El Kandoussi en in het grote Marokkaanse gezin is dit ook een sociale gebeurtenis. De ta ferelen in de sportschool van Beuving associeert zij met een vleeskeuring. De twee vrouwen bepraten hun voor oordelen en hun gemeenschappelijke toekomstdromen. De aflevering wordt woensdag 7 april uitgezonden op Nederland 1 en be gint om 22.35 uur Op pad voor üw fietsplezier Ruim vierhonderd Texelaars hebben gebruik gemaakt van de door de ge meente geboden mogelijkheid het condoléanceregister voor prinses Juliana te tekenen. Het register was na de bekendmaking van haar over lijden opengesteld tot en met de dag van de bijzetting Het register was te tekenen in het gemeentehuis en heeft ook gecirculeerd langs de Gollards en Verpleeghuis Texel. Daarnaast is het op verzoek ook naar De Waldhoorn in Den Hoorn gegaan. In het gemeen tehuis werden zo'n 250 condo léances bijgeschreven, vaak voorzien van persoonlijke wensen en gevoe lens en eigen ervaringen met feesten en bezoeken van het Koninklijk Huis. In de Gollards, het Verpleeghuis en De Waldhoorn werden daar nog zo'n 200 condoleances aan toegevoegd Het register wordt opgestuurd naar de Commissaris van de Koningin van Noord-Holland. Via het ministerie van BKZ zal het register worden doorge stuurd naar het Koninklijk Huis archief altijd hulpvaardig veel fijne herinneringen verachten onze smart voorgoed uit ons midden maar altijd in ons hart Met veel verdriet omdat hij met meer bij ons is, terugkijkend op zoveel fijne herinneringen, geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa Jan Cornells Zoetelief op de leeftijd van 63 jaar. Vera Zoetelief-van Heerwaarden Karin en Erwin Esmée, Alicia Petra en Danny Rick, Laura, Jordy I Texel, 30 maart 2004 Orchismient 25 1796 AV De Koog Gelegenheid tot condoleren vrijdag 2 april van 19.30-20.30 uur en na de begrafenis in „Uitvaart- centrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op zater dag 3 april om 11.00 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Den Burg, waarna i de begrafenis op het R.K.-kerkhof zal plaats- I vinden. Hij was er altijd voor iedereen met raad en daad nog zoveel te doen zoveel te geven nog niet klaar in dit leven. Heel verdrietig zijn wij omdat wij te vroeg afscheid moeten nemen van onze broer en zwager Jan Cornelis Zoetelief Vera, kinderen en kleinkinderen veel sterkte. Cor en Gre Hannegriet en Jan Gerard en Ria Netty en Jan Henme en Frits Nico en Thea Texel, 30-3-2004 Lieve ome Jan Je was een rots in de branding en koerste recht door zee Je trotseerde storm en golven alleen... je had de wind met mee Niels - Odette - Juliette Eric - Natasja Paul - Dorien - Anna Vera Remco - Esther - Glenn - Jerney - Mason Kirsfen - Wout Gerbrand - Christine Jetteke - Casper dyrina - Sarawut Marco Jeroen Marieke Jasper Vera, Karin, Petra en familie sterkte in deze storm en alle stormen die volgen Plotseling uit ons midden weggerukt onze geliefde zwager en oom Jan Zijn spontaniteit en warmte zijn voor ons een groot gemis. Kees en Riet Nel en Hans Jolanda en Fred Martin en Esther Sisca en Sander André en Katnn Annie en Nic Arie Trudy en Bert Marja Ben en Willie Ben en Miranda Simone en Marco Jan Jan Dick en Corrie Mare en Ariètte Bernette en Hans Achterneef en nichtjes Door een noodlottig ongeval is onze fijne neef Jan overleden. Hij was nog vol levenslust. Vera, kinderen, broers en zussen veel sterkte toe gewenst. Tante Nel Tante Ria Neven en nichten Vaarwel beste vriend, neef en „ome Jan" Jan Zoetelief Je had nog zoveel plannen, maar helaas moe ten wij veel te vroeg afscheid van je nemen. De fijne herinneringen blijven. Wij wensen Vera, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Jan en Ria Zoetelief Ron en Linda Anja en Sijp „Waarom jij Jan?" Dat waren de eerste woorden toen ik je zag lig gen in het ziekenhuis. Door een noodlottig onge val is heden mijn „oude" vakantiebaas, tweede vader en onze vriend Jan Zoetelief overleden... Rust zacht maatje... Wij wensen hierbij Vera, Karin, Petra en de rest van de familie sterkte. Rob, Peter, Janny en Ellen Amstelveen Onbegrijpelijk... De herinneringen blijven. Dag Jan Sem en Hannie Miriam en Rick Claudia Lieve Jan Op een zonnige lentedag ben je te vroeg gefinisht. Ton en Tineke Een „bruuser" was en is niet meer. bedankt. Jan Gerda en Frits Agter Bedankt dat je zo'n hart had voor ons bedrijf. Wat zullen we je missen Jan Ben en Wil Mare en Ariétte Wat is een leven zonder vrienden? Plotseling is onze goede vriend overleden Jan We wensen Vera en kinderen en iedereen voor wie Jan zoveel betekende, alle sterkte toe. Familie Burgman Verdrietig zijn we door het plotselinge overlijden van onze oud-buurman Jan Zoetelief We wensen Vera en kinderen heel veel sterkte, Dick - Coby Jocelyn - Henk en Alice Zo onverwacht Zo plotseling Nog zoveel plannen Zoveel energie Zoveel levenslust Het is niet te bevatten En toch is het waar Jan heeft ons verlaten Wat zullen we hem missen Wij zijn diep geschokt door het plotseling over lijden van Jan We wensen Vera, kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte toe Wim en Tine Nan en Margriet S. sprakeloos O. onvoorstelbaar S. schokkend Wij wensen Vera, kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte met het overlijden van Jan S.O.S. Band De Koog Belanghjk is met alleen de weg die je gaat maar ook de sporen die je achterlaat. Geheel onverwacht ontvingen wij het droevige bericht dat ons bestuurslid Jan Zoetelief dinsdag 30 maart jl. is overleden. Wij wensen Vera, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. IJsclub De Koog/Kofferbakmarkt Ons bereikte het droevige bericht dat plotseling is overleden Jan Zoetelief Hij was een gewaardeerd lid en een trouwe puzzelaar. Wij wensen de familie veel sterkte toe met dit grote verlies. M.A.B. Club Texel Geschokt hebben wij kennisgenomen van het plotselinge overlijden van Jan Zoetelief Vele jaren heeft hij het Paasfeest in De Koog opgeluisterd met zijn lammetjes totdat de MKZ- crisis daar tot zijn grote spijt een einde aan maakte. Wij zijn hem dankbaar voor zijn inzet en wensen Vera, kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte bij dit grote verlies. Bestuur en leden van Ondernemersvereniging De Koog Badplaats Veel te vroeg hebben wij afscheid moeten nemen van onze jachtvriend Jan Zoetelief Wij wensen Vera, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Jachtgezelschap „Waalenburgerhuis" Verslagen en vol ongeloof dringt langzaam het besef tot ons door dat onze vriend Jan Zoetelief er niet meer is. We zullen je missen. Wij wensen Vera, Karin en Erwin, Petra en Danny, kleinkinderen en verdere familie veel sterkte toe. „Vredestein", Nanning, Ineke, Noor en Ties Met droefheid hebben wij kennisgenomen van het plotseling overlijden van de heer Jan Zoetelief Ons medeleven gaat uit naar zijn familie en vrienden. CVI Texel Jan We zullen je missen... We wensen de familie veel sterkte toe. Je biljartmaatjes van de woensdag Andreas Hans Kees Frank Jan Ab Gijs Joan Cor Tjeerd Adn Roeli Jo Kees Jan Ton Peter Luc Richard Wij willen u bedanken voor de steun die u ons hebt gegeven na het overlijden van CORNELIS JACOBUS MARTINUS BAKKER Familie Bakker Texel, maart 2004 Nel Messemaker-Kuijt en Piet Daalder gaan trouwen. Op vrijdag 16 april 2004 staan wij om 13.30 uur voor de ambtenaar van de burgerlijke stand in de Doopsgezinde kerk te Oosterend. De kerkelijke bevestiging is om 14.30 uur in de Maartenskerk te Oosterend. U bent van harte welkom op de receptie van 16.30 tot 18.30 uur in „De Bijenkorf" te Oosterend. Ankerstraat 26, 1794 BJ Oosterend-Texel Op woensdag 7 april a.s. wordt Dit willen wij graag vieren met een receptie. U bent van harte welkom tussen 16.00 en 18.00 uur in „Hotel Den Burg", Emmalaan 4-6, 1791 AV Den Burg. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Dit accordeonistje in spe ziet zondag INLEVEREN: maandag vóór 10 00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4,80 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,60 (incl.btw) Vanaf 5 april weer iedere maandag kinderkleding op de markt. Strandpaviljoen Wester slag. Paal 15, is weer ie dere dag vanaf 10.00 uur geopend. Tel. 314847. Iedere week leuke nieuwe kleding o.a. Cecil, Street One en Esprit bij Stan Stacy. Nu ook leuke modische sieraden van Symbols, Pilgrim en Buddha to Buddha bij Stan Stacy. Leuke kinderrugzakjes in vrolijke lentekleuren bij Jan Keijser Kampeercentrum. Hele frisse zomerkleuren van Esprit Men bij Stan Stacy. Wij repareren alle merken TV. Radio, Video. DVD, CD, PU. Satelliet, Camera, Scanner, etc. (ook met door ons geleverd) met 3 maan den garantie - Service Center Texel - 311 777

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3