Nieuw uitbreidingsplan camping De Koorn-aar Jpfefew I iL- A f? College start wijzigingsprocedure Marktkoopman nu ook met rozen in Den Hoorn «mi. m m mi uit het Cabaret-café .TEXELSE jp.- ap| rL-: L" - L ;j|:: L Reumafonds Welzijnsstichting COURANT OFti vooRWDHEEïTtK vOORZITTER HET 15 MOT DOOIT ZO RUSTIGGEWEEST DRT KONT OMDRTWÜONó MOETEN GEPRRGEM DPTBiEl WIE Z tuur pflG NflCP' pwn Wie bewaakt de strandbewaking? Stacaravan mag groter worden Inzendingen voor ontwerpwedstrijd Question Schuijl benoemd tot erelid GVT Zuil of bord kapot? VRIJDAG 2 APRIL 2004 Camping De Koorn-aar kan moge lijk toch uitbreiden. De camping aan de Grensweg heeft 1,7 hectare aangrenzend land van Cor en Gerard Witte gekocht en wil daarop nieuwe kampeerplaatsen realiseren. Burgemeester en wet houders zijn bereid een wijzings procedure op te starten. De Koorn-aar heeft bij de gemeente het verzoek ingediend het aantal slaapplaatsen met honderd uit te mogen breiden van 427 naar 527. Ook wil ze het bestaande camping- terrein herinrichten, zodat tussen de stacaravans de volgens brandweer voorschriften verplichte vijf meter tussenruimte kan worden gecreëerd zonder dat er slaapplaatsen moeten worden ingeleverd. Bedoeling is dat op het nieuw in te richten gedeelte in totaal 58 kampeerplekken komen voor toeristen die gewoon hun tentje willen opzetten. Stacaravans komen er niet te staan, aldus eigenaar Rob Stapersma. De kampeerplekken wor den allemaal voorzien van privé-sa- nitair dat het huidige toiletgebouw vervangt. De camping heeft al geruime tijd uit breidingsplannen. De eigenaren wil den aanvankelijk uitbreiden op een twee hectare groot terrein aan de Grensweg aan de andere kant van De Witteberg. Het college zette daar vorig jaar juni definitief een streep doorheen, omdat dat terrein niet grensde aan de huidige camping, waardoor er een geheel nieuw bedrijf |i\nnUIOU7l.LU.1 L'j 'UTu.lL I Witteberg ■Uï; L De Koom-aar wil 58 kampeerplaatsen realiseren op aangrenzend terrein dat achter het terrein van de Witteberg ligt. De camping heeft de 1,7 hectare grond gekocht van de ge broeders Witte. (lektntng De Koom-aar) zou ontstaan, terwijl dat niet de be doeling was Er werd niet voldaan aan de criteria dat er sprake moest zijn van uitbreiding van kleinschalig ter rein en ook was er geen sprake van afronding van de bestaande bedrijfs voering. De nieuwe uitbreidingsplan nen sluiten wel aan bij de criteria. Het nieuwe 1.7 hectare grote terrein, dat achter de Witteberg ligt. grenst aan de bestaande camping. 'We moeten alleen een stacaravan weghalen om een doorgang te maken', aldus Stapersma. Omwonenden die eerder bezwaar hadden aangetekend tegen de vorige locatie, komen er volgens hem nu beter vanaf. 'Een heeft ons gevraagd om nog te praten over de beplanting rondom het nieuwe ter rein.' Daar komt een nieuwe boom singel omheen te staan. Op het ter rein komen ook parkeerplaatsen voor auto's en een speelterrein. Met een artikel 11-procedure op de Wet Ruimtelijke Ordening wil het col lege de herinrichting en uitbreiding mogelijk maken. De komst van de honderd nieuwe slaapplaatsen past volgens de gemeente binnen de be stemming Recreatieterreinen klasse k 707 die van toepassing is op het ge bied waarin zowel De Koorn-aar als camping De Bontekoe ligt. De Bonte koe heeft 280 slaapplaatsen, de Koorn-aar 427 en met de honderd erbij, komt het aantal op 707. Conse quentie is dat de Bontekoe niet meer op basis van een artikel 11 -procedure in aanmerking komt voor meer slaap plaatsen als zij zou willen uitbreiden. Dat zou dan met een artikel 19-pro- cedure op de Wet Ruimtelijke Orde ning moeten gebeuren. Volgens Stapersma is het de bedoeling dat de vergunning voor september binnen is, vóórdat het nieuwe Ontwikkelings beeld voor Noord-Holland Noord wordt behandeld in Provinciale Sta ten. Rob Ooms: 'Mijn rozen zijn van superieure kwaliteit. (Foto Mictvel DakJtor) De collecte voor het reumafonds die de afgelopen weken werd gehouden, heeft op Texel €5.932,45 opgebracht. Dit bedrag zal gebruikt worden voor onderzoek naar reuma en financiële ondersteuning van patiënten. Men sen die de collecte hebben gemist, kunnen een bijdrage ovemaken op giro 324 of bankrekening 357674812, ten name van het Reumafonds in Amsterdam. VERVOLG VAN PAGINA 1 doende mogelijkheden waren om op Ie ontwikkelingen vooruit te lopen.' De redenering is de WST veel te kort door de bocht. Bovendien was de subsidie volgens Nooij ontoereikend om een reserve te kunnen opbouwen voor dit soort zaken. 'De opdracht was om de ruimten in het dorpshuis legen een zo laag mogelijk tarief aan nstanties zoals de muziekschool, peuterspeelzaal en het maatschap pelijk werk te verhuren Ander argu ment van de WST is dat er lange tijd onzekerheid bestond over de over dracht van het gebouw en dat de gemeente als enige potentiële koper het gebouw uiteindelijk ver onder de werkelijke waarde heeft verworven. Uit de opbrengst kunnen we de per sonele verplichtingen niet nakomen. Bi| verkoop op de vrije markt zou dat wel het geval zijn geweest.' De Com missie Bezwaarschriften brengt over ongeveer een maand advies uit aan het college. Een termijn die gezien de financiële nood te lang is voor de WST, die tijdens de zitting aankon digde de rechter te vragen het subsidiebesluit van b en w te schor sen. 'Jammer hè jongens, dat al het snoep weg is.' Beteuterd knikken enkele Hoornder basisscholieren naar Rob Ooms (58). Ter compen satie krijgen de vier ieder een roos van de bloemenhandelaar uit Beverwijk. In het pand van het voormalige Inde Soete Suyckerbol aan de Herenstraat opende Ooms deze week zijn bloemenwinkel, die voornamelijk is gevuld met de door hem geliefde rozen. Voor veel marktgangers van Den Burg is Ooms, met de karakteristieke pet, een bekend figuur op maandag ochtend. 'Het is de enige markt waar ik nog heenga', zegt de bloemen handelaar. 'Het is echt een uitje voor me. Ik ben even uit de sleur als ik op het eiland ben. Mijn plan om een bloemenzaak op Texel te beginnen is ook uit de markt voortgekomen. Ik heb toch een zekere reputatie opge bouwd met mijn rozen. Maar een halve dag in de week is gewoon te kort. Horecamensen en middenstan ders hebben 's ochtends geen tijd om naar de markt te komen.' Ooms kreeg van verschillende marktgangers het advies om het voormalige Groene Winkeltje aan de Kogerstraat van Jaap Kalisvaart over te nemen. 'Het was ook een beetje zijn idee. ledereen vraagt altijd hoe het met Jaap gaat. Bij deze: hij is bedrijfsleider bij een orchideeën- kwekerij in de Kop van Noord-Hol land en dat bevalt hem prima.' Het pand aan de Kogerstraat bleek bezet en zo belandde Ooms in de winkel aan de Herenstraat. 'Ik laat de win kel helemaal in die oude stijl en ik wil het ook zo onderhouden. Ik ga na de Pasen van zondag tot en met woens dag open. Naast de verkoop doe ik 20 0tdri{ 6H QtiTOöti GO£$ Q 02. - Burgemeester en wethouders heb ben de nota Openluchtrecreatie aangepast, zodat stacaravans voortaan maximaal 40 of 50 vier kante meter groot mogen zijn, waarvan vijf vierkante meter voor een inpandige berging die alleen van buiten te bereiken is. De aanpassing betekent dat de veer tig nieuwe chalets die op vakantie centrum De Krim komen, worden gelegaliseerd. Het besluit van het college treedt 11 mei in werking. Vol gens de oude bepaling mochten sta caravans niet groter dan 35 of 45 vier kante meter zijn, afhankelijk van de omstandigheden De verblijfsruimte in de nieuwe cha lets van De Krim is op zich niet gro ter dan 45 vierkante meter, maar de totale oppervlakte van de accommo datie is 50 vierkante meter, doordat zich onder hetzelfde dak een berging van vijf vierkante meter bevindt. Logiesverstrekker die overgaan tot het nieuwe maximum mogen voortaan geen losse berging van maximaal zes vierkante meter meer bij een stacaravan plaatsen. Dat heeft het college ook in de aangepaste nota opgenomen. Zulke bergingen werden voorheen nog gedoogd. Ook L- of U-vormige stacaravans worden niet toegestaan. Burgemeester en wethouders ba seerden zich voor de aanpassing op de nota Diverse Gebouwen en Over gangsrecht waarin staat dat onder voorwaarden vernieuwing kan wor den toegestaan bij stacaravans als er sprake is van kwaliteitsverbetering. Volgens het college is dat het geval bij De Krim. Diverse politieke partijen en logiesverstrekkers zijn weinig ge charmeerd van de handelswijze van het vakantiepark. Zij voelden zich voor het blok gezet, omdat de eerste chalets er al waren voordat er kon worden gesproken voor aanpassing van de nota Het aanpassen is een collegebevoegdheid. De raad kan er geen besluiten meer over nemen. De gemeente heeft 54 reacties ge had op de in maart uitgeschreven wedstrijd voor een nieuw ontwerp op de reinigingswagens. Woens dag 7 april kiest de vijfkoppige jury het winnende ontwerp. De jury, bestaand uit wethouder Corrie Heijne, illustrator Jolet Leen- houts en Warner Schreurs, Hans Witte en Vincent Witte van gemeente werken, maakte woensdag een voor selectie uit de inzendingen. Zij waren verrast door het grote aantal inzen dingen en zagen dat er aan de meeste ontwerpen veel aandacht besteed was. Diverse inzenders, on der wie veel jongeren, hadden hun ontwerp voorzien van een motivatie. Verder viel op dat de vuurtoren een geliefd onderwerp was in de ontwer pen. Wegens de lastige taak een win naar te selecteren heeft de jury in eer ste instantie een voorselectie ge maakt. Het winnende ontwerp, ter waarde van €500,-, wordt zaterdag 24 april om 10.30 uur bekendge maakt op de open dag van gemeen tewerken. 'Pip Bamard en Janien de Bruijn bespreken hel lokale nieuws' ook rouw- en trouwwerk en als het gaat lopen wil ik de hele week open. Uiteindelijk wil ik zelfs op Texel ko men wonen.' De reputatie die Ooms volgens eigen zeggen heeft opgebouwd, moet hem ook op Texel aan een vaste klanten kring helpen. 'Mijn rozen zijn van su perieure kwaliteit. Vanuit Alkmaar, Haarlem, Beverwijk en Heemskerk komt iedereen naar mij om rozen te kopen. Altijd. Ik ga er vanuit dat men sen hier ook twintig kilometer willen omrijden. Men reist ook zo dertig ki lometer voor een goed restaurant, dus waarom met voor bloemen waar ie dagenlang plezier van hebt.' De kwaliteit en lage prijs van de ro zen probeert de bloemenhandelaar te waarborgen door zijn bloemen iedere dag te halen bij rozenontwikkelaar Olij in Aalsmeer. 'Dat is één van de twee grootste in Nederland. Zij zijn altijd op zoek naar nieuwe rozen en steken daar veel tijd en geld in. De rozen die zij niet verkopen aan rozenkwekers zetten ze voor mij apart. Daardoor heb ik met een roos vaak een primeur. Verder kweken ze van hun beste ro zen een aantal hectare op en daarvan krijg ik ook enkele veilingkarren.' Hoewel Ooms ook andere soorten bloemen verkoopt, belandt het 'ge sprek toch steeds weer op rozen. 'Ik heb ook orchideeën, kamerplanten en tuinplanten, maar je kunt nu een maal niet overal goed in zijn. Rozen zijn mijn specialiteit. Het mooie is dat rozen het hele jaar door te krijgen zijn. Er is een enorme variëteit aan rozen, in Nederland zo'n vijfhonderd soor ten. Chrysanten zijn ook mooie bloe men, maar die zijn zo statisch. Naar een roos kun |e kijken en je ziet hem leven en uitkomen.' Question Plaza is niet meer. Van de week zei iemand tegen me: 'Het is net of er iemand dood is.' Ja, zult u zeggen, Question Plaza is geen discotheek meer. Maar de zaal blijft immers beschikbaar voor cul turele doeleinden? Misschien is dat zo. En toch, Question Plaza zonder discotheek is Question Plaza niet meer. Dan zijn we weer terug bij af, weer terug bij de schouwburgzaal van de Linde boom. En ik had iets met Question Plaza. Niet eens zozeer met de discotheek. Toen Question nog Casino heette en in de Zwaanstraat was gevestigd en ik er de leeftijd voor had. ben ik-er misschien drie keer geweest. Ik ben geen uitgaanstype. Maar de schouwburgzaal van De Lindeboom is een ander verhaal. Daar loop ik al rond vanaf de dag dat hij geopend werd. Met toneelvoorstellingen en concerten, met de musicalvereniging en het Cabaret-café. En elke keer moest voor een voorstelling het to neel schoon gehooid worden, de trekken goed worden gehangen, de lichten gezocht en alles wat met op het toneel thuishoorde naar elders worden gebracht. Doorgaans naar buiten, soms naar de kelder. En al die tijd was de schouwburgzaal een blok aan het been van de exploitanten van De Lindeboom. Hoeveel van hen hebben er hun tanden op stuk gebeten sinds de dag dat loco-bur gemeester Nauta de sleutel van het vernieuwde complex overhandigde aan bedrijfsleider Herre Ooster haven? Deze week precies 22 jaar geleden. Later kwamen Harry Kees- om, Jarino, er kwamen biljarts, er kwam een Golden Ten-speelhal, de dansschool wilde de zaal nieuw leven inblazen, Klaas Fris, Aris van Zeijlen, de dorpscommissie van Den Burg. En Eddy Stiekema. Question Plaza is de bakermat ge weest van het Cabaret-café. Op ini tiatief van Eddy Stiekema, die zijn vleugel ('de vleugel van Ed') de be stemming wilde geven die hem toe kwam, bespraken wij enkele jaren geleden het lokale nieuws in het voor programma van Rick Lorenzo Dros. Daarmee was de basis gelegd voor het Cabaret-café een feit. een logisch gevolg van de avond die gemeente en Texelse Courant hadden georga- mseerd ter gelegenheid van de gemeenteraadsverkiezingen. En oude tijden herleefden. Net als inder tijd met de musicalvereniging spen deerden we aan de vooravond van ieder Cabaret-café vele uren op het toneel van de discotheek. Niet alleen om het programma vorm te geven, maar ook om het toneel schoon te hooien, de trekken goed te hangen en alles wat niet op het toneel thuis hoorde naar buiten te smijten. Er was niets veranderd, de toneelwereld blijft altijd hetzelfde. Nog zie ik Eddy, twee keer zo groot en drie keer zo zwaar, na afloop van een voorstelling tegen Janien zeggen dat zij hem met het liedje Haar tot tra nen toe had bewogen. En zo zullen wij ons Question blijven herinneren Als een tot tranen toe bewogen Eddy Stiekema. Met de discussie rond de verplaat sing van het raadhuis komt ook de vraag weer boven wat er met het cen trum van Den Burg moet gebeuren 'Het hart hersteld', is een veel gehoorde kreet. Maar met het ver dwijnen van de discotheek uit Question Plaza wordt het herstellen van het hart van Den Burg een ope ratie waaraan zelfs mijn illustere Zuid- Afrikaanse oudoom zich niet graag aan zou wagen. Het hart van Den Burg klopt nog. maar zwak. En het culturele leven dan, vragen wij Hoe zit het daar dan mee? Maar wie van de gebruikers van de schouw burgzaal van De Lindeboom staat te trappelen aan de voet van het toneel? Toneelvereniging UDI bestaat niet meer, toneelvereniging Sint Jan treedt niet meer op, musical vereniging Geen C te hoog bestaat nog wel. maar leidt een slapend be staan. Texelpop heeft inmiddels de geest gegeven en is als Texel Live naar De Koog verhuisd, het eenakter festival heeft - zolang het nog bestaat nu de organiserende Welzijns stichting zichzelf aan het opheffen is - een onderkomen gevonden in Klif 12 in Den Hoorn. En het ensemble festival van de Muziekschool vond afgelopen week plaats in De Kieken dief op De Krim. Het culturele leven in Den Burg bestaat momenteel uit folkconcerten en seventiesparties. We krijgen het deze weken wel voor onze kiezen. Hare Koninklijke Hoog heid prinses Juliana, Janny Craanen- Hemelrijk en Question Plaza. Alle welstandsnota's ten spijt zal de we reld nooit meer hetzelfde zijn. (Advertentie) Elly Heerschap benoemde Cees Schuijl tot erelid van GUT. (FotoAty &ms) In de Witte Burcht in Den Burg wer den vrijdag drie leden van Gym vereniging Texel (GVT) gehuldigd. Cees Schuijl ontving het ere lidmaatschap van de club en Gerrit en Betsie Verhoeven werden be noemd tot leden van verdienste van GVT. Schuijl is sinds de zestiger jaren be trokken bij GVT en was zelf geen on verdienstelijk turner. Hoewei het échte talent ontbrak, kwam hij door kracht en inzet regelmatig met prijzen thuis. Eén van de hoogtepunten was de eerste plaats in de provincie met de springploeg van GVT. Schuijl zag verschillende trainers komen en gaan. Praamstra, Kuiper. Keijser, Vos, Verhoeven en Stoter maakte hij allen mee. Was één van hen eens ziek, dan nam Schuijl de training over. Later gaf hij op vrijwillige basis trainingen en was hij betrokken bij toestel- commissies, de organisatie van feestmarkten en zat hij in diverse ju ry's. Het erelidmaatschap van GVT, dat hij na 23 jaar bestuursschap ver diende, kreeg hij uit handen van Elly Heerschap, die dezelfde titel heeft. Het echtpaar Gerrit en Betsie Ver hoeven kwam in 1978 vanuit Uden naar Texel Door de contacten in Bra bant kwamen verschillende uitwisse lingen tot stand. Gerrit was hoofd trainer en wedstrijdleider en toonde veel inzet als organisator van wed strijden en nachtspelen, Betsie blonk vooral uit in administratieve kracht. Jarenlang zette zij de puntjes op de i bij de ledenregistratie. Ook was zij vaak betrokken bij activiteiten van de jeugdraad. GVT sprak de hoop uit dat het echtpaar Verhoeven nog lange tijd betrokken blijft bij de vereniging. Gemeente Texel Bel de servicebalie S 36 21 11 www.texel.nl

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 5