m aalder en Stiggelbout winnen bowlingtoernooi Spanning stijgt in klaverjascompetitie Van Strien en Schouwstra indoorkampioenen Eigenlijk is het zo gek niet te bedenken../ A*- TEXELSE yC0URANT- Eenvoudige zege volleybalsters ontouren nieuwe haven zichtbaar Meiden Texel'94 verliezen opnieuw Teleurstellend verlies De Koog Popodopoulos blinkt uit bij basketballers Randstad Eilandcompetitie j 4§|É Financieel Advies 36 77 33 Rabobank VRIJDAG 2 APRIL 2004 ulingkampioenschappen in De Koog. Italia Daalder en Simone Stig- flbout wonnen afgelopen week- na twee speeldagen het fcxels Touwtjes Open'-bowling- Jemooi. Naast deze Texelse iwlingvereniging, werd aan dit jernooi deelgenomen door vere- Igingen uit Waarland, Zaandam i Spierdijk. In totaal deden 24 bms van twee spelers (dubbels) be in de strijd om de twaalf laleplaatsen. Deze werden uit- pdelijk bezet door acht Texelse Jams, drie teams uit Waarland en In uit Spierdijk. i zaterdag werd begonnen met de orrondes. Onder luide aanmoedi- tgen van het publiek werd al direct ed gegooid. Kim Lange uit andam won met een game van 202 i extra prijs voor de eerste 200- ne. Teamgenoot Dennis Veltman oide 201maar haalde de finale st Door een blessure aan zijn vin- er viel Jan Plaatsman uit. Hi] werd vervangen door Rinse Dijt, die er on danks scores van 200 en 205 niet voor kon zorgen dat hij met maat Pietje Kager in de finale kwam. Dijt kwam wel in de finale met zijn eigen maat, Ben Veen uit Waarland. Ook Erik Witte was met 203 goed op dreef en behaalde samen met maat Eddie Witte een plaats in de finale. De eer ste finaleplaats was voor Marcel Witte en Steven van Beek, die in de voorrondes een gemiddelde van 217,2 gooiden Tweede stonden Natalia Daalder en Simone Stiggelbout. Verder waren er finale plaatsen voor Henry Hensing en Bart Bruin uit Waarland en Henk Plaats man en Dennis Saai van Texel. Saai gooide met 222 de hoogste game van de voorrondes. Samen met Henk Plaatsman gooide hij met 418 zonder handicap de hoogste game. Het hoogste gemiddelde in de voor rondes was voor Frans van Westenbrugge (217,8). Teamgenoot Marcel Valk uit Zaandam gooide met (foto March Hat,non) 166,4 het laagste gemiddelde. De overige finaleplaatsen werden inge nomen door Jan Stoop en René Dek ker uit Waarland, Angelique Mets en Wil Rovers en Janny Mets en Libberdien Witte van Texel, Jan Baas en Jacqueline Tromp uit Spierdijk en Trijn Stiggelbout en Corine Plaatsman van Texel. Gedurende de wedstrijden werden de deelnemers vermaakt met spelle tjes, waarmee kleine prijsjes gewon nen konden worden. De dag werd afgesloten met een koud buffet. Zondag werd na een gezamenlijk ontbijt de eerste finaleronde ge speeld. ledereen had op dat moment nog kans om eerste te worden. Er werd echter minder spectaculair ge speeld dan in de voorrondes. Wellicht het gevolg van het feest van de avond tevoren en gebrek aan slaap. Janny Mets en Libberdien Witte wisten twee plaatsen te stijgen en werden vijfde. Rinse Dijt gooide een game van 203, jverjassers John Vlaming en Jan Geus herstelden zich deze fek knap van een kleine inzin- ng. Zij behaalden een ruime Vist en namen daardoor de lei- |ig in het algemeen klassement j de club uit Den Burg. ligeweek nog leken John Vlaming ■Enk Jan Geus na een score van "fchts 5600 punten hun titelkansen [initief te hebben verspeeld. Deze pk sloegen zij echter hard terug, "een voortreffelijke openingsronde j ruim 2200 punten wisten zij het (itentotaal nog verder uit te bou- t. Zij behaalden 7850 punten, ruim kloende voor de rondewinst en een bng naar de eerste plaats in het issement Rob Stapersma en Erik logerd zijn aan een goede serie feig. Voor de tweede achtereen- Igende week wisten zij meer dan 7000 punten bij elkaar te spelen. Deze week was de score 7198 pun ten. Winst in het algemeen klasse ment leverde het met op. Ze bleven achtste. Lieuwe van der Veen en Hans West dorp moesten ondanks hun derde plaats in deze ronde constateren dat zij een plaatsje zijn gezakt. De score van 6969 punten was niet voldoende om de tweede plaats vast te houden. Hun achterstand op de top is echter nog maar klein. Sjaak Sipsma en Jelle Wiersma herstelden zich van de diepe inzinking van de afgelopen weken. Deze week wisten zij zich met 6922 punten weer eens in de top vijf te spelen. Maar in het algemeen klassement kunnen ze op de vijf tiende plaats nog steeds geen potten breken. Chris Schraag en Rosa Harbers tekenden met een score van 6729 punten voor de vijfde plaats. Dankzij deze score zijn de dames te rug in de top tien. Het gemiddelde was met 6415 punten iets lager dan vorige week. Dat kwam vooral door dat er veel minder marsen werden gespeeld. Deze week waren dat er slechts 24. In het algemeen klassement loopt de spanning alleen maar op. John Vla ming en Erik Jan Geus pakten de kop terug, vooral doordat Bart Weijdt en Willem Koomen zo'n avond hadden dat alles tegenzat. Weijdt en Koomen staan echter maar ruim tweehonderd punten achter. Ook Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp hebben op de derde plaats met een achterstand van ruim 350 punten nog een riant uitzicht op titelprolongatie. Dit duo leidt in de strijd om de derde periode- titel. Frans Stark en Bas Tromp bezet ten daarin de tweede plaats,- voor Arend Dijker en Piet Moree. «ijl de heren hun kampioen- hap vierden, speelde het dames- (m van volleybalvereniging poko zaterdag in sporthal Ons noegen tegen degradatiekan- laat ASV'55. Na een moeizame ste set hadden de Texelaars inig moeite met de tegenstan- en konden ze de maximale irwinning (4-0) bijschrijven. /'55 vormt altijd een lastige tegen- ïder voor Tevoko. Voornaamste ten van de dames uit Venhuizen un sterk vertragende spel, waar- het moeilijk is op gang te ko- Ondanks hun scorend lukte het Texelaars aanvankelijk nauwelijks voorsprong op te bouwen. De _^-tfnese ploeg toonde zich zeer 3 (houdend en slaagde er in de eer- set met lepe balletles in tot het d toe bij te blijven. Toch won oko nipt (25-23). Ook daarna liet Tevoko zich nog even meeslepen door de vertragings tactiek van de tegenstander, maar toen ook de tweede set werd gewon nen (25-19), was de strijd gestreden en bewezen de Texelaars een klasse beter te zijn. Ze trakteerden het pubiek op mooie en gedecideerd af geronde aanvalscombinaties en goed verzorgde bloks en met scherpe servicebeurten van onder anderen Cora Siemeling en Aglaia Westra werd ASV'55 de zaal uitge speeld (25-14 en 25-11). Spelverdeelsters Het derde damesteam van Tevoko ontving zaterdag WSOV 3. Omdat één van de spelverdeelsters ontbrak en Sigrid Moerbeek daardoor op deze voor haar ongewone positie belandde, was het even zoeken voor de thuisploeg. Moerbeek kweet zich echter prima van haar taak. In de eerste set waren de twee teams aan elkaar gewaagd, maar Tevoko wist aan het eind de set toch naar zich toe te trekken (25-23). «ijl de werkzaamheden aan de uit gaat zien. Ter illustratie maakte neuwing van de veerhaven stug correspondent Dirk Kuiter bijstaande irgaan, wordt steeds beter zicht- foto. Ttoe de haven er in de toekomst Dankzij een omzetting binnen het team kwam er meer rust in het spel van de Texelse dames, waardoor de tweede set zonder moeite werd ge wonnen (25-9). In de derde set kreeg Tevoko maar geen vat op de opslag van WSOV, waardoor de gasten zo maar naar een 11-0 voorsprong kon den uitlopen. Daarna knokte Tevoko zich terug en bij een stand van 12-20 begon de hoop te gloren dat de set nog niet verloren was. De achter stand bleek echter toch te groot (16- 25). In de vierde set hervonden de Texelse dames zich en wonnen ze gemakkelijk met 25-9, waardoor de eindstand in sets 3-1 in het voordeel van Tevoko werd. De ploeg hand haaft zich dankzij deze zege in de middenmoot van de eerste klasse. Koploper Het jeugdteam van Tevoko, dat als derde geklasseerd staat, speelde zaterdag tegen koploper De Boemel. Het werd een fraaie middag voor de Texelaars. In de eerste set kon Tevoko direct al afstand nemen door goed afgemaakte aanvallen van on der anderen Ruben Maas, Joram Tromp en Bart Loos. Tevoko won de set met 25-11Ook in de tweede set ging het uitstekend. Tevoko bouwde het spel mooi op. Mooie set-ups van Inge van der Bent werden gemakke lijk naar de grond geslagen. De Boemel, dat alleen meisjes in het team had, had de meeste moeite met de harde smashes van Tevoko. dat over vijf jongens kon beschikken. De derde set werd nog spannend. Nadat de Texelaars op achterstand waren gekomen, kroop Tevoko er met goede aanvallen van Kees Olthof, Ciske Veldkamp en Iris Baas toch weer bovenop. Daarna was De Boemel, dat nog niet veel wedstrijden had verloren, het spoor bijster. On danks lange rally's won Tevoko met 25-19. Een prima resultaat, dat voor de stand in de poule echter weinig gevolgen heeft. Erik Witte 209 en Jan Baas gooide met 231 de hoogste game van het toernooi. Ook de strijd tussen de eer ste zes finaleteams leverde niet het beloofde vuurwerk op. Alleen de strijd tussen de nummers één en twee was nog even spannend. Natalia Daalder en Simone Stiggelbout hadden de nummers één. Marcel Witte en Ste ven van Beek, al na twee games in gehaald. Het verschil bleef 60 pins tot aan de laatste game, waarin Witte en Van Beek hun achterstand wisten in te lopen. Zij konden echter met op tegen de drie strikes van Stiggelbout De strijd werd in de laatste frame beslist in het voordeel van Daalder en Stiggelbout, die hiermee voor het eerst een toernooi wonnen. Al met al kan de organisatie terugzien op een zeer geslaagd toernooi. De verenigingen uit Zaandam en Spier dijk hebben al toegezegd volgend jaar een sterkere afvaardiging te stu ren, zodat ook zij een plaats in de fi nale kunnen veroveren. Na een lange reeks van overwin ningen beet het meidenteam van Texel'94 zondag voor de tweede keer op rij in het stof. Het team van trainer Ruud Nooy, dat vijf basisspeelsters miste en vooral verdedigend een aderlating had ondergaan, verloor met 2-1 van RKEDO. Texel'94 begon goed aan de wed strijd, die in Avenhorn werd gespeeld. De gasten opereerden bijna voortdu rend op de helft van RKEDO, terwijl bijna geen balverlies werd geleden. Maar verdedigend stak de ploeg nogal onwennig in elkaar en dat leidde na zeventien minuten tot een treffer van RKEDO. Liske Slaats trapte over de bal heen en dat werd genadeloos afgestraft door de aan val van de thuisploeg (1-0). Daarna ging het slechter met de Texelse meiden. Ze kregen weinig ruimte en creëerden nauwelijks kan sen. Na rust kende Texel'94 een op leving en toen Asha Mechielsen met nog een half uur te gaan de keeper met een mooie beweging passeerde (1 -1leek alles weer mogelijk. Toch ging het een kwartiertje voor tijd wederom fout. Keepster Margot Schagen kwam bij een aanval van De Koog heeft zondag op eigen terrein een nederlaag (0-1) geleden tegen het eveneens laaggeplaatste GSV uit Grootschermer. Teleurstel lend, omdat de thuisploeg bij winst GSV en Schellinkhout op de rang lijst zou zijn voorbij gegaan. De Koog moest het stellen zonder keeper Steven van Beek. Hij werd vervangen door verdediger Dennis Vonk, die licht geblesseerd was en daardoor van de nood een deugd maakte. De thuisploeg begon goed aan de wedstrijd, maar de eerste kans was na tien minuten spelen voor de gasten. De bal kon bij een afstandsschot net door keeper Vonk uit de hoek getikt worden. Aanvallend lukte er weinig bij De Koog. De voorhoede bleef verstoken van de lange pass waarop Vonk het patent heeft. Bovendien had Joris Ellen zijn dag met. De anders zo ge vaarlijke aanvaller kwam maar zelden los van zijn tegenstander. Vlak voor rust kreeg GSV twee goede mogelijk heden om de score te openen, maar in het eerste geval bracht keeper Vonk redding en bij de tweede mo gelijkheid kopte één van de gasten rakelings naast. De tweede helft, waarin Danny van der Park en Eddy Witte in het veld waren gekomen voor Andreas Schraag en Robin Rump, gaf het zelfde spelbeeld te zien als voor rust Er was veel strijd op het middenveld, maar scoringskansen deden zich nauwelijks voor. Na tien minuten kwam GSV toch op voorsprong. Ver dediger Eddy Witte wilde zijn directe tegenstander uitspelen, maar verloor hierbij de bal, waardoor de GSV'er alleen op Vonk af kon gaan. Via diens handen belandde zijn inzet in het doel. In het vervolg bleef De Koog hard werken voor een beter resultaat, maar echt gevaarlijk kon de ploeg met meer worden. De beste kans was tien minuten voor tijd voor Peter Koorn, die in kansrijke positie een hoge voorzet kon inkoppen Hij mikte echter recht op de keeper. Omdat ook GSV geen vuist meer kon maken, bleef het 0-1. Zondag gaat De Koog op bezoek bij Schellinkhout, dat slechts twee pun ten meer heeft. Dankzij veel inzet, geconcentreerd spel, fysiek stevig verdedigen en een mooi spel van de uitblinkende Texelse Griek Babis Popodopoulos boekte basketbalvereniging De Mareis zondag in de 'eigen' Burge meester de Koninghal een knappe overwinning op Rebound'84. Rebound is een moeilijke tegenstan der, die snel en stevig speelt en daar door moeilijk is af te stoppen. Boven dien levert de ploeg af en toe zuivere RKEDO goed uit haar doel, ving de bal op een behendige manier, maar liet toen weer los, zodat een speels ter van de thuisploeg er alleen nog maar een tikje tegenaan hoefde te geven om te scoren (2-1). Texel'94 was vervolgens niet bij machte om nogmaals terug te vechten. afstandsschoten af. Desondanks begon De Mareis goed, zodat er al snel in het eerste kwart een voor sprong van 16-5 op het scorebord stond. Daarna probeerden de Texelaars hun voordeel te consolide ren. In het tweede kwart was het spel een stuk rommeliger, met veel fouten aan beide kanten. Veel gescoord werd er niet. De rust brak aan bij de stand 25-19. In het derde kwart her stelde De Mareis zich aardig en wa ren enkele goede in-side moves en afstandsschoten te zien. In het vierde en laatste kwart werd het even hachelijk, toen Nico Kikkert en Wouter Dogger met vijf persoonlijke fouten van verdere deelname werden uitgesloten, waardoor de vijf overge bleven spelers niet meer de mogelijk heid hadden aan de kant even op adem te komen. Bovendien wisten ze dat ze zich moesten gedragen, om dat het gevaar bestond dat De Mareis anders de wedstrijd met een onvol ledig team zou moeten afmaken. De tegenstander slaagde er echter nau welijks in te profiteren en dankzij vier De Eilandcompetitie volleybal be staat 35 jaar. En uitgelezen moment om weer eens een groepsfoto te maken van alle teams die meedoen, oordeelde de competitieleidmg. Alle teams wordt gevraagd zich dinsdag 6 april om 20.00 uur precies in volleybaltenue in sporthal Ons Ge noegen te melden-. De wedstrijden die op dat tijdstip zouden beginnen, komen te vervallen en zullen later worden ingehaald. Ook heeft ieder een de gelegenheid een foto van het eigen team te laten maken. Meer in formatie is verkrijgbaar bij Gertha Wessels, tel. 322434. Programma 6 april Veld A 18.30 Swier-Albert Heijn Teso 19.15 Teso-Ecoteam T atenhove 1 20.00 Gelegenheid voor foto's 20.45 Kobeko-Tatenhove 1 Autocentr. 21.30 NIOZ 1-Autocentr. Kobeko 22.15 Maarco Bouw-Cocky NIOZ Veld B 18.30 Otto's-Oostra NBC 2 19.15 NBC2-Smash K. Oostra 20.00 Gelegenheid voor foto's 20.45 Swier-Rabobank L&R 21.30 NIOZ 2-L&R Rabobank 22.15 Sportshop-Paal 28 NIOZ 2 Veld C 18.30 Eierl. Huis-Natuurw. Jozefsch. 19.15 Jozefsch.-Klif 12 Eierl. Huis 20.00 Gelegenheid voor foto's 20.45 Smash'68-Rival B&B 21.30 NBC 1-B&B Smash'68 22.15 Zeilmakerij-S. Martine NBC 1 Wedstrijdleiding: Jozefschool en Daan (tel. 320370). Uitslagen 30 maart Zandbank-Kevermuseum 3-0; Tevoko jeugd- Super de Boer 2-1: CVl-OSG 3-0; Twaalf BaJcken-Ecotiem 3-0; Agnfirm-TESO 2-1; Wessels Ontwerpt!-NIOZ 22-1; Rabobank-Sla- genj Beverdam 2-1. Langeveld de Rooy- Swier Groente Fruit 3-0; De Wit Installatie techniek-De Lindeboom 2-1; Remco Oostra Schilder-NBC Eelman Partners 2 2-1, Otto's Tweewielershop-Bruintje Beer 1 -2; B&B van der Vis en Den Boer-Salon Martine/De Oorzaak 3- 0; De Rival-NBC Eelman Partners 1 0-3; Smash'68-Zeilmakerij Texel 1 -2. Timmer's Bak kerij-Slagerij Beverdam 2 2-1; Durper Drup- Haarstudio 0-3, Slagerij lepe de Boer-Sport- shop Texel 12-1. afstandsschoten van Babis Popodopoulos kwam de Texelse overwinning niet meer in gevaar. Popodopoulos werd met 24 punten de beste schutter. Nico Kikkert maakte 12 punten en ook Wouter Dogger (6), Eric Venneker (5, Erik Heyenk (5), Pieter Dogger (2) en Ruud Verstraten (1) wisten de basket te vin den. Spanning en sensatie vierden afge lopen zaterdag hoogtij in de De Koninghal. Leden van Model Racing Texel hadden de zaal om gebouwd tot een gezellig model- racecircuit. De houten vloer was beschermd door matten, de baan omgeven door houten planken en touwen. Aan twee kanten van de baan waren dranghekken neerge zet waarachter het toegestroomde publiek de verrichtingen van de soms zeer jonge coureurs kon vol gen. Jelle Schouwstra nam de titel in de 1:10-klasse over van Ruben Verkaart, die derde werd. In de klasse 1:12werd Wouter vanStrien eerste. Met dit evenement is er een einde gekomen aan het indoorseizoen. Met ronkende mo toren verschijnen zaterdagavond 10 april de modelauto's weer aan de start op de kartingbaan aan de Akenbuurt. De animo in de 1:10 klasse was zo groot dat de deelnemers in drie groe pen werden verdeeld. Elke groep moest drie kwalificatiemanches rij den. Aan de hand van het totaal aan tal rondjes kon de coureur een start plaats in de halve finale verdienen. In de eerste halve finale verschenen snelle bolides van onder anderen Jan Schouwstra, Jelle Schouwstra, Ard Commandeur en Daan Grisnigt aan de start. Al vrij snel nam Jelle Schouwstra de leiding. Jan Schouwstra deed een verwoede po ging zijn zoon bij te houden, maar moest hem voor laten. Grisnigt leek lange tijd zeker te zijn van de derde plaats, maar moest vlak voor het eindsignaal nog goed zijn best doen om Sander Vermeulen voor te blijven. Deze was na een wat mindere start zeer goed teruggekomen. Comman deur had geen geluk, na iets meer dan twee minuten gereden te hebben moest hij met pech opgeven. De tweede halve finale was een on deronsje van de familie Pool. Naast Ruben Verkaart verschenen Edo, Arjen en Yvar Pool aan de start. Ruben Verkaart won met drie rondes voorsprong. Daarachter volgden res pectievelijk Arjen, Yvar en Edo Pool. Rick Plaatsman zag op vier honderd ste van een seconde zijn startplaats in de finale voorbij gaan. Om even voor de klok van tien uur was het tijd voor de grote finale. Het complete deelnemersveld kwam goed weg bij de start. Dit gaf bij de eerste en de tweede bocht wat problemen, waar van Jelle Schouwstra wist te profite ren door er als een haas vandoor te gaan. Hij nam de leiding in de wed strijd, wist zijn hoofd koel te houden en scheurde zijn witte bolide met startnummer 2 als eerste over de fi nish. Evenals de eerste keer dat het indoor kampioenschap werd verre den, schreef hij dus ook ditmaal de overwinning op zijn naam. De win naar van vorig jaar, Ruben Verkaart, moest het opnemen tegen racerivaal Jan Schouwstra in een nek-aan-nek- race om de tweede en derde plaats. De strijd werd uiteindelijk beslist in het voordeel van Schouwstra. Ver kaart werd derde. De vierde plaats was voor Yvar Pool, gevolgd door Grisnigt en Vermeulen. In 1:12 klasse was minder druk be zet maar zeker niet minder spannend. Deze auto's zijn - in tegenstelling tot de 1:10 klasse - identiek. In de finale bij deze klasse ging de strijd tussen favorieten Wouter en Gerrit van Strien, Ronald Kramer, Frans Pnns, Jos Smit en Arie Koopman. Na de start gingen de bolides gelijk op, het voltallige deelnemersveld zat tot an derhalve minuut na de start slechts een paar seconden achter elkaar. Langzaam maar zeker kwam Wouter van Strien in zijn ritme. Hij stuurde zijn autootje met het grootste gemak over de baan. Jos Smit zette de snelste ronde van de avond op zijn naam, maar had wat pech met het overige verkeer. Halverwege de race zat Gerrit van Striens bolide op Smits achterbumper en werd het stuivertje wisselen tussen beide heren. Het kleinste stuurfoutje werd meteen af gestraft. Maar er werd ook fel gestre den om de plaatsen net naast het erepodium. Prins en Kramer gaven elkaar geen duimbreedte toe. Toen na vijf minuten het eindsignaal klonk, stond Wouter van Strien op de eer ste plaats met 35 gereden rondes. Smit eindigde als tweede met een kleine voorsprong op nummer drie, Gerrit van Strien. Kramer won de stnjd met Pnns en eindigde als vierde. Meer informatie en de volledige uit slag is te vinden op de website www.modelracingtexel.nl (Advertentie) Sven Amende, financieel adviseur Rabobank Texel 'Eigenlijk is het op financieel gebied zo gek niet te bedenken of u kunt ervoor terecht bij de Rabobank. We voeren niet alleen uw wensen uit, maar we geven vanzelfsprekend ook een gedegen advies Wilt u meer rendement op uw spaargeld, eerder stoppen met werken, uw bedrijf verkopen.Neem tijdig contact met ons op. We vertellen u graag hoe u uw wensen het beste kunt realiseren

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7