KTF voert voorjaarsmuziekfestival op Drumband niet van de wijs door tegenslagen Gezamenlijke expositie van moeder en zoon 2 'Hij heeft het talent van zijn opa LR teso ■TEXELSE COURANT" Kofferbakmarkt Spreekuur voor slechthorenden Playbackshow in Den Hoorn Reserveren voor NSK Rommelmarkt TEXELSE^COURANT BEZORGER m/v Agenda Ij3 Kerkdiensten Hoogwater te Oudeschild Colofon DINSDAG 6 APRIL 2004 'Voor de bezoekers van de andere fanfares: we zijn nooit zo goed als jullie, maar we doen ons best.' Voorzitter Jan Wieten van het Ko ninklijk Texels Fanfarecorps zei het maar voor de zekerheid bij het be gin van de jaarlijkse uitvoering in de Burgemeester De Koninghal. De indekking was niet echt nodig. Het fanfare, de drumband en de majo- en minirettes zorgden zater dag gewoon voor een aangename avond. Een winteruitvoenng mocht het niet meer worden genoemd, omdat het optreden later dan gebruikelijk in het jaar werd uitgevoerd en de lente in middels was begonnen KTF vond het geschikter dan maar van een voorjaarsmuziekfestival te spreken. Aan de inhoud deed het weinig af. Voor de pauze toonden de drumband en de mini- en majorettes op het met blauwe banieren en grote bloemstuk ken versierde podium wat ze in huis hebben en na de pauze was het de beurt aan het fanfare. Een beetje indekking was voor de drumband op zich nog wel terecht. Het afgelopen jaar stopten er een paar mensen mee en op valreep vie len er nog eens drie uit. Twee spelers die een verre reis hadden gemaakt, moesten verstek laten gaan vanwege een virusziekte en aanvoerder Ewout Riteco had zijn schouder gebroken. De twee zieken werden vervangen door Femmy Nobel en Els Rump die met slechts weinig repetitie voor de leeuwen werden geworpen en tam boer Alfons Witte nam het werk van Riteco over. De laatste leverde zater dagavond nog wel de nummers aan. In de muziek was het in ieder geval voor de leek niet te horen dat de voor bereiding moeilijk was verlopen De drumband begon redelijk eenvoudig met de loopmars Selecta uit 1962 en legde zich daarna al snel toe op meer ingewikkelde stukken. Met name in het stuk Ernst and Law dat uit vier verschillende delen is opgebouwd, maakten de negen drumbandleden zich er niet gemakkelijk vanaf. De minirettes en de majorettes, beiden onder leiding van de 14-jarige Nicole Grit. die afgelopen jaar een steun en toeverlaat was voor instructrice Erna Bousma, verzorgden tussen de op tredens door hun voorstellingen. De minirettes dansten op muziek van de Belgische meidenformatie K3 en de majorettes hadden voor een nummer Het fanfare maakte zich er zaterdagavond niet gemakkelijk vanaf tijdens de jaarlijkse uit- V09fing. (Foto's Jeroen van Hartum) van Mental Theo gekozen. Grappig om te zien was dat de minirettes nog heel erg aan het kijken waren welke bewegingen Nicole maakten, terwijl de majorettes veel meer zelf de zaal inkeken en lieten merken dat ze er waren. Een van de minirettes kreeg het pu bliek aan het lachen toen haar linten, waar ze mee aan dansen waren, in de knoop kwamen te zitten om de baton. Het meisje kon er zelf ook om lachen en bleef even vroli|k als de rest met de stok zwaaien. Veel applaus was er voor de kleding van de dames die was gemaakt door Els Grit, de moeder van Nicole. Een misverstand bij het nummer Stars Place zorgde ervoor dat het even duurde voordat de majorettes het podium opkwa men. Voorzitter Wieten dook per soonlijk even achter de coulissen om de dames naar voren te dirigeren. Nieuw tijdens de uitvoering van de drumbad was een gezamenlijk optre den met de blazersgroep van het fan fare. Het zogeheten drumfanfare speelde twee swingende nummers. Musical Het fanfare had zich evenmin ge spaard om een paar goede werken op te voeren. De groep speelde on der leiding van dirigent Frank Meijer onder meer een medley met redelijk onbekende musicalstukken van Andrew Lloyd Webber Eveneens knap gespeeld was The Land of Wind and Water van Jan de Haan. Meijer had vooraf weten dat het stuk de his torie van een dorp in het zuidwesten van Friesland in klank uitbeeldt. Het begon wat zompig als verwijzing naar het moeras waarin het dorp was ont staan en daarna volgde de opbouw. De trots die uit het stuk naar voren kwam over het betreffende dorp leek op een gegeven moment ook over te slaan naar de spelers op het podium. Publiek in de zaal zei na afloop tegen elkaar dat het mooi stuk was. Jubilarissen Chantal Westerlaken, Dia Maat en Dirk Bousma werden gehuldigd. De drumband kende een moeizame voorbereiding. (Foto s Jeroen van Hattum) De uitvoering ging traditiegetrouw gepaard met de nodige huldigingen. De bijzonderste was van Dirk Bousma die zijn veertigjarig lidmaat schap van KTF vierde. Wethouder Annie Hin van cultuur onderscheidde hem. Bousma werd in 1954 op zijn negende lid van DEK. waar hij leerde spelen van zijn vader die er dirigent was. In 1962 maakte de gehele fami lie de overstap naar KTF. Met een uit zondering van een paar jaar dat hij in Heerhugowaard woonde, speelde Bousma sindsdien bij het fanfare Chantal Westerlaken en Dia Maat werden beiden onderscheiden voor twaalfeneenhalf jaar lidmaatschap. Westerlaken speelt bij de drumband en Maat speelde eerst bij de drum band en is nu bugelist. Zij is ook se cretaris van KTF. Majorette Stephanie Rijk werd voor de pauze gehuldigd omdat zij vijf jaar bij de vereniging is. Nadat Wieten haar het zogeheten 'vijfje' had opgehangen, werd spon taan een Lang zal ze leven ingezet op het podium. Hoewel het voorjaarsmuziekfestival goed klonk, waren toch ook zorgen over de toekomst te horen. In Den Burg is het minder vanzelfsprekend lid te worden van het fanfare dan in Oosterend en Den Hoorn gebruikelijk is bij Excelsior en DEK en dat wordt bij tijd en wijle gevoeld. Voorzitter Wieten wees erop dat de verhouding tussen oudere en jongere spelers niet in evenwicht is en dat het voor veel jongere spelers door andere dagta ken moeilijk is om activiteiten in de vereniging op zich te nemen Zelf had hij een drukke avond, omdat hij zo wel meespeelde bij het fanfare als spreekstalmeester was. 'Het was niet gelukt om daar iemand voor te vin den.' Voor Frank Meijer was het de laatste keer dat hij de jaarlijkse uitvoering dirigeerde. Na tien jaar stopt hij er mee vanwege andere verplichtingen aan de overkant. 'Op 5 juli willen we afscheid van hem nemen met een concert in de kerk. Dan spelen we ook het stuk Virginia dat Jacob de Haan speciaal voor Texel heeft ge schreven.' De zaal was zaterdaga vond nagenoeg gevuld. In de gemeentelijke expositie ruimte Tusse de Banke is tot woensdag 14 april werk te zien van Miep de Jong en zoon Onno Schoen. Hoewel ook haar eigen schilderijen en collages er best mogen zijn, prijst de bijna 60-jarige Texelse vooral de kwaliteit van haar 33-jarige nakomeling. 'Onno heeft het talent van opa Schoen.' Schoen, die op 't Horntje opgroeide, maar al jaren aan de overkant woont, mag met recht een natuurtalent wor den genoemd. Hij volgde in de avon duren een jaar lang lessen aan de Kunstacademie in Rotterdam, maar stopte daarmee omdat hij het gevoel had er niet veel verder te komen. Zijn werk ademt echter een professionele aanpak. 'Onno heeft altijd veel gete kend. Al toen hij op de kleuterschool zat, werden we erop attent gemaakt dat hij een stuk méér kon dan zijn klasgenootjes', vertelt De Jong. Vol gens haar heeft Schoen het talent van haar voormalige schoonvader, die aardewerk beschilderde in een plateelatelier in Workum. 'Hij heeft nog les gegeven aan Jopie Huisman. Maar die is daarna een stuk beken der geworden dan zijn leermeester.' Schoen junior, die in het dagelijks le ven meubelmaker is, was jarenlang voornamelijk actief als tekenaar, maar heeft zich sinds ruim een jaar bij wijze van experiment toegelegd op schil deren met olie Met succes, want zijn sfeervolle schilderijen - een menge ling van figuratieve en abstracte kunst, met bijzondere namen als Roodkapje, Blauwbos en Brumen- blauw - zullen een breed publiek aan spreken. Ter vergelijking heeft hij één tekening opgehangen, die hij maakte in 1992. S/aal en /as bewijst dat hij ook met het potlood prima uit de voe ten kan. 'Onno is erg kritisch voor zichzelf. Hij wil echt kwaliteit. Er hangt hier een schilderij, Girl, dat hij nog net wilde exposeren. Maar het is niet te koop, want daar is het volgens hem met goed genoeg voor.' Variëteit De in Den Burg wonende Miep de Jong, die zichzelf 'veel minder talent vol' dan haar zoon noemt, volgde in 1997 en 1998 diverse orienterende cursussen op creatief vlak aan de Crejat in Alkmaar. Sindsdien heeft ze zich snel ontwikkeld. Een paar jaar geleden exposeerde ze examen opdrachten in Burgwal 37, maar deze expositie beschouwt ze als haar 'eer ste echte'. Opvallend is vooral de variëteit in haar werk. In Tusse de Banke hangen collages met krijt en geschept papier, een aquarel en een houtskooltekening (geïnspireerd op een tekening van Van Gogh), naast schilderijen van acrylverf en krijt, haar favoriete materiaal. De Jong werkt zonder dat ze vooraf een beeld van het eindresultaat heeft. 'Ik heb geen beelden in mijn hoofd. Ik ga zitten en ga aan het werk, zonder dat ik weet wat ik maak. Intuïtief. Sommigen vin den het moeilijk om te stoppen. Ik niet. Soms ben ik voor mijn gevoel even weg en als ik dan kijk, dan kan het me ontroeren. Dan knjg ik kippen vel. Of ik denk: hé wat mooi. En dan stop ik, dan is het af. Elk stuk is een avontuur. Ik probeer wel discipline aan te brengen. Dat gaat tegenwoor dig gemakkelijker, omdat ik het ver trouwen begin te krijgen dat het lukt. Maar soms lukt het met en dan heb ik wel een paar dagen nodig om daar overheen te komen. Aan de andere kant: als ik iets moois heb gemaakt, dan moet ik daar even van kunnen Miep de Jong, met rechts een werk van haarzelf en links van zoon Onno Schoen. (Foto Joop Hommels) gemeten. Elk schilderij heeft zijn tijd nodig.' In een collage met geschept papier heeft ze een gedicht van cabaretier en schrijver Freek de Jonge verwerkt. Twee regels daarin tekenen volgens De Jong haar eigen werk: 'Het mooi ste overkomt je. Het minste is be dacht. Dat is waar. Ik kan ook met in opdracht iets maken Van de mooi ste dingen die ik heb gemaakt, was ik me van tevoren niet bewust. Maar er hangt hier ook een werk dat ik erg geslaagd vond en waarvan ik een drieluik had willen maken. Maar toen lukte het me niet meer.' De expositie is nog te zien tot en met 14 april. Tusse de Banke is dagelijks geopend van 11.00 tot 16.30 en op zon- en paasdagen van 14.00 tot 17.00 uur. Informatie over het werk van Miep de Jong is verkrijgbaar via tel. 310591 en van Onno Schoen op de website http://oschoen.on.to. Bij zwemparadijs Calluna aan de Schumakersweg wordt maandag tweede paasdag de eerste van een reeks kofferbakmarkten gehouden. Door werkzaamheden aan de weg is het niet mogelijk ook in de maand mei een markt te houden, maar naar ver wachting kan de markt op 31 mei wel doorgaan De andere markten wor den gehouden op de zondagen 13 en 27 juni, 11 en 25 juli, 8 en 22 augus tus en 5 september. De markten du ren van 9.00 tot 13.00 uur, de kosten bedragen €5,- per auto. Voor meer informatie: M. Boon (tel. 317212), of J. Huisman (tel. 317652). In samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt de Ne derlandse Vereniging voor Slecht horenden donderdag van 14.15 tot 15.45 uur in De Buureton een inloop- middag voor mensen met vragen over slechthorendheid, apparatuur of de vergoeding van onkosten. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn wordt zaterdag een playbackshow gehouden. Jong en oud kunnen voor een zaal vol enthou siaste dorpsgenoten hun beste been tje voorzetten. De optredens vinden plaats in vier categcrieén: jeugd tot en met groep vier van de basis school, jeugd van groep vijf tot en met groep acht, jeugd van de middel bare school en volwassenen. Deelne mers mogen maar aan één optreden meedoen. De avond begint om 19.30 uur, de toegang bedraagt €1,-. Op geven kan bij Piet Schneider, tel. 319311 Voor het concert dat het Nederlands Saxofoonkwartet op maandag tweede paasdag geeft in de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool kunnen kaartjes worden gereserveerd via tel. 329723. Het concert, met op het programma wer ken van Glazoenow, Florent Schmitt en Peter-Jan Wagemans, begint om 12.00 uur, de toegang bedraagt €10,- In en bij Bethel in Zuid-Eierland wordt maandag tweede paasdag van 11.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse rommel markt gehouden. (Advertentie) Wij zijn per direct op zoek naar een die voor ons de krant wil bezorgen op en nabij 't Horntje: Watermolenweg, Mol- werk, Noorderhaaks, De Dageraad, De Rede, ged. Pontweg, Van der Sterrweg, Amaliaweg en de Redoute. Hier wonen ongeveer 92 abonnees. Het bezorgen is het eenvoudigst voor iemand die in deze omge ving woont. De kranten kunnen dinsdag en vrijdag vanaf 15.30 uur aan de Spinbaan worden afgehaald. Wanneer u op 't Horntje woont kunnen de kranten ook thuis worden gebracht. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spinbaan. Langeveld de Rooy Spinbaan 6 inietucm 1791 Oen Burg - Texel Telefoon 0222 - 362600 Fax 0222 - 314111 Dinsdag 6 april: Ed de Boer verzorgt op verzoek van de Muziek- en Dansschool een muzikale presentatie over le ven en werk van de componist Dmitri Sjostakowitsi. Deze wordt gehouden in d'Ouwe ULO in Den Burg en begint om 20.00 uur. En tree €6,- (kinderen betalen €3,-). In De Witte Burcht in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjas- drive voor het goede doel. Deel name kost €3,50 per koppel. In schrijven, liefst met maat, kan tussen 19.30 en 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Some thing's gotta give (aanvang 20.00 uur) en Along came Polly (20.30 uur). Woensdag 7 april: In de Buureton (Beatrixlaan, Den Burg) begint om 14.00 uur een bingo voor senioren. In eetcafé Bruintje Beer op de Stenenplaats in Den Burg wordt een proeverij van jenever en likeu ren gehouden. Opgave en infor matie via tel. 320164. In het raadhuis in Den Burg begint om 20.00 uur een vergadering van de raadscommissie Welzijn. Op de agenda staan onder meer de jeugdtandverzorging en de conceptnota's Jeugdbeleid en Lo kaal Gezondheidsbeleid. Om 20.15 uur begint aan de Kot- terstraat 24 in Oosterend een informatieavond over borstvoe- Stille week Dinsdag 6 en woensdag 7 april 2004 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: dinsdag en woensdag 19.30 u. vesperdienst in gerefor meerde kerk GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: dinsdag en woensdag 19.30 u. Vesperdienst. KATHOLIEKE KERK: Gollards: dinsdag 14.30 u, zieken zalving. Donderdag 8 april 2004 Witte donderdag HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 19.30 u, ds. P.A. den Braanker, Heilig Avondmaal. Den Hoorn: 19.30 u. ds. J. Vlasblom, Heilig Avondmaal SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 19.00 u. ds. C. der Nederlanden, Heilig Avondmaal, mmv Maartens Cantorij. KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 19.30 u. dameskoor. Vrijdag 9 april 2004 Goede vrijdag HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 19.30 u. ds, P.A. den Braanker, gezamenlijk dienst met gereformeerde kerk. De Koog: 19.30 u. leesdienst. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 19.00 u. ds. P.C. Barnard, commissie erediensten, mmv Maartens Cantorij Oudeschild: 19.00 u. ds. C. der Nederlanden, Heilig Avondmaal. De Cocksdorp: 20,30 u. ds. C. der Nederlanden, Heilig Avond maal. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 19.30 u. ds. C. Duinkerken-Visser, dienst met avondmaal BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 19.00 u. ds. G. Sipkema. KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 15.00 u. kruisweg; 19.30 u. herenkoor, plechtigheden. De Cocksdorp: 15.00 u. kruisweg. Zaterdag 10 april Stille zaterdag HERVORMDE GEMEENTEN: De Waal: 21.00 u. ds. J. Vlasblom, paaswake. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 21.30 u. ds. F. van Helden, paaswake. KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 21.00 u. The Gospel- train. Di. 6 10.45 en 22.35 u. Wo. 7 11.15 en 23.05 u. Do. 8 11.34 en 23.44 u. Vr. 9 11.24 en - u. Za. 10 0.05 en 12.00 u. Zo. 11 0.37 en 12,40 u. Ma. 12 1.20 en 13.37 u. Di. 13 2.20 en 15.06 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 11 april op om 4 51 uur en gaat onder om 18.32 uur; 12 april laatste kwartier. ding. Thema: 'Als de baby g( wordt'. Entree €3,-. In Cinema Texel draaien Sctj Doo II (aanvang 14.30 Brother Bear (15.00 Something's gotta give (20.00 en Along came Polly (20.30 u Donderdag 8 april: In EcoMare begint om 14.00 een Duitse versie van het gramma 'Zeehond binnenste ten' voor kinderen van 9 tot en 12 jaar, over het leven en de vang van zeehonden. Ook v een kijkje achter de schermen de opvang genomen. Deeln kost €4,50. Reserveren EcoMare, tel. 317741. Van 14.15 tot 15.45 wordt n Buureton aan de Beatrixlaan inloopspreekuur gehouden va Nederlandse Vereniging Slechthorenden. In het raadhuis in Den Burg bi om 20.00 uur een vergadering de raadscommissie Middelen de agenda staan onder meer projectplan voor het nieuwe meentehuis, bouwleges principeverzoeken en de of van de maquette van de Ri van Texel. In Cinema Texel draaien So thing's gotta give (aanvang I uur), Shouf shouf habibi (1 uur), Along came Polly (21.30 en The runaway jury (21.45 u Vrijdag 9 april: Goede Vrijdag Het literaire tijdschrift 'Bzzl presenteert het nieuwe ths nummer over de zee in Schoutenhuys in Den Burg medewerking van onder and Vibeke Roeper, Marcel Wem de Bowema's en Willem Bro Aanvang 21.30 uur. In Cinema Texel draaien I Doo II (aanvang 13.30 en ijf uur), de Nederlands gesprf versie van Brother Bear (ll uur), Spy kids 3D (16.15 f Something's gotta give uur), Shouf shouf habibi uur). Along came Polly (21.3.1 en The runaway jury (21.45 if Om de drukte de baas te kt zet TESO in en het ront paasweekeinde geregeld extra boot in. Dat gebeurt do dag, vrijdag en maandag vat tot 20.00 uur en zaterdag en dag van 9.30 tot 16.00 ut veerdienst verzorgt dan iede uur een afvaart, zowel vanal als vanuit Den Helder. Autor listen moeten desondanks ning houden met wachttijder bedragen donderdag in Den der tussen 11.00 en 18.00 urn schatting een half uur. Vi moet in Den Helder tussen 9i 19.00 uur mogelijk anderhal worden gewacht en op Texe sen 9.00 en 13.00 uur één Zaterdag bedraagt de gesc wachttijd op Texel tussen 9.I 12.00 uur en in Den Heldert 9.00 en 15.00 uur een haf Maandag moet op Texel mo een half uur worden gewach sen 9.00 en 19.00 uur. Nade formatie kan worden verkregt tel. 0222-369600 of e info@teso.nl. De veerdienst ook een eigen website: teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mall redactie@texelsecoura' Gerard Timmerman (hoofdredacteJ Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 22 14C3 Advertenties en abonnementen: Jl Spinbaan 6 1791 MC Den 8urg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax E-mail 0222-31 41 11 info@lenr.nl Op onze advertentiecontracten en aanto» too zi|n van toepassing do Regelen voor h* wezen van de Stichting ROTA. gevestigd te#^ zool# gedeponeerd bi| de Kamer van KoopW* brloken te Amsterdam onder nummer •Hj'J exemplaar van de Regolen voor hot Ad-*"" wordt op uw verzoek kosteloos toegozondt" I Ik Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar €33,65 32,10 JCOf Per jaar €65,60 63,50(kH Bij verzending naar het buitenland^ portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: löKe Uitsluitend schriftelijk en 4 wekenj afloop van de abonnementsperiode^

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2