m- G-voetballers met ruime zege naar titel /erdienstelijke remise De Koog /oetbalpupillen spelen thriller 'Veilig' Texel'94 vecht voor periodetitel ZDH bewijst Oosterend vriendendienst J'elleboog favoriet voor zaalvoetbaltitel .TEXELSE ^7courant- li® Marlon Marei naar NK turnen Voetbalprogramma Slotwedstrijd De Doorstoot Programma zaalvoetbal Geslaagde golfweek rond jubileum Voetbaluitslagen Eenvoudige zege meiden Texel'94 MH& Goede generale dames Tevoko Wat ik zeggen wou. Raadhuis (5) dinsdag 6 APRIL 2004 l00r in Zaandam met 1-5 te win- >n van Hellas Sport zijn de G- jetballers van Texel'94 met nog jn wedstrijd te spelen al niet 'eer in te halen door de concur- mtie. Het leek erop dat de zenu- en de Texelaars zaterdag parten jeelden, want het bleef lang jannend. Pas nadat het vlak na ist 0-2 was geworden, maakte sxel'94 er een échte kampioens- edstrijd van. Texelaars wisten wat hen in landam te doen stond: winnen, aar vooraf waren ze lang met zeker m hun zaak, want een paar maan- m geleden werd het op Texel nog 3 tegen dezelfde tegenstander. lCh was de start goed, want al na f minuten namen de gasten een lorsprong. Anton Staal schoot de il naar voren en toen de lichamelijk it al te sterke keeper onvoldoende t opruiming zorgde, stond lymond Molanus op de goede plek de bal hard en laag in het doel te hieten: 0-1 Texel'94 ging daarna op jacht naar de tweede en bevrijdende treffer, maar die bleef lang uit. Jimmy Ponmah en Annie Brouwer kregen kansen, maar waren met scherp genoeg in de af ronding Aan de andere kant had de Texelse keeper Martijn Verbeeke wei nig te duchten. In de tweede helft moest Texel'94 Anton Staal missen, nadat zijn bril ge sneuveld was. Gevolg was dat de ploeg nog maar één speler op de reservebank had om mee door te wisselen. Het kon de Texelaars ech ter nauwelijks deren, want nadat Annie Brouwer de bal uit een pass van Robert Eelman in de kruising had geschoten (0-2), begon het goed te lopen. Na voorbereidend werk van Robert Eelman scoorde Raymond Molanus 0-3 en dezelfde speler was even later opnieuw trefzeker (0-4), ditmaal na een combinatie met Annie Brouwer. Het feest werd nog groter na een combinatie tussen Brouwer en Eelman, die werd verzilverd door Eelman (0-5). Hellas Sport redde de eer dankzij een Koog heeft zondag in de uit- Jedstrijd tegen Schellinkhout een elijkspel geboekt (2-2). Verdien- jelijk, omdat de tegenstander met Jer punten meer hoger op de Inglijst staat. Maar gezien de vele femiste scoringskansen, had er lel meer in gezeten voor de gas- |n. i Koog moest het stellen zonder jefan van 't Noordende, Jip Frank ji Sher Atroshy. Ter aanvulling was In beroep gedaan op B-junioren farcel Gieles en Danny van der Park i nieuwkomer Erik Bakker. Al snel ken de gasten, die vorig week zwak keelden tegen GSV, in hetzelfde, pinig succesvolle patroon te verval- De bal leek uit een schot van ihellinkhout naast te gaan, maar ird van richting veranderd door rdediger Dennis Vonk, die keeper even van Beek daarmee volledig raste (1-0). Kort erop raakte Joris en geblesseerd, nadat hij hard was raakt door een tegenstander die 3t twee benen vooruit op hem gleed. De speler van Schellinkhout I een gele kaart, terwijl Ellen iomDelend verder moest, en minuten later kwam De Koog ligszin.s fortuinlijk aan de gelijk- jeker. Bij een door Marcel Boone Inomen hoekschop beroerde een pdediger van Schellinkhout de bal gelukkig met de hand. De scheids- fthterwas zeer resoluut en legde de I op de penaltystip. Aanvoerder Innis Vonk belastte zich met dit litenkansje en liet de keeper kans- ps: 1-1. Koog leek daarmee het zelfver- luwen te hebben hervonden en lrschafte zich enkele goede lonngskansen. Het ontbreken van kampioenen van de E-competitie, achter (vlnr.): coach Pieter, Daniël Ablahad, Glenn wming, Luuk van der Meer, Hessel Huitema. Voor Roald Meskers, Paul Landaal, Sven fcfcer, Martijn Roeper, Brian Witte. een bijzonder spannende wed- ijd tegen SVC zijn de E2-voetbal- 'Pillen van Texel'94 zaterdag in De ücksdorp kampioen geworden van l Texelse E-competitie. Het team uit in Burg had nog één punt nodig om i titel binnen te halen en slaagde lar onder een enorme publieke be- igstelling maar net in (0-0). Uitblin- r in deze thriller werd keeper ïssel Huitema, die door enkele aPPe reddingen uitgroeide tot 'de panter' van Texel'94. De nieuwe kam pioen ontpopte zich dit seizoen tot een belofte voor de toekomst en speelde volgens kenners 'technisch hoogstaand en attractief voetbal'. Na een bloemenhulde van de sportieve tegenstander uit De Cocksdorp werd in colonne de thuisreis aanvaard. In de kantine van Texel'94 sprak be stuurslid Menno Koorn mooie woor den en werd de kampioensploeg ge trakteerd op patat. irlon Marei heeft zich afgelopen lekend in Volendam weten te plaat- n voor het NK turnen voor heren in 1 B-niveau. Hij wist bij de latsingswedstrijden een tweede 'ats te veroveren. Afhankelijk van resultaten van andere turners op tweede plaatsingswedstrijd is srci tevens nog in de race voor een aleplaats van de nationale toestel- mpioenschappen op rek, brug, rin- n. sprong en voltige. Alleen op ier heeft hij geen kansen meer, ■zien zijn prestaties op dit toestel in voorwedstrijden en plaatsinqs- idstrijd. Sil Gaaff, die het zwaar heeft in niveau C, startte in Volendam met al te best. Gelukkig hervond hij zich bij de brug, waar de meeste turners het zwaar hadden. De vele trainingen wierpen vruchten af en een goede oefening bracht Gaaff terug in de top tien Na ook een geslaagde rekoefenmg be haalde hij een negende plaats. Daar mee mag hij deelnemen aan de derde plaatsingswedstrijd. Met de nodige training moet het mo gelijk zijn dat Gaaff de derde Texelaar op het NK wordt, naast Marlon Marei en de al geplaatste Imme Ruarus. slippertje van keeper Verbeeke, die de bal uit zijn handen liet vallen. Maar even later maakte hij zijn foutje hele maal goed, toen verdediger Jos Bak ker de bal per ongeluk bijna in eigen doel schoot en Verbeeke met een fabelachtige redding en ten koste van een lichte blessure aan zijn knie red ding bracht Na het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter brak een feestje los onder aanvoering van Martijn Verbeeke, die de door hem meege brachte champagne over zijn mede spelers leeg spoot. De thuisreis werd aanvaard in een met slingers ver sierde bus, bestuurd door een chauf feur met een oranje pet. De festivitei ten worden zaterdag 17 april nog eens dunnetjes overgedaan, wanneer op eigen terrein de laatste wedstrijd van het seizoen wordt gespeeld te gen Waterloo, dat de tweede plaats op de ranglijst inneemt Woensdag 7 april Foresters D1 -Texel'94 D1 (beker) 18.30 een koelbloedige spits brak De Koog echter op. Een oud euvel, want ter wijl de ploeg verdedigend aardig in elkaar steekt, is het maken van doel punten al maandenlang een pro bleem, dat nog is verergerd door het wegvallen van de verhuisde Dennis Rebronja. Doordat Schellmkhout de zelfde problemen kent, werd er voor rust niet meer gescoord. Ook in de tweede helft had De Koog een licht veldoverwicht, maar het duurde tot de twintigste minuut voor dat dit in een doelpunt kon worden uitgedrukt. Opnieuw hadden de gas ten een gelukje nodig om tot scoren te komen. Even buiten het eigen strafschopgebied knalde Dennis Vonk de bal naar voren Met de wind mee kwam het speeltuig tot het an dere strafschopgebied, waar de keeper volledig verrast werd. De bal stuitte over hem heen in het doel: 1- 2. Tien minuten later gaf De Koog de gelukkig verkregen voorsprong al weer uit handen, toen een aanvaller alleen op keeper Van Beek afging, hem eenvoudig omspeelde en af rondde: 2-2. In het laatste kwartier had De Koog diverse mogelijkheden om het moegestreden Schellinkhout de genadeklap toe te dienen, maar het ontbrak opnieuw aan goede af- wèrking. Enkele minuten voor tijd werd de doorgebroken Joris Ellen net buiten het strafschopgebied onderuitgehaald. De directe trap van Dennis Vonk belandde in het muurtje spelers dat de keeper van de thuis ploeg voor zich had opgetrokken, waardoor de laatste kans verloren ging- Maandag, tweede paasdag, speelt De Koog thuis tegen middenmoter DESS. Zaterdag 10 april Oosterend-Twisk 17.00 Texelse pupillencompetitie SVO F2-ZDH F1 9.30 SVC F1-Barcelona 9.30 De Koog F1-Arsenal 9.30 Texel'94 E1-SVC E1 10.30 Texel'94 E4-Texel'94 E5 10.30 Texel'94 E2-Texel'94 E3 10.30 SVO F1-De Koog E1 10.30 SVO E1-Texel'94 MD2 10.30 Liverpool-Real Madrid 10.30 Maandag 12 april De Koog-DESS 14.00 GSV-ZDH 14.00 Texel'94 2-Koedijk 2 12.00 Texel'94 3-Watervogels 3 12.00 Texel'94 4-WGW 5 12.00 Oosterend 2-JVC 5 12.00 Tijdens de laatste clubavond van dit seizoen van biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp werd hoog gescoord. De partij tussen Joost Smit en Fred Klok was zeer spannend en werd pas in de laatste stoot beslist in het voordeel van Smit. Deze wist twee van zijn drie partijen te winnen en moest alleen in Wil Homan zijn meerdere erkennen. Homan won ook in een spannende wedstrijd van Herman Laan. Het sei zoen wordt donderdag 22 april afge sloten met een onderling toernooi. Nieuwe leden kunnen zich melden voor aanvang van het volgend sei zoen. Uitslagen: J. Smit-P Zijm 2-0, F. Klok-H Laan 0-2, P Zijm- W Homan 2-0, J Smit-F. Klok 2-0, H Laan-P. Zijm 0-2, W Homan-J Smit 2-0, J Smit-H Laan 0-2, W. Homan-F. Klok 2-0. Woensdag 7 april 18.00 Krim C2-Koog C1 Van Putten 18.45 Klif C1-Texel C1 Van Putten 19.30 Krim C1 -SVO C1 Hoogendijk 20.20 Mantje 4-Texel 4 Van Beek 21.30 SVO 4-Texel 6 Van Beek Zaaldienst: SVO. Donderdag 8 april 18.15 Krim D1 -Krim D2 Krim 19.00 SVO C1-Krim C1 Hoogendijk 19.50 Texel 7-Krim 6 Hoogendijk 20.40 Krim 3-J'boog 3 Kuipers 21.30 Klif 2-J'boog 4 Kuipers Zaaldienst: Jelleboog. Vrijdag 9 april 17.30 Krim E1 -J'boog E2 Krim 18.15 SVO 2-Texel 2 Van Beek 19.05 Mantje 3-Texel 1 Kuipers 19.55 Mantje 2-Casino 1 Bakker 20.45 Krim 1-Mantje 1 Van Putten 21.35 Krim 2-ZDH 1 Hoogendijk 22.25 NIOZ-Texel 3 Sangers Zaaldienst: De Krim. Het tienjarig bestaan van de Texelse golfclub werd vorige week herdacht met een speciale golf week, afgesloten met een feest avond in De Kiekendief op De Krim. Hierbij werden Allard Jepma en Lia Kuip uitgeroepen tot beste spelers van de week. Zij hadden aan drie wedstrijden meegedaan en daarbij de beste individuele score be haald. Beiden ontvingen een mand met Texelse producten. De feestweek ging dinsdag van start met een seniorenwedstrijd, waarbij teams van vier spelers negen holes strokeplay moesten spelen. Het beste en het derde resultaat telden als score voor het hele team en het team met de minste slagen werd winnaar. Dit werd het team van Piet Schuijl uit De Koog, Ferry van Tatenhove, Fré Brinks en Thijs Molenaar. Longest drives werden geslagen door Ed Eelman en Els Postma. Aan de wed strijd namen veertig senioren deel. Woensdag werd een spectaculaire crosscountry gespeeld, waarbij zelfs tweemaal vanaf een vlonder in het water moest worden afgeslagen. Aan deze wedstrijd namen maar liefst 76 spelers deel. Het beste team was dat van Cees Boks, Alewijn Ott, Rob Tol boom en Auke van der Werff. De damesmiddag vaft donderdag werd gewonnen door het team van Margreet de Graaff, Ans Keizer, Nel de Jong en Margreet Doeksen. Janneke Kampstra sloeg de longest drive. Els Postma de neary. Het team van Reyn de Graaff, Jos Kager, Meindert Carper en Auke van der Werff won vrijdag de herenmiddag. Hier sloeg Jan van Wijk zowel de longest drive als de neary. Zaterdag werd een speciale cross country gespeeld, die zowel over de grote baan voerde als over de driving range en de par-3 baan. Een storm achtige wind maakte het spel extra moeilijk en de tachtig deelnemers kregen halverwege de middag ook nog een stortbui over zich heen. De sfeer bleef echter opperbest. Win naar werd het team van Cees Boks, Meindert Carper, Annette Schaipp en Monique de Ridder. Zaterdag 3 april SVAP'74 A1 -Texel'94 A1 1 -4 Texel'94 B1-Duinrand S. B1 0-3 Koedijk B4-Texel'94 B2 8-0 BKC B2-Oosterend B1 1-2 Texel'94 C1-HCSC C1 0-1 Texel'94 C2-Con Zelo C2 6-3 Texel'94 C3-Sint Boys C1 0-11 Oudesluis C1-De Koog C1 0-4 Oosterend C1-Hollandia T. C1 2-2 Texel'94 D1-DWOW D1 5-2 Winkel D2-Texel'94 D4 2-1 Texel'94 D5-Schagen D3 3-6 Oosterend D1-Den Helder D2 0-2 Hollandia T. E2-De Koog E1 1-5 VZVE3-ZDHE1 0-10 Meisjesvoetbal Oosterend MB1-Berdos MB2 1-4 G-voetbal Hellas Sport-Texel'94 1-5 Texelse pupillencompetitie ZDH F1-De Koog F1 0-8 Arsenal-SVC F1 5-0 Barcelona-SVO F2 15-2 Texel'94 E3-Texel'94 E4 5-1 Texel'94 E5-Texel'94 E1 3-4 SVC E1-Texel'94 E2 0-0 Texel'94 MD2-SVO F1 5-1 SVO E1-Real Madrid 6-0 De Koog E1-Liverpool 8-1 Zondag 4 april Texel'94-Hollandia T. 1-0 ZDH-WSW 3-1 Schellinkhout-De Koog 2-2 Texel'94 2-Den Helder 3 2-5 Hollandia T. 4-Texel'94 3 2-2 Oosterend 2-Den Helder 5 2-2 Meisjesvoetbal Texel'94 MA1 -Berdos MA1 4-1 Recreatievoetbal De Koog-De Waal 3-1 Oosterend-Texelse Boys 1-0 Zonder al te veel moeite hebben de voetbalsters van Texel'94 zondag gewonnen. Tegen middenmoter Berdos werd het op eigen veld 4-1. Direct na de aftrap trokken de Texelse meiden ten aanval. Ze speelden veelal op de helft van Berdos, dat bijna geen kansen kreeg. In de zes tiende minuut opende Tessa Betsema de score met een prima doelpunt en daarna ging het snel. De Texelaars profiteerden van de wind, die ze in de eerste helft in de rug had den, en brachten spitsen Tessa Betsema en Mascha Nooy met verre passes van achteruit in stelling. Daar door ontstonden er veel kansen. Nooy was tweemaal succesvol, waardoor het halverwege al 3-0 stond. Na de rust moest Texel'94 erg wen nen aan de harde tegenwind en lukte het maar sporadisch de strijd te ver plaatsen naar de speelhelft van Berdos. De gasten kregen zo nu en dan een kansje, maar keeper Marit Tuitman was uitstekend op dreef. In de vijfenzestigste minuut plaatste Mascha Nooy een snelle tegenstoot, wat tot haar derde en Texels vierde doelpunt leidde. In het vervolg legde Texel'94 zich toe op de verdediging. Berdos was een paar keer kansrijk, maar Margot Schagen en de andere verdedigsters hielden het hoofd koel. Toch slaag den de gasten erin eenmaal te sco ren. De bal werd gegrepen door de wind, waarna de alerte en snelle spits er als de kippen bij was om te profi teren: 4-1. Met kunst- ?n vliegwerk kon Texel'94 in de tweede helft de gelijkmaker voorkomen (Foto March Hainan) Texel'94 weet zich dankzij een zwaarbevochten overwinning (1 -0) op Hollandia T. met nog drie wed strijden te gaan gevrijwaard van degradatie. Na drie overwinningen in de laatste vier wedstrijden maakt de ploeg van trainer John Rep zelfs aanspraak op een periodetitel, die recht geeft op extra wedstrijden om promotie naar de derde klasse. De wedstrijd op sportpark Den Burg- Zuid was er duidelijk éen met twee gezichten. In de eerste helft had Texel'94 aanvankelijk het initiatief. De thuisploeg kreeg al na enkele minu ten een belangrijk ruggensteuntje, toen Edgar Klippel alert was bij een dieptepass van Joost van Heer waarden en knap afrondde (1 -0). Ook in het vervolg ontstonden kansen voor de Texelaars. Martijn de Veij loste enkele gevaarlijke schoten, Martin Koorn was dichtbij een doel punt en ook een kopbal van Pieter List had een beter lot verdiend. In het tweede deel voor rust werden de gasten uit Tuitjenhorn sterker en moest Texel'94 zich beperken tot ver dedigen. Dat ging met altijd even soe pel, waardoor er irritaties ontstonden Toch kwam keeper Bart Graaf niet echt in problemen. Eenmaal was hij kansloos, bij een vrije trap van vlak buiten het strafschopgebied, maar de paal stond een doelpunt in de weg Na de thee hadden de gastheren weinig meer in te brengen en stonden ze geregeld met bijna alle spelers in het eigen strafschopgebied, om met kunst- en vliegwerk de gelijkmaker te voorkomen. Daardoor werd het voor Hollandia T. steeds moeilijker om een gaatje in de Texelse verdediging te vinden. Keeper Graaf moest een paar keer reddend optreden en werd één keer geassisteerd door de paal. Aan de andere kant bleef Texel'94 op een tegenstoot loeren, maar deze werd meestal al in de kiem gesmoord. Pas in de slotfase kreeg de thuisploeg iets meer lucht en ontstond zelfs een kansje voor Marcel Ris, maar een tweede doelpunt zou ook wel wat veel van het goede zijn geweest. Het bleef daardoor 1-0, tot grote te vredenheid van trainer Rep, die dins dag in een telefonisch interview met Studio Sport vertelde het naar zijn zin te hebben bij Texel'94. Tenzij een profclub hem wil hebben, blijft hij ook komend seizoen actief op Texel. Het zal een geruststelling voor Rep zijn dat hij er in zijn eerste seizoen in ge slaagd is zijn toch met al te sterke selectie voor degradatie te behoe den. Mogelijk wordt het nog mooier, want in de stand om de laatste periodetitel staat Texel'94 nu met negen punten uit vier wedstrijden bovenaan. Er wacht de ploeg nog wel een zwaar programma. Vooral de ontmoeting met koploper Koedijk belooft een erg moeilijke opgave te worden, al bestaat de kans dat deze ploeg de titel dan al binnen heeft en tegen Texel'94 misschien minder z'n best zal doen. De andere tegenstan ders zijn het hoog geplaatste Vrone en middenmoter LSW. ZDH heeft een serie van drie neder lagen op rij zondag op eigen terrein afgesloten met een knappe over winning op WSW (3-1). De Hoorn- ders bewezen Oosterend, dat een vrije zondag had, daarmee een vriendendienst, want de tegen stander uit Wijdenes, die bij winst naar de tweede plaats zou zijn ge stegen, is een geduchte concur rent in de strijd om promotie. De vooruitzichten waren niet al te zonnig voor de Hoornders, die een goed seizoen de afgelopen weken onderbroken zagen met drie neder lagen op rij. Bovendien was tegen stander WSW, waarvan in Wijdenes met 3-2 werd verloren, gebrand op een overwinning, aangezien de tweede tot en met vierde plaats recht 'geven op een plaatsje in de nacompetitie, waarin wordt gestre den om een promotieplaats. Een extra handicap vormde de afwezig heid van een handvol spelers, onder wie ook de zieke topscorer Michiel Dekker. Een nieuwe nederlaag leek zich af te tekenen toen WSW binnen twee mi nuten profiteerde van een fout in de verdediging van ZDH en de lange spits, die in Wijdenes drie keer scoorde, resoluut afrondde (0-1Het leidde even tot de nodige irritatie bij de Hoornders. die zich echter snel herpakten. De makkelijker voetbal lende gasten behielden hun lichte overwicht, maar zagen in het vervolg geen kans meer zich door de verde diging van de thuisploeg te combine ren, Een hoofdrol was daarin wegge legd voor voorstopper Eedor van Elk, die de gevaarlijke spits volledig uit de wedstrijd speelde. Ook rechtsback Peter Eelman, die vorige week zijn dag niet had, speelde voortreffelijk. Al snel kreeg ZDH via spitsen Ivarvan Elk en Mike de Bruijn kansen, maar de gelijkmaker liet op zich wachten. Spectaculair was de achterwaartse kopbal waarmee De Bruijn een vrije trap van Erwin Kleinveld verlengde. Via de binnenkant van de paal stuitte de bal terug in de doelmond. waar de inkomende Henk Knol de hoek voor het uitzoeken leek te hebben, maar op het beslissende moment uitgleed. Bij de erop volgende corner van Ivar van Elk raakte WSW opnieuw In grote problemen, maar opnieuw ging de bal het doel niet in. Na ruim een half uur viel toch de ver diende gelijkmaker. Een steekpassje van kilometervreter Joop Rommets leek Bernard Ipenburg te bereiken, maar die ving handig zijn tegenstan der op. waarna Mike de Bruijn vrij baan had en koelbloedig afrondde: 1 - 1Op slag van rust kwam ZDH. dat de smaak duidelijk te pakken had, zelfs op voorsprong, toen Rommets de bal uit een afgeslagen aanval her overde en hoog in de doelmond schoot. De Bruijn ging het duel aan met de uitkomende keeper en kreeg de bal daarbij op een scheenbeen: 2- 1. Ondanks de sterker wordende tegen wind speelde ZDH een prima tweede helft en kwam het gevreesde offen sief van WSW eigenlijk niet van de grond. Al combinerend zochten de Hoornders voortdurend de aanval. De technische vaardige Ivar van Elk en de fysiek sterke en onberekenbare Mike de Bruijn vormden een plaag voor de verdediging van WSW. Hun enige fout was dat ze wat erg veel kansen nodig hadden om tot scoren te komen, waardoor het nog lang spannend bleef. Pas vlak voortijd viel de bevrijdende treffer. Henk Knol zette met een slim passje De Bruijn aan het werk, die weer bijna alles goed deed. maar zijn boogballetje net gekeerd zag door de sterk keepende sluitpost van WSW. Van Elk had daarna echter geen moeite de bal in het lege doel te schieten. Maandag (tweede paasdag) moet ZDH in Grootschermer met een over winning proberen het herstel kracht bij te zetten. zeker twee of drie doelpunten meer kunnen scoren, terwijl bij J'elleboog de keeper bijna onpasseerbaar was. Pas in de slotfase van de wedstrijd, toen Oosterend veel risico nam om zelf te scoren, lukte het J'elleboog alsnog ruim afstand te nemen. Door met 6-1 van Oosterend te winnen heeft J'elleboog op de val reep de koppositie in de hoofd klasse van het zaalvoetbal overge nomen van Klif, dat veel meer moeite had met Mantje 2 en slechts nipt won (4-3). Met alleen nog de onderlinge wedstrijd op vrijdag 16 april voor de boeg, heeft J'elleboog een doelsaldo van +72 en Klif van +71, waardoor J'elleboog aan een gelijkspel ge noeg heeft om de titel te veroveren. Klif speelde een enerverende wed strijd tegen Mantje 2. De titel kandidaat begon goed en nam al snel een voorsprong, maar daarna was Mantje beduidend sterker. De ploeg wist zelfs drie keer te scoren en de achterstand om te zetten in een 3-1 voorsprong. In de tweede helft zette Klif alles op alles om alsnog de over winning uit het vuur te slepen, wat uiteindelijk lukte, want twee minuten voor tijd viel de beslissende treffer (4- 3). Het was echter niet genoeg om J'elleboog op doelsaldo voor te blij ven, want de grote concurrent had eerder op de avond al met 6-1 van Oosterend gewonnen. Anders dan de uitslag doet vermoeden, had J'elleboog geen gemakkelijke avond. Met wat meer geluk had Oosterend Uitslagen Texel'94 D1 -De Koog D1 1-6; Oosterend C1- Klif C1 5-0; Klif 4-De Krim 4 1 -8. Klif 3-De Krim 5 3-3. De Krim D3-De Krim D1 1-8: De Koog 1-Texel'94 8 3-7; Texel'94 5-Oosterend 4 2-1, NIOZ 1-J'elleboog 3 5-4, Mantje 4-J'elleboog 4 6-4; De Krim E1-De Koog E1 4-1; Oosterend 2-Texel'94 4 6-5; J'elleboog 2-Mantje 3 3-5; J elleboog 1-Oosterend 16-1, Klif 1-Mantje 2 4-3; Casino 1-Texel'94 1 2-3; De Krim 1-ZDH 2-3. Het eerste damesteam van volleybalvereniging Tevoko heeft zaterdag in Grootebroek met 1-3 gewonnen van Simokos 2. De wed strijd gold als generale repetitie voor de kwartfinale in de regio beker, waarvoor Tevoko zaterdag Forza Hoogland, een team uit de derde divisie, ontmoet. Gemotiveerd door de kansloze ne derlaag op Texel kwam Simokos 2 sterk uit de startbfokken. Maar ook Tevoko deed van zich spreken. Met name de blokkering van de Texelse dames, onder aanvoering van Céline de Graaf, zorgde er in de eerste set voor dat de Westfriese aspiraties in de kiem werden gesmoord (17-25). Simokos greep in de tweede set haar kans en profiteerde van concentratie verlies bij Tevoko. Individuele slordig heden aan Texelse zijde waren debet aan setverlies (25-21). Daarna maakte Tevoko met een krachtige aanval en een mooie serie opslagen van Cora Siemeling duidelijk het beste team te hebben. Met name de aanvallende scores van spelverdeel- ster Connie Joling vielen op (12-25). In de vierde set zette Simokos nog één keer alles op alles en liet Tevoko de concentratie verstoren door en kele dubieuze beslissingen van de arbiter. Maar bij een achterstand van 20-12 kwamen de Texelse dames weer bij de les en in een spannende slotfase sleepten ze de winst alsnog binnen. BricxCT vu> letei Willen we wel een nieuw raadhuis? Dat is de vraag die ook mevrouw Witte namens de FNV Vrouwen Texel stelt in de Texelse Courant van 2 april. Zij vinden van niet. Maar er is op Texel tenminste één vrouw die zich, on danks alle bezuinigingen, onsterfelijk wil maken met de bouw van een nieuw raadhuis. En die vrouw is toe vallig geen lid van de FNV Vrouwen van Texel. Daarom zullen wij ons de financiële consequenties hiervan nog lang na haar verscheiden blijven her- jnnoron J.A. Does, Oosterend.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7