}ud-Texelaar Ramaker promoveert aan UvA Dpstellen voor volleybalgroepsfoto TEXELSE COURANT En Passant promoveert in 1982 Sp°rt verleden Schakers degraderen in slotronde Randstad Eilandcompetitie Menners presteren in Hippolytushoef Voetbalarbiter Roelof Luinge geeft lezing Van Texel tot Tiengemeten Klaverjasdrive De Witte Burcht Klaver Vier kampioen De Smulpot wint Bar Sportief Cup Bekerwedstrijd dames Tevoko Voorlichting over hart Sportvissen Schoolvoetbal Wandeltocht 'Weloverwogen en goed onderbouwd' Kii Él lü Cliëntadvies 36 77 00 Rabobank Rabobank </.>-> A I pstellen, stilzitten en zorgen dat je et met je gezicht achter de rug van >n ander verdwijnt. Ruim honderd- jftig volleyballers uit de eiland- .mpetitie verzamelden en groepeer- in zich dinsdagavond in sporthal ns Genoegen voor de groepsfoto, ie volgens traditie één keer in de vijf jaar wordt gemaakt. De eiland- competitie viert dit jaar haar 35-jarig bestaan. Nadat fotograaf Simon Smit met enig aandringen alle volleyballers op de gewenste plek of in de juiste positie had, kon hij de foto's maken. Het was de vierde keer dat er een groepsfoto werd geschoten. De eer- ad-Texelaar Henk-Jan Ramaker 19) is aan de faculteit scheikunde in de Universiteit van Amsterdam IvA) gepromoveerd. Hij verde- gde met succes zijn proefschrift tatistical batch of process ionitoring en mag zich voortaan octor noemen. amaker woonde tot zijn eenen- mtigste op Texel, waar hij onder eer voetbalde in het eerste elftal in Texel. Na het VWO doorliep hij iet succes de Hogeschool voor Pe- ■leum en Gastechnologie in Den elder, waar hij milieutechnologie udeerde. Aansluitend studeerde hij iheikunde in Amsterdam. Na zijn studeren wijdde hij zich als promo- mdus binnen de Vakgroep Proces- lalyse en Chemetric aan een euwe manier om de zogeheten •tchproductieprocessen te contro- ren. amen met vriend en studiegenoot rik van Sprang voerde hij zijn romotieonderzoek uit. Daarin staat atbatchgewijs produceren centraal, iel producten uit het dagelijks leven, als antibiotica en bier, zijn afkom- lig uil de farmaceutische of jedingsmiddelenindustrie en wor- sn geproduceerd volgens een be laid 'recept'. In feite is een itchreactor een uit de kluiten ge- assen pan, uitgerust met een roer- Er en een koel- en verwarmings- ément Als de reactor wordt aange- ;t. volgt een chemische reactie en ntstaat het uiteindelijke product, mdat er nogal wat fout kan gaan in at procédé, is controle van groot ilang. Die controle vindt veelal laats aan de hand van het volgen an belangrijke procesparameters, Henk-Jan Ramaker zoals druk en temperatuur. Deze va riabelen worden gemeten door mid del van sensoren in de reactor. Elke uitkomst wordt weergegeven in een zogeheten univariate controlekaart. Omdat daardoor een enorme hoe veelheid informatie ontstaat, is de bewaking van het batchproces lastig. Bovendien zijn er procesverstoringen die onopgemerkt blijven. Ramaker en Van Sprang richten zich op een statistisch batchbewakings- model, waarin de grote hoeveelheid univariate kaarten wordt vervangen door twee, multivariate controle- kaarten. Hierdoor kan de controle vereenvoudigd en verbeterd worden. Het tweetal is inmiddels gestart met een eigen bedrijf op dit vakgebied en publiceerde over dit onderwerp al regelmatig in verschillende weten schappelijke uitgaven. Afzonderlijk van elkaar verdedigden zij hun aca- Op 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het over koepelend orgaan van de sportverenigingen op het eiland. Promo tie was en is één van de hoofdtaken van de Sportraad, die ter gele genheid van haar vijftigste verjaardag een reeks aan bijzondere evenementen organiseert. De Texelse Courant grijpt het jubileum aan om een duik in de geschiedenis te nemen en onder het kopje Sportverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit de voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: de promotie van het eerste achttal van schaakclub En Passant naar de eerste klasse in 1982. >ankzij een zwaarbevochten 5-3 ege op Aartswoud veroverde het erste achttal van En Passant za- irdag 8 mei 1982 een plaatsje in e eerste klasse. 'Hetgeen een nicum mag heten voor een :haakclub van rond de 20 leden', Jhreef de Texelse Courant van de insdag erop. ïrwijl En Passant anno 2004 net niet ^ed genoeg is voor de tweede asse, maakte de vereniging rond J80 een opvallende bloei door. Na ren in de vierde klasse te hebben sspeeld. promoveerde het eerste iam in 1977 naar de derde klasse, et bleek de voorbode van nog meer loois. want de Texelaars waren een anwinst. Na drie jaar promoveerden a opnieuw, waarna ze aanvankelijk leen maar hoopten zich te kunnen andhaven. Maar al in het eerste sei- °en 'liepen de Texelse schakers 'ee om de eerste plaats', aldus de pxelse Courant. In het eerste jaar plukte dat nog, maar in het seizoen 981/1982 nestelde En Passant zich amen met Lange Rochade uit maar en Aartswoud op de boven- te plaats. Er volgde een uiterst span ende barrage tussen de drie clubs, artswoud versloeg Lange Rochade n En Passant hield Lange Rochade L°P -4-4. Daarmee waren de maarders uitgeschakeld en moest ln Passant winnen van Aartswoud. ie beslissende wedstrijd, die op eutraal terrein' in Schagen werd ge deeld, was er één om niet snel te - .;rgeten- striïd 9|ng lang gelijk ^P. maar plotseling kreeg En Passant een steuntje in de rug, toen Terpstra, die zeer bedenkelijk stond, de aanval van F. van Eekelen in gruzelementen sloeg door op klaarlichte dag de dame van zijn tegenstander te van gen.' Door verlies van Jan Witte te gen T. den Boer werd het 1-1, maar toen hadden Peter Bergman, Jaap Dros, Rinus Vittali en Gerard van Es inmiddels de betere stelling gekre gen. 'Gerard van Es sloeg het eerste toe; Bijpost wikkelde met correct af, waarna Van Es hem een stuk ontfut selde.' schot en toen was voor Toxol do maat vol. Commentaar leverde de eerder genoemde noteringen op en het werd duidelijk dat Texel het onderspit moest delven Vijf minuten voor het eindsig naai wist Klaas Dirk Koorn het aanzien van Toxel nog enigszins to redon dooi 4 2 aan te tekenen Wieringerwaard hees de kampioensvl3Q cn Texel mocht met een flinke kater hot veld verlaten Vierde en vijfde plaats voor GVT In de A finaio van hot turnkampioen schap van Noordholland behaalde de GVT-selectie een vijfde plaats. Mómqua Kalk leverde een uitstekende prestatie door in het individuele klassement als eerste te eindigen Zij behaalde 31.05 punten. Overige eindklasseringen Gemme Praamstra 24 40 pnt Simone Winter 24 45 pnt. Karin Vlaming 24.30 pnt Edda Bakker 23.60 pnt., Sigrid Sikma 23.30 pnt Bij de dames werd Texel vierde. WBarhii vooral de uitstekende naard XTJT5UTTK77ZSOHTtgmTOTT- thomatisch eindspel S. Martoyo lang zaam te kraken en Vittali speelde een dame-eindspel met pluspion Tenslotte wonnen alle drie de Texelaars hun partij hoewel Bergman daar nog zeer lang voor rnoest vechten. Door deze zege plaatste het oorste achttal van En Passant zich voor1 de bondswedstrijden in de eerste klasse. Het is de eerste keer in de scriaakhistorie dat Texel zo hoog reikt Uitslagen En Passant Aartswoud G. van Es R Bijpost 1 —0 M Vittali-J Stapel 1-0 J Dros-S. Mortoyo 1 -0 A Torpstra-F van Eekelen 1 -0 J Rorwnets-A Zeeman o 1 P Bergman-C. Splintor -0 J Witte T van Baar 0-1 W Hoekman-N Bakker 0-1 Eindstand 5-3 Postduivenvlucht De Texelse postduiven kwamen dit weekend onder goede weersomstan digheden vanuit St Ghlstain Horny Ben Eolm; de reddinj laag te bel tweo wed gewonner veren. A. Schagen t Voor de ser Texels binnen te nier want benauwd r dik 3 beha, winning oj in 3 3 er laatste plu; gelijk te spi In de d» moed nog royale 6- 8oys4 Oc 4 knap last nemen mei In dt Nioz 2 verr hoek De VRIJDAG 9 APRIL 2004 ste keer gebeurde dat bij het 15-ja- rig bestaan. De nieuwe foto komt bij de andere te hangen in de sporthal. Hij bevat overigens lang niet alle eilandcompetitiespelers, omdat di verse groepen verstek lieten gaan. Er gaat ook een exemplaar naar hoofd sponsor Randstad Uitzendbureau. (Foto Jeroen ven Helium Het achttal van schaakclub En Passant is er zaterdag niet in ge slaagd degradatie te voorkomen. De Texelaars verloren met 5-3 van Caïssa en spelen daardoor vol gend seizoen in de derde klasse van de regionale bondscompetitie. De schakers waren erg teleurgesteld over het verlies, want voor aanvang leek er nog van alles mogelijk Door dat de krachtsverschillen in de tweede klasse erg kleinen war, zou En Passant bij een overwinning zelfs nog op de gedeelde tweede plaats eindi gen, achter Heerhugowaard, dat al kampioen was. Het begon al slecht voor En Passant. Jaap de Wijk en Willem Otten verlo ren hun partij, waardoor het al snel 2- 0 voor Caïssa stond. Jaap Dros en Thomas Richter trokken de stand weer gelijk, maar ondanks dapper verweer konden Paul Eelman en Abe Zijm daarna verlies met voorkomen. Daarmee stond het 4-2 en was de degradatie een feit, aangezien een gelijkspel (4-4) onvoldoende was voor klassenbehoud. Piet Bakelaar en Taeke van Lingen deelden vervol gens de punten met hun tegenstan ders, zodat de einduitslag 5-3 werd. De Texelaars kunnen zich troosten met de gedachte dat ze volgend sei zoen een goede kans hebben zich terug te spelen naar de tweede klasse. Voor spelers als Thomas Richter en Jaap Dros is dat te hopen. Vooral Dros liet dit seizoen zien dat hij zelfs in de tweede klasse een maatje te groot is voor de meeste tegenstanders. Van de zeven partijen die hij speelde, won hij er vijf. Twee maal bereikte hij remise. Eindstand 1 Heerhugowaard, 11 pnt; 2.Caïssa, 9; 3.Magnus, 8, 4 Anna Paulowna, 8; 5,Aartswoud. 7; 6 Schaakmat, 7; 7.En Passant, 6, 8.Attaqueer. 0. Volleybalcompetitie dinsdag 14 april Veld A 18.30 Beverdam-Swier NIOZ 3 19.15 Bocksberg-NIOZ 3 Lindeboom 20.00 Lindeboom-Rab Bocksberg 20.45 Super-CVI Rab 21.30 Agrifirm-Balcken CVI 22.15 Zeilmakerij-NBC 1 Balcken Veld B 18.30 Albert Heijn-NIOZ 2 L&R 19.15 Rabobank-L&R NIOZ 2 20 00 Smash K.-Bruintje B. Rabobank 20.45 NBC 2-Otto's Bruintje Beer 21.30 Beverdam-Wessels NBC 2 22.15 De Wit-Zandbank Wessels Veld C 18.30 Durper D.-lepe Haarstudio 19.15 Haarstudio-Timmer lepe 20.00 Beverdam 2-Sportshop 1 Timmer 20 45 Jozefsch.-Eierl Huis Beverdam 2 21.30 Westerlaken-Natuurw Eierl. Huis 22.15 Klif 12-De Krim Westerlaken Wedstrijdleiding Timmers Bakkerij en Cees (tel. 310221). Uitslagen 6 april Swier Groente Fruit-Albert Heijn 2-1Teso- Ecoteam 3-0; Kobeko-Tatenhove 12-1, Nioz 1- Texelse Autocentrale 1-2, Maarco Bouw-' Cocky's Kapsalon 2-1, Otto's Tweewielershop-Remco Oostra Schilder 2-1; NBC Eelman Partners 2-Smash '68 Piet Kooger 1-2, Swier Groente Fruit-Rabobank 2-1NIOZ 2-Langeveld de Rooy 0-3, Sport- shop Texel-Paal 28/De Krim 3-0, Eierlandsche Huis-Natuurwmkel 2-1 Jozefschool-Klif 12 1- 2 Smash'68-De Rival 3-0, NBC Eelman Part ners 1-B&B van der Vis en Den Boer 1-2, Zeilmakerij Texel-Salon Martine/De Oorzaak 2- 1 demisch proefschrift in het openbaar ten overstaan van een speciale com missie. Spannend was het bij de 15-jarige Joop Rommets, die in regionale jeugdkampioenschappen al menig prijs in de wacht had gesleept en nu ook steeds meer senioren de stuipen op het lijf begon te jagen. Ook in Schagen ging het lange tijd goed met hem. maar 'door tijdnood gekweld' verloor hij in een betere stelling een stuk. Wim Hoekman speelde aanvan kelijk een zeer degelijke partij tegen N. Bakker en leek op remise af te koersen, maar juist na de tijdcontrole 'schoot hij een geweldige bok, zodat er geen houden meer aan was'. Daar door stond het zomaar 3-2 voor Aartswoud en kon En Passant zich geen nieuwe misstap meer veroorlo ven. Gelukkig voor de Texelaars stond Bergman inmiddels gewonnen, 'hoewel de stelling nog boordevol verraderlijkheden zat'. Uiteindelijk zat alles mee. 'Jaap Dros was bezig in een thematisch eindspel S. Martoyo langzaam te kraken en Vittali speelde een dame-eindspel met pluspion. Tenslotte wonnen alle drie de Texelaars hun partij, hoewel Bergman daar nog zeer lang voor moest vechten.' Tien menners van menvereniging Tussen Wad en Duin namen deze week deel aan de indoorwedstrijden in de nieuwe manege in Hippo lytushoef. De manege van de Wironruiters wordt volgende week officieel geopend en dit was een goed moment om te zien of alles werkte zoals het hoort. Na een weg- parcours van viereneenhalve kilome ter werd binnen een hindernis- parcours gereden. Iedere aan spanning reed dit parcours drie maal, waarbij de laatste twee ronden wer den geklokt. De Texelaars presteer den goed met eerste plaatsen voor het enkelspan van Cor de Lugt (74,00 strafpunten) en het dubbelspan van Hans Jimmink (74,40). In deze laat ste categorie werden zelfs de eerste vier plaatsen door Texelse aan spanningen bezet. Uitslagen Enkelspan pony's 9. Frits van der Gracht 83,50. Tweespan pony's: 7 Greet van 'der Spruyt 113,55 Enkelspan paarden. 1 Cor de Lugt 74,00. 3 Robert Frido Boom 81,20; 5. Carlo Witte 85,80; 6 Alma Stendert 91,50 Tweespan paarden 1 Hans Jimmink 74.70; 2 Piet Beers 92,20; 3 Chris Meyer 97,40, 4 Piet Daalder 98,10 De bekende Nederlandse voetbal scheidsrechter Roelof Luinge geeft vrijdag 16 april een lezing in de kantine van voetbalvereniging Texel'94 in Den Burg. Hij is er gast van de Texelse Sportraad, die haar vijftigjarig jubileum viert, ledereen is welkom. Roelof Luinge is een bekende ver schijning op de Nederlandse velden. Bijna wekelijks zijn z'n verrichtingen te volgen via Studio Sport. Hij is een persoon die altijd duidelijk 'aanwezig' is. Dat roept nogal uiteenlopende reacties op. Over zijn staat van dienst kan echter geen twijfel bestaan. De 48-jange Luinge. die in het dagelijks leven teamleider bij de belasting dienst is en leiding geeft aan zes af delingen met in totaal 78 medewer kers. is scheidsrechter sinds 1974. Op 8 mei 1984 maakte hij zijn debuut in het betaald voetbal.' Het huidige seizoen is dus zijn twintigste op het hoogste niveau. Luinge leidde in Ne derland ongeveer 650 competitie-, beker- en nacompetitiewedstrijden. Daarnaast was hij tien jaar internatio naal scheidsrechter In die tijd floot hij 94 wedstrijden in het buitenland. Luinge geeft in zijn lezing een uitzet ting over zijn loopbaan, maar heeft daarnaast toegezegd ook zijn toe hoorders ruimschoots aan bod te la ten komen. De avond begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. De regionale televisiezenders van Noord- en Zuid-Holland zenden in april en mei de achtdelige televisie serie Van Texel tot Tiengemeten uit. Journalist Kees Slager en regisseur Theo Uittenbogaard hebben voor deze serie twee maanden rondge trokken en ontdekten dat Texel en Wieringen eigenlijk keileembulten zijn en dat het rechthoekige polder patroon het uitgangspunt vormde voor het stratenpatroon van New York. Langs de kust zien ze de oude strandwallen en strandvlaktes nog terug in het hedendaagse landschap en een slootje bij Leiden blijkt een overblijfsel te zijn van het Romeinse Kanaal van Corbulo. gegraven in het begin van onze jaartelling. De televisiemakers ontnuchteren het misverstand dat Noord- en Zuid-Hol land geasfalteerde en verstedelijkte provincies zijn. Aan het woord komen hotelbazen, dorpelingen, natuur beschermers, boeren, lokale ge schiedkundigen en archeologen. Van Texel tot Tiengemeten wordt eike dinsdag om 19.25 en 22.25 uur uit gezonden door TV Noord-Holland. De serie wordt in juli en augustus op Nederland 1 uitgezonden door de AVRO, iedere zaterdag van 17.35 tot 18.00 uur. Van de serie zijn een boek en een DVD gemaakt. Deze zijn te verkrijgen via de website www.ikhou- vanholland.mfo en in de boekhandel. Met een totaal van 7215 punten en een hoogste spel van 2388 hebben Peter en John van Heerwaarden de klaverjasdrive in De Witte Burcht ge wonnen. Vader en zoon Van Heer waarden zijn elke drive van de partij. De tweede prijs was met 7052 pun ten voor de eveneens trouwe bezoe kers Thijs Smit en Jan van Tunen en als derde eindigden Sjaan Bakker en Marry Smit (6911). De poedelprijs voor het minst aantal punten ging ditmaal naar een koppel dat niet ver der kwam dan 4951Gemiddeld wer den er 6202 punten gespeeld, twee koppels behaalden meer dan 7000 punten, twee bleven er onder de 5000. Er deden 44 kaarters mee. Na afloop van de drive werd de kas op gemaakt, de netto-opbrengst van de avond was €140,73, waardoor er nu €913,02 in kas zit. Dit geld wordt in gezamenlijk overleg verdeeld over door de deelnemers aan te geven goede doelen. Tot 1 mei kunnen be stemmingen hiervoor worden aan gegeven. De volgende en laatste drive wordt gehouden op dinsdag 4 mei. In ver band met de dodenherdenking be gint deze een half uur later dan ge woonlijk, om 20.30 uur. Bowlingteam Klaver Vier is donder dag kampioen geworden van de ochtendleague van de Texelse bowlingcompetitie. Hoewel het team gelijk speelde tegen De Pins, was de afstand zo groot dat het niet meer ingehaald kon worden. WBZ werd tweede. Door winst op Flair en het gelijkspel van De Pins, kwam WBZ op een halve punt voorsprong. De Pms werd derde en helemaal onderaan de ranglijst eindigde T-Forts, dat ook deze week een verlies moest incas seren. In de avondleague deden koplopers De Koogel en Visvogels van zich spreken. Beide teams wonnen hun wedstrijd met volle cijfers. Marcel Witte van De Koogel gooide games van 200 en 201 game en een serie van 774. Daar wist teamgenoot Den nis Saai nog een 200-game aan toe te voegen, wat resulteerde in winst op Sommeltjes. Visvogels won van Speelkwartier en ook Van Beek Bijoux wist ditmaal te winnen. Tegen stander Automatiek PP speelde met maar één speler, maar Margriet Mets wist toch een punt in de wacht te sle pen. Badweg Sportief had een moei lijke wedstrijd tegen All Stars, maar door goed gooien van Marcel Bakker (214) en André Barhorst (240) werd de wedstrijd toch gewonnen. TZN moest zijn meerdere erkennen in Eduardo's, maar blijft op een derde plaats staan omdat De Jutter verloor van Schouwstra Transport. De hoogste scores werden geno teerd voor Marcel Bakker en André Barhorst van Badweg Sportief (ga mes van 214 en 240 en series van 678 en 706) en Marcel Witte en Den nis Saai van De Koogel (201200 en 774. 723). Uitslagen: Ochtendleague: Pms-Klaver 4 2-2; Flair-WBZ 1-3: T-Forts-Juttertjes 0-4 Avondleague Bad weg Sportief-All Stars 3-2: de Koogel- Sommeltjes 5-0; de Jutter-Schouwstra Trans port 1.5-3,5; Visvogels-Speelkwartier 5-0; TZN-Eduardo's 2-3; Van Beek Bljoux-Automa tiek PP 4-1 Stand: Ochtendleague 1 Klaver 4 72; 2. WBZ 64.5; 3. De Pms 64, 4. Flair 44,5; 5 Juttertjes 32: 6 T-Forts 23 Avondleague: 1De Koogel 66; 2. Visvogels 66. 3. TZN 60.5; 4De Jutter 59,5; 5 Badweg Spor tief 59:6. Eduardo's 55; 7. Van Beek Bijoux 53; 8 Speelkwartier 52; 9 All Stars 49: 10. Schouwstra Transport 44.5: 11. Heksenketel 34; 12. Sommeltjes 33,5; 13. Automatiek PP 28 Het dartteam van De Smulpot heeft zondag met maar liefst 0-9 de bekerfinale gewonnen van Het Vooronder. Vooronder moest noodgedwongen met een invaller spelen, omdat één van hen onver wacht in het ziekenhuis werd op genomen. In de bekerfinale komen alle teams tegen elkaar uit volgens het knock out systeem Het kan dus gebeuren dat teams uit de B-poule spelen te gen teams uit de A-poule. Twee teams uit de B-poule, Bar Sportief 1 en Bar Sportief 2, wisten zich zelfs tot in de halve finales te handhaven tus sen het geweld uit de A-poule. In de finale bleek al snel dat de Smul pot een maatje te groot was voor het Vooronder. De singlepartijen tussen Bas van Elk en Ed de Vries en tussen Marcel Verhagen en Pieter Mosk waren spannend. In beide partijen hadden de spelers moeite met het vinden van de dubbels, maar toch trok de Smulpot aan het langste eind. Jelle Visser speelde tegen invaller Marcel Schoehuys, van wie hij weinig tegenstand ondervond. In de koppels en de teamspellen was het overwicht te groot. Op deze afsluitende middag vond ook de prijsuitreiking van de compe titie plaats. Prijswinnaars werden De Smulpot, De Pilaar 1 en De Pilaar 2 in de A-poule, Jelleboog 2, Bar Spor tief 1 en Slock 1 in de B1-poule en Bosch en Zee 1De Zwaan dames en Dennenoord in de B2-poule. De prijs voor de hoogste finish ging naar Vin cent de Graaf (158). Jelle Visser gooide de meeste 180-scores (9). De Jelle's Goudsmederij Bokaal voorde beste dame in de A-poule ging naar Patricia Mosk Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko speelt zaterdag 10 april in sporthal Ons Genoegen een wedstrijd om de regiobeker Het be zoekende team is Forza uit Amersfoort, dat in de derde divisie speelt. De tegenstander verkeert in de onderste regionen van deze sterke klasse, maar zal een zware kluif wor den voor de gemotiveerde Texelaars. Tevoko mist Cora Siemeling. Wel kan de ploeg weer rekenen op Elme Feldbrugge en naar verwachting veel steun van het Texelse publiek. De wedstrijd begint om 12.45 uur. In samenwerking met de Texelse apotheek houdt de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) woensdag 21 april een voorlichtingsmiddag over hart en bloedvaten Medewerking wordt verleend door apotheker Jan Klok, huisarts Hetty van Dijk en docente bewegingsactiviteiten Betsy Verhoeven Aan de orde komen de medische kant van hart en bloedva ten, gebruik van medicijnen en ge zond bewegen De middag wordt gehouden in De Buureton en begint om 14.00 uur. Deelname kost €2,-. Inlichtingen en aanmeldingen bij de SWOT, tel. 312696. Drie vissers van de Texelse sportvis club streden zondag bij de asfalt- molen bij Oudeschild in de derde wedstrijd om het kampioenschap Er werd niet best gevangen. NicoTessel eindigde met drie vissen met een gezamenlijke lengte van 57 centime ter op een eerste plaats, Rein Kuyper werd tweede (1 vis, 19 cm). De vol gende wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 17 april van 18.00 tot 20.30 uur op het strand bij paal 15. Op de velden van Texel'94 wordt woensdag het jaarlijkse school- voetbaltoernooi gehouden. Teams van alle Texelse basisscholen strij den in 104 wedstrijden om de titels in vijf poules. Het is de twintigste editie van het schoolvoetbal. die volgens de hui dige opzet wordt georganiseerd door de vakleerkrachten lichamelijke op voeding. Zij verdeelden de ploegen in de categorieën jongenselftallen (A), mimteams meisjes (B), miniteams jongens (C), overige miniteams meis jes (D) en gemengde miniteams (E). De winnaars van de eerste twee poules mogen zich kampioen van Texel noemen en worden ingeschre ven voor het Noordhollands kam pioenschap schoolvoetbal. dat op het complex van Reiger Boys in Heerhugowaard wordt gehouden. Het schoolvoetbal begint woensdag om 13.15 uur, de prijsuitreiking vindt plaats om 17.50 uur in de kantine van Texel'94. Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt maandag tweede paas dag rond Den Burg de jaarlijkse Lammetjeswandeltocht. De tocht gaat van start bij schietsportcentrum Odysseus aan de Emmalaan en voert vooral door het Hogeberggebied. De af te leggen afstanden zijn 5, 10. 15. 25 en 40 kilometer. Deelname kost €3,40 met hennnering en €2.- zonder. Leden van WSV Het Gouden Boltje betalen respectievelijk €2,60 en €1,20. Er kan tussen 9.00 en 14.00 uur gestart worden voor de drie kort ste afstanden. De start van de 25 ki lometer sluit om 11.00 uur, die van de 40 km om 10 00 uur. Voor meer infor matie; tel. 313087 of www.hetgou- denboltje.nl. (Advertentie) Fragment met de resultaten van de schakers van En Passant uit de Texelse Courant van dinsdag 11 mei 1982. Wilma Haakman, cliëntadviseur Rabobank Texel Adviseren over betalen, sparen, lenen en verzekeren, dat is mijn taak als cliëntadviseur. De huidige tijden vragen om een nieuwe manier van bankieren en het maken van nieuwe keuzes Dit hoeft u natuurlijk niet zelf te doen, daarvoor kunt u vertrouwen op mij en mijn collega's Door te luisteren naar uw wensen bieden wij u een weloverwogen en goed onderbouwd advies WxW

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7