Aris van der Slikke itelt geslacht te boek ichoolvoetbal in 1957 Vereeuwigd bij 50-jarig huwelijksfeest eslissing in zaalvoetbalstrijd valt vrijdag Nieuw verkoophuis voor Vriendschap TEXELSE yy COURANT- Heri Hodie wint van DOG 1 Texels Belang in Den Hoorn Menwedstrijd beleeft finale Man door ruit na broodje shoarma Molenkoog weer open Voetbalprogramma AVT op markt Programma zaalvoetbal DONDERDAG 15 APRIL 2004 Ie honderden uren bracht hij bij het Centraal Bureau van nealogie in Den Haag, Zeeuws hief in Middelburg, Genealo- ch Centrum Zeeland in Goes, gionaal Archief West-Brabant, meentearchief Schouwen- iveland en tientallen gemeente- ihieven. Te beginnen met stam- ler Joost, die rond 1570 op het >uwse Duiveland werd geboren, icht Aris van der Slikke uit Den rg al zijn naamgenoten in kaart, de jongste nakomelingen van huidige generatie aan toe. Het lultaat is vastgelegd in het boek slacht van der Slikke, genealo- 1570-2003, dat afgelopen week rd gepresenteerd op een liliedag in Sint Maartensdijk op 'holen. Texelse familie Van der Slikke be at uit twintig gezinnen, allemaal omelingen van de broers Adriaan 62-1952) en Pieter (1866-1939), in 1905 van Kruiningen in Zeeland ir Texel verhuisden. Adriaan en zijn uw, Maria Zwartepoorte, zochten 1908 nog even hun geluk in lansdorp en Sloten, maar keer- al snel terug naar het eiland. In 0 kwam het gezin op hoeve jmzicht aan de Hoofdweg en werd laan zetboer voor eigenaar Stam- uit Anna Paulowna. In 1931 ver- de het echtpaar naar Den Burg, ,r het in de Wilhelminalaan een iw huis had laten bouwen. Ook :er en zijn vrouw, Jozina van Loo, lieten Texel in 1908, maar keerden |n hetzelfde jaar alweer terug. Hij boerenknecht en woonde op plaatsen, waaronder De iksdorp en diverse arbeiders- ;je in Eierland en Het Noorden, woonden Pieter en zijn vrouw in iterend, waar hij in 1939 overleed, geschiedenis van deze Texelse <en stelde Aris van der Slikke (een terkleinzoon van Adriaan) al in 9 te boek. Dat werd gepresen teerd tijdens een drukbezochte familiereünie in Catharinahoeve Na dat ook Van der Slikkes elders in het land belangstelling hadden getoond, besloot hij dieper in de geschiedenis te duiken en een poging te wagen het hele geslacht uit te zoeken. Het werd een gigantische klus, waar voor Van der Slikke vele archieven in het hele land bezocht. 'Tientallen en dan ben ik nog voorzichtig, want ik denk dat het er meer dan honderd waren.' De oorzaak is gelegen in de verhuisdrift van nogal wat Van der Slikkes. Tot 1870 bleven ze allemaal op Tholen wonen, maar door de landbouwcrisis besloten leden van de familie hun heil daarna elders te zoeken. De schrijver heeft van hen allemaal het spoor teruggevonden. 'Eén Van der Slikke, een Pieter, was commies bij de douane. Die mensen kregen nogal eens een andere stand plaats. Hij heeft in totaal op achttien plaatsen gewoond. In al die gemeen ten ben ik geweest om hen in het ar chief op te zoeken.' Omdat hem wegens de wet op de privacy nogal eens de toegang ge weigerd werd tot archieven van na 1940, zocht Van der Slikke voor zijn gegevens ook vaak contact met na komelingen zelf. Hij bezocht begraaf plaatsen en maakte als controle middel foto's van de grafzerken waarop Van der Slikkes staan, zodat hij kon nagaan of hij de betreffende personen ook al in de archieven had ontdekt. Daarbij deed hij de ontdek king dat de data in de archieven en op de stenen niet altijd overeenstem men. Eenmaal kwam hij het verhaal op het spoor van een Van der Slikke die zo gelukkig was dat hij vader was geworden, dat hij er direct maar een paar borrels op nam. Die dag kwam het er niet meer van om de kleine aan te geven bij de burgerlijke stand en toen hij dat de dag erna wél deed, vergiste hij zich een dag. Tegenwoordig woont het geslacht Van der Slikke, dat uit zo'n 300 ge zinnen bestaat, ook in het buitenland, waaronder België, Frankrijk en Ca nada. 'En bij de familiedag was ie mand uit Saudie-Arabië. Ze kwamen echt overal vandaan. In totaal waren er 330 Van der Slikkes bij elkaar. Ik had er een sporthal voor afgehuurd. Jammer dat er maar veertien Texelaars bij waren. Sommigen von den Zeeland te ver weg, maar afstand is dus maar betrekkelijk, dat bleek wel die dag De oudste nog levende Van der Slikke is de Texelse Sara Stam-Van der Slikke. Ze is 98 en woont in De Gollards. 'Ik had het eerste exem plaar van het boek eigenlijk aan haar willen overhandigen, maar dat werd gezien haar leeftijd toch wat te gek In plaats daarvan ging het naar een plaatsvervanger, haar dochter Henny Koning-Stam.' In zijn toespraak ver telde Van der Slikke zijn toehoorders dat Texel kennelijk een goed klimaat heeft om oud te worden. 'De oudste Van der Slikke ooit was Texelaar Wouter. Hij overleed in 1997 en was toen op twee maanden na 99. En zijn zus, Johanna, getrouwd met Maarten Drijver, overleed in 2000 op 94-jarige leeftijd.' Het resultaat van Van der Slikkes werk mag er wezen. Het boek is dankzij een zelfbedacht genealogisch systeem erg overzichtelijk geworden, met een groot aantal foto's en boven dien tal van wetenswaardigheden over de beschreven personen en de plaatsen waar zij hebben gewoond. Ook de vormgeving is zeer verzorgd. Het is gedrukt op gesatineerd papier, met een bedrukte harde omslag en genaaid gebonden. Van der Slikke heeft zijn boek verkocht per inschrij ving. Voor de twijfelaars heeft hij ech ter nog een paar exemplaren achter gehouden. De kosten bedragen €45,- (exclusief eventuele verzendkosten). Informatie is verkrijgbaar bij Van der Slikke zelf. tel. 314287. Joop Rommets Adriaan van der Slikke en Maria van der Slikke-Zwartepoorte, die in 1905 van Kruiningen naar Texel ver huisden, lieten zich op 26 april 1938 bij hun 50-jarige huwelijksfeest sa men met hun kinderen vereeuwigen door fotograaf Jan Nauta. De jon gens begonnen allemaal als boe renknecht bij hun vader op hoeve Ruimzicht. Marinus van der Slikke (staand links achteraan) runde daarna van 1931 tot aan zijn dood in 1958 een taxibedrijf in Den Burg. Zijn broer Johannes (derde van rechts) kocht na zijn huwelijk het café van Leen den Braven in Ooster end (nu De Kroonprins) en begon er een kruidenierswinkel. Door zijn astma moest hij het pand later ver kopen en verhuisde hij naar Den Burg. Pieter (tweede van rechts) werd in 1920 pachter van boerderij Emmy op Harkebuurt bi| Oosterend en verhuisde in 1928 naar de Westerweg (nu Pontweg 98), waar hij een boomgaard had. Adriaan (geheel rechts), de opa van de sa mensteller van het boek, was één van de eersten op Texel die auto reden. Hij was aanvankelijk chauf feur bij dokter Van der Vegt, maar verhuisde in 1921 naar Den Burg en begon een kruidenierszaak op de hoek van de Weverstraat en de Parkstraat Het pand werd in de Russenoorlog grotendeels ver woest, waarna Adriaan zijn winkel verplaatste naar de Weverstraat In 1954 betrok hij een nieuw pand op de plaats waar zijn gebombar deerde winkel ooit stond. In 1964 deed hij zijn zaak over aan zijn zoons Charles en Dirk. De andere zoons van Adriaan en Maria ver huisden al op jeugdige leeftijd naar de overkant. Het echtpaar kreeg twee dochters. Naast haar vader zit Sara, die sa men met haar man Jan Pieter Stam van 1930 tot 1964 een winkel met speelgoed en huishoudelijke artike len had op de plaats waar nu de Hema is. Ze is nu 98 jaar en de oudst nog levende Van der Slikke. Sara woont in De Gollards. Haar oudere zus Pieternella (naast haar moeder) heeft altijd in Oosterend gewoond. Zij en haar man hadden een groentewinkel in de Koetebuurt in Oosterend. Overigens vierden Adriaan en Maria van der Slikke tien jaar later, in 1948, ook nog hun diamanten huwelijks feest De Texelse Courant be steedde er aandacht aan en meldde dat de Van der Slikkes 'deze heugelijke dag' in hotel De Linde boom hadden gevierd temidden van hun 9 kinderen, 16 kleinkinde ren en 8 achterkleinkinderen. a hhAfHlzlaCCQ non hof TovqIcö fonmr> OI ->nl/nr dnnlnomn nnn X A 4 f-\ \S/O 4 Ie hoofdklasse van het Texelse Ivoetbal valt vrijdag de beslissing ':ich Texels kampioen van het sei- 2003-2004 mag noemen. Nooit Ier in de vorige vijfentwintig edi- was het zo spannend als in dit joen, waarin de laatste wedstrijd ieslissing moet brengen. De wed- tussen de beide kandidaten, leboog en Klif, begint om 19.55 I J'elleboog heeft aan een gelijk- >el genoeg, omdat de ploeg na ee- ntwmtig wedstrijden een beter Isaldo heeft. Dat verschil is ove ns maar één doelpunt. Beide teams zijn al zeker van deelname aan de Noordhollandse bekercompetitie. Hoewel de beide koplopers afgelo pen week niet in actie kwamen, was hef'befTÖorlijk spannend en vielen enkele verrassende uitslagen te no teren. Alledrie de ploegen die onder aan de ranglijst staan, wisten één of meer punten te halen. De Krim 1 hield Mantje 1 op 4-4, terwijl Texel'94 1 en Casino wonnen van respectievelijk Mantje 3 (4-2) en Mantje 2 (4-3). De Krim 2 en ZDH speelden gelijk tegen elkaar (2-2). Bij de jeugd werd De Krim C2 kam pioen door met 4-1 van De Koog C1 te winnen. De Krim D1 won met 5-1 van De Krim D2 en sleepte daarmee de titel in de wacht in de klasse voor D-pupillen. Uitslagen De Krim C2-De Koog C1 4-1; Klif C1-Texel'94 C1 1 -4; De Krim C1 -Oosterend C1 5-4; Mantje 4-Texel'94 4 6-6, Oosterend 4-Texel'94 6 3-0; De Knm D1 -De Krim D2 5-1Oosterend C1 -De Krim C1 2-6. Texel'94 7-De Krim 6 0-4; De Krim 3-J'elleboog 3 3-3; Klif 2-J'elleboog 4 1-5; De Krim E1-J'elleboog E2 2-1; Oosterend 2- Texel'94 2 5-5; Mantje 3-Texel'94 1 2-4; Mantje 2-Casino 1 3-4, De Krim 1-Mant|e 1 4-4; De Krim 2-ZDH 1 2-2; NIOZ-Texel'94 3 6-4. gdcompetitie van tennis- iniging Heri Hodie uit De ksdorp is gestart met een klin- 1e overwinning. De 11 - tot 14-ja- n behaalden bij hun eerste uit strijd in Uitgeest een overwinning 2-4 op DOG 1Er werden zes Istrijden gespeeld: tweemaal meisjes enkelspel, tweemaal jongens enkelspel, een jongens- en een meisjesdubbel. De vier jeugdleden van Heri Hodie lieten zich van hun beste kant zien en alle partijen wer den in twee sets beslist. Wel eindig den maar liefst vijf van de twaalf ge speelde sets in een tie-break. Heri Hodie speelt zaterdag thuis te gen HTC uit Den Helder. In het kader van de jaarlijkse dorpen- tocht bezoekt kiesvereniging Texels Belang maandag 19 april dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn. De avond begint om 20.00 uur. Mensen die het woord willen voeren of vragen willen stellen, kunnen contact opne men met Piet Standaart, tel. 314761. Sil Boon en Janka van de Brink van veerdienst De Vriendschap hebben dinsdag een nieuw verkoophuisje op de noordpunt van het eiland ge plaatst Met de telekraan van René Boon werd het houten huis aan het eind van middag op zijn plek gezet. De Noorman wordt de naam van het nieuwe verkooppunt. Voor de toevallig passerende Duitse toeriste moet het een rare gewaar wording zijn. Rijdt ze rustig op die meestal met al te drukke weg voor het boothuis van de KNRM, ziet ze van rechts op een trailer de reddingboot op zich af afkomen en van voren een houten huis achter een tractor. De vrouw was toevallig getuige van een opmerkelijke kruising. De Beursplein 5 keerde net terug van een oefening op het moment dat Boon en Van de Brink hun nieuwe verkoophuis naar de bestemde plek tegenover het boothuis vervoerden. Nico de Graaf vervoerde het zeven meter lange en ruim drie meter brede huis eerder die middag van het erf van Boon naar de Volharding. Boon had het zelf kunnen doen, maar liet het voor de zekerheid even aan De Graaf over. 'Dat leek me toch wijzer. Dan wist ik zeker dat het goed kwam.' De schipper van De Vriend schap bracht wel zelf het karkas van het huis van Oudeschild naar De Cocksdorp, nadat Chris Otten het had gelast. In eigen beheer en met behulp van het eigen personeel, De Graaf en Geus werd het verkooppunt daarna afgebouwd op het eigen erf. Het nieuwe verkooppunt is een ver betering ten opzichte van het vorige gebouwtje. De nieuwbouw werd ont worpen door architect Tjaart Hoeksema uit De Cocksdorp. Boon: 'Je kunt wel weer een unit neerzetten, maar dat heeft veel meer sfeer. Die architect heeft bij ons een rondje over het erf gemaakt en daarna de sfeer opgepikt die wij leuk vonden Het houten verkooppunt is aan de buiten kant voorzien van een rood dak en rode en gele kleuren. Qua stijl heeft het iets weg van het boothuis van de reddingmaatschappij. Binnen domi neert eveneens het hout in combina tie met paarsige en lavendelachtige kleuren Er komt een toonbank in voor de kaartverkoop en er wordt een extra toilet voor toeristen aange bracht. Het vorige huisje had alleen een wc voor de eigen medewerkers. Van den Brink en Boon hopen het nieuwe verkooppunt in mei in gebruik te nemen als de tochten naar Vlieland weer beginnen Het huis blijft staan tot eind september, wanneer er voor het laatst wordt gevaren. 'P 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het over- epelend orgaan van de sportverenigingen op het eiland. Promo- was en is één van de hoofdtaken van de Sportraad, die ter gele- nheid van haar vijftigste verjaardag een reeks aan bijzondere enementen organiseert. De Texelse Courant grijpt het jubileum in om een duik in de geschiedenis te nemen en onder het kopje >ortverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit e voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: schoolvoetbal in 957. de velden van W Texel'94 werd eren voor de twintigste keer ooivoetbal gespeeld volgens de endaagse opzet. De strijd tussen 'erschillende Texelse scholen be- >nd echter ook al in 1957, toen de efschool aan het langste eind In de finale werd het team van hijsseschool verslagen. De eind- d was de afsluiting van een com- tie, waarin werd gestreden om de egeerde wisselbeker. Onder lei van meester Piet Zegers wist de efschool zich deze trofee meer- s malen voor een jaar toe te inen. 60-jarige Cees Maas weet zich ratende steeds meer te herinne- van de wedstrijd. 'Voor mijn ge was het ontzettend spannend. r sliep je een nachtje niet van en lens mij is het tegenwoordig niet anders. Om een eenheidstenue ebben, speelden we in de shirts de Texelse Boys. Dat was een tolieke vereniging en dat kwam reen met de grondslag van de ^school. Een broekje nam je zelf van huis en ik weet nog dat mijn Ibalschoenen niet al te b «De gaten zaten er in. s was volgens eigen zeggen een e voetballer. 'Ik heb nog jaren met veel genoegen bij de Texelse Boys gespeeld en ook het Texelse elftal gehaald. Ik stond linksbuiten, schoot met beide benen, gaf veel voorzetten en maakte altijd wel een paar doelpunten. Wat dat betreft was ik best een goudhaantje. Ik kon alleen niet koppen, ik was bang van die zware bal. Met nat weer woog dat ding wel een kilo. In het schoolelftal zaten allemaal jongens die goed kon den voetballen. Met een groot ge deelte ben ik ook in de aspiranten kampioen geworden.' De competitie tussen scholen was in die tijd groter dan tegenwoordig, denkt Maas. 'Haat en nijd is een grote term, maar er was zeker competitie. Op de een of andere manier ging het toch wat fanatieker tussen de Jozef school en de Thijsseschool. Je zag ook mensen van SV Texel langs de kant de Thijsseschool aanmoedigen. En die van de Texelse Boys stonden voor ons te schreeuwen en te joelen. Over de rug van kleine jongetjes was het gewoon een verkapte strijd tus sen de verenigingen. Nu is het veel meer school tegen school.' (Virvolg -{tic pagina) c f elftal van dc r.-k. St. Jozcph-ichool, dat aIs schoolroeibalcompetillo beslag hoeft gelegd op do aeze tttomi In bezit mag bobben Volgend worrfoo gestreden. Voorste rij. van link? naai dc: Hoord, Gei at d van dor Star. Hanny Witlm. 'e rè/: de boor Zegers. trainer, Adrio do Boor, fan v 'facrs eo Theo van Heet waardon Met de telekraan van René Boon wordt het nieuwe verkoophuisje van Sil Boon en Janka van de Brink op zijn plaats gezet. (Foto Jeroen v, Welke menner neemt de Jaap de Graaf-bokaal mee naar huis? Die vraag ligt alle betrokkenen uit de hippische wereld op het eiland op de lippen. Het antwoord wordt zondag 18 april gegeven bij manege Aken- burg, waar de finale van de bijbeho rende wedstrijdenserie wordt verre den. Het belooft een nek-aan-nek- race te worden, want de beste menners gaven elkaar in de voor ronden maar weinig toe. Frits Witte staat er met 109 (straf)punten het beste voor, maar Wendy van Elk ligt met een score van 112 op de loer. Frits van der Gracht staat met 115 punten derde. De vierde plaats wordt gedeeld door Henk Spigt, Greet van der Spruyt, Robert Frido Boom en Cor de Lugt, die allemaal 118 punten hebben. De finale wordt, zoals te doen gebrui kelijk, op het buitenterrein van Aken- burg gehouden Nadat Onno Valkema om 9.30 uur heeft plaats genomen in de jurywagen, bijt Greet van der Spruyt het spits af. Op het programma staat eerst een dressuur- proef. Deze duurt tot circa 13.00 uur. Na de pauze wordt de vaardigheid gereden. Na een kwartier inrijden duurt dit programmaonderdeel van 15.00 tot 17.00 uur. Aansluitend reikt Ans Blom-De Graaf de naar haar va der genoemde bokaal uit. Publiek is welkom. De toegang is gra tis. Een 44-jarige Duitse man is zondag avond laat met zijn hoofd door het glas van de deur van de slagerij aan de Parkstraat in Den Burg gevallen. De man was gestruikeld over een te gel, nadat hij onwel was geworden De Duitser liep verwondingen op aan zijn gezicht en moest met de ambu lance naar het ziekenhuis in Den Hel der worden gebracht Volgens een politiewoordvoerder had de man door maagproblemen al drie dagen niet gegeten. Hij werd onwel nadat hij toch had geprobeerd een broodje shoarma naar binnen te werken. Het ongeval had plaats tegen elf uur 's avonds. Zwembad Molenkoog gaat woens dag 28 april om 14.00 uur weer open. Bij die gelegenheid wordt een ballonnenwedstrijd gehouden en kunnen de trouwe bezoekers afscheid nemen van Barbara Boon, die jarenlang bedrijfsleider is ge weest en nu verder gaat in het on derwijs. Zij wordt opgevolgd door Connie Joling. De winter is gebruikt om het zwem bad op te knappen, schoon te maken en te verbeteren. Een belangrijke ver andering betreft het peuterbad, die is voorzien van een 'kmdvnendelijke' bodem. Opgeven voor de zwemlessen is dit jaar een week eerder mogelijk dan gebruikelijk. Op die manier probeert het team van zwembad Molenkoog de inschrijving en abonnementen verkoop te vergemakkelijken en de indeling van de diverse groepen te verbeteren. Gegadigden kunnen zich woensdag 21 en donderdag 22 april tussen 9.00 en 12.00 en tussen 13.00 en 16.00 uur aan de kassa van het zwembad opgeven voor de zwemles sen. Het ophalen en betalen van de leskaarten en abonnementen is maandag 26 en dinsdag 27 april mogelijk tussen 14.00 en 17.00 uur. Bij het afhalen van de abonnementen krijgt iedereen een kaart mee voor de ballonnenwedstrijd. Deze moet thuis worden ingevuld. De kaart wordt tij dens de opening aan een ballon op gelaten. De eigenaar van de ballon die het verst vliegt, krijgt een pnjs, beschikbaar gesteld door Sportshop Texel. Het gezamenlijk oplaten van de ballonnen markeert de opening van het zwemseizoen 2004. Daarna kun nen de bezoekers de eerste duik van dit jaar nemen. De komende maanden valt er flink wat te beleven in Molenkoog, belo ven de medewerkers. Naast de regu liere activiteiten, zoals de zwemles sen en de wekelijks terugkerende zwembadspelen, verzorgt het team 'bekende en verrassende zwem- evenementen'. In de zomervakantie wordt een filmkamp gehouden Zaterdag 17 april Texel'94 A1 -Marken A1 13.30 Succes B1 -Texel'94 B1 14.30 Texel'94 B2-BKC B2 13.30 De Koog B1-SRC B2 13,45 Oosterend B1-Conzelo B1 13.45 ZAP C1-Texel'94 C1 13.00 W'meerCI-Texel'94 C2 11.00 Texel'94 C3-SRC C2 11.45 SVAP C1 -De Koog C1 12.30 WGW C2-Oosterend C1 12.15 Schagen D1-Texel'94 D1 13.15 Texel'94 D2-ZAP D2 13.30 Texel '94 D3-VIOS W. D3 11.45 Texel'94 D4-SVAP'74 D1 11.45 ZAP D3-Texel'94 D5 13.00 Dirkshorn D1-Oosterend D1 10.00 De Koog E1 -VIOS W E6 11.30 Meisjesvoetbal Duinrand S MB1-0'end MB1 14.00 G-voetbal Texel'94-Waterloo Texelse pupillencompetitie SVC F1-SVO F2 Arsenal-ZDH F1 Barcelona-De Koog F1 Texel'94 E5-Texel'94 E3 SVC E1 -Texel'94 E4 Texel'94 E1-Texel'94 E2 SVO E1-SVO F1 Liverpool-Real Madrid Texel'94 MD2-De Koog E1 ZDH E1-Oudesluis E2 Zondag 18 april Koedijk-Texel'94 De Koog-Zuidermeer Vesdo-ZDH Jisp-Oosterend Andijk 2-Texel'94 2 10.30 9.30 9.30 9.30 10.30 10.30 10.30 10.30 10.30 10.30 11.45 14.30 14.00 14.00 14.00 11.00 Texel'94 3-DFS Alkmaar 6 12.00 Texel'94 4-W'waard 3 12.00 Watervogels 5-Oosterend 2 10.00 Recreatievoetbal Oosterend-De Waal 10.30 De Koog-Texelse Boys 10.30 Atletiekvereniging Texel (AVT) roept iedereen met 'leuke rommeltjes' op deze te bezorgen bij Laurien Bakker (Warmoesstraat 47, Den Burg, tel. 313743), zodat ze kunnen worden verhandeld op de Koninginnemarkt op 30 april. AVT bemant er twee kra men. Donderdag 15 april 18.15 De Koog E1-J'boog E1 De Koog 19 00 SVO C1-De Koog C1 Van Putten 19.50 Krim 6-Texel 6 Van Putten 20.40 Krim 4-Klif 3 Kuipers 21.30 NIOZ 1 -RAB 1 Kuipers Zaaldienst: J'elleboog. Vrijdag 16 april 17.30 Krim D3-Texel D1 18.15 Mantje 3-Mantje 2 19 05 Casino 1-Knm 1 19.55 J'boog 1-Klif 1 20.45 SVO 1 -Mantje 1 21.35 Texel 1-Krim 2 22.25 J'boog 2-ZDH 1 Zaaldienst Texel. Krim Molanus Van Putten Sangers Kuipers Hoogendijk Van Beek

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 11