7 De nieuwe HEMA lil fflets bruna Cjroen %warL- Jexels in het harL, nderzoek naar werk emeentelijke afdeling Wel veel klanten, laar geen benzine... torbis stapt uit project ïulpverleningsgebouw ïMTOrSS <*19$ mrnm Enquête om behoefte bedrijfsterrein te peilen ansport bottleneck in benzineoorlog Strafschoppen op zonovergoten schoolvoetbaltoernooi C^e4i^ Texel Vanaf nu overal verkrijgbaar! I Is gevolg van bezuinigingen ieuwe stap legesproblematiek Extra argument tegen streekplan I ÊÜROSUPER Bedrt Liters Helaas is de v oorraad benzine op. Na I .00u maandag '9 Min- kunt weer voordelig tanken Literf Bomgrap Schiphol niet gewaardeerd Drankrijder raakt rijbewijs kwijt Bouwaanvraag zonder namen Marianne Klaassen staat haar mannetje aan boord van reddingboot Beursplein 5. Meer over haar in de nieuwe Texeltoerist. Gebouw maquette m Afhaalpunt drugs Discovervoer Café te laat nog open Defect aan waterleiding Dinsdagmiddag TEXELSESCOURANT SUPER DE BOER GERICHT 15 SEPTEMBER 1887-NR. 11870 DONDERDAG 15 APRIL 2004 ;rschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg bis Plus, voorheen Thuiszorg van Noord-Holland, Is afge- kt als partner in het beoogde uwe hulpverleningsgebouw bij Burg. Oorzaak zijn de bezui- ngen die de regering doorvoert de thuiszorg en de verhoging de eigen bedrage, waardoor iten afhaken. Het betekent vol- sde gemeente vooralsnog niet het hulpverleningsgebouw van jaan is. vorig jaar dachten we nog dat «organisatie zou groeien. De ver ing neemt immers toe en het stre- is om meer ouderen thuis te la- ■wonen. Dat vergt dus meer zorg', elt persvoorlichter Joke Harlaar Corbis. 'Bij deze verwachte groei de huidige locatie aan de oonoordsmgel niet meer toerei- d zijn. Ook het gegeven dat de lartsen zich in het hulpverlenings- ouw willen vestigen, wat wij een de combinatie vinden en die voor een voorwaarde is, was er de in van dat wij in de post wilden, ir door de bezuinigingen in de is de groei tot stilstand gekomen peelt de vraag naar meer vier- le meters met meer. Bovendien jreekt bij ons nu het geld voor het iverlenmgsgebouw.' Met het afhaken van Corbis uit het .project voor de hulpverlenings diensten, neemt het zogeheten synergievoordeel (elkaar versterken) af. Juist dat laatste was het belang rijkste uitgangspunt van het project, waaraan ook de gemeente, de brand weer, de politie en de huisartsen deel nemen. Nog steeds is met besloten of het gebouw er nu wel of niet komt. De jongste deadline waarop het be sluit zou worden genomen was 1 april, maar die is nu dus al weer een paar weken verstreken. Na het vertrek van Corbis heeft Jan van Andel van de Stichting Wonen Texel zich bereid getoond mee te denken over de invulling van de on derkomens van de huisartsen. Bij de politie veroorzaakte het bericht over het afhaken van Corbis de nodige opschudding. Woordvoerder Kees Takken: 'Onze intentie is om gewoon door te gaan, maar we moeten daar nog verder overleg over voeren met andere partners. De regie is in han den van gemeente Texel.' Het college van b en w laat in een persbericht weten dat de overgebleven partners doorgaan met het project en dat wordt bekeken of een andere orga nisatie de rol van Corbis Plus kan overnemen. Het streven is om voor 1 januari 2005 met de bouw te starten. '*Ï~V y .i.:: ;:"'v7''iv.'v*,,' -V extern bureau begint deze k met een onderzoek naar de ling Vergunningen en Handha- vande gemeente. Het bureau gt in kaart welke bezigheden fdeling heeft en hoeveel tijd de lewerkers daarvoor nodig heb- Die verhouding wordt afgezet en soortgelijke ervaringen bij rtgelijke gemeenten. onderzoek is een nieuwe stap de gemeente in het complexe gstuk van de legeskosten. Vol- wethouder Nel Eelman moet het irzoek ('quick scan') een beeld geven van de verhouding tussen bouwaanvragen en de hoeveelheid formatieplaatsen. Het onderzoek duurt volgens een woordvoerder vier weken. De wethouder kondigde het onder zoek aan tijdens een uitgebreide be handeling van de bouwleges- problematiek in de raadscommissie Middelen. De vergadering leidde nog niet tot panklare oplossingen. Wet houder Eelman trok de conclusie dat de partijen de kosten voor het afge ven van bouwvergunningen wel alle maal kostendekkend willen hebben, maar dat de kosten niet mogen stij gen. Tegelijkertijd moet ook een op lossing worden bedacht om te voor komen dat de tekorten verder oplopen, zoals vorig jaar gebeurde. Het Texels Verbond van Onderne mers (TVO) benadrukte in een brief aan de raadsleden dat het tegen het voorstel van burgemeester en wet houders is om de kosten voor bouwleges en principeverzoeken te verhogen. Adrie van der Vliet van BouwNed afdeling Texel deed de commissie het idee aan de hand om een deel van de gemeentelijke ver antwoordelijkheden bij de aannemers Lees verder pagina 5 iten die 'goedkope' benzine Esso bij de Welköop willen tan stoten regelmatig hun neus. ling er afgelopen woensdag al briefje op de pomp dat er pas lende maandag weer euro fwiykan worden getankt. Sinds overschakeling van Tam Oil Esso, waardoor de benzine de Waalderstraat een cent of Joedkoper werd dan bij de con- entie, kan de Weikoop de ig niet aan. Texelaars tuk zijn op een voor de, hebben ze bij de Weikoop iddels ondervonden. Vanaf de schakeling per 1 januari is de ben- niet aan te slepen. 'Het aantal Hen groeit nog steeds', vertelt lewerker Gert Jan de Vreugt. Er -Titer éèn probleem. De tank van 000 liter is binnen de kortste ke- leeg. Oorzaak schuilt volgens De u9l in het afvaartschema voor aarlijke stoffen dat veerdienst hanteert. 'Er is maar eens in de weken zo'n afvaart. Dat is on- doende Vorig jaar was het nog zo Teso toestond dat er tussendoor 'guit een tankauto per afvaart mee ebt. Maar sinds 1 januari hanteert sen strikt schema voor het isport van gevaarlijke stoffen, irdoor wij dus niet aan de vraag inen voldoen. Zelfs een gesprek de directie heeft daar geen ver- lering in kunnen brengen.' Inventarisatie ar volgens woordvoerder Alex ino is de veerdienst geen ander lema gaan hanteren voor gevaar- stoffen. 'Het is bij Teso altijd re- geweest dat we eens in de twee en een extra boot inzetten voor het transport van gevaarlijke stoffen. Alleen als er één boot langdurig in onderhoud is, zoals van de winter is gebeurd, staan we het in uitzonder lijke gevallen toe om per afvaart één tankauto benzine mee te nemen. Daarvoor plannen we dan een rustige afvaart, om het risico zo klem moge lijk te houden. Nu beide schepen weer in de vaart zijn, zijn we weer overgestapt op het schema van twee weken. We hebben een inventarisa tie gehouden bij de bedrijven op Texel en daaruit is gebleken dat de twee wekelijkse cyclus voldoet.' De Vreugt: 'Jammer dat Teso geen uitzondering wil maken. Wij hebben niet de mogelijkheid om benzine voor een langere periode op te slaan.' In samenwerking met Esso wordt wel gezocht naar een mogelijkheid voor tijdelijke opslag. De Vreugt: 'Want we willen geen nee verkopen. We krijgen De prijsverlaging bij de Weikoop was voor Garage Grisnigt aan de Bemhardlaan reden de prijzen van het uithangbord te halen. Lees verder pagina 5 »*N •J' XHWAM U •k! voor tabtyutfot. Teleurstellende mededeling voor automobilisten die bij Esso willen tanken. /Foto's Gerard Timmerman) Bedrijven op Texel kunnen de ko mende dagen een gezamenlijke enquête van het Texels Verbond van Ondernemers (TVO), de Kamer van Koophandel (Kvk) en de ge meente op de mat verwachten. De drie organisaties willen in beeld brengen welke behoefte er op korte, middellange en lange ter mijn aan bedrijfsruimte is op het eiland. TVO, de KvK en de gemeente willen de provincie ervan overtuigen dat er op Texel meer ruimte moet worden gereserveerd voor uitbreiding van be staande bedrijventerreinen en even tueel de aanleg van nieuwe terreinen. Het nieuwe Ontwikkelingsbeeld Noord-Holland Noord dreigt dat voor de komende tien jaar onmogelijk te maken. 'Met de resultaten van de enquête heb je een goed verhaal, waarmee je naar de provincie kunt stappen', aldus wethouder Corrie Heijne. De schriftelijke enquête wordt verstuurd aan alle industriële, am bachtelijke, bouw-, transport- en groothandelsbedrijven op Texel. Het Een grap over een bom in zijn tas is Dimitri Gazan slecht bekomen. De Texelse kunstenaar zou zaterdag met een groep naar een groot feest in Ier land afreizen, toen een reisgenote bij het inchecken aan de balie van Easy Jet op Schiphol aan hem vroeg wat hij met zijn tas ging doen. 'Oh, die zet ik op de band, want er zit een bom in.' Die opmerking werd opgevangen door de medewerkster achter de ba lie. 'Wilt u dat nog even herhalen?', vroeg ze, waarop Gazan aan het ver zoek voldeed en er bij zei dat het een grapje betrof. 'Dat zal wel, maar zo handelen we dat hier af', pakte de vrouw de telefoon en belde naar Security, waarna de politie werd ge waarschuwd en Gazan werd omringd door zeven mensen van de mare chaussee. Die zagen allerminst de hu mor in van zijn 'grap' en dreigden hem een boete te geven van €1800,-. Het draaide uiteindelijk uit op een schik king van €250,-. De naam van Gazan staat inmiddels op de zwarte lijst van Easy Jet, wat betekent dat hij niet meer met deze luchtvaartmaat schappij zal kunnen vliegen, met als eerste wapenfeit zijn uitsluiting van de vlucht naar Ierland. invullen duurt ongeveer een half uur volgens de organisaties. Ondernemers wordt onder meer ge vraagd hoe ze over hun eigen locatie denken en welke wensen of plannen ze daarmee voor de toekomst heb ben. Ook wordt hun visie gevraagd over de huidige bedrijventerreinen en welke verbeteringen er mogelijk zou den zijn. 'Het idee voor de enquête leefde al langer', aldus voorzitter Ries Swanink van TVO. 'maar door de plannen van de provincie is het in een stroomversnelling gekomen.' De gemeente en TVO willen de en quête ook gebruiken om na te den ken over de huidige indeling van de bestaande bedrijventerreinen, park- management en revitalisering van verouderde terreinen. Ze willen weten of de terreinen mogeli|k anders inge deeld kunnen worden om efficiénter met de beschikbare ruimte om te gaan. Heijne: 'Het is nu zo dat de meeste bedri|ven eigen parkeerplaat sen hebben, maar je zou bijvoorbeeld aan gezamenlijke parkeerplaatsen kunnen denken.' Volgens TVO, de KvK en de gemeente is het belang rijk om tegelijk met het vragen om extra ruimte kritisch het gebruik van de huidige bedrijventerreinen tegen Lees verder pagina 5 Een 37-jange man uit Lopik moest in de nacht van zaterdag op zondag zijn rijbewijs inleveren, nadat hij in de Dorpsstraat in De Koog betrapt was op het rijden onder invloed. De blaas- test gaf een uitslag van 730 ug/l, drieëneenhalf keer zoveel als toege staan. De man kreeg tevens een pro ces-verbaal De gemeente publiceert sinds enige tijd geen namen meer bij de vermelding van aangevraagde en verleende bouwvergunningen in haar officiële berichten in deze krant. Ze wil op die manier een bijdrage leveren om de kosten van de bouwleges te beperken. Volgens een woordvoerder zijn de kosten voor de publicatie in begrepen bij de leges die een aanvrager betaalt. 'We zijn er met op uit om mensen teveel te laten betalen en dit bood een mogelijk heid om te besparen. Het zijn geen grote bedragen, maar het is toch een tegemoetkoming in de kosten' Privacyoverwegingen spelen volgens de gemeente geen rol bij het weglaten van de namen. De gemeente volstaat met het vermelden van alleen de adressen. (Advertentie) Losse nummers 0,95 De teerling is geworpen voor het nieuwe museumgebouw in Oude- schild met een permanente expositieruimte voor de maquette van de Rede van Texel. Een meerder heid van de raadcommissie Midde len heeft ermee ingestemd dat de Grontmij voor maximaal €54.000,- twee workshops organiseert en een brochure opstelt. Pagina 5 Ondernemer André Kammerman uit Den Helder gaat nieuwe actie onder nemen om alsnog een afhaalpunt voor softdrugs in De Koog te mogen openen. Burgemeester Joke Geldorp verbood vorige week de opening. Pagina 9 Onder toeziend oog van onder meer Akker uit Oosterend. dat als winnaar gehouden. Op het veld, maar ook aan het prachtige weer was kenmerkend de cheerleaders uit zijn klas heeft een uit de bus zou komen. Het ging er fel, de zijlijn, waar de jeugd werd aange- voor de schoolvoetbaleditie van speler van de Vrije school uit Den maar sportief aan toe op het school- moedigd door leeftijdgenootjes, 2004. Foto's van de winnende teams Burg net uitgehaald en suist de bal af voetbaltoernooi dat gisteren op het meesters en juffen en ouders. Een en een verslag verderop in deze op het doel van de keeper van De voetbalcomplex van Texel'94 werd lach en soms een traan, maar vooral krant. (Foto Gerard Timmerman) Discotheek J'elleboog neemt het jongerenvervoer richting Den Burg over van Question Plaza. Pagina 9 De politie constateerde in de nacht van maandag op dinsdag even na 3.00 uur dat in een café in de Zwaan straat in Den Burg zes klanten nog achter een drankje zaten. De 37-ja- rige man uit Den Burg die er op dat moment de leiding had, overtrad daarmee de regels die gelden ten aanzien van de sluitingstijden. Hij kreeg een proces-verbaal. Medewerkers van het waterleiding bedrijf zijn gisteravond in actie ko men, nadat als gevolg van een defect aan een leiding op de hoek Oude- dijkje-Nieuwlanderweg een deel van het noorden van Texel zonder water was komen te zitten. (Advertentie) halen wij uw afgedankte maar nog goede kleding en schoenen op ten bate van het Tesselhuus en andere goede doelen Zet de zakken uiterlijk 13.00 uur goed zichtbaar aan de straat en wij zorgen voor de rest. Geef ons de zak en doe er wat GOEDS in! Rotaryclub Texel dankt u bij voorbaat. (Advertentie) (jnca ^mirtrjrirli f» ba kart. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE SPEClGOtOWINKflS www.bruna nl altijd actueel Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 1