Jongens Jozefschool en meiden Durperhonk kampioen DE HOGEBERG VO met twee zeges naar tweede plaats Waal samen aan de paasbrunch ZDH komt terug uit geslagen positie De Koog loopt gelijkspel mis TEXELSE J COURANT Voetbaluitslagen Vrije School Van Hattem wint Coutinhotrofee Randstad Eilandcompetitie Workshop over bediening PA Visvogels nu alleen op kop onderwijsassistent DONDERDAG 15 APRIL 2004 let jongensteam van de Jozef- ichool en het meisjesteam van Jurperhonk werden gisteren ge hoond tot schoolvoetbal- ;ampioenen van Texel. Zij reizen lp 19 mei af naar het complex van fV Reiger Boys in Heerhugowaard oor de strijd om het Noordhol- inds kampioenschap. De andere (innende ploegen waren het jngensteam van De Akker, het weede meisjesteam van De Fon- Bin en het derde gemengde team an de Lubertischool. Over de weersomstandigheden had den organisatie en.voetballers niets te klagen. De zon lokte veel familie en vrienden naar de velden van W Texel'94. Opvallend was dat veel OSG'ers het met konden laten even naar hun oude schoolgenoten te gaan kijken. Begeleid door aanmoe digingen van leraren en klasgenoten werden de voetballers geïnspireerd tot goede prestaties, al bleek veelal dat plezier voorop stond. De afwisse ling tussen spannende wedstri|den, spelen en zonnebaden in het gras de categorie gemengde miniteams wonnen de voetballers van Lubertischool 3. De Akker was de sterkste in de poule met miniteams Jongens. osterend heeft afgelopen week- nd goede zaken gedaan. Zater- ag werd hekkensluiter Twisk in osterend met 8-1 verpletterd en aandag tweede paasdag moest ok Schellinkhout eraan geloven I-2). De ploeg van trainer Jitze eintema heeft nu 40 punten uit 20 ledstrijden en steeg daarmee aar de gedeelde tweede plaats. osterend had op beide dagen veel oeite een team op de been te bren- in. Zaterdag konden Rinze Douma, in-Jaap Hin, Ger Vlaming. Michel eibuurt en Pim Witte niet meedoen inwege werkzaamheden. B-junio- n Marcel Zegers en Edwin Boon egen daardoor direct vanaf de trap de kans mee te spelen, terwi|l ettijdsgenoot Steef Witte als wissel- jeler begon. Al snel na het eerste jitsignaal bleek weer waarom Twisk laag staat. Er kwam geen goede al uit de voeten van de gasten en at er mis kon gaan ging mis. Al na in minuten kwam Oosterend op orsprong, toen Eddy de Vries uit n, vrije trap scoorde. Vijf minuten er was Ad Guldemond bij een vrije ip van Bob Witte attent en schoof de bal simpel achter de keeper, ren voor rust kreeg Ad Guldemond ederom een mooie kans, maar hij jnde Bob Witte de eer (3-0). let Steef Witte als invaller voor twin Boon begon Oosterend te ge- akzuchtig aan de tweede helft en visk profiteerde hiervan. Het eerste it beste balkontact van een Oost ender verdediger was slecht en de )its van Twisk veroverde de bal en :hoot deze keurig achter de kans- ze keeper Marco Drijver in de tou- en Maar Oosterend herstelde zich snel en kreeg een paar mooie kansen Toch was Twisk dichtbij de aanslui- tingstreffer, toen een schot rakelings over het Oosterender doel ging. Kort daarna schoot Eddy de Vries de bal uit een vrije trap snoeihard in de linkerbovenhoek (4-1). Twisk voelde zich verslagen en deed geen stap meer. Oosterend kreeg in de laatste twintig minuten alle kans nog veel meer doelpunten meer te maken. Er vielen er vier en dat was eigenlijk nog vrij bescheiden. Doel puntenmakers waren Ad Guldemond en Alexander Witte, die beiden twee maal doel troffen, waardoor de uitslag 8-1 werd. De overwinning werd nog lang gevierd in de kantine Ome Sieme. 'Je voetbalt namelijk niet elke week op zaterdagavond', verklaar den de Oosterenders. Schellinkhout Twee dagen later moest Oosterend naar Schellmkhout, dat slechts twee plaatsen hoger dan Twisk stond. De gasten moesten het stellen zonder Pim Witte, Michel Heidbuurt, Jan- Jaap Hin, Rinze Douma, Rutger Zoetelief en Jan Bloem. Op de boot bleek dat er wat communicatie stoornissen waren opgetreden. Al leen met coach Jitze Beintema en grensrechter Johnny Drijver meege rekend kwam Oosterend tot een elf tal (en tien paar voetbalschoenen). Bij de thuisploeg kon nog een paar voetbalschoenen worden geleend, terwijl de oud-voorzitter van Schel linkhout bereid bleek de functie van grensrechter van Drijver over te ne men. Hoogstaand was het niet van beide kanten, maar er deden zich toch wat kansjes voor Na twintig minuten kreeg Sil van Dijk de bal vanaf de lin kerkant aangespeeld en van buiten het strafschopgebied knalde hij raak: 0-1. Johnny Drijver kon goed mee met het team en kreeg in de eerste helft twee kansen. Eenmaal raakte hij de lat. Ook Jitze Beintema bleek het voet ballen met verleerd Schellinkhout kreeg voor de rust één opgelegde kans op de gelijkmaker, maar de spits maaide over de bal heen, waardoor keeper Marco Daalder eenvoudig kon ingrijpen. Na de rust drong Schellinkhout meer aan en kreeg Daalder het drukker. Met fraaie reddingen wist hij enkele gevaarlijke kopballen te keren. Met nog een kwartier te voetballen viel de beslissing. De keeper van de thuis ploeg wierp de bal verkeerd uit, Steef Witte lette goed op en profiteerde met een bekeken schot (0-2). In de laatste vijftien minuten waren de beste kansen voor Schellmkhout, maar keeper Daalder hield zijn doel knap schoon Het mooiste moment ontstond toen Ad Guldemond de keeper voor zijn doel zag staan en vanaf de middenlijn hard op doel schoot. De keeper sprintte terug en kon de bal met een snoekduik net voor de lijn tegenhouden. Dankzij deze twee overwinningen en doordat de concurrentie punten ver loor, rukte Oosterend op naar de tweede plaats, die het deelt met Vesdo. Beide ploegen hebben 40 punten uit 20 wedstrijden. Knollen dam volgt met 39 punten. Ook WSW is met 34 punten uit 19 wedstrijden nog met kansloos voor een plaatsje in de nacompetitie. Zondag gaat Oosterend op bezoek bij midden moter Jisp. aterdag 10 april osterend-Twisk 8-1 ixelse pupillencompetitie TO F2-ZDH F1 3-3 TO F1-Barcelona 1-6 sxel'94 E1-SVC E1 0-5 ixel'94 E4-Texel'94 E5 3-1 ïxel'94 E2-Texel'94 E3 0-4 TO F1-De Koog E1 1-9 SVO E1-Texel'94 MD2 0-0 Liverpool-Real Madrid 8-0 Maandag 12 april De Koog-DESS 0-2 GSV-ZDH 4-6 Schellinkhout-Oosterend 0-2 Texel'94 2-Koedijk 2 2-0 Texel'94 3-Watervogels 3 7-1 Texel'94 4-WGW 5 3-1 Oosterend 2-JVC 5 2-5 3 meisjes van Durperhonk wonnen na strafschoppen in de categorie miniteams mets- Het jongensteam van de Jozefschool zegevierde in de poule van jongenselftallen. Op de achtergrond het winnende spandoek. 'Wat zegt het mij?', 'Wat doet het mij?' en 'Wat kan ik ermee?' Dat zijn enkele vragen die Jan de Laat stelt in een lezing over het onderwijs van de Vrije School. De Laat heeft als leraar gewerkt op Vrije Scholen in Leiden en Den Haag. De lezing wordt donder dag 22 april gehouden op de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. leder een is welkom. 3l doen ze graag dingen in van enkele Waalders, die vonden dat zich goed lieten smaken. 'Eens te- Zo schoven ongeveer het traditionele paaseierenzoeken meer een bewijs dat De Waal met van het totaal aantal inwoners wel een vervolg verdiende. In samen- zonder dorpshuis kan', benadrukte ïxels kleinste dorp in het dorps- werking met dorpshuisbeheerders Pieter-Jan Kooger. aan voor een gezamenlijke Liz Gedekink en Ben Haak werd een (Fotocow* nmmerman) Het idee was afkomstig maaltijd opgediend, die 91 bewoners Het spel was niet al te best, maar ZDH toonde in Grootschermer wel veerkracht tegen het laag geplaatste GSV. De Hoornders kwamen in een curieuze wedstrijd driemaal op achterstand, maar vochten zich steeds terug, om uit eindelijk met 4-6 te winnen. ZDH kon op tweede paasdag lange tijd met overtuigen. Een week na het uitstekende resultaat tegen het sterke WSW kregen de Hoornders maar geen grip op het ijverige, conditioneel sterke maar kwaliteitsarme GSV, dat daardoor lang mocht hopen op een goed resultaat. Het had wellicht an ders gelopen als ZDH binnen ander halve minuut de leiding had geno men. Michiel Dekker schoot uit een lastige hoek op doel. de keeper kreeg de bal niet klem, waarna de inlo pende Mike de Bruijn simpel leek te scoren. Van dichtbij schoot hij ech ter hoog over. Na ongeveer tien minuten nam GSV uit een snelle counter een voor sprong. Lang mochten de gastheren daar met van genieten, want nog geen minuut later werd de doorge broken Mike de Bruijn in het straf schopgebied aan zijn arm getrokken. De scheidsrechter aarzelde geen moment en kende een penalty toe, die door Michiel Dekker werd benut (1-1). Ondanks de goede bedoelin gen bleef ZDH in het vervolg onnauw keurig en te gehaast spelen. Een van de GSV'ers strafte dat af met een mooi, zij het wat gelukkig schot in de kruising (2-1). Toch kwamen de Zwa luwen nog voor rust op gelijke hoogte, toen GSV een achterbal slor dig nam en Michiel Dekker beheerst profiteerde (2-2). ZDH probeerde in de rust orde op zaken te stellen, maar startte ook in de tweede helft aarzelend en met weinig zelfvertrouwen. Toen GSV voor de derde maal op voorsprong kwam, leken de gasten het erg moei lijk te krijgen. Maar ook bij de thuis ploeg leek het beste er vanaf, zeker toen ZDH twintig minuten voor tijd voor de derde maal scoorde. Joop Rommets passte de bal op Michiel Dekker, die op de rand van het straf schopgebied vrij stond, maar besloot niet voor eigen succes te gaan. Met een subtiele voetbeweging plaatste hij de bal op Mike de Bruijn, die be heerst afrondde (3-3). Daarna ging het hard en scoorden de Hoornders driemaal in tien minuten. Opvallend na het povere spel van de eerste vijfenzeventig minuten was de schoonheid van de doelpunten. Eerst knalde Ivar van Elk de bal vanaf een meter of twintig hard en züiver in de kruising (3-4), daarna bekroonde Michiel Dekker een fraaie solo over de linkerkant met een bekeken schuiver (3-5) en ten slotte volleerde Sjoerd Oosterhof in een halve omhaal vanaf de rand van het strafschop gebied prachtig raak (3-6). Daarmee was de wedstrijd uiteraard gespeeld. GSV kreeg toch nog een vierde goal in de schoot geworpen, toen de scheidsrechter een overtreding bui ten het strafschopgebied bestrafte met een penalty (4-6). In de voorlaatste thuiswedstrijd van het seizoen heeft De Koog tot de laatste minuut gestreden voor een gelijkspel, dat gezien de krachtsverhoudingen zeer ver diend zou zijn geweest. Het doel punt wilde echter niet vallen, waarna tegenstander DESS uit Benningbroek profiteerde door bij het scheiden van de markt ook nog 0-2 te scoren. De Koog begon redelijk compleet. Alleen Marcel Boone, Erik Bakker en Gerard Witte waren niet beschikbaar. In de beginfase moest de thuisploeg duidelijk nog even wennen aan de opponent en ook al snel moest een tegentreffer worden geïncasseerd. In de zevende minuut was het raak, toen een aanvaller van DESS handig zijn tegenstander uitspeelde en van dichtbij hard uithaalde. Via de handen van keeper Steven van Beek ver dween de bal in de uiterste hoek (0- 1)- Twee minuten later redde Van Beek uitstekend op een keihard schot en behoedde De Koog daarmee voor de doodsteek. Hierna was het een beetje gedaan met de aanvalsdrift van DESS. dat de onder leiding van Dennis Vonk sterk spelende verdedi ging nauwelijks meer in problemen wist te brengen. De Koog nam steeds meer het initiatief en kreeg enkele goede scoringskansen. Sher Afroshy zag zijn inzet uitstekend gestopt door de keeper van DESS. Ook Danny van der Park was na een mooie solo dichtbij de gelijkmaker Hij belandde echter in een moeilijke positie en knalde toen van dichtbij op de keeper. Ondanks het overwicht slaagde De Koog er niet in doelpun ten te maken. In de tweede helft speelde het thuis- team opnieuw prima, maar moest het na tien minuten met tien man verder, toen Peter Koorn zijn tweede gele kaart ontving en van het veld werd gestuurd. Toch bleef De Koog sterker, al kreeg de ploeg nauwelijks meer echt goede scoringskansen. Andreas Schraag was nog het dichtst bij een doelpunt, maar hij kon een hoge voorzet van Dennis Vonk net niet de juiste richting geven. Vonk schoot de bal uit een vrije trap rakelings over het doel. In de verdediging had De Koog alles onder controle. Tot aan de laatste minuut, toen een aanvaller na een goede voorzet vanaf de linkervleugel alleen op het doel kon afgaan. Hij was een fractie eerder bij de bal dan de uitkomende keeper, die hij ondanks een harde botsing met een lob wist te verschalken: 0-2. Jammer voor De Koog. dat beter had verdiend. Zondag komt Zuidermeer op bezoek voor de laatste thuiswedstrijd van De Koog. Rik van Hattem heeft zondag op de Texelse golfbaan met 77 slagen over 18 holes de Coutinhotrofee gewon nen, een wisselbeker beschikbaar gesteld door de familie Schuijl. Van Hattem speelde in de categorie golfers met een handicap van 0 tot 18 en eindigde vóór Cees Boks, die met 79 slagen op een tweede plaats ein digde. Derde werd Menno Schuijl (82). In de categone golfers met een han dicap van 18.1 tot 26,4 won Annette Schaipp met 34 stablefordpunten Tweede werd Carla Kager (30), derde Wim Eelman. In de groep golfers met en handicap van 26,5 tot 36 waren Aya en Bob Coutinho de besten met 35 en 34 punten. Manjke de Beer werd derde (31Ed Mooijen was de beste speler in de categorie golfers zonder officiële handicap en sloeg tevens de neary. De longest drives werden ge slagen door Jan Kager en Els Postma Volleybalprogramma dinsdag 20 april Veld A 18.30 Krim-Jozefschool Ecoteam 19.15 Tevoko jeugd-Ecoteam OSG 20.00 OSG-TESO Tevoko jeugd 20.45 Autocentrale-Kobeko TESO 21.30 Cocky-Sportshop Autocentrale 22.15 Maarco Bouw-Paal 28 Cocky Veld B 18.30 Oostra-Bruintje Beer Otto 19.15 Otto-Smash K. Bruintje Beer 20 00 Nioz 1-Tatenhove 1 Smash K. 20.45 Rabobank-NIOZ 2 Tatenhove 1 21.30 Beverdam-Albert Heijn NIOZ 2 22.15 Swier-Wessels Beverdam Veld C 18.30 NBC 1-Smash'68 Salon Martine 19.15 Salon Martine-Rival Smash'68 20.00 B&B-Zeilmakerij Rival 20.45 Sportshop 1-Timmer B&B 21.30 lepe-Haarstudio Sportshop 1 22.15 Beverdam 2-Durper Drup lepe Wedstrijdleiding: Salon Martine/De Oorzaak Frida (tel. 313534). Uitslagen 13 april Slagen) Beverdam-Swier Groente Fruit 3-0: Kevermuseum De Bocksberg-NIOZ 3 1-2; De Lindeboom-Bouwcenter Rab 1-2: Super de Boer-CVI 0-3, Agnfirm-Twaalf Balcken 0-3; Zeilmakenj Texel-NBC Eelman 1 0-3; Albert Heijn-NIOZ 2 0-3, Rabobank-Langeveld de Rooy 0-3; Smash'68 Piet Kooger-Bruintje Beer 2-1; NBC Eelman Partners 2-Otto's Tweewielershop 2-1; Slageni Beverdam- Wessels Ontwerpt! 1-2; De Wit Installatie techniek-Zandbank 3-0; Durper Drup-Slagenj lepe de Boer 3-0; Haarstudio-Timmer's Bakkeni 3-0; Slagen) Beverdam 2-Sportshop Texel 11- 2; Jozetschool-Eierlandsche Huis 0-3, Wester- laken-Natuurwinkel 1-2; Klif 12-De Krim 2-1 Sijbrand Stiehl geeft vrijdag 16 april instructie over het gebruik van de PA- installatie die jongerencentrum Time Out in Den Burg van de Rabojon- gerenraad heeft gekregen. De bijeen komst wordt gehouden in Time Out en begint om 20.00 uur. Alle jongeren die het geluid van bands willen gaan verzorgen, zijn welkom. (Advertentie) Door verlies van medekoploper De Koogel staat bowlingteam Visvogels sinds donderdagavond alleen aan kop in de competitie. De Koogel wist maar met moeite één punt te verove ren op Van Beek Bijoux, terwijl Vis vogels won van Schouwstra Trans port Met nog drie weken te gaan is de eindstrijd echter nog lang niet beslist. Volgende week is Visvogels vrij en kan dan weer door De Koogel worden ingehaald. TZN moest donderdag moeite doen om de derde plaats te behouden en ook De Jutter kon ondanks goede worpen van Robert van Splunter (203, 223 en een serie van 750) maar met het kleinste verschil winnen van Badweg Sportief. De onderlinge ver schillen zijn klein en het kon de ko mende drie avonden wel eens heel spannend worden. Uitslagen TZN-Speelkwartier 3-2. de Jutter-Badweg Sportiel 3-2. de Koogel-van Beek Bijoux 1-4. Automatiek PP-AII Stars 2-3. Heksenketel- Eduardos 1-4; Schouwstra Transport-Vis- vogels 1-4. OPENBARE SCHOLENGEMEENSCHAP VMBO - HAVO - VWO Wij zijn voor hef lopende cursusjaar 2003-2004 op zoek naar een collega De onderwijsassistent die wi| zoeken assisteert de docenten bij de lesge vende taak en houdt mede toezicht op de leerlingen, tijdens de lessen en pauzes. Het gaat om een parttime betrekking van ongeveer 30 uur per week in tijdelijke dienst tot 1 augustus 2004. De tijdelijke vacature is ontstaan door een interne verschuiving. Sollicitatiebrieven stuurt u z.s.m aan de rector, dhr. H. de Vries, Post bus 153, 1790 AD Den Burg, Texel. U kunt ook een email sturen naar directie@dehogeberg.nl. Voor inlichtingen kunt u bellen: 0222 363076. maakte het twintigste schoolvoetbal- toernooi volgens de huidige opzet tot een geslaagd evenement. De Sportraad greep het school- voetbaltoernooi aan om het vijftigjarig bestaan luister bij te zetten. Iedere school werd uitgedaagd twee span doeken te maken, die op de toernooi- dag gejureerd zouden worden. Dat leverde twintig originele creaties op, waaruit de |ury uiteindelijk een kleur rijk en rebusachtig kunstwerk van de Jozefschool als beste koos. De eer ste prijs betrof sportmatenalen voor op school. Uitslagen Poule A (elftallen jongens). 1 Jozefschool 12. De Bruinvis. 3. De Fontein 1; 4. De Fontein 2; 5 Durperhonk Poule B (miniteams meisjes) 1Durperhonk; 2. De Bruinvis 13 De Akker. 4. De Bruinvis 2; 5. Jozefschool 16. Vrije School; 7 De Fontein 1De Fontein 2 eiste de titel voor zich op bij de overige miniteams meisjes. 8 Thijsseschool 1. Poule C (miniteams jongens): 1 De Akker, 2. Vrije School; 3. Thijsseschool 1; 4. Drijverschool; 5. Strijbosschool; 6 Jozefschool 2; 7. Jozefschool 5; 8. Thijsseschool 2.9 Jozef school 4; 10. Jozefschool 3. Poule D (overige miniteams meisjes): 1 De Fontein 2,2. Drijverschool; 3 Jozefschool 4,4 De Fontein 3; 5. Thijsseschool 3; 6. Jozefschool 3; 7 Jozefschool 2 8. Thijsseschool 2 Poule E (gemengde miniteams): 1. Lubertischool 3; 2. Daalderschool 1, 3 Lubertischool 1, 4 Daalderschool 2; 5 Lubertischool 2 6. Kompasschool 2 7. Lubertischool 4, 8. De Fontein 2. 9 De Akker; 10 Kompasschool 1; 11. De Fontein 1.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7