DH laat punten liggen tegen Vesdo A Lepelaars broeden dit jaar in het zicht F amilieberichten ixel'94 strijdend ten onder tegen kampioen e Koog lijdt grote nederlaag WS herstelt gehavende kade Oudeschild .TEXELSE j COURANT' fjw- IP IpilTlS - Minicompetitie jeugtennis Veel aanbod op rommelmarkt Jaarvergadering TVL Programma zaalvoetbal Texel Weekend bij manege Wat ik zeggen wou. Fietsrichting Jeugd Heri Hodie DINSDAG 20 APRIL 2004 >|'94 kon zondag in Koedijk niet jinderen dat de gastheren het ipioenschap binnenhaalden, iloeg van trainer John Rep, die meer kan degraderen uit de klasse A en daarom vrijuit kon [ballen, deed de punten echter rminst cadeau en zette de aan- .jrs van de tegenpartij steeds roet dwars. Pas in de slotfase !sten de Texelaars twee keer |en, waardoor de eindstand 2- srd. irect van het begin was duidelijk Koedijk over de beste ploeg be kte. Doordat de Texelaars stug edigden, lukte het de gastheren iwel geen moment om echte len te scheppen. Ook met de toe inde vrije schoppen en corners bh de toch wat nerveuze toekom- kampioenen zich geen raad. het knappe keeperswerk van good-old Bart Heerschap stond suc ces in de weg voor de gastheren, die ook volgens hun coach zonder enige overtuiging speelden. Slechts éen keer voor de rust kreeg een der Koe- di|k-voorwaartsen de kans om de score te openen Maar hij raakte niet meer dan de lat. waarna de terug het veld inspringende bal tot teleurstel ling van de supporters hoog over het doel werd geschoten. De gasten moesten zich ondertussen beperken tot enkele uitvallen, die door de ver dedigers van de thuisclub tijdig in de kiem werden gesmoord Ook na de rust speelde Koedijk te tam en was er zeker nog geen sprake van een kampioenssfeertje. Texel'94 kreeg een paar kleine kansen, maar kwam ook niet tot scoren. Dat lukte ook Jelte van der Kooi niet, die in de ploeg was gekomen voor Martijn de Veij. Tien minuten voor tijd kreeg de thuisploeg een mooie kans, maar bracht keeper Heerschap wederom redding. Even later moest hij toch een doelpunt incasseren, toen Barry de Vries binnen het eigen strafschop gebied een tegenstander aan de arm trok en de scheidsrechter zonder aarzelen voor een strafschop floot. Heerschap raakte de van elf meter ingeschoten bal nog, maar moest capituleren (1 -0) Met de broers Arjen en Maurits Lap als vervangers voor Leon Zijm en Ralph Koning zette Texel'94 in de slotfase nog even alles op alles. De ploeg was wel iets sterker, maar was eigenlijk nooit dichtbij een doelpunt. Ver in blessuretijd maakte Koedijk aan alle onzekerheid een einde door na een aanval over de linkerkant voor de tweede maal te scoren (2-0). Zondag speelt Texel'94 in Broek op Langedijk tegen LSW. a negen minuten spelen was (oog zondag vrijwel kansloos, lirS de 9as,en van Zuidermeer J 10-2 voorsprong hadden geno- yn L De thuisploeg probeerde er in c' I vervolg nog wel iets van te ien, maar moest alleen maar doelpunten incasseren. Toen cheidsrechter na negentig mi- n het laatste fluitsignaal gaf, id het 0-5. i achtste minuut scoorde Zuider- r direct uit een hoekschop, om- len verdediger bij de eerste paal waardoor keeper Steven van volledig werd verrast. Nog minuut later werd het 0-2 voor asten, na slecht wegwerken van jerVan Beek. De bal kwam voor oeten van een tegenstander, die dichtbij gemakkelijk kon scoren, verdediger Robin Rump even een pass voor het eigen doel s gaf, kon de keeper nog met moeite redding brengen In deze van de wedstrijd werd De Koog sdig weggespeeld door Zuider- ir, dat zich heerlijk kon uitleven, thuisploeg bleef ook na de openingsfase uitermate zwak spelen. Ze kwam goed weg, toen Zuidermeer achtereen de paal en de lat trof Na dat een speler van Zuidermeer alleen op keeper Van Beek af kon gaan, en de bal naast schoof, kreeg De Koog eindelijk zijn eerste kans. Jip Frank ontdeed zich handig van zijn tegen stander en krulde de bal over de keeper. De lat stond succes echter in de weg. Na een half uur werd het 0-3, toen de bal uit een strakke voorzet van dicht bij werd ingetikt. Een minuut later werd het zelfs 0-4. Na een misser in de Koger verdediging scoorde een Zuidermeer-speler met een hakje. De laatste kans in de eerste helft was voor Danny van der Park, die namens de gastheren goed reageerde op een strakke voorzet van Marcel Gieles. De keeper kon de bal echter nog net voor de voeten van Van de Park weg tikken. In de tweede helft, met Erik Bakker en Joris Ellen als ververvangers voor Sher Atroshy en Danny van der Park, kreeg De Koog iets meer vat op het spel. Nadat keeper Van Beek goed op de proef gesteld was, was het De Koog dat het initiatief nam. Toen de keeper van Zuidermeer de bal niet goed wegwerkte, kreeg Robin Rump een uitstekend kans. Omdat hij niet alert reageerde, kon de keeper als nog redding brengen Even later scoorde Joris Ellen voor De Koog, maar volgens de scheidsrechter werd de keeper bij de hoge voorzet die daaraan voorafging gehinderd, reden om het doelpunt af te keuren. Vijf minuten later had Joris Ellen pech, toen hij een voorzet van Marcel Boone op de lat kopte. Het zat De Koog met mee, ook met toen Robin Rump door Andreas Schraag goed werd aangespeeld. Zijn harde schot werd door de keeper onschadelijk gemaakt. Ook Erik Bakker had pech met een afstandsschot, dat van rich ting werd veranderd. De keeper was kansloos, maar een speler bracht redding op de doellijn. Terwijl ieder een zat te wachten op een doelpunt van De Koog, scoorde Zuidermeer uit een snelle uitval, waardoor de eind stand 0-5 werd. Zondag speelt De Koog zijn laatste thuiswedstrijd tegen Vesdo. unH schande was het niet, 1 -0 te iezen van een tegenstander die |aatste zes wedstrijden op rij gewonnen, dit seizoen gemid- B minder dan één doelpunt per f tegen krijgt en nog volop in de p is voor promotie naar de üe klasse. Toch deed ZDH zich- in Schagerbrug zondag tekort, int de Hoornders deden nauwe- [S onder voor Vesdo, dat dankzij iverwinning de met Oosterend eelde tweede plaats vasthoudt. io en ZDH maakten er een span de wedstrijd van, hoewel zich al in de eerste helft maar weinig ien voordeden. De thuisploeg leerde al combinerend een weg het doel van keeper Christiaan k te vinden, maar de gasten be nch vast in hun tegenstanders en sn weinig ruimte weg. De enige voor Vesdo was direct al na het begin voor de zijn veertigste verjaar dag vierende routinier, die bij een snelle aanval slim was meegekomen, maar zijn kopbal miste richting. Aan de andere kant kon ook de aanval van ZDH weinig potten breken. Michiel Dekker had de pech dat zijn tegen stander bijna net zo snel was, waar door de counters van de Hoornders minder kansrijk waren dan gebruike lijk. Toch leek ZDH tien minuten voor rust op voorsprong te komen, toen Mike de Bruijn aan de linkerkant zijn tegenstander passeerde en een prachtige voorzet gaf op zijn collega aanvaller, die volledig vrij stond. Dek ker maakte echter een verkeerde inschatting, want terwijl de gedeso riënteerde keeper al geslagen was, mikte hij de bal naast het doel. In de tweede helft ontstonden meer scoringskansen. De beste waren aanvankelijk voor Vesdo, dat een maal voorlangs schoot en een andere keer keeper Stolk op zijn post trof. De derde keer was het wel raak, toen één van de Vesdo-spelers een te zachte achterbal onderschepte en voorzette op de spits, die van dichtbij kon inkoppen. Maar ook ZDH was enkele malen kansrijk. Joop Rommets schoot met links op doel, maar zag de keeper net redding brengen. Dek ker kwam na een scherpe voorzet van De Bruijn een halve stap tekort om af te ronden en ook De Bruijn zelf had met een beetje geluk kunnen scoren. In de slotfase nam ZDH nog wat meer risico en schoven de kop- sterke verdedigers Jan-Willem Bak ker en Fedor van Elk bij corners van Rommets door naar voren, maar de gastheren verdedigden de kleine maar kostbare voorsprong met suc ces. Zondag gaat ZDH op bezoek bij Twisk, dat onderaan staat. SS»*-. L3SSH eden in de haven van Oudeschild. opdracht van Rijkswaterstaat ver- ften lassers herstelwerkzaamhe- T aan de damwand van de werk en in Oudeschild. De wand is feus, waardoor er water in de ach- B'ggende kade doordringt, met als T°'? dat er met name in het plavei- 1 bij de visserijcoöperatie diepe 1®° zijn ontstaan. De las- fkzaamheden vormen de eerste fase in de herstelwerkzaamheden. Zodra die klaar zijn, wordt gestart met het opknappen van de kade. Geruch ten dat de gaten in de damwand zijn ontstaan doordat deze als gevolg van aangescherpte milieueisen niet meer met conserverende middelen mag worden behandeld, berusten volgens RWS niet op waarheid. 'Die behan deling had betrekking op het deel dat boven water lag. De aantasting waar het hier om gaat, ligt onder water', vertelt Rob Bakker van RWS. Overi gens zijn ook in het noordelijk deel van de haven enkele gaten ontstaan, maar volgens Bakker zijn die met het gevolg van doorlatend damwand. De oorzaak moet volgens hem worden gezocht in een kapotte leiding. Met wedstrijden tussen Deuce C en Heri Hodie C is donderdag de mini- competitie jeugdtennis weer van start gegaan. In deze competitie wordt gespeeld in twee leeftijdpoules. De poule van 10 tot 12 jaar bestaat uit twee teams van Heri Hodie en twee van Deuce. In de poule van 13 tot 15 jaar speelt ook een team uit Ooster end. Er worden per wedstrijd twee dubbelpartijen en vier enkelpartijen gespeeld. Deuce bleek in de eerste wedstrijd net even sterker dan Heri Hodie en won met 4-2 Programma: 18 april, Oosterend: 19.00 u. Oosterend-Deuce D; 22 april, Den Burg: 16.00 u. Deuce A- Heri Hodie B; 22 april. De Cocksdorp: 16.00 u. Heri Hodie A-Deuce B; 17.30 u. Heri Hodie D-Deuce D. De restauratiecommissie van de her vormde kerk in Den Hoorn houdt za terdag 24 april een, volgens eigen zeggen, 'enorm grote rommelmarkt' in en rond de schuren van Axel Lap aan de Witteweg. De organisatie maakt bekend dat er 'ontzettend veel mooi spul is binnengekomen', waar nodig schoongemaakt, gepoetst en gerepareerd door de vaste vrijwilli gers. Speciale aandacht verdienen enkele naaimachines. In één van de schuren is een hoekje ingericht waar de bezoekers onder het genot van een kopje koffie even kunnen uitrus ten. Ook zijn er verse oliebollen te koop. De markt duurt van 9.00 tot 13.00 uur. De Texelse Vereniging van Logies- verstrekkers houdt donderdag 22 april jaarvergadering in hotel Den Burg. Op de agenda staat onder meer de bestuursverkiezing. Aftre dend en met herkiesbaar is J.M. van den Berg, vertegenwoordiger van Recron. Kandidaat voor deze vaca ture zijn R. Koning en R. Stapersma. Na de pauze geeft J.R Mampaey een presentatie over het gebruik en de toekomstige ontwikkelingen van internet, waarmee alle logiesverstrek- kers te maken krijgen. De vergade ring begint om 20.00 uur. Woensdag 21 april 18.00 Texel D1-De Krim D1 Texel 18.45 Texel C1-Krim C1 Noordende 19.30 De Koog C1 -Klif C1 Noordende 20.20 Texel 7-De Krim 4 Van Putten 21.10 De Krim 3-Texel 3 Van Putten Zaaldienst: Texel'94. Donderdag 22 april 18.15 Krim E1-Krim E2 Krim 19.00 Texel 5-Krim 6 Hoogendijk 19.50 Texel 8-Klif 4 Hoogendijk 20.40 Texel 6-Krim 5 Kuipers 21.30 Klif 3-De Koog 1 Kuipers Zaaldienst: Klif Vrijdag 23 april 17.45 Krim C1 -Klif C2 Noordende 18.30 Texel 3-Mantje 4 Bakker 19.20 Casino 1-Mantje 1 Van Beek 20.10 Texel 1-Oosterend 1 Sangers 21.00 J'boog 1 -Klif 1 Molanus (bekerfinale) Daarna uitreiking bekers Zaaldienst: RAB Bij manege Akenburg vindt in het weekend van 24 en 25 april het Texel Weekend plaats, waar deel nemers en publiek kunnen genie ten van dressuur, springen en de kür op muziek voor paarden en pony's. In totaal doen zo'n 160 paarden- en pony-combinaties uit het hele land aan het weekend mee. Juryleden uit heel Nederland komen de verrichtingen beoorde len. Zaterdag en zondag wordt vanaf 9.00 uur gesprongen met pony's en paar den in alle categorieën (B tot en met ZZ). Ook zijn op beide dagen vanaf 9.00 uur deelnemers in alle catego rieën te zien in de kür op muziek. Zaterdagmiddag wordt vanaf 15.30 uur de kür op muziek op het hoofd terrein gereden. Deelnemers kunnen zich ook dit jaar plaatsen voor het Rabobank Talentenplan. Talentvolle combinaties in de leeftijd van 12 tot 25 jaar kun nen zich kwalificeren voor de Rabobank Selectiedagen en krijgen zo de mogelijkheid in aanmerking te komen voor een plaats in een van de nationale teams. Dit jaar is gekozen voor de categorieën M1 en M2 voor de pony's en Z1 voor de paarden. Naast deze kwalificatie zijn er prijzen voor de winnende deelnemers aan het talentenplan. De toegang tot het Texel Weekend is gratis. In verband met het grote aan tal trailers en vrachtwagens wordt het publiek verzocht zoveel op de fiets te komen. Meer informatie is te vinden op website www.texel-weekend.nl Het zou best kunnen dat er mensen zijn die met door hebben dat ze op de Pontweg tegen het verkeer in fietsen. Maar er zijn ook mensen die dat be wust - uit veiligheidsoverwegingen - doen. Sinds er rotondes zijn in plaats van stoplichten, is het heel moeilijk bij een gewoon kruispunt over te steken, zeker als de boot net is aangekomen Zelf steek ik altijd over bij de rotonde van Akenbuurt en fiets dan langs de westkant van de Pontweg naar de Rozendijk. Ik neem niet het risico om bij de kruising met de Rozendijk aan gereden te worden. De automobilis ten mogen namelijk na de laatste ro tonde eindelijk tachtig rijden en doen dat dan ook. U ziet, fietsers zijn niet zo dom als het lijkt als ze zich niet aan de regels hou den. Irene Maas, Alkmaar. De jeugdtennissers van Heri Hodie uit De Cocksdorp hebben ook hun tweede wedstrijd in de competitie van de KNTLB gewonnen. De spelers - van elf tot veertien jaar - speelden thuis tegen HTC uit Den Helder. Er werden zes wedstrijden gespeeld: tweemaal meisjes- en jongens enkelspel en eenmaal meisjes- en jongensdubbel. Alle enkelspelen wer den in twee sets beslist; bij de dub bels wisten alle spelers de overwin ning in drie sets naar zich toe te trekken. Er werd slechts één wed strijd verloren. Vrijdag 30 april spelen de jeugdtennissers uit tegen Marken. De lepelaars in De Geul laten zich dit jaar erg goed zien. Vanaf het uitkijk punt aan de Mokweg zijn tientallen iepelaars te zien die broeden of aan het nestelen zijn. De afgelopen jaren waren de vogels steeds minder goed te zien omdat ze verder van het uitkijkpunt tussen het riet broedden. Maar doordat de grondwaterstand na het extreem droge jaar 2003 nog steeds erg laag is, zijn er nu plekken dichterbij de duinpias droog genoeg om er een nest te bouwen. De eerste lepelaars broeden enkele weken, maar er arriveren de komende weken nog steeds exemplaren die aanmer kelijk later met de nestbouw begin nen. De lepelaar is het symbool van het Nationaal Park Duinen van Texel en broedt sinds 1943 in de Geul. De laat ste jaren is het aantal steeds hoger geworden; vong jaar broedden er 129 paren. Ze nestelen ook in de Muy en op de Schorren, waardoor Texel een waar bolwerk van deze bijzondere soort is geworden. De Wadden eilanden zijn erg in trek als broed gebied, omdat de vogels hier geen last hebben van vossen, zoals op veel plaatsen elders in het land. Na een langzaam verval van krachten is rustig van ons heengegaan onze lieve moeder, grootmoe der en overgrootmoeder Dirkje Jacoba Eelman Dida sinds 29-12-1960 weduwe van C.P, Moojen Oosterend, 13-4-1909 Den Burg, 19-4-2004 Castricum: Cees en let Moojen-Ran Rianne en Ron - Jordy, Manon Jorinde en Ad - Senne Geralda en Ron - Wesley Den Burg Ed en Geke Moojen-Waaijer Vaassen: Cor en Renee - Jelmer, Wouter Utrecht: Jesca en William - Maarten Abcoude: Hans en Els t Moojen-Snoek Aletta van Iwaarden Marco Vreeland: Simone "De Gollards", 19 april 2004 De afscheidsdienst wordt gehouden op donder dag 22 april 2004 om 14.30 uur in de Doopsge zinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Den Burg. Voorafgaande aan de dienst is er gelegenheid om de familie te condoleren in voornoemde kerk, vanaf 14.00 uur. Correspondentie-adres: E. Moojen, Beatrixlaan 68, 1791 GD Den Burg Kort na zijn 90-ste verjaardag is kalm en vredig heengegaan Jan Molenaar echtgenoot van Netty Eelman t 1965 en van Corrie Eelman t 1998 Texel, 22 maart 1914 t Texel, 14 april 2004 Namens de familie, Thijs en Nettie Molenaar „Gollards". App. 39 Correspondentie-adres: Marsweg 15, 1791 LV Den Burg De begrafenis heeft op 17 april plaatsgevonden op de Algemene begraafplaats te Den Burg Altijd in voor een praatje. Altijd vrolijk. Kanier, we zullen je missen. Lieve Dirk Rust zacht. Kees Wil Dirk Rust zacht. Jo en Benny Uuch ooit ftil, zoals een blad dat valt. (Ui tjoil raapt tut op. Vaarwel Dirk Allerbeste barkeeper van Texel!!! Gerard Pluut Ik': (niet meer stoppen bij „Cheers") Afscheid, en geen afscheid Dirk Chris en Helga Het is goed te ervaren dat zoveel mensen met ons hebben meegeleefd na het overlijden van mijn lieve man, onze fantastische vader, opa en overopa WILLEM JAN ZIJM Hiervoor onze oprechte dank. C. Zijm-Riteco Marga en Johan Drijver-Zijm Marian en Nico Dorrestijn-Zijm Klein- en achterkleinkinderen Texel, april 2004 Gert-Jan Verhoef en Nathalie Krab trouwen op 23 april 2004 om 13.45 uur in het stadhuis van Alkmaar. De huwelijkslezing wordt gehouden om 19.00 uur in de koninkrijkzaal van Jehovah's getuigen aan de Weststraat 2 te Den Helder. Gelegenheid tot feliciteren om 20.00 uur in de „Draaikolk" aan de Dollardlaan 202 te Den Helder. Toekomstig adres: Pontweg 162,1796 MD De Koog. Hoera! Pascale en Mirthe hebben er een zusje bij Robine Marise Geboren op 15 april 2004 4465 gram en 55 cm lang Patricia den Brok Jasper Joosten Graanakker 12 5236 VH Empel Geboren Sasha Zoon van Nathalie Bremer en Ruben van den Boogaard Broertje van Gijsie Kleinzoon van Lenie en Aris Bremer 15 april 2004 Schippergracht 7'" 1011 TR Amsterdam

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3