lif verovert zaalvoetbaltitel in thriller Van der Gracht wint Jaap de Graaf-bokaal in laatste minuut langs Jisp tvl II Z> Volleyballers eindigen met zege Kampioenen G-team verliezen slotwedstrijd .TEXELSE y7 COURANT" Optreden Big Band Voetbaluitslagen Voetbalprogramma D-pupillen Texel'94 Behendigheidsdag voor honden Van der Kooi naar Z-dressuur Bowiingcompetitie blijft spannend Zwemster De Wit met estafetteteam zevende op NK lleboog probeerde in de slotfase ijzer met DINSDAG 20 APRIL 2004 handen te breken, maar Klif gaf onder leiding van keeper Pascal Spigt geen kansen meer Heen zinderende laatste wedstrijd K Klif er vrijdag voor het eerst in lijn bestaan in geslaagd het zaal- petbalkampioenschap van Texel L veroveren. Onder een ouder wets grote publieke belangstelling fiaakten Klif en J'elleboog er een Spektakelstuk van, met veel span ning en zaalvoetbal van een be hoorlijk hoog niveau. De beslissing viel pas twee minuten voor het |inde, toen Jelte van der Kooi coorde, waardoor Klif met 4-3 bon. .Al bet hele seizoen lang was duide lijk dat er maar twee titelkandidaten laren. J'elleboog en Klif wonnen bijna al hun wedstrijden. Voor aan- png van de kampioensstrijd hadden leide teams in 21 wedstrijden 55 lunten verzameld, maar liefst 16 leer dan de nummer drie op de pnglijst, Mantje 3. Ook in doelsaldo ]eden de twee toppers nauwelijks er elkaar onder. J'elleboog maakte 116 doelpunten en kreeg er 44 tegen, f scoorde 112 keer en moest 41 joelpunten incasseren. Gevolg van dat minimale verschil was dat lelleboog vrijdag aan een gelijkspel Jenoeg had. terwijl Klif moest winnen n de titel binnen te halen, liet Rob van der Stap, Simon Brand, vaulvan Exel, John List, Wil Wassen- jat Arjen Kiltz, Nicol Schermer en lans Polderman bestaat J'elleboog Teheel uit spelers die twintig jaar ge leden ook al tot de top van het Texelse zaalvoetbal hoorden. Maar ook Klif-spelers Pascal Spigt, Jelte van der Kooi, Edgar Klippel, Barry en Rob de Vries en Jacco van Leeuwen draaien al heel wat jaartjes mee. Al leen de talentvolle Leon Zijm is rela tief nieuw in de Texelse zaalvoetbal- top. Klif begon iets beter aan de wedstrijd, die uitstekend werd geleid door scheidsrechter Sangers, en nam na vijf minuten de leiding door een slim schot van Leon Zijm. J'elleboog nam daarna het initiatief over, maar tot grote kansen leidde dat vooralsnog met. De ploeg, die met de voortdu rend ver voor zijn doel spelende keeper John List met zonder risico voetbalt, moest bovendien op z'n hoede zijn voor de tegenstoten van Klif. Edgar Klippel schoot tegen de onderkant van de lat en Jacco van Leeuwen mikte net naast. Toch trok J'elleboog halverwege de eerste helft de stand gelijk door een geplaatste bal van Paul van Exel. waarop keeper Pascal Spigt kansloos was. In het vervolg golfde het spel op en neer. Klif nam een nieuwe voorsprong dankzij Rob de Vries, maar J'elleboog had z'n antwoord met een tweede treffer van Paul van Exel snel klaar (2- 2). Na het ruilen van speelhelft nam de spanning met het verstrijken van de tijd steeds mèer toe. Na mooi voorbereidend werk van Rob de Vries knalde Barry de Vries de bal in de kruising en was Klif weer virtueel kampioen, maar toen Simon Brand vijf minuten voor tijd 3-3 maakte, leek J'elleboog toch de titel de prolong eren. Aangemoedigd door de fel meelevende supporters zetten beide ploegen in de slotfase alles op alles. Uit een steekpassje van Barry de Vries zette Jelte van der Kooi Klif dne minuten voor tijd wederom op voor sprong, waarna het de beurt was aan J'elleboog om nog eens alle risico te nemen Klif beleefde nog enkele be nauwde ogenblikken, maar met kunst- en vliegwerk wisten Spigt en zijn verdedigers hun doel schoon te houden. Toen het laatste fluitsignaal klonk, vielen de spelers van Klif elkaar in de armen en mocht aanvoerder Pascal Spigt de kampioenschaal van de KNVB in ontvangst nemen uit handen van competitieleider Jan-Willem Boon. Het publiek bedankte beide ploegen met een hartelijk applaus. Komende vrijdag treffen ze elkaar opnieuw in de bekerfinale en kan J'elleboog proberen alsnog een prijs te winnen. De wedstrijd begint om 21.00 uur en vormt - behoudens en kele bekerwedstrijden voor de jeugd - de afsluiting van het zaalvoetbal seizoen. Na afloop worden in de kan tine diverse prijzen uitgereikt Niet alleen aan de kampioenen van de eerste klasse (Oosterend) en de tweede klasse (De Koog 1maar ook aan J'elleboog 2, dat in een heel sei zoen slechts twee gele kaarten kreeg en beloond wordt met de fairplaycup. Uitslagen De Koog D1 -De Krim D3 8-2; Klif C2- De Krim C2 2-15; De Koog C1- Texel'94 C1 4-0; De Krim 5-Texel'94 7 8-3; Texel'94 8-Oosterend 4 4-1De Koog E1-J'elleboog E1 3-3; Ooster end C1-De Koog C1 2-3; De Krim 6- Texel'94 6 8-2; De Krim 4-Klif 312-6; NIOZ 1-RAB 1 12-5; De Krim D3- Texel'94 D1 0-5; Mantje 3-Mantje 2 4-3; Casino 1-De Krim 1 4-6; J'elleboog 1 -Klif 1 3-4; Oosterend 1- Mantjel 6-7;Texel'94 1-DeKrim22- 2; J'elleboog 2-ZDH 1 5-4. Frits van der Gracht heeft in de patste wedstrijd om de Jaap de Braaf-bokaal mennen beslag we len te leggen op de gelijknamige Wisseltrofee. De competitie over Seven wedstrijden kende zondag |en spannende ontknoping. Door dat het puntenverschil tussen de zeven beste deelnemers gering was, lag de strijd om de eerste plaats nog volledig open. 's Morgens werd de dressuurproef afgelegd, waarbij jurylid Valkema de gereden figuren en de houding van de paarden beoordeelde De beslis sing viel in de vaardigheidsproef, die 's middags werd verreden. Frits Witte, leider in het tussenklassement, gooide er twee ballen of en liep een tijdsoverschrijding op, wat hem der- Meijer in actie tijdens de dressuurproef, die werd beoordeeld door Jurylid Valkema. (foto March Heijnan) [i de allerlaatste minuut knalde :ddy de Vries de bal uit een vrije tap vanaf ruim vijfentwintig meter ti de kruising, waarmee hij zijn iloeg Oosterend de overwinning in drie kostbare punten bezorgde egen Jisp. De ploeg van trainer litze Beintema bleef daardoor de weede plaats op de ranglijst delen net Vesdo. Extra wedstrijden in de 'acompetitie, om promotie naar de tesde klasse, kwamen daardoor "eer een stap dichterbij. Ie wedstrijd begon met bijna een uur 'ertraging, omdat er voor het busje "aarmee Oosterend reisde geen ilaats meer op de boot van twaalf uur "as. Toch begonnen de gasten 'oortvarend, want al na vijf minuten 'Wamen ze op voorsprong, toen linze Douma vanaf rechts een hoge 'oorzet gaf en de bal zomaar het doel nwaaide. Jisp zocht in het vervolg de lanval, maar Oosterend doorzag het 'oorzichtige combinatiespel goed en ton steeds tijdig voor opruiming zor- 5sn, Toch slaagde de thuisploeg er erwege de eerste helft in te sco ren, waardoor SVO eigenlijk weer opnieuw moest beginnen. Ook in het restant had Jisp een licht overwicht, maar grote kansen bleven uit. In de tweede helft ging Oosterend fanatiek op jacht naar de overwinning en vrijwel vanaf het begin hing de tweede treffer in de lucht De mooi ste kans was voor Rinze Douma, die de bal over de keeper probeerde te wippen, maar deze net redding zag brengen Toch werd het halverwege 1-2, toen junior Steef Witte aan de linkerkant zijn tegenstander voorbij speelde en een mooie voorzet gaf. Pim Witte, die in het strafschop gebied stond, bracht de bal keurig onder controle en rondde resoluut af Een gebrek aan concentratie zorgde ervoor dat het nog feestvierende Oosterend nog geen twee minuten later wederom de kous op de kop kreeg (2-2), waarna er toch weer jacht moest worden gemaakt op een derde treffer. De kansen kwamen er wel degelijk. Eddy de Vries kreeg een mooie uit een corner, maar hij kopte te zacht in, waardoor de keeper red ding kon brengen. Even later leek Steef Witte te scoren, maar hij mikte net naast. Net toen SVO leek te moe ten berusten in een gelijkspel, kreeg Rinze Douma het op zijn heupen. Hij soleerde langs drie tegenstanders en werd toen gevloerd Op een afstand van ruim vijfentwintig meter van het doel, maar voor specialist Eddy de Vries was dat kennelijk geen pro bleem, want hard en zuiver schoot hij de bal buiten bereik van de keeper in de kruising (2-3). SVO heeft nu 43 punten uit 21 wed strijden. Net zoveel als Vesdo, dat een iets minder doelsaldo heeft, en één punt meer dan Knollendam, dat vierde staat Het gat met de andere concurrenten lijkt geslagen. Zondag wacht de Oosterenders in Dirkshorn een loodzware opgave tegen de kampioen. Big Band Texel speelt zondag 9 mei (Moederdag) op het strand bij paal 17. Het concert duurt van 15.00 tot 18.00 uur, de toegang is gratis. Zowel het eerste damesteam als het eerste herenteam van Tevoko besloot het volleybalseizoen zater dag in sporthal Ons Genoegen met een zege. De Texelaars hoefden daar weinig moeite voor te doen en wonnen in beide gevallen ruim: de dames met 3-1de heren zelfs met 4-0. De vrouwen hadden een makkelijke middag tegen het derde team van Simokos. De tegenstander uit Grootebroek heeft weliswaar veel ervaring opgedaan in de derde divi sie. maar slaagt er dit jaar niet in om aansprekende prestaties te leveren. Coach Rita Dogger, die André van der Vliet verving, hield haar speelsters scherp door hen op wisselende po sities uit te proberen. De eerste drie sets eindigden in simpele Texelse zeges (25-16, 25-18, 25-20). Simo kos profiteerde in de vierde set van een gebrek aan concentratie aan Texelse kant en snoepte toch nog een puntje mee (24-26). Dat verhinderde niet dat de Westfriese ploeg het volgend jaar een klasse lager mag proberen, terwijl Tevoko, dat als derde eindigde, zich mag gaan bewijzen in de nieuwe promotieklasse. Hierin spelen de beste acht teams van de huidige regioklasse samen met de beste uit de regio's Midden en Zuid. De Texelaars treffen daardoor diverse teams waartegen ze nooit eerder speelden, zoals Armixtos en De Spuyt uit Amsterdam en Compaan uit de Zaanstreek. Uitzonderlijk De heren van Tevoko, die al kam pioen waren, wilden per se winnen, om het jaar ongeslagen af te sluiten. Als ze met 4-0 zouden zegevieren, zouden ze met een totaal van 103 punten eindigen. Een uitzonderlijke prestatie, aangezien geen ander team in de Nevobo-competitie het pres teerde zoveel punten te halen Toch leek het in eerste instantie een lastige wedstrijd te worden Tegen stander Woldhuis heeft een ervaren team, dat al jaren samenspeelt en het Tevoko met veel servicedruk erg moeilijk maakte. Net als in veel an dere wedstrijden gaf de afwisselende aanval en vooral de snelle middenbal van Tevoko echter de doorslag. De blokkeerders van Woldhuis wisten zich geen raad met de snelle aanval len van Ruben Maas en Jabik Kooistra, waardoor de eerste set ein digde in 25-18 voor de Texelaars. In de tweede en derde set werd Woldhuis bij vlagen weggespeeld, wat resulteerde in setstanden van 25- 16 en 25-12. Toch leek de volle over winning Tevoko nog te ontglippen. In de laatste set bleef het lang span nend en pas bij de stand 16-16 wist de thuisploeg de leiding te nemen. Met een prachtige sprongopslag van Marco Tuntelder werd uiteindelijk het laatste punt van het seizoen ge scoord en de set met 25-22 gewon nen. Het kampioensteam van Klif, met staand van links naar rechts: Richard Maas (langdurig geblesseerd geweest), Leon Zijm, Rob de Vries, Jelte van der Kooi, coach Rob Grisnigt, voorzitter Dirk Maas en Hans van Exel (eveneens geblesseerd geweest). Hurkend: Jacco van Leeuwen, Barry de Vries, Pascal Spigt en Edgar Klippel. (Foto's Joop Rommats) tien strafpunten kostte. Die matige prestatie bood mogelijkheden aan de nummer twee van dat moment. Wendy van Elk. Zij liet echter kansen liggen. Van Elk reed er vier ballen af en liep een tijdsoverschrijding op van vier seconden, in totaal goed voor vierentwintig strafpunten. Daardoor zag de als derde geklasseerde Frits van der Gracht uiteindelijk kans de bokaal in de wacht te slepen. Hij werd eerste met 175 punten, gevolgd door respectievelijk Cor de Lugt en Robert Frido Boom op de tweede en derde plaats. Witte werd uiteindelijk vierde en Van Elk eindigde als zesde. De vijfde plaats was voor Alma Stendert. De barragepnjs ging naar Cor de Lugt en de dressuurprijs werd gewonnen door Frits Witte. De beste dag prestaties werden zondag geleverd door Piet Beers (54 strafpunten), Cor de Lugt (59 strafpunten) en Hans Boom (59 strafpunten). Zaterdag 17 april Texel'94 A1-Marken A1 5-1 Succes B1-Texel'94 B1 2-2 Texel'94 B2-BKC B2 2-0 De Koog B1-SRC B2 3-0 ZAP C1-Texel'94 C1 1-4 W'meer C1 -Texel'94 C2 5-0 Texel'94 C3-SRC C2 0-23 SVAP C1-De Koog C1 1-0 Schagen D1 -Texel'94 D1 0-3 Texel'94 D2-ZAP D2 0-1 Texel'94 D3-VIOS W. D3 6-0 Texel'94 D4-SVAP'74 01 1-0 ZAP D3-Texel'94 D5 5-3 De Koog E1-VIOS W E6 9-0 ZDH E1-Oudesluis E2 15-0 G-voetbal Texel'94-Waterloo 1-2 Texelse pupillencompetitie SVCF1-SVOF2 2-1 SVC E1-Texel'94 E4 6-0 SVO E1-SVO F1 13-0 ZDH F1-De Koog F1 3-5 Zondag 18 april Koedi|k-Texel'94 2-0 De Koog-Zuidermeer 0-5 Vesdo-ZDH 1-0 Jisp-Oosterend 2-3 Andijk 2-Texel'94 2 7-1 Texel'94 3-DFS Alkmaar 6 4-2 Texel'94 4-W'waard 3 1 -1 Recreatievoetbal De Koog-Texelse Boys 0-4 Zaterdag 24 april Zwaluwen'30 A1 -Texel'94 A1 14.30 De Koog B1-Koedijk B4 15.00 JVC B3-Texel'94 B2 14.30 Texel'94 C1 -VIOS W. C1 11.45 Texel'94 C2-Winkel C1 13.30 Winkel C2-Texel'94 C3 12.30 De Koog C1-BKC C2 13.30 Texelse pupillencompetitie De Koog F1 -SVC F1 9.30 ZDH F1-Barcelona 9.30 Arsenal-SVO F2 9.30 Texel'94 E4-Texel'94 E1 10.30 Texel'94 E3-SVC E1 10.30 Texel'94 E5-Texel'94 E2 10.30 SVO F1-Liverpool 10.30 Texel'94 MD2-SVO E1 10.30 De Koog E1-Real Madrid 10.30 Zondag 25 april LSW-Texel'94 14.00 De Koog-Vesdo 14.00 Dirkshorn-Oosterend 14.00 Twisk-ZDH 14.00 Spirit'30 2-Texel'94 2 11.00 Texel'94 3-Bergen 3 12.00 Texel'94 4-Den Helder 4 12.00 Meisjesvoetbal Victoria O. MA1-Texel'94 MA111.00 Recreatievoetbal Oosterend-De Koog 10.30 De Waal-Texelse Boys 10.30 De D-pupillen van Texel'94 nemen zaterdag deel aan het door de KNVB georganiseerde Zwaluwen-jeugd- toernooi. Het D1-team speelt vanaf 10.45 uur bij WGW in Den Helder. D2 vanaf 10.45 uur bij Wieringermeer in Slootdorp en D3 vanaf 10.45 uur in Nieuwe Niedorp. D4 en D5 spelen thuis en ontvangen Wiron D1, Den Helder D6 en WGW D5. Dit toernooi begint om 11.45 uur. De toernooien duren circa twee uur. Op het oefenveld bij zwembad Molenkoog in Den Burg houdt Hondenclub Texel zondag 25 april de jaarlijkse behendigheidsdag. Er wordt door baas en hond in de twee cate gorieën beginners en gevorderden gestreden om het kampioenschap. Snelheid en vakkundigheid wordt op drie onderdelen beoordeeld Bij het vaste parcours moeten de deelne mers een vastgelegde route zo snel mogelijk afleggen. Vervolgens wordt bij het gambling met hindernissen gewerkt en moeten bij het jumping hoogte- en breedtesprongen worden gemaakt. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur. Tijdens de jaarvergadering van de Waddenruiters werd Hansje van der Kooi door voorzitter Mieke de Boer in het zonnetje gezet. Van der Kooi be haalde met haar 13-jarige Friese merrie Lobke onlangs haar laatste winstpunt in de M2 en mag nu star ten in de felbegeerde Z-dressuur. Zij krijgt wekelijks les van Albert Uddels en is al sinds 1988 lid van de Waddenruiters, die dit jaar 75 jaar bestaat. Mede dankzij een game van 216 van Rutgert Oosterhuis senior won bowlingteam Visvogels van Badweg Sportief. Daardoor wist Visvogels de eerste plaats op de ranglijst vast te houden, maar volgende week is het team vrij en kan De Koogel de kop weer overnemen. Dit team bleef op de tweede plaats, dankzij goede worpen van Marcel Witte (twee ga mes van 209 en een serie van 761). De Jutter won van Van Beek Bijoux en staat nu op de derde plaats. Maar met een verschil van slechts 6.5 pun ten kan zelfs dit team nog kampioen worden. Uitslagen: Schouws tra Transport-All Stars 4-1Heksenke tel-de Koogel 1-4; Speelkwartier-Automatiek PP 3-2; Visvogels Badweg-Sportief 4-1; Van Beek Bijoux-de Jutter 0-5; Sommeltjes- Eduardo's 2-3. Simone de Wit is donderdag bij de Nederlandse kampioenschappen als lid van het estafetteteam van Zwemvereniging Hoorn op de ze vende plaats geëindigd op het on derdeel 4 x 200 meter vrije slag dames senioren. De 18-jarige Texelse maakte een sterke indruk bij de nationale titel strijd. die werd gehouden in het Sloterparkbad in Amsterdam. In dit vijftigmeterbad plaatste Hoorn zich 's ochtends voor de finale door in de series de zevende tijd te zwemmen. De Wit kwam in de finale als tweede in het water, achter Karin Ursem, die haar 200 meter voltooide in 2.20.71 minuten. De Texelse was ruim een seconde sneller en liet een tijd klok ken van 2.19.34 Nadat Angelique Schut was gefinisht in 2.31.68 spurtte stotzwemster Edith van Dijk, wereldkampioene op de 25 kilometer, naar een tijd van 2.08.48. De eindtijd van Hoorn bedroeg 9.20.12 minuten. De 12-jarige Lucie Burgman deed zaterdag in Hoorn mee aan een wed strijd voor beginnende wedstrijd zwemmers. Zij zwom er een persoon lijk record op de 100 meter schoolslag. Haar tijd, 1.41.79, was goed genoeg voor de derde plaats. Op de 100 meter wisselslag behaalde zij zelfs een zilveren medaille in 1.33.07. De 100 meter vrije slag ten slotte legde zij af in 1.23.97, een tijd waarmee ze derde werd. De G-voetballers van Texel'94 heb ben hun kampioenschap niet met een mooie laatste wedstrijd kun nen bekronen. Voor eigen suppor ters werd zaterdag met 1-2 verlo ren van Waterloo, dat ook in IJmuiden al te sterk was geweest en waarschijnlijk op de tweede plaats eindigt. De wedstrijd werd voorafgegaan door een minuut stilte, waarin een onlangs overleden trouwe vrijwilliger van Waterloo werd herdacht. Daarna kwamen de Texelaars wat moeizaam uit de startblokken. Na een kleine tien minuten scoorde de tegenstander, toen Jos Bakker er niet in slaagde een scherpe voorzet te onderschep pen en de spits de bal onbereikbaar voor keeper Martijn Verbeeke in de hoek schoot (0-1). Jan Frans Have- man leek even later de gelijkmaker te scoren, maar hij raakte alleen de paal. Paul Bakker had eveneens enkele goede kansen, maar schoot even zo vaak naast. Toch werd het 1-1 dank zij een prima schot van Jimmy Ponniah. Na rust stond er een ander op doel bij Waterloo. Hij was geen onbekende voor de Texelaars, want hij was ook de keeper van het team dat onge slagen het Sarah Kok-toernooi won, dat op eerste paasdag in IJmuiden werd gespeeld en waaraan ook Texel'94 mee had gedaan. Ook nu liet hij zijn kwaliteiten zien. Zo haalde hij de bal na een goed schot van Raymond Molanus met een katach tige reflex uit de kruising. Ook Paul Bakker en Robert Eelman hadden weinig geluk met hun schoten. Veel kansen gaf de goed ingespeelde ver dediging van Waterloo ovengens niet weg. Vlak voor tijd kreeg Texel'94 zelfs een tweede treffer en daarmee de nederlaag te verwerken, toen de bal uit een corner onbereikbaar voor keeper Verbeeke bij de tweede paal in het doel verdween (1-2). Ondanks de teleurstellende uitslag liet Texel'94 zich het kampioens feestje niet ontnemen. In de kantine werd een feestmaal genuttigd, be schikbaar gesteld door de vereniging. Voor alle spelers was er bovendien een medaille, uitgereikt door voorzit ter Werner van der Meer Afscheid werd genomen van Frans Bos, die stopt met voetballen. Het G-team poseert voorde kampioensfoto. Vlnr. bovenste rij: Coach Klaas vld Berg, Marlijn Verbeeke, Jos Bakker, Anton Staal, Frans Bos, Robert Eelman, trainer/scheidsrechter Henk de Ruyter en Jimmy Ponniah. Voorste rij: Peter Breuer, Jan Frans Haveman, Paul Bakker, Raymond Molanus, Annie Brouwer, Chris Zijm en Peter Tuitman. (Foto Gmnt Tvruremwii

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7