Verzopen bomen mistroostig gezicht 2 'Jonge bomen vormen straks een nieuw bos' Kielekiele w# JsSte?P* Ai f Kinderen geboeid door oorlogservaringen Gré Dros TEXELSE COURANT Konijnentuin r0oocrjtout_ SM IsT L; iffj J-?*" Winnaar Q-Dance in J'elleboog Jongeren naar De Kampanje WOZ-waarde straks via PC Programma's Koninginnedag Kerkdienst met drama in Eben Haezer Medische zorg Hulpverlening Kerkdiensten oud Papier TEXELSE^COURANT Radio Texel VRIJDAG 23 APRIL 2004 Steeds meer wandelaars en fietsers over fietspad Tureluur en omstre ken in de Dennen valt het op: tientallen, nee honderden afgestorven bomen, alsof zich een ecologische ramp heeft voltrokken. De sterfte houdt verband met de verhoging van de waterstand, die gepaard ging met aanleg van het Tureluurproject in 1996. Vooral tijdens de natte herfsten in 1998 en 2000 zijn veel esdoorns 'verzopen'. 'Ingecalculeerd' zegt Staatsbosbeheer. 'Er zijn inmiddels veel jonge bomen ontkiemd, die over een jaar of vijf een nieuw bos zullen vormen.' Echt vrolijk worden veel passanten er niet van tijdens een wandeling door het gebied van de Tureluur in de Den nen. Dode bomen, kale takken en stammen waarvan de bast in veel gevallen al is verdwenen. Want het proces is al een tijdie gaande. Het zijn vooral de esdoorns die het loodje hebben gelegd. De wortels van de bomen die op gezag van houtvester Boot in de dertiger jaren zijn aange plant, waren niet in staat zich aan te passen aan de hogere grondwater stand, nadat de rechte afwatermgs- Na twee columns denkt deze co lumnist alweer aan stoppen. Een column schrijven is best leuk werk en de verdiensten zijn niet onaanzienlijk. Maar ik heb ont dekt dat ik veel gemakkelijker kan bij schnabbelen. Binnenkort gaat op ons erf een heuse konijnentum van start. En da 's een nog leukere bijverdienste. Want zeg nou eer lijk: wat met vogelt/es kan. kan met konijnen toch veel beter? In onze tuin huppelen daarom sinds kort twee konijnen. Dat lijkt wat weinig voor mijn ambitieuze plan nen. maar het zijn een mannetje en een vrouwtje. Ik verwacht over enige weken dus wel een Konij nen Show te kunnen opvoeren. Ik ga ze trainen en kunstjes leren. De opening zie ik al voor mij. Ik nodig alle leden van de gemeen telijke commissie Bezwaarschrif ten uit als eregast. Ik speld ze al lemaal iets feestelijks op de mouw en leid ze ruimhartig om de tuin. De commissieleden wor den mijn vrienden. Ik leg ze uit dat mijn dochter al ver voor het be stemmingsplan buitengebied haar eigen konijnenhok in mi/n tuin had staan. Op de buurt wordt het vanwege bezoek aan onze tuin heus met veel drukker, hoor ik mij al zeggen. Vanwege mijn uitgebreide vriendenschaar zul len die paar extra bezoekers in mijn tuin niet opvallen. Ik voorzie dan ook geen planologische pro blemen. De begroting is at rond. Kinderen ■.naumumm.uwjiM mogen op de openingsdag nog gratis komen kijken. Daarna be talen zij de kindvnendelijke toegangsprijs van, laten we eens zeggen, slechts twee euro vijftig. Volwassenen betalen overdag één euro meer en voor het avondprogramma - adults only - tien euro extra. De entreeheffing is bedoeld om de investenng en de kosten die voor de showtuin zijn gemaakt te dekken. Dat be greep u al. Landelijk zijn diverse voorbeelden te vinden waarbij entree wordt gevraagd, zullen we maar denken. Ik reken me al rijk. Minimaal tienduizend bezoekers per jaar maal gemiddeld pakweg vijf euro, da's toch een halve ton. Daar kan ik heel wat konijntjes voor laten rondlopen. Enig risico is dat burgemeester en wethouders mijn snode plan nen doorzien. Maar hoe zouden zij erachter moeten komen? Er is maar een persoon die mijn mees terlijke onderneming zou kunnen verlinken: Cees de Ridder van Eureka. Hij was het immers die in de dreigende val van zijn vogel- tuin ook boerderij De Noordkroon er nog even bijlapte. Ook daar wordt entree geheven, klikte Cees. Mits hij zijn kaken deze keer op elkaar houdt, is Texel binnen kort een unieke publiekstrekker rijker. U wordt hierbii van harte uitgenodigd op de openingsdag. Datum en adres komt u spoedig tegen in een paginagrote adver tentie van uw vertrouwde nieuwsblad. Reacties: mrrutgervanvetzen hotmail.com sloot was vergraven tot een beek, waarbii het water werd opgestuwd- Er werden bomen gekapt, zodat er struweel kon ontstaan dat de over gang zou vormen naar het bos. Het ecologische project werd in samen werking met het toenmalige water schap Hollands Kroon uitgevoerd. Doel was het verhogen van de natuurwaarden en het project sloot aan bij het uitgangspunt van het Masterplan Water Texel om in het duingebied meer water te bufferen, onder meer om de toenemende verziltmg op het eiland tegen te gaan. Grondwater Het gevolg was dat het grondwater dichtbij de kreek een centimeter of vijftien omhoog kwam en wat verder weg vijf tot tien centimeter. Onder normale omstandigheden dan. Maar in de drijfnatte herfsten van 1998 en van 2000 kwam het grondwater ho ger te staan. Met als resultaat dat er tot een afstand van circa 150 meter van de kreek bomen zijn afgestorven. Ander verschijnsel is dat er onder de bomen grote hoeveelheden braam struiken zijn gaan groeien. Deze hou den wel van vocht en doordat het dichte bladerdek dat deze struiken voorheen aan het zonlicht onttrok is verdwenen, profiteren ze nu volop van de zon. Zelfs zodanig dat de sneeuwklokjes en boshyacinten, een overblijfsel van de cultuur die decennialang in dit gebied werd be oefend, worden overwoekerd Even slikken voor de bezoeker die gewend was van deze voorjaarsbloeiers te genieten. Dood hout leeft Woordvoerder Erik van der Spek ont kent dat Staatsbosbeheer de sterfte verkeerd heeft ingeschat. 'Nee. toen we aan dit project begonnen, wisten we dat er esdoorns zouden afsterven, al wisten we niet precies in welke omvang. Door twee extreem natte herfsten is de sterfte wat groter uit gepakt dan in drogere najaren zou zijn gebeurd. Dat heb je met in de hand. Momenteel krijgen we er vrij weinig commentaar op. Vorig jaar was dat nog wel het geval, toen we Dode bomen m de buurt van de Tureluur. De bomen kwam als gevolg van het verhogen van de waterstand met de wortels In het water te staan en zijn afgestorven. (Foto Gerard Timmerman) sneuveld. Nu cverleven de meeste eiken het wel.' langs de Tureluur een aantal es doorns hebben omgezaagd, omdat het gevaar bestond dat die zouden omwaaien. Die stammen bleven lig gen en daar mopperden mensen wel over. Sterfte hoort bij een bos.' Dood hout leeft, is de nieuwe slogan van SBB. 'Tot voor kort was het aan deel dood hout in het bos onnatuur lijk laag. Als deze sterfte niet zou heb ben plaatsgevonden, dan zouden we bomen zijn gaan ringen, om afsterving te bevorderen. Zo staat het ook in het beheersplan. Toen we aan het Tureluurproject begonnen, had den we kunnen beslissen om de es doorns te kappen, dan waren het nu parketvloeren geweest. Bij zo'n grote kaalslag was het commentaar natuur lijk niet van de lucht geweest. Nu het hout ter plekke afsterft, zijn de natuur waarde veel hoger Bovendien zou den bij kaalslag de eiken er alleen voor komen te staan en ook zijn ge- Variatie De dode bomen mogen nu een mis troostig gezicht zijn, volgens Van der Spek zal het bos over een jaar of vijf een heel andere aanblik bieden. 'Er groeien alweer volop jonge bomen. Voor de esdoorns komt een grotere variatie aan loofbomen voor terug. Essen bijvoorbeeld, die beter tegen de nattigheid kunnen. Maar er zijn ook al sitka-sparren gekiemd en op de hogere plekjes groeien al dennen. Niet alle jonge bomen zullen het red den. maar dan zouden ze ook veel te dicht op elkaar staan. Als de nieuwe bomen over een aantal jaren weer een dicht bladerdek vormen, krijgt het struikgewas minder licht en ko men de sneeuwklokjes vanzelf weer tevoorschijn.' De organisatoren van Pure Hard Stylez, het housefeest dat vrijdag 9 januari een succesvolle eerste editie beleefde, hebben de winnaar van Q-Dance, een talenten wedstrijd voor DJ's, gecontrac teerd om vrijdag 11 juni te draaien in discotheek de J'elleboog in Den Burg. Het betreft de 22-jarige The Demolition DJ, volgens kenners één van de meest veelbelovende DJ's van dit moment. Hij won Q- Dance in 2003. The Demolition DJ is een bekende in de dance-scene. Hij organiseert zelf avonden in discotheek De Bunker in Ommen, werkt samen met Dano, produceert binnenkort een plaat met DJ Equinoxx van discotheek De Matrixx en werkt met Lenny Dee hard aan een variant tussen techno en hardstyle. Verder draait hij met grote namen als Luna, Darkraver en Technoboy op feesten in heel Neder land en is hij vast van plan ook de rest van de wereld te veroveren, te begin nen met Australië. The Demolition DJ komt volgens de organisatie van het muziekfeest naar Texel 'om anderhalf uur lang te laten zien waarom hij in 2003 de prijs dub bel en dwars heeft verdiend'. Hij wordt ondersteund door Trilok Chiren uit Den Helder en de drie he ren van Endymion. Het concept wordt hetzelfde als op 9 januari: 'ver schillende hardere muziekstijlen die gedurende de avond worden opge bouwd'. Kaarten kosten €8,- en zijn op 11 juni bij de ingang van de J'elleboog te koop Meer informatie is te vinden op de website www.purehardstylez.nl. Nadat de voorstelling eerst niet vol doende aandacht leek te trekken, is het Jongerenwerk er in samenwer king met de leerkrachten Culturele en Kunstzinnige Vorming van de OSG in geslaagd een schouwburgreis te or ganiseren naar de voorstelling van de groep ISH in De Kampanje. Deze wervelende voorstelling van break dance, skates en funsports richt zich speciaal op jongeren. De reis is in middels volgeboekt. De deelnemers vertrekken vandaag (vrijdag) met de boot van 19.00 uur naar Den Helder. De terugreis wordt verzorgd door Pro Shipping uit Den Helder en de deel nemers worden om 23.00 uur terug venvacht in de haven van Oude- schild. Burgers kunnen ingaand eind dit jaar de WOZ-waarde van hun wo ning per computer opvragen. De gemeente maakt dat mogelijk door het aanschaffen van de module Digitaal Taxatieverslag, waarmee éénmalig €4.195,- is gemoeid en vervolgens jaarlijks €1.468,-, exclu sief BTW. Vooral in de eerste maanden van het jaar (in verband met de belasting aangifte) wordt de gemeente talloze keren verzocht om een taxatieverslag dat vervolgens schriftelijk of telefo nisch wordt verstrekt. Bij de vorige taxatieronde hebben ruim 2000 be langhebbenden na ontvangst van de WOZ-beschikking het taxatieverslag opgevraagd en gekregen. Dat bete kent vele menselijke handelingen en digitalisering van het systeem zal dan ook besparend zijn, vooral op termijn. De verbetering van het dienstbetoon aan de burger wordt door het college echter minstens zo belangrijk gevon den. Burgers die via de gemeentelijke website www.texel.nl (producten en diensten) inloggen met sofi-nummer, geboortedatum, postcode en huis nummer kriigen direct (kosteloos) hun WOZ-beschikking te zien. Ook bij het indienen van bezwaar kan van het systeem gebruik worden gemaakt. Bezwaren kunnen worden geprint, ondertekend en naar de gemeente gestuurd. Volgend jaar zal dat laatste ook elektronisch kunnen na het van kracht worden van de Wet Elektroni sche Handtekening. De redactie wil in de Texelse Courant van dinsdag 27 april een overzicht plaatsen van alle festiviteiten die in het kader van Koninginnedag worden gehouden. Feestcommissies, Oranje-comités en andere instanties die iets organiseren, kunnen hun ge gevens tot maandag 26 april 11.00 uur aanleveren op het adres War moesstraat 45 in Den Burg, tel. 362620. Faxen (323000) of e-mailen (redactie@texelsecourant.nl) kan ook. De Texelse baptistengemeente houdt zondag 25 april een zogenoemde Gastendienst of Welkomstdienst in het eigen gebouw Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg. In een dergelijke (vlotte) dienst, worden de liederen en prediking op een manier gebracht die ook begrijpelijk is voor mensen die niet geregeld naar de kerk gaan. Om de bijbelse bood schap nog beter uit te dragen, treedt een dramagroep uit Drachten op. Deze voert twee stukken op, te we ten 'Plane tolk' (over de conversatie in een vliegtuig) en 'Security check' (dat speelt in de wachtkamer bij God). De groep heeft volgens de baptistengemeente een professio nele opleiding achter de rug en werkt wekelijks mee aan de kerkdiensten in de Bethelkerk in Drachten. Hier huist de snelst groeiende baptisten gemeente van Nederland en worden iedere zondag drie diensten gehou den met elk ruim duizend bezoekers. Dominee G.J. Sipkema houdt tijdens de dienst een preek met de titel 'Staat uw naam in het Levensboek van Je zus?De dienst begint om 10.00 uur. Na afloop drinken de kerkgangers samen koffie. 'Je had helemaal geen vrijheid meer en was altijd bang dat er weer iets akeligs zou gebeuren.' Dat zei Gré Dros uit Den Burg, die leerlingen van de Jozef- en Thijsseschool en de Fontein donderdagmorgen op bewogen wijze vertelde over hoe ze als meisje de Tweede Wereldoorlog had beleefd. Veel dingen die nu vanzelfsprekend zijn, waren er in de oorlog niet. Wa terleiding, centrale verwarming, een koelkast en computer, maar ook pa tat en pizza's omdat ze nog met wa ren uitgevonden. Andere dingen om dat de bezetters ze in beslag hadden genomen. Dros, die destijds net zo oud was als haar gehoor nu, vertelde hoe ze bijna dagelijks dingen moes ten afstaan. 'Mijn fiets bijvoorbeeld. Ze werden allemaal verzameld en in de verte zag ik die van mij. Ik moest huilen toen ik hem daar zag staan. Later moesten we ook de radio's in leveren. Maar stiekem hielden we er eent|e, waarmee we de nieuwsbe richten van de geallieerden volgden. Op een gegeven moment verdwenen zelfs de kerkklokken, om te worden omgesmolten tot wapens. Maar ge lukkig liep het schip bij Urk vast en zonk. Zodoende kwamen alle klok ken na de oorlog weer terug.' Elektriciteit was er op het eind van de oorlog ook niet meer. 'Dus hadden we 's avonds geen licht, want kaar sen waren er ook niet meer. Om toch licht te hebben, zette mijn vader een fiets in de kamer, met een dynamo en een lampje, 's Avonds moesten we dan om de beurt trappen. Mijn moe der had ook geen wasmiddel meer. Door een stukje zeep te raspen, kreeg ze de kleren toch schoon. Koffie en thee was surrogaat en niet te drinken. Suiker was er niet. Door suikerbieten te koken, maakten we stroop waar van mijn moeder koekjes bakte. Schoenen waren niet meer te koop, de oude werden eindeloos opgelapt. Doordat kindervoetjes bleven groeien, werden soms de punten er uitgeknipt. Met al dat soort dingen hadden moeders het in die tijd hart stikke druk.' Als kind zag Dros ook een aange schoten Lancaster bommenwerper overkomen, die later zou neerstorten op de Fonteinsnol. Ze wist, in ruil voor een pak meel, een stuk van de para chute van één van de bemannings leden te bemachtigen. 'Het was van nylon, een stof die hier toen nog niet was uitgevonden. Mijn moeder maakte er kinderkleding van.' Dros toonde een doopjurk van para chutestof, die generaties lang was gebruikt. Ook had ze andere ge bruiksvoorwerpen meegebracht uit de oorlog. Met haar verhalen uit de oorlog hield Dros de kinderen op het puntje van hun stoel. Omgekeerd was zij, maar ook wethouder Eelman, onder de in druk van de gedichten, verhalen en muziek die de leerlingen voordroe gen. Aansluitend op de bijeenkomst legden de kinderen bloemen op de graven van de omgekomen gealli eerde soldaten. Aan de hand van allerlei gebruiksvoorwerpen uit de Tweede Wereldoorlog vertelt Gré Dros scholieren van basisscholen uit Den Burg over haar oorlogservaringen. (Foto Gerard Timmerman) Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheel kundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Te vens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het bereke nen van de eigen bijdrage: op werk dagen. 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord^ 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoo oordsingel 44, Den Burg, tel. og 4636549. Spreekuur elke werk; van 9.00 tot 17.00 u. Voor over ontwikkeling, voeding, ofty ding en verzorging van jonge kjjj ren. - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoonoordsingel 44, Den Burgj 314887. Geopend elke werkdag! sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elkew dag van 8.30-17.00 uur, tel. 02 650222. Kraamhulp: Voor directe I hulp op Texel en na poliklinische! valling- Parenta Kraamorg, tel. 09 7273682 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuisa en voor opname in verpleeg- verzorgingshuis: Stichting RIOTj Wieringen. Opvragen via tel. (02 671552. Opname geschiedt op> vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Burg; tel. 312112. Maandag t/m» dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10: 13.00 en 15.00-17.00 u.; zorr 11.00-12.00 en 16.00-17.00 uj ten die tijden alleen voor spoej sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 16.00 u., De Buureton, Beatrix! 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen i schepen en zwemmers in nood: 316270. Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safeha Texel, crisisopvang huiselijk ge. tel. 0222-321001dag en nacht® reikbaar. Jongeren Informatie Punt:\4-^ vragen en advies over wonen, «El ken, studie, recht, relaties, seks liteit, verslavingen en vrije ®l Openingstijden dinsdag en wosjpr dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'0. t Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burc 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulpS jongeren bij problemen en vE opvoedingsondersteuning ouders. Spreekuur elke donder in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaarl Den Burg. Voor aanmelding, mi matie en advies: 0900 2223330,® dag tussen 10.30 tot 12.30 uut® Kerken en minima: voorTexela in financiële nood. Spangerwegl 1793 EH De Waal. Zondag 25 april 2004 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. De Waal: De Koog: 9.30 u. ds. G.J. Aller uit Alkmaar. Den Hoorn: 11.00 u. ds. G.J. Aller uit Alkmaar. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oudeschild: 11.00 u. ds. F. van Hel den, Waddendienst, poëziedienst. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. H.K. Wolters uit Zwartebroek, mmv The Joysingers en The Messengers uit Dinxperloo. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strand- kaap, Schilpbanck, Vroonlant. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactieötexelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenrnl Op al ofu« adverlonttacontracten en aanbiedingen daartoo zl|n van toepassing de Regelen voor het Advertentiewozen van de Stichting ROTA. govestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bi| de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41108699 Een exemplaar van do Regeten voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 (ouiomotisch) Per jaar 65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Oosterend: 10.00 u. en 18.01 leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTEl Kogerstraat, Den Burg: 10.00tj C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00| G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK] Den Burg: zon. 9.30 u. eerstea| munie; 11.15 u. dames- enfi koor. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: bare lezing, 10.30 u.: Juisted| juiste jaloezie; Wachttorens! 11.20 u.: 'Doe het werk vanj evangelieprediker'. De ruimte biedt aan mensen minder ruimte dan deze wereld. Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19 00 u. Wegdromen met een boekf ling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (mure1 23 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (meutf' 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekp^ 20 00 u Radio Noordholland Woensdag: 17 00 u. Pietelepote (kinderprogra1* (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk P gramma, met vanaf 19-OOv verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Even bijpraten met (Texe0 het nieuws). Vandaag: Tft Jannle Vlaming, op 27 ap1* getrouwd (harhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u Cabaret café (Pip BarnanJ| Janien de Bruijn bespreken kale nieuws). aansluitend: Radio Noord Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nievws|| 19.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u. Onzin in de ether 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramr Vandaag: Koninginnedag woordvoerder van het orgs' rend comité vertelt over kd' nedag in Den Burg 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u Kerkdienst vanuit rooms-ö lieke kerk Den Burg; eerste communieviering. 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poêdi 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlands 15.00 u. Frans gaat het doen (mu^k 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en if13 views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9 30 u. Hervormde kerk Den Burg 11.00 u. Rooms-katholieke kerk Oen: feestdienst met drie bruid#

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2