Politie wilde geen aangifte opnemen' De nieuwe «erist Opgehaalde kleding lijkt goed genoeg 'Ik leer nog elke dag van kinderen —7 ond in contact met bestrijdingsmiddel hef-kok Aart Wijker steekt eerste asperge rntoon goes 15 Wïïm pi Overal verkrijgbaar .TEXELSE J COURANT Tennis /m pk KRMERRRKKV KUIPERS,DE WRPDEN| giR IK 7.IE. TEXEL..«.-"nOMGE^TJONGe WRTfc HET DRUK DE fcQQi PR VOLGER mOWN DIE RUEMRRlL (NRfti? UETMRIS DOOtHoFOpDEKRIm Gelul uit de ruimte Uilenbos mag niet uitbreiden Recreatieloop bij Molenbos Al driehonderd deelnemers Ronde - fi i i ■■«■«■IK! Crossloop politie Graskeien Oost VRIJDAG 23 APRIL 2004 ji vakantievierend stel uit Naald- wil een klacht indienen tegen (Texelse politie, omdat die vol- hs hen geen aangifte wilde op- nen van vergiftiging van hun hdje. Ze voelen zich niet correct (ïandeld. De politie herkent zich hun verhaal. hond, een vierjarige teckel, liep andagochtend vermoedelijk een giftigmg op nadat hij bij de Wel- ip in Den Burg in contact was ge nen met een vloeibaar bestrij- gsmiddel rodenticetegen izen dat in een schaaltje lag. De schaaltje. Volgens De Niet wilden zij op die manier voorkomen dat 'andere honden of zelfs kinderen' eveneens in aanraking met het bestrijdingsmid del zouden kunnen komen. Volgens Wittkampf wilde de politie de aangifte met opnemen, omdat het met duidelijk was onder welk straf baar artikel de vergiftiging moest worden geplaatst. 'Maar ze zouden wel mijn naam en de melding in de computer zetten Ik wilde dat graag zien, maar dat was niet mogelijk, dat zou later wel gebeuren.' Een aange boden kopje koffie tegen de schrik en een verwijzing naar Slachtofferhulp - Wittkampf met de 4-jarige Joey, die maandagochtend in contact kwam met een ijdingsmiddet bij de Weikoop. ;el kon bij het schaaltje komen, at een schotje waar het goedje Jler stond, was verdwenen. Het Marijke Wittkampf en Bert de It, moest daarna direct met de id naar de dierenarts om hem voor Izekerheid te laten behandelen. iens hen was het personeel in de ikel met erg behulpzaam toen zij dier daar de bek wilden spoelen, ir de politie zijn ze helemaal niet preken. Volgens Wittkampf wilde b politie in eerste instantie niet eens en aangifte van vergiftiging opne- jèn. Het stel wilde een proces-ver- aal laten opmaken van het gegeven het gif tegen de wettelijke voor- iriften werd aangeboden in een (Foto Jeroen van Hattum) werden resoluut van de hand gewe zen door een geëmotioneerde Wittkampf. De vrouw ging naar bui ten, keerde terug en werd vervolgens op kantoor uitgenodigd, waar het stel nogmaals van een andere agent te horen kreeg dat aangifte doen niet mogelijk was. 'We hebben toen de dochter van Bert gebeld die op een advocatenbureau werkt en daar vie len de monden open van verbazing. Er werd ons verteld dat we om een schriftelijke verklaring moesten vra gen dat er geen notitie werd gemaakt van ons verhaal. Pas toen we daar mee hadden gedreigd, wilden ze onze aangifte wel opnemen.' De be treffende agent verweet de vrouw dat zij emotioneel gedrag vertoonde. Groepschef Jan Pluimert van de Texelse politie bestrijdt de lezing van het Naaldwijkse stel Hij wijst erop dat er meteen onderzoek is ingesteld, nadat het stel zich op het bureau had gemeld. Een agent ging naar de Wei koop om te zien of het bestrijding smiddel er lag en of honden wel of niet zijn toegestaan in de zaak. Hon den mogen in de zaak komen. 'Ik ben het er met mee eens dat wij niks zou den hebben willen doen', aldus Pluimert. Bedrijfsleider Ane Eelman van de Weikoop betreurt de opstel ling van het Naaldwijkse echtpaar. 'We zijn nog zo coulant naar ze ge weest om ze aan te bieden de reke ning van de dierenarts te betalen Het dier is aan het slikken gegaan, terwijl hij aan de lijn zat. Ik vind dat daar een verantwoordelijkheid ligt van de baas om op de hond te letten.' Medewer ker Brian Bakker vertelt met het stel mee te zijn gegaan naar de dieren arts. 'Omdat zij niet wisten waar die zat en ik heb ze ook mijn nummer gegeven, zodat ze me zouden kun nen bellen. Het is overigens niet be wezen dat de hond het spul heeft bin nengekregen. Hij kan er ook aan geroken hebben.' Wittkampf ver klaarde bij de politie dat zij haar hond hoorde slobberen en dat hij de vloei stof dronk. Bij de dierenarts werd de hond behandeld tegen een mogelijke rattenvergiftiging. Het stel moest daar €139,- voor betalen.Volgens Eelman staan er op meer plaatsen schaaltjes met bestrijdingsmiddelen tegen mui zen in de zaak. 'Maar die staan on der de stellingen en met schotjes er voor.' Hij vermoedt dat een klant vermoedelijk het schotje voor het betreffende schaaltje heeft weg getrapt bij het pakken van een product op de stelling. De teckel maakt het naar omstandig heden goed. 'Maar het gif is in zijn vetten opgenomen, waardoor hij de komende twee tot drie maanden als nog zou kunnen overlijden. Hij is nu wat suffig van de medicijnen. Boven dien is onze vakantie eraan', aldus Wittkampf. De twee verbleven een week in de buurt van De Cocksdorp in een stacaravan. Ze willen een civielrechtelijke procedure opstarten als er een strafrechtelijk onderzoek wordt ingesteld tegen de Weikoop. 'We willen schadevergoeding en smartengeld jen van de Rotaryclub Texel en Jere vrijwilligers hebben dins- jmiddag 8100 kilo afgedankte ding en schoenen opgehaald, is vier ton minder dan bij de irjaarsactie van vorig jaar. Een ite teleurstelling was dat niet, dat er rekening mee was ge ilden. Immers, op het publiek s het beroep gedaan meer te len op de kwaliteit dan de hoe- Iheid, omdat het opkopende irijf dat de ingezamelde kleding teert en elders in de wereld op markt brengt anders niet meer interesseerd is. or de verslechterende marktsitua- roor tweedehands kleding kon het drijf Mid-Tex in Middenmeer met er uit de voeten met de gemid- de kwaliteit van de kleding die tot sver werd ingezameld. Er zaten te I spullen tussen die niet meer istgevend konden worden door verkocht of waarop zelfs moest wor den toegelegd om er vanaf te komen. Het percentage goede, draagbare kleding moest omhoog. Of dat bij de actie van dinsdag is gelukt, zal éen dezer dagen blijken als de partij is gesorteerd. Een gisteren gehouden steekproef viel positief uit, zodat het beroep op de Texelaars 'Doe wat goeds in de zak' niet vergeefs lijkt te zijn geweest. Als gevolg van de kleinere aantallen zakken die aan de straat werden ge zet, hadden de ophalende vrijwilligers een vroegertje. Even na vieren was op het terrein van Rab in Oudeschild al les overgeladen in containers, nadat een groep vrouwen er de schoenen had uitgehaald die bestemd zijn voor het sociaal project Tori Oso van oud- Texelse Nel Bakker in Paramaribo. Het toeval wilde dat Bakker voor familiebezoek op Texel was, zodat ze bij het sorteren zelf een handje mee hielp en nuttige adviezen gaf wat betreft de soorten schoeisel die in Suriname het meest gewenst en ge schikt zijn. Net als de vorige keren zulien de dozen met schoenen wor den verscheept als geschenkzending en daardoor vrij zijn van invoerrecht. De teamcompetitie voor Texelse jeugdleden van tennisverenigingen Deuce, Heri Hodie en Oosterend is weer in volle gang. Dat leverde de volgende uitslagen op: Oosterend- Deuce D 6-0, Deuce A-Heri Hodie B 0-6; Deuce D-Heri Hodie D 3-3 en Heri Hodie A-Deuce B 3-3. Zondag 25 april spelen in Oosterend van 19.00 tot 20.30 uur Oosterend en Deuce C tegen elkaar. Donderdag 29 april staan van 16.00 tot 17.30 uur Deuce A en Heri Hodie A tegenover elkaar op de baan in Den Burg. Van 17.30 tot 19.00 uur nemen Deuce C en Deuce D het tegen elkaar op. In De Cocksdorp spelen van 16.00 tot 17.30 uur Heri Hodie B en Deuce B tegen elkaar en vanaf 17.30 uur zijn Heri Hodie C en Heri Hodie D aan de beurt. g wat onwennig woelt chef-kok 1 Wijker van Grand Hotel Opduin >r de grond, maar na enig steek- 'k haalt hij op het bedrijf van Bert jser de eerste asperge naar boven, gelwit en onberispelijk van vorm. i symbolische handeling, want dat >rt bij de opening van het Texelse lergeseizoen. Wijker is de ko- nde tijd een goede klant van Keijser, die tot 24 juli (Sint Jans) as perges oogst. 'Onze gasten vroegen er al een paar weken om. Dat komt ook doordat ze in Limburg wat eer der zijn, omdat ze de grond daar kunstmatig verwarmen.' Maar ook Keijser is vroeg, om precies te zijn een week eerder dan vorig jaar. Om de aspergebedden vochtig te hou den, dekt hij ze af met zwart plastic. Keijser toont zich tevreden over de opbrengst van het witte goud, dat op Texel gretig aftrek vindt 'Alle gere nommeerde hotels nemen ze af.' Me dewerkers van deze bedrijven leidt hij graag rond over zijn bedrijf. 'Want als je zoiets serveert, dan is het ook be langrijk dat je er een goed verhaal bij hebt.' Q- O O "O <AO>n. 0V - 20ÖL, >eziend oog van aspergeteler Bert Keijser steekt Aart Wijker, chef-kok van Grand Hotel Opduin, het eerste exemplaar. (Foto Gerard Timmerman) Hotel Het Uilenbos en de bijbeho rende dienstwoning mogen niet worden veranderd en vergroot. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar be paald. Het bouwplan van de fami lie Halsema, eigenaar van het Koger hotel, is volgens de uit spraak in strijd met het bestem mingsplan. Het hotel mag volgens het bestem mingsplan De Koog beschikken over 28 slaapplaatsen. Dat aantal mag worden uitgebreid met maximaal 25 procent, aldus de planvoorschriften. De Halsema's willen echter dat Het Uilenbos in totaal 44 kamers groot wordt, zo staat in het bouwplan voor de wijziging van dit hotel. Hiervoor kan volgens de rechtbank de wijzigingsbevoegdheid niet worden toegepast, omdat dit er meer zijn dan 35. Om die reden had de gemeente het bouwplan eerder ook al afgewe zen. Bij het hotel staat een dienstwoning, waarin de familie Halsema woont. Van dit huis worden nog eens zes kamers, twaalf slaapplaatsen, ver huurd als logies met ontbijt. De fami lie wil deze kamers renoveren en heeft dat opgenomen in het bouw plan. Hierin staat ook dat de eige naars het hotel met nog eens twee kamers willen uitbreiden. Volgens de eigenaars wordt hiermee het aantal kamers met vergroot, om dat de logies en ontbijtkamers al sinds de jaren dertig van de vorige eeuw werden verhuurd, iets wat de gemeente wist, aldus de familie. Zij beriep zich daarom op het over gangsrecht. De gemeente verklaarde echter van niets te weten en daarom ook niet te hebben ingegrepen. De rechtbank gaf de gemeente gelijk en wees de eis van de Halsema's af. Hotel Oranjerie Molenbos fungeert zaterdag 24 april als startplaats van een recreatieloop, georganiseerd door de leiding van het hotel en Atletiekvereniging Texel. De loop wordt gehouden ter ere van het be zoek van een groep lopers van atletiekvereniging Hermes uit Utrecht, waarvan hoteleigenaar Corrie de Jager en haar vader Kees de Jager jarenlang lid zijn geweest. De loop begint om 15.00 uur en leidt de deelnemers over een mooie route via de Postweg, Krimweg en om de golfbaan heen. Een ronde is onge veer 4,6 kilometer lang. Er kan wor den ingeschreven voor één of twee ronden. Deelname staat open voor iedereen. De inschrijving begint om 14.15 uur. Het inschrijfgeld bedraagt €2,50 en komt ten goede aan de atletiekvereniging. De inschrijving voor de Ronde om Texel loopt voorspoedig. Ruim twee weken na het openstellen van de in schrijving hebben zich driehonderd deelnemers aangemeld. Naar ver wachting zullen op 5 juni zo'n zes honderd catamarans meedoen aan de race. De week voorafgaande aan de eigenlijke wedstrijd worden op het strand bij paal 17 tal van evenemen ten gehouden. Nieuw dit jaar is de pitstraat, waar catamarandealers, klassenorganisaties en sponsors contact kunnen leggen met deelne mers en andere belangstellende zeilers. Ze had destijds haar twijfels om bij Molenkoog aan de slag te gaan. Ze woonde nog in Haarlem en had een vaste baan bij een zwembad in Heemstede. 'Maar na een kwartier hadden ze me wel overtuigd', aldus Ria Keyser. Hét gezicht van het zwembad werd gisteren in het zon netje gezet, omdat ze haar dertig ste seizoen bij het openluchtbad van Den Burg ingaat. Wethouder Annie Hin (sport) over handigde de 53-jarige Keyser op het zwembadterrein een grote bos bloe- het CIOS met een aantekening voor zwemonderwijs, waardoor ze les mocht geven. Na de aanvankelijke aarzelingen, verhuisde het echtpaar naar het eiland. Keyser werd in het eerste jaar opgevangen door de fa milie Pansier, nadat haar man voor drie maanden naar de Verenigde Sta ten was vertrokken. Keyser: 'Ik kende toen nog helemaal niemand hier.' Pansier loofde de grote betrokken heid die ze de afgelopen jaren ont wikkelde bij het zwembad. 'Keyser is Molenkoog en Molenkoog is Keyser.' Hij herinnerde haar aan een afspraak dit seizoen weer volledig aan de slag als instructrice. Vorig seizoen zat ze voor de verandering achter de kassa, maar dat vond ze eigenlijk maar niks. 'Het was wel handig, omdat ik dan meteen bij het planbord zat. maar je blijft toch een vraagbaak en mensen komen je ook vragen stellen als je net de centen in de kassa zit te tellen.' Hoewel ze er opnieuw tegenaan gaat als instructrice, laat ze de gedachte om op een gegeven moment de werkzaamheden te veranderen niet varen 'Met een vriendin die hier ook heeft gewerkt, zagen we in andere 1 4 i* -t zf Ria Keyser van Molenkoog werd gisteren in de bloemetjes gezet voor haar dertigjarig jubileum. Het zwembad is vanaf woensdag geopend. men in het bijzijn van haar collega's. Sportambtenaar Gert Pansier, die ja renlang bedrijfsleider was van Molenkoog, loofde haar inzet in een persoonlijke speech. De twee werk ten van 1974 tot 1986 intensief sa men bij het geven van zwemlessen aan honderden Texelse kinderen. Pansier: 'Je zei destijds dat je het voor één seizoen wilde doen, maar je bent er gelukkig nog steeds.' Hij bracht in herinnering hoe Molenkoog begin '74, toen het nog eigendom was van de RST, een nieuwe zweminstructrice zocht. Molenkoog kwam uit bij Keyser, wier man Henk net als verenigingsleider bij Gymvereniging Texel aan de slag was gegaan. Zij had een diploma van De politie houdt donderdag 29 april de jaarlijkse Regionale Crossloop op Texel. Om 12.00 uur gaan naar ver wachting zo'n vijftig atleten bij zwem paradijs Calluna van start voor een hardloopwedstrijd over vijf of tien ki lometer. Onder de ingeschreven politieatleten bevindt zich ook regio chef Anja Brink. Volgens organisator Nico Drenth zullen daarnaast vier Texelse politiemensen aan de start verschijnen. De gemeente begint maandag met de aanleg van graskeien langs een stukje weg bij de voormalige school op Oost. De weg is daardoor een paar dagen afgesloten voor verkeer. Aan beide zijden van de weg komen over ongeveer honderdvijftig meter lengte graskeien te liggen. De werk zaamheden nemen ongeveer een kleine week in beslag. Verkeer wordt omgeleid via het andere deel van Oost. die ze vijf jaar geleden maakten bij haar 25-jarig jubileum. 'Toen hebben we gezegd dat je in ieder geval zou doorgaan tot je dertigste seizoen. Ik adviseer je om nog even door te gaan, want Molenkoog kan met zon der jou en jij met zonder Molenkoog. Ik stel voor dat je pas stopt als ik in de VUT ga. Dan gaan we samen van onze oude dag genieten.' Keyser noemde het zeer belangrijk dat ze altijd leuke collega's heeft gehad bij Molenkoog. 'Daardoor kun je het lang volhouden, want alleen kun je dit met.' Keyser. die sinds 1974 ook trainster is van zwem- en waterpoloclub, gaat weer (Foto Jaroen van Hattum) zwembaden wel eens badjuffrouwen die tegen de zestig waren. We namen ons toen voor dat we zelf zo niet wil den worden. Misschien dat ik ooit toch weer achter de kassa kom.' Het lesgeven blijft ze met een frisse blik bekijken. 'Je bent nooit uitgeleerd Het houdt je jong en ik leer nog elke dag van kinderen. Die zijn telkens anders en veranderen ook.' Keyser schept veel voldoening uit het feit dat ze sinds twee jaar trouwambtenaar is van de gemeente. 'Ik trouw nu men sen die Ik vroeger heb leren zwem men en die van Henk gymles hebben gehad. Ze vragen soms speciaal naar mij.' „De natuur is mijn baas", zegt bollenteler en wereldreiziger Arie Lap uit Den Hoorn in de nieuwe Texeltoerist.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 5