7 BC Design en L&R bundelen krachten gherside presenteert vol overgave CD Modelzweefvlieger! in 1958 Geus en Vlaming veroveren klaverjastitel TEXELSE COURANT" Bedrijvig heid Marels-HBC spannend tot iatste seconde n ipsters bijeen voor workshop Van Rijsselberghes snel op Tjeukemeer SV Oosterend Piet Huizinga wint biljarten Randstad Eilandcompetitie Ruiters presteren in Roden Franse pers volgt training Texel'94 Piet Bakelaar herovert damtitel VRIJDAG 23 APRIL 2004 n/i cti Ellen met directeur Henk van Wijk (rechts) en adjunct-directeur Renè de Lange van Drukkerij/Uitgeverij Langeveld en de Rooy. Foto Gorard Timmerman) ame- en vormgevingsbedrijf Design en Drukkerij/Uitgeve- ingeveld en de Rooy zijn een ieve samenwerking aan- an. De krachtenbundeling it het voor Jenny Ellen van mogelijk haar klanten advies ukwerk te blijven leveren. is een moeilijke beslissing ge- t. maar ik ben enorm blij met de 'ereengekomen samenwerking fkel is rond.' Ellen doelt op haar fjarig dienstverband bij L&R, lat zij in 1992 samen met part- rend Nijkamp voor zichzelf be- gon. Weer twaalf jaar later zocht ze contact met haar oude werkgever. 'Na het wegvallen van Arend werd het voor mij steeds moeilijker om ABC Design alleen te runnen. Reden voor mij om de samenwerking met L&R te intensiveren.' 'Naast continuïteit voor de klanten van ABC Design brengt de samen werking het voordeel dat de ontwer pers van ABC en L&R elkaar creatief kunnen stimuleren, niet alleen ten diehste van de klanten van ABC maar ook voor de klantenkring van L&R', vertelt de eveneens verheugde René de Lange van L&R Zoals nu het geval is blijft Jenny El len aanspreekpunt voor alle klanten van haar bedrijf. 'Het ABC-gevoel zal behouden blijven.' Klanten kunnen via L&R een afspraak maken met El len. In eerste instantie doet Ellen om gezondheidsredenen echter een stapje terug, de telefoon van ABC is doorgeschakeld naar L&R. Ontwer per Marlon Bruin van ABC werkt in middels bij L&R, waar hij zich ook be zighoudt met het onderhoud en ontwerpen van websites. 1 de laatste seconde was de ining te snijden in de wedstrijd n de basketballers van de Ise Mareis en HBC uit hugowaard. Helaas voor de aars slaagden de gasten er in atste minuut in een achter- I van vijf punten om te zetten in voorsprong van één punt il het kampioenschap nog bin- andbereik lag, had HBC veel 3 bij een overwinning. De ploeg uit Heerhugowaard kwam dan ook met een sterke selectie van maar liefst tien spelers naar Texel. De Mareis liet zich echter met zomaar van de wijs brengen en speelde on der leiding van Nico Kikkert een prima wedstrijd, waarbij zowel aan vallend als verdedigend sterk spel te zien was. De Texelaars buitten hun lengtevoordeel goed uit. De lange mannen Nico Kikkert. Pieter Dogger, Erik Venneker en 'good old' Jaap de Wijk hadden geen enkele moeite om de relatief kleine spelers van HBC af té'troeven Inside kwam HBC dan ook weinig tot scoren. De arbitrale leiding had moeite om de soms wel erg fysieke wedstrijd in goede banen te leiden. Tekenend iode verandert snel. Zeker als aat om kapsels, waar ook de ileken zich blijven ontwikkelen. 1.6 ip de hoogte te blijven van het jite 's,e van het nieuwste volgden Vaö werksters van meerdere rV.'T Texelse kapsalons maandag een workshop Haarlijn Stream Voorjaar, die werd gegeven door Richard Jordan. Op de foto praat hij de dames in Kapsalon Corinne in Oudeschild bij over haarmode. (Foto Gorard Timmerman) xelsehardcoreband Higherside inteerde zaterdag in jongeren- ■f® um Time Out zijn eerste CD. Op 7 'isnaast de Texelse groep ook ind Casual Victims uit Schijndel 'en. De presentatie vond plaats le' s een hardcore-avond, die werd geopend door de eveneens Texelse band Flux. In verband met afwezig heid van de bassist, trad de groep op met een vervanger. Toch wist Flux een strakke set neer te zetten. Ook Casual Victims bracht enthousiast een goede show. Higherside, de hoofdact van de avond, had er dui delijk zin in en maakte vol overgave drie kwartier vol. Volgende week spe len Higherside en Casual Victims voor het thuispubliek in Schijndel. De CD kost €7,- en is verkrijgbaar bij de bandleden. Adriaan van Rijsselberghe heeft zon dag bij wmdsurfwedstrijden op het Tjeukemeer in Friesland beslag ge legd op de derde plaats in de A-divi- sie. De Texelaar had acht concurren ten in deze strijd om de Regio Cup Noord. Zijn jongere broer Dorian deed het nog beter en won de B-di- visie, die zeven deelnemers telde De surfers voeren zeven manches op het onderdeel slalom. Aanvankelijk was formula gepland, maar nadat één manche was gehouden, trok de al krachtige wind nog verder aan, zodat uiteindelijk voor een andere, minder weersgevoelige wedstrijdvorm werd gekozen. Van SV Oosterend zijn de volgende nagekomen uitslagen en aankondi gingen'. Uitslagen Zaterdag 17 april Oosterend B1-Conzelo B1 3-1 WGW C2-Oosterend C1 4-1 Dirkshorn D1-Oosterend D1 2-3 Meisjesvoetbal Duinrand S MB1-O'end MB1 10-2 Zondag 18 april Watervogels 5-Oosterend 2 2-0 Op 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het over koepelend orgaan van de sportverenigingen op het eiland. Promo tie was en is één van de hoofdtaken van de Sportraad, die ter gele genheid van haar vijftigste verjaardag een reeks aan bijzondere evenementen organiseert. De Texelse Courant grijpt het jubileuni aan om een duik in de geschiedenis te nemen en onder het kopje Sportverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit' de voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: de miniatuur zweef vliegtuigen van de Waalder hobbyclub. Programma Zaterdag 24 april Oosterend B1-LSW B2 ZAP C2-Oosterend C1 13.45 11.00 waren de drie valpartijen die de boomlange en oersterke Jaap de Wijk maakte, nadat hij door spelers van HBC soms letterlijk werd om helsd. Lange tijd leek De Mareis op weg naar de overwinning, maar in de laatste minuut sloeg de kampioens kandidaat alsnog toe. Aan Texelse kant werden de punten gemaakt door Nico Kikkert (25), Jaap de Wijk (13), Erik Venneker (10), Koert Vermeulen (5), Eric Heijenk (2) en Pieter Dogger (1). Guard Ruud Vers- traaten kwam met tot scoren. Biljartclub Togoda, een afkorting van 'Tot Ons Genoegen Op Donderdag Avond', heeft een nieuwe kampioen. Na een spannende competitie vond de ontknoping pas plaats op de laat ste avond. Uiteindelijk bleek Piet ('Smul') Huizinga over de langste adem te beschikken. Hij behaalde 81 punten uit 44 wedstrijden en was daarmee de meest constante speler. Sieb Sikma hoefde echter weinig op hem toe te geven. Willem van Diesen leek een hoge klassering te behalen, maar maakte het seizoen niet af. Peter Novak tekende met 28 caramboles in één beurt voor de hoogste serie, Huug Snoek liet de meeste poedels noteren. Togoda bestaat sinds vier jaar en komt we kelijks in café De Zwaan bijeen. .Eindstand 1 Piet Huizinga; 2.Sieb Sikma; 3.Peter Beerlmg; 4 Klaas Dirk Koorn, 5.Huug Snoek; 6.Jan (Jampie) Meedendorp; 7.Peter Novak; 8 Hans de Beer. Meisjesvoetbal W'meer MB1-Oosterend MB1 12.30 Zondag 25 april Dirkshorn-Oosterend 14.00 W'waard 4-Oosterend 2 11.00 Volleybalprogramma 27 april Veld A 18.30 Rabobank-AH Tevoko 19.15 TESO-Tevoko Ecoteam 20.00 OSG-Ecoteam Balcken 20.45 Balcken-Super Agrifirm 21.30 Agrifirm-CVI Super de Boer 22.15 Rab-De Wit Install. CVI Veld B 18.30 De Knm-Westerlaken NIOZ 3 19.15 NIOZ 3-Lindeboom Westerl. 20.00 Smash K.-Oostra Lindeboom 20.45 Bruintje Beer-NBC 2 Oostra 21.30 Bocksbërg-Óe Wit Bruinlje B. - 22.15 Haarstudio-lepe De Wit Veld C 18.30 Eierl. Huis-Klif 12 Natuurw. 19.15 Natuurw.-De Krim Klif 12 20.00 Westerl.-Jozefschool De Krim 20,45 Smash-B&B Jozefschool 21.30 Rival-Zeilmakerij B&B 22.15 S. Martine-NBC 1 Zeilmak. Wedstrijdleiding: Natuurwinkel en Gertha (tel. 322434). Uitslagen 20 apnl De Krim-Jozefschool 2-1; Tevoko jeugd- Ecoteam 3-0; OSG-TESO 1-2; Texelse Auto- centrale-Kobeko 0-3; Cooky's Kapsalon-Sport- shop 1-2; Maarco Bouw-Paal 28 De Khm 3-0; Remco Oostra Schilder-Bruintje Beer 3-0; Otto's Tweewielershop-Smash'68 Piet Kooger 2-1. NIOZ 1 -Tatenhove 1 3-0; Rabobank-NIOZ 2 2-1; Slagerij Beverdam-Albert Heijn 3-0; Swier Groente Fruit-Wessels Ontwerpt! 0-3; NBC Eelman Partners 1-Smash'68 3-0; Sa lon Martine/De Oorzaak-De Rival 3-0; B&B van der Vis en Den Boer-Zeilmakerij Texel 2-1, Sportshop Texel 1-Timmer's Bakkenj 0-3; Sla gen) lepe de Boer-Haarstudio 3-0; Slagenj Beverdam 2-Durper Drup 3-0. Niet het aanspoelen van een mijn tussen paal 18 en 19, de tewa terlating van de nieuwe kotter van de firma J. en M. Drijver en Zonen, de 1600 bezoekers van de beurs van de winkeliersvereniging van Den Burg, het realiseren van een noodgebouw voor de jeugdher berg of de bouw van het nieuwe paviljoen Buteriggel van J. Jellema in De Koog, maar de miniatuur zweefvliegtuigen van de Waalder hobbyclub vormden het belangrijk ste nieuws van de Texelse Courant van 23 april 1958. Dat vond althans de toenmalige re dactie, die de linkerbovenhoek van de voorpagina vulde met maar liefst twee foto's (de enige in de hele krant) en een halve kolom tekst over de nieuwe activiteiten in De Waal De verslaggever toont zich in het artikel een warm pleitbezorger. 'De Waalder Hobby-club is de laatste tijd op een weiland bij de Bomendijk met bijzon der grote animo bezig met een fasci nerende sport; het oplaten van miniatuurzweefvliegtuigjes, welke de leden afgelopen winter zelf hebben gebouwd', schrijft hij in de eerste zin. Om te vervolgen met. 'Ja, een pracht sport en is het een wonder, dat te Den Hoorn en Oudeschild ook al aan het vervaardigen van modellen wordt gewerkt?' De initiatieven in de andere dorpen werden toegejuicht door de heer (Wim) Albers, hoofd van de openbare lagere school en de promotor van de hobbyclub, 'die met een enthpu- siasme als lag de jongenskiel hem nog om de schouders, zijn model startklaar maakte en dit even later vakkundig afvuurde, de blauwe, maar nog wel erg frisse voorjaarslucht in? Hoe hij dat deed. staat maar summier omschreven. Wel is duidelijk dat bij het starten gebruik werd gemaakt van een lange, zeer dunne nylon draad. 'Als het model op de juiste hoogte is gekomen wordt de verbin ding met de draad automatisch los gekoppeld en zweeft het model frank en vrij dóór het azuur', constateert de verslaggever. Dat gebeurde soms lang, met allerlei capriolen. 'Een an dere keer is Vrouwe Fortuna de aviatiek minder gunstig gezind en 0an kan zo'n model nogal fors en onbeheerst öp de grond afduiken. Toch bleek- ons, dat de schade meestal te verwaarlozen is; ze zijn zodanig geconstrueerd, dat een te fors contact met Moeder Aarde tot gevolg heeft, dat het model in delen uiteenvalt, die in enkele handgrepen weer ter plaatse aangebracht kunnen worden.' De Waalder hobbyclub was een flink gezelschap. 'Van de week waren ze met acht modellen bezig, maar er zijn er nog meer. Ze oefenen overigens niet alleen in de luwte van de Bomen- dijk, maar trekken ook regelmatig naar vliegveld Eierland, waar ze volop de ruimte hebben wanneer daar met "echt" gevlogen wordt.' Ook in de laatste zin toont de verslaggever zijn grote betrokkenheid; 'Wij wensen de Waalder Hobby-club vele genoeglijke zweefvlieguren toe bij een zeer gun stige thermiek 3c de bovenste foto ziet U enige loden van de Waaldei Hobby-club in actio oefening met de door ben zelf vervaardigde zweelvheatuigmodellen. Lv,c;-'A', 'j-:n seconde nadat bot sein starten was gegeven leqaen wij boven- '3?nd beeld vast Op de onderste- toto poseert een aantal leden van de hobbyclub. Vliegtuigjes °0erbi formaat en type zoals U ziet Op de achtergrond de Èomendijk. Het openingsartikel In de Texelse Courant van 23 april 1958 was gewijd aan miniatuur zweefvliegtuigen. John Vlaming en Erik Jan Geus zijn het nieuwe kampioensduo van Klaverjasclub Den Burg. Hun kleine voorsprong op de concur rentie kwam ondanks een span nende slotavond niet meer in ge vaar. De laatste ronde werd gewonnen door Bart Weijdt en Willem Koomen. Het is jaren geleden dat de definitieve beslissing in de cofhpetitie zo laat bet^ngöaiT van de laatste (rtölVë^rónde'^was er nog van alles mogelijk. Maar John Vlaming en Erik Jan Geus lieten zich niet meer verras sen. al waren Bart Weijdt en Willem Koomen vooral dankzij een ijzersterk laatste spel nog dichtbij een verras sing. Hun aanval op de leiders kwam echter te laat. Weijdt en Koomen be haalden 3891 punten. Ze wisten nog wel een plaats te stijgen in het klasse ment, maar bleven op bijna 600 pun ten van de leiders steken. Ook Lieuwe van der Veen (die op de laatste avond overigens knap werd vervangen door Jan Saai) en Hans Westdorp leken nog voor een stunt te gaan zorgen door van start te gaan met een partij van ruim 2000 punten. In de laatste ronde bleek het kruit echter verschoten. Ze eindigden als tweede op 3502 punten, maar moes ten toch nog een plaatsje inleveren in het klassement en zakten naar de derde plaats. Op de tweede plaats kwamen ze iets meer dan 200 pun ten tekort. Als troostprijs veroverden ze wel de derde periodetitel. voor Bas Tromp en Frans Stark (tweede) en Arend Dijker en Piet Moree (derde). Erik Jan Geus en John Vlaming pak ten in de laatste ronde de derde plaats met 3426 punten en dat was dus voldoende voor de titel. Fenny en Rob Caspers werden vierde met 3362 punten, een plaats die zij ook in het algemeen klassement bezetten. Jolanda Stark (die de zieke Bas Tromp vervin§).:én Frèks SfarfCbe: haalden-de vïjfetè? pl&éfcs rrl^^S^ punten. j John Vlaming en Èrik 'Jan Geus zijn volgens hun clubgenoten de terechte nieuwe kampioenen. Zij kenden een merkwaardige start, met scores van boven de 7000 en onder de 6000. Een tussenweg was er niet. Pas in de elfde ronde behaalden ze een 'nor male' score Voor zover valt na te gaan is dit een clubrecord, meldt correspondent Piet Moree. Willem Koomen en Bart Weijdt gingen lang aan de leiding, maar hadden de pech dat ze in de eindfase twee slechte avonden hadden. Die schade viel op de laatste avond niet meer te repa reren, Het gerenommeerde duo Lieuwe van der Veen en Hans West dorp, dat al vele malen clubkampioen is geweest, kende een slechte start en leek zelfs even uit de top tien weg te vallen Maar na de jaarwisseling keerde het tij en vooral dankzij een geweldige uitschieter van bijna 8500 punten wist het duo nog dicht bij het kampioenschap te komen. Fenny en Rob Caspers zijn al jaren een vaste waarde in de top vijf. Dit keer werden ze 'slechts' vierde Frans Stark en Bas Tromp behaalden de vijfde plaats. Stark had de pech dat zijn vaste maat door ziekte weg viel, maar Bram van der Linde bleek een waardige vervanger, al blijft na tuurlijk altijd de vraag hoever Stark samen met Tromp gekomen zou zijn, Klaverjasclub Den Burg gaat begin oktober van start met de niéuwe competitie. Nieuwe teden 'zijn zeer welkom. Wie alvast eens sfeer wil proeven, kan ook meedoen aan de open drives die komende zomer ge regeld worden gehouden en waar leuke prijzen te winnen zijn. De eer ste drive wordt maandag 7 juni ge houden in het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg en begint om 20.00 uur. Eindstand derde penode 1 Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp. 57.904, 2.Frans Stark en Bas Tromp. 6 971; 3.Afend Dijker en Piet Moree, 56.281 4. Bart Weijdt en Willem Koomen. 55.2715 Wil Derksen en Peter van Heerwaarden. 55.252. Eindstand competitie 2003-2004 1 John Vlaming en Enk Jan Geus. 169.360; 2.Bart Weijdt en Willem Koomen, 168 767; 3 Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp. 168.562; 4.Fenny en Rob Caspers. 166.077; 5. Frans Stark en Bas Tromp. 165 945; 6.Arend Dijker en Piet Moree. 165.883. 7.Gerard en Theo Witte. 163.962; 8.Erik Boogaard en Rob Stapersma. 163 173; 9.Gerda en Freek Veeger, 163 056; 10 Wil Derksen en Peter van Heer waarden. 161.090. Acht Texelse ruiters (vi)f Wadden- ruiters en drie Kleppertjes) deden zaterdag mee aan een samenge stelde wedstrijd in Roden. Bij een samengestelde wedstrijd worden de resultaten van de drie onderdelen dressuur, springen en cross bij elkaar opgeteld. Robbert van Bergei|k was de beste Texelaar. Hij behaalde de vijfde plaats door een goede dressuurproef (167), één afgeworpen balk in het springparcours en een foutloze cross met slechts een paar strafpunten omdat hij de cross te snel had afgelegd had. Ook Maart|e Meijer reed een foutloze cross. Maar tijdsoverschrijding in de cross en een balk in het springparcours kostten teveel strafpunten om tot een hoge eindklassering te komen. Kris Arken bout reed een goede wedstrijd, maar verspeelde zijn plaats in het klasse ment door een val in de cross. Ook Esther Bakker kwam met haar paard ten val en werd uit de wedstrijd ge haald. Het paard van Marian van de Geest weigerde eenmaal in de cross, waardoor zij met tijdsoverschrijding over de streep kwam. Dennis Kuiper had in het springparcours dne weige ringen en mocht daarom met starten in de cross. Van de Kleppertjes haalde alleen El len Blom de finish. In het spring parcours liep zij acht strafpunten op en haar dressuurproef was niet goed genoeg om in de prijzen te rijden. Kim van de Vliet en Frida Tuitman gingen prima van start, maar mochten door ongehoorzaamheid van hun pony's de cross niet beëindigen 't concert, maar ook de CD-presentatie van Higherside en Casual Victims stond in het teken van de verbroedering. (Foto March Het/non) Piet Bakelaar heeft de hegemonie in de Texelse damwereld hersteld. Nadat Gerrit Vlaming vorig jaar ver rassend met de hoogste eer was gaan strijken, eindigde Bakelaar dit seizoen weer bovenaan in de competitie van Damclub Ooster- end-Texel. Met een score van 87,5 procent eindigde hij ruimschoots voor de één-na-beste dammer, Jos de Wolf, die overigens een sterk seizoen kende. Gerrit Vlaming greep de derde plaats, mede doordat hij in het onderlinge duel met De Wolf het onderspit moest delven. Harry van de Wetering, Cees Vinke en Gerrit Blom ontliepen elkaar weinig. Ze eindigden alle drie met percentages van zestig procent of iets meer. Het drietal werd op de voet gevolgd door Frans Kuiper. Het ont brak competitieleider Frans Bos niet aan vechtlust, maar hij kwam wel enkele punten tekort om de vijftig procent te halen. Wim Timmer liet degeli|k spel zien, maar verspeelde in de slotfase van zijn partijen nogal eens onnodig de punten. Ricardo Blom was vaak dichtbij winst of re mise, maar ging dan toch nog in de fout, waardoor hij lager eindigde dan nodig was. Hans Galjaard liet duide lijk zien dat hij vooruit gaat. Samen met Marjan 't Hart en Gerrit Blom was hij de trouwste bezoeker van de club avonden. Volgens traditie speelt de club kampioen op de slotavond simultaan tegen alle clubleden en andere lief hebbers. Dat gebeurt dinsdag 27 april in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. De jeugd begint om 19.00 uur, de overigen kunnen omstreeks 19.30 uur aanschuiven. Deelname is gratis. Eindstand (Resp. partijen, punten, percentage) 1 Piet Bakelaar. 28.49.87,5.2.Jos de Wolf 27. 40. 74,1, 3.Gerrit Vlaming. 25, 35. 70; 4 Harry van de Wetering. 26.33.63.5.5 Cees Vinke, 20. 25. 62,5; 6.Gemt Blom. 30, 36, 60. 7 Frans Kuiper 26, 29, 55,8. 8 Frans Bos. 28.26. 46,4. 9.Wim Timmer, 26.18. 34,6; 10.Ricardo Blom. 27. 15, 27.8. 11.Hans Galjaard. 30. 15. 25; 12.Marjan 't Hart, 29.1.1.60. Texel'94-trainer John Rep mag zich de laatste tijd in een grote belangstel ling verheugen. Niet van een voetbal club uit Syrië deze keer. maar wel van de pers. Met name het Franse journaille weet hem te vinden. Zo besteedde onlangs L'Equipe uitge breid aandacht aan de oud-interna tional en zochten ook andere kranten hem op Recentelijk mocht hij zelfs met vriend Theun de Winter naar Parijs afreizen om daar interviews te geven. De belangstelling voor Rep houdt verband met de aanloop naar het EK in Portugal en is ook te dan ken aan de CD die onlangs werd op genomen door de populaire Franse popgroep Mickey 3D, die een lofzang maakte op de Nederlandse voetbal ler die van 1979 tot 1983 speelde bij het Franse Samt-Etienne. Donderdag werd de training van Texel'94 bijge woond door verslaggever Blaise de Chabalier van Le Figaro, één van Frankrijks grootste kranten. Rep praatte de journalist in diens eigen taal bij over zijn huidige club en ver der sprak de journalist met diverse spelers over hun trainer. De reportage wordt gepubliceerd rond de tijd dat het Europees voetbalkampioenschap begint. John Rep in gesprek met verslaggever Blaise de Chabalier van de Franse krant Le Figaro. (Foto Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7