Geef blijk van uw betrokkenheid! Veel te zien op open dag Gemeentewerken Texel Informatierubriek van de Van de raad voor u Openingstijden Programma herdenking 4 mei Hou de meierblis schoon! TEXELSE g COURANT Wijziging afvaldienst gemeente Texel Het jongste raadslid: „Unieke belevenis" ,Hele leven vind je terug in de politiek' email@texel.nl www.texel.nl Openingstijden en bereikbaarl gemeentehuis Vlaginstructie Adopteer een Monument Raad op maanda p Eiland Vrijdag 30 april (koninginnedag) en woensdag 5 mei (bevrij dingsdag) is er geen gemeen telijke dienstverlening. De ba lies van CWI en Start in de bezoekersruimte 't Raaksplein zijn op 5 mei wel geopend. Openingstijden overige dagen: maandag t/m vrijdag 9.00 - 16.00 uur. Volgens traditie is dinsdag 4 mei in de Nederlands Hervormde kerk van Den Burg een herdenkingsbijeenkomst. Aansluitend volgt een stille tocht naar de Algemene Begraafplaats aan de Kogerstraat. De gemeente nodigt iedere belangstellende van harte uit om hierbij aanwezig te zijn. Het thema van dit jaar luidt: "Vrijheid is kiezen en delen". Programma: 1Vanaf 18.30 uur is de kerk open; orgelspel door de heer D. Wassink. 2. 18.45 uur: opening door de burgemeester mevrouw mr. C.J. Geldorp-Pantekoek. 3. Muzikaal intermezzo verzorgd door mevrouw D. Kuip. de heer G. Verschoor en de heer D. Wassink. 4. Voordracht door leerlingen van de Thijsseschool 5. Voordracht door een leerling van de OSG De Hogeberg. 6. Muzikaal intermezzo 7. De positie van de vrouw in de oorlog, toegelicht door mevrouw G.E. Dros. 8. Muzikaal intermezzo 9. 19.30 uur: begin stille tocht naar de Algemene Begraafplaats aan de Kogerstraat, met omfloerste trom door het Koninklijk Texels Fanfarekorps 10. Rondgang over de Algemene Begraafplaats, gevolgd door: a. kranslegging bij het kunstwerk "De Levensboom", geschonken door Georgië aan Texel; b. kranslegging bij het monument voor de Geallieerden "Cross of Sacrifice"; c. verzamelen bij het voorgedeelte van de begraafplaats; d. enkele koralen gespeeld door het Koninklijk Texels Fanfarekorps (KT F); e. Last Post door het KTF f. 20.00 uur 2 minuten stilte; g. reveille door het KTF; h. kranslegging bij het monument "De Goede Herder" door de burge meester en oud-verzetsmensen; i. mogelijkheid tot het leggen van bloemstukken door de overige aanwezigen. 11Afsluiting door de burgemeester 12. Gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus, onder begeleiding van het Koninklijk Texels Fanfarekorps. Einde herdenkingsbijeenkomst. VRIJDAG 23 APRIL 2004 Vandaag (vrijdag 23 april) is de aanmeldingstermijn verstreken voor particuliere meierblissen. Eerder deze week waren bij de gemeente al 82 meldingen bin nengekomen. Dit aantal is ver gelijkbaar met vorig jaar. Voor alle meierblissen geldt: uit sluitend het storten en verbranden van schoon afvalhout, snoeiafval en slootruigte is toegestaan. Stor ten en verbranden van schadelijke of gevaarlijke stoffen of voorwer pen is ten strengste verboden. De meierblis is dus - het zij nog maar eens gezegd - niet bedoeld als gemakkelijke manier om van uw overbodige troep af te komen. Daarvoor moet u toch echt bij De Hamster zijn Inmiddels is de op bouw van alle gemeenschappelijke meierblissen bij de dorpen in volle gang. Soms zijn van het afvalhout hutten gebouwd. Deze zijn lang niet altijd zonder gevaar. Ouders doen er daarom goed aan een oogje in het zeil te houden. Ook vragen wij automobilisten om hun gang te minderen ter hoogte van de meierblis. Tot slot natuurlijk veel plezier op de avond van 30 april! (advertentie) nieuwe complex dat in december 2003 in gebruik werd genomen. Er zijn diverse snufjes op het gebied van duurzaam bouwen in verwerkt. Rondleidingen 'duurzaam bouwen' starten vanuit de entreehal om 11.30 - 13.00 - 14 00 - 15.00 uur. Parkeren: auto's op het grote parkeerterrein Emmalaan. On danks afsluiting van de Reijer Keijserstraat, kunnen minder- validen wel op het terrein van gemeentewerken parkeren. Kleur- en tekenwedstrijd Ter gelegenheid van de open dag van gemeentewerken kunnen alle basisschoolkinderen meedoen aan een kleur- en tekenwedstrijd. Voor de groepen 1 tot en met 3 en de groepen 4 en 5 zijn twee fraaie kleurplaten ontworpen door de Texelse illustrator Jolet Leenhouts. Voor leerlingen uit groep 6 t/m 8 is er een tekenwedstrijd met als op dracht Breng het werk van gemeentewerken in beeld! Vorige week zijn de platen ver spreid naar de scholen. Tijdens de open dag op 24 april kunnen de ongetwijfeld fraaie resultaten wor den ingeleverd, leder kind mag één kleurplaat of tekening inleveren. Dus doe nog even jullie best en Vrijmarkt Koninginnedag Ook dit jaar is op Koninginnedag (30 april) een vrijmarkt in het cen trum van Den Burg. Hier mogen uitsluitend particulieren een standplaats innemen. Bedrijfs matige verkoop van goederen of producten is niet toegestaan. De straten die voor deze vrijmarkt zijn aangewezen zijn: gedeelte Binnenburg tot aan het rood-witte hek. Stenenplaats, Weverstraat, Waalderstraat en de Parkstraat tot aan het rood-witte hek. De ovenge ruimte is voor de koninginnemarkt t.b.v. de verenigingen. Zie ook de Officiële Berichten van de ge meente elders in deze krant. Vrijdag 30 april (koninginnedag) is gemeentewerken gesloten. Voor storingen en calamiteiten in riole ringen e.d. kunt u het nummer van de servicebalie (36 21 11) bellen dan wordt u automatisch doorver bonden met de storingsdienst. De huisvuilinzamelroutes van die vnjdag worden verschoven naar woensdag 28 april. Eventuele extra legingen bedrijfs afval kunnen wij donderdag 29 april voor u verzorgen Het ophalen van kadavers vervalt op koninginnedag. De kadavers die vrijdagmorgen voor 05.00 uur worden aangemeld worden zater dagmorgen opgehaald berichten In mei is het precies een jaar ge leden dat in het gemeentehuis de publieksruimte 't Raaksplein met o.a. de Centrale Publieks- balie van start is gegaan. Tot mijn genoegen blijkt deze nieuwe, open wijze van dienst verlening een aanzuigende wer king te hebben. U weet nu mak kelijker de weg naar het ge meentehuis te vinden om uw vragen aan onze medewerkers te stellen. Letterlijk een verla ging van de drempel dus. Verplaatsing van het gemeentehuis blijft desondanks aan de orde. De afgelopen tijd is gebleken dat som migen hierop willen terugkomen. Er is echter sprake van een demo cratisch genomen besluit door de gemeenteraad, met 13 stemmen voor en 2 tegen. Vier jaar geleden al is de discussie over de toekom stige huisvesting begonnen, nadat het gemeentehuis te krap en ver ouderd begon te raken. De ge meenteraad heeft destijds geen besluit genomen over verplaatsing, wél is gezorgd voor tijdelijke huis vesting in het park en verbetering van de dienstverlening. Tijdens de begrotingsvergadering in oktober 2003 heeft de raad de knoop ver volgens doorgehakt: verplaatsing van het gemeentehuis werd gezien als de beste oplossing. De keuze voor de locatie wil de raad overla ten aan u, de inwoners. Tegelijk met de Europese verkiezingen op 10 juni kunt u uw voorkeur aange ven. Ik hoop dat u hieraan in gro ten getale zult meewerken! In het verlengde van dit besluit volgt nog de herinrichting van het centrum van Den Burg. U zult hier bij tezijnertijd nauw worden betrok ken. Een nieuw gemeentehuis is één van de zogenoemde 'kanjer projecten'. Inmiddels heb ik de in druk dat er een andere opvatting over deze term is ontstaan en wel dat dit projecten zijn die de Texelse gemeenschap heel veel geld kos ten. Dat is met correct. Voor de uit voering van deze projecten heeft de raad, mede door een bezui nigingsoperatie, geld weten vrij te maken binnen de begroting. Het kost u dus geen extra belasting centen. Eén van die kanjers is het project huisvesting hulpverlening (ook wel 'rood-wit-blauw' genoemd). On danks het late afhaken van Corbis Plus gaat dit project door. Ik moet de critici teleurstellen: dit project is geen hobby van de burgemees ter. We sluiten hiermee aan bij een landelijk verhaal. Naar aanleiding van diverse rampen is bepaald dat alle hulpdiensten uit een regio moeten samenwerken. Door de krachten op Texel te bundelen, maken we goed gebruik van onze eilandpositie. Een project met meerwaarde dus. In de komende periode speelt ook het concept-streekplan weer een belangrijke rol. Begin 2004 heeft u 900 bezwaren ingediend, waarvoor wij u via een advertentie hebben bedankt. Die massale steun heeft er in elk geval toe geleid dat de ver antwoordelijke provinciebestuur der, gedeputeerde Meijdam, con tact heeft gezocht met de ge meente Texel. Hij heeft toegezegd om een acceptabele oplossing te zoeken voor toekomstige woning bouw en bedrijvigheid op Texel. Verder zijn vrijwel alle politieke par tijen uit de provincie bij het college op bezoek geweest. Toch is hiermee niet alles in kan nen en kruiken. Als de provincie op 24 juni op Texel een hoorzitting komt houden, zal een massale opkomst zoals in februari zeker helpen! Maar nu eerst de jaarlijkse cyclus van lintjesregen, koninginnedag, meierblis en de 4/5 mei viering. Thema van dit jaar is: vrijheid is kiezen en delen. Nu onze vrijheid wordt bedreigd door het interna tionale terrorisme is dat een extra reden voor bezinning. Graag no dig ik u daarom uit voor de In aflevering 2 komen twee jonge raadsleden aan het woord. Arjen Boerhorst (36, WD) en Eric Hercules (39, PvdA) maakten na de verkie zingen van 2002 hun debuut in de Texelse gemeenteraad. „Je krijgt er veel voor terug, als je het belangrijk vindt om bezig te zijn met zaken die jou en je omgeving raken." Met zijn 36 jaar is Arjen Boer horst de benjamin van de Texelse gemeenteraad. Op de eerste helft van zijn raadstermijn kijkt hij positief terug. „Het is een unieke belevenis om mee te maken." Het begon allemaal met politieke en maatschappelijke interesse, vertelt Arjen. Zo raakte hij betrok ken bij de steunfractie van de WD. Dat is een groep mensen die de raadsleden ondersteunen bij hun bestuurlijke werk. Na een jaar of vier werd hij gevraagd om op de verkiezingslijst te staan. Omdat hij niet meteen ambitie had raadslid te worden, stond hij op een 'vei lige' derde plaats. Dat liep dus an ders. Spijt heeft Arjen er allerminst van. Met de raad ben je nauw betrokken bij allerlei zaken. Je zit dicht bij het vuur en je leert veel mensen kennen." Kun je als raadslid daadwerkelijk iets bereiken? ,,ln elk geval kun je een standpunt uitdragen en daar mee een steentje bijdragen aan de besluitvorming." Graag legt hij zijn oor buiten de vergaderingen om te luister bij de bevolking. ..Sorns bellen mensen mij thuis op als ze ergens mee zitten of zo. Zulke di recte contacten vind ik eigenlijk nog leuker dan achter de micro foon in de raadszaal." Toch geniet hij ook van de debatten in de raad. ,,Je kunt met elkaar flink van me ning verschillen, maar na afloop geef je iedereen een hand en ga je weer normaal uit elkaar." Hoe combineert hij het raadswerk met gezin en werk? Zelfs zonder raad is het al druk genoeg: twee jonge kinderen, een boerderij met 200 schapen en agrarisch natuur beheer en daarnaast parttime personeelsconsulent van het Zorg centrum Texel. ..Ik beperk me daarom tot de belangrijkste bijeen komsten en vergaderingen. Ope ningen en recepties laat ik aan me voorbij gaan. Best wel jammer, want dat is toch de 'sjeu' op het werk." Eric Hercules houdt er eveneens een druk bestaan op na. Zijn oudste dochter, Joséphine (bijna 4), heeft vandaag kennisge maakt met de 'grote school' en wil dolgraag mee met papa naar de lammetjes. Naast het huisvaderschap werkt hij als scriptschrijver hard om diverse deadlines te halen. Soms is dat allemaal lastig te combineren met het raadswerk... ,,Ach, er zitten wel eens chaoti sche weken tussen, met veel ver gaderingen en een grote werk druk Gelukkig word je door de kinderen gedwongen om een structuur aan te brengen, dat scheelt", relativeert Eric. Ook met het raadswerk stelt hij nu meer zijn grenzen. ,,lk ben het ge woon gaan doen, zonder enige politieke ervaring. Het besef dat je niet overal verstand van kan heb ben is daarna alleen maar groter geworden... Als beginnend raads lid komt er zoveel op je af. Politiek bemoeit zich bijna overal mee, het hele leven van een mens vindt zijn weerslag in de gemeentepolitiek. Ik concentreer me nu meer op de zaken die ik belangrijk vind en waar ik voor wil gaan. Omdat ik in de commissie Welzijn zit, zijn dat vaak zaken op welzijnsgebied, zoals nu de Jeugdnota." Eric is niet het afwachtende type Eric Hercules en dochter Joséphine (links) op bezoek bij Arjen Boerhorst en dochter Rosa en hun lammetjes. U kent ze waarschijnlijk wel: de 'gele brigade' van Gemeente werken Texel. De mannen in hun gele werkpakken vegen bij u de straat, halen het huisvuil op, schoffelen de plantsoenen, ver vangen defecte straatverlichting en nog veel meer. Wat allemaal, kunt u met eigen ogen aan schouwen tijdens het open huis op zaterdag 24 april, ledereen is welkom van 10.00 tot 16.00 uur aan de Reijer Keijserstraat in Den Burg. Al maandenlang zijn de medewer kers bezig om bijzonderheden te verzamelen die zij op de open dag aan u willen presenteren. Gemeentewerken pakt groots uit, met een tentoonstelling van alle materieel en veel publieksgerichte informatie en voorlichting. Gedurende de dag worden er op gezette tijden bijzondere demon straties verzorgd. Verder is er o.a. een zeer aanschouwelijke onge- diertebestrijding (wel eens levende kakkerlakken gezien?), gratis snoeitips van de plantsoenen dienst, een test van uw verkeers bordenkennis, de reparatie van rioolpompen en onderhoud voer tuigen, overzicht van alle (bran dende!) armaturen van de straat verlichting en het antwoord op de vraag hoeveel zout er per strooi- beurt wordt gebruikt. De open dag biedt u ook de kans om eens een kijkje achter de schermen te nemen van het Tijdschema zaterdag 24 april: 10.00 uur: poort open voor publiek 10.30 uur: onthulling door prijswinnaar van ontwerp decoratie vuilniswagen 11.00 uur: demo grofvuil laden in perswagen (bankstellen kraken) 11.20 uur: demo riool reinigen door kolkenzuiger 11.40 uur: demo boomklimmen en snoeien door plantsoenendienst 12.00 uur: demo grofvuil laden in perswagen (bankstellen kraken) 12.20 uur: demo riool reinigen door kolkenzuiger 13.40 uur: demo boomklimmen en snoeien door plantsoenendienst 14.00 uur: demo grofvuil laden in perswagen (bankstellen kraken) 14.20 uur: demo riool reinigen door kolkenzuiger 14.40 uur: demo boomklimmen en snoeien door plantsoenendienst 15.00 uur: demo grofvuil laden in perswagen (bankstellen kraken) 15.20 uur: demo riool reinigen door kolkenzuiger 15.40 uur: demo boomklimmen en snoeien door plantsoenendienst 16.00 uur: einde open dag Rubriek van de gemeenteraad (Aan deze publicatie kurw rechten worden a Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 - 16.00 uur Voor al onze diensten kunt u terecht bij de publieksbalies op het 'Raaksplein'. Tel. algemeen: (0222) 36 21 Servicebalie: (0222) 36 21 Fax: (0222) 36 22 87 E-mail herdenkingsbijeenkomst en tocht op 4 mei. Laat uw betrci heid blijken! Joke Geldorp-Pantekoek, burgemeester van Texel maak kans op een leuke prij De prijswinnaars krijgen op2 of in de week na de meivaf de prijzen uitgereikt. In elke gone is zijn drie verrassingsp ter waarde van 30, 200 te winnen. Later dit jaar wi 'Tusse de Banke' een sela de inzendingen tentoonges! Op Koninginnedag en op jaardagen van leden van I nmklijk huis wordt de vlr oranje wimpel gevoerd. I» periode kunt u vlaggen op (ZKH prins Willem Alexande mei (HKH prinses Maxima), andere gelegenheden won vlag zonder oranje wimps voerd. Tijdens de nationaled herdenking moet de vlag hi U kunt dit doen van 18.00 zonsondergang (ca. 21.10i mertijd). Op bevrijdingsdag mag de vlag weer in top. Donderdag 22 april was lijkse bijeenkomst 'Adoptee monument'. Leerlingen vam sisscholen Thijsse, Jozef ei tein verzamelden om 9.00 i*J raadszaal. Na een welkomst! door de loco-burgemeeste Eelman-van 't Veer, was ere varieerd programma met voordrachten en muziek. Me Gré Dros vertelde de leei over de positie van de vrou# oorlog. Tot slot zongen allea zigen samen twee couplefö het Wilhelmus en gingen» de Algemene Begraafplaats bij de Geallieerde graven bic werden gelegd. en als kersvers raadslid ma teerde hij zich dan ook snel vanaf de eerste raadsverga bracht de fractie (initiatief stellen en moties in. „Nuzotf politiek slimmer hebben aan? door eerst ruggespraak te pl Zo kostte het soms wel e>i tijd en energie. Maar het s des te zoeter als zo'n voor doorheen komt." Hij kwam erachter dat het pc spel wel eens anders werkt een bedrijf. ,,ln de raad he# prettige collegiale sfeer, ma litiek is niet altijd leuk Alsjer gelijk te hebben, krijg ie h? met altijd. Er zijn zoveel v® lende meningen en het M altijd om anderen te overt Dat geeft wel eens frustratie de andere kant is dat prima dat betekent in ieder me betrokken voel." De raadsvergadering van® h dag 4 mei is wegens menvallen met de Nat Herdenking verzet naarrt dag 3 mei. Tijd en plaats ven gelijk: 19.30 uur in h® meentehuis.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 8