iruidsparen overspoelen Texel 3 ctiviteiten in alle dorpen op Koninginnedag Boeiend toneel open dag F amilieberichten TEXELSE COURANT DINSDAG 27 APRIL 2004 dit jaar hoeft niemand zich tij- Koninginnedag te vervelen Texel. In alle dorpen worden di- rse activiteiten georganiseerd, zich uitstrekken over de hele bg of een dagdeel. Voor het eerst ids jaren is er 's middags ook in >n Burg weer volop activiteit. De 'oeneplaats belooft het brui nde centrum te worden van uit kopende activiteiten voor de jgd. De Texelse Courant heeft e activiteiten, voor zover die bij redactie bekend zijn, op een rij izet. Den Burg klinkt in alle vroegte iziek van de toren, verzorgd door F, waarna om 9.00 uur de kramen- rkt van start gaat op de Groene- iats Het organiserende comité laat [drukkelijk optekenen dat de ieneplaats uitsluitend bestemd is t verenigingen en clubs die een iam hebben en dat er geen plek is verkopers van de vrijmarkt. Die jen elders in de winkelstraten een ik|e zoeken voor hun waar. Voor de ipjesjagers: de Kompasschool is jaar niet met een kraam aanwezig. houdt op 4 juni een speciale koopdag. Naar alle verwachting is live-muziek op het plein en Radio xel verzorgt een toepasselijk pro- imma vanaf de trappen van het meentehuis. Traditioneel wordt de irkt besloten met een optocht van •sierde kinderfietsjes en andere idervoertuigen. De stoet vertrekt 112.30 uur vanaf het KTF-gebouw de Burgemeester de Koninghal en jt de volgende route af: Pieter van lykstraat, Ada van Hollandstraat, esomlaan, Parkstraat, Weverstraat lenenplaats, Waalderstraat, Bur- r-houtstraat, De Zes, Gasthuis- aat, Hogerstraat, Binnenburg en oeneplaats, iddags kan de jeugd vanaf 15.00 ir voor één euro de hele middag lelletjes doen op de Groeneplaats, it een ijsje toe. Voor de wat oudere igd, van circa 9 tot 15 jaar, start om jca 16.30 uur een estafetterace. ideren kunnen zich hiervoor aan- ilden vanaf 15.00 uur. Aansluitend feereen soundmixshow, waarbij alle ideren worden uitgenodigd hun igtalenten ten gehore te brengen. Er is een geluidsinstallatie met mu il aanwezig, maar voor speciale msen dienen de deelnemers zelf in CD of cassettebandje mee te men. Het programma duurt tot igeveer 17.00 uur. InjOudeschild start onder leiding van ITom 10.30 uur een versierde op- :ht vanaf het schoolplein, gewijd In het thema sprookjes. Voor ieder ielnemend kind is er een cadeau- jjée.o de mooiste voorstellingen wor- in beloond met een prijs. Tussen .30 en 14.30 uur zijn er kinderspe- ivoorieugd van groep 1 tot en met pop het Boeienlandje. Om 14.00 uur irt een speurtocht voor de kinde in van groep 4 tot en met 6. Opge- fn bi| de tent op het Boeienlandje en tn pen meenemen. De tocht duurt It 15.30 uur. Vanaf 15.00 uur is er een spectaculaire zeskamp voor de jeugd van groep 7 en 8, het voortge zet onderwijs en volwassenen. In schrijven kan eveneens in de tent op het Boeienlandje, vanaf 14.30 uur, voor groepen van,vier tot zes perso nen. Bij slecht weer is er een aange past programma in het dorpshuis, 's Avonds worden alle dorpsbewoners uitgenodigd bij de meierblis, waar de jeugd van sloophout villabouw- werken heeft gemaakt In De Waal zijn geen kinderspelen, maar schuiven de inwoners om 18.00 uur in het dorpshuis aan voor de ge zamenlijke maaltijd. In De Wielewaal wordt spaghetti en macaroni geser veerd, met twee verschillende sauzen en salade en een toetje toe Deelname kost €6,-, kinderen betalen €3,-. Op gave is nog mogelijk via tel. 314954 of 310268. Na de maaltijd gaan de Waalders gezamenlijk naar de meierblis. In De Cocksdorp is dit jaar geen optocht en start het programma pas 's middags. Van 13.30 tot 16.30 uur zijn er spelletjes voor jong en oud in, rond en bij de Kikkertstraat. Er wordt gestreden met teams van circa acht personen. Om de teams enigszins op gelijke sterkte te krijgen, wordt de teams verzocht om vier teamleden in de leeftijd van 2 tot 12 jaar binnen de gelederen te hebben en vier deelne mers van tussen de 12 en 92 jaar Het opgeven start om 13.30 uur bij het Eierlandsche Huis. Koninginnedag in Oosterend start om 10.30 uur in De Bijenkorf met muziek van Excelsior. Om 11.00 uur begint er een optreden in de muziek- nis, waarna de activiteiten zich weer naar het dorpshuis verplaatsen, waar vanaf 11.30 uur een toneelstuk voor jong en oud wordt opgevoerd, dat speciaal voor deze dag in elkaar is gezet. Om 13.00 uur start de inschrij ving voor het middagprogramma, waarna aansluitend om 13.30 uur de piratenhoek voor jeugd tot en met 9 jaar wordt geopend en de geranium verkoop start. De Strender jeugd hoeft zich niet te vervelen, want op het terrein aan de Oranjestraat zijn diverse activiteiten: eieren gooien, tandem ringsteken, buikglijden, flessie draaien, kruiwagenrace, fiets banden werpen en tijgeren. De kin derspelen duren tot 16.00 uur, waarna om 17.00 uur in het jeugd- gebouw aan de Oranjestraat de in schrijving begint van de traditionele Koninginneloop Deze stratenloop wordt voor de veertiende keer in het dorp georganiseerd door Atletiek vereniging Texel. Om 18.00 uur klinkt het startschot voor de jeugd van 10 tot en met 12 jaar. Eén minuut later wordt de jeugd tot en met 9 jaar weg geschoten. Het rondje van 1060 me ter blijft hetzelfde: start en finish zijn voor café De Kroonprins. Rond 18.20 uur staat de start gepland van de jeugd van 13 tot en met 16 jaar, die een ronde van 1710 meter loopt. Dit parcours loopt vanaf De Kroonprins, Kerkstraat, Kerkplein, Oesterstraat, Vliestraat, Mulderstraat, Bijenkorf- weg. linksaf Peperstraat, Ankerstraat, Achtertune en Kerkstraat. Recreanten kunnen kiezen uit één, twee of drie ronden. Vrouwen lopen drie ronden (5130 meter) en mannen en mannenveteranen leggen 8550 meter af, oftewel vijf ronden. Strender ondernemers hebben prijzen be schikbaar gesteld voor de winnaars. Het inschrijfgeld bedraagt €1,50 voor jeugd en €3,50 voor senioren. Leden van AVT krijgen korting. In De Koog wordt de allegorische optocht voorafgegaan door de SOS- band. De start is bij het dorpshuis. Aansluitend zijn er spelletjes voor de leugd. De populaire kelnerrace door de Dorpsstraat start om 15.00 uur. De inschrijving is geopend vanaf 14.00 uur in het Speelkwartier Teams moe ten bestaan uit vier personen. Naast een prijs voor het snelste team is er ook een originaliteitprijs. De start is bij café LeBerry. De meierblis is we derom aan de Bosrandweg In Den Hoorn zijn naast de vaste onderdelen een paar nieuwe activitei ten aan het programma toegevoegd. Om 8.30 uur is er muziek vanaf de toren door leden van muziek vereniging DEK, waarna om 9.30 uur de rondgang door het dorp start. Alle Hoornder kinderen worden uitgeno digd met hun versierde fiets of kar deel te nemen. Om 10.15 uur staat de ontvangst in het dorpshuis gepland, waar de deelnemers op limonade en cake worden onthaald Een uurtje la ter vertrekken de trekkers vanaf de Jan Drijverschool naar het strand voor het traditionele jutten, 's Mid dags tussen 15.00 en 17.00 uur zijn er vier activiteiten. In de Herenstraat kunnen kinderen van de basisschool meedoen aan spelletjes. Deelne merskaarten zijn af te halen in het dorpshuis. Na afloop is er een trak tatie. Verder is er een speurtocht uit gezet langs de historische wandel en fietsroute van het dorp. Nieuw is de zoggiesshow Alle kinderen die een zoggie grootbrengen, worden uitgenodigd voor deze show, waarin de verkiezing van het mooiste, liefste of slimste zoggie van Den Hoorn cen traal staat. Na aanmelding bij de feestcommissie moeten de deelne- mertjes hun lammetje voorleiden en moet er een korte route worden afge legd. Tevens kijkt de jury welk zoggie de mooiste naam heeft, het leukste kunstje kan en het snelst zijn flesje melk kan opdrinken. De winnaar knjgt een prijs. Voor oudere Hoornders en leerlingen van de middelbare school is er een koersbal handigheidtest. In De kramenmarkt op de Groeneplaats is ook dit jaar weer een onderdeel van de activiteiten in Den Burg. n hoog percentage bruids- kken en -jurken zondagmiddag op het terras van de Lindeboom, egen bruidsparen en negen vak- tografen uit het hele land streken gelopen weekeinde neer op ixel om bruidsfoto's te maken. De oep trok gisteren de hele dag ehuld in de bruidskledij over het land van locatie naar locatie. was de tweede keer dat de uidsfotografen, verenigd in de Club National and International Profes- onal Brides Photographers •NIPP), naar het eiland kwamen. In ei 1999 bezochten twaalf fotogra- n van het CNIPP het eiland ook al. Dit jaar is het de negende keer dat de bruidsfotografen hun jaarlijkse uit stap hebben. De ploeg werd zondag- middag op het raadhuis ontvangen door burgemeester Joke Geldorp. Gisterochtend liepen de jonge stellen rond in de Slufter, op de haven, in de duinen, bij Bleekersvallei en op de Hogeberg om zich te laten fotografe ren. 'Ze krijgen als het ware allemaal een tweede bruidsreportage', aldus organisator en fotografe Thera van de Laar uit Wagenmgen. De bruidsparen zijn allemaal de afgelopen maanden in het huwelijksbootje gestapt. Zij krijgen het Texelse uitstapje aange boden van de fotografen. Die gebrui ken de Texelse foto's op hun beurt als reclamemateriaal. 'Je kunt hier zeer veelzijdige bruidsfoto's maken', ver telt fotograaf John Massoeurs uit Uden. 'Je hebt bijvoorbeeld leuke straatjes en het strand, maar je kunt ook naar de bierbrouwerij, de kaas boerderij of een schapenboet.' Van de Laar: 'Sommige paren hebben hun best moeten doen om weer in de bruidskleding te passen. Voor de bruidsfotografen is de jaarlijkse uit stap ook een gelegenheid om erva ringen uit te wisselen en een kijkje in eikaars keuken te nemen. Massoeurs: 'We helpen elkaar graag, er is onderling geen broodnijd.' De bruidsparen verbleven de afgelo pen dagen net als vijf jaar geleden in Boeiend, aandachttrekkend en wervelend. Zo kan de voorstelling worden omschreven die dertien jongeren zaterdagavond gaven in de Burgemeester De Koninghal in Den Burg. Het optreden was on derdeel van de open dag die Mu ziek en Dansschool Texel zaterdag hield. De dertien jongeren, van de theater afdeling van de muziekschool, speel den een verhaal rondom vriend schap, jaloezie en achterklap. Het verhaal begon met audities voor Romeo en Julia. Eén stel, Arnold en het dorpshuis ligt een mat uitgerold en kunnen er met vier of vijf verschil lende testen/spelletjes punten wor den verdiend. Daarmee kan worden aangetoond hoeveel talent de deel nemers hebben. Mogelijk wordt er in twee blokken gewerkt, zodat de deel nemers ook nog kunnen meedoen aan de speurtocht. Het programma wordt om 17.00 uur afgesloten. Rond die tijd begint in strandpaviljoen Paal 9 het optreden van de Texelse Big Band. Sacha, won en dat was tegen het zere been van de andere spelers. Te zien was hoe zij al roddelend hun ja loezie uitten over het feit dat zij niet waren uitverkozen. De misgunning eindigde met een scène waarin een van de meisjes Sacha van de brug duwt. Niet uit aversie tegen die Sacha, bleek later, maar om vriendin te kunnen zijn van een ander meisje dat een enorme hekel had gekregen aan Sacha. Uitkomst van het verhaal was dat vriendschap betekent dat je een ander ook iets gunt. De jongeren maakten er onder leiding van dramadocente Anneke Berghuis een boeiende show van, waarin het spel leuk werd afgewisseld met dans en muziek. Het stuk kon echt van de jon geren zelf worden genoemd, omdat zij er zelf invulling aan hadden geven tijdens de repetities. Drie melden roddelend bij een spiegel tijdens de voorstelling. (Foto March Hot/nen) (Foto arch-ef TeteJse Courant) hotel Greenside in De Koog. Het fo to's maken werd gisteren afgesloten met een galadiner in eveneens de bruidskledij. Volgens planning brach ten de stellen vanmiddag (dinsdag) in hun bruidskleding nog een bezoek aan de dekbeddenfabriek in Oude- schild. Burgemeester Joke Geldorp vond het leuk dat de bruidsparen en fotografen voor Texel hadden geko zen om foto's te maken. 'Al neem ik het u wel kwalijk dat u niet op Texel zelf bent getrouwd', voegde ze daar met een licht ironische ondertoon aan toe tijdens de bijeenkomst op het raadhuis. 'Maar u heeft vast wel vrienden of familie die nog moeten trouwen, dus zegt het voort dat ze ook op Texel terechtkunnen.' „Tel, earth, how dear you 'II be to me when I've run out of destiny" Na een unieke strijd is in de leeftijd van 60 jaar overleden mijn partner, onze vader en mijn zoon Hermanus Johannes Neijens Herman ■4 Den Burg, 2 september 1943 t Rotterdam, 24 april 2004 Johanna Rijntjes Karlien Neijens Ralph Doof Floor Neijens Hugo Aupers M.L. Neijens-Dernison Willem Royaardsstraat 6 1077 WR Amsterdam Herman is thuis opgebaard, alwaar gelegenheid is tot afscheid nemen na telefonisch overleg. De uitvaartdienst zal gehouden worden donder dag 29 april om 10.00 uur in Vrijzinnig Centrum Vrijburg gelegen aan de Diepenbrockstraat 46 te Amsterdam, waarna er gelegenheid is tot condo leren. Aansluitend zal de begrafenis in familiekring plaatshebben op de Rooms Katholieke begraaf plaats in Den Burg op Texel. Positief, enthousiast en betrokken Tot ons grote verdriet overleed op 24 april 2004 mijn zoon, onze broer, zwager en oom Herman J. Neijens Hoogleraar Kindergeneeskunde aan de Erasmus Universiteit Rotterdam Geboren op 2 september 1943 te Texel. Zijn inzet was ongekend M.L. Neijens-Dernison Jos en Agnes Afke en Rinus Joppe en Lidian Boukje Peter en Marian Christy en Barend Sarah Esther De zomerwei des ochtends vroeg. En op een zuchtje dat hem droeg vliegt een geel vlindertje voorbij. Heer, had het hierbij maar gelaten Vasalis Met veel verdriet geven we kennis van het overlijden van mijn man, onze vader en opa Bert Stoer Amsterdam, 25-3-1932 Texel, 25-4-2004 De Koog: Ali Stoer-Jipping Michel Patncia Medemblik: Joop en Annita Jamie Leigh Amsterdam: Mark en Janneke Lieve Mary. Je wilde het leven altijd leven en plukte bloemen alle dagen ook toen dat niet zo makkelijk was en je hebt ze nog aan ons gegeven tot aan de laatste dag We moeten afscheid nemen van onze Mary. Maria Petronella Timmerman <r Grootebroek, 2 november 1956 t Amsterdam. 25 april 2004 Amsterdam. Ralph Agbonkhese Texel: Th. Timmerman en M. Timmerman-Truijens t Enkhuizen: Jan Vera Amsterdam: Ans Praveeta en Sugit Pietersbierum: Loes en Kees Hiske en Rense Texel: Theo Gerard en Anne Mane Michelle Correspondentie-adres: P. Timmerman, Mr. P. N. Arntzemusweg 80.1098 GS Amsterdam Mary wordt opgebaard in de Doopsgezinde kerk te Den Burg - Texel, Kogerstraat 18. Er is daar ge legenheid tot afscheid nemen op woensdag 28 april van 19.00 tot 20.30 uur en donderdag 29 april van 11.00 tot 12.00 uur. De afscheidsceremome vindt plaats op donder dag 29 april, aanvang 13.30 uur in de R.K. Marti- nuskerk te Oudeschild, De Ruyterstraat 129. Na de plechtigheid brengen we Mary naar haar laatste rustplaats op de begraafplaats op de Hogeberg. Aansluitend is er gelegenheid tot con doleren in „Hotel Den Burg", Emmalaan 4-6 te Den Burg. Mary Je pret, je betrokkenheid, je levenskracht... We zullen je missen, lieve vriendin. Frits, Hanme, Nico, March Heden 25 april, ontvingen wij het bencht dat is overleden zuster Nicolina in de leeftijd van 87 jaar. Zuster Nicolina zal in onze herinnering blijven als een van de zusters uit het verzorgingshuis St. Jan. De H. Eucharistieviering zal gehouden worden op donderdag 29 april om 13.00 uur in de parochie kerk van O.L.V. van Goede Raad, Arendsweg 59 te Beverwijk, waarna de teraardebestelling op het R.K.-kerkhof, H. Laurentius te Heemskerk zal plaatsvinden. De avondwake wordt gehouden op woensdag 28 april in de kerk van O.L.V. van Goede Raad. Steunstichting St. Jan Secretariaat: Drijverstraat 16. Den Burg Graag willen wij u danken voor de warme belangstelling na het overlij den van onze lieve moeder, oma en vriendin In onze herinnering blijf je bij ons JO BAKKER-VAN HEERWAARDEN bruidsparen en negen professionele bruidsfotografen uit het hele land waren de afgelopen dagen op Texel. Zondagmiddag kon- se even een terrasje pakken in Den Burg. (Fóio Jeroen nv Hatium) Ineke Dia en Gerard Piet en Emy Jacob en Elzbieta Alice en Henk Jan Koopman en kleinkinderen Texel, april 2004 Texel. 25 april 2004 Brink 27, 1796 AH De Koog. Gelegenheid tot condoleren woensdag 28 april van 19.30 tot 20.30 uur in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147, Den Burg en na de crematie plechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op donderdag 29 april om 14.00 uur in crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3, Schagen.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3