'Lievelingsoom' maakte nisbruik van vertrouwen kerkstraf voor ontucht met neefje Voor het eerst met reddingboot mee Geld provincie voor bestrijden iepziekte odyCare Texel in ruimer jasje Misdaadmeter Schilderij Blok op rommelmarkt - TEXELSE J COURANT Groningse kunst in Burgwal 37 Menners knappen ruiterpaden op Korenfestival 'Waddenzilver' voor kwark Sint Donatus Taildragger fly-in Recordaantal lepelaars Aangepast sporten Nota jeugdbeleid Kaartjesautomaat NS in gebruik dyCare Texel in Den Burg is uit breid met salons voor massages het zogeheten bodywrappen en young. Tot dusver werden behandelingen in dezelfde gegeven als waar het gebeurt. Vrijdag 14 mei het bedrijf van 11.00 tot uur open huis. ir na de opening van wat toen You Texel heette, zijn aan Burgwal de activiteiten op het van lichaamsverzorging in en aantal flink toegenomen. VERVOLG VAN PAGINA 1 beurde drie keer in Den Hoorn, tee keer in De Cocksdorp en éen terin Den Burg. Ook wordt 14 keer Ming gemaakt van diefstal van *n- en snorfietsen op het eiland, toren en scooters werden niet istolen. politie ontving vorig jaar 24 aan- len van woninginbraken, waarvan m Den Burg, zes in De Koog, vier Oosterend en drie in De Cocks- *P- Het aantal bedrijfsinbraken Mroeg eveneens 24: tien in Den ü,9. zes in De Koog, drie in De Xksdorp, twee in Oudeschild, twee Den Hoorn en één in De Waal. Er erd zeven keer iets ontvreemd uit huren, garages en tuinhuisjes, vijf ter iets geiat bij sportgelegenheden 1 in Den Burg was vijf keer sprake an inbraken in scholen. De Misdaad eter meldt dat er op het gebied van bede vorig jaar drie keer sprake was tn oplichting, drie keer van verduis- lring en drie keer werd aangifte ge- een van uitgifte van vals geld. Aan- 'len van heling, flessentrekkerij en nentage of afpersing werden niet Maan. Hetzelfde geldt voor de han- e'ln harddrugs, die ook werd onder- Jcht door het Algemeen Dagblad. "erd drie keer aangifte gedaan M handel in softdrugs in De Koog Den Burg. Het AD stelde vorig jaar °r het eerst een Misdaadmeter op m landelijk de criminaliteitscijfers in eeld te brengen. ■301 |l ee' Waar deze aanvankelijk waren be perkt tot slenderen (lichaamstraining met behulp van bewegende banken) en nagelverzorging, kan sinds enige tijd met het zogeheten zonnekanon de huid op kleur worden gebracht en gehouden. Toegevoegd zijn ook het bodywrappen, waarbij de huid met behulp van windsels met klei uit de Dode Zee wordt ontgift, en stay young, een verzorging waarbij zonder chirurgische ingreep aan gelaats- en lichaams/rft/ng wordt gedaan. Beide behandelingen worden uitgevoerd door Nora Bekking. Een andere aan vulling is de massage, die wordt ge geven door Annemarie Swart van Massagesalon Kiri. Ze geeft diverse vormen van (deel)massage, om licha melijk ongemakken op te heffen, maar ook ter ontspanning. Swart om schrijft zichzelf als een polarisatie therapeut 'Bij bepaalde klachten is vaak sprake van een verstoord even wicht Ik probeer de energiebalans in het lichaam weer in evenwicht te brengen.' Een schilderij van Blok van der Vel den is één van de topstukken van de rommeltjesmarkt die zaterdag in Den Hoorn wordt gehouden. Het werk, dat door kunsthandelaar Hans van der Klift als 'echt' is be oordeeld, wordt verkocht bij in schrijving en gaat naar de hoogste bieder. Maar ook de andere handelswaar is zeer de moeite waard, volgens orga nisator Ferry Zwanenburg en zijn medewerkers, die met name aan dacht vragen voor een antieke partij meubelen. De markt wordt gehouden op het terrein van Axel Lap aan de Witteweg (tegenover het voetbalveld) en duurt van 9.00 tot 13.00 uur Er zijn verse koffiebonen te koop en in een hoekje van één de schuren kunnen bezoekers onder het genot van een kop koffie uitrusten en bijpraten. De opbrengst van de markt is bestemd voor de restauratie van de hervormde kerk in Den Hoorn. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Zwanenburg, tel. 319272. 56-jarige Cocksdorper die vol- ns de politie van 1992 tot 1996 tucht heeft gepleegd met zijn efje is vrijdag veroordeeld tot in werkstraf van 200 uur, waarvan j er 150 daadwerkelijk moet ver aten. Verder moet de man een iensieve therapie volgen. Als hij nnen twee jaar opnieuw de fout gaat, wacht hem een gevange- ;straf van vier maanden. s: Tg: ia ,t inmiddels 20-jarige slachtoffer jeerde in de bewuste periode re- Imatig bi| de beklaagde, die hij toen i zl|n lievelingsoom beschouwde. 1 man. beheerder van het dorps- iis, organiseerde disco-avonden, zijn neefje nu en dan bezocht. Bij it soort gelegenheden bleef de jon- n slapen bij zijn oom, die hem ms instopte. Daarbij kwam het tien er tot ontuchtelijke handelingen, itildens de rechtszaak vrij gedetail- id werden beschreven. Volgens de Jaagde gebeurde dat binnen een 10de van twee jaar, tot kort na de aalfde verjaardag van de jongen, il slachtoffer sprak over een lan- re periode, vanaf zijn negende, ijnoom moet wel gemerkt hebben ik het niet leuk vond wat hij deed', politierechter dr. J.M Vos voor uit verklaring. Jarenlang zweeg de igen erover, tot kort geleden, toen i gebeurtenissen van invloed ble- n te zijn op de relatie met zijn hui- je vriendin. Zij haalde hem over ingifte te doen bij de politie, j de behandeling van de zaak door politierechter sprak officier van ititie mevrouw mr. S.S. Preenen van a 'heel ernstig strafbaar feit'. 'Mis- bruik van een heel jonge jongen. Kin deren hebben recht op bescherming door volwassenen en familie. Hier is misbruik gemaakt van het vertrou wen Die ervaring werkt nog steeds door in het privé-leven van het slacht offer. Texel is een kleine gemeen schap, iedereen weet het. Dat is extra nadelig, zeker voor het slachtoffer Ondanks dat het de eerste keer is dat deze man de fout is ingegaan, ver dient hij een heel forse strafDe offi cier toonde zich verbaasd over het advies van de reclassering te vol staan met een voorwaardelijke straf, met de verplichting dat de man in therapie zou gaan. Uit de rapportage kwam naar voren dat de dader zijn gedrag destijds met goed heeft ingeschat. 'Tijdens het plegen van de handelingen had de man onvoldoende inlevingsvermo gen in de belevingswereld van zijn neefje.' In het rapport werd ook ge sproken over een dubbelleven, met een echtgenote die de man volgens de reclassering meer als een zakelijke levensgezel beschouwde. Het be kend worden van de ontucht trof de familie volgens het rapport 'als een donderslag bij heldere hemel'. De officier eiste een werkstraf van 200 uur en, op straffe van vier maanden cel, een proeftijd van twee jaar. De advocaat van de beklaagde, me vrouw mr. Couperus, voerde ter ver dediging aan dat de man momenteel een 'heel intensieve therapie' onder gaat. 'Een behandeling van elke week anderhalfuur, anderhalf jaar lang.' Ze bepleitte een voorwaardelijk werk straf 'Dat moet het slachtoffer ge noeg voldoening geven. Ook omdat deze man inziet dat hij fout is geweest en spijt heeft.' Tijdens de zitting zei de beklaagde zich diep te schamen en dat het hem 'heel erg speet' dat hij de jongen had beschadigd, diens ouders en familie verdriet had gedaan en zijn vrouw en kinderen in de steek had gelaten. Politierechter Vos omschreef het als 'een ernstig strafbaar feit'. 'U was de grote oom die uit een soort overwicht handelingen uitvoerde in een voor het slachtoffer kwetsbare periode.' Zijn uitspraak van 200 uur werkstraf, waarvan 50 uur voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar, was voor de op de zitting aanwezige familie van het slachtoffer teleurstellend. 'We hadden op een gevangenisstraf ge rekend', aldus één van hen na afloop. Maar een vertegenwoordiger van de politie liet zich minder ontevreden uit. De uitspraak van de rechter dat de verdachte werkelijk schuldig is, geeft het slachtoffer namelijk de mogelijk heid een civiele procedure aan te spannen tegen de dader, met als mogelijke uitkomst dat deze het slachtoffer ter compensatie een aan zienlijk bedrag moet betalen. Door zijn handelen is verdachte ge brouilleerd geraakt met het grootste deel van zijn familie. Zijn echtgenote heeft hem echter niet laten vallen. Dat de verdachte na 22 jaar stopt met het beheer van het dorpshuis houdt vol gens de politie geen rechtstreeks verband met deze zaak. Het contract loopt per 31 mei af, wat volgens de politie al voor de aangifte reden was om te stoppen met het beheer. De 86-jarige oud-Texelse Grietje Knjnen aan boord van de Beursplein. Ze zat voor het eerst op een reddingboot. (Foto Jeroen van Hattum) 'Zou ik misschien een keer mogen meevaren', luidde het verzoek dat Grietje Krijnen uit Assen een tijdje geleden indiende bij de KNRM op Texel. De oud-Texelse is al sinds 1951 donateur van de redding maatschappij, maar had nog nooit aan boord van een reddingboot gevaren. Met alle egards werd de 86-jarige Krijnen zaterdag ontvan gen bij het KNRM-station in De Cocksdorp. Van oor tot oor één grote glimlach. Met volle teugen zit Krijnen op een buddyseat naast schipper Martin Betsema te genieten als hij de Beurs plein 5 met volle vaart over het water stuurt. 'Het is geweldig', zegt ze. Speciaal voor de oud-Texelse werd de reddingboot aan het begin van de open dag een keer extra te water gelaten Twee kleindochters begelei den hun grootmoeder tijdens de tocht over het water. 'Oma doet wel vaker van dit soort dingen', vertelt kleindochter Maaike Baudom. 'Vorig jaar zijn we nog naar Ierland geweest. Ze stapte zo in het vliegtuig.' De 86-jarige Krijnen. een dochter van Fulps Krijnen en Antje Boon, woonde tot 1936 op Texel. Op haar achttiende vertrok ze naar Amsterdam om een opleiding tot lerares huishoudschool te volgen. 'Daarna ben ik op een school in Coevorden terechtgeko men, heb ik mijn man leren kennen met wie ik in 1942 ben getrouwd en zijn we in Assen gaan wonen.' Krijnen werd in 1951 donateur van de KNRM. nadat Coen Bot van de reddingboot in Den Helder een lezing over de reddingmaatschappij had gegeven in Assen. Hij logeerde destijds bij Krijnen, De oud-Texelse, een tante van Jaap en Fup Krijnen van de TX19, komt nog jaarlijks naar het eiland. 'Het is zo heerlijk om hier weer te zijn. De TX19 is voor mij ook nog steeds een heilige naam.' Bestuurslid Willem Grismgt van de KNRM zette Krijnen na de bijzondere vaartocht in de bloemen en loofde haar voor haar langdurige steun. De oud-Texelse liet weten dat veel men sen in de Drentse hoofdstad donateur zijn van de KNRM 'Een vriendin van mij heeft zelfs een red dingboot geschonken. Dat is de Frans Hoogewind op Terschelling. Daar zijn we bij geweest toen die in gebruik werd genomen.' Volgens Krijnen werd zij door het visserijbedrijf van haar familie al van kindsafaan bewust gemaakt van het werk van de reddingmaatschappij. 'En een aan getrouwde kleinzoon van mij is ooit gered door de KNRM. Die was tijdens het zeilen in de problemen geraakt bij Hoek van Holland.' De open dag van de KNRM in De Cocksdorp werd zaterdag bezocht door zo'n tweeduizend bezoekers Vijfhonderd donateurs voeren mee met de Beursplein. De hele dag stond een lange wachtrij op het strand van mensen die wilden meevaren. De open dag van het KNRM-station in De Koog trok wat minder bezoekers. In het boothuis in De Cocksdorp werden 57 nieuwe donateurs inge schreven. dat beheersbaar houden 7,5 maal goedkoper is dan laten uitwoeden. Bestrijding van de ziekte voorkomt volgens de provincie vroegtijdig ver lies van investeringen in iepen, met name wanneer er herplantplicht van toepassing is. 'Een iep die door een beheerder is geplant, vertegenwoor digt een investering, namelijk de aanschafwaarde, de plantkosten en de kosten van het regulier onder houd.' Het verdwijnen van beeld- palende iepen kan ook ten koste gaan van de waarde van onroerend goed van een particulier. De provin cie wijst erop dat iepziekte niet op houdt bij de provinciegrenzen en dat er vanuit dat oogpunt ook rekening moet worden gehouden met nabu rige provincies. Burgemeester en wethouders zijn bereid het verzoek van gedeputeerde Poelmann voor te leggen aan de raadscommissie Grondgebied. Een lependeskundige van de provincie wil naar het eiland komen om de raads leden nog eens nader te informeren over de denkwijze van de provincie. Gedeputeerde Poelmann heeft laten weten ook met Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten te gaan praten over hervatting van de iepziekte- bestrijding. Beide instanties hebben de voorkeur gegeven aan het stop pen van de bestrijding. In Burgwal 37 is momenteel werk te zien van Anneke Jongsma-Holwerda uit Eelde (Gr.) Het betreft kleurige wer ken van acryl, geschilderd op papier, karton en hout. Ze komt al 25 jaar op Texel en maakt deel uit van Het schildersgenootschap Haren, een groep van veertien vrouwen die kn- tisch naar eikaars werk kijken en el kaar stimuleren. Jongsma volgde van 1997 tot 2001 aquarellessen bij het Kunstencentrum in Groningen en werkt voornamelijk met acryl, pastel en oliekrijt 'Ik ga nooit aan de slag met het idee dat het iets concreets moet worden, maar ga meestal uit van kleuren en werk dat uit. Veel van mijn schilderijen zijn abstract, maar ook wel figuratief. Het is voor mij meer de lol van het ermee bezig zijn, dan dat ik er een diepzinnig verhaal over kan vertellen.' Haar werk is te bezichtigen tot half juni. Enkele tientallen leden van men vereniging Tussen Wad en Duin gaan zaterdag de ruiterpaden in de omgeving van Ploegelanderweg, Randweg en Turfveld in de Dennen opknappen. De paden worden geëgaliseerd en stronken en an dere obstakels worden verwijderd, waardoor het parcours weer ge schikt wordt voor het beoefenen van de mensport. Omdat voor deze activiteiten in de bestaande salon geen ruimte was, is nu het magazijn van het voormalige loodgietersbedrijf van Veltkamp er bij getrokken. Dit is, deels in eigen be heer, ingrijpend verbouwd en er zijn afzonderlijke salons in gemaakt. Hier kunnen in alle rust genoemde behan delingen worden gegeven, terwijl el ders onder begeleiding van Didy Boerhorst het slenderen gewoon kan doorgaan en nagelstyliste Linda Kor- ver haar werk kan doen. De nieuwe ruimte heeft nog meer plaats, bij voorkeur voor een schoonheidsspe cialiste. Nora Bekking houdt zich aanbevolen voor gegadigden. De raadscommissie Grondgebied besloot in januari dat de strijd tegen de iepziekte moet worden gestaakt. De politieke partijen waren geschrok ken van de forse kostenoverschrij- ding die de bestrijding in 2003 had opgeleverd. De gemeente gaf €546.000,- uit, terwijl in de begroting ongeveer €150.000,- was opgeno men voor de iepziektebestrijding. De partijen gaven er de voorkeur aan de ziekte te laten uitwoeden in plaats van er nog meer geld in te blijven stoppen. Eind april heeft nieuw overleg plaats gehad tussen gedeputeerde Patrick Poelmann van de provincie en wet- houder Corrie Heijne. Poelmann liet haar weten dat de provincie van 2005 tot en met 2007 in totaal €1.268.500,- wil investeren in de iepziekte bestrijding in Noord-Holland. De helft daarvan wil de provincie voor Texel bestemmen vanwege het hoge aan tal zieke iepen in vergelijking met de rest van Noord-Holland. Volgens een planning wordt de €602.710,- ver deeld over ongeveer €200.000,- per jaar. Bedoeling is dat de gemeente jaarlijks €150.000,- blijrt besteden aan de iepziektebestrijding zoals in de gemeentelijke begroting is opge nomen en dat particulieren per boom €30,- gaan meebetalen. Dat laatste moet €200.000,- opleveren. De pro vincie vraagt de politieke partijen de verwijdering van de zogeheten 'lep- ziekteparagraaf' uit de Algemene Plaatselijke Verordening vooralsnog achterwege te laten. De provincie heeft het liefst dat Texel de bestrijding weer oppakt. De pro vincie is tegen het laten uitwoeden van de iepziekte, omdat dat uiteinde lijk veel duurder uitpakt dan het beheersbaar houden van de ziekte. Uit onderzoek dat de Universiteit van Amsterdam in 2001 verrichtte, bleek erende dames bij BodyCare Texel, hier onder begeleiding van Annemarie Swart en Nora Bekking. De provincie heeft de gemeente opnieuw verzocht toch door te gaan met het bestrijden van de iep ziekte. Voor de komende drie jaar wordt een provinciale bijdrage van €602.710,- in het vooruitzicht ge steld om de ziekte op het eiland beheersbaar te houden. De provin cie heeft ook gevraagd particulie ren €30,- te laten meebetalen per geruimde iep. Onder leiding van Piet de Reuver en begeleid door pianist Robert Greuter zingen zondag 16 mei het Texels Christelijk Mannenkoor, het mannen koor Zanglust uit Beverwijk en het KLM Mannenkoor uit Amstelveen in de hervormde kerk in Den Burg. Een zelfde concert werd eerder dit jaar met groot succes in Amstelveen ge geven. Het KLM Mannenkoor zingt werken uit meerdere opera's, het koor uit Beverwijk brengt - in een passende uitmonstenng - Russische liederen. Het Texels Christelijk Mannenkoor zingt uit het bekende re pertoire. Het concert wordt afgeslo ten met een serie gezamenlijke num mers. Het concert begint om 14.00 uur, de toegang bedraagt €5,- De door Sint Donatus ontwikkelde duindoornkwark is beloond met het 'Waddenzilver'. Dat werd zater dag bekendgemaakt in EcoMare, waar het Waddenfestival werd ge houden. De kwark van de Hoorn der zuivelboerderij was één van de 21 streekproducten uit de Wad denregio die ter beoordeling waren ingezonden. Omdat in verband met werkzaamhe den aan de landingsbaan de Texel Airshow een jaar moest worden uit gesteld, vindt van 14 tot en met 16 mei een kleiner evenement met voor namelijk historische vliegtuigen plaats. Dan wordt op vliegveld Texel de eerste Texelse taildragger fly-m gehouden. Taildraggers zijn vliegtui gen met een staart wiel, variërend van Piper Cup tot Dakota. Deelnemers krijgen een maaltijd. Een onafhankelijke jury, die onder lei ding stond van Doeke IJsma, oud voorzitter van de Waddenvereniging, beoordeelde de producten op smaak, streekgebondenheid, ecolo gische duurzaamheid, creativiteit en originaliteit en de manier waarop ze worden verkocht (marketing). De duindoornkwark. die onder het label Waddenzuivel op de markt wordt gebracht, werd door de jury 'een be grip in de natuurvoedingsmarkt' ge- overnachting. een rondleiding door noemd. het Luchtvaartmuseum en kunnen De eerste prijs, het 'Waddengoud', meevaren met de TX10. Er zijn prij- ging naar de cranberrycompote van zen beschikbaar voor de mooiste de familie Van Zandwijk van de VOF oldtimer, de oudste piloot en de pi- Groenhof uit het Terschellingse loot die de grootste afstand heeft af- Oosterend. De derde prijs, het gelegd. Op zondag vertrekken de 'Waddenbrons', werd toegekend aan vliegtuigen weer naar huis. de Oldehoofster schapenkaas van de De fly-m is goed te volgen vanaf het Groninger maatschap Vergeer An- terras bij het Vliegveldrestaurant. dere producten die werden ingezon- Vooral op zaterdag worden naast de den waren onder meer een deelnemers nog vele bezoekende 'bodyscrub' op basis van duindoorn- vliegtuigen verwacht, waaronder ook bessen, diverse kaassoorten en ap- veel oldtimers. pelsap. DINSDAG 11 MEI 2004 Natuurgebied de Geul telt volgens Staatsbosbeheer (SBB) dit jaar een ongekend aantal broedende lepel aars. SBB telde aan de hand van luchtfoto's 191 broedparen, tegen 129 in 2003. In totaal telt het eiland een recordaantal van ongeveer 240 broedparen. Sommige jongen van de lepelaars in De Geul zijn al bijna vliegvlug, terwijl andere paren nog maar net zijn be gonnen met broeden. Het aantal broedparen in de Muy is in vergelij king met vorig jaar afgenomen. SBB telde daar 6 paren, tegen 21 in 2003. Als mogelijke oorzaak wordt een toe nemende concurrentie tussen lepel aars en aalscholvers om nestplaatsen gezien. Het aantal aalscholvers is eveneens groeiende. SBB houdt het ook voor mogelijk dat een aantal lepelaars de voorkeur heeft gegeven aan broedplekken nabij het wad. omdat ze daar dichter bij hun voedselgebieden zitten. Natuur monumenten telde zo'n 35 tot 40 broedparen op de Schorren. Het aantal lepelaars is landelijk aan het toenemen. Volgens SBB is er dit jaar een groep lepelaars uit het zui den gearriveerd die vorig jaar na de overwintering niet naar Nederland waren gekomen. Dat werd afgemeten aan de kleurringen waarvan een aan tal lepelaars is voorzien. 'Mogelijk omdat onderweg de omstandighe den niet goed genoeg waren.' Vorig jaar broedden er 1300 lepelaars in Nederland. Dat waren er toen 200 minder dan in 2002. De lepelaars in De Geul zijn volgens SBB goed te bekijken vanaf het uitkijkpunt aan de Mokweg. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg begint maandag 17 mei om 19.00 uur een bijeenkomst om sport verenigingen te informeren over het samenwerkingsverband aangepast sporten waarbij ook de gemeente Texel zich heeft aangesloten. De bij eenkomst is bedoeld voor alle vere nigingen die mogelijkheden hebben of willen bieden voor mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking of chronische aandoening. Tevens wordt op deze bijeenkomst een begin gemaakt met de inventa risatie van de nodige ondersteuning. Wie de bijeenkomst wil bijwonen, kan contact opnemen met S. van der Pol van Sportservice Noord-Holland, tel. 0224-214774, of per e-mail svander- pol@sportservice-schagen.nl. Bij de balie Burgerzaken en Welzijn van het gemeentehuis is de voorlo pige versie van de jeugdnota van de gemeente Texel af te halen. Geïnteresseerden kunnen de nota ook inzien of afhalen bij de Openbare Bibliotheek aan de Drijverstraat of jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan. Tot 1 juli kunnen reacties op de nota worden inge diend, de gemeenteraad behandelt in oktober de definitieve versie van de nota. Bij voldoende belangstelling wordt woensdag 16 juni een bijeen komst gehouden Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij R. van Dijk, tel. 362262 of per e-mail: rvandijk® texel.nl. Schriftelijke reacties kunnen worden ingediend via e-mail (rvan- dijk@texel.nl), of via postbus 200, 1790 AE Den Burg. Donderdag zal op het terrein van veerhaven 't Horntje de kaartjes automaat van Nederlandse Spoor wegen worden geplaatst. De vol gende dag om 11.00 uur zal hij officieel in gebruik worden gesteld. Direct daarop zal een NS-mede- werkster tot 14.00 uur uitleg geven over het gebruik van de automaat. De automaat is voorzien van een zo geheten aanraakscherm en accep teert betalingen via pinpas, chipknip of een buitenlandse pas met het Maestro-logo Reizigers kunnen op www.ns.nl alvast thuis oefenen met het gebruik van de automaat. De automaat - de eerste die op een eiland wordt geplaatst - komt er op verzoek van Teso, gemeente en reizigersorganisatie Rover. Trein reizigers die op deze manier al op Texel een kaartje kopen, hebben in Den Helder wat meer overstaptijd tussen bus en trein en hebben daar door bij drukte aan het loket niet lan ger kans de trein te missen. Eigenlijk is het onderhoud van de ruiterpaden een taak van Staatsbos beheer, maar dat komt wegens krappe budgetten nauwelijks aan dit werk toe. In goed overleg tussen SBB en Tussen Wad en Duin is daarom besloten dat de menners zelf de han den uit de mouwen steken met ma chinale hulp van kraan en trekker en daarvoor een 'werkdag in het bos' or ganiseren. Jaren geleden is dat ook eens gebeurd. De menners die bij het karwei betrokken zijn, worden om 8.30 uur verwacht op het Turfveld.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 5