K 'Buitengewoon flexibel je informatie aanpassen' 7 :DH scoort acht keer in laatste eilandderby De Koog veel te licht foor gretige thuisploeg rexel Info Punten in gebruik genomen Winnend Oosterend eindigt als tweede Seniorenelftal Texel'94 kampioen TEXELSE COURANT Golfers strijden om finaleplaats Sportvissen Voetbaluitslagen Geslaagd voor jeugdsportcursus Jeugd Texel'94 bij afscheid Foppe de Haan DINSDAG 11 MEI 2004 jiiustratiet moment: de op de grond liggende Erik Bakker van De Koog wordt afgetroefd door opponent Erik Wuis van ZDH Ook herKoom (midden) kan daar geen verandering in brengen. ZDH-spefers Joop Rommets (links). Bernard Ipenburg en keeper Chris fc/Jt hoeven niet in actie te komen. Foio Mores Hetmnt het daarentegen erg moeilijk dit sei zoen- De ploeg telt enkele talentvolle spelers, maar het gebrek aan routine en lichaamskracht leidden geregeld tot grote nederlagen. Daar kwam zondag nog bij dat de geroutineerde verdedigingsleider Dennis Vonk door een knieblessure niet kon spelen, waardoor de gemiddelde leeftijd wel erg laag werd. Toch beten de Kogers aanvankelijk fel van zich af en moesten de wat onwennig beginnende Hoornders waken voor een achterstand. Maar nadat ZDH de beginfase schadevrij was doorgekomen, keerden de kan sen. De thuisploeg kwam na een kwartier op voorsprong, toen Marcel Boone, die voor de gelegenheid vrije verdediger was, slordig opbouwde en Ivar van Elk kon onderscheppen. BH heeft een geslaagd seizoen Cndag besloten met een even •ote als verdiende overwinning op j Koog. Was de 1-5 in de eerste ledstrijd aan de Boodtlaan des- nog wat geflatteerd, zondag jètende Hoornders de kans liggen i hun gasten met een nog veel nederlaag naar huis te stu- ien. Het werd uiteindelijk 8-1. klop voorhand was duidelijk dat het il eens een eenzijdige wedstrijd zou jnnen worden in Den Hoorn. Afge- en van een paar slordige misstap pen tegen mindere tegenstanders speelde het ten opzichte van vorig jaar veel sterker geworden ZDH een prima seizoen. Zo werd tegen Ooster end, dat uiteindelijk als tweede ein digde, een overwinning (2-0) en een gelijkspel (1-1) geboekt, terwijl ook het als derde geklasseerde Vesdo het erg zwaar had tegen de Hoornders (1-1 en 1-0 voor de ploeg uit Schagerbrug). Zelfs de oppermach tige kampioen Dirkshorn kwam met de schrik vrij in Den Hoorn (1 -3). Al leen van Knollendam werd tweemaal vrij kansloos verloren. De Koog had in whndelkaart nodig, op zoek toeristische wetenswaar- jheden over de omgeving, weten je lang een bepaalde wandeling jurt, kijken welke excursies er Jalzijn en zelfs excursies boeken en betalen. Het moet allemaal mo- Dlijk worden met de nieuwe Texel Jifo Punten, waarvan burgemees- Ier Joke Geldorp gisteren de eer ste vijf officieel in gebruik nam. en touchscreen, een toetsenbord en rollerball (muis). Dat zijn kort ge- igd de middelen waaruit de vijf formatiezuilen zijn opgebouwd, ntworpen door het architecten- jreau van Ronno Honingh in De log en van hardware voorzien door itomatiseerderTCA in Den Burg. 'In incipe hoef je alleen te zoeken met it touchscreen en de rollerball. Het etsenbord heb |e nodig als je een tam moet opgeven voor een excur- vertelt directeur Jan Kuiper van toMare, dat als hoofdaannemer het lortouw nam in het project, nadat 51 op poten was gezet door de lichting Duurzaam Texel, eerste vgf digitale vraagbakens geplaatst bij de recepties van impings Loodsmansduin, De Krim Kogerstrand en bij de balies van W en EcoMare. Iedere Texelaar of lenst kan er vrijelijk gebruik van aken. Via de infopunten hebben zij «gang tot een uitgebreid systeem aann de databanken van de WV, :oMare, het nationaal park, Staats- ssbeheer. Natuurmonumenten, Jurzaam Texel en de gemeente gitaal aan elkaar zijn geknoopt, hfer leiding van bioloog en IT'er Ivo lol van EcoMare werd er ruim een ar lang aan gewerkt. Softwarehuis iBuildings uit Vlissingen ontwikkelde speciale programmatuur om de da tabanken te koppelen. Het centrale beheer is in handen van EcoMare. Het beheer over de data banken afzonderlijk blijft in handen van de betreffende organisaties. Kui per: 'Het is een systeem geworden waarop je buitengewoon flexibel je informatie kunt aanpassen. En als iedereen zijn eigen databank goed bijhoudt, kost het weinig werk om het systeem draaiende te houden.' De informatie bij de zuilen is toegespitst op de plek waar ze staat. Zo zijn bij het mfopunt op De Krim veel gege vens over de omgeving van De Cocksdorp te vinden, terwijl bij het infopunt op Loodsmansduin de na druk ligt op de omgeving van Den Hoorn. Alle toeristische wetens waardigheden worden aangeboden in het Nederlands, Duits, Engels en Frans. De tekenkamer van Staats bosbeheer maakte de wandelkaarten die bij de infopunten kunnen worden geprint. Het project kostte €332.000,- en werd voor een belangrijk deel gesub sidieerd door de provincie Noord- Holland en het Europees stimule ringsprogramma Leader Plus. De deelnemende organisaties betaalden ook mee. Het vertalen van alle infor matie kostte €80.000.-. Met het be antwoorden van een vraag nam bur gemeester Geldorp gistermiddag het infopunt bij de receptie van Kogerstrand als eerste van de vijf in gebruik. Zoek op hoeveel broedende lepelaars er momenteel zijn te vinden in De Geul, luidde de vraag. Na even zoeken op het scherm vond ze het juiste antwoord: 191 paren. Later belde de burgemeester met een mo- |«houder Corrie Hcijne en burgemeester Joke Geldorp bestuderen het Texel Info Punt e receptie van Kogerstrand, nadat Geldorp het officieel in gebruik heeft genomen. (Folo Jeroen vort Hitllum) biele telefoon spontaan de andere locaties op met het verzoek ook daar de infopunten in gebruik te stellen. Kilometers Het opzetten van de decentrale vraagbakens begon volgens Kuiper een paar jaar geleden met de vraag hoe het aantal kilometers kon worden teruggedrongen van mensen die op en neer rijden naar EcoMare om daar informatie over het eiland te vragen of excursies te boeken. 'Diezelfde vraag bleek ook bij het nationaal park te leven.' Inhaken op toenemende technologische ontwikkelingen was volgens Kuiper een ander belangrijk argument om het project te starten. 'Gezien de ontwikkelingen is het ver standig om langs de frontlinies te lo pen, zodat je eenvoudiger subsidies kunt binnenhalen. Dan hoeft zoiets later niet alleen door de Texelse ge meenschap gefinancierd te worden.' Onder leiding van Duurzaam Texel werden een beleidsgroep en een pro jectgroep in het leven geroepen die zich toelegden op het uitwerken van de plannen. Digitaal een excursie betalen via een infopunt is vooralsnog niet mogelijk. Dat plan liep spaak op een gebrek aan de juiste software. Het wordt wel mogelijk dat mensen EcoMare via de infopunten machtigen geld af te schrijven van hun rekening voor een geboekte excursie. Volgens Kuiper wordt daar ech'ter mee gewacht tot eind mei, omdat de komende weken een grote toeloop op excursies wordt verwacht. 'We zitten er met op te wachten dat het dan misgaat, want dan ben je meteen je draagvlak kwijt.' Hij hoopt dat er op termi|n meer info punten op het eiland worden inge richt. Waddenhaven Texel en Donatus hebben volgens hem al in teresse getoond. De aanschaf van een zuil plus hardware kost tussen de €10.000,- en €20.000,-. 'Het hangt van de bestellingen af Als meerdere bedrijven ze in serie bestellen, gaan de kosten meer naar de €10.000,- dan naar de €20.000,- En het is de bedoeling dat ze allemaal dezelfde uitstraling krijgen, zodat mensen meteen zien dat het een infopunt is.' Nieuwe partners kunnen hun eigen databanken laten toevoegen aan het systeem. 'Het is onbeperkt uit te brei den.' De komende maanden gaat EcoMare onderzoeken hoe mensen met de zuilen omgaan, hoe het gebruik be valt en waar knelpunten liggen. Met de WV wordt gesproken over het toekomstig centrale beheer van het systeem. Volgens Kuiper is het logi scher dat het bij de WV in handen komt dan dat het bij EcoMare blijft. Vanuit den lande is inmiddels de no dige interesse getoond in het Texels decentrale informatievoorzienings project. Hij passte op Michiel Dekker, die weinig moeite had keeper Steven van Beek te kloppen (1-0). Vijf minuten later werd het 2-0. Joop Rommets legde op het middenveld zijn tegenstander in de luren en ver zond een bekeken pass op Ivar van Elk, die met alleen op het juiste mo ment begon te sprinten, maar met een hard schot ook fraai afrondde. Toen Mike de Bruijn na een steek- passje van Michiel Dekker even later keeper Van Beek omspeelde en scoorde (3-0), was de wedstrijd in feite gespeeld Verwoestend Alle goede voornemens van de spe lers van De Koog om de huid zo duur mogelijk te verkopen, gingen binnen enkele seconden na rust in rook op. Erik Wuis onderschepte de bal bij de aftrap en plaatste deze direct door op Michiel Dekker, die verwoestend uit haalde (4-0) en daarmee zijn 23ste treffer van dit seizoen maakte Hij kwam daarmee op gelijke hoogte met Bram Lubbers van SVAP'74. De Hoornder aanvoerder had op dat moment nog een goede kans om ongedeeld topscorer van de Kop van Noord-Holland te worden, maar hij zou geen doelpunten meer maken. Dat betekende met dat ZDH droog kwam te staan, want Dekkers team genoten toonden zich minstens even gretig. Ivar van Elk scoorde 5-0 uit een doorgekopte bal van Mike de Bruijn. waarna De Bruijn dankzij een mooie pass van Erwin Kleinveld ook zelf zijn tweede treffer kon laten aan tekenen (6-0). Voorstopper Fedor van Elk bekroonde een strak genomen corner van Joop Rommets met een keiharde kopbal tot een doelpunt (7- 0), waarna Ivar van Elk na een com binatie met De Bruijn van dichtbij zijn derde en ZDH's achtste treffer maakte. In het laatste kwartier was het beste er vanaf bij de Hoornders, die met serieus jacht meer maakten op een nog grotere overwinning. Onder aan voering van middenvelder Peter Koorn en de geregeld opkomende rechterverdediger Marcel Gieles kon Een plaatsje in de halve en misschien zelfs de finale in St. Andrews in Schotland. Om die eer streden op de Texelse golfbaan dit weekend 21 ge oefende golfers, allen met een han dicap beneden de 20. De wedstrijd was onderdeel van de Telegraaf Dunhill Links Challenge, het grootste amateurgolftoernooi voor duinbanen. Op alle golfbanen in Nederland pro beren golfspelers zich te kwalificeren voor de halve finales, die op zes duin- banen (waaronder de Texelse) wordt gespeeld. In de categorie golfers met een han dicap tussen 0 en 9,9 was Roland Schipper de beste met 70 slagen netto over 18 holes, gevolgd door Reynier de Graaff met 72 slagen netto. Beide spelers gaan door naar de halve finale. Derde werd Jaap Duin met 75 slagen netto. Bij spelers met een handicap van 10 tot 20 werd Ed Eelman eerste met 69 slagen netto, gevolgd door Arnold Wesselman met 72 slagen netto. Ook zij mogen naar de halve finale. Derde werd Jeroen Plag met 74 slagen netto. Longest drives werden geslagen door Menno Schuijl en Janneke Kampstra. de neary's waren voor Ed Eelman en Els Postma De Koog zelfs enig tegenspel ontwik kelen. Spits Andreas Schraag was tien minuten voor tijd dichtbij een tegentreffer, maar zijn kopbal was niet zorgvuldig genoeg. Even later was het ajsnog raak, toen Koorn op het randje van buitenspel de bal ontving en keeper Chris Stolk met een laag schot passeerde. Verder liet ZDH het niet komen, waardoor de eindstand 8-1 werd. Klasseringen ZDH eindigde dankzij deze overwin- nmg met negen overwinningen, ze ven gelijke spelen en acht nederlagen op de achtste plaats. Dat is slechts twee plaatsen hoger dan vorig sei zoen, maar er werden maar liefst twaalf punten meer verzameld. Nóg duidelijker blijkt de vooruitgang uit het doelsaldo. Vorig jaar maakte ZDH 35 doelpunten en kreeg het er 85 te gen. Dit seizoen is het saldo met 58 voor en 47 tegen positief Wordt de ploeg nog wat constanter en wordt niet meer verloren van laaggeplaatste tegenstanders, dan moet een plaats in de (sub)top er volgend jaar inzitten. Voorwaarde is dan wel dat de selec tie grotendeels in tact blijft, iets wat nog niet zeker is. Wat dat laatste betreft lijkt het bij De Koog wel goed te zitten. Routinier Dennis Vonk heeft aangekondigd te stoppen, maar het ziet ernaar uit dat enkele Kogers die vorig seizoen de overstap naar Texel'94 waagden maar het er niet hebben gered in het eerste elftal terugkeren naar hun oude vereniging. Het Koger bestuur waakt echter voor optimisme. 'Eerst zien, dan geloven. Het is al vaker gebeurd dat spelers gouden bergen beloofden, maar zich terugtrokken als puntje bij paaltje kwam', aldus penningmeester Aad Eelman. Dat het elftal wat versterking kan gebruiken, staat wel vast. De Koog eindigde met slechts 8 punten en de meeste tegentreffers (89) van alle ploegen onderaan de ranglijst. Theo Buren werd zaterdag op het strand bij paal 9 winnaar van de vijfde wedstrijd om het kampioenschap van Sportvissersclub Texel. In tweeën eenhalf uur ving hij dertig centimeter vis en was daarmee de beste van de twee deelnemers. De volgende wedstri|d wordt gehou den op zaterdag 15 mei op het strand bij paal 12. Aanvang 18.00 uur. Zaterdag 8 mei Texel'94 B1-Nieuwe Niedorp 1-3 Texel'94 D2-Winkel D1 2-6 Texel'94 D3-Dirkshorn D1 1-1 Texel'94 D4-W'waard D2 1-5 SRC D4-Texel'94 D5 5-0 Oosterend D1-Hollandia T. D2 5-1 Meisjesvoetbal Oosterend M B1 - LSW MB2 0-9 Zondag 9 mei ZDH-De Koog 8-1 Oosterend-GSV 3-0 Texel'94 2-Berdos 2 1-0 Hollandia T. 5-Texel'94 4 1-4 SVO heeft in de laatste wedstrijd van de reguliere competitie zonder veel moeite van GSV gewonnen. Doordat concurrent Knollendam verloor van kampioen Dirkshorn, stegen de Oosterenders een plaats op de ranglijst en eindigden ze met 49 punten uit 24 wedstrijden als tweede in de zevende klasse. Zon dag begint de nacompetitie, waarin Oosterend samen met Vesdo en Knollendam strijdt om één plaats in de zesde klasse. GSV, dat vorig weekend de eerste (en laatste) punten afsnoepte van Dirkshorn, kwam met elf spelers rich ting Oosterend. De thuisploeg miste vier basisspelers, die wegens werk zaamheden waren verhinderd. Dank zij Marcel Zegers en Arjen Kiewiet konden toch twee wisselspelers in de dug-out plaatsnemen naast Richard Daalder, die de vakantievierende coach Jitze Beintema verving. Voor SVO stond er weinig meer op het spel. De ploeg was al zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst en daarmee van extra wed strijden om promotie. Toch wilden de Oosterenders het eigen publiek graag op een leuke wedstrijd trakteren en tweede worden. Bovendien maakte spits Ad Guldemond nog kans topscorer te worden van de vierde tot en met de zevende klasse in de Kop van Noord-Holland. Zijn concurrent Bram Lubbers van SVAP'74 stond op 23 doelpunten, maar kwam niet meer in actie. Guldemond deelde met Michiel Dekker van ZDH de tweede plaats met 21 doelpunten. Oosterend, dat vorige week na twin tig seconden scoorde, leek nu al na vijftien seconden het eerste doelpunt te maken. GSV mocht aftrappen, waarna de spits veel te zacht terug speelde op zijn keeper. Guldemond kwam ertussen en kon alleen op doel afgaan. Hij speelde de bal echter in de handen van de keeper. Vijf minu ten later kreeg hij opnieuw een grote kans. Ditmaal probeerde hij de bal over de keeper te stiften, maar we derom kon de keeper eenvoudig red ding brengen. Toen de openingstreffer uitbleef, kwamen de gasten uit Groot schermer beter in hun spel en na twintig minuten kregen ze hun eerste kans. Keeper Drijver bracht met een mooie duik redding en hield ook in de rebound knap zijn doel schoon. Oosterend had het in deze fase met makkelijk. Het snel rond laten gaan van de bal, normaal de grote kracht van Oosterend, wilde maar niet luk ken. Te vaak werd de aanval gezocht met verre trappen. Toch kwam de thuisploeg na dertig minuten op een verdiende voorsprong, toen Eddy de Vries de bal uit een corner van Bob Witte bij de eerste paal met de bui tenkant van zijn rechtervoet in het doel schoot (1-0). Met Marcel Zegers als linksback in plaats van Jan-Jaap Hm begon Oosterend een stuk beter aan de tweede helft. De bal werd rustig rond- getikt, waardoor GSV telkens het nakijken had. De thuisploeg kreeg kans op kans en had met een beetje geluk zelfs naar 10-0 kunnen uitlo pen. maar de paal. lat. keeper of het vangnet was steeds het eindstation. Na vijftien minuten moest één van de Om mogelijkheden te leren kennen om de jeugd binnen de eigen vereni ging te houden, volgden veertien deelnemers van zes verenigingen via Sportservice Texel een cursus jeugd- sportcoördinatie. Ti|dens deze cur sus, die werd gegeven door N. van der Gulik van de Nederlandse Katho lieke Sportfederatie, werd gesproken over de sterke en minder sterke pun ten van het jeugdbeleid van de eigen vereniging en over jeugdparticipatie. De deelnemers spraken met jeugd leden van de verenigingen en maak ten aan de hand van deze gesprek ken een plan van aanpak. Bij een aantal verenigingen heeft dit geresul teerd in jeugdactiviteiten als een basketbaltoernooi, jeugdatletiekdag of ouder-kmdtoemooi. De volgende personen namen aan de cursus deel: Jaap de Wijk en Michael Groot (De Mareis), Ben Moor, Jan Tijssen en John Gommans (Eiland- schutters); Leontine Verseput en Margit Boer (Tevoko); Marion Zijm en Adrie de Ridder (AVT). Jaap Witte en Ilse Vennik (Schietsportvereniging Texel); Veronica van Beek en Ester Burgman (Gyvo); Carla Schrama (Jeugd- en Jongerenwerk). Het vierde team van Texel'94, ook wel het seniorenelftal genoemd, is zon dag kampioen geworden in de re serve achtste klasse van het district West 1De Texelaars behaalden het kampioenschap in Tuitjenhorn met een 1-4 overwinning op Hollandia T. Kobus van Heerwaarden, Jacco van Leeuwen en de van het eerste elftal geleende Edgar Klippel maakten de doelpunten. De spelers werden be geleid door een bus supporters die mee naar de overkant waren gegaan. Het laatste kampioenschap van het seniorenelftal dateerde van 1994. 'We waren het laatste seniorenelftal van SV Texel voor de fusie met Texelse Boys dat kampioen werd', vertelt speler Fred Wiering. Het vierde van Texel'94 kende een ongeslagen sei zoen, waarin vijftien keer werd ge wonnen en vijf keer gelijkgespeeld. Het beschikt over een uitgebreide selectie van 28 spelers. De selectie is groot, omdat lang met altijd iedereen in de gelegenheid is te spelen. 'We hebben met werk te maken.' Spelers Piet Huisman. Marco van der Knaap, Ingmar Moerbeek. Merlijn Adema en Vincent Witte moesten de kampioens- wedstnjd door verplichtingen elders laten schieten. Het kampioenschap werd zondagmiddag uitgebreid ge vierd. Bij de kantine van de voetbal vereniging werden de spelers opge wacht met champagne en bier en daarna werd op een platte wagen een tocht door Den Burg gemaakt, die ein digde bij café In den Grooten Slock. UU> SïWlf Het seniorenelftal van Texel'94 na de kampioenswedstnjd tegen Hollandia. Staand van links naar rechts: Hans Beverdam, Rick Ransdorp, Ab Middelbos. Ed Schotanus, Kobus van Heerwaarden. Marcel van Egmond, Fred Wiering, coach Rob Gnsnigt. Egbert Mantje, Richard Maas, Edwin Wiering, S/oerd Eelman en Frank Sipma. Zittend vlnn Ar/en van der Knaap. Kobus Kranenburg, Jacco van Leeuwen, Edgar Klippel, Willem Grisnlgt. Dennis Eelman, Hans van Exel, Mhedi, Roel Blonk en René Guldemond. iFoio jerms Hsitumj GSV'ers met een blessure naar de kant. Omdat er geen reserve voor handen was, moest de ploeg uit Grootschermer daarom verder met tien spelers. Dat maakte het voor SVO een stuk makkelijker. Toch duurde het nog tot de dertigste mi nuut voordat de bevrijdende tweede treffer viel. Na een voorzet van Bart Tuitman kwam de bal voor de voeten van spits Rutger Zoetelief, die geen moment aarzelde en de bal vanaf twintig meter op prachtige wijze in de hoek van het doel volleerde (2-0). Na deze treffer werd Ad Guldemond, die dus met had kunnen scoren, ver vangen door Arjen Kiewiet, die dit seizoen uitkwam voor het tweede elf tal van Oosterend. De invaller pikte nog een doelpuntje mee. Toen Ger Vlaming vijf minuten voor tijd hard op doel schoot en de keeper de bal niet onder controle kreeg, was Kiewiet er als de kippen bij om deze beheerst langs de liggende keeper in het doel te schieten. 3-0. SVO speelt in de nacompetitie tegen zowel Vesdo als Knollendam één keer. De wedstrijden staan gepland voor zondag 16 mei, donderdag 20 mei en zondag 23 mei. Wanneer de Oosterenders in actie komen, was gisteren nog niet bekend. Zelf ver wachten ze de meeste kans te heb ben wanneer ze eerst in Schagerbrug tegen Vesdo mogen spelen en daarna thuis tegen het gevreesde Knollendam. Zo'n honderd jeugdspelers en be geleiders van voetbalvereniging Texel'94 hebben zondag de bijzon dere afscheidswedstrijd van Heerenveen-trainer Foppe de Haan bijgewoond in het Abe Lens trastadion in Heerenveen. De Texelaars waren uitgenodigd voor de wedstrijd van Heerenveen te gen AZ uit Alkmaar. De Texelse voetballers hadden zich vooraf gehuld in T-shirts en jassen van Texel'94. 'Maar we kregen bij de ingang allemaal witte T-shirts met een karikatuur van Foppe erop en sjaals die we allemaal boven ons hoofd moesten houden voor Foppe'. vertelt Matthy van den Berg van de activiteitencommissie van Texel'94. De bijzondere T-shirts en sjaals gin gen na afloop mee terug naar het ei land. Het bezoek aan Heerenveen was de uitstap die de Texel'94 jaarlijks maakt naar een club uit het betaald voetbal. Vorig jaar bezocht de vereniging Vitesse-NEC en het jaar daarvoor AZ- NEC en Gronmgen-Roda JC (het G- team). Het bezoek was al aan het begin van het seizoen geregeld, toen nog niet bekend was dat De Haan. die al sinds de jaren tachtig aan Heerenveen is verbonden, zou stop pen. Er waren ongeveer 75 voetbal lertjes uit de D-jeugd mee. hun bege leiders en het meidenteam van MD2, dat in de Texelse E-competitie speelt. Volgens Van den Berg zagen zij in een uitverkocht stadion een prachtige wedstrijd, die extra sfeervol was door het afscheid van De Haan. 'Het was om kippenvel van te krijgen.' Door de 1-0 overwinning op AZ plaatste Heerenveen zich voor het UEFA-cup- toernooi. De Haan werd na afloop benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De trainer wordt de nieuwe coach van Jong Oranje. Hoewel de witte T-shirts de overhand hadden, wist de begeleiders toch op te vallen met hun nieuwe jassen van Texel'94 Van den Berg: 'We kregen er aardig wat reacties op. Komen jul lie helemaal van Texel en waf leuk dat jullie hier zijn, bijvoorbeeld.' Het be zoek was georganiseerd door de activiteitencommissie. De Vrienden van Texel'94 (de voormalige Club van Honderd) betaalde een flink deel van de kosten.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7