Airport tevens camping Cjroen 'warL- Jexels 'in het harL, luzie en verwijten bij ichietsportvereniging D woedend over eerplaatsen bedden Texelse Media Enquêteformulieren stromen binnen alsheid in geschrifte gepleegd' eloning ongehoorzaamheid' JËmm* Stratenmakers veranderen gatenkaas in strakke kade Deel Den Hoorn zonder stroom Geluidsoverlast in De Koog Wethouder bekijkt alternatief Oost Subsidie voor hakhoutbosjes 'Namen terug bij bouwvergunning Andere verzending postabonnees Oorlogsmonument Gouden momenten Opduin vernieuwd Nieuwe TX19 TEXELSE'fcxJRANT gesloten mmw/uimp/m I texelse'^courant SUPER DE BOER •GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11879 WOENSDAG 19 MEI 2004 /erschljnt dinsdag en vrijdag lormalig bestuurders van Schiet- ortvereniging Texel die voor het jrkrijgen van een wapenvergun- Jig valsheid in geschrifte hebben Ipleegd en zich schuldig maken bn illegaal wapenbezit. Die ern- Kge verwijten zijn afkomstig van ider meer Willem Bakker, tot voor t voorzitter van de club, die hier- i aangifte heeft gedaan bij de llitie. |t het rommelt binnen het schiet- irtcentrum is nog maar zwak uit- Irukt. Bakker en de vier andere jende bestuursleden van de schiet vereniging zijn opgestapt, naar |en zeggen omdat ze geen verant- lordelijkheid meer voor de situatie WD is woedend over een plan n burgemeester en wethouders n zestig bedden van apparte- entencomplex Oase aan de ene int van Dorpsstraat te verplaat- n naar hotel De Nieuwe Toe- imst aan de andere kant van de ger uitgaansstraat. Dat levert t hotel in totaal 75 nieuwe slaap- iatsen op, omdat het college een breiding van 25 procent wil toe staan. Volgens Maria van der lek is er sprake van verboden Sndelin bedden en wordt het ho- beloond voor burgerlijke onge- orzaamheid. WD'ster was maandagavond tij- is de commissievergadering ondgebied in Den Hoorn tot in haar il geraakt over het voorstel van bur ineester en wethouders. Het col- |e gaat ermee akkoord dat alle lapplaatsen van Oase worden ver- atst naar De Nieuwe Toekomst, dat het pand door de Stichting men Texel kan worden ingericht er permanente bewoning. Igens Van der Spek deugt de ver- aatsmg van geen kanten. De uwe Toekomst wordt volgens haar loond voor 'burgerlijke ongehoor- amheid', omdat het hotel veel meer n de volgens de vergunning toege- tne 27 kamers in gebruik heeft ge- men. Volgens Van der Spek wer- n er 52 kamers, doordat de tweede 'dieping ook als hotel werd ver- urd, terwijl die verdieping bestemd svoor personeelsverblijven. Wet- uder Nel Eelman liet weten dat de meente sinds april handhavend treedt tegen De Nieuwe Toekomst, controle van de gasten- chrijving wordt erop gelet dat het augustus vorig |aar geopende ho rnet meer dan 27 kamers verhuurt. •Igens de WD-politica hebben ase en De Nieuwe Toekomst, bei- meigendom van Tijs Blom, gehan- ld in de bedden, wat door de raad "boden is. Ze baseerde zich voor uitspraak op een bezoek dat een •drijfsleidster van De Nieuwe Toe- imst eerder bracht aan haar hotel, bedrijfsleidster vertelde daar dat bedden waren gekocht van de ei- naar van Oase. Van der Spek 'egde de vloer aan met de bewering er momenteel sprake is van •drijfsafronding bij Oase. waardoor zestig bedden met 25 procent egen worden uitgebreid. Het com- 'x werd de afgelopen jaren al per- De redactie is verheugd over de 9'ote respons op de enquête van be Texelse Courant over het raad- buis. Per post kwamen al stapels '"zendingen binnen, anderen le verden hun formulier - al dan niet voorzien van een toelichting - per soonlijk af bij de redactie, de uit geverij of op een van de andere 'nleveradressen. Duidelijk is dat de plannen met het raadhuis de ge moederen op Texel behoorlijk be zig houden. Bij deze roept de re uactie lezers die nog niet hebben gereageerd op dit alsnog te doen. Dat kan een probleem zijn voor ezers die op hun brievenbus een Nee-nee'-sticker hebben geplakt en die dus geen formulier hebben gehad. Voor hen ligt op de redac tie, Warmoesstraat 45, een formu lier klaar. De formulieren kunnen tot 28 mei (gratis) worden opge stuurd, of ingeleverd op onder staande adressen: in De Koog in dorpshuis De Hof, in De Waal in Hotel Rebecca, in De Cocksdorp bij supermarkt Plus, in Oosterend bij supermarkt Spar (Koot), in Den Hoorn bij super markt Spar (Goenga), in Oude- schild bij supermarkt Spar (Kalver- boer) en in Den Burg op het kantoor van de redactie (War moesstraat 45) en aan de balie van drukkerij/uitgeverij Langeveld de Rooij, Spmbaan 6 in Den Burg. Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg kunnen nemen en omdat ze zich in de steek voelen gelaten door politie en de overkoepelende KNSA. En omdat de Stichting Sportschutters het royement dat Bakker en de zijnen over de twee ex-bestuursleden heb ben uitgesproken weer heeft terug gedraaid. Verwijten vliegen over en weer. Bakker wordt verweten achter over te hebben geleund en er be stuurlijk een potje van te hebben ge maakt De beschuldigde ex-be stuursleden ontkennen de aantijgin gen. De politie verwijt de club op haar beurt instabiel bestuur en verstrekt leden van de club voorlopig geen wapenvergunningen meer. Meer over deze hoog opgelopen ruzie elders in deze krant. manent bewoond door veelal men sen die elders op het eiland geen woning hadden kunnen vihden. Het toestaan van de extra slaapplaat sen is volgens Van der Spek oneer lijk ten opzichte van andere logies- verstrekkers. 'Een kleine logiesverstrekker mag op basis van de 25-procentsregel uitbreiden met een paar kamers, maar laat dat vaak zitten vanwege de hoge kosten en hier geven we een cadeau van 75 procent erbij. Waar is het eind als we daarmee beginnen?' Het zat haar ook zeer hoog dat er bedden van een recreatieappartement mogen worden verplaatst naar een hotel. 'Terwijl we hadden afgesproken we alleen bin nen sectoren zouden verplaatsen, dus van hotel naar hotel of van kam peerterrein naar kampeerterrein. Met wat er nu gebeurt, worden er secto ren kapotgemaakt.' Ze riep de andere partijen op om het plan tegen te hou den. 'We moeten laten zien waar we voor staan, anders is het hek van de dam.' De andere commissieleden maakten zich minder druk over het voorstel. Wethouder Eelman liet weten dat slaapplaatsen volgens de nota Toe risme en Recreatie mogen worden verplaatst, zolang ze binnen de mar ges blijven van de getallen die zijn vastgesteld voor slaapplaatsen bij hotels, kampeerbedrijven, zomerver blijven en andere vormen van recrea tie. Volgens haar hoeft er met speci fiek van soort naar soort te worden verplaatst. De spelregels voor het verplaatsen van slaapplaatsen wer den tijdens de vergadering nader toe gelicht met een uittreksel uit de nota die werd rondgedeeld. Op vragen van Frans Visman (D66) liet Eelman we ten dat zowel het creëren van de extra slaapplaatsen in De Nieuwe Tóekomst als het behoud van de personeelsruimte niet tegelijk moge lijk is. Het hotel moet volgens het collegevoorstel een bouwaanvraag indienen om de personeelsverblijven te wijzigen in hotelkamers. Dat moet in dezelfde aanvraag gebeuren die nodig is om zelfstandige woon eenheden in Oase te creëren. Voor het verplaatsen moet een artikel 19 lid 2 procedure op de Wet Ruimtelijke Ordening worden gevoerd. Maandagavond moesten de partijen hun oordeel geven over het nemen een voorbereidingsbesluit, zodat zich bij Oase geen ongewenste ontwikke lingen kunnen voordoen. 'Lintjesregen' noemden ze in Oude- schild de vele roodkleurige lijnen rond de gaten in het plaveisel van de kade. Ze waren het gevolg van verzakkin gen doordat zeewater door de po reuze damwand van de haven lekte en het zand onder de stenen weg spoelde. De vele gaten waren niet alleen onveilig, maar vormden ook een doorn in het oog van velen. We gens een krap budget gebeurde er lange tijd niets, maar nu er alsnog geld beschikbaar is, heeft Rijkswater staat stratenmakers opdracht gege ven de kade weer veilig en toonbaar te maken. Met als resultaat keurig straatwerk en het verdwijnen van de ontsierende roodwitte linten op de kade. (Foto Bel Koning) Ongeveer veertig huishoudens in Den Hoorn en camping Loodsmansduin hebben zondagochtend een paar uur zonder stroom gezeten. Ook strand paviljoen Paal 9 kwam zonder te zit ten. Energieleverancier NUON ont ving om 8 17 uur de eerste melding van iemand die merkte dat de stroom van het net was. Om iets over twaalf had het hele dorp weer stroom, vol gens een woordvoerder van de elektriciteitsmaatschappij. De stroomuitval was het gevolg van een storing in het 10.000 Voltnet. Door de stroom anders te laten verlopen, werd de storing in eerste instantie provisorisch verholpen en later, na graafwerk, definitief. Volgens de woordvoerder is sluiting in het net vermoedelijk de oorzaak geweest. Een horecaonderneming aan de Dorpsstraat in De Koog heeft zich zondagochtend bezondigd aan geluidsoverlast. De politie consta teerde bij een geluidsmeting die ze in samenwerking met de gemeente rond 0.40 uur verrichtte een over schrijding van 22 dBa. Binnen speelde op dat moment een band. Tegen de uitbater van de onderne ming wordt proces-verbaal opge maakt. Wethouder Nel Eelman is bereid nog eens te bekijken of het moge lijk is de vier nieuwe woonhuizen voor Oost toch op het perceel Oost 48-62 te bouwen in plaats van op het middenterrein. Ze gaat daar voor in gesprek met initiatiefne mers Pieter Jan Kooger en Danny Westerlaken. Dat zegde de wethouder maandag avond toe tijdens de oommissie- vergadering Grondgebied in Den Hoorn. Jan Koolhof (CDA) had erop aangedrongen te bezien of de vier woonhuizen toch óp het perceel Oost 48-62 kunnen worden gebouwd, met daarachter de nieuwe vakantie huisjes. Hij pleitte ervoor dat daar voor gesprekken worden gevoerd met de eigenaar van een schuur naast het perceel, die dan bij de plan nen zou moeten worden betrokken. Eelman was bereid het alternatief te bekijken, maar liet wel meteen weten dat het voor Kooger en Westerlaken daardoor met onbetaalbaar moet worden om hun plannen uit te voeren. De partijen waren verdeeld over het verzoek van het college om een voorbereidingsbesluit te nemen om het voeren van een artikel 19 lid 1- procedure op de Wet Ruimtelijke Or dening bij de provincie mogelijk te maken. Frans Visman (D66) en Alfred Schaatsenberg (PvdA) waren tegen. Joop Groeskamp (Texels Belang) en Particulieren, boeren en verenigingen kunnen tot 1 september een aan vraag indienen voor de subsidie regeling van Landschap Noord-Hol land. Dit jaar is er speciale aandacht voor het achterstallig onderhoud van hakhoutbosjes en het herstellen van de beplanting na de verwijdering van zieke iepen. Ook is er speciale aan dacht voor het realiseren van fijnmazige ecologische verbindings zones, zoals rietkragen, moeras stroken, natuurlijke oevers, hagen en houtwallen. Andere elementen die voor subsidie in aanmerking komen zijn knotbomen, windsingels, fruit- en leibomen, poelen, duinrellen en tum- wallen. Agrarische verenigingen weten de weg naar Landschap Noord-Holland inmiddels te vinden. Individuele boe ren hebben tot nu toe minder belang stelling getoond en zij worden dan ook opgeroepen een aanvraag in te dienen. Belangstelling van particulie ren is er wel, al maken zij meer kans als zij de aanvraag in groepsverband wordt ingediend. Maar informatie over de regeling is te verkrijgen bij Landschap Noord-Hol land, tel. 0251 -662244, of via website www.landschapnoordholland.nl. Maria van der Spek (WD) waren voor. Ze wilden het voeren van de proce dure echter niet in handen geven van het college, maar bij de raad houden, zodat de hoorzittingen plaatshebben bij de raadscommissie Grondgebied. Groeskamp liet weten dat Texels Be lang intern nog steeds verdeeld is over het bouwen van de woningen op het middenterrein, maar daarvoor het voeren van de artikel 19-procedure met wil ophouden. 'Daar kan iedereen met zijn bezwaren komen en dan gaat het om het echt.' Koolhof deed nog geen uitspraak over het voorbereidingsbesluit. maar wilde eerst nieuw overleg met zijn achter ban. GroenLinks was afwezig. Bewoonster Tine Visser en voorzitter Menno Stam van 10 voor Texel pleit ten tijdens de vergadering opnieuw tegen de bouw van de vier woonhui zen op het middenterrein. De gemeente moet in haar officiële berichten in de Texelse Courant weer namen plaatsen bij de verstrekte bouwvergunning. Daar pleitte voor zitter Menno Stam van 10 voor Texel voor tijdens de commissie vergadering Grondgebied. Hij kreeg bijval van Frans Visman (D66) en Maria van der Spek (WD), die ook vonden dat er weer namen bij moe ten staan in plaats van alleen de adressen. De gemeente stopte enige tijd geleden met het publiceren van de namen om, naar eigen zeggen, haar bijdrage te leveren aan het te rugdringen van de kosten van de bouwleges. De kosten van publicatie in de krant zijn inbegrepen bij de legeskosten die de gemeente bere kent. Deze krant is de laatste die ge adresseerd met de vertrouwde banderol bij de postabonnees op de mat valt. Vanaf volgende week wordt de krant verzonden in een transparante envelop. Het be langrijkste voordeel van deze wij ziging is het voorkomen van 'dubbele bandjes'. Hierbij kwa men twee bandjes over elkaar te zitten, waardoor de krant slechts op één adres werd bezorgd. Omdat de nieuwe verpakking (spat)waterdicht is, blijven de kranten ook schoner. De envelop heeft bovendien een groot for maat, zodat er geen extra vouw nodig is. Van de totale oplage van de Texelse Courant worden circa 1500 exemplaren per post ver zonden. Een vorm van meervoudig ruimte gebruik? Het afgelopen weekend leek het vliegveld Texel tevens cam ping, want er werd in tientallen ten ten overnacht Het had te maken met de Taildragger Fly-in, die voor het eerst op Texel Airport werd gehouden en die een drukte van meer dan hon derd merendeels kleine vliegtuigen uit binnen- en buitenland veroor zaakte. De bezoekende toestellen waren van de meest uiteenlopende ouderdom en type, maar stemden in één opzicht overeen ze waren alle maal voorzien van een staartwiel en onderscheidden zich daarom van vliegtuigen die een neuswiel hebben. De vhegvelddirectie had het evene ment georganiseerd omdat de be kende Texel Airshow moest worden uitgesteld wegens de ingrijpende reconstructiewerkzaamheden, die het vliegveld slechts beperkt bruik baar maken De samenkomst van taildragger-piloten werd aangekon digd via internet, luchtvaartbladen in binnen- en buitenland en door aan kondigingen op publicatieborden op diverse vliegvelden De komst naar Texel werd aangemoedigd door een speciaal en dankzij sponsoring van de betrokkenen voordelig (€55,-) ar rangement, dat voorzag in een rond vaart met de TX10, een huurfiets, bezoek aan het luchtvaartmuseum, een maaltijd in het restaurant en een barbecue. Zo'n vijftig piloten maak ten van dit arrangement gebruik, maar daarnaast kwamen nog onge veer honderd vliegeniers 'zomaar' op de Taildragger Fly-in af. Mede door het schitterende weer had niemand spijt van zijn of haar komst en werd het bijzonder gezellig in een sfeer van luchtvaartenthousiasten onder el kaar. Het in tenten overnachten op het vliegveld is strijdig met de ge meentelijke regelgeving, maar was voor deze gelegenheid bij uitzonde ring toegestaan. Om het komen en gaan van al die vliegtuigen in goede banen te leiden, werden de reguliere verkeersleiders Ed de Bruijn en René Hovestad in de toren geassisteerd door Mike de Bruijn en de doorgaans in Lelystad werkzame Hilde van Haarlem. De deelnemer die de grootste afstand naar Texel had afgelegd, was mr. Perry uit Bristol in zuidwest-Enge- land. Aan hem werd zaterdagavond een prijs in de vorm van een beker overhandigd. Een beker was er ook voor de vliegenier met de fraaist op geknapte oldtimer, een Fairchild. die afkomstig was van het vliegveld Hoogeveen. De beker voor de oudste deelnemer ging naar de in een Harvard vliegende 75-jange Hein van Meelis uit Gilze Rijen. Losse nummers 0,95 Texel heeft er een oorlogsmonument bij. Dinsdag zullen gedenkplaten wor den onthuld ter nagedachtenis van de tien Texelaars die op 6 april 1945 op de Mok door de Duitsers werden doodgeschoten. De bronzen platen staan bij een drie meter hoog Geor- gisch kruis vlakbij de poort van de Joost Dourleinkazerne. Pagina 3 In 'Gouden momenten' beschrijft verslaggeefster Ingrid de Raad de meest indringende momenten uit het huwelijk van echtparen die meer dan 50 jaar zijn getrouwd. In deze eerste aflevering het echtpaar Tmus Vlaming (91) en Janme Vlaming-van Groe ningen (87) uit Oosterend. Pagina 5 Wie een kwalitatief hoogwaardig ho tel pretendeert te zijn, kan de zaken niet dp z'n beloop laten. Dus onder wierpen Kees en Henriëtte den Ouden Grand Hotel Opduin. het be drijf dat ze nog maar kort geleden overnamen, aan een zeer ingrijpende verbouwing. Pagina 7 Waar halen de gebroeders Jaap en Fup Knjnen het lef vandaan om in deze voor de visserij onzekere tijd een grote dure kotter te kopen. Een vraag die velen zaterdag, bij de offi ciële overdracht van de hypermo derne Elisabeth Christina, op de lip pen brandde. Pagina 11 (Advertentie) Cjtkj ?mjrL Jizil I w Ut bjrL. Ons bedrijf is vrijdag 21 mei Spinbaan 6, Den Burg (Advertentie) C/na ~jrart Ut bjit. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE SPmGOSOWtNKttS Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 1