2 Luilakfeest in De Koog: Vreselijke lawaaioptocht en schoonglasverzekering teso TEXELSE COURANT y Wat ik zeggen wou... Raadhuis (16) Nieuwe expositie in Tusse de Banke Feestmarkt De Fontein Verbindding MÜn idee... Raadhuis (17) Humanitas zoekt mantelzorgers Karin Beumkes haalt finale in poëziewedstrijd Raadhuis (18) U 'T-U' Meeuwen tellen Raadhuis (19) Website voor Thuiszorg E Agenda oud Papier Hoogwater te Oudeschild TEX ELSE^COURAN Pinkstermarkt Waalderstraat DINSDAG 25 MEI 2004 In de Texelse Courant van 4 mei rea geren Jan Koolhof van het CDA en Piet Standaart van Texels Belang op de commotie die is ontstaan rond het gemeentehuis ('Raad houdt vast aan bouw nieuw raadhuis'). Volgens hen is deze ophef te wi|ten aan een ge brek aan informatie. Wel heren, dat gebrek aan informatie is wederzijds. Overigens, aan wie ligt dat eigenlijk, dat gebrek aan informatie? Boven dien ben ik van mening dat al die Texelaars die (terecht) tegen nieuw bouw zijn (en dat zijn er velen), meer realiteitszin hebben dan de hele ge meenteraad bij elkaar. En dan staat in de Texelse Courant van 14 mei een ingezonden stuk van Jook Nauta, waarin hij de raad prijst voor het moedig en wi|s genomen Onder het motto 'Lawaai maken is goed; vernielen en smeren is niet goed' wordt in de vroege uurtjes van Pinksterzaterdag in De Koog een groot 'luilakfeest' gehouden. Kinderen worden uitgenodigd deel te nemen aan de 'vreselijke lawaai optocht' die vanaf vier uur door het dorp trekt, waarna zij welkom zijn op de 'after luilakparty' in disco theek De Toekomst. Het luilakfeest is een gezamenlijk ini tiatief van de Stichting Horecabe- langen De Koog en de dorps commissie, die hiermee willen voorkomen dat in het dorp vernielin gen worden aangericht. Twintig horecamensen die op scooters door het dorp patrouilleren, zien erop toe dat vandalen geen kans krijgen. Men sen die bemerken dat hun huizen toch beklad worden of dat er vernie lingen worden aangericht, kunnen dit bij deze 'Luilakwacht' melden, die hen dan komt ontzetten. De onderne mers van het dorp zijn inmiddels be naderd om een 'schoonglasverze kering' af te sluiten. De Luilakwacht zal er op toezien dat de ramen van deze ondernemers niet worden be klad. Mocht dit onverhoopt toch ge beuren, zorgt de Luilakwacht ervoor dat de ramen worden gelapt. Oudere mensen die zich in de luilaknacht niet prettig voelen, kunnen dit melden bij café Sjans (tel. 327303), zodat de Luilakwacht een extra oogje in het zeil kan houden. De opbrengst van het feest komt ten goede aan de jeugd vereniging. Voor de kinderen begint het feest om vier uur in de ochtend, als de Vrese lijke Lawaaioptocht van start gaat. Deze voert onder leiding van Veronica van Beek van het dorpshuis door het hele dorp en door een deel van het buitengebied. Kinderen mogen lo pend of op de fiets zoveel herrie ma ken als zij willen, op alle manieren die ze kunnen bedenken. De inschrijving voor de optocht begint om 3.45 uur en alle deelnemers ontvangen bon nen voor patat, een frikadel, limonade én voor deelname aan de After Luilakparty in De Toekomst. Boven dien is er voor alle deelnemers een vaantje. De optocht duurt tot ongeveer zes uur in de ochtend en eindigt op het plein bij De Toekomst, Daar mogen de vermoeide lawaaimakers uit een de mobiele tap zoveel limonade tap pen als zij willen. In de discotheek verzorgt DJ Paul tot acht uur 's mor gens de After Luilakparty. Kinderen die hulp nodig hebben bij het maken van 'gillende blikken' kun nen zich vrijdagmiddag om half vier melden bij dorpshuis De Hof. De on dernemers uit De Koog brengen daar al hun lege blikken heen en er zullen mensen aanwezig zijn om de kinde ren te helpen de"gillende 'blikken* op hun fiets te monteren. In Tusse de Banke op de Groene- plaats zijn de komende weken wer ken te zien van Ellen de Vries (kera miek) en Ruth de Ruwe (landschaps foto's en pastels). De expositie opent vrijdag 28 mei en is tot woensdag 9 juni dagelijks tussen 10.00 en 16.00 uur te bezichtigen. Ter afsluiting van de 'meimaand activiteitenmaand' houdt basisschool De Fontein in Den Burg zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur een feestmarkt. Met de verkoop van gebakken vis en oliebollen en activiteiten als een luchtkussen, een disco en een ver loting, probeert de school geld in te zamelen voor de inrichting van het verbouwde gebouw. Naast spelletjes en de verkoop van allerhande zaken kan zaterdag ook het eerste deel van de verbouwing worden bekeken. Het raadhuis blijft de gemoederen bezig houden. Als niet-financieel expert weet ik met meer of ik voor of tegen moet zijn. Jook Nauta, als ondernemer toch echt geen ver kleumde jongen. is vóór Oud-wet houder J.C. Dros had een ander verhaal. Zag er ook aannemelijk uit. Moet ik nu vóór of tegen zijn? Wie heeft gelijk? En is gelijk hebben ook het beste? Ander artikel: NS hoopt op meer Texelaars in de trein. NS en TESO hebben daarom de handen in elkaar geslagen om ons sneller op weg te helpen. Heel mooi. Het knelpunt zit hem echter niet hier, hoewel de tijd tussen aan komst bus bi] 't Hornt/e en vertrek boot nu ook weer met zo 'n zee van tijd biedt dat alle reizigers een kaart/e kunnen kopen Maar de conducteurs bij NS zijn de beroerdsten met en verkopen ook een kaartje in de trein. De belang rijkste reden echter om uist niet meer met de trein te gaan ligt bij Connexxion, bij terugkeer in Den Helder. Nog steeds vertikken chauffeurs het regelmatig om op een te late trein te wachten, tijd is tijd, om vervolgens met een lege bus een kwartier bij de boot te gaan staan wachten. Regelmatig kom ik zo te laat voor het eten. Op de laatste boot treinen is nu een hacheliike onderneming geworden en meer dan eens een prijzig avon tuur. Het eiland wordt steeds on bereikbaarder. Succesvol hopen van NS op meer passagiers zal dan ook veel meer afhangen van een betrouwbare busverbinding op de terugweg. Ik heb het woord 'connexxion' eens in een paar woordenboeken opgeslagen. Zo wel in het Nederlandse, het En gelse en het Franse. Unaniem ga ven ze woorden als relatie, koppeling, verband en verbinding. Hoe kan het dan toch dat erin Den Helder sprake is van géén verbin ding? Zou het liggen aan die twéé x-en? De iks als wiskundige onbe kende factor, equivalent aan onbe kende aankomsttijd op Texel? Persvoorlichter Opmeer van het vervoersbedrijf kwam met de re den van de dubbele iks. 'We wil den eruit springen met onze naam, het publiek opmerkzaam maken op onze busdienst'. Meneer Opmeer, dat is gelukt. Alle Texelse trein reizigers weten dat Connexxion bestaat, zelfs als erin geen velden of wegen een bus te bekennen Is. Beter kun je het toch met kri/gen Kan nu die extra iks eruit en krijgen we weer een werkzame verbin ding? Gewoon tremtje-bootje-en- op-tijd-thuis? Pien Verberg besluit voor totale nieuwbouw. Welnu, wijs is het allerminst. Moge lijk doelt Nauta erop dat er bij ver plaatsing van het gemeentehuis grond vrijkomt voor het uitbreiden van zijn imperium. Persoonlijk heb ik daar geen problemen mee, maar wel met de schuldenlast waarmee de Texelse bevolking jarenlang wordt opgescheept. Want lezer, met die veelgenoemde dertien miljoen meuwbouwkosten zijn we er nog met. Dat dient u zich wel te realiseren. 'Moedig' noemde Nauta het ook nog. Ook dat bestrijd ik Angst lijkt mij een betere benaming, omdat de meeste raadsleden de confrontatie met in het bijzonder de burgemeester niet aan durven, bang om publiekelijk te wor den afgebrand. Conclusie: een lam geslagen gemeenteraad die (zoals ik al eerder heb aangegeven) meeloopt aan de leiband van het college. De enige die zich staande heeft gehou den is Frans Visman van D66, mijn compliment daarvoor. Visman is ken nelijk de enige binnen de gehele raad die begrijpt waar het werkelijk om draait. Verder, alle creatieve plannen en ideeën voor verbouw die worden in gezonden zijn goed voor de discus sie, al moeten we mijns inziens wel bij de basis blijven. Als ik dan tot slot een idee mag aandragen: de ambtenaren blijven gewoon op hun plaats, veran der uitwendig niet aan het bestaande geheel, maar laat het deels begroeien met klimop. Simpel, goedkoop en eenvoudig in onderhoud. Dan wordt de Groeneplaats met recht weer de 'groene' plaats. Voor het eventuele ruimtegebrek van de ambtenaren kan er een vleugel in het park worden gebouwd. Dan zal het u verbazen hoeveel geld u overhoudt in vergelij king met nieuwbouw. Want nog maals: nieuwbouw is echt waanzin. A. Daalder, De Cocksdorp. De raadscommissie Grondgebied is bijeen geweest om te praten over de toekomst van het centrum van Den Burg nadat het gemeentehuis ver plaatst is naar een nieuwe locatie. De werkgroep 'Texels monument' van de Historische Vereniging heeft met be zorgdheid de discussie over dit on derwerp gevolgd. Er zijn namelijk enkele aspecten van de zaak onder belicht gebleven die wellicht onver wachte gevolgen met zich meedra gen. Een groot gedeelte van de Groene plaats, het gehele park en het gebied rondom de kerk zijn sinds 1968 Rijks- archeologisch monument. Dat juist dit centrum van Den Burg aangewe zen is als archeologisch monument heeft alles te maken met de ont staansgeschiedenis van het dorp. Diverse kleine opgravingen, tijdens de Tweede Wereldoorlog, tijdens de restauratie van de kerk en vooruitlo pend op de funderingswerkzaam heden van het huidige gemeentehuis, hebben fragmentarisch wat gege vens opgeleverd Naar aanleiding hiervan wordt nu verondersteld dat dit gedeelte van Den Burg uit het begin van de Middeieeuwen stamt. Maar heel veel is nog onbekend en de antwoorden op de meeste vragen lig gen nog in de grond verborgen. Eén van de consequenties hiervan is dat in dit gebied niet zonder meer gebouwd kan worden. De Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonder zoek (ROB) zal namens het ministe rie van Onderwijs. Cultuur en Weten schappen vergunning moeten verlenen voor alle bouw- en ontgravingsactiviteiten, waarbij de ondergrond in dit gebied geroerd of verstoord wordt (met uitzondering van de begrafenisactiviteiten op het kerkhof). In artikel 11 van de monumentenwet staat: 'Het is verbo den een beschermd monument te beschadigen of te vernielen.' In arti kel 12 staat dat 'Burgemeester en wethouders beslissen omtrent de aanvraag van een vergunning voor het wijzigen, afbreken of verwijderen van een monument zoals verwoord in artikel 11In artikel 13 wordt echter beschreven dat wanneer het een ar cheologisch monument betreft de minister beslist bij het afgeven van de vergunning. In dit geval is dat dus, namens de minister, de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodem onderzoek. Deze vergunningen worden in het al- De vrijwillige thuiszorg van Humani- tas is op zoek naar een vrijwilliger die een bejaarde vrouw in De Cocksdorp op woensdagmiddag gezelschap wil houden en haar nu en dan mee te nemen om wat boodschappen te doen. Verder is de stichting op zoek naar een vrijwilliger die enkele uren per week op een hoogbejaarde vrouw wil passen om zo haar doch ter wat te ontlasten. Het gaat hierbij om tijdelijke opvang, alleen gedu rende de zomermaanden De vrijwillige thuiszorg van Humani- tas biedt hulp aan thuiswonende ge handicapten, chronisch zieken, dementerenden, hulpbehoevende ouderen en terminale patiënten. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Anneke Tijssen, coör dinator van de afdeling Den Helder, tel. 0223-617422 (tussen 9.00 en 12.00 uur). 'Verrassende poëzie.' Dat oor deelde de jury van Poetry Slam in Eindhoven over het werk van Karin Beumkes. De Texelse deed afgelo pen week mee aan deze poëzie wedstrijd, waarvoor in totaal tien dichters waren uitgenodigd en waarbij de deelnemers twee keer de gelegenheid kregen eigen ge dichten voor te dragen. Beumkes werd door de jury samen met twee andere dichters in de finale geplaatst. De overwinning behaalde ze met - die ging naar Olaf Risee -, toch was ze erg blij met haar uitver kiezing. 'Ik vond het erg bijzonder. Het was een mooie waardering voor mijn werk.' De jury werd voorgezeten door Pom Wolff van het Cornelis Vreeswijk Genootschap en bestond verder uit dichters Vroukje Tuinman, Jet Krielaard en Frans Starik, die tek sten schreef voor onder anderen muzikant Bram Vermeulen. Eén van de gedichten waarmee Beumkes waardering oogstte, was Belofte: 't wordt buiten kouder en de ballerina 's van de zomer maken plaats voor de diva's van de herfst bolle spinnen walsen op het rag en ergens op de wereld begint Maria Callas een herderslied te zingen In 2000 werd door de gemeente een bedrag van €3.743.000,- genoemd voor de uitbreiding van het be staande raadhuis. Een jaar later werd aangevoerd datlWitbreiding van het bestaande raadhuis €8,1 miljoen zou moeten kosten en totale nieuwbouw €16,3 miljoen. Uitbreiding zou dus de helft voordeliger zijn dan nieuwbouw. Hoe kan het dan dat volgens de voor stelling van zaken van 2003 uitbrei ding van het bestaande raadhuis €12,5 miljoen kost en nieuwbouw €13 miljoen, dus haast even veel?! Gemeentebestuur leg ons dat uit, want veel inwoners vinden dat te mooi om waar te zijn. Kom met ge specificeerde berekeningen en teke ningen van de genoemde uitbreidin gen, misschien overtuigt u ons dan dat totale nieuwbouw inderdaad de juiste keus is. J.C. Dros, Den Burg het geluid van onze radio draagt vér de toverstem zingt van haar bladwerk uit ledergebonden boeken mijn Noordhollandse mamma gaat de dikke bramen zoeken noemt de krekeltjes cicaden olijfgroen is haar hoed en als mijn mamma sterft hoef ik niets van haar te erven ik zal haar lippen verven omdat de engelen in de hemel zo dól op mooie doden zijn. -lx/;. - - Staatsbosbeheer vraagt hulp bij het tellen van de meeuwennesten in na tuurreservaat De Geul. Naar ver wachting broeden hier zo'n 14.000 paar kleine mantelmeeuwen en zilver meeuwen. Het tellen van de nesten is een hele klus. maar vele handen maken licht werk. Onder leiding van mensen van Staatsbosbeheer en de Vogelwerkgroep Texel kunnen lief- gemeen verleend met als voorwaarde dat eerst uitgebreid bodemonder zoek wordt verricht voor rekening van de bouwer. In ons geval dus de ge meente Texel, of degene aan wie het gemeentehuis met ondergrond voor sloop en nieuwbouw wordt verkocht. Per slot van rekening zal dit dus voor rekening van de gemeente komen. Kortom, bouwen buiten de be staande fundering van het huidige gemeentehuis zal aanzienlijke kosten en vertraging met zich meebrengen. Hier zitten ook wij niet op te wachten. De werkgroep 'Texels monument' van de Historische Vereniging ziet dan ook liever dat we in het onge wisse blijven over wat in de bodem van dit archeologisch monument ver scholen ligt dan dat de Texelse ge meenschap opdraait voor de aan zienlijke kosten van een opgraving. We pleiten er dan ook voor dat de Texelse gemeenteraad eerst alle con sequenties van mogelijke invullingen van het centrum van Den Burg op een rijtje (laat) zetten voor er verder gedis cussieerd wordt en keuzes gemaakt worden. Pas dan kan een zinnige dis cussie plaatsvinden en kunnen de keu zes verantwoord worden genomen. Werkgroep 'Texels monument', Den Burg. We hebben allemaal een oproepings- kaart gekregen voor de verkiezing van de leden van het Europees Par lement op 10 juni. De opkomst voor deze verkiezing is nooit erg hoog geweest, maar we hebben ook een tweede oproepingskaart gekregen om te stemmen over de plek waar het nieuwe gemeentehuis moet komen. Met als gevolg, dat er een hogere opkomst wordt verwacht omdat de Texelaars nu kunnen aangeven waar zij het gemeentehuis willen hebben. Wat u doet met de verkiezing voor het Europees Parlement laten we in het midden, de keus is aan u. Niet kiezen betekent met zeuren achteraf. De keus voor het nieuwe gemeentehuis wordt beperkt tot de plek waar het mogelijkerwijs kan komen te staan. Waarom is er niet een derde moge lijkheid: geen nieuw gemeentehuis? 'Het nieuwe gemeentehuis kost u mets extra', zegt de burgemeester in de Texelse Courant. Maar het parkeertarief in Den Burg is dit jaar verdubbeld ten behoeve van de kanjerprojecten. De onroerendgoed- belasting gaat de eerstkomende vier jaren waarschijnlijk twee procent per jaar omhoog en de toeristenbelasting gaat naar alle waarschijnlijkheid ook nog eens met vijf cent extra omhoog. De gemeente rekent op een opkomst van veertig procent. Dit percentage is nodig omdat dit bepalend is voor de plek waar het gemeentehuis komt. Wij hopen dat Texel dit jaar opvalt door een zeer hoge opkomst, temeer omdat u op vier manieren uw stem kunt uitbrengen voor het gemeente huis: 1U kiest voor de locatie ijs baan; 2. U kiest voor de locatie voet balveld; 3. U stemt blanco omdat het u niets uitmaakt waar gebouwd wordt; 4. U houdt de oproep van de gemeente in uw zak en stemt niet omdat u tegen nieuwbouw bent. U stemt natuurlijk wel Europees. De eerste drie mogelijkheden tellen mee om de veertig procent te behalen, de laatste met. Dat is geen probleem, want het eventuele verschil tussen het aantal 'Europese' en 'gemeente- huis'-stemmen kan toch zorgen voor een duidelijk signaal aan onze be stuurders. En bedenk: wat u ook kiest, de ge meenteraad en het college van b en w hebben het laatste woord Het bestuur van 10 voor Texel. hebbers helpen bij het uitvoeren van deze omvangrijke klus. Niet alle nes ten kunnen worden geteld, maar aan de hand van proefgebieden kan re delijk zeker worden berekend om hoeveel nesten het in totaal gaat. Het tellen gebeurt om zaterdag 29 mei van 9.30 tot 13.30 uur. Elke telronde duurt ongeveer drie uur. Vrijwilligers kunnen zich melden bij het bezoe kerscentrum van het nationaal park in EcoMare. Thuiszorg Kop van Noord-Holland, onderdeel van Corbis Plus, heeft sinds kort een eigen website. Op de site www.tkn.nl is informatie te vinden over de dienstverlening van Thuis zorg en worden de verschillende vor men van zorg toegelicht. Er is gele- Dinsdag 25 mei; In het kader van de Week van de Zee houdt Activiteitenbureau Zandbank dagelijks een actieve stranddag. Deelname kost €62,50, aanmelden via 06-22561045. Op de midgetgolfbaan van Wadden park Avanti aan de Schorrenweg kunnen de bezoekers aan de hand van waddenvragen golvend over het parcours gaan. Spelen kost €2,50. Verder vertrekt de TX10 tweemaal daags uit de haven van Oudeschild voor een tocht over de Waddenzee. Deelname kost €7,50, aanmelden kan via tel. 06- 30699347. Via EcoMare (tel. 317741zijn tal van excursies door natuurgebieden te boeken. PvdA-leden Gerrit Valk en Dorette Corbey, beiden kandidaat voor het Europees Parlement, brengen een werkbezoek aan het eiland. Dit wordt om 17.00 uur afgesloten met een 'speakerscorner' op de Groeneplaats, waar Texelaars hun mening kunnen geven over Eu ropa en over het gemeentehuis. In Cinema Texel draaien Troy (aan vang 20.00 uur) en Starsky Hutch (20.30 uur) Woensdag 26 mei: In het kader van de Week van de Zee begint om 9.30 uur bij Sea- mount Tracks een cursus bran dingvaren. Deelname kost €50,-. Activiteitenbureau Zandbank houdt dagelijks een actieve stranddag. Deelname kost €62,50, aanmelden via 06-22561045. In De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur de hervormde kerk te bezichtigen. In tegenstelling tot wat gebruikelijk was, is het orgel niet te bespelen. In de Buureton in Den Burg gaan senioren om 18.00 uur voor het laatst dit seizoen aan tafel voor een gezamenlijke maaltijd. Op gave bij de Stichting Welzijn Oude ren Texel, tel. 312696. In gebouw De Koploper in Den Helder houdt Corbis Plus van 19.30 tot 21.00 uur een bijeen komst over stress en burnout. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 19.45 uur een dansinstuif van dansgroep Inter- dans. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een openbare bijeen komst over de mogelijke nomina tie van het Waddengebied als Unesco Werelderfgoed. In Cinema Texel draaien de Nederlandstalige versie van Brother Bear (aanvang 13.30 uur), In Oranje (13.30 uur), Troy (15.30 en 20.00 uur), Scooby Doo II (16.00 uur) en Starsky Hutch (20.30 uur) Donderdag 27 mei: Het Overlegorgaan van het natio naal park Duinen van Texel verga dert van 13.15 tot 15.30 uur in de raadzaal in het gemeentehuis. Om 20.00 uur begint in Bethel in Zuid-Eierland een open klaverjas- drive. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beieren- straat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsingel, Wagenmaker straat, Witte Kruislaan. Dl. 25 0.00 en 12.37 u. Wo. 26 0.30 en 13.25 u. Do. 27 1.17 en 13.55 u. Vr. 28 2.20 en 15.00 u. Za. 29 3.24 en 16.20 u. Zo. 30 5.10 en 17.50 u. Ma. 31 6.25 en 18.44 u. Di. 01 7.45 en 19.55 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 30 mei op om 5.22 uur en gaat onder om 21.54 uur; 27 mei eerste kwartier In Cinema Texel draaien Troy (u vang 18.30 en 21.30 uur) en T day after tomorrow (18.45 21.45 uur). Vrijdag 28 mei: In het kader van de Week van Zee wordt in het Maritiem Juttersmuseum in Oudeschild tentoonstelling 'Berichten uil zee' geopend. Op deze tentoj stelling zijn honderden briefjes flessen te zien uit de collecties strandjutter Cor Ellen In De Cocksdorp is van 10.30I 13.30 uur de hervormde kerk bezichtigen. In tegenstelling wat gebruikelijk was, is het oij niet te bespelen. Van 15.30 tot 17.30 uur kunn kinderen bij dorpshuis De Holf De Koog hulp krijgen bij het rr ken en monteren van 'gilleJ blikken' voor Luilak. Zia Reyham spreekt voor let van de Bahai-gemeenschap J andere belangstellenden o,J goddelijke openbaringen. Lo is Plevierstraat 16 in De Kot Aanvang 19.30 uur. Op het Klif in Den Hoorn wordtt| en met zondag het Huiskai theaterfestival gehouden. Muziekgroep Duo Perix treedt avonds op in restaurant Klem kenland aan de Nikadel in Koog De gemeente houdt een info L matieavond over de aanleg vant I riolering in het buitengebied, In Cinema Texel draaien Troy(aj I vang 18.30 en 21.30 uur) en II I day after tomorrow (18.45 i I 21.45 uur). ee Om de drukte de baas te kunre zet TESO de komende dagenci regeld een extra boot in. De vei dienst verzorgt dan ieder halfs een afvaart, zowel vanaf Texel vanuit Den Helder. Dat gebe, vrijdag van 6.30 tot 20.00 uur.j terdag van 8.30 tot 15.00 u maandag (tweede pinksterit van 7.30 tot 20.00 uur en dmsd van 9.30 tot 16.00 uur. Autoe bilisten moeten desondanks rei mng houden met wachttijden, bedragen vrijdag op Texel tu: 9.00 en 12.00 uur waarschi een half uur en kunnen in Helder tussen 10.00 en 20 oplopen tot twee uur. Zati bedraagt de wachttijd in Den der tussen 9.00 en 17.00 uur gelijk een half uur, maandag Texel tussen 9.00 en 19.00 twee uur en in Helder tussen 11 en 14.00 uur een half uur en dag op Texel tussen 9.00 en 11 uur een uur. Op vrijdag 28 mei: de afvaarten van 10.00 uurv; Den Helder en 13.30 uurv; Texel uitsluitend bestemd voorl vervoer van gevaarlijke stol Nadere informatie kan woi verkregen via tel. 0222-369600I e-mail info@teso.nl. De veerdii1 heeft ook een eigen web: www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Bul Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 6766SB Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten on ounbied-oj*® 1oe zijn van toepassing do Regolon voor hel wozon van de Stichting ROTA, gevestigd te zoals gedeponeerd bi) de Kamer von Koophondd* brieken Ie Amsterdam onder nummer 411$5w" oxempiaor van de Regelen voor hot Advert! wordt cp uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half laar 33,65 32.10 w** Per (aar 65,60 63,50 Bij verzending naar hel buitenland aj" portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo* afloop van de abonnementsperiode genheid ideeën in te brengen, sug gesties ter verbetering en klachten. In de nieuwsrubriek zijn de laatste ont wikkelingen rond TKN te vinden en er is een overzicht van openstaande vacatures. Binnenkort biedt de website de mogelijkheid alle folders van TKN te lezen en te printen. De Waalderstraat biedt zaterte mei plaats aan een Pinksterma^ wordt georganiseerd door deP% selijke winkeliers. Op de marftj duurt van 9.00 tot 17.00 uur, w onder meer antiek en bloemt kocht.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2