n [Eindexamens OSG weer begonnen Horeca-echtpaar jaar naar Cura9ao F amilieberichten A y'at ik zeggen wou... Discotheek Wat ik zeggen wou.. Column Mensen in Nood TEXELSE J>C0URANT< Quintessens sluit seizoen De Waal af Oase opgeknapt tot wooncomplex horecapersoneel 'Maak ruimte in centrum voor evenementen' totaal 212 OSG ers doen dit jaar eindexamen in de Burgemeester De Koninghal. (Foto Jomon van Hattum) innende tijden zijn aangebroken r menig gezin op Texel. De eind- jamens zijn gisteren van start ge- ian. Deze en volgende week buigen J6 leerlingen van het VM BO, 57 van HAVO en 29 van het VWO zich in Burgemeester De Koninghal over schriftelijke examens. Het VWO et 's ochtends het spits af met ■derlands en de HAVO met Duits. De theoretische leerweg van het VMBO had aardrijkskunde en het kader deed theorie techniek, 's Mid dags werden ook examens afgeno men. De leerlingen die gisteren in de De Koninghal zaten waren overigens niet de eersten die examen deden. Vier havisten met Frans in hun pak ket deden vorige week al eindexa men, net als de leerlingen met Cultu rele en Kunstzinnige Vorming. De Kaderleerlingen van het VMBO had den vorig maand ook al de praktijk examens. Op donderdag 17 juni wor den de uitslagen bekendgemaakt. Op woensdag 23 juni zijn de her examens gepland en op vrijdag 2 juli volgt de diploma-uitreiking. iterdag was ik voor het eerst in dis- itheek De Toekomst. Ik had er al iveel over gehoord en nu kon ik ratis) even een kijkje nemen. Met- in bij binnenkomst werd ik gecon- inteerd met een (halfjnaakte vrouw DJ. groter dan levensgroot op alle anden geprojecteerd en werd ik met >n misselijkmakend gevoel overwel- gd. De vrouw was werkelijk overal, s een met te stuiten pornobeeld erdzede zaal ingeslingerd. Overal aar |e keek zag je die (werkende) ouw met haar blote borsten, aan- istaard door drinkende groepen ngens en mannen die waarschijn- voor de rest van de avond met hun iwinding door De Koog liepen xelse Courant van 11 mei: 'Sterke ijging aantal aanrandingen op txel'). sof het de normaalste zaak van de ild is dat een vrouwenlichaam ter ichikking staat voor iedereen, isjes en vrouwen worden in feite tongen naar hun eigen naakt- lidte kijken. Men kan er voor kie- in naar een stripteaseact te gaan of naar de hoeren. Maar dit vind ik van een heel ander niveau. De Toekomst is toch een dansruimte voor jonge mensen, toch geen stripteasetent op pornoclub? Ik dacht dat discotheek De Toekomst kwaliteit wilde bereiken. Ik ben geraakt, maar niet door schoonheid of kwaliteit, maar door vervreemding en gevoelloosheid. Wat De Toekomst op het programma had staan was mets anders dan het verlagen van het vrouwenlichaam tot een goedkoop consumptieartikel. Pieternel Geurtz, Den Burg. BrKito ca Itztn Ik heb met belangstelling kennis ge nomen van de column 'Kiezen' Uit het Cabaret-café. Het grote probleem bij een democratie is evenwel dat al lerlei onderwerpen waarover men zich zou willen uitspreken niet gebon den zijn aan een bepaalde religieuze opvatting of partijpolitieke ideologie. Dit impliceert dat als je eenmaal je stem hebt gegeven aan een bepaalde partij, die partij onvermijdelijk stand punten in zal nemen waarmee een deel van haar kiezers het niet eens is. Daarnaast is het praktisch onmoge lijk om voor elk onderwerp een volks referendum te houden. En zo dit al mogelijk zou zijn, blijkt dat een goed georganiseerde lobby de uitslag in een door haar gewenste richting kan manoeuvreren. Dit hebben we recent nog kunnen zien in het tv-programma Zembla Dit alles brengt mij tot de volgende stelling: Democratie is als een fop speen in een kindermond. Als het erop zuigt, komt er niets uit. Daarom zuigt het onnozele wicht steeds har der. Maar hoe harder het zuigt, des te kleiner is de kans dat het zijn mond open doet. J.A. Does, Oosterend. Goederen voor de stichting Mensen in Nood kunnen in Den Burg worden afgeleverd bij Dries en Mary Veltkamp op hun thuisadres aan de Maricoweg 17. In het artikel dat vorige week woensdag in de krant stond, was het adres Maricoweg 37 als inzamelpunt vermeld. Daar zat vroeger de firma Veltkamp, maar is nu TCA gevestigd instina Knol en Thijs Cazemler (achter de bar) vervangen Yolanda en Henk Knol (voor de bar) komend jaar als uitbaters van restaurant oodsmansdum. Linksachterin Kevin Knol. Rechts de 7-jarige Amber, dochter van Christina Knol. (Foto Joop Rommetsi 'et hun even snelle als onver achte vertrek naar Curasao komt en lang gekoesterde droom uit oor Henk en Yolanda Knol. Het ndernemersechtpaar runt vanaf olgende maand een bar-restau- ïnt op een vakantiepark aan de an Thielbaai. Dat gebeurt voorlo- ig voor een jaar, maar met uitzicht Peen langere periode. De verant- 'oordelijkheid voor hun restaurant P kampeerterrein Loodsmans- uin wordt voorlopig overgeno- nen door Christina Knol, een zus an Henk. e wilden altijd al eens richting bui- ïnland', vertelt Henk Knol. 'Een paar laanden geleden zijn we naar de 'Osta del Sol in Spanje geweest om kijken of we er iets konden kopen, f stond van alles te koop, was ons ezegd, maar de makelaar bleek ronken en toen we zelf op zoek gin- en. viel het aanbod behoorlijk te- ,en Vooral Henk wilde graag', vult ljn echtgenote lachend aan. 'Ja, ik vas op een gegeven moment ook 'e 20ver dat ik wilde. Maar het ging u 20 snel, dat ik eigenlijk nog aan het moet wennen.' verhuizing was een feit binnen l ee Weken nadat ze een adverten- ln een landelijk dagblad hadden zen dat Livingstone op zoek was Par ondernemers voor een park op met on96veer 150 bunga- /S' reageerden telefonisch en berden al na een paar dagen uitge nodigd voor een gesprek op het hoofdkantoor van de logiesvers- trekker. 'Het leek wel een sollicitatie gesprek. We moesten alles meene men, tot aan onze diploma's aan toe.' Het gesprek verliep voorspoedig, waarna mensen van Livingstone voor een tweede ontmoeting een kijkje kwamen nemen op Loodsmansduin, waar hpt echtpaar Knol sinds tweeëneenhalf jaar het restaurant runt. De afspraken waren tenslotte snel gemaakt. Die houden in dat de Texelaars op 23 juni naar Curagao vertrekken. 'Ze wilden eigenlijk dat we al op 1 juni zouden gaan, maar dat was ons echt te snel. We moesten hier ook nog het een en ander rege len.' Het echtpaar gaat er als zelfstan dige ondernemers een bar-restaurant runnen, waarvan het pand en de in houd worden gehuurd van Living stone. Na negen maanden gaan beide partijen om tafel en wordt be keken of er behoefte bestaat om het contract te verlengen. Omdat het res taurant op Loodsmansduin eigen bezit blijft, is het risico te overzien. 'We zien wel. We hebben er erg veel zin in, maar mocht het tegenvallen, om wat voor reden ook, dan zitten we volgend jaar weer op Texel.' Op Loodsmansduin worden de hon neurs waargenomen door Christina Knol, die samen met haar toenmalige echtgenoot een eigen café-restau rant heeft gehad in Pijnacker en ook verder veel ervaring in de horeca heeft opgedaan, onder meer als werknemer bij haar broer en schoon zus. Ze wordt geassisteerd door Thijs Cazemier, een vriend van de familie Knol, die de afgelopen jaren in het seizoen ook al geregeld in het restau rant op de Hoornder camping hielp en die net als de anderen zijn wortels in Drenthe heeft. Een enorme opluch ting voor Henk en Yolanda Knol is de komst van zoon Michel, die gediplo meerd kok is. 'Hij zou eigenlijk ko mende zomer bij Bos en Duin aan de slag. We zijn erg gelukkig dat ze er daar aan wilden meewerken dat hij hier qaat werken, want we snappen dat het voor hen niet makkelijk is om zo vlak voor de zomer nog iemand te vinden en in te werken.' Een andere zoon, Kevin, zwaait net als afgelopen seizoen de scepter in de snackbar van het restaurant. De vaste gasten zullen van de veran deringen niet te veel merken, menen Henk en Yolanda Knol. 'Niemand hoeft zich zorgen te maken, alles gaat gewoon door. En buiten het seizoen kunnen de Hoornder biljartvereni gingen hier ook weer terecht.' Dat ze er met hun verwachting met ver naast zitten, blijkt even later, wanneer twee net gearriveerde kampeerders het restaurant binnenkomen en een har telijke begroeting van Christina volgt. Het echtpaar Knol bekijkt het tafe reeltje glimlachend: 'Ja zo gaat dat, Christina hielp hier al eerder in de bediening. Wij staan in de keuken, waardoor een hoop mensen ons met eens kennen.' Met een optreden van Quintessens wordt zondag het seizoen koffie concerten in de Waalder kerk afge sloten. Het ensemble wordt voor de gelegenheid versterkt door blokfluitiste Marjoke van Die. Op het programma staan werken uit Renaissance en vroege Barok, van onder anderen Monteverdi, Swee- linck, Byrd, Tallis en Schütz. Quintessens bestaat uit Lida Wels (mezzo-sopraan/alt), Ingrid Wage (sopraan), Rens Bijma (tenor, klave cimbel), Daniël van der Wal (tenor) en Kees Deij (bas). Zij kennen elkaar van het koor van de Nederlandse Bachveremging, dat onder meer de jaarlijkse uitvoeringen van de Mattheus Passion van J.S. Bach in Naarden voor zijn rekening neemt. Quintessens bestaat sinds 1992 en werkt eenmaal per jaar aan een groot Directeur Jan van Andel van de Stichting Wonen Texel (SWT) rea geert verbaasd op de kritiek van WD'er Maria van der Spek op het verplaatsen van de 60 toeristische slaapplaatsen vanuit Oase in De Koog naar De Toekomst. 'Volgens de gemeente vormde dit geen pro bleem.' De verplaatsing van de bedden is wat hem betreft een vol dongen feit. De SWT heeft de ap partementen gekocht om ze te ver bouwen tot wooncomplex voor horecapersoneel. Van Andel: 'Toen wij het gebouw kochten, zaten de toeristische slaap plaatsen er al niet meer in. Die waren door de vorige eigenaar al overgehe veld. Het ging ons om het pand zelf, daar is nooit een misverstand over geweest. We hebben onze plannen voorgelegd aan het gemeente en er op ambtelijk en bestuurlijk niveau over gesproken. Er is ons steeds ver teld dat er een dubbele bestemming op zit, recreatie en wonen, en dat permanente bewoning mogelijk is. Op die hele beddenkwestie zijn we niet diep ingegaan. De gemeente vond het een uitstekend plan en gaf alle medewerking.' Momenteel wordt er al permanent gewoond in het complex, maar het verkeert in slechte staat en is verou derd. Van Andel: 'We willen het reno veren en inrichten met appartemen ten voor één- en tweepersoonshuis houdens, specifiek voor mensen die in de horeca in De Koog werken. Niet één seizoen, ze moeten bij voorkeur in vaste dienst zijn. Vanuit die cate gorie is er veel vraag naar woon ruimte. Er komen in het gebouw tien appartementen en erachter mis schien twee. Ik denk dat er in totaal vijftien mensen kunnen wonen.' De renovatie wordt momenteel voorbe reid door de SWT. Van Andel hopt dat de verbouw na de zomer kan begin nen. In het hart van Den Burg moet ruimte worden ingericht om in de toekomst vaker ijsbaan of evene menten te houden. Die voorzet op de naderende discussie over de herinrichting van het centrum gaf Marian Merkelbach (CDA) woens dag in de raadscommissie Welzijn. Merkelbach stelde voor een ruimte vrij te houden waar water in kan wor den gezet. Ze kreeg bijval van Eric Hercules (PvdA). De raadscommissie besprak ideeën van Roelie Bakker (Texels Belang) om elk jaar een ijs baan aan te leggen op de Groene- plaats. Volgens het college kost een exploitatie van drie weken ongeveer €65.000,-. waarvan zo'n €10.000,- kan worden terugverdiend uit de in komsten en €55.000,- door derden moet worden opgebracht. Bakker bleef hoopvol ondanks de kosten en rekende tijdens de vergadering voor dat het financieel mogelijk moet zijn als er tien sponsors worden gevon den die elk vijfduizend euro willen geven. Martin Trap (WD) en Frans Visman (D66) zetten kanttekeningen bij de plannen. Trap liet weten dat on dernemers in Den Burg met staan te popelen om de kosten van een nieuwe ijsbaan op zich te nemen. 'In een tijd waarin je op de kleintjes moet letten, ga je niet zulke bedragen spenderen.' Zowel Trap als Visman wees erop dat naast het geld ook de medewerking van vrijwilligers moet worden gevonden. Bakker liet zich met van de wijs brengen en zei later terug te komen op het onderwerp. Ze kon zich vinden in het voorstel van Merkelbach om ruimte te reserveren. 'Dan kan ook de kermis terugkeren op de Groeneplaats en een stukje van de opbrengsten daarvan kunnen we gebruiken voor de ijsbaan.' DINSDAG 25 MEI 2004 project, waarbij de groep wordt uit gebreid met enkele zangers en instrumentalisten. Zo werd in de af gelopen adventstijd een programma uitgevoerd met Vespers van Allerhei ligen, samengesteld uit muziek van Monteverdi en instrumentale 'canzoni' en sonates van tijdgenoten. De overige teksten werden Grego riaans gezongen in de stijl van de vroege barok. Naast deze omvang rijke projecten verzorgt het ensemble regelmatig koffieconcerten en andere optredens. Marjoke van Die studeerde blokfluit bij Marion Verbruggen aan het Utrechts Conservatorium, waar zij in 1980 haar diploma Uitvoerend Musi cus behaalde. Hierna volgde zij enige jaren les in basso continuo bij Step hen Taylor. Verbruggen is als blokfluitdocente verbonden aan de Biltse Muziekschool en het Centrum voor Kunstzinnige Vorming De Plan tage in Tiel. Als uitvoerend musicus speelt ze voornamelijk oude muziek. Het concert in De Waal begint om 12.00 uur, de toegang bedraagt €6.50, inclusief koffie na afloop. Kin deren betalen €3,-. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de WV, bij galerie Lange- waal en voor aanvang van het concert in de kerk. Voor het seizoen 2004-2005 staan optredens gepland van Kathleen van der Weert en Jeroen Schipper (verha len over bijzondere kleding en zang, 26 september), een klarinetkwintet (14 november), Gheselscap Goet ende Fijn (20 februari) en Esther Ebbing (sopraan) en Margreet Prin sen (klavecimbel) (29'mei). Zijn laatste grote reis. Met leedwezen geven wij kennis dat, na een noodlottig ongeval, van ons is heengegaan mijn dierbare echtgenoot, onze dierbare vader, schoonvader en opa Dirk Krijnen Czn echtgenoot van Tine Krijnen-Baijs Oudeschild, Den Helder, 8-11-1928 22-5-2004 Tine Krijnen-Baijs de kinderen- KeesJan Krijnen Inge Krijnen-Zegel Martme Nielen-Krijnen Stef Nielen de kleinkinderen. Sarah Krijnen Femke Krijnen Kees Nielen Maarten Nielen Texel, 22 mei 2004 Keesomlaan 10 1791 DC Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 25 mei van 19.00-20.00 uur en na de begrafenis in "Uitvaart centrum Texel", Bernhardlaan 147, Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op woens dag 26 mei om 14.00 uur in het zeemanskerkje te Oudeschild, waarna de begrafenis op de Oude schilder begraafplaats zal plaatsvinden. Dag lieve opa! Jammer, dat u met meer in ons midden bent. Aan de hemel straalt een grote ster. Sarah Knjnen Kees Nielen Maarten Nielen Femke Krijnen Plotseling is overleden onze neef Dirk Krijnen Wij wensen Tine, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe met dit verlies. W. Schellinger-Zegel F. Schellinger t D. Zegel A. Zegel-van Egmond A. Helmhout-Kievit t O. Helmhout 1 D. Kievit H. Kievit-Zandee Door een noodlottig ongeval is van ons heen gegaan onze gewaardeerde buurman Dirk Krijnen Wij wensen Tine en de kinderen veel sterkte. Jan en Janny Heethuis Zeer geschokt zijn wij door het overlijden van onze secretaris en goede vriend Dirk Krijnen Wij wensen Tine en de kinderen heel veel sterkte in deze moeilijke dagen. Harold Kious Margaret Kious Willem Griek t Grietje Griek-Eelman Cor Boekei Nellie Boekei-Roeper Bert Koning Willem Bakker Frieda Bakker-Kuip Jaap Bakker Corrie Bakker-Buisman Kees Boekei Mylene Boekel-Nabehet Dirk, behouden vaart op je laatste reis. Na jaren samen varen. En na nog langer samen koffie-en op de markt- maandagen moet ik nu afscheid nemen van mijn oud-collega Dirk Krijnen Vaarwel Dirk. Ab Bakker, De Koog Als ik eens mijn ogen sluit, en het leven vliegt eruit En men vraagt was het goed of matig. was het vlot of statig Blijf bij die vraag met langer staan, vergeef me, ik heb mijn best gedaan Na een moeizame periode is in alle rust ingesla pen, onze moeder en oma. Met de opstandmgshoop in gedachten. En hij zal elke traan uit hun ogen wegwissen, en de dood zal niet meer zijn, noch rouw, noch ge schreeuw, noch pijn zal er meer zijn. De vroegere dingen zijn voorbij gegaan. En hij die op de troon zat zeiZie ik maak alle dingen nieuw Opb:2l 4-5 Jeannette Maria Catharina Jenck weduwe van Jan Vlas eerder gehuwd geweest met Henk van der Kooij op de leeftijd van 84 jaar. Namens de familie: Jeannette Schuts-van der Kooij Gerda van Looy-Vlas Texel, 25 mei 2004 „Verpleeghuis Texel". De lezing zal gehouden worden op vrijdag 28 mei om 14.00 uur in „Uitvaartcentrum Texel", Bern hardlaan 147, Den Burg, waarna we haar naar haar laatste rustplaats begeleiden op de Alge mene begraafplaats Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in het uitvaartcentrum. Correspondentie-adres: R.A. van Looy. Boterzwin 4406, 1788 WV Den Helder. Met droefheid geven wij u kennis dat na een kort ziekbed is overleden onze moeder, groot- en overgrootmoeder Tiny Keijzer Huijbers weduwe van Jaap Keijzer op de leeftijd van 84 jaar Astrid en Reinhard Peter en Monique Ingrid en Rob Wim en Marjan André en Lia George en Joke Klein- en achterkleinkinderen Texel, 19 mei 2004 Sluyscoog 46, Den Burg. De crematieplechtigheid heeft inmiddels plaats gevonden op maandag 24 mei te Schagen Correspondentie-adres: W.P.J. Keijzer, Keesomlaan 29, 1791 DB Den Burg. In je leven ging je altijd tegen de stroom in Nu mag je eindelijk met de stroom mee Niels heeft ons na een zeer intens leven verlaten Niels Jan Alderlieste Bonaire, 27 november 1950 St. Maarten, 9 mei 2004 St. Maarten: Alma Landman Texel: Fien Alderlieste Sevilla: Erwin en Hélène Texel: Din en Els Sevilla: Roy en Martha Op maandag 17 mei, ontvingen wij het bencht dat is overleden onze zuster en schoonzuster Minke den Braven-van der Meer Wij wensen de familie veel sterkte toe met dit verlies Namens de broers, zusters, schoonzusters en zwagers. IN MEMORIAM De stilte blijft Maar in onze gedachten Blijven we jouw lach Altijd horen. LEONIE We missen je! 25-05-2003 25-05-2004 21-05-04 Geweldig, warm, veel, mooi, onvergetelijk ledereen heel erg bedankt voor de fantastische herinnering die jullie ons gegeven hebben. Dankjewel. Sille, Jesse, Bart Valentine

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3