Alice in Wonderland' spetterende show 2 m Knappe presentatie jarige Muziek- en Dansschool Natuur op terrein Mok in kaart gebracht teso Meezingen op Vaderda; E Agenda TEXELSE COURANT 9B Afwisselende show bij Taptoe Oranjebal M\jn idee... Hoogwater te Oudeschild TEXELS E™COU RAI Open dag 't Sterrekind Schouwburgreizi DINSDAG 15 JUNI 2004 Met twee spetterende voorstellin gen van de eigen productie Alice in Wonderland heeft Muziek- en Dansschool Texel zichzelf een prachtig cadeau gegeven voor haar vijfenveertigste verjaardag. Bijna driehonderd dansers, muzi kanten, toneelspelers en vrijwilli gers lieten zien dat er op Texel heel wat talent rondloopt, dat onder lei ding van deskundigen de krachten weet te bundelen. Het spektakel deed zowel zaterdagavond als zondagmiddag de Burgemeester de Koninghal helemaal vollopen, met in totaal zo'n achthonderd toe schouwers. Enkele tientallen belangstellenden die niet tijdig hadden gereserveerd, onder wie ook nogal wat ouders van kinderen die aan het stuk meewerkten, moesten zaterdagavond worden teleurgesteld omdat er geen plaats meer voor hen was. Voor alle makers kwam met de laat ste voorstelling een einde aan een hectische periode, waarin nog tal van voorbereidingen moesten worden getroffen en vooral veel geoefend werd. Alle choreografieën, teksten, arrangementen en volledige nieuwe stukken waren geschreven, de decorstukken en kleding vervaar digd, de muziekstukken ingestu deerd en tientallen malen hadden de dansers hun dansen gerepeteerd. Maar een vlotlopend programma was het daarmee uiteraard nog niet. Daar voor moest iedere deelnemer precies weten wat er van haar (er deed maar één mannelijke danser mee) werd verwacht en wanneer Een moeilijke opgave, zeker voor kinderen van wie de allerjongsten nog maar amper hun eigen naam kunnen schrijven en die op de meest onverwachte momenten moeten plassen. Dat het publiek zich desondanks geen seconde hoefde te vervelen, was met name te danken aan regisseur Anneke Berghuis en dansdocenten Roos Bakker en Klarina Combé, die de touwtjes strak in handen hielden. Storing Dat er desondanks wel eens iets mis gaat, is nauwelijks te voorkomen, maar zelden of nooit was dat storend Een groot compliment verdient ac teur Maarten Kuik, die zaterdagavond als konijn op het toneel stond toen er een stop doorsloeg, waardoor een deel van de verlichting uitviel en de elektrisch versterkte muziekinstru menten - zoals gitaren, elektrische piano en harp - niet meer te gebrui ken waren. De storing duurde zes a zeven minuten en al die tijd lag de voorstelling eigenlijk stil. De middel bare scholier Kulk aarzelde geen moment en sloeg onder bulderend gelach van de toeschouwers aan het improviseren, net zolang tot de sto ring was verholpen. Provisorisch, want het geluid van de elektrische muziekinstrumenten was noodge dwongen te horen vanaf de CD waar mee de muzikanten hadden geoe fend. Gelukkig deed de storing zich aan het einde van de show voor, met nog maar een paar nummers te gaan. Bovendien was een deel ervan toch al gereserveerd voor (onversterkte) akoestische instrumenten. Zondag deed zich een veel kleinere storing voor, die tot gevolg had dat één van de lampen die het decor van de achterkant belichtten, uitviel. Bij de dansers die tussen de coulissen het swingende maar nogal ruig ge zongen Demasiado Corazon van Willy DeVille hoefde hij niet te vrezen, maar voor I got the music van zange res Kiki Dee miste hij net te vaak de juiste toon. Toen de twijfel tijdens de generale repetitie op vrijdag hard dreigde toe te slaan, verloste dansdocente Roos Bakker hem uit stonden, sloeg de schnk toe, maar Erik Mulholland, verantwoordelijk voor het licht en geluid, bleef ijzing wekkend kalm en bracht uitkomst. Baard Van heel andere aard was de tegen slag waarmee Jasper de Boer te maken kreeg. Hij zou bij twee onder delen voor de vocale begeleiding zorgen, maar kreeg een paar weken voor de uitvoering te maken met een bekend probleem voor jongens van zijn leeftijd: hij kreeg de baard in de keel. Voor een mooie vertolking van zijn 'lijden' door de microfoon bij het nummer van Kiki Dee over te nemen. Ze deed het niet onverdienstelijk (al is ze met haar wat hese geluid geen geboren zangeres), zodat besloten werd dat ze er ook bij de voorstellin gen aan moest geloven. Geen mak kelijke beslissing, want als één van de leidinggevenden had de nerveus ogende Bakker al zo'n zware taak, maar ze slaagde met vlag en wimpel. Rode draad De show bestond in feite uit zeven tien dansen, die dankzij een rode draad één geheel vormden. Als uit gangspunt was Alice in Wonderland van Lewis Caroll gebruikt, een boek dat in 1887 voor het eerst in een Ne derlandse vertaling verscheen. Het verhaal gaat over een meisje dat in een droomwereld belandt, waarin ze door het drinken van drankjes en het eten van koekjes voortdurend groeit en krimpt en allerlei wonderlijke we zens ontmoet. Ondanks haar angst is ze erg nieuwsgierig en blijft ze op verkenning uitgaan. Wanneer ze het opneemt tegen een wrede koningin, die blinde gehoorzaamheid eist, wordt ze in een rechtszaak veroor deeld en moet ze haar hoofd verlie zen. Gelukkig voor haar wordt ze net op tijd wakker. Om goed te laten zien dat Alice voortdurend van lengte ver andert, had regisseur Berghuis ervoor gekozen haar rol te laten spelen door drie in lengte uiteenlopende actrices: Hanneke Lemstra (de 'gewone'), Ariane Standaart (de grote) en Liselotte Schoo (de kleine). Een goede keuze, die steeds ogenblikke lijk duidelijk maakte hoe het ervoor stond met Alice. Wat minder vanzelf sprekend was de rol van haar tegen spelers, zoals de meerschepsels, de snoepjes en de rozenschilders. Toe schouwers die het boek met hadden gelezen, zullen zich niet steeds heb ben gerealiseerd in wat voor situatie Alice nu weer was beland, maar sto rend was dat allerminst. Afwisselend De dansen waren erg afwisselend en werden uitgevoerd door leerlingen die sterk in leeftijd uiteenliepen. Er was zowel klassiek ballet als het te genwoordig zeer populaire street- dance, jazzdance en een mix te zien De allerjongsten, van gemiddeld vijf jaar oud, kregen dit schooljaar de eerste beginselen geleerd in de cur sus Algemene Dansante Vorming. Zij huppelden in het eerste en laatste onderdeel als konijntjes over het to neel. Het meest spectaculair was een dans waarin leerlingen jazzdans en leerlingen streetdance duidelijk twee groepen vormden en onder begelei ding van opzwepende ritmes van de drummers uit het orkest een schijn gevecht opvoerden. De groepen had den sinds februari afzonderlijk geoe fend, maar moesten er in twee afsluitende gezamenlijke repetities één dans van zien te maken. Dat was niet gemakkelijk, want de dansers kregen plotseling met tegenspelers te maken die met felle bewegingen be nen hoog opzwaaiden en vuisten tot vlak voor hun gezicht brachten. De arme Alice werd door de strijdende partijen wild heen en weer geworpen en leek het onderspit te moeten del ven, maar kwam met de schrik vrij. Dat het publiek de show waardeerde, bleek uit het langdurige applaus na afloop. De enige vraag die rest is hoe de Muziek- en Dansschool zichzelf bij haar 50-jarig jubileum, in 2009, nog moet overtreffen. De belangrijkste mensen achter de schermen waren Anneke Berghuis (regie). Roos Bakker en Klanna Combé (choreografie). Mathieu Vulto (dirigent). Ed de Boer (tweede dirigent). Klarina Combé en Imme Wassmk (organisatie). Erik Muiholland (licht en geluid) en Karin Somers (grime). Joop Rommets De Texelse fanfarekorpsen, drum bands en majorettenpelotons pre senteren zich dinsdag 22 juni op de Groeneplaats samen met de jaar lijkse Taptoe. Door Eigen Kracht (DEK) uit Den Hoorn, het Konink lijk Texels Fanfarecorps (KTF) uit Den Burg en Excelsior uit Ooster end hebben wederom een feeste lijk en afwisselend programma in gestudeerd, dat volgens goed gebruik gratis kan worden beluis terd. De Taptoe begint om 19.30 uur, wan neer KTF de intrada verzorgt. Daarna geeft iedere vereniging een eigen optreden. DEK marcheert het plein op met Jubilissimo, brengt vervol gens Grease, El Bimbo en I will follow him ten gehore en marcheert af met Semper Dixieland. De opmars van KTF gaat gepaard met Saint Triphon. De drumband van het korps uit Den Burg speelt daarna Latin Show en gezamenlijk brengen orkest en drum band Fiësta Espagnol en Latin Style, waarna tijdens de afmars Excellence klinkt. Excelsior treedt aan met Pres tige, waarna de percussiegroep The American way en Swinging blues speelt, onderbroken door de kraker We are the champions van het orkest. Samen spelen beide groepen No youth, no future en tijdens de afmars klinkt Straight away. Gezamenlijk ke ren de korpsen ten slotte terug om onder leiding van Betty Bakker en Erna Bousma Pearl of the city, Stand by en het Wilhelmus te laten klinken. De Taptoe duurt ongeveer een uur en wordt georganiseerd door het Contactorgaan voor Zang en Muziek. Speaker Andrew Albers geeft tijdens de show uitleg. Ter bestrijding van de kosten wordt een collecte gehouden. Voor wie met lang kan staan, worden een paar banken neergezet. Zaterdag is de ellende begonnen en tot 4 juli zitten we eraan vasf. Geen bal zo rond of hij rolt wel. Van de ene kant van het scherm naar de andere. Avond aan avond. Voorbeschouwingen, nabeschou wingen en maar blaten, blabla blabla. Nederland gehuld in oranje. De supermarkt gehuld in oranje. Bierdoppen, fietsmutsen, sjaals, vlaggetjes, toeters en andere na righeid. Behalve voor het Oranje huis voel ik geen fluit voor oranje. Sterker nog, ik vind het een kleur van niks. Zo'n menggebeuren, met geel en niet rood Alleen bij een bed goudsbloemen voel ik een brok enthousiasme omhoog komen, maar bij voetbaloranje, hou op. Die onmogelijke herrie van zo'n vol stadion die maar je huiskamer indendert. Alle sfeer kapot dreu nenden teesconcentratie vernieti gend. Drie weken lang voetbal- terreur op tv. Bij het koffie aanreiken niet voor het beeld staan en verder je mond houden, want daar komt net een geweldige pass van... Het zal wel. Mannen en voetbal, het is een verschrikkelijke combinatie als je met van het laat ste houdt. Sinds zaterdag voel ik mij gesteund door Teun Eelman uit Oosterend, die het aangedurfd heeft via een landelijk blad open lijk voor zijn voetbal haat uit te ko men. Op de voorpagina nog wel 'Ik hoop dat ze alles verliezen, dan is het zo snel mogelijk afgelopen. Wat een vent! Wat een lef! En niet onderduiken, gewoon cool over straat blijven lopen. Gelukkig dat Volkert van der G. uit de running is, anders zou het nog een linke zaak voor hem worden. Wie, behalve de vrouwen en niet te vergeten onze ereburger, durft openlijk te beken nen dat hij niet van voetbal houdt? Sterker nog, dat hij niet eens weet welke kant het ding opgeschopt moet worden. 'Eén trap in de lucht en ze hebben weer een ton ver diend. Het is een schande.Teun, je bent een man naar mijn hart. Kan ik je drie weken ruilen voor mijn voetbalminnaar? Pien Verberg Een ringsnaveleend bij de Hors meertjes en een blauwe vleu geltaling nabij het Groote Vlak. Het waren twee waarnemingen van biologen Menno Hornman en Niels Gilissen, die namens de dienst Gebouwen, Werken en Terreinen van het ministerie van Defensie onderzoek doen in de omgeving van de Joost Dourleinkazerne. Het ministerie brengt dit jaar opnieuw de natuurwaarden op het defensie terrein in kaart. Dat gebeurde voor het laatst in 1998 door SOVON en andere natuurorganisaties. Twee groepen, die de Mok een paar keer bezoeken, brengen achtereenvolgens flora en fauna in kaart, met specifieke aan dacht voor vegetatie en vogels. Hornman en Gilissen richten zich op de fauna, maar nadruk op broedvo- gels. Dat deden ze in maart, april, mei en deze maand voor de laatste keer. 'We gaan 's morgens rond een uur of zes al op pad en op een kaart geven we aan welke vogels we waar in het gebied horen.' Concrete resultaten kunnen de twee nog niet op tafel leggen, omdat alle bevindingen naar verwachting pas in het najaar zijn uitgewerkt. De eerste conclusies van de twee luiden wel dat er veel variatie in het defensieterrein is. 'Het is aantrekkelijk terrein', aldus Hornman. 'We hebben bijvoorbeeld blauwe kiekendieven gezien. Die doen het slecht in de rest van het land, maar hier hebben we toch twee paren gezien. In de rietkraag van het zuidelijke Horsmeer hebben we een roerdomp waargenomen en op de Hors hebben we strandplevieren en strandbroeders gezien.' De twee constateerden ook dat de dwerg- sternkolome verdwenen was. De meeuwenkolonie was er wel. 'Je merkt dat de kleine mantelmeeuw de plaats van de zilvermeeuw aan het overnemen is. Vroeger zag je vooral de laatste veel, maar nu is het an dersom.' Ook werd vastgesteld dat de lepelaarkolonie in de Geul is ge groeid. 'Dat is geen defensieterrein, maar het grenst er wel aan.' Het meest opzienbarend was de waarneming van een ringsnaveleend bij de Horsmeertjes. Gilissen: 'Die zagen we om zes uur 's ochtends. De ringsnaveleend is landelijk pas zo'n twintig keer gezien en het was de eerste keer op Texel. Er is meteen een aantal vogelaars en Texelaars komen kijken.' Erik van der Spek van Staats bosbeheer bevestigt dat de ring snaveleend is gezien. De vraag was even of het mogelijk een ontsnapte eend was, maar het dier bleek, voor zover te zien, ongermgd. Hetzelfde gold voor een blauwe vleugeltaling. 'We zagen ook dat zich ten zuiden van de Stuifdijk een nieuwe duinvallei aan het vormen is met vogels en parnassia. Dat is heel bijzonder. Het leidt ook tot verzoeting van het ge bied.' De medewerkers van de dienst Ge bouwen, Werken en Terreinen kunnen nog niet concreet zeggen of het aan tal en soorten vogels op terrein van de Mok af- of toeneemt. 'In het alge meen zie je wel dat de terreinen van Defensie niet intensief worden ge bruikt. Defensie heeft landelijk zo'n dertigduizend hectare terrein in haar bezit.' Die terreinen worden allemaal eens in de zoveel jaar onder de loep genomen. De twee biologen ver wachten dat de resultaten van het onderzoek eind dit jaar allemaal ver werkt zijn. De rapportage leidt even tueel tot aanbevelingen voor het be heer. In het geval van de Mok is dat in handen van Staatsbosbeheer. Dinsdag 15 juni: Bij Texel Catering Service in Oude- schild begint om 19.00 uur een kookworkshop met Texelse asper ges. Deelname kost €35,-, reser veren via tel. 313791. Een gespreksgroep praat over het leven en sterven van Jezus Chris tus. Locatie is het gebouw Eben Haezer van de baptistengemeente aan de Julianastraat in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Het cellokwartet Quartz geeft een concert in de hervormde kerk. Het is het eerste in de serie die jaarlijks wordt georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Aanvang 20.15 uur. Vanaf 20.45 uur kan in het Eier- landsche Huis in De Cocksdorp op een groot scherm de voetbal wedstrijd Nederland-Duitsland worden bekeken. In Cinema Texel draaien Troy (aan vang 18.45 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter III (19.00 en 22.00 uur) en The day after tomorrow (21.45 uur). Woensdag 16 juni: In De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur de hervormde kerk te bezichtigen. In tegenstelling tot wat gebruikelijk was, is het orgel niet te bespelen. Om 19.30 uur komt in het ge meentehuis de raad bijeen. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een open bridgedrive. In Cinema Texel draaien de Neder landstalige versie van Harry Pot ter III (aanvang 13.00 en 16.00 uur), In Oranje (13.30 uur), The day after tomorrow (15.30 en 21.45 uur), Troy (18.45 uur) en de ondertitelde versie van Harry Pot ter lir (19.00 en 22.00 uur). Donderdag 17 juni: Jeu de Boulesclub Den Burg houdt vanaf 19.30 uur een inloop avond. Bezoekers krijgen (gratis) uitleg op het terrein bij zwembad Molenkoog en spelen één of meer partijen. In Cinema Texel draaien Troy (aan vang 18.45 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter lil (19.00 en 22.00 uur) en The day after tomorrow (21.45 uur). Di. 15 7.40 en 19.50 u. Wo. 16 8.35 en 20.30 u. Do. 17 9.04 en 21.00u. Vr. 18 9.40 en 21.30u. Za. 19 10.05 en 22.10 u. Zo. 20 10.55 en 22.35 u. Ma. 21 11.25 en 23.20 u. Di. 22 11.54 en - u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer- der hoogwater. De zon komt 20 juni op om 05 13 uur en gaat onder om 22.10 uur; 17 juni nieuwe maan. Vrijdag 18 juni: In De Cocksdorp is van 10.35 13.30 uur de hervormde ken bezichtigen. In tegenstelling wat gebruikelijk was, is het 0 niet te bespelen. Om 19.00 uur begint m Eierlandsche Huis in De Co dorp een kinderdisco. Bij Oudeschild gaat om 19.OO1 het tweedaagse clubkampu schap van Wielervereniging Ti van start. Vanavond rijden dec nemers een tijdrit. In dorpshuis De Bijenkort Oosterend wordt vanaf 20.31 een linedance-avond gehous De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Troy(a vang 18.45 uur), de ondertiti versie van Harry Potter III (19.05 22.00 uur) en The day tomorrow (21.45 uur). Veerdienst Teso onderhoudt 4 derdag van 9.30 tot 16.001 halfuurdiensten. Vrijdag gaal tweede boot om 6.30 uur in vaart; deze vertrekt om 20.00 voor het laatst uit Den Helder, I zigers vanuit Den Helder mot vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur kening houden met een wach: van anderhalf uur. Op Texel 1 wacht Teso van 8.00 tot 14.00i een uur wachttijd. Zaterdags in Den Helder van 8.00 tot 16 uur een half uur wachttijd y wacht. Op Texel is dat tussen 9 en 16.00 uur het geval. Meeriif matie kan verkregen worden tel. 369000, info@texel.nl www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den B'j Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 8S Advertenties en abonnementen: Splnbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onza advert enhscontracten en aanbieding*S zijn van toepassing de Regelen voor het Ad verter» van de Stichting ROTA, gevestigd te Amstenl«f. gedeponeerd bf| de Kamer van Koophandel en FC te Amsterdam onder nummer 41198699 Een ts van de Regelen voor het Advertentiewezen won verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 (auw* Per jaar 65,60 63,50 (auto»* Bij verzending naar het buitenland sjr portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voer afloop van de abonnementsperiode. Medewerkers van de dienst Gebouwen, Werken en Terreinen doen onderzoek naar de natuurwaarden op het terrein van de Mok. (Foto Joroen van Hattum) In theaterrestaurant Klif 12 treden zon dag Bas en Ralf Grevelink op met Meezingspektakel 4. Vijf jaarlang heb ben de broers heel Nederland mee la ten zingen met hun programma Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben. Maar wat weet het publiek eigenlijk van hen? Het zijn broers, ze zijn in het zelfde huis geboren, zijn samen opge groeid, schelen maar één jaar en heb ben op dezelfde school hun eerste stappen op het podium gezet. Ze de len al veertig jaar lief en leed. In deze nieuwe voorstelling nodigen Bas en Ralf Grevelink het publiek uit De vrije peuterspeelgroep 't Sterrekind aan de Gasthuisstraat in Den Burg houdt zaterdag 26 juni van 10.00 tot 13.00 uur een open doe- en kijkdag met verschillende activiteiten voor jong en oud. Er wordt wol vervilt, er worden koekjes gebakken, spelletjes gedaan en geknutseld met materialen uit het bos en van het strand. Verder zijn er een koek en zopiekraam en worden er spelletjes verkocht. om hen wat beter te leren ken Zingend halen zij vrolijke henen gen op, maar gaan ook het sentt niet uit de weg En het feest fi compleet als er uit volle borsl worden meegezongen. De geb ders worden begeleid door combo bestaand uit Jeroen i" (muzikale leiding en vleugel), A Eleveld (drums) en Bas Schei (basgitaar). De voorstelling op Vaderdag bi om 20.30 uur, de toegang bei" €12,50. Diner vooraf mogelijk,» veren tel. 319633. In het artikel over de schouwt reizen dat vrijdag in de krant sk is een storend foutje geslopen' emailadres. Vermeld was kracht7hotmail.nl en dat moe1 windkracht7@hotmall.com. Me" die zich willen opgeven voorde' stellingen, kunnen dat doen W emailadres. Windkracht 7, dal»' gevormd door Henk Snijders enk Harbers, heeft dit seizoen de 09 satie van de schouwburgreizeet genomen van de Welzijnsstichf

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2