Geslaagden OSG de Hogeberg Geknip^O Hulpverfening Kielekiele Vlag in top voor 'wonder van Oudeschild' TEXELSE 2 COURANT Kerkdiensten Bil", oud Papier TEXELSE^COURANT Radio Texel da9) Radio Royaal verandert naam Medische zorg 'Texel Helpt' op zomerreces Expositie in atelier Oriëns VRIJDAG 18 JUNI 2004 •commu mr Ruller van Vel/en Strandjutten Strandjutten is op Texel vooral 's winters favoriet tijdverdrijf. Het eiland telt maar liefst twee jutters- musea vol restanten van dramati- sche strandingen en schipbreu ken en andere bizarre strand vondsten. Maarten Boon is een echte jutter. Zomers maakt hij met toeristen excursies over het strand, met zijn door twee Engelse knollen getrok ken, zelfgebouwde wagen van 'juthout'. Tussendoor zoekt hij met zijn paarden het strand af naar aangespoeld wrakhout en ander bruikbaar spul. Een vrijbui ter, een soort Malle Pietje ook. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844 In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11. Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram Gj jam, tel. 318581,327970. Stichting Welzijn Ouderen Teu Warme maaltijdvoorziening, afc mering, klusjesdienst, huishouden dienst, versteldienst. Spreekuur^ 9.00 tot 10.00 u. en van 14.001 16.00 u., De Buureton, Beatrixla 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen va schepen en zwemmers in nood:t> 316270. Chemicaliën op het strand: fi de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehoijj Texel, crisisopvang huiselijk gev»ec tel. 0222-321001, dag en nachtb- reikbaar Jongeren Informatie Punt vn vragen en advies over wonen, wb ken, studie, recht, relaties, seksua teit, verslavingen en vrije tijd. Op* dinsdag en woensdag van 15,00; 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wilhelmirt laan 1, Den Burg, tel. 315582. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Thijsselaan, Binsbergenstraat, Brouwerstraat, Drijverstraat, Wil sterstraat, Burdetstraat, Meester Kraaistraat, Lieuwstraat, Tjak- kerstraat. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld 4 de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 09 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advorienilecootracton en aanbiedingen daar too zr|n van toepassing de Regelen voor het Advertentio- wozen van do Stichting ROTA. gevestigd Ie Amsterdam zoals gedeponeerd tui do Kamer van Koophandel en Fa brieken le Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van do Regelen voor het AtTvortentiewozen wordt op uw verzoek kosteloos toegozonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 (automatisch) Per jaar 65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping met Bart en Pete' I (entertainment) 21.00 u. Onzin in de ether I 22 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramma Vandaag: Boet binnenstebuiten. 0# nieuwe natuurexcursie van Staats» beheer En over de maiorettes bi) del# 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 9.30 u Kerkdienst vanuit Protestants Waddengemeente Texel 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwi)zer 13.00 u. Goud van Noud (Nederland^ 15.00 u. Frans gaat het doen (muzi$ 16 00 u. Sportlokaal (uitslagen en 4 views) 18 00u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.45 u. Rooms-katholiekekerkOenB Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek(W ling van zaterdag) 20 00 u Natuurwijzer (herhaling vanï 21.00 u. Reggae on the move (muz« 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuvS1 19 00u. Op uw verzoek (verzoekp1-^ 20 00 u Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u Pietelepote (kinderprogranï"! (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geestelijk p» gramma, met vanaf 19.001*' verzoekplaten) 19 45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Even bijpraten met Wijk*-J den Berg spreekt met mev^B Verijzer-Halsema en TinusWB ming (herhaling) aansluitend Radio Noordholland I Donderdag: 18 00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard Janien de Bruijn bespreken V kale nieuws). .>1 Vandaag: Het raadhuis, de Gfoef1j£jB en de dictatuur van de democratie- nemende drukte en het einde vanm j biel telefoneren. Veel muziek, vanf-j Alice in Wonderland, op eigen teksWJJB tekst van Huib 'de Rijmelaar' Fenijnl ling van 3 juni) 20.00 u. Radio Noordholland H Bij menig huishouden hangen vlag en boekentas in de vlaggenmast. Eindexamenleerlingen van de OSG Ik beken. Ik heb een grove blun der begaan Mijn nederige excu ses zijn op zijn plaats. Ik hoop mijn misser eens aan u goed te kunnen maken. Voor ernstig leed adviseer ik www slachtoffer hulp.nl. Wat is namelijk het geval? Enkele weken geleden schreef ik over mijn Idols-plan. Kort gezegd: een tv-seizoen lang ongelimiteerde promotie voor Texel middels een gedoodverfde Idols-wmnaar van Texel. Daarbij somde ik een aan tal Texelse troubadours op. die mijn inziens kans maken de Idol van seizoen 2005/ 2006 te wor den. Maar ik zag daarbij de groot ste kanshebber over het hoofd Antoinette van Rossum. Nog maals: heel Texel, familie van Antoinette tot in de vierde graad, al haar vrienden (van Hilversum tot Hollywood) en goede kennis sen mijn nederigste excuus. Waarom Antoinette als Idol? Antoinette, artiestennaam 'Net je', heeft het allemaal. Telt u maar op. Netje is dochter van een visserman en groeide op nabij de vuurtoren. Voel de romantiek! Ziet u de overeenkomst met chansondiva Liesbeth List? Bo vendien is Net/e bekend met het sterrendom. De Starmaker leidde hoorden gisteren of ze geslaagd of gezakt zijn. De school scoorde hoog, volgens rector Henk de Vries. 'We zijn tevreden, de resultaten zijn als vanouds.' Veertien leerlingen moeten herexamen doen om als nog het diploma in de wacht te sle pen. Van één of twee leerlingen staat het volgens De Vries nu al vast dat ze gezakt zijn. Traditiegetrouw hield de school woensdagavond, voorafgaand aan de bekendma king, alvast een eindexamenfeest, ditmaal bij Paal 9. De diploma uitreiking vindt plaats op vrijdag 2 juli. De uitslagen op een rij; VWO 2e fase leerjaar 6 Wouter Bolier - De Cocksdorp; Joost Broekman - De Cocksdorp; Esther Albers - De Koog; Jip Frank - De Koog; Dina Schahidi - De Koog; Ellen van Andel - Den Burg; Hendrik Arendsen - Den Burg; Lisette Boeijen - Den Burg; Charlotte Boon, Den Burg; Iris Deppe. Den Burg; Arnoud Ens, Den Burg; Arjen Gieze, Den Burg; Frank Gieze. Den Burg; Charlotte van Heerwaarden, Den Burg; Annette Kenter, Den Burg; Suzanne Maas, Den Burg; Hanneke Posthumus, Den Burg; Simone de Wit, Den Burg; Malou Zuidema, Den Burg; Charlotte Bakker, Den Hoorn; Sjoerd Groeskamp, Den Hoorn; Lilly Witte, Den Hoorn; Floor Spaans. Oosterend; Sietze Vermeulen, Oos terend. HAVO 2e tase leerjaar 5 Merel van der Linde, De Cocksdorp; Rian Westdorp, De Cocksdorp; Kimberly Houwing. De Koog; Martijn Koolman, De Koog; Anouk Visee, De Koog; Sophie van Schaik, De Waal; Robert Zijm, De Waal, Jonathan Abraha, Den Burg; Tamara Barhorst, Den Burg; Willem Barhorst, Den Burg; Thysia Beerling, Den Burg; Mari|ke Blok, Den Burg; Silla Blom, Den Burg; Eric van Boven, Den Burg; Ard Commandeur, Den Burg; Patricia Hoogewoning, Den Burg; Monique Keyser, Den Burg; Mark-Jan Kuip, Den Burg. Marloes Maas. Den Burg; Sandy Pieterse, Den Burg; Marinka Plaatsman, Den Burg; Jos de Ridder, Den Burg; Tim Riegman, Den Burg, Patrick Simons, Den Burg; Bob Smit, Den Burg; Tom Smit, Den Burg; Anika Snoek, Den Burg, Bart Speckmann, Den Burg; Mira de Steur. Den Burg; Merijn de Steur, Den Burg; Gerrit van Straten, Den Burg; Sanne Struick, Den Burg; Tirsa Venneman, Den Burg; Joey van der Vis, Den Burg; Kim van der Vliet, Den Burg; Edgar Werkman, Den Burg; Gijsje Wissen burg, Den Burg; Souwtje Witte, Den Burg; Martme Zandee, Den Burg; Marjolein Zijm, Den Burg, Martine Berbée, Den Hoorn; Maarten Minnes, Met ingang van vandaag hanteert de Commerciële Omroep Radio Royaal (99,8 Mhz via de kabel) een andere naam: WET-Radio. WET staat voor Wadden Eiland Texel, maar het is ook het Engelse woord voor nat, wat verwijst naar het water dat Texel omringt. Directe reden voor de verandering is dat een commercieel radiostation in Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheel kundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallen nummer vermeld. 313086; 314727: 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het bereke nen van de eigen bijdrage: op werk dagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsm» 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schotr, oordsingel 44, Den Burg. tel. 09® 4636549. Spreekuur elke werH, van 9.00 tot 17.00 u Voor vragj over ontwikkeling, voeding, opvt» ding en verzorging van jonge kinde ren - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoonoordsingel 44, Den Burg.y 314887. Geopend elke werkdag t» sen 13.00-14.00 u - Diëtiste: voor afspraken elke wen, dag van 8.30-17.00 uur, tel. 027, 650222. Kraamhulp: Voor directe kraa- L hulp op Texel en na poliklinische® I valling: Parenta Kraamzorg, is I 0900-7273682 (24 uur bereikbaar, I Indicatie: Indicatie voor thuiszo- en voor opname in verpleeg- ,W verzorgingshuis: Stichting RIOTei, I Wieringen. Opvragen via tel. (022 I 671552. Opname geschiedt opa; vies van huisarts of specialist. I Apotheek: Weverstraat 95,0? Burg; tel. 312112. Maandag t/mirj I dag 8.00-17.30 u., zaterdag 10.® I 13.00 en 15.00-17.00 u.; zorcjj 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bv ten die tijden alleen voor spoed) sende gevallen. eerder coryfeeen als Monique Sluyter en Wendy van Dijk naar succes en begeleidde Linda de Mol. Bij broer John was zij kind aan huis. Acteurs Kevin Kostner en Robert de Niro zijn goede film- collega 's. De filmmuziek van 'Ca sino' van vermaard regisseur Oliver Stone wel eens gehoord? Is ook geproduceerd door deze showbizz-duizendpoot! Volgens de biografie op de website van Netje, wette verstaan (www.claire fisher. nl). Maar mijn blunder werd mij pas echt duidelijk nadat deze voormalige schoonheidsprinses vorige week in de krant bekend maakte tevens de uitvinder en bedenker van Idols te zijn! En dat geeft ons de allesbeslissende voorsprong ten opzichte van alle andere 16.713 of meer andere kandidaten. Wint Netje niet, dan stoppen we Idols gewoon. De bedenker kan dat. Kan Netje dan wel voldoende zin gen, vraagt het duiveltje in mijn hoofd dat haar ooit het duet 'You are not alonehoorde scanderen. Wie het laatste Eurovisie Song festival zag, weet echter dat zin gen tegenwoordig maar bijzaak is. Als je vals zingt en maar ge noeg halve waarheden vertelt, kun je toch heel ver komen. Mag deze eenvoudige scribent nog een kleine tip geven aan de toekomstige Idol? Doe zoveel mogelijk gewoon (past goed bii een dochter van een visserman) en controleer vooraf hoe het zit met de muziekrechten. Want ik zie Nieuwe Revu en je toenmalige zangpartner al in de handen wrij ven. Reacties: mrrutgervanvelzen@ hotmail.com Den Hoorn: Eduard Terpstra, Den Hoorn; Irene Terpstra. Den Hoorn; Bonnie Vredevoort, Den Hoorn; Gene Hordijk, Oosterend, Nienke Kruithof, Oosterend; Pauline Maas, Ooster end; Maria Trap, Oosterend; Suzan Wieringa, Oosterend; Anouk Buis man, Oudeschild; Christel van Schoonhoven, Oudeschild. VMBO Theoretische leerweg Jeroen Backer, Den Burg; Iris Bar horst, Den Burg; Lisa Beerling, Den Burg; Mandy Beijert, Den Burg; Anniek van Bergeijk, Den Burg; Alexander ten Brink, De Cocksdorp; Melissa van den Brink, Den Burg; Amanda den Brok, Den Burg; Esther Duvekot, Den Burg; Katmka Eelman, Den Burg; Michèlle Eelman, Den Burg; Daniël Gonzalez, De Waal; Björn Groenewoud, Den Burg; Martine van Heerwaarden, Den Burg; Jorina Hooyschuur, De Cocksdorp; Admda Ismail, Den Burg; Joel Ismail, Den Burg; Yasmin Ismail, Den Burg; Maaike van der Knaap. Den Burg; Jorrit Koenen, Den Hoorn; Liza Kos ter, Den Burg; Layla Kuip, De Waal; Rianne Moor, Den Burg; Dzeneta Muric, Den Burg; Sanne Plaatsman, Den Burg; Nadja Pluylaar, Den Burg; Danielle Rump, Den Burg; Daan van Schie, De Koog; Marleen Slikker, Oudeschild; Ilse van der Star, De Cocksdorp; Laura Vmke, De Koog; Rosella van der Vliet, Oudeschild; Lilian Vriezema, De Koog; Daniël van der Zee, Den Burg. VMBO Kaderberoepsgerichte leerweg Sector Economie Edwin Boon, De Cocksdorp; Yom Houwing, De Koog; Danny de Ridder, De Koog; Kris Arkenbout, Den Burg; Andries Arnout, Den Burg; Mandy Bol, Den Burg; Sylvia Eelman, Den Burg; Nlek van Egmond, Den Burg; Gor Hakobjan, Den Burg; Muamer Luboder, Den Burg; Bas Meijer, Den Burg; Dewi van der Plaats, Den Burg; Kevin Tolboom, Den Burg; Sam Gademan, Den Hoorn; Tom Pieters, Den Hoorn. Sector Techniek Leon Daalder, De Cocksdorp; Folmer Jager, De Koog; Bart Lemstra, Den Burg; Ruben Verkaart, Den Burg; Jan Markus Vlaming, Den Burg; William Witte, Den Burg; Patrick Zijm, Den Hoorn; Frank Ellen, Oosterend; Lex Kooger, Oosterend, Rob Legierse, Oosterend. Sector Zorg en Welzijn Monique Rijk, De Cocksdorp; Marijke Terpstra, De Cocksdorp; Rosanne Zijm, De Cocksdorp; Sarah Boog aard, De Koog; Lieve Elstgeest, De Koog; Marieke Driehuis, De Waal; Madeion Hin, Den Burg; Lotte Koo- men, Den Burg; Naomi van Sambeek, Den Burg; Nathalie Siemelmg, Den Burg; Simone Stiggelbout, Den Burg; Sharen Daalder. Oosterend, Mirjam Oosterhof, Oosterend; Rozanne Zegers, Oosterend; Cindy Barends, Oudeschild; Joyce de Jonge, Oude schild. Zondag 20 juni 2004 PROTESTANTSE KERK IN NE DERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 10.00 u. gezamenlijke dienst in doopsgezinde kerk. ds. C. Duin kerken-Visser Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. E.A. Visser uit Woerden. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. mw. C. Vlaming uit Marken. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. PC. Barnard; 19.00 u. dhr. M.D. Kuiper. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Barnard GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. en 18.00 u. leesdienst. Noord-Brabant ook opereert onder de naam Radio Royaal en deze heeft gedeponeerd bij het Benelux- merkenbureau, wat het Texelse sta tion niet heeft gedaan. Hoewel de verzorgingsgebieden van beide zen ders zo ver uit elkaar liggen dat dit geen probleem hoefde te zijn, waren beide stations ook via een mtemetstream te beluisteren. Boven dien was er kans op verwarring bij het bezoeken van de respectievelijke websites www.royaalfm.nl en www.royaal.fm. Omdat het internet niet plaatsgebonden is, benaderde het Brabantse station het bestuur van radio Royaal Texel om een oplossing te zoeken. Het Texelse station be sloot toen de registratie van Radio Royaal bij het merkenbureau te res pecteren en een andere naam te kie zen. De vereniging die de Texelse omroep exploiteert, blijft Commer ciële Omroep Radio Royaal Texel heten. Voorzitter Bart de Vries laat VMBO basisberoepsgerichte leerweg Sector Economie Mare Kemper, Den Burg; Guus Hillen, Oosterend; Wilma Amens, De Cocks dorp; Lotte Bakker, De Cocksdorp; Steven Bolier, De Cocksdorp; Mar- iëlle Bonne, De Cocksdorp; Bennie van Eek, De Cocksdorp; Bas Gerrit sen, De Cocksdorp; Tobias Jansen, De Cocksdorp; Peter Eelman, Den Burg; Benjamin Eickhoff, Den Burg; Arco van der Kooij, Den Burg; Suleiman Mohammad Suleiman, Den Burg; Maarten Platte, Den Burg; Barbara Ruiter, Den Burg; Robert Willekes, Den Burg; Bob Fokker, Oudeschild: Koen de Lugt, Oude schild; Kaz Zillig, Oudeschild Sector Techniek Ronny Kaczor, Den Burg; Danny Plaatsman, Den Burg; Arjen Pool, Den Burg; Bart Schreurs, Den Burg; Barry van der Star, Den Burg; Erik van Wijk, Den Burg; Simon Witte, Den Burg; Jimmy de Smidt, Oosterend; Marcel Zegers, Oosterend; Maarten Visser, Oudeschild; Ronald de Waard, Oudeschild. Sector Zorg en Welzijn Thijs Keijser, De Cocksdorp; Carola van der Star, De Cocksdorp; Stefanie Bremer. De Koog; Eveline Huisman, De Koog; Sandra Burgman, Den Burg; Yvonne Gijsbertse, Den Burg; Tim Kedde, Den Burg; Kevin Keesom, Den Burg; Feiko van der Laan, Den Burg; Marjolijn Plaatsman, Den Burg; Jessica Gieles, Den Hoorn; Sanne Lap, Den Hoorn; Marjolein van Leersum. Den Hoorn. desgevraagd weten dat zijn bestuur de naam WET-Radio inmiddels heeft gedeponeerd bij het merkenbureau. 'Een ezel stoot zich niet tweemaal aan dezelfde steen. Achteraf zijn we niet rouwig over de gang van zaken. We vinden de nieuwe naam beter dan de oude. Het zal snel wennen'. In atelier Orièns van Ellen de Vries start zondag een expositie van haar cursisten. (Foto Jeroen van Hattum) Zes cursisten van kunstenares El len de Vries openen zondag een expositie in haar atelier Oriëns in de voormalige school op Oost. De zes tonen zelfgemaakte kera mische kunstwerken. Het gaat om Tamara den IJzerman, Marjolijn Tuntelder, Nathalie van den Berg, Ceciel Hooijman, Marianne van Alphen en Fia Joustra. De Vries leerde hen vanuit de eigen fantasie afbeeldingen te maken 'Ik heb ze bijvoorbeeld wel een opdracht gegeven, maar geen voorbeelden gegeven, zodat ze zelf iets moesten bedenken,Dat leidde onder meer tot verrassende beelden bij het thema 'groeien' De exposanten leefden zich ook uit op het thema 'trappenhuis', dat eveneens opmerkelijke kera mische werken opleverde. Bijzonder zijn ook beelden die ze met de ogen dicht moesten maken. De Vries: 'Daarmee wilde Ik ze afleren om al les vanuit het figuratieve te doen, maar ook eens helemaal vanuit de eigen fantasie te werken.' Leuk om te zien is een koe met zeer zware poten die een van de cursisten maakte aan de hand van een tekening van één van haar kinderen. Op een paar na zijn de keramische werken gebakken in een elektrische oven op een tem peratuur van 1150 graden, waardoor het hoog aardewerk mag worden genoemd. Een paar werken zijn raku gestookt De expositie wordt zondag om 15.00 uur geopend. Ze duurt tot en met zaterdag 26 juni en is elke dag geo pend van 14.00 tot 17.00 uur. De Stichting 'Texel Helpt' neemt na een jaar van verzamelen, uitzoeken, inpakken en verzending van hulp goederen (matrassen, dekens, dek bedden, kleding, etc.) naar Roeme nie een poosje gas terug. De volgende vracht staat alweer klaar voor transport. In september hervat ten de vrijwilligers hun werkzaamhe den. Tot die tijd blijvende depots van 'Texel Helpt' gewoon open en kan men dus hulpgoederen blijven bren gen. Journalist Jos van Noord schetst in het nummer van 19 januari van de Dutch Weekly, een weekblad voor Nederlanders in Australië, een zeer romantisch beeld van winters Texel. Het artikel werd ons toegestuurd door Louis van Heerwaarden, die vijf tig jaar geleden van Texel naar Austrlië emigreerde. mensen daar hebben goed werk ver richt.' Ook is hij al die Texelaars er kentelijk die hem een steunbetuiging stuurde. 'Ik heb in totaal 342 kaarten gekregen Hoewel het foto's maken hem nog wat moeilijk af gaat, denkt Westerlaken fit genoeg te zijn om zijn werk als koster van de hervormde kerk weer op te pikken. 'Ik denk dat ze me wel weer terug willen hebben, want opvolgers staan volgens mij nog niet in de rij.' Op het Zeemanskerkje in Oudeschild wappert maar zelden de vlag. Als dat dan toch gebeurt, dan moet er wel iets héél bijzonders aan de hand zijn. Dinsdag was dat het geval, toen Adri Westerlaken, die op 4 februari van molen de Traanroeier was gevallen, zijn rentree maakte in het vissers dorp. De 77-jarige Oudeschilder, die bij de smak van zes meter zwaarge wond raakte, was in viereneenhalve maand tijd voldoende hersteld om thuis de draad weer op te pakken. 'Dit is geen wondertje, maar een heel groot wonder dat deze man het heeft overleefd', citeert Westerlaken de arts die hem heeft behandeld. 'En als je de foto bekijkt met al die brokken toen ik in het AMC werd opgenomen en als je ziet hoe het nu met me gaat, dan geloof ik wel dat die man gelijk heeft 'Die professor vroeg me zelfs of ik bij een van zijn colleges, voor een groep van tweehonderd artsen in opleiding, als voorbeeld wilde dienen. Hij zei voor dat gezelschap dat het een mirakel was dat ze mijn arm weer zo hadden gekregen.' Vanzelf ging het herstel met, Westerlaken heeft nadat hij het AMC had verlaten maanden gerevalideerd in verpleeg huis Den Koogh in Den Helder. 'Die DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg: 10.00u.dï Duinkerken-Visser, gezamenS dienst met hervormde gemeen extra collecte voor Bijzondere Noge BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00ui H. van Stormbroek uit Nairobi. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zon. 10.45 Gospeltrain, viering parochianen. De Cocksdorp: 10.00 u. communieviering parochianea JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg- Op! bare lezing, 10.30 u.: Wat,Ga heerschappij voor ons kan du Wachttorenstudie, 11.20 u. elkaar. God verlicht het bestaan.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2