'Piept en kraakt het, Piet Witte maakt het' Texelaartje Monteur na 40 jaar nog goedgemutst Familieberichten ret op jaarfeest kleintjes .TEXELSE 3 COURANT Trio 'Ad Hoe geeft concert Autoruit repareren Oude zomerhits in Question Plaza Voorspeeluur leerlingen zang Loes Stiekema Marin Tij me Texelaartjes Wat ik zeggen wou... Stemmingmakerij (2) Tangomuziek in Worsteltent VRIJDAG 18 JUNI 2004 Het ook op Texel niet onbekende trio Ad Hoe treedt dinsdag 22 juni op in de gereformeerde kerk van Den Burg. Het is het tweede zomeravondconcert in de serie die wordt georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Ad Hoe werd in 1998 opgericht en verzorgt sindsdien geregeld concer ten, zowel in Nederland als Duitsland Het repertoire bestaat uit klassieke en romantische muziek. Daarnaast wor den, in nauwe samenwerking met he dendaagse componisten, ook nieuwe composities gespeeld. Het trio ontving in 2000 een beurs van de Thüringische Sommerakademie en nam verder deel aan masterclasses van onder anderen Frans Hel- mersson, Eduard Brunner, Vassily Lobanov en Anthony Spiri. Ad Hoe bestaat uit celliste Daniela Bock, klarinettiste Marlies Klumpe- naar en pianiste Sibylle Wolf. Zij heb ben alledrie hun sporen verdiend. Bock studeerde cello bij Dmitri Ferschtman en Melissa Phelps aan het conservatorium in Amsterdam. Nadat ze in 2000 slaagde voor de 'eerste fase', werd ze aangenomen bij Johannes Goritzki aan de Robert Schumann Hochschule in het Duitse Dusseldorf, waar ze in 2002 het solistendiploma behaalde. Ze speel de in het Landes Jugend Orchester Nordrhein-Westfalen, het Nationaal Jeugd Orkest (van Nederland) en was aanvoerder bij het Regional Sym- phonie-orchester Westfalen. Sinds 2001 is ze werkzaam als praktikante bij dê Duisburger Symphomker. Klumpenaar studeerde klarinet bij Herman Braune en George Pietser- sen, eveneens aan het conservato rium in Amsterdam. In 1993 behaalde ze de eerste prijs bij het Nationaal Concours Stichting Jong Muziek talent Nederland. Tijdens haar studie speelde ze in vele ensembles en or kesten, waaronder het Radio Kamer Orkest. Na haar eindexamen in 2001 ontving ze een beurs van het Prins Bernhard Cultuurfonds, waarna ze voor een studie bij Ralph Manno van de Hochschule für Musik naar Keu len vertrok. In hetzelfde jaar werd ze aangenomen bij de Junge Deutsche Philharmonie, waarmee ze onder meer in Praag en Seoul concert eerde. Wolf studeerde piano bij professor Arkadi Zenzipér aan de Musikhoch- schule in Dresden, waar ze in 1997 haar diploma behaalde. Vervolgens was ze drie jaar lang studente van Vassily Lobanov aan de Hochschule für Musik in Keulen. Ze ontving di verse beurzen en trad in 2000 in dienst van de Yehudi Menuhin Stiftung 'Life music now' Ze trad onder meer op bij de Kölner Triënnale en de Dresdner Musikfestspiele. Daarnaast geeft ze geregeld concer ten met het WDR Rundfunkorchester in Keulen. Ad Hoe speelt in Den Burg werken van Baerman en Schumann. Het con cert begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. Na afloop wordt gecollec teerd, ter bestrijding van de kosten. Automobilisten kunnen woensdag 23 en donderdag 24 juni van 9.00 tot 17.30 uur gratis hun ruit laten repa reren op het parkeerterrein Bernhard- laan-Waalderstraat. Het betreft repa ratie van een kleine ster of breuk in de voorruit, waarvoor nagenoeg ie dereen met een WA-plus, Casco of All-Risk verzekering in aanmerking komt De kosten worden betaald door de verzekeringsmaatschap pijen, zonder dat dit van invloed is op de hoogte van de premie. Tegen kos ten is het onder meer ook mogelijk het kenteken in de ruit te laten grave ren. een maatregel tegen diefstal. Paul Krugers. Gauke van Lingen en Fred Winkel - bekende Texelse DJ's van weleer - komen zaterdag 19 juni weer eens samen in Question Plaza in Den Burg om een dansavond vol nostalgische muziek te verzorgen. Het belooft een zomers feestje te worden, want centraal staan dit keer de 'beste zomerhits' uit de jaren '70 en '80. De avond begint rond 22.30 uur, wanneer de EK-voetbalwedstrijd tussen Nederland en Tsjechië is afge lopen. Leerlingen van de groep 'stern- vorming voor gevorderden' van de Muziek- en Dansschool laten dinsdag 22 juni in een voorspeeluur horen welke vorderingen zij hebben ge maakt. Zij hebben het afgelopen jaar 25 lessen gevolgd bij docente Claudia Reij. De presentatie wordt gehouden in de voorspeelruimte van de school en begint om 19.30 uur Belangstellenden 13 juni 2004 zag hij het levenslicht, en woog 7360 gram aan gewicht. En laat ieder dan ook graag weten, dat hij David Ferdinand zal heten. Zoon is van M.G. van der Slikke en H.F. Lot, een kleinkind ons geschonken door de Here God Dat zijn wieg in 1066 LN Amsterdam al klaar staat, in het huis Nr. 14 van de Houthalenstraat. Nu zijn alle gegevens wel bekend, Oma en opa, Nellie en Nico Drenth. Als je met Het ouder worden eens kunt terugkijken bleek vaak datje met creativiteit en wilskracht de veranderde omstandigheden van het leven kon verrijken en ben je vaak toch nog jonger dan je dachL Onze omama, oma en (schoon)moeder wordt 80 en dat is prachtig! viert dit heugelijke feest echter niet thuis, maar nodigt jul lie op 25 juni van 14.00-15.30 uur u/tin hetSchoutenhuysl Ed O Aadje André, C/ntha, Jeffrey Mitchel Danielle Koen Mariene Superblij zijn we met de geboorte van onze dochter: Marei Shamara Hennie Wil Zij is geboren op 15 juni 2004 om 14.38 uur, weegt 3330 gram en is 50 cm lang De trotse ouders zijn Eckard en Nanda Boot Vierhuizen 7 1794 GM Oosterend Aan alle mensen die het willen horen, op 16 juni 2004 is ons kindje geboren Wij noemen haar Dochter en zusje van Inge Yntema, Joecha, Jesse en Rene 5choots Roetebuurt 2, 1794 BP Oosterend Tel. 0222-315139 Wil je je komen vooretellen, dan graag eerst even bellen Hallo, hier ben ik dan Mijn naam is Ik ben geboren op 16 juni 2004 om 19.41 uur, weeg 4250 gram en ben 54 cm lang Mijn pappa en mamma zijn Otto José Goénga-Verkaik Bernhardlaari 170b 1791 XJ Den Burg Voordat jullie naar ons toe komen snellen, graag eerst even bellen: 0222-320602 Help kwetsbare kinderen Door het organiseren en ondersteunen van vakantiekampen, dagjes uit en soortgelijke activiteiten toveren we weer een lach op hun gezicht. 1 WiTJE Giro 1247 www.jantjebeton.nl Te koop: 2 Siemens tele foons met lader, 10 weken gebruikt; enkele witte kas ten en 1 donker grenen; klem spul. Bez. Wilhelmina- laan 13, za 19 juni van 10 tot 11 uur. Inl. tel. 318671 Grote collectie tassen van o.a Kipling, Eastpack, Jan- sport, Deuter, Fjall raven. Mantje Sport Mooie Taxus (groen- blijvende struik), hoogte 80 cm. Nu slechts €5,-. Op op Tuincentrum v/d Werve Th kamer voor stu dente, centr. Alkmaar Tel. 072-5114372. Voorvader: DVDspelermet 40 gratis films - €99,00 - Service Center Texel - 311 777 Teva teenslippers bij Mantje Sport Lasapparaten van Texdok. Goed en degelijk Elektrode, TIG en C02. Vanaf €579.- Ook las- kappen en -helmen. Tel. 312661 Zelfstandig werkende kok, 53 jaar, ruime erva ring, zoekt werk voor 20 uur per week. Tel: 317473 Seat Cordoba 4 deurs, 88.000 km. 1998. Alle extra's €6200,-. Tel. 322856. Zaterdagaanbieding: Phi lips Breedbeeld KTV 100 Hz 70 cm €499,00 - Ser vice Center Texel - 311 777. Ongeb, eenz, vr 47, n. lesb; (Adam); zkt vriend schap vriendin(nen) op mooi Texel, waar ik van houl Wil eerst even cor respond! Reacties: bro.nr 1899 aan bur. Texelse Cou rant, Spinbaan 6 Summerrain sproeisy- steem voor gazon en bor der. Tuincentrum v/d Werve. Bemhardlaan, Den Burg. Te koop Honda Rebel 250 cc (2700 miles), z g.a.n. Tel 318845/b.g.g. 06- 18564105. Voor vaders die alles al hebben. 500 gr. gerookte paling €12,50 Vispaleis/ rokerij van der Star Citroën Berlingo diesel, 89.000 km., rood, trekhaak, stuurbekr. €4400,-, tel. 322856. Tk gebruikte grindte- gels, 40 x 60, incl. paste gel, 13 m2. Partij €125,-. Tel. 315811. Grote hangplant „Sca- vola", slechts €5,-, op op Tuincentrum v/d Werve Voor vader Beertender €189,00 - Service Center Texel Zeilen - „Texelstroom' Met uw bednjf op stap, er even helemaal uit. Aanmel den Maritiem Jutters Museum, t: 314956. Gevonden: gouden trouwring, omg. 't Horntje. Tel. 318300, na 18.00 uur. Voor wereldontvangers - Service Center Texel - 311 777. Vaderdagtip: een kappers bon van Kapsalon Qnipp' Waalderstr 15. tel 312227, ook zonder afspraak' Ruime keuze badkleding, voor hem en voor haar Mantje Sport. Voor vaders die alles al hebben. 500 gr. gerookte paling €12,50. Vispaleis/ rokerij van der Star Schoonmaakbedr. „van Blonk naar Blink". Na tuurzuivere schoonmaak middelen; ingeschr. KvK Tel. 312556. Wij repareren alle merken TV, Radio. Video. DVD, CD, Platenspeler, Satelliet, Camera. Scanner, etc. met 3 maanden garantie - Ser vice Center Texel - 311 777. Even geen oranje op/aan je kop7 Zoek dan - vanavond nog - Qnipp Kapsalon op! Tot 21 00 uur open; bel 312227 of kom gewoon binnenlopen. Waalderstr. 15. Gevraagd Wie heeft er nog Fleischmann autorace- baanspullen (jaren '70) Ik wil ze graag van u overne men. Tel 317323. T.k. caravan, 4 30 m, 4 persoons. Vr.pr. €450,-. Tel. 322856. Oranje kinder T-shirts bij ons vanaf maat 62. Boe tiek "De Oorzaak". Voorvader: TV DVD spe ler - €229,00 - Service Center Texel - 311 777 Tuinfakkel, thermometer, zonnewijzer, schelpenpot. Leuke vaderdag cadeau tjes Audrey, H&G, Burg wal 45 Actie: 2 Donnay T-shirts voor 15,-, 2 Donnay polo's voor €25,- Mantje Sport. Te koop Giant moun tainbike en camping-was machine. Tel. 320636. De Marktrozenman voor de beste rozen van Texel Bestel nu: 06-24847187. Te koop Mercedes cam perbus. zeer compleet, startklaar. Tel. 313619 Aanbieding: stekgera- nium nu €1Tuincentrum v/d Werve Mooie collectie Jalbo zon nebrillen. Mantje Sport Scoubidoos, vlechtdraad 25 stuks assorti €1,50. Boetiek „De Oorzaak" Opel Corsa 1.2 blauw met. Bj. 2001, 37000 km. €7950,-. Tel. 322856. Te koop gasfornuis met oven en afzuigkap (wit), €75,-, keurige blauwe skelter €95,-. Tel. 317323. Voor scanners - Service Center Texel - 311 777. Kom alles te weten over hoe wij boeren, wat wij maken en wat onze visie is. We hebben open dag met rondleidingen en proevenj. Ook voor de kinderen is er volop plezier te beleven met skelters, trampoline en een speurtocht. Zaterdag 19 juni van 10.00 - 17.00 uur Sint Donatus, Hoorn- derweg 46, tel. 319426. Ja, gezellig een uurtje bowlen in Bowling De Koogel. Tel. 317672, b.g.g. 317586. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining. De Koog, (0222) 317333 De Koopman Koerier, voor bednjf en particulier. Tel. 315001/06-20073394 Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van Eetcafe Parkstraat 22. Ne gen warme borrelhapjes met currysaus. bacon- nugget, kipstick, bamibal. kip-nugget. partybal. nasibal. kaas- soufflé, hai fongbal €3,50 (9 happen met saus). Eetcafe Park straat 22, telefoon 314890 Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Voor een feestje groot of klein moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel 317672, bgg 317586. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommelrem en 3 versn., zeer gunstig geprijsd Verhuurbedrijf Kikkert, Badweg 19, De Koog. telefoon 0222 - 317215. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assu rantiekantoor Bremer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60. De Koog, tel (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant advertentieafdeling. Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie. Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 4.80 6,40 8.00 9.60 €11,20 €12.80 €14.40 €16,00 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje Naam Adres Postcode/plaats Advertentie Handtekening i Tarief incl 19% BTW i plaatsen in de krant van waren Ie zestiger en zeventiger jaren, jt was een grandioze tijd. De boe- >n verdienden goed, er werd niet p een paar centen gekeken. De ne na de andere trekker reed hier e schuur uit. Opraapwagens gin- en als warme broodjes over de lonbank. Persen, ik zal er wat srepareerd hebben. Tegenwoor- g wordt elk dubbeltje omge- aaid en mag je al blij zijn als er er een pers per jaar binnen imt.' Piet Witte, monteur bij Frans olk Mechanisatie, maakte het lemaal mee. Dinsdag was hij pre es veertig jaar in dienst. In de Texelse Courant van 8 juni heb ben alle politieke partijen hun mening gegeven over de enquête die de krant hield over nieuwbouw of verbouw van het raadhuis. Voor de mening van GroenLinks werd daarbij verwezen naar de ingezonden brief van fractie voorzitter Arthur Oosterbaan. Nu de heer Oosterbaan nadrukkelijk laat weten die brief op persoonlijke titel te hebben geschreven, ontstaat toch de indruk dat GroenLinks als partij zich niet geheel of gedeeltelijk kan vere nigen met zijn mening. De vraag die dan rijst is: wat is de mening van GroenLinks in deze kwestie? Jan A. Does, Oosterend. ger zo'n ding verkochten, dan zette ik hem hier in de werkplaats in elkaar en stelde hem af. volgens standaard omschrijving. Bij het afleveren ging ik met de boer mee om hem in het land bij te stellen Een beetje zus en zo. Jammer dat het nu allemaal anders is en dat die economie zo bedroe vend is. Het is maar goed dat we hier zoveel gazonmaaiers verkopen.' De Woeste Lassen is zijn specialiteit. Niet alleen voor landbouwwerktuigen, je kunt het zo gek niet bedenken. Dat ontdekte onlangs ook een oudere man, die een mankement aan zijn fiets had. 'Dat is van dat dunne staal, dan kun je niet met zo'n dikke elektrode aan elkaar bakken. Maar we kregen het aan el kaar. Hij fietst nog regelmatig voorbij en steekt dan weer z'n duim op.' Las sen doet hij ook in zijn vrije tijd, tijdens de autocross. 'Dan ben ik de las-Turk. Ik vind het leuk, omdat ik zelf vroe ger ook heb gecrosst. Piet de Woeste zeiden ze toen. Die naam heb ik zelf verzonnen, want er was nóg een Piet Witte. Dan moet je zo'n geuzennaam natuurlijk wel waarmaken. Ik reed dan ook een beetje ruig. Met die zware auto's van die tijd kon dat ook. Uit delen en incasseren. Daarom was het toen leuker dan nu.' Vermaard is hij ook als oud-aanhan ger van Texelse Boys. de voetbalclub die later is samengegaan met SV Texel, een fusie die hem nooit heeft kunnen bekoren. En er zijn de verre reizen die hij maakte naar tropische oorden. Gedenkwaardig is het ant woord op de vraag hoe hij zich er op het gebied van taal wist te redden: ine is vooral in landbouwkringen n begrip. Vooral om zijn technische ardigheid. Want geef hem een stuk aal en hij last het vast. Muurvast en Kies waar je het hebben wiltKom >1 een mechanisch probleem, en hij it het op. Op zijn eigen, onnavolg- re wijze, steevast een vriendelijk lord voor de klant, die bij de mon- jropeen voetstuk staat. Want ook ann is Witte bijzonder. 'Als er vlak orde middagpauze een boer komt sl een kapotte hooischudder, dan iet die boer dat niet voor z'n plezier, itding moet gemaakt, want er moet irden geoogst. Straks kan het wel ier regenen. Dan laat ik zo'n man il staan, maar help hem, ook tij- ns de pauze. Jan Nooij, onze voor- ilige magazijnmeester en de man me hier heeft binnengehaald, eft dat me ingeprent.Het is om die den dat klanten met Witte weglo- ri. En om zijn joviale aard. Wie on- r koffietijd binnenstapt, krijgt - ordat een collega de kans krijgt - n bak koffie door Witte voorgezet, itte staat ook bekend om zijn reuken, die hij steevast uit zijn juw lijkt te schudden. Piept en lakt hef, Piet Witte maakt het, stelt de klant tevreden. Menigeen die menstapt, wil dan ook niet dat een der dan Witte de klus klaart. En als toevallig met een ander karweitje agis, dan wachten zijn fans net zo ïgtot Witte, immer goed gemutst, iltiid heeft. Gouden tijd Itekwam binnen toen hef bedrijf gCebeco Handelsraad heette, een coöperatieve leest geschoeid Kfbouwmechamsatiebedrijf, dat n nog was gevestigd aan het aenland. Het toeval wil dat dat mes twee weken eerder was dan ikomstvan Frans Stolk, zijn collega l dertig jaar later het bedrijf zou ernemen Gekomen van de tech- iche school, kreeg Witte in de ledenj opdracht voor de meest uit- nlopende klussen. 'Bijvoorbeeld Ireviseren van een maaibalk waar- ie de boeren het gras maaiden. Dat bik nog van Jan Nooij geleerd Het erpunt van het mes moet precies ed staan, anders wordt het niks.' ontwikkeling in de landbouw ging el, technieken haalden elkaar snel 'Er kwamen rondraaiende cyclo- laiers, opraapwagens, schudders, likmachines en de trekkers werden sds groter Je had op Texel toen gvele honderden boeren, allemaal el kleiner dan nu, maar ze hadden emaal een heel arsenaal aan ma- ioes. En alles kwam hier op z'n tijd men, echt een gouden tijd. Mecha- iche techniek is een pracht. Een- udig en toch werkt het goed. Want 'het te gecompliceerd is, dan wil tniet. Neem een ploeg, heel sim- I. maar wel doordacht. Als we vroe- Menig klant die de smederij binnenstapt, wil alleen door Piet Witte worden geholpen. 'Als je langzaam Texels praat, ver staan ze je overal.' Als het tegen de middag loopt, slaat de verslaggever zijn blocnote dicht. Net op dat moment meldt zich een klant. 'Waarachtig, een hooipers, de tweede al van dit jaar.' Ook al is de middagpauze officieel al begonnen, de jubilerende monteur neemt uitge breid de tijd om de landbouwer uit de problemen'te helpen. Tekst en foto Gerard Timmerman 'Opwindende nachten in doorrookte gangsterkroegen, messentrekkende mannen en overspelige vrouwen, lief desverdriet gesmoord in alcohol, heimwee en weemoed', dat is de wereld die La Ocasión graag wil op roepen. De groep treedt zondag 20 juni op in restaurant de Worsteltent bij de Dennen. Het liefst gaat de groep een stapje verder: 'De zanger weet met zijn donkere, gevoelige stem de dramatische teksten tot diep in je hart te laten doordringen, waar de accor deon dan met zijn schrijnend tango geluid al een diepe wond in je borst heeft gesneden. En terwijl de gitaar met betoverend spel en opzwepende ritmes het bloed naar je hoofd stuwt, dreunt de cello diep in je onderbuik of jammert een brok in je keel.' La Ocasión. dat eerder dit jaar optrad in één van de Waalder Koffie concerten, bestaat uit zanger Xavier Alberto, gitarist Willem Gotink, accordeonist Erik Evenhuis en cellist Bel van der Linden. Ze hebben alle- vier hun eigen muzikale voorkeuren, waardoor ze samen een brede ach tergrond hebben, uiteenlopend van het Zuid-Amerikaanse repertoire, flamenco, zigeunermuziek, Franse chansons, jazz en musical. Wat ze delen is de tango, waarvoor ze een gepassioneerde liefde hebben ont wikkeld. Het optreden in de Worsteltent begint om 14.00 uur. De toegang is gratis. Bij mooi weer wordt buiten gemusi ceerd. 'na z©ventig peutertjes genoten ^dag van het jaarlijkse Midzomer- i 1 dat op het buitenterrein van de perspeelzaal Spelemaer aan de j (jerweg werd gehouden. De 'juf- Mary Koorn, Petra Commijs en van Heerwaarden hadden zich ult9esloofd om het hun leerlin- lp naar de zin te maken. Joelend P'ezier en geschminkt als wilde en- prinsessen en bloemetjes lie ten de kleintjes hun ouders achter in de koffiehoek om zich in het feestge druis te storten. Een springkussen, paardrijden, poffertjes, balspelen en zelfs een heuse disco zorgden volop voor vermaak. Voor de clown, die kunstige figuurtjes van ballonnen maakte, ontstonden zelfs wachtrijen. De weergoden waren de organisato ren goed gezind: net na afloop barstte een regenbui los.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3